Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καμπύλη σακχάρου ινσουλίνης δεν έχω κάνει. Σάκχαρο είχα 89 και γλυκόζη λιωμένη 5,3 .μπορει να έχω θέμα ;δεν θα φαινόταν κάτι από τις πιο πάνω εξετάσεις ; Και θυρεοειδή δεν έχω 

Επίσης παίρνω σικλακουρ και το ενδομήτριο φτάνει λίγο πιο πάνω από 13 όποτε όλες τις φορές βλέπω αίμα από την 7η μέρα εμβρυομεταφορας σαν να δυσκολεύονται να εμφυτευτουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Δεν έχω κάνει ακόμα υστεροσκοπηση ξέρω ήταν λάθος αυτό.Στην υστεροσκοπηση φαίνονται και τα μικρόβια της μήτρας ;και δεν έχουμε κάνει και κατάτμηση σπέρματος.βεβαια μίλησα με την εμβρυολογο και δεν τις φαίνονται άσχημες οι βλαστοκυστες έχω δυο καλες 5 ημερών και 1 6 ημερών στην κατάψυξη .

Φαινομενικά αριστες βλαστοκυστες καμια φορα δε λεει κατι,αλλα οκ δε μπορώ να πιστεψω οτι ολες ειναι χαλια..εγω υστεροσκοπηση (φαινονται συμφυσεις,φλεγμονες) δεν εκανα αλλα εκανα μοριακο ελεγχο ενδομητριου www.endometriome.it για τυχον φλεγμονες και μικροβια.καμπυλη αν ειναι πειραγμενη ειναι αλλο θεμα αντισταση ινσουλινης κλπ.κανε μια καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης γραφετε και δεν ειναι κατι φοβερο(και ας εχεις καλο σακχαρο και γκυκοζηλιωμενη) επισης και ΑΝΑ.εμενα απο την αρχη μου την ειχε δωσει ο γιατρος να τη κανω οπως και τον κατακερματισμο και ας ειχε αριστο σπερμα ο αντρας μου.γιατι να μη σε παει σε φυσικο κυκλο εφοσον το ενδομητριο ειναι ικανοποιητικο;εγω μερα ετ ειχα9,5 ..παντα αιμα την 7η ετ ;περιεργο..τσεκαρετε prg;για το αιμα 7η μερα πως το δικαιολογεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Φαινομενικά αριστες βλαστοκυστες καμια φορα δε λεει κατι,αλλα οκ δε μπορώ να πιστεψω οτι ολες ειναι χαλια..εγω υστεροσκοπηση (φαινονται συμφυσεις,φλεγμονες) δεν εκανα αλλα εκανα μοριακο ελεγχο ενδομητριου www.endometriome.it για τυχον φλεγμονες και μικροβια.καμπυλη αν ειναι πειραγμενη ειναι αλλο θεμα αντισταση ινσουλινης κλπ.κανε μια καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης γραφετε και δεν ειναι κατι φοβερο(και ας εχεις καλο σακχαρο και γκυκοζηλιωμενη) επισης και ΑΝΑ.εμενα απο την αρχη μου την ειχε δωσει ο γιατρος να τη κανω οπως και τον κατακερματισμο και ας ειχε αριστο σπερμα ο αντρας μου.γιατι να μη σε παει σε φυσικο κυκλο εφοσον το ενδομητριο ειναι ικανοποιητικο;εγω μερα ετ ειχα9,5 ..παντα αιμα την 7η ετ ;περιεργο..τσεκαρετε prg;για το αιμα 7η μερα πως το δικαιολογεί;

34 προγεστερονη την έκανα από μόνη μου να σκεφτείς είδα και κάτι σαν ιστό σκούρο καφέ αφού κάθε φορά νιώθω και που έχουν πιαστεί .ναι έχω πάνω από 9 ενδομήτριο από μόνη μου .εγω λέω μήπως είναι πολύ παχύ και σκάβουν τα κακομοιρα.θα του πω να πάμε με φυσικό αν είναι αυτήν την φορά .ας κάνω και μια καμπύλη να δω τι γίνεται και εκεί Και την υστεροσκοπηση τόσα έχω κάνει μήπως έχω καμία φλεγμονή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανα είχα κάνει πριν δυο χρόνια ήταν αρνητικά αλλά δεν ξέρω αν αλλάζουν στην πορεία γιατί έχω και μια τκε μόνιμα ανεβασμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

34 προγεστερονη την έκανα από μόνη μου να σκεφτείς είδα και κάτι σαν ιστό σκούρο καφέ αφού κάθε φορά νιώθω και που έχουν πιαστεί .ναι έχω πάνω από 9 ενδομήτριο από μόνη μου .εγω λέω μήπως είναι πολύ παχύ και σκάβουν τα κακομοιρα.θα του πω να πάμε με φυσικό αν είναι αυτήν την φορά .ας κάνω και μια καμπύλη να δω τι γίνεται και εκεί Και την υστεροσκοπηση τόσα έχω κάνει μήπως έχω καμία φλεγμονή .

Τελεια η προγεστερονη.συμφωνω ναι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ανα είχα κάνει πριν δυο χρόνια ήταν αρνητικά αλλά δεν ξέρω αν αλλάζουν στην πορεία γιατί έχω και μια τκε μόνιμα ανεβασμένη.

Κανε κ crp κ ca 125 κ ομοκυστεινη.τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου και χρόνια πολλά!! Εχω μια απορία αν ξερει κάποια να με κατατοπίσει.  Σημερα πηρα τα αποτελέσματα μοριακου ελέγχου θρομβοφιλιας. Εχω βρεθεί ομοζυγωτης για τον πολυμορφισμο 5G/5G του γονιδίου PAI-1 και ετεροζυγωτης για την μεταλλαξη AC1298 του γονιδίου MTHFR. Ξερει κάποια τι εννοει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου και χρόνια πολλά!! Εχω μια απορία αν ξερει κάποια να με κατατοπίσει.  Σημερα πηρα τα αποτελέσματα μοριακου ελέγχου θρομβοφιλιας. Εχω βρεθεί ομοζυγωτης για τον πολυμορφισμο 5G/5G του γονιδίου PAI-1 και ετεροζυγωτης για την μεταλλαξη AC1298 του γονιδίου MTHFR. Ξερει κάποια τι εννοει???

Χρονια πολλα! Επειδη κ εγω εκανα ενα πακετο κληρονομικης θρομφοφιλιας με 13 μεταλλαξεις ειχα ιδιο pai-1 5g/5g κ ειμαι ετεροζυγωτης mthfr στο c677t ,αντι στη μετάλλαξη ac1298 που εισαι εσυ( εκει μου γραφει φυσιολογικος γονοτυπος) επισης εχω ετεροζυγο factor xiii ...με λιγα λογια μου ειπε οτι δε δινουμε σημασια κ οτι μεγαλο ποσοστο του πληθυσμό του κοσμου ειναι ετεροζυγος σε διαφορα κ δεν σημαινει τιποτα απολυτως...ειναι συνηθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Χρονια πολλα! Επειδη κ εγω εκανα ενα πακετο κληρονομικης θρομφοφιλιας με 13 μεταλλαξεις ειχα ιδιο pai-1 5g/5g κ ειμαι ετεροζυγωτης mthfr στο c677t ,αντι στη μετάλλαξη ac1298 που εισαι εσυ( εκει μου γραφει φυσιολογικος γονοτυπος) επισης εχω ετεροζυγο factor xiii ...με λιγα λογια μου ειπε οτι δε δινουμε σημασια κ οτι μεγαλο ποσοστο του πληθυσμό του κοσμου ειναι ετεροζυγος σε διαφορα κ δεν σημαινει τιποτα απολυτως...ειναι συνηθες...

Διάβασα λιγάκι και γω μακάρι να μην είναι κάτι. Τα έχω στείλει και στην αιματολογο μου να τα δει και βλέπουμε 🙂🙂 σε ευχαριστώ για την απάντηση 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, και χρόνια πολλά σε όλες!!!Διαβάζω νέα σας,μιας κ ήμουν κ εγω στη παρέα σας πριν λίγο καιρό... Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε, είστε δυνατές, είμαστε δυνατές !! Εγώ πλέον διανύω την 23η βδομαδα εγκύμοσυνης κ περιμένω με το καλό τα διδυμακια μου .. Καλή χρονιά εύχομαι σε όλες κ του χρόνου να έχει γεμίσει η αγκαλιά σας η η κοιλιτσα σας!!!❣️❣️🌲🙏👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλα με υγεία σε όλες κορίτσια. Με το καλο τα νινακια σας όσες είστε έγκυες και εύχομαι σύντομα κ οι υπόλοιπες που παιδευόμαστε με μια μεγάλη κοιλίτσα! Θέλω να ρωτήσω μιας και εδώ είστε κορίτσια με εμπειρίες εξωσωματικης, αν ξέρετε στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης, μόλις τους πας το φάκελο ολωω των απαιτούμενων  εξετάσεων πόσο καιρό κάνει μετά να γίνει η εξωσωματική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2020 at 8:33 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, και χρόνια πολλά σε όλες!!!Διαβάζω νέα σας,μιας κ ήμουν κ εγω στη παρέα σας πριν λίγο καιρό... Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε, είστε δυνατές, είμαστε δυνατές !! Εγώ πλέον διανύω την 23η βδομαδα εγκύμοσυνης κ περιμένω με το καλό τα διδυμακια μου .. Καλή χρονιά εύχομαι σε όλες κ του χρόνου να έχει γεμίσει η αγκαλιά σας η η κοιλιτσα σας!!!❣️❣️🌲🙏👶👶

Με το καλο ❣❣❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2020 at 8:33 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, και χρόνια πολλά σε όλες!!!Διαβάζω νέα σας,μιας κ ήμουν κ εγω στη παρέα σας πριν λίγο καιρό... Εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε, είστε δυνατές, είμαστε δυνατές !! Εγώ πλέον διανύω την 23η βδομαδα εγκύμοσυνης κ περιμένω με το καλό τα διδυμακια μου .. Καλή χρονιά εύχομαι σε όλες κ του χρόνου να έχει γεμίσει η αγκαλιά σας η η κοιλιτσα σας!!!❣️❣️🌲🙏👶👶

Ευχαριστούμε κορίτσι  μου!!!
Με το καλό να περάσει ο καιρός και να δεχτείς τα διδυμάκια σου!Καλή χρόνια να έχουμε  με υγεία και αγάπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονιά κοπελουδες μου!! Υγεία να έχουμε και όλα θα γίνουν.  Εύχομαι σε όλες μας ότι ποθεί η καρδουλα μας. Αγάπη σε όλο το κόσμο 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή χρονιά! Με πολλά μωρά! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Εχω κάνει έμβρυο μεταφορά 2 βλαστοκυστες και η πρώτη μου χοριακη ήταν 250 αλλά μετά από 48 ώρες πήγε μόνο 358.Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω ξανά σε 5 μέρες αλλά εγώ ανησυχώ γιατί ξέρω ότι πρέπει τουλάχιστον να ανεβαίνει 60% σε 48 ώρες.Εχετε κάποια εμπειρία ?? ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια καλή χρονιά! Με πολλά μωρά! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Εχω κάνει έμβρυο μεταφορά 2 βλαστοκυστες και η πρώτη μου χοριακη ήταν 250 αλλά μετά από 48 ώρες πήγε μόνο 358.Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω ξανά σε 5 μέρες αλλά εγώ ανησυχώ γιατί ξέρω ότι πρέπει τουλάχιστον να ανεβαίνει 60% σε 48 ώρες.Εχετε κάποια εμπειρία ?? ευχαριστώ

καλή χρονια! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!ναι μεν ετσι ειναι το συνηθες αλλα υπαρχουν κ πολλες φορες χοριακες που εχει συμβει που μετα « παιρνουν μπρος» οποτε υπομονη για την επαναληψη..εγω θα εκανα σε 4 μερες παντως..οτι καλυτερο ευχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλα!!! Καλή χρονιά σε όλες με υγεια, ευτυχισμένες στιγμές και πολλες Φουσκωμενες κοιλιτσες! Ευχομαι το 2021 να μας δώσει ότι επιθυμούμε και πολύ δυναμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, καλή χρονιά με υγεία και να μείνουμε εγκυούλες όλες όσες προσπαθούμε!
Πέρασα επιτροπή τον Δεκέμβριο, πήρα όλα τα φάρμακα και στις 30 Δεκεμβρίου περίμενα περίοδο να ξεκινήσω φάρμακα για τη διαδικασία ετ. Δεν μου έχει έρθει ακόμη σήμερα είναι η 31η ημέρα ενώ έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημέρες. Έκανα ένα τεστ τελευταίο ταινία που είχα προχθες και δεν έδειξε τίποτα. Το έβαζα στο φως στον ήλιο μήπως κάτι αχνοφαινόταν αλλά τίποτα. 
Αν γινόταν κανένα θαύμα στο παρα ένα που λέμε καλά θα ήταν. Αυτόν το μήνα που περιμένω πως και πως να μου έρθει περίοδος για να κάνουμε την ετ δεν μου έρχεται. 31 ημέρες κύκλο είδα στην εφαρμογή έχω να κάνω απο το καλοκαίρι του 2018! Κάποιος μου κάνει πλάκα!

EDIT: Μόλις μου ήρθε. Δευτέρα πάω για υπέρηχο και αν είναι όλα οκ ξεκινάμε τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια, καλή χρονιά με υγεία και να μείνουμε εγκυούλες όλες όσες προσπαθούμε!
Πέρασα επιτροπή τον Δεκέμβριο, πήρα όλα τα φάρμακα και στις 30 Δεκεμβρίου περίμενα περίοδο να ξεκινήσω φάρμακα για τη διαδικασία ετ. Δεν μου έχει έρθει ακόμη σήμερα είναι η 31η ημέρα ενώ έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημέρες. Έκανα ένα τεστ τελευταίο ταινία που είχα προχθες και δεν έδειξε τίποτα. Το έβαζα στο φως στον ήλιο μήπως κάτι αχνοφαινόταν αλλά τίποτα. 
Αν γινόταν κανένα θαύμα στο παρα ένα που λέμε καλά θα ήταν. Αυτόν το μήνα που περιμένω πως και πως να μου έρθει περίοδος για να κάνουμε την ετ δεν μου έρχεται. 31 ημέρες κύκλο είδα στην εφαρμογή έχω να κάνω απο το καλοκαίρι του 2018! Κάποιος μου κάνει πλάκα!

EDIT: Μόλις μου ήρθε. Δευτέρα πάω για υπέρηχο και αν είναι όλα οκ ξεκινάμε τα φάρμακα.

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Χρόνια πολλά! Μια φίλη μου με πολυκυστικές ωοθήκες έκανε ένεση ovitrelle για ωορρηξία...επίσης πήρε χάπια για ωορρηξία και για να της έρθει περίοδος...όταν έκανε την ένεση εκείνες τις μέρες έκανε εμετό, και της είπαν ότι είναι από την ένεση...επίσης είχε πρήξιμο που έφυγε...η ναυτία έχει μείνει ακόμη...με ρωτάει τώρα αλλά δε ξέρω να της πω, μήπως ξέρει καμία πότε φεύγει η επίδραση της ένεσης; Επίσης τι συμπτώματα προκαλεί η ένεση γενικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σας κορίτσια, καλή χρονιά με υγεία και να μείνουμε εγκυούλες όλες όσες προσπαθούμε!
Πέρασα επιτροπή τον Δεκέμβριο, πήρα όλα τα φάρμακα και στις 30 Δεκεμβρίου περίμενα περίοδο να ξεκινήσω φάρμακα για τη διαδικασία ετ. Δεν μου έχει έρθει ακόμη σήμερα είναι η 31η ημέρα ενώ έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημέρες. Έκανα ένα τεστ τελευταίο ταινία που είχα προχθες και δεν έδειξε τίποτα. Το έβαζα στο φως στον ήλιο μήπως κάτι αχνοφαινόταν αλλά τίποτα. 
Αν γινόταν κανένα θαύμα στο παρα ένα που λέμε καλά θα ήταν. Αυτόν το μήνα που περιμένω πως και πως να μου έρθει περίοδος για να κάνουμε την ετ δεν μου έρχεται. 31 ημέρες κύκλο είδα στην εφαρμογή έχω να κάνω απο το καλοκαίρι του 2018! Κάποιος μου κάνει πλάκα!

EDIT: Μόλις μου ήρθε. Δευτέρα πάω για υπέρηχο και αν είναι όλα οκ ξεκινάμε τα φάρμακα.

Όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου καλη αρχή και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexouli είπε:

Όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου καλη αρχή και καλή επιτυχία!

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...