Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Μην ανησυχείς καθόλου εμείς λίγα και καλά θέλουμε.....αν ήταν να είχαμε πολλά δεν θα καταφευγαμε σε αυτές τις λύσεις....καλή αρχή και όλα να πάνε καλά να εισαι μανούλα τα Χριστούγεννα.....

Αχ μανούλα τα Χριστούγεννα, συγκινούμαι και μόνο που το σκέφτομαι..να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nia2021 είπε:

Ίσως στα κατεψυγμένα υπάρχει άλλο πρωτόκολλο....εγώ χτες την έκανα....άντε τα μαθαίνουμε σιγά σιγά όλα.....οπότε την άλλη εβδομάδα θα έχουμε δύο θετικές χοριακες.....

 

 

Κορίτσια απέχω από συζητήσεις αλλά σας διαβάζω καθημερινά! Εύχομαι την επόμενη εβδομάδα να έχουμε 2 ευχάριστα νέα! Και τις πρώτες εγκυούλες του 2021 στο θεματάκι!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια απέχω από συζητήσεις αλλά σας διαβάζω καθημερινά! Εύχομαι την επόμενη εβδομάδα να έχουμε 2 ευχάριστα νέα! Και τις πρώτες εγκυούλες του 2021 στο θεματάκι!! ❤️ 

Ευχαριστούμε κορίτσι μου....η θετική σας ενέργεια βοηθάει πολύ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δεν πειράζει καθόλου που ρωτάς με βοηθάς από τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις σου...
Έχω συμφισεις και ίσως χρειαστεί μικρό επέμβαση γι αυτό φτάνει τόσο, έτσι μου πε θα πάω και αλλού βέβαια να ρωτήσω αλλά δε νομίζω να το γλιτώσω...

Εγώ τη Δευτέρα που μας έρχεται μπαίνω αντίστοιχα για επεμβατική υστεροσκόπηση. Αντίστοιχα δεν έχω απάντηση πόσο θα στοιχίσει. Θα σου πω την Τρίτη τελικά αφού θα την έχω κάνει και θα πληρώσω. Σημασία προφανώς έχει να πάνε όλα καλά και αφού επιτέλους μας "φτιάξουν" τα όσα θεωρούν εμπόδια να έχουμε επιτυχή έκβαση στο επόμενο βήμα μας. Καλή τύχη λοιπόν και πολύ θετική ενέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Εγώ τη Δευτέρα που μας έρχεται μπαίνω αντίστοιχα για επεμβατική υστεροσκόπηση. Αντίστοιχα δεν έχω απάντηση πόσο θα στοιχίσει. Θα σου πω την Τρίτη τελικά αφού θα την έχω κάνει και θα πληρώσω. Σημασία προφανώς έχει να πάνε όλα καλά και αφού επιτέλους μας "φτιάξουν" τα όσα θεωρούν εμπόδια να έχουμε επιτυχή έκβαση στο επόμενο βήμα μας. Καλή τύχη λοιπόν και πολύ θετική ενέργεια. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά... Που θα κάνεις την επέμβαση;;;; καλή τύχη και σε σένα εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά... Που θα κάνεις την επέμβαση;;;; καλή τύχη και σε σένα εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλά θα πάνε αφού θα έχω τη γιατρό μου μαζί μου,,,,θα ανέβουμε οι 2 μας Θεσσαλονίκη στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ και δίπλα της θα είναι ο καθηγητής ο Γιάννης ο Πράπας για να επέμβει αν χρειάζεται κάπου...Όλα καλά για όλες τις κοπέλες που η κάθε μία κάνει τον αγώνα της. Άντε μωρε το 2021 να έχει πολλά γερά μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλά θα πάνε αφού θα έχω τη γιατρό μου μαζί μου,,,,θα ανέβουμε οι 2 μας Θεσσαλονίκη στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ και δίπλα της θα είναι ο καθηγητής ο Γιάννης ο Πράπας για να επέμβει αν χρειάζεται κάπου...Όλα καλά για όλες τις κοπέλες που η κάθε μία κάνει τον αγώνα της. Άντε μωρε το 2021 να έχει πολλά γερά μωράκια!

Έτσι μπράβο κορίτσι μου γερά και δυνατά..
.. Μακάρι για όλες μας να είναι τυχερό το 2021

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Έτσι μπράβο κορίτσι μου γερά και δυνατά..
.. Μακάρι για όλες μας να είναι τυχερό το 2021

Το καλό είναι μονόδρομος σε αυτή την παλιοζωή 🤣😂🤣. Πάμε μωρέ ναι.,,,για τα καλύτερα που δε ζήσαμε ακόμα. Υπάρχουν 50 διαφορετικοί τρόποι να αντιμετωπίσεις μια κατάσταση,,,,ελάχιστοι αν είναι θέμα υγείας και άπειροι αν είναι θέμα ψυχολογίας. Μένουμε αισιόδοξες , πρώτα για μας τις ίδιες , και ύστερα για όλους όσους μας αγαπάνε και μας στηρίζουν. Λένε,,,,,it takes two to tango,,,στις περιπτώσεις εξωσωματικής όμως ,,, έχουμε απλά και πολλούς δασκάλους παρέα ! 🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Καλά θα πάνε αφού θα έχω τη γιατρό μου μαζί μου,,,,θα ανέβουμε οι 2 μας Θεσσαλονίκη στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ και δίπλα της θα είναι ο καθηγητής ο Γιάννης ο Πράπας για να επέμβει αν χρειάζεται κάπου...Όλα καλά για όλες τις κοπέλες που η κάθε μία κάνει τον αγώνα της. Άντε μωρε το 2021 να έχει πολλά γερά μωράκια!

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά...είχα κάνει κ εγώ επεμβατική υστεροσκοπηση θεωρώ ότι θα σε βοηθήσει πολύ💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά...είχα κάνει κ εγώ επεμβατική υστεροσκοπηση θεωρώ ότι θα σε βοηθήσει πολύ💖💖💖

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Και σε σένα με το καλό η ετ να είναι η τυχερή και αυτή που θα σας δώσει το υπέρτατο δώρο του να γίνετε γονείς. 🙏👶💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες αύριο είναι η μέρα της εμβρυομεταφοράς...μέχρι χθες είχα και αγωνία και άγχος,σήμερα δεν έχω απολύτως κανένα συναίσθημα σαν να μην συμβαίνει τίποτα...εσείς πως ήσασταν τις ημέρες κοντά στην ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η condios είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου. Και σε σένα με το καλό η ετ να είναι η τυχερή και αυτή που θα σας δώσει το υπέρτατο δώρο του να γίνετε γονείς. 🙏👶💓

Ευχαριστώ πολύ💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες αύριο είναι η μέρα της εμβρυομεταφοράς...μέχρι χθες είχα και αγωνία και άγχος,σήμερα δεν έχω απολύτως κανένα συναίσθημα σαν να μην συμβαίνει τίποτα...εσείς πως ήσασταν τις ημέρες κοντά στην ετ;

Αχ να σου πουν οι κοπέλες εδώ άγχος και γκρίνια, την άλλη μέρα σούπερ ηρεμία....είναι όλες πολύ υποστηρικτικές....Eυη καλη επιτυχία αύριο, το κεφάλι ψιλά και να βρουν τα μωράκια σου το ζεστό σπίτι τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες αύριο είναι η μέρα της εμβρυομεταφοράς...μέχρι χθες είχα και αγωνία και άγχος,σήμερα δεν έχω απολύτως κανένα συναίσθημα σαν να μην συμβαίνει τίποτα...εσείς πως ήσασταν τις ημέρες κοντά στην ετ;

Εγώ χαλαρή αντίστοιχα. Γλυκιά αναμονή και αδημονία τη μέρα που γινόταν. Απόλαυσε τις στιγμές θα σου προτείνω εγώ. Ότι είναι από την πλευρά σας και των γιατρών έχει γίνει. Τώρα πάμε να ελπίζουμε σε μια "οδό ονείρων" όπως λέει και μια φίλη μου τη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες αύριο είναι η μέρα της εμβρυομεταφοράς...μέχρι χθες είχα και αγωνία και άγχος,σήμερα δεν έχω απολύτως κανένα συναίσθημα σαν να μην συμβαίνει τίποτα...εσείς πως ήσασταν τις ημέρες κοντά στην ετ;

Στην πρώτη μου ετ φίλη μου το Σεπτέμβριο είχα αρκετό άγχος γιατί δε ήξερα αλλά πιο πολύ είχα αγωνία μετά για το αποτέλεσμα! ομίζω αυτή δε θα μου φύγει μέχρι να δω το θετικό, μετά βέβαια θα αρχίσουν και άλλες αγωνίες! Καλή επιτυχία και σύντομα θετικά νέα εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η condios είπε:

Εγώ τη Δευτέρα που μας έρχεται μπαίνω αντίστοιχα για επεμβατική υστεροσκόπηση. Αντίστοιχα δεν έχω απάντηση πόσο θα στοιχίσει. Θα σου πω την Τρίτη τελικά αφού θα την έχω κάνει και θα πληρώσω. Σημασία προφανώς έχει να πάνε όλα καλά και αφού επιτέλους μας "φτιάξουν" τα όσα θεωρούν εμπόδια να έχουμε επιτυχή έκβαση στο επόμενο βήμα μας. Καλή τύχη λοιπόν και πολύ θετική ενέργεια. 

Όλα καλά θα πάνε....ξεσκονισμα του δωματίου που θα υποδεχτεί τα εμβρυακια μας να είναι ζεστά και καθαρά....καλή επιτυχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nia2021 είπε:

Όλα καλά θα πάνε....ξεσκονισμα του δωματίου που θα υποδεχτεί τα εμβρυακια μας να είναι ζεστά και καθαρά....καλή επιτυχία...

Το απλό ξεσκόνισμα φιλενάδα έγινε το Νοέμβριο ,,,, τώρα πάμε να βάλουμε ατμοκαθαριστή,,,,χαχαχαχα

Σε ευχαριστώ πολύ,,,όλα καλά για όλο τον κόσμο να πάνε. Δεν είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία που το περνάω. Ξέρει ο Θεούλης πότε είναι η ώρα μας,,,θα περιμένω με μεγάλη υπομονή και αγάπη λοιπόν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Το απλό ξεσκόνισμα φιλενάδα έγινε το Νοέμβριο ,,,, τώρα πάμε να βάλουμε ατμοκαθαριστή,,,,χαχαχαχα

Σε ευχαριστώ πολύ,,,όλα καλά για όλο τον κόσμο να πάνε. Δεν είμαι η πρώτη ούτε η τελευταία που το περνάω. Ξέρει ο Θεούλης πότε είναι η ώρα μας,,,θα περιμένω με μεγάλη υπομονή και αγάπη λοιπόν. 

Ακόμα καλύτερα....θα είναι πεντακάθαρα όλα....

Όλα γίνονται στην ώρα τους...ακόμα και τα θαύματα.....μάλλον δοκιμάζεται η υπομονή μας για να γίνουμε γλυκιες μανουλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Ακόμα καλύτερα....θα είναι πεντακάθαρα όλα....

Όλα γίνονται στην ώρα τους...ακόμα και τα θαύματα.....μάλλον δοκιμάζεται η υπομονή μας για να γίνουμε γλυκιες μανουλες....

Ρε κορίτσια λέτε; Μακάρι να είμαστε σύντομα όλες με ένα μωράκι! Εγώ δενξέρω κάποιες φορές αισθάνομαι ότι το σύμπαν μου κάνει πλάκα δεδομένου ότι έφτασα μία κύηση ως τη 14η εβδομάδα. Τώρα 2 ετ και δεν μπορώ άρα από τη μία η φύση ου έδειξε ναι μπορείς και μετά τι; Θα μου πείτε η πρώτη είσαι; όχι αλλά έχω πρόσφατο το 2ο αρνητικό της ετ και μου βγαίνει ακόμη το παράπονο! Αδιαθέτησα χθες οπότε από εβδομάδα θα πάω στο γιατρό να δουμε τι προτείνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου συγνωμη με την ασχετη ερωτηση αλλα ειμαι νεα στο θεμα.Κατακερματισμος dna 19,4% ειναι ενταξει?Ευχομαι ειλικρινα καθε καλό σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Ρε κορίτσια λέτε; Μακάρι να είμαστε σύντομα όλες με ένα μωράκι! Εγώ δενξέρω κάποιες φορές αισθάνομαι ότι το σύμπαν μου κάνει πλάκα δεδομένου ότι έφτασα μία κύηση ως τη 14η εβδομάδα. Τώρα 2 ετ και δεν μπορώ άρα από τη μία η φύση ου έδειξε ναι μπορείς και μετά τι; Θα μου πείτε η πρώτη είσαι; όχι αλλά έχω πρόσφατο το 2ο αρνητικό της ετ και μου βγαίνει ακόμη το παράπονο! Αδιαθέτησα χθες οπότε από εβδομάδα θα πάω στο γιατρό να δουμε τι προτείνει!

Λυπάμαι πολύ μην το βάζεις κάτω....πίστεψε το και θα γίνει....εγώ δεν ξέρω να σου πω γτ είναι η πρώτη μου φορά και περιμένω αλλά διαβάζοντας εδώ τα σχόλια από τις κοπέλες βλέπω ο επιμενων νικά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Κοριτσια μου συγνωμη με την ασχετη ερωτηση αλλα ειμαι νεα στο θεμα.Κατακερματισμος dna 19,4% ειναι ενταξει?Ευχομαι ειλικρινα καθε καλό σε όλες σας!

Καλησπέρα κορίτσι μου...καλή σου επιτυχία, τόσο περίπου είχε και ο σύζυγος μου....λογικά και σύμφωνα με τα παρακάτω μπορείτε να γινιμοποιησετε αλλά καλύτερα να σου τα πει ένας γιατρός μην σε πάρω στο λαιμό μου...

Τα αποτελέσματα του κατακερματισμού του σπερματικού DNA αναφέρονται σε 3 κατηγορίες δυνητικής γονιμότητας:

  • DFI < 15%: άριστο δυναμικό γονιμότητας
  • DFI 15 – 30%: καλό δυναμικό γονιμότητας
  • DFI > 30%: χαμηλό ως μέτριο δυναμικό γονιμότητας
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρώτη και τυχερή θα είναι!!! Εγώ θεωρητικά είμαι στην πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής καθώς λένε ότι πρέπει να χρησιμοποιηθούν όλα τα έμβρυα από ένα κύκλο. Τώρα έχω άλλες 3 βλαστοκύστες αλλά κάποιες φορές με πιάνει το παράπονο γιατί είχαμε καταφέρει μία φυσική σύλληψη και νόμιζα ότι τώρα θα είναι πιο απλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Η πρώτη και τυχερή θα είναι!!! Εγώ θεωρητικά είμαι στην πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής καθώς λένε ότι πρέπει να χρησιμοποιηθούν όλα τα έμβρυα από ένα κύκλο. Τώρα έχω άλλες 3 βλαστοκύστες αλλά κάποιες φορές με πιάνει το παράπονο γιατί είχαμε καταφέρει μία φυσική σύλληψη και νόμιζα ότι τώρα θα είναι πιο απλά!

Τότε και εσύ τυχερή θα είσαι....άντε μανούλα θα γίνεις....αφού έφτασες κάποια στιγμή στην πηγή θα το πιεις και το νερό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...