Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ έχω χασιμοτο αλλά δεν έκανα καμία εξέταση στο προηγούμενο κέντρο και ουτε με παρακολουθούμε αιματολόγος και ενδοκρινολογος... Ελπίζω τώρα να βρούμε μια άκρη.

Εγώ πήγα μόνη μου σε ενδοκρινολόγο και αιματολόγο πριν την προσπάθεια και έπαιρνα οδηγίες σε πολλά θέματα και από αυτούς εκτός από τον εξωσωματιστή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Αναμενω εξέλιξη...Πέμπτη Παρασκευή βαζω τα παιδακια μου..αμήν...

Καλη επιτυχια!!! Με το καλο!! 🍀🥰🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Αναμενω εξέλιξη...Πέμπτη Παρασκευή βαζω τα παιδακια μου..αμήν...

Με το καλο να φωλιάσουν για εννέα τέλειους μήνες 😊😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η troia είπε:

Εγώ πήγα μόνη μου σε ενδοκρινολόγο και αιματολόγο πριν την προσπάθεια και έπαιρνα οδηγίες σε πολλά θέματα και από αυτούς εκτός από τον εξωσωματιστή μου.

Πολύ καλά έκανες και έτσι πρέπει να γίνεται.. .  Εγώ εμπιστεύτηκα με κλειστά μάτια τον γυναικολόγο μου οποίος μου σύστησε τον εξωσωματικο αλλά ανακατευοταν και αυτός.. Έκανα πρόχειρο δουλειά και μη τους είδατε...! !!τώρα ξεκινάω πιο ενημερωμένη χάρη και στη βοήθεια σας.. Έχω αιματολόγο, έχω ενδοκρινολογο και ελπίζω να πάνε όλα καλά..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα μόλις βγήκε η χοριακη μου ανέβηκε πήγε 1100 από 700 Και την Τετάρτη μου είπε να με δει .τον ρώτησα για εξωμητριο μου λέει όχι είναι πολύ σπάνιο .Όσο μου λέει δεν βλέπουμε αίμα είμαστε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις βγήκε η χοριακη μου ανέβηκε πήγε 1100 από 700 Και την Τετάρτη μου είπε να με δει .τον ρώτησα για εξωμητριο μου λέει όχι είναι πολύ σπάνιο .Όσο μου λέει δεν βλέπουμε αίμα είμαστε καλά.

Μακαρι να παρει τα πάνω της καλα.Κατερινα ποιες ήταν οι προηγούμενες τιμές σου;με αυτή την τιμή λογικά θα δείτε και σάκο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimi1981 είπε:

Μακαρι να παρει τα πάνω της καλα.Κατερινα ποιες ήταν οι προηγούμενες τιμές σου;με αυτή την τιμή λογικά θα δείτε και σάκο 

21 η πρώτη μετά από 2 μέρες 50 μετά από 4 μέρες 269 μετά από 4 μέρες 700 και μετά από 2 μέρες 1100 μου ειπε δεν είναι σίγουρα ιδανικές αλλά έχει δει μωρά λέει χωρίς καλούς διπλασιασμούς .αλλά επειδή το έχω ξαναδεί το έργο κρατάω μικρό καλάθι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

21 η πρώτη μετά από 2 μέρες 50 μετά από 4 μέρες 269 μετά από 4 μέρες 700 και μετά από 2 μέρες 1100 μου ειπε δεν είναι σίγουρα ιδανικές αλλά έχει δει μωρά λέει χωρίς καλούς διπλασιασμούς .αλλά επειδή το έχω ξαναδεί το έργο κρατάω μικρό καλάθι .

Οι δυο τελευταίες δεν πανε καλα..αλλά δεν έχεις αιμα ετσι δεν είναι?οπότε μη φοβάσαι για εξωμητριο...μπορεί και να πάει καλά,δεν ξέρεις, θελει υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις βγήκε η χοριακη μου ανέβηκε πήγε 1100 από 700 Και την Τετάρτη μου είπε να με δει .τον ρώτησα για εξωμητριο μου λέει όχι είναι πολύ σπάνιο .Όσο μου λέει δεν βλέπουμε αίμα είμαστε καλά.

Όλα καλά!!!! Θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Οι δυο τελευταίες δεν πανε καλα..αλλά δεν έχεις αιμα ετσι δεν είναι?οπότε μη φοβάσαι για εξωμητριο...μπορεί και να πάει καλά,δεν ξέρεις, θελει υπομονή 

Δεν έχω αίμα στις προηγούμενες είχα σε όλες .ελπιζω να τα καταφέρει και να πάρει μπροστά και η χοριακη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν έχω αίμα στις προηγούμενες είχα σε όλες .ελπιζω να τα καταφέρει και να πάρει μπροστά και η χοριακη 

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν έχω αίμα στις προηγούμενες είχα σε όλες .ελπιζω να τα καταφέρει και να πάρει μπροστά και η χοριακη .

Κατερινακι καλη συνεχεια!!! Σου ευχομαι καλούς διπλασιασμούς!!! Εεεεελα να παίρνει μπροστά η χοριακη!!! Μακαρι να σου πανε ολα καλα!! 🙂🙏🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Πολύ καλά έκανες και έτσι πρέπει να γίνεται.. .  Εγώ εμπιστεύτηκα με κλειστά μάτια τον γυναικολόγο μου οποίος μου σύστησε τον εξωσωματικο αλλά ανακατευοταν και αυτός.. Έκανα πρόχειρο δουλειά και μη τους είδατε...! !!τώρα ξεκινάω πιο ενημερωμένη χάρη και στη βοήθεια σας.. Έχω αιματολόγο, έχω ενδοκρινολογο και ελπίζω να πάνε όλα καλά..
 

Ναι, το ξέρω, τα είχαμε ξαναπεί και με προσωπικό μήνυμα. Ειδικά η ενδοκρινολόγος σου είναι εξαιρετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η troia είπε:

Είναι η μετάλλαξη 679 ή 677; Στις δικές μου εξετάσεις γράφει μετάλλαξη ομοκυστεινης C677T και ισχύουν ακριβώς όσα περιγράφεις. Μετριέται και η ομοκυστείνη και προσαρμόζεται η δόση του filicine αντίστοιχα.

Η ομοκυστείνη μπορεί να αυξάνεται και από τα φάρμακα της διέγερσης, οπότε σε εμάς είναι απαραίτητο να μετριέται τακτικά στη φάση της εξωσωματικής, όπως και στην εγκυμοσύνη.

Καλησπερα κοριτσι μου! Κι εμενα μου βρηκαν ετεροζυγωτια στο MTHFR 677 και μου ειπαν παρομοια πραγματα σχετικα με την τιμη της ομοκυστεινης και τη χορηγηση filicine. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η troia είπε:

Δεν θα ήθελα να γράψω δημόσια για τα αντιπατρικά, διότι κάποιες κοπέλες από εδώ ίσως τα έχουν κάνει. Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα. Για τα nk τώρα, οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν δέχονται ότι σχετίζονται με την πιθανότητα αποβολής και ακόμα και η κα. Τσεκούρα στο Έλενα που τα μετράει στο πλαίσιο διερεύνησης αποβολών, μου είπε ότι δεν είναι πεπεισμένη ότι αποτελούν αιτία αποβολών. Μία ακόμα θεωρία που έχω ακούσει είναι ότι η μέτρησή τους στο περιφερειακό αίμα δεν έχει κάποια αξία, παρά μόνο η μέτρησή τους στο ενδομήτριο σε δείγμα που έχει ληφθεί στο πλαίσιο υστεροσκόπησης.

Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα το θεμα με τα νκ μπορεις να μου πεις κι εμενα τι ακριβως εχεις ακουσει σχετικα με τις θεραπειες και τα αντιπατρικα σε πμ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, το ξέρω, τα είχαμε ξαναπεί και με προσωπικό μήνυμα. Ειδικά η ενδοκρινολόγος σου είναι εξαιρετική!

Ανυπομονω αύριο να με δει και να μου πει τι να κάνω.  πιστεύω θα μπω σε μια σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις βγήκε η χοριακη μου ανέβηκε πήγε 1100 από 700 Και την Τετάρτη μου είπε να με δει .τον ρώτησα για εξωμητριο μου λέει όχι είναι πολύ σπάνιο .Όσο μου λέει δεν βλέπουμε αίμα είμαστε καλά.

Με το καλο σου ευχομαι να δεις τουλαχιατον εναν σακο κ ολα να πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Αναμενω εξέλιξη...Πέμπτη Παρασκευή βαζω τα παιδακια μου..αμήν...

Με το καλο να φωλιασουν μεσα σου κ σε 9 μηνες να τα παρεις στην αγκαλια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις βγήκε η χοριακη μου ανέβηκε πήγε 1100 από 700 Και την Τετάρτη μου είπε να με δει .τον ρώτησα για εξωμητριο μου λέει όχι είναι πολύ σπάνιο .Όσο μου λέει δεν βλέπουμε αίμα είμαστε καλά.

Μπραβο κορίτσι ,πίστεψε στο μωράκι σου και θα τα καταφέρετε μαζί 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Αναμενω εξέλιξη...Πέμπτη Παρασκευή βαζω τα παιδακια μου..αμήν...

Με το καλο κοπελα μου! Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα το θεμα με τα νκ μπορεις να μου πεις κι εμενα τι ακριβως εχεις ακουσει σχετικα με τις θεραπειες και τα αντιπατρικα σε πμ? 

OK, θα σου γράψω σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Κι εμενα μου βρηκαν ετεροζυγωτια στο MTHFR 677 και μου ειπαν παρομοια πραγματα σχετικα με την τιμη της ομοκυστεινης και τη χορηγηση filicine. 

Ναι, το φαντάζομαι, την ίδια αιματολόγο έχουμε εξάλλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fotinible είπε:

Αναμενω εξέλιξη...Πέμπτη Παρασκευή βαζω τα παιδακια μου..αμήν...

Με το καλό! Να έχεις την ευλογία της Παναγίας! Την Πέμπτη είναι κ ο Ευαγγελισμός της Θεοτόκου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις βγήκε η χοριακη μου ανέβηκε πήγε 1100 από 700 Και την Τετάρτη μου είπε να με δει .τον ρώτησα για εξωμητριο μου λέει όχι είναι πολύ σπάνιο .Όσο μου λέει δεν βλέπουμε αίμα είμαστε καλά.

Μπράβο κορίτσι! Πήρε μπρος κ δεν το σταματάει τίποτε λέμεεεεεεε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...