Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μου γυρίζω σπίτι! Λοιπόν τα 3 μεγάλα και ωραία που σας είχα πει ήταν τέλεια των 10 κυττάρων (την πρ. φορά ήταν των 😎😎😎😎το τέταρτο θα δούμε αύριο και το πέμπτο δεν ήταν ώριμο για να εξελιχθεί. Μόλις μπήκα στο δωμάτιο για την μεταφορά ήταν ο εξωσωματικος μου, η μαία του και ο εμβρυολογος. Με ρώτησαν τι ήθελα αν δλδ ήθελα και τα 3 γιατί αυτό είναι δική μου επιλογή. Ο εμβρυολογος με ρώτησε ποια ΕΤ ήταν. Στην αρχή είπα και τα 3.... κοίταξα τον εμβρυολογο με κοιτάζει η Μαρία (η μαία) και του λέει εσείς είστε ο ειδικός.Με κοιτάζει λοιπόν ο εμβρυολογος και μου λέει: πραγματικά και τα 3 είναι τόσο τέλεια αν υστερούσε κάποιο θα σου έλεγα βαλτα και τα 3 αλλά ειναι άψογα.... η απόφαση είναι δική σου (σαν να μου έλεγε μην τα βάλεις και τα 3 κράτα κάτι είναι πολύ καλά). Μη σας τα πολυλογώ έβαλα 2 των 10 κυττάρων (impact όπως τα λένε)! Βούρκωσα, ένιωσα τόσο γεμάτη..... νομίζω ότι όλη μέρα θα κλαίω σήμερα! span widget

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη κορίτσι μου!!! Να φωλιάσουν για τα καλά τα εμβρυακια σου!!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fay1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας διαβάζω λίγο διάστημα αλλα δεν έχω γράψει ακομα, ίσως γιατί δεν ήμουν έτοιμη ψυχολογικά.. Λοιπόν η δική μου ιστορία όσο πιο περιεκτικά γίνεται, ένα χρόνο μετά το γάμο μου, όταν αποφασισαμε ότι θέλαμε μωράκι κ μόλις μέτα από τρεις μήνες προσπάθειας μάθαμε ότι έχω υδροσαλπιγγες, μονόδρομος εξωσωματική..τρεια χρόνια μετά από λαπαροσκοπικη αφεραιση τους και 4 αποτυχημένες ετ ακόμα δεν έχει έρθει..πολλα ανάμικτα συναισθήματα, καθώς είχα στη δεύτερη ετ μια παληνδρομη στη 8 εβδομάδα, αλλά συνεχίζω ακόμα δυνατή και αισιόδοξη! 

Θέλω να μπω στην παρέα σας καθώς είστε όλες με φοβερά θετική αύρα και ωραία ενέργεια!!! Μοιράζεστε όμορφα συναισθήματα και δίνετε πολύ κουράγιο η μία στην άλλη και στα δυσκολα! Καθώς νοιώθω ότι αν δεν το βιώνει κάποιος αντίστοιχα δεν το κατανοεί, όχι γιατί δε θέλει αλλά γιατί δεν μπορεί.. 

@Papadakis ιδιαίτερα μαζί σου έχω ταυτιστεί τόσο πολύ καθώς θα βάλω τις δύο επόμενες βλαστοκυστες μας που είναι ποιότητας BB & ΒC... Όταν διάβασα τα νέα σου χοροπηδουσα από χαρά!!! 

 

Γεια σου Fay ,στο ιδιο κεντρο εχεις κανει ολες σου τις προσπαθειες; Και με τον ιδιο γιατρο; Μεταφερετε την ιδια μερα παντα;5η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μου γυρίζω σπίτι! Λοιπόν τα 3 μεγάλα και ωραία που σας είχα πει ήταν τέλεια των 10 κυττάρων (την πρ. φορά ήταν των οχτώ) 😎😎😎😎το τέταρτο θα δούμε αύριο και το πέμπτο δεν ήταν ώριμο για να εξελιχθεί. Μόλις μπήκα στο δωμάτιο για την μεταφορά ήταν ο εξωσωματικος μου, η μαία του και ο εμβρυολογος. Με ρώτησαν τι ήθελα αν δλδ ήθελα και τα 3 γιατί αυτό είναι δική μου επιλογή. Ο εμβρυολογος με ρώτησε ποια ΕΤ ήταν. Στην αρχή είπα και τα 3.... κοίταξα τον εμβρυολογο με κοιτάζει η Μαρία (η μαία) και του λέει εσείς είστε ο ειδικός.Με κοιτάζει λοιπόν ο εμβρυολογος και μου λέει: πραγματικά και τα 3 είναι τόσο τέλεια αν υστερούσε κάποιο θα σου έλεγα βαλτα και τα 3 αλλά ειναι άψογα.... η απόφαση είναι δική σου (σαν να μου έλεγε μην τα βάλεις και τα 3 κράτα κάτι είναι πολύ καλά). Μη σας τα πολυλογώ έβαλα 2 των 10 κυττάρων (impact όπως τα λένε)! Βούρκωσα, ένιωσα τόσο γεμάτη..... νομίζω ότι όλη μέρα θα κλαίω σήμερα!

Κοριτσάκι μου καλή επιτυχία!!!  Με το καλό να φωλιάσουν!!! Λοιπόν,και εγώ 2 έμβρυα 3 ημερών έβαλα 10 κυττάρων όπως εσύ και βλέπεις το αποτέλεσμα!!!💜💜💜💜💜 Να σου πάνε όλα τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες!!!! Με το καλό να έχουμε μόνο ευχάριστα μέσα στον Ιούνιο! 💕❤️

Άντε με το καλό!!!!! Σύντομα να μεγαλώσει η λίστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea ποσο όμορφα λόγια!!! Με συγκίνησες. Μια τεράστια χοριακη να έχεις κοριτσάκι μου σε λίγες μερες!!!

@Fay1982 καλησπέρα κοριτσάκι. Το ιδιο ακριβώς πρόβλημα έχουμε. Το Σεπτέμβρη εντοπίσαμε υδροσαλπιγγες, δεκεμβρη τις αφαίρεσα κ το Μαρτιο θα έκανα την πρώτη μου εξωσωματική αλλά μας πρόλαβε ο covid, όποτε ξεκίνησα τώρα. Αύριο έχω την πρώτη μου ετ. Εσυ σε ποια φάση βρίσκεσαι;ξεκίνησες καινουρια προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna32 σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να έχω την τύχη σου!😍❤️🤞🙏

@elena0212 άντε με το καλό κι εσύ να πάρεις τα μωράκια σου σπίτι! 💕😍

Όπως λέει και ο γιατρός μου: η επιστήμη έκανε αυτό που πρέπει... φύση, τύχη, θεός.... σε ότι κι αν πιστεύεις αυτό λειτουργεί τώρα πλέον σε αυτήν τη φάση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@PAPA EVA λες ε??? 💕😍

@Taggeris μακάρι... δεν θέλω τίποτα άλλο.... απλά ένα νούμερο ας ειναι και διψήφιο.

@peacock κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ.... είναι όντως υπέροχο όλο αυτό! 

Like τέλος πάλι! 😡

Λέω λέω... 👶👶 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fay1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας διαβάζω λίγο διάστημα αλλα δεν έχω γράψει ακομα, ίσως γιατί δεν ήμουν έτοιμη ψυχολογικά.. Λοιπόν η δική μου ιστορία όσο πιο περιεκτικά γίνεται, ένα χρόνο μετά το γάμο μου, όταν αποφασισαμε ότι θέλαμε μωράκι κ μόλις μέτα από τρεις μήνες προσπάθειας μάθαμε ότι έχω υδροσαλπιγγες, μονόδρομος εξωσωματική..τρεια χρόνια μετά από λαπαροσκοπικη αφεραιση τους και 4 αποτυχημένες ετ ακόμα δεν έχει έρθει..πολλα ανάμικτα συναισθήματα, καθώς είχα στη δεύτερη ετ μια παληνδρομη στη 8 εβδομάδα, αλλά συνεχίζω ακόμα δυνατή και αισιόδοξη! 

Θέλω να μπω στην παρέα σας καθώς είστε όλες με φοβερά θετική αύρα και ωραία ενέργεια!!! Μοιράζεστε όμορφα συναισθήματα και δίνετε πολύ κουράγιο η μία στην άλλη και στα δυσκολα! Καθώς νοιώθω ότι αν δεν το βιώνει κάποιος αντίστοιχα δεν το κατανοεί, όχι γιατί δε θέλει αλλά γιατί δεν μπορεί.. 

@Papadakis ιδιαίτερα μαζί σου έχω ταυτιστεί τόσο πολύ καθώς θα βάλω τις δύο επόμενες βλαστοκυστες μας που είναι ποιότητας BB & ΒC... Όταν διάβασα τα νέα σου χοροπηδουσα από χαρά!!! 

 

Καλώς ήρθες!!! Η παρεα μας είναι πολυ τυχερή και ευχομαι και σε σενα να κάνεις το όνειρο σου πραγματικοτητα! Τις σάλπιγγες τις αφαιρεσες για να μην έχεις Εξωμητριο ακόμα και στην εξωσωματική?  Πότε ετοιμάζεσαι για την καινουρια σου προσπάθεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ σε μέζονετα είμαι με σκαλιά ..... σε όλες τις ετ κοιμόμουν σου σαλόνι να μην ανεβοκατεβαίνω και μπούρδες .... στην δέκατη και τυχερή ανέβαινα και κατέβαινα συνέχεια ..... δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα να βοηθήσουμε στην εμφύτευση ....

αλλα κάνε όπως νιώθεις ..... αυτό είναι το σημαντικό ❤️❤️❤️

Κοριτσααααραααααα εχουμε ευχαριστα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσααααραααααα εχουμε ευχαριστα????

Τι κάνεις???Πόσο καιρό έχεις να μπεις,τα νέα σου?Αν δεις εδώ το θεματακι μας σκίζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες!!!! Με το καλό να έχουμε μόνο ευχάριστα μέσα στον Ιούνιο! 💕❤️

Με το καλό πόσο γλυκό το μήνυμα σου....σε ποιο κέντρο εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Καλή επιτυχία!!! Να σου πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά!! 🥰  Και όλα τα κορίτσια σύντομα να γεμίσουμε χαρά!!! Ειδικά εσείς peacock Taggeris που έχετε παλέψει πολύ, αλλά και όλες οι υπόλοιπες!! Και θα είναι πολύ ωραία αργότερα να τα λέμε και σαν μανούλες!! 

Όλα θα έρθουν κορίτσι μου υπομονή και πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες!!!! Με το καλό να έχουμε μόνο ευχάριστα μέσα στον Ιούνιο! 💕❤️

Άνοιξε εσύ με ένα θετικό τον Ιούνιο και θα ακολουθήσουν κι άλλες θα έρθουμε να σε βρούμε....😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Τι κάνεις???Πόσο καιρό έχεις να μπεις,τα νέα σου?Αν δεις εδώ το θεματακι μας σκίζει!!

Για πειτεεεε ρε κοριτσουδες???παμε δυνατααα !!εμεις εχουμε τη μπεμπουλα μας 6 μηνων !!θελουμε να κανουμε ετ 1 εμβρυακι οχι ακομη ομως!κοριτσια ειστε ολες μοναδικες και αυτο που Ζω πρεπει να το Ζησετε ειτε με μια προσπαθεια ειτε με 101 που λεει ο λογος!!!μην τα παρατατε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άνοιξε εσύ με ένα θετικό τον Ιούνιο και θα ακολουθήσουν κι άλλες θα έρθουμε να σε βρούμε....😘😘😘😘

Αμήν αμήν 11/06 είναι η μεγάλη μέρα.... και μερικές μέρες μετά έχω γενέθλια! Μακάρι να έχω ένα τόσο μεγάλο και ευλογημένο δώρο φέτος! 🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Αμήν αμήν 11/06 είναι η μεγάλη μέρα.... και μερικές μέρες μετά έχω γενέθλια! Μακάρι να έχω ένα τόσο μεγάλο και ευλογημένο δώρο φέτος! 🙏🤞

Εγώ σε περιμένω πάντως.....να ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσααααραααααα εχουμε ευχαριστα????

Ναι επιτέλους με την δέκατη φορά !!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμα βέβαια αλλά όλα πάνε καλά !!! Ακούσαμε και καρδούλα !!! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό να κανείς και το επόμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Αμήν αμήν 11/06 είναι η μεγάλη μέρα.... και μερικές μέρες μετά έχω γενέθλια! Μακάρι να έχω ένα τόσο μεγάλο και ευλογημένο δώρο φέτος! 🙏🤞

Θα είναι !!!! Θα δεις όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ναι επιτέλους με την δέκατη φορά !!!! Είναι πολύ νωρίς ακόμα βέβαια αλλά όλα πάνε καλά !!! Ακούσαμε και καρδούλα !!! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό να κανείς και το επόμενο 

Μπραβοοοοοο συγχαρητηρια !!!ευχομαι μια γλυκια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!με τον ιδιο γιατρο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

@Tokyo καλό μου πού είσαι; Μου λειψες. Θα κάνεις εμβρυομεταφορά; 

Φίλη μου δεν έχω κάνει ακόμα! Είμαι στη φάση προετοιμασίας!! Εύχομαι το φετινό καλοκαίρι να είναι το τυχερό για όλες μας! 

@dimseaκαλά αποτελέσματα!  Σε όλες τις κοπέλες που περιμένουν εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου Fay ,στο ιδιο κεντρο εχεις κανει ολες σου τις προσπαθειες; Και με τον ιδιο γιατρο; Μεταφερετε την ιδια μερα παντα;5η;

Καλησπέρα, ναι στο ίδιο κέντρο και με τον ίδιο γιατρό, Θεσσαλονίκη, δεν έχω παράπονο κανένα, πάντα βλαστοκυστες κ πάντα 5η μέρα ναι. Έχω κάνει από την αρχή πολλές εξετάσεις, ουσιαστικά νομίζω έχω κάνει όλες τις εξετάσεις που θα μπορούσα να κάνω κ 2 φορές υστεροσκοπηση! Έχω ξεχωριστά αιματολογο και ενδοκρινολογο. Δεν έχω κανένα άλλο θέμα άρα ή πραγματικά ατυχία ή τα έμβρυα... Ο σύζυγος έχει κατακερματισμο 29% κ εγώ είμαι τώρα πλέον 38...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...