Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Για ολους τους γιατρους θα ακουσουμε και θετικα και αρνητικα σχολια, για καποιες ενα γιατρος ειναι κορυφη και για αλλες ειναι ο χειροτερος. 

 

Σορρυ επειδή έγραψα παραπάνω τη λέξη κορυφή, δεν ειναι για εμένα κορυφή δεν ειμαι εγω που θα το κρινω αυτο,Οι επιτυχιες κ το ιστορικό του τον έχουν στην κορυφή. 

 

Απλά οπως γράφονται αρνητικά σχόλια ετσι θελω να γράψω και εγω την δικη μου γνώμη. Θα ήταν άδικο μια κοπέλα να μη τον επισκεφτεί απ αυτα που διαβάζει εδω σε εμένα έδωσε λύση στο σοβαρότερο μου πρόβλημα μεχρι σημερα στη ζωη μου. 

Επεξεργάστηκε από Lily94
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Σορρυ επειδή έγραψα παραπάνω τη λέξη κορυφή, δεν ειναι για εμένα κορυφή δεν ειμαι εγω που θα το κρινω αυτο,Οι επιτυχιες κ το ιστορικό του τον έχουν στην κορυφή. 

 

Απλά οπως γράφονται αρνητικά σχόλια ετσι θελω να γράψω και εγω την δικη μου γνώμη. Θα ήταν άδικο μια κοπέλα να μη τον επισκεφτεί απ αυτα που διαβάζει εδω σε εμένα έδωσε λύση στο σοβαρότερο μου πρόβλημα μεχρι σημερα στη ζωη μου. 

Επιτυχίες και αποτυχίες έχουν όλοι..προσωπικά δεν πιστεύω στην κορυφή για κανέναν..ένας που είναι τόσα χρόνια στο χώρο χιλιοδιαφημιστηκε είχε πολύ κόσμο άρα λογικές οι οποίες επιτυχίες συγκριτικά με κάποιον άλλο.Παντως μου κάνει φοβερή εντύπωση που για κάποιους δεν έχω ακούσει ποτέ αρνητικό ακόμα κι από κοπέλες που απετυχαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εγώ το πρωί έκανα το τεστ για τον κορονοϊό γιατί άυριο θα κανω ovitrelle και Σάββατο οωληψία.

Πολύ άσχημη εξέταση.Ευτυχώς είναι για 2 δεύτερόλεπτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εγώ το πρωί έκανα το τεστ για τον κορονοϊό γιατί άυριο θα κανω ovitrelle και Σάββατο οωληψία.

Πολύ άσχημη εξέταση.Ευτυχώς είναι για 2 δεύτερόλεπτα! 

Καλημέρα κοριτσι! Αλήθεια; Ευτυχώς που διήρκησε μονάχα τόσο 😣 το σαββατο; Τέλεια,περάσανε οι μερες γρηγορα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lily94 είπε:

Καλημέρα κοριτσι! Αλήθεια; Ευτυχώς που διήρκησε μονάχα τόσο 😣 το σαββατο; Τέλεια,περάσανε οι μερες γρηγορα!!!!! 

Βαζουν μία μακριά μπατονέτα βαθιά στο ρουθούνι και δεν είναι ευχάριστο καθόλου. Νοιώθεις ένα καψιματάκι και μια πίεση για κάποια δεύτερα.. Αλλά οκ μετά ηρεμεί από λίγο.. 

Ναι επιτέλους πέρασαν οι μέρες..

Επειδή θα κάνω  και εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο θα την κάνω λογικά μέσα στην άλλη βδομάδα:wub:

 

Εσύ κορίτσι μου πως είσαι, αδιαθέτησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

Επιτυχίες και αποτυχίες έχουν όλοι..προσωπικά δεν πιστεύω στην κορυφή για κανέναν..ένας που είναι τόσα χρόνια στο χώρο χιλιοδιαφημιστηκε είχε πολύ κόσμο άρα λογικές οι οποίες επιτυχίες συγκριτικά με κάποιον άλλο.Παντως μου κάνει φοβερή εντύπωση που για κάποιους δεν έχω ακούσει ποτέ αρνητικό ακόμα κι από κοπέλες που απετυχαν

Αρνητικα ή θετικά μεσα στη ζωη ειναι ολα. Δε γίνεται να μας αρέσουν κ να ταιριάζουμε με όλους.
Ο καθένας το βλέπει οπως θέλει απ τη δικη του ματια  κ για να βάλω τέλος σε αυτη τη κουβέντα  να πω πως το δικό μου καλο κοιτάω κ να πετύχω τον στόχο μου κ δε με νοιάζει αν  λέγεται μήνας ή Μάνος. 
εδω που τα λέμε αυτο ψάχνουμε όλες το δικό μας καλο 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Ο άντρας μου εχει αζωοσπερμια οποτε δυστυχώς δεν νομίζω οτι θα μπορούσε να συμβεί κατι τέτοιο !!! 

Καλημέρα κοπέλα μου! Δυστυχώς σε νοιώθω.. Αζωοσπερμία με μηδέν εις το πηλίκο... Κάθε φορά που πάω σε γιατρούς η ίδια ερώτηση: Μήπως είστε έγκυος; Και πως είστε τόσο σίγουρη; Τους κάνει και εντύπωση να φανταστείς μετά από τόσα χρόνια γάμου! Στη Σαλπιγγογραφία ειδικά! Δεν έπρεπε να έχουμε επαφές για πόσες μέρες πριν (δεν θυμάμαι) και όταν ρώτησα γιατί μου είπαν για να είμαστε σίγουροι ότι δεν υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη! Τι να πεις;!;

Καλή επιτυχία στον αγώνα σας γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Βαζουν μία μακριά μπατονέτα βαθιά στο ρουθούνι και δεν είναι ευχάριστο καθόλου. Νοιώθεις ένα καψιματάκι και μια πίεση για κάποια δεύτερα.. Αλλά οκ μετά ηρεμεί από λίγο.. 

Ναι επιτέλους πέρασαν οι μέρες..

Επειδή θα κάνω  και εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο θα την κάνω λογικά μέσα στην άλλη βδομάδα:wub:

 

Εσύ κορίτσι μου πως είσαι, αδιαθέτησες;

Ευτυχώς τελείωσε γρηγορα! Χιχι στην ιδέα κ μονο δεν μπορώ!!! Αλλα δεν γίνεται να το αποφύγουμε 😕   Τελειααα ποσο θελω να ερθω στη θεση σου σιγα σιγα!!!! Δεν εχω αδιάθετησει ακομα. Απίστευτο; Και να φανταστείς τη περίμενα πως και πως. Δεν ένιωθα καποιο ιδιαίτερο άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lily94 είπε:

Ευτυχώς τελείωσε γρηγορα! Χιχι στην ιδέα κ μονο δεν μπορώ!!! Αλλα δεν γίνεται να το αποφύγουμε 😕   Τελειααα ποσο θελω να ερθω στη θεση σου σιγα σιγα!!!! Δεν εχω αδιάθετησει ακομα. Απίστευτο; Και να φανταστείς τη περίμενα πως και πως. Δεν ένιωθα καποιο ιδιαίτερο άγχος. 

Μην ανησυχείς θα σου έρθει.. Καταλαβαίνω ότι όσο δεν έρχεται αγχώνεσαι και ανυπομονείς.. Αλλά θα έρθει σύντομα θα το δεις.. Κι εμένα είχε αργήσει 3 μέρες.. Όταν την θέλουμε δεν έρχεται βρε παιδί μου χαχαχα

 

Το πόσο γρήγορα θα περάσουν οι μέρες δεν θα το καταλάβεις!!! Εγώ καμμία φορά σκέφτομαι καλά εγώ τα έκανα όλα αυτά!! Στην αρχή μου φαίνονταν βουνό.. Αλλά τελικά έχουμε πολύ δύναμη μέσα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Δυστυχώς σε νοιώθω.. Αζωοσπερμία με μηδέν εις το πηλίκο... Κάθε φορά που πάω σε γιατρούς η ίδια ερώτηση: Μήπως είστε έγκυος; Και πως είστε τόσο σίγουρη; Τους κάνει και εντύπωση να φανταστείς μετά από τόσα χρόνια γάμου! Στη Σαλπιγγογραφία ειδικά! Δεν έπρεπε να έχουμε επαφές για πόσες μέρες πριν (δεν θυμάμαι) και όταν ρώτησα γιατί μου είπαν για να είμαστε σίγουροι ότι δεν υπάρχει κάποια εγκυμοσύνη! Τι να πεις;!;

Καλή επιτυχία στον αγώνα σας γλυκιά μου!

Καλημερα κοπέλα μου. Καθημερινά διαπιστώνω οτι υπάρχουν πολλα ζευγαρια με το δικό μας πρόβλημα. Δυστυχώς 😢 

ναι κάποια πράγματα δε τα καταλαβαίνω εγκυμοσύνη πως; Γίνεται; Μα ειναι καλα οι άνθρωποι; Τι να πω.. 

εσεις σε τι φάση είστε; Ολα τα καλα σας εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εγώ το πρωί έκανα το τεστ για τον κορονοϊό γιατί άυριο θα κανω ovitrelle και Σάββατο οωληψία.

Πολύ άσχημη εξέταση.Ευτυχώς είναι για 2 δεύτερόλεπτα! 

Με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μην ανησυχείς θα σου έρθει.. Καταλαβαίνω ότι όσο δεν έρχεται αγχώνεσαι και ανυπομονείς.. Αλλά θα έρθει σύντομα θα το δεις.. Κι εμένα είχε αργήσει 3 μέρες.. Όταν την θέλουμε δεν έρχεται βρε παιδί μου χαχαχα

 

Το πόσο γρήγορα θα περάσουν οι μέρες δεν θα το καταλάβεις!!! Εγώ καμμία φορά σκέφτομαι καλά εγώ τα έκανα όλα αυτά!! Στην αρχή μου φαίνονταν βουνό.. Αλλά τελικά έχουμε πολύ δύναμη μέσα μας!!

Ετσι ειναι οπως τα λες!!! Ανυπομονω τόσο πολυ κι αυτί δεν έρχεται!!!!! 😡😡😋😋

ειδες;;; Κρύβεις πολυ δύναμη μεσα σου!!!! Κι ακόμη άλλη τοσηηη!!!!! 
φάγαμε πολλές στεναχώριες θελω κατι απλά να χαρω.  Κλείνω τα ματια μου κ λέω σε ενα μήνα απο τωρα ισως εχω πετύχει αυτο που θελω ισως ειναι ολα διαφορετικά απ οτι σημερα,Και ηρεμώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Ετσι ειναι οπως τα λες!!! Ανυπομονω τόσο πολυ κι αυτί δεν έρχεται!!!!! 😡😡😋😋

ειδες;;; Κρύβεις πολυ δύναμη μεσα σου!!!! Κι ακόμη άλλη τοσηηη!!!!! 
φάγαμε πολλές στεναχώριες θελω κατι απλά να χαρω.  Κλείνω τα ματια μου κ λέω σε ενα μήνα απο τωρα ισως εχω πετύχει αυτο που θελω ισως ειναι ολα διαφορετικά απ οτι σημερα,Και ηρεμώ... 

Ακριβώς αυτό κάνω κι εγώ.. Θέλω γενικά να κρατώ μικρό καλάθι γιατί δεν θέλω να με ρίξει κάτω μια ενδεχόμενη αποτυχία αλλά ταυτόχρονα στο βάθος του μυαλού μου κάνω όνειρα και αυτό με κρατάει δυνατή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ακριβώς αυτό κάνω κι εγώ.. Θέλω γενικά να κρατώ μικρό καλάθι γιατί δεν θέλω να με ρίξει κάτω μια ενδεχόμενη αποτυχία αλλά ταυτόχρονα στο βάθος του μυαλού μου κάνω όνειρα και αυτό με κρατάει δυνατή..

Ετσι ακριβώς!! Να κανεις όνειρα όλοι κανουμε,μας κραταει δυνατούς και ζωντανούς!!!εύχομαι να τα πραγματοποιήσεις ολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εγώ το πρωί έκανα το τεστ για τον κορονοϊό γιατί άυριο θα κανω ovitrelle και Σάββατο οωληψία.

Πολύ άσχημη εξέταση.Ευτυχώς είναι για 2 δεύτερόλεπτα! 

Με το καλό και με πολλά ποιοτικά ωάρια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Ετσι ακριβώς!! Να κανεις όνειρα όλοι κανουμε,μας κραταει δυνατούς και ζωντανούς!!!εύχομαι να τα πραγματοποιήσεις ολα!! 

Κι εσύ κοριτσάκι μου γλυκό και τον άλλο μήνα να συζητάμε για τις εγκυμοσύνες μας. Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Με το καλό και με πολλά ποιοτικά ωάρια ....

Ευχαριστώ! Φοβάμαι λίγο την οωληψία όσο πλησιάζει! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια θα ξανά ρωτήσω γιατί σας παρακολουθώ αυτά που γράφετε μα κανείς δεν μου απαντάει στα δικά μου και στεναχωριέμαι☹️ δεν ξέρω πως λειτουργεί όλο αυτό φαίνεται αυτά που γράφω? ευχαριστώ και συγνώμη που γίνομαι κουραστική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστώ! Φοβάμαι λίγο την οωληψία όσο πλησιάζει! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Μην φοβάσαι τίποτα δεν είναι. Να είσαι χαλαρή και ευδιάθετη. Πόσα ωοθηλακια έχει δει μέχρι τώρα; Σου έχει μετρήσει οιστραδιόλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Μην φοβάσαι τίποτα δεν είναι. Να είσαι χαλαρή και ευδιάθετη. Πόσα ωοθηλακια έχει δει μέχρι τώρα; Σου έχει μετρήσει οιστραδιόλη;

Σήμερα θα πάω για τελευταία φορά υπέρηχο.. Έδωσα αίμα και θα τα πάρει απ ευθείας ο γιατρός

Είδαμε την Δευτέρα 15 οωθηλάκια που ήταν κοντά κοντά με μέγεθος και μεγάλα στην δεξιά οωθήκη..  τα υπόλοιπα ήταν πιο μικρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλημέρα κορίτσια θα ξανά ρωτήσω γιατί σας παρακολουθώ αυτά που γράφετε μα κανείς δεν μου απαντάει στα δικά μου και στεναχωριέμαι☹️ δεν ξέρω πως λειτουργεί όλο αυτό φαίνεται αυτά που γράφω? ευχαριστώ και συγνώμη που γίνομαι κουραστική.

Καλημερα κοριτσι μου! Φαίνονται ναι! Συγγνωμη αν θες μας ξανά ρωτας; Εγω ή δε το ειδα ή δεν γνώριζα να σου απαντήσω. 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimitra.com 😍 είπε:

Καλημέρα κορίτσια θα ξανά ρωτήσω γιατί σας παρακολουθώ αυτά που γράφετε μα κανείς δεν μου απαντάει στα δικά μου και στεναχωριέμαι☹️ δεν ξέρω πως λειτουργεί όλο αυτό φαίνεται αυτά που γράφω? ευχαριστώ και συγνώμη που γίνομαι κουραστική.

Καλημέρα κορίτσι μου. Στην αρχή στο φόρουμ όταν είσαι νέο μελος αργούν να δημοσιευτούν οι απαντήσεις σου και ίσως επειδή περνάει η ώρα χάνονται μέσα στις πολλές σελίδες. Ομως τώρα λογικά θα ξεκινησεις κι εσυ κανονικα να δημοσιευεις! Πότε ξεκινάς σε τι φάση είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κοπέλα μου. Καθημερινά διαπιστώνω οτι υπάρχουν πολλα ζευγαρια με το δικό μας πρόβλημα. Δυστυχώς 😢 

ναι κάποια πράγματα δε τα καταλαβαίνω εγκυμοσύνη πως; Γίνεται; Μα ειναι καλα οι άνθρωποι; Τι να πω.. 

εσεις σε τι φάση είστε; Ολα τα καλα σας εύχομαι. 

Έτσι είναι! Όπως τα λες! Το 50% των υπογόνιμων ζευγαριών οφείλεται σε καθαρά ανδρικό παράγοντα! Δυστυχώς η επιστήμη ενώ έχει βρει λύσεις σε διάφορα γυναικολογικά προβλήματα υπογονιμότητας στον ανδρικό τομέα είναι πολύ πίσω.. 

Ακόμα και τώρα που πήγαμε για καθαρά ανδρικό παράγοντα υπογονιμότητας οι γιατροί σε εμένα επέμειναν ώστε να μην έχω εγώ κάποιο πρόβλημα σύλληψης..  Τι να πεις;

Όπως και να έχει όμως ας κάνουμε εμείς το όνειρο μας πραγματικότητα ώστε να μείνουν όλα στο παρελθόν σύντομα!!! 

Τη βιοψία μας μένει να κάνουμε τώρα κορίτσι μου.. έχουμε ολοκληρώσει με εξετάσεις και τα συναφή! Ελπίζουμε! Για να δούμε!! Εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Έτσι είναι! Όπως τα λες! Το 50% των υπογόνιμων ζευγαριών οφείλεται σε καθαρά ανδρικό παράγοντα! Δυστυχώς η επιστήμη ενώ έχει βρει λύσεις σε διάφορα γυναικολογικά προβλήματα υπογονιμότητας στον ανδρικό τομέα είναι πολύ πίσω.. 

Ακόμα και τώρα που πήγαμε για καθαρά ανδρικό παράγοντα υπογονιμότητας οι γιατροί σε εμένα επέμειναν ώστε να μην έχω εγώ κάποιο πρόβλημα σύλληψης..  Τι να πεις;

Όπως και να έχει όμως ας κάνουμε εμείς το όνειρο μας πραγματικότητα ώστε να μείνουν όλα στο παρελθόν σύντομα!!! 

Τη βιοψία μας μένει να κάνουμε τώρα κορίτσι μου.. έχουμε ολοκληρώσει με εξετάσεις και τα συναφή! Ελπίζουμε! Για να δούμε!! Εσείς; 

Τουλαχιστον ξερεις οτι έκανες όλες τις εξετάσεις και δεν υπαρχει αλλο πρόβλημα!!Δεν πειραζει καλα κάνατε!! Εμείς κάναμε βιοψία βρήκαν υλικό και τωρα περιμένω να ξεκινήσω διέγερση! Εσεις ποτε θα κάνετε βιοψία; Αθήνα βρίσκεστε; Ολα θα πάνε καλα.. οτι θελεις με ρωτας και αμα γνωρίζω θα σου πω τη γνώμη μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Σορρυ επειδή έγραψα παραπάνω τη λέξη κορυφή, δεν ειναι για εμένα κορυφή δεν ειμαι εγω που θα το κρινω αυτο,Οι επιτυχιες κ το ιστορικό του τον έχουν στην κορυφή. 

 

Απλά οπως γράφονται αρνητικά σχόλια ετσι θελω να γράψω και εγω την δικη μου γνώμη. Θα ήταν άδικο μια κοπέλα να μη τον επισκεφτεί απ αυτα που διαβάζει εδω σε εμένα έδωσε λύση στο σοβαρότερο μου πρόβλημα μεχρι σημερα στη ζωη μου. 

Τη λεξη "κορυφη" δεν την εγραψα κοριτσακι μου επειδη την ειχες αναφερει κι εσυ, συγνωμη αν φανηκε ετσι. Ειλικρινα δεν υπονοησα τιποτα για το δικο σου σχολιο. 

Ισα ισα που συμφωνω για τον γιατρο αυτο οτι ειναι κορυφαιος γι' αυτο και εχει κανει τετοιο ονομα αλλωστε, τωρα αν ταιριαζει σε καποια κοπελα η οχι αυτο ειναι στη προσωπικη της κριση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α καταλαβα... ναι οτι νομιζουν οι γιατροι.. αυτοι ξερουν!!  Προφανως θελουν να μην υπατχει η παραμικρη πιθανοτητα κ καλα κανουν!! Τα αποτελεσματα της παρακεντησης ποτε θ βγουν;
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Από ότι μου είπαν είναι σαν μαστογραφία αλλά πιο εξειδικευμένη... Κ εγώ δεν το έχω ξανακουσει... Κ εγώ αναρωτήθηκα αφού έκανα την παρακέντηση γιατί πρέπει κ τα άλλα κ την ρώτησα την γιατρό που μου την έκανε κ μου είπε ότι δεν είναι πάντα 100% σίγουρο το αποτέλεσμα... Κ όχι τίποτε άλλο με πόνεσε πολύ κ δεν θα είναι σίγουρα τα αποτελέσματα? 
    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...