Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

@melodyy @annie! συγχαρητήρια! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά??? Μόλις μπήκα να διαβάσω και τσουυπ εγκυμοσύνες! Ότι καλύτερο κορίτσια να πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος!!!😘💕

Εγω έχω ένα άγχος για αύριο... να δω πως θα κοιμηθώ βλέπω εκτός από νηστικη που πρέπει να είμαι να μένω και αυπνη. 

Διάβασα κάτι (δεν θυμάμαι τώρα ποία κοπέλα το είπε) για 90€ το τεστ για τον Κορονοιο. Εγώ το έκανα με 60€ εκεί που με έστειλε ο γιατρός μου όποια θέλει μου λέει να της στέλνω το τηλέφωνο. Οντως είναι άσχημη εξέταση παίρνει φωτιά το ρουθουνι σου. 

Ευχαριστούμε!!!! Δεν τη χωράει η καρδιά μου τέτοια χαρά!!! Περιμένω 2η χοριακη και βουρ για γυναικολόγο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, μόλις μίλησα με την έμβρυο λόγο, από τα 13 ωάρια έμειναν 11 και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 8 και πάμε τώρα για βλαστοκυστες. Αχ έχω τόσο άγχος.,ειναι και η 1η φορά, είμαι και τελείως άσχετη.. Πως σας φαίνεται ο αριθμός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μόλις μίλησα με την έμβρυο λόγο, από τα 13 ωάρια έμειναν 11 και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 8 και πάμε τώρα για βλαστοκυστες. Αχ έχω τόσο άγχος.,ειναι και η 1η φορά, είμαι και τελείως άσχετη.. Πως σας φαίνεται ο αριθμός?

Πάρα πολύ καλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μόλις μίλησα με την έμβρυο λόγο, από τα 13 ωάρια έμειναν 11 και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 8 και πάμε τώρα για βλαστοκυστες. Αχ έχω τόσο άγχος.,ειναι και η 1η φορά, είμαι και τελείως άσχετη.. Πως σας φαίνεται ο αριθμός?

Ρε συ τελεια ,παρτυ θα εκανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μόλις μίλησα με την έμβρυο λόγο, από τα 13 ωάρια έμειναν 11 και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 8 και πάμε τώρα για βλαστοκυστες. Αχ έχω τόσο άγχος.,ειναι και η 1η φορά, είμαι και τελείως άσχετη.. Πως σας φαίνεται ο αριθμός?

Παει πολυ καλα! Ευχομαι να γεμισετε ποιοτικες βλαστοκυστες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μόλις μίλησα με την έμβρυο λόγο, από τα 13 ωάρια έμειναν 11 και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 8 και πάμε τώρα για βλαστοκυστες. Αχ έχω τόσο άγχος.,ειναι και η 1η φορά, είμαι και τελείως άσχετη.. Πως σας φαίνεται ο αριθμός?

Έχεις εξαιρετικα νέα. Να το χαρείς... κάνε το σταυρό σου είναι τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μόλις μίλησα με την έμβρυο λόγο, από τα 13 ωάρια έμειναν 11 και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 8 και πάμε τώρα για βλαστοκυστες. Αχ έχω τόσο άγχος.,ειναι και η 1η φορά, είμαι και τελείως άσχετη.. Πως σας φαίνεται ο αριθμός?

Είσαι παρα πολύ καλά!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μόλις μίλησα με την έμβρυο λόγο, από τα 13 ωάρια έμειναν 11 και τελικά γονιμοποιηθηκαν τα 8 και πάμε τώρα για βλαστοκυστες. Αχ έχω τόσο άγχος.,ειναι και η 1η φορά, είμαι και τελείως άσχετη.. Πως σας φαίνεται ο αριθμός?

Μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ καλός αριθμός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Αν μπορείς στείλε σε μένα μήνυμα που το έκανες θα κάνω τον άλλο μήνα..... Σε ευχαριστώ πολύ

Κορίτσια εγώ το τεστ covid το έκανα σε κρατικό νοσοκομείο και είναι δωρεάν με ένα απλό παραπεμπτικο ιατρού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια εγώ το τεστ covid το έκανα σε κρατικό νοσοκομείο και είναι δωρεάν με ένα απλό παραπεμπτικο ιατρού..

Ποιος γιατρός σε παρέπεμψε κορίτσι μου τι ειδικότητας; Και για ποιο λόγο και επίσης σε ποιο κρατικό Νοσοκομείο το έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Είσαι παρα πολύ καλά!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! 

Μπράβο κορίτσι μου πολυ καλός αριθμός ευχομαι τώρα ποιοτικες βλαστοκυστες!!!  Το άλλο μας κορίτσι η @elena0212 που είναι  α μας πει και εκείνη για γονιμοποίηση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Πες μας σε παρακαλώ που το έκανες για να πάρουμε τηλ. Να ρωτήσουμε!! Είναι σημαντική η διαφορα στο κόστος. Εγώ το πιο φτηνό που έχω βρει είναι 120€..

Καλησπέρα! Είμαι ακόμα από την μέθη και υπολειτουργω! Εννοείται είναι ακριβώς τα διπλά γιατί να τα δώσεις? Σου στέλνω πμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολυ καλός αριθμός ευχομαι τώρα ποιοτικες βλαστοκυστες!!!  Το άλλο μας κορίτσι η @elena0212 που είναι  α μας πει και εκείνη για γονιμοποίηση;;

Εδω ειμαιιι. Μόλις γύρισα απ τη δουλειά. Εμένα απ τα 10 που μ πήραν, τα 5 δεν ήταν καλά. Όποτε στα 5 που έμειναν εφάρμοσαν μικρογονιμοποιηση. Τα 4 γονιμοποιήθηκαν κ το 5ο περιμένουν μήπως γονιμοποιηθεί κ αυτό... λιγο στενοχωρήθηκαν γιατί παραενθουσιάστηκα χθες αλλα τώρα είμαι καλύτερα. Προσεύχομαι τουλαχιστον 2 να φτάσουν βλαστοκυστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα! Είμαι ακόμα από την μέθη και υπολειτουργω! Εννοείται είναι ακριβώς τα διπλά γιατί να τα δώσεις? Σου στέλνω πμ. 

Πως τα πηγές κοριτσάκι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου Όπως σας είχα πει 3 ήταν τα καλά και 2 μικρότερα. Παρόλα αυτά αυτα πειραμε και τα 5 όπου τα 2 μικρότερα μπήκαν για in vitro ωρίμανση (σαν διαδικασία την είχα διαβάσει). Έτσι γλυτώνω και το double stimulation που στην ουσία θα έκανα 2η ωοληψια. Μόλις μου το εξήγησε με απλά λόγια του λέω γιατρέ in vitro? Με κοίταξε και μου λέει: καλύτερα από κάποιους εδώ τα ξέρεις κορίτσι μου. Ε του λέω ψάχνω! Αύριο τώρα θα δούμε πως πάει η γονιμοποιηση και αν όλα πάνε καλά Σάββατο ή Κυριακή πάω για ΕΤ! 

@elena0212 ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Εδω ειμαιιι. Μόλις γύρισα απ τη δουλειά. Εμένα απ τα 10 που μ πήραν, τα 5 δεν ήταν καλά. Όποτε στα 5 που έμειναν εφάρμοσαν μικρογονιμοποιηση. Τα 4 γονιμοποιήθηκαν κ το 5ο περιμένουν μήπως γονιμοποιηθεί κ αυτό... λιγο στενοχωρήθηκαν γιατί παραενθουσιάστηκα χθες αλλα τώρα είμαι καλύτερα. Προσεύχομαι τουλαχιστον 2 να φτάσουν βλαστοκυστες. 

Κοριτσι μου  γλυκο μια χαρά είναι και τα 4 .. Εμείς ένα θέλουμε και καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Εδω ειμαιιι. Μόλις γύρισα απ τη δουλειά. Εμένα απ τα 10 που μ πήραν, τα 5 δεν ήταν καλά. Όποτε στα 5 που έμειναν εφάρμοσαν μικρογονιμοποιηση. Τα 4 γονιμοποιήθηκαν κ το 5ο περιμένουν μήπως γονιμοποιηθεί κ αυτό... λιγο στενοχωρήθηκαν γιατί παραενθουσιάστηκα χθες αλλα τώρα είμαι καλύτερα. Προσεύχομαι τουλαχιστον 2 να φτάσουν βλαστοκυστες. 

Δεν ήταν καλά ή δεν ήταν ώριμα? Γιατί είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Να μην απογοητεύεσαι καθόλου, πάντα ένα και καλό χρειαζόμαστε.

Έχεις αποφάσισει για βλαστοκυστες μόνο?Εννοώ αν φτάσουν 3ων ημερών δεν θα θες να τα καταψυξεις έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου Όπως σας είχα πει 3 ήταν τα καλά και 2 μικρότερα. Παρόλα αυτά αυτα πειραμε και τα 5 όπου τα 2 μικρότερα μπήκαν για in vitro ωρίμανση (σαν διαδικασία την είχα διαβάσει). Έτσι γλυτώνω και το double stimulation που στην ουσία θα έκανα 2η ωοληψια. Μόλις μου το εξήγησε με απλά λόγια του λέω γιατρέ in vitro? Με κοίταξε και μου λέει: καλύτερα από κάποιους εδώ τα ξέρεις κορίτσι μου. Ε του λέω ψάχνω! Αύριο τώρα θα δούμε πως πάει η γονιμοποιηση και αν όλα πάνε καλά Σάββατο ή Κυριακή πάω για ΕΤ! 

@elena0212 ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 😘

Καλή επιτυχία να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Ποιος γιατρός σε παρέπεμψε κορίτσι μου τι ειδικότητας; Και για ποιο λόγο και επίσης σε ποιο κρατικό Νοσοκομείο το έκανες;

Μου έδωσε παραπεμπτικο ο γιατρός που έγραψε οτι πρόκειται να υποβληθω σε χειρουργείο εξωσωματικης. Ποιο σε κρατικό της επαρχίας που μένω αλλά ρωτήστε σε οποιοδήποτε κρατικό μπορεί να το κάνουν. Πάρτε τηλ και ζητήστε για τεστ covid για χειρουργείο σε ιδιωτικό. Είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και βγαίνει την επόμενη. Εμένα πήραν δείγμα από το λαιμό κ ήταν πολύ εύκολο και γρήγορο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσι μου  γλυκο μια χαρά είναι και τα 4 .. Εμείς ένα θέλουμε και καλο

Σ Ευχαριστω πολύ πολύ 🥰🥰

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Δεν ήταν καλά ή δεν ήταν ώριμα? Γιατί είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Να μην απογοητεύεσαι καθόλου, πάντα ένα και καλό χρειαζόμαστε.

Έχεις αποφάσισει για βλαστοκυστες μόνο?Εννοώ αν φτάσουν 3ων ημερών δεν θα θες να τα καταψυξεις έτσι?

Ημουν στη δουλειά όποτε δεν καταλαβα κ καλά. Δεν ικανοποιούσαν τα κριτήρια για μικρογονιμοποιηση μου είπε. Αύριο που θα πάρει θα ρωτησω πάλι. Τι διαφορα έχει;;; Δεν αποφάσισα κάτι, απλά χθες μου είπε ο γιατρός ότι καλώς εχόντων των πραγμάτων πάμε Δευτέρα για ετ. Δεν είχαμε όμως ακόμα ολα τα δεδομένα. Υποθετω τώρα με τα νέα δεδομένα θα ξαναμιλήσουμε αύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Εδω ειμαιιι. Μόλις γύρισα απ τη δουλειά. Εμένα απ τα 10 που μ πήραν, τα 5 δεν ήταν καλά. Όποτε στα 5 που έμειναν εφάρμοσαν μικρογονιμοποιηση. Τα 4 γονιμοποιήθηκαν κ το 5ο περιμένουν μήπως γονιμοποιηθεί κ αυτό... λιγο στενοχωρήθηκαν γιατί παραενθουσιάστηκα χθες αλλα τώρα είμαι καλύτερα. Προσεύχομαι τουλαχιστον 2 να φτάσουν βλαστοκυστες. 

Να μην στεναχωριέσαι καθόλου. Όπως επίσης κι αν δεν φτάσουν βλαστοκυστες να μην αγχωθείς. Και των 3 ημερών μια χαρά είναι και μάλιστα πολλοί γιατροί λένε πως είναι καλύτερα να μεγαλώσουν στη μήτρα που είναι άλλωστε και το φυσικό τους περιβάλλον! Όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Σ Ευχαριστω πολύ πολύ 🥰🥰

 

Ημουν στη δουλειά όποτε δεν καταλαβα κ καλά. Δεν ικανοποιούσαν τα κριτήρια για μικρογονιμοποιηση μου είπε. Αύριο που θα πάρει θα ρωτησω πάλι. Τι διαφορα έχει;;; Δεν αποφάσισα κάτι, απλά χθες μου είπε ο γιατρός ότι καλώς εχόντων των πραγμάτων πάμε Δευτέρα για ετ. Δεν είχαμε όμως ακόμα ολα τα δεδομένα. Υποθετω τώρα με τα νέα δεδομένα θα ξαναμιλήσουμε αύριο. 

Ανώριμα οπότε ήταν,είναι κάτι πολύ συνηθισμένο και αναμενόμενο οπότε μην σε ανησυχεί.

Δεν σημαίνει πως δεν ήταν καλά απλώς δεν είχαν μεγαλώσει/ωριμάσει που συμβαίνει στη διεγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ έχω πάλι ροζ ρε κορίτσια ελάχιστο αλλά έχω και φοβάμαι πολύ ότι θα έρθει αίμα !!!!

Αχ μη λες ανοησίες πάρε το γιατρό να σε καθοδηγήσει.Το ξέρεις καλύτερα από μένα ότι πολλές εγκυμοσυνες έχουν ροζ υγρά η και λίγο αίμα χωρίς να σημαίνει κίνδυνος.Σε παρακαλώ μη βάζεις το χειρότερο με το μυαλό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...