Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Πάμε δυνατά λοιπόν για Μάρτιο!!! Μαζί θα είμαστε, είναι λοιπόν και πολύ θέμα τύχης τελικά! Και εμενα και στις 2 ετ μόνο τύχη, ελπίζω η τρίτη να πάει καλά!!!

Όλα καλά θα μας να πάνε αυτό θα έρθει όποτε θελήσει ο Θεός εμείς κάνουμε ότι μπορούμε!!!!

Και εννοείται συνεχίζουνε να έχουμε ερωτικες επαφές με τους συζύγους/συντρόφους μας γιατί πάνω από όλα ήμαστε άνθρωποι και η σχέση μας είναι το σημαντικότερο💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπερα κοριτσια χρειάζομαι τα φώτα σας! Ο γιατρος μου ειπε όταν αδιαθετησω να κανω εξέταση οιστραδιολης και τεστ covid. Αν αυτα τα δυο είναι οκ να ξεκινήσω τις ενεσεις. Μου είπε επίσης ότι τεστ covid ξανα γινεται πριν την ωοληψια. Κι αν ω μη γενοιτο βγει θετικό τι γινεται με τα ωαρια?? Πανε χαμένα μαζί και με τις ορμόνες που εφαγα?? Ειχε φυγει και δεν πρόλαβε να μου απαντήσει.  Μηπως γνωρίζει καμια σας?

Από όσο ξέρω και θετική να βγεις η ωοληψία γίνεται κανονικά απλά σε στέλνουν σε νοσοκομείο αναφοράς πχ Αττικόν και η ωοληψία γίνεται κανονικά εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nia2021 είπε:

Κορίτσια μου εγώ θα προχωρήσω Απρίλιο στην επόμενη....καλή μας τύχη....

Καλή επιτυχία εγω ξεκιναω αρχες Μαρτίου.🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Όλα καλά θα μας να πάνε αυτό θα έρθει όποτε θελήσει ο Θεός εμείς κάνουμε ότι μπορούμε!!!!

Και εννοείται συνεχίζουνε να έχουμε ερωτικες επαφές με τους συζύγους/συντρόφους μας γιατί πάνω από όλα ήμαστε άνθρωποι και η σχέση μας είναι το σημαντικότερο💖

Φυσικά φίλη μου και συνεχίζουμε να είμαστε κοντά με τον άνθρωπο μας και να ζούμε τη σχέση μας, εξάλλου βοηθά και στην ψυχολογία δε είναι μόνο η αναπαραγωγή το θέμα! Έχει ο Θεός για όλους, ελπίζω να φέρει σε όλες μας σύντομα αυτό που θέλουμε τόσο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Despina87 είπε:

Καλα απο ερωτήσεις αλλο τίποτα και εγω κανω παρα πολλές και έτσι πρέπει!Ουτοσιαλλος δεν γίνεται να τα γνωρίζουμε από μόνες μας!!Άστα να πάνε αυτή η αναμονή δεν παλεύεται αλλα τι να κάνεις?Εμένα στις 14 μέρες μου είχαν πει αλλα επειδή έπεφτε Σάββατο το κάναμε μια μέρα πριν!!Αξίζει η άτιμη η αναμονή!!!

Χαχαχα και μένα το κέντρο 14 λέει,,,η γιατρός λέει 13,,,,το έχω και εγώ για αγαπημένο νούμερο το 13 οπότε τότε πήγα,,,άσχετα με το αρνητικό που έφαγα,,,,την επόμενη θα είναι γουρλίδικο! Για καλό του! Αξίζει Δεσποινάκι μου ναι,,,,! Με το καλό να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και να το κρατήσεις αγκαλίτσα αυτό το πολύτιμο δώρο (ή έχεις δίδυμα και εγώ έχω πάθει κοκομπλόκο και όντως είμαι καμμένη και δε θυμάμαι τίποτα?) !!! 👶💖 👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Φυσικά φίλη μου και συνεχίζουμε να είμαστε κοντά με τον άνθρωπο μας και να ζούμε τη σχέση μας, εξάλλου βοηθά και στην ψυχολογία δε είναι μόνο η αναπαραγωγή το θέμα! Έχει ο Θεός για όλους, ελπίζω να φέρει σε όλες μας σύντομα αυτό που θέλουμε τόσο πολύ!

Kοριτσια δεν είμαστε μόνο μελλοντικοί γονείς, αλλά και σύντροφοι και εραστές....η ερωτική μας επαφή πρέπει να πραγματοποιειται με τέτοιο τρόπο ώστε να μην συμβαίνει κάτι και να μας έρθουν όλα φυσικα για να συνεργαστεί και το σώμα μας αφενός το δικό μας όπου θα προετοιμαστει καλύτερα για να κυοφορήσει και αφετέρου του συντρόφου να εκσπερματώσει φυσιολογικά μιας και κάθε τρεις ωριμάζουν τα σπερματοζωάρια....η ερωτική επαφή θα βοηθήσει και ψυχολογικά και σωματικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Κορίτσια μου τελικά η χοριακη μας επιβεβαίωσε το αποτέλεσμα του τεστ «αρνητική» δεν απογοητευόμαστε...προχωράμε για την επόμενη!!!!!

Κρίμα κορίτσι μου, ίσως να μην ήταν η τυχερή! Μπράβο σου πάντως που είσαι αισιόδοξη και δεν απογοητεύεσαι! Θα έρθει ρε γαμώτο,που θα πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια test covid σας ζήτησαν και πριν την εμβρυομεταφορά ή όχι;

Όχι γιατί δεν είναι επεμβατική μέθοδος.....όπως η ωοληψια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Κρίμα κορίτσι μου, ίσως να μην ήταν η τυχερή! Μπράβο σου πάντως που είσαι αισιόδοξη και δεν απογοητεύεσαι! Θα έρθει ρε γαμώτο,που θα πάει;

Δεν υπάρχει λόγος να απογοητευόμαστε από την αρχή γνωρίζουμε ότι μπαίνουμε σε μια δύσκολη διαδικασία η οποία δεν είναι σίγουρο ότι θα μας φέρει αμέσως θετικά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Χαχαχα και μένα το κέντρο 14 λέει,,,η γιατρός λέει 13,,,,το έχω και εγώ για αγαπημένο νούμερο το 13 οπότε τότε πήγα,,,άσχετα με το αρνητικό που έφαγα,,,,την επόμενη θα είναι γουρλίδικο! Για καλό του! Αξίζει Δεσποινάκι μου ναι,,,,! Με το καλό να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου και να το κρατήσεις αγκαλίτσα αυτό το πολύτιμο δώρο (ή έχεις δίδυμα και εγώ έχω πάθει κοκομπλόκο και όντως είμαι καμμένη και δε θυμάμαι τίποτα?) !!! 👶💖 👶💖

Εύχομαι και το πιστεύω ότι η επόμενη φορά θα είναι γουρλίδικη για σένα!!!🙏🙏💕😉

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου μακάρι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους!Ακόμα δεν ξέρω αν έχει πιάσει το ένα ή και τα δύο θα κάνω την δεύτερη χοριακη και ίσως εκεί έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα μέχρι να με δει ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια test covid σας ζήτησαν και πριν την εμβρυομεταφορά ή όχι;

Καλησπέρα κοπέλα μου!Εμένα μου ζήτησαν και εκανα test covid 2 μέρες πριν την ωοληψια και 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!Εμένα μου ζήτησαν και εκανα test covid 2 μέρες πριν την ωοληψια και 2 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα 

Καλησπέρα και σ'εσένα κοπέλα μου.
Απ'ότι φαίνεται το κάθε κέντρο έχει δικά του πρωτόκολλα. Επειδή η Nia2021 είπε ότι δεν της ζήτησαν στην εμβρυομεταφορά και είμαστε στο ίδιο κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα και σ'εσένα κοπέλα μου.
Απ'ότι φαίνεται το κάθε κέντρο έχει δικά του πρωτόκολλα. Επειδή η Nia2021 είπε ότι δεν της ζήτησαν στην εμβρυομεταφορά και είμαστε στο ίδιο κέντρο. 

Εμένα μου ζήτησαν και πριν την ωοληψια και πριν την εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα και σ'εσένα κοπέλα μου.
Απ'ότι φαίνεται το κάθε κέντρο έχει δικά του πρωτόκολλα. Επειδή η Nia2021 είπε ότι δεν της ζήτησαν στην εμβρυομεταφορά και είμαστε στο ίδιο κέντρο. 

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Εμένα μου ζήτησαν και πριν την ωοληψια και πριν την εμβρυομεταφορα!

Κορίτσια μου κανει και ο σύζυγος την ημερα της ωοληψιας που δινει δειγμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

 

Κορίτσια μου κανει και ο σύζυγος την ημερα της ωοληψιας που δινει δειγμα?

Σε εμένα δεν έδωσε και το θεωρώ πραγματικά κουλό. Δηλαδή στο μικροβιολογικό όταν το πάμε για σπερμοδιαγραμμα ζητάνε δείγμα; Τώρα αν το κάνουν να αποφύγουν τη διαδικασία σε νοσούντες covid19 τι να πω;αν ήταν έτσι να σταματήσουν οι εξωσωματικές κατά την πανδημία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Σε εμένα δεν έδωσε και το θεωρώ πραγματικά κουλό. Δηλαδή στο μικροβιολογικό όταν το πάμε για σπερμοδιαγραμμα ζητάνε δείγμα; Τώρα αν το κάνουν να αποφύγουν τη διαδικασία σε νοσούντες covid19 τι να πω;αν ήταν έτσι να σταματήσουν οι εξωσωματικές κατά την πανδημία....

Εγω στην.τελευταία επισκεψη που ειχα με το.γυναικολογο μου πριν λιγες μερες δε το ρωτησα το ξεχασα αλλα πριν ενα μηνα μιλησε στο πληθυντικό οτι θα κανουμε τεστ με το συζυγο για την.ωοληψια τη δικη μου και για το σπερμα ...και τωρα αναρωτιεμαι αλλα θα το ρωτησω σε λιγες μερες που θα ξαναβρεθω..σ αυτο ομως που λες εχεις δικιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Εγώ όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μου είπε ότι αν κολλήσω κάτι ακυρώνεται όλη η προσπάθεια.Όποτε να προσέχεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Τι?????? Εγκεφαλικό θα μου ρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου...καλή αρχή και καλή δύναμη.... γιατί να κάνεις τεστ covid19 για την έναρξη των ενέσεων; Προσωπικά δεν μου το ζήτησαν. Για την ωοληψια θεωρείται απαραίτητη γιατι είναι επεμβατική μέθοδος και το υπουργείο έστειλε εγκύκλιο οτι απαιτείται τέστ και πριν την υστεροσκοπηση έκανα....τώρα μπορεί να στο ζήτησε για να μην ξεκινήσεις αν είσαι θετική. Πιστεύω όμως ότι παίζει ρόλο και πως ζεις, πχ εγώ απάντησα ερωτηματολόγιο στο κέντρο αν είχα συμπτώματα, επαφή με κρούσμα κλπ. Ας μας πει και μια άλλη κοπέλα....

Μας έδωσε και εμάς ερωτηματολόγια να συμπληρώσουμε αλλα θελει και το τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Από όσο ξέρω και θετική να βγεις η ωοληψία γίνεται κανονικά απλά σε στέλνουν σε νοσοκομείο αναφοράς πχ Αττικόν και η ωοληψία γίνεται κανονικά εκεί.

Σοβαρα??? Πω πω πρεπει να τον ρωτήσω.  Μην την πατησω ετσι κριμα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα και σ'εσένα κοπέλα μου.
Απ'ότι φαίνεται το κάθε κέντρο έχει δικά του πρωτόκολλα. Επειδή η Nia2021 είπε ότι δεν της ζήτησαν στην εμβρυομεταφορά και είμαστε στο ίδιο κέντρο. 

Εμενα μου ζήτησαν πιστεύω επειδή την ωοληψια με την εμβρυομεταφορα την έκανα με 1.5 μηνα διαφορά ίσως για αυτό!Άλλα ναι το κάθε κέντρο έχει τα δικά του πρωτόκολλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Fotinible είπε:

 

Κορίτσια μου κανει και ο σύζυγος την ημερα της ωοληψιας που δινει δειγμα?

Εμάς στο Ιασώ που την έκανα την διαδικασία μας είχαν πει πως αν ο άντρας μου χρησιμοποιήσει τον χώρο του νοσοκομείου για να δώσει το δείγμα την μερα της ωοληψιας θελαν τεστ covid αν το φέρναμε από το σπίτι δεν θελαν από κεινον τεστ covid!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Despina87 είπε:

Εμάς στο Ιασώ που την έκανα την διαδικασία μας είχαν πει πως αν ο άντρας μου χρησιμοποιήσει τον χώρο του νοσοκομείου για να δώσει το δείγμα την μερα της ωοληψιας θελαν τεστ covid αν το φέρναμε από το σπίτι δεν θελαν από κεινον τεστ covid!

Ετσι θα λειτουργουν τα ιδιωτικα ολα και εγω αυτο περιμένω να μου πει που θα την κανω στο Μητέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fotinible είπε:

Ετσι θα λειτουργουν τα ιδιωτικα ολα και εγω αυτο περιμένω να μου πει που θα την κανω στο Μητέρα

Τωρα βέβαια παιζουν πολλα ρολο οπως η απόσταση...απο Πειραιά να το παμε Μαρούσι πιστευω θα παρει ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fotinible είπε:

 

Κορίτσια μου κανει και ο σύζυγος την ημερα της ωοληψιας που δινει δειγμα?

Όχι στο κέντρο που είμαι εγώ δεν κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...