Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσια μου θέλω λίγο τη γνώμη σας για ένα θέμα που μου ανέφερε ο γιατρός μου. Συστήνει να κάνουμε υστεροσκόπηση για να δει τη μήτρα αλλά ξέρετε τι με ανησυχεί; ότι με την προηγούμενη γιατρό είχα κανει γιατί ου είχε πει ότι έτσι θα φτιάχναμε τη μήτρα( έχω δίκερη και το ξέρω από παιδί σχεδόν) όπου τελικά δεν φτιάξαμε κάτι γιατί όπως μου είπε και ο τωρινός γιατρός δεν γίνεται να φτιάξει η μορφή αυτή της μήτρας. Τώρα τι άλλο μπορεί να θέλει να δει; Λαπαροσκόπηση έχω κάνει για ινωμύωμα, τι να πω. Θα του τα πω και του ίδιου από κοντά απλά ήθελα τη γνώμη σας.

Αγαπημένη μου εγώ έκανα υστεροσκοπηση για να δούμε τη μήτρα πριν περίπου ένα χρόνο.Ειχα ακούσει τότε ότι κάποιοι γιατροί κάνουν και μια διαδικασία που λέγεται scratching , αν δεν κάνω λάθος σημαίνει ότι ξύνουν την επιφάνεια της για να αιματωνεται καλύτερα και έτσι αυξάνουν τις πιθανότητες να μείνει εκεί το έμβρυο.Ισως θέλει κάτι τέτοιο ο γιατρός σου.Ρωτησε τον να δεις.

Παντως αφού ξέρεις ήδη ότι έχεις δικερη δεν υπάρχει λόγος να την επαναλάβεις διαγνωστικά,μόνο επεμβατικό θεωρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Αγαπημένη μου εγώ έκανα υστεροσκοπηση για να δούμε τη μήτρα πριν περίπου ένα χρόνο.Ειχα ακούσει τότε ότι κάποιοι γιατροί κάνουν και μια διαδικασία που λέγεται scratching , αν δεν κάνω λάθος σημαίνει ότι ξύνουν την επιφάνεια της για να αιματωνεται καλύτερα και έτσι αυξάνουν τις πιθανότητες να μείνει εκεί το έμβρυο.Ισως θέλει κάτι τέτοιο ο γιατρός σου.Ρωτησε τον να δεις.

Παντως αφού ξέρεις ήδη ότι έχεις δικερη δεν υπάρχει λόγος να την επαναλάβεις διαγνωστικά,μόνο επεμβατικό θεωρώ.

Είπαμε να αδιαθετήσω και να μιλήσουμε ώστε να με δει από κοντά! Θα τον ρωτήσω εννοείται, από το τηλέφωνο μου είπε ότι θέλει να δει την κοιλότητα τώρα τι να σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσια μου θέλω λίγο τη γνώμη σας για ένα θέμα που μου ανέφερε ο γιατρός μου. Συστήνει να κάνουμε υστεροσκόπηση για να δει τη μήτρα αλλά ξέρετε τι με ανησυχεί; ότι με την προηγούμενη γιατρό είχα κανει γιατί ου είχε πει ότι έτσι θα φτιάχναμε τη μήτρα( έχω δίκερη και το ξέρω από παιδί σχεδόν) όπου τελικά δεν φτιάξαμε κάτι γιατί όπως μου είπε και ο τωρινός γιατρός δεν γίνεται να φτιάξει η μορφή αυτή της μήτρας. Τώρα τι άλλο μπορεί να θέλει να δει; Λαπαροσκόπηση έχω κάνει για ινωμύωμα, τι να πω. Θα του τα πω και του ίδιου από κοντά απλά ήθελα τη γνώμη σας.

Κοιτα κορίτσι μου εγώ έκανα υστεροσκοπηση γιατί είχα ένα πολύ μικρό πολύποδα, ο οποίος φάνηκε κατά τη διάρκεια της διέγερσης. Μου έκανε και scratching. Ανανέωση ενδομητρίου που βοηθάει στην εμφύτευση. Δεν μπορώ να ξέρω ποσό ρόλο έπαιξε η υστεροσκοπηση αλλά έπιασα με την 1η τα διδυμάκια όποτε εγώ θα σου πω βουρ!!! Μόνο καλό θα κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Για απλή ουρολοίμωξη είχα πάει αντιβίωση τώρα για τοξόπλασμα και τέτοια που είχα κάνει εξετάσεις ήταν καθαρές! Η κυρία που μου έκανε την αυχενική είχε φανεί ανήσυχη και λόγω της μήτρας μου αλλά η γιατρός μου ήταν πιο ψύχραιμη ότι αν υπάρχει κάποιο θέμα θα ήταν μετά τις 16 εβδομάδες. Ωστόσο, δεν έφτασα εκεί, ήμουν στο πατρικό μου εκείνη τη μέρα που συνέβη και ένιωσα μια απλή σύσπαση και νεράξαφνικά να τρέχουν. Μέχρι να καταλάβω τι έγινε άρχισε να βγαίνει το μωρό( συγνώμη για την περιγραφή). Τώρα ό,τι έγινε έγινε αλλά φοβάμαι πολύ για το μέλλον!

Η κυρια στην αυχενική που γράφεις γιατί είχε φανεί ανήσυχη ;;; Συγγνώμη που επιμένω αλλα θεωρώ ότι πρέπει να βρεις την αιτία ( εάν υπάρχει και δεν ήταν τυχαίο γεγονός ) διότι δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά !!!!λογικο να φοβάσαι αλλά σημασια έχει ότι μένεις και θα ξανά μείνεις αυτό βάλτο καλά στο μυαλό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Η κυρια στην αυχενική που γράφεις γιατί είχε φανεί ανήσυχη ;;; Συγγνώμη που επιμένω αλλα θεωρώ ότι πρέπει να βρεις την αιτία ( εάν υπάρχει και δεν ήταν τυχαίο γεγονός ) διότι δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά !!!!λογικο να φοβάσαι αλλά σημασια έχει ότι μένεις και θα ξανά μείνεις αυτό βάλτο καλά στο μυαλό σου 

Κορίτσι μου ήταν ανήσυχη γιατί το ινωμύωμα είχε μεγαλώσει πολύ ήταν τότε σχεδόν 7 εκ και επειδή ήταν στην ίδια κοιλότητα με το μωρό ου έδωσαν να καταλάβω ότι ο χώρος ήταν περιορισμένος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κοιτα κορίτσι μου εγώ έκανα υστεροσκοπηση γιατί είχα ένα πολύ μικρό πολύποδα, ο οποίος φάνηκε κατά τη διάρκεια της διέγερσης. Μου έκανε και scratching. Ανανέωση ενδομητρίου που βοηθάει στην εμφύτευση. Δεν μπορώ να ξέρω ποσό ρόλο έπαιξε η υστεροσκοπηση αλλά έπιασα με την 1η τα διδυμάκια όποτε εγώ θα σου πω βουρ!!! Μόνο καλό θα κάνει 

Λες ε; επειδή έχω ξανακάνει για τη δίκερη μήτρα που τελικά δεν φτιάχνει! Είμαι λίγο επιφυλακτική αλλά θα τον ρωτήσω και τον ίδιο το γιατρό από κοντά με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Λες ε; επειδή έχω ξανακάνει για τη δίκερη μήτρα που τελικά δεν φτιάχνει! Είμαι λίγο επιφυλακτική αλλά θα τον ρωτήσω και τον ίδιο το γιατρό από κοντά με το καλό!

Και εγω εκανα υστεροσκοπηση περυσι αλλα για να αφαιρεσω 2 πολυποδες αλλιως δεν με προχωραγε σε εξωσωματική με τιποτα..σκρατσινγκ δεν εκανα.απλα εγινε βιοψια μου δωσε ενα cd κ τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Λες ε; επειδή έχω ξανακάνει για τη δίκερη μήτρα που τελικά δεν φτιάχνει! Είμαι λίγο επιφυλακτική αλλά θα τον ρωτήσω και τον ίδιο το γιατρό από κοντά με το καλό!

Συζήτησε το μαζί του να δεις γιατί θέλει να κάνετε κλπ. Σκέψου μια φίλη μου είχε έναν πολύποδα, της ελεγε η γιατρός δεν επηρεάζει, μετά από 1.5 χρόνο προσπαθειών αλλάζει γυναικολόγο τη βάζει για υστεροσκοπηση κατευθείαν και βρίσκει 8 πολύποδες... Πολλές φορές δεν φαίνονται τα πάντα στον υπέρηχο. Τον επόμενο μήνα πιάσανε φυσιολογικά κ τώρα είναι έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! Ελπίζω να σας βρίσκω καλα.. λοιπον σας θυμίζω ο,τι εκανα την ωοληψια μου με 17 ωοθηλακια.. 6 γομιμοποιηθηκαν κ 3 προσπαθούσαν. Τελικα χθες που ηταν η εμβρυομεταφορα μου ειχα 7 βλαστοκύστες 5 ημέρας.. βαλαμε 3 (2 πολυ πολυ καλες) και μια πιο μικρούλα. Μη τα πολυ λεω, μ ειπαν σημερα θα μ ελεγαν ποσα προχώρησαν για κατάψυξη. Και τελικα κανενα δε προχώρησε. Το βρίσκετε λογικο; Εχω τρελαθει. Πηγαν υποτίθεται τοσο καλα κ ουτε 1 δε κατάφερε να μπει κατάψυξη; Να σκασω ειμαι. Δλδ αν δεν... ξανα ολα απο την αρχη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κορίτσια! Ελπίζω να σας βρίσκω καλα.. λοιπον σας θυμίζω ο,τι εκανα την ωοληψια μου με 17 ωοθηλακια.. 6 γομιμοποιηθηκαν κ 3 προσπαθούσαν. Τελικα χθες που ηταν η εμβρυομεταφορα μου ειχα 7 βλαστοκύστες 5 ημέρας.. βαλαμε 3 (2 πολυ πολυ καλες) και μια πιο μικρούλα. Μη τα πολυ λεω, μ ειπαν σημερα θα μ ελεγαν ποσα προχώρησαν για κατάψυξη. Και τελικα κανενα δε προχώρησε. Το βρίσκετε λογικο; Εχω τρελαθει. Πηγαν υποτίθεται τοσο καλα κ ουτε 1 δε κατάφερε να μπει κατάψυξη; Να σκασω ειμαι. Δλδ αν δεν... ξανα ολα απο την αρχη; 

Δεν ξέρω τι να σου πω, εμένα την 5η μέρα με πήραν μου είπαν πως από τα 4 έμειναν 2 και τα βάζουμε κατάψυξη. Πήγα με freeze all. Ήταν πιο πίσω και τις άφησαν άλλη μια μέρα ή δεν ήταν καλής ποιότητας και δε θα άντεχαν κατάψυξη; Μια φίλη από 14 βλαστοκυστες που είχε της έβαλαν τις 2 κ κατέψυξαν άλλες 5, οι υπόλοιπες της είπαν είναι ακατάλληλες για κατάψυξη. Ίσως κάτι τέτοιο να έγινε και σε σένα. Μη στεναχωριέσαι να πιστέψεις στα 3 εμβρυακια σου και όλα θα πάνε καλά!! Να είσαι ήρεμη αυτές τις μέρες. Καλά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Καλημερα κορίτσια! Ελπίζω να σας βρίσκω καλα.. λοιπον σας θυμίζω ο,τι εκανα την ωοληψια μου με 17 ωοθηλακια.. 6 γομιμοποιηθηκαν κ 3 προσπαθούσαν. Τελικα χθες που ηταν η εμβρυομεταφορα μου ειχα 7 βλαστοκύστες 5 ημέρας.. βαλαμε 3 (2 πολυ πολυ καλες) και μια πιο μικρούλα. Μη τα πολυ λεω, μ ειπαν σημερα θα μ ελεγαν ποσα προχώρησαν για κατάψυξη. Και τελικα κανενα δε προχώρησε. Το βρίσκετε λογικο; Εχω τρελαθει. Πηγαν υποτίθεται τοσο καλα κ ουτε 1 δε κατάφερε να μπει κατάψυξη; Να σκασω ειμαι. Δλδ αν δεν... ξανα ολα απο την αρχη; 

Μην στεναχωριεσαι καθόλου!! Δεν μένει παντα  για κατάψυξη, δυστυχώς!!! Βάλε τη θετική σου σκέψη κ ενέργεια γι αυτά τα έμβρυακια που έχεις ήδη στην κοιλίτσα σου κ όλα θα πάνε καλά!!! Εύχομαι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie!  @Bou30 Λετε βρε κοριτσια; Στενοχωρηθηκα δε σας κρυβω.. γτ ετσι π τα ακουσα λεω αντε να εχω και για καβάτζα τιποτα. Μακαρι να πανε ολα καλα! Σας ευχαριστω πολυ🙏🏻 Προσευχομαι στο Θεούλη για τα μικρακια μου και για ολες σας!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Κορίτσι μου ήταν ανήσυχη γιατί το ινωμύωμα είχε μεγαλώσει πολύ ήταν τότε σχεδόν 7 εκ και επειδή ήταν στην ίδια κοιλότητα με το μωρό ου έδωσαν να καταλάβω ότι ο χώρος ήταν περιορισμένος.

Μήπως πρέπει να το αφαιρέσεις τότε για να είσαι σίγουρη ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

@annie!  @Bou30 Λετε βρε κοριτσια; Στενοχωρηθηκα δε σας κρυβω.. γτ ετσι π τα ακουσα λεω αντε να εχω και για καβάτζα τιποτα. Μακαρι να πανε ολα καλα! Σας ευχαριστω πολυ🙏🏻 Προσευχομαι στο Θεούλη για τα μικρακια μου και για ολες σας!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Εγώ στην πρώτη εξωσωματική με 2 βλαστοκυστες κ τπτ κατάψυξη έμεινα έγκυος (δνε προχώρησε). Στην εξωσωματική που έκανα τώρα, αν κ έμειναν για κατάψυξη, επιλέξαμε να βάλουμε μια μόνο άριστη βλαστοκυστη και έπιασε! Είναι καθαρά ψυχολογικό το να έχεις πίσω, αλλά εγώ κ τ ώρα που ήξερα ότι έχω κατάψυξη, δεν μου άλλαξε τπτ. Ήθελα με όλη μου την ψυχή η βλαστοκυστη μου να γίνει μωράκι και τα άλλα να μείνουν εκεί που είναι στην κατάψυξη. Και ακόμα δλδ, επειδή είναι νωρίς για να ξέρω την εξέλιξη της εγκυμοσύνης, ελπίζω να μην τα χρειαστώ άμεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Εγώ στην πρώτη εξωσωματική με 2 βλαστοκυστες κ τπτ κατάψυξη έμεινα έγκυος (δνε προχώρησε). Στην εξωσωματική που έκανα τώρα, αν κ έμειναν για κατάψυξη, επιλέξαμε να βάλουμε μια μόνο άριστη βλαστοκυστη και έπιασε! Είναι καθαρά ψυχολογικό το να έχεις πίσω, αλλά εγώ κ τ ώρα που ήξερα ότι έχω κατάψυξη, δεν μου άλλαξε τπτ. Ήθελα με όλη μου την ψυχή η βλαστοκυστη μου να γίνει μωράκι και τα άλλα να μείνουν εκεί που είναι στην κατάψυξη. Και ακόμα δλδ, επειδή είναι νωρίς για να ξέρω την εξέλιξη της εγκυμοσύνης, ελπίζω να μην τα χρειαστώ άμεσα!

Και στο ευχομαι! Να μη τις χρειαστεις αμεσα.. ναι ναι καθαρά ψυχολογικοί οι λόγοι σαφώς. Σου ευχομαι ολοψυχα καλή εγκυμοσυνη με ενα υγιεστο μωρο! Πιστευω στα εμβρυακός μου πολυ! Θα τα καταφέρουν γτ τα αγαπαω ποκυ ηδη κ που θα βρου καλυτερα να φωλιάσουν ε; Αχ παναγια μου! Τι ταξιδι κι αυτο; Ευχομαι ομως για ολα τα κοριτσια ο προορισμός να ειναι οπως τον εχουμε ονειρευτεί. Ευχαριστω πολυ που μιλαμε💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Και στο ευχομαι! Να μη τις χρειαστεις αμεσα.. ναι ναι καθαρά ψυχολογικοί οι λόγοι σαφώς. Σου ευχομαι ολοψυχα καλή εγκυμοσυνη με ενα υγιεστο μωρο! Πιστευω στα εμβρυακός μου πολυ! Θα τα καταφέρουν γτ τα αγαπαω ποκυ ηδη κ που θα βρου καλυτερα να φωλιάσουν ε; Αχ παναγια μου! Τι ταξιδι κι αυτο; Ευχομαι ομως για ολα τα κοριτσια ο προορισμός να ειναι οπως τον εχουμε ονειρευτεί. Ευχαριστω πολυ που μιλαμε💖

Σε ευχαριστώ πολύ!!! ❤️ Θα περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα αποτελέσματά σου! Να χαλαρώνεις και να βλέπεις ευχάριστες εκπομπές κ μουσικουλα! Εγώ βαζω συνέχεια φιλαράκια, γελάω κ χαλαρώνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bou30 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! ❤️ Θα περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα αποτελέσματά σου! Να χαλαρώνεις και να βλέπεις ευχάριστες εκπομπές κ μουσικουλα! Εγώ βαζω συνέχεια φιλαράκια, γελάω κ χαλαρώνω! 

Ευχαριστω πολυ🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Μήπως πρέπει να το αφαιρέσεις τότε για να είσαι σίγουρη ;;;;

Το έχω αφαιρέσει κιόλας με το νέο γιατρό από τον Ιούλη του 2019!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!
Σήμερα έκανα χοριακή και βγήκε αρνητική τελικά...
Θα κάνω ένα διάλειμμα προς το παρόν!
Δε θα το βάλω κάτω όμως! Θα επανέλθω με περισσότερη δύναμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου και εγώ έμαθα το αρνητικό τη Δευτέρα! Σου στέλνω δύναμη και εύχομαι τα καλύτερα!!! Αν επιτρέπεται ήταν η πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου και εγώ έμαθα το αρνητικό τη Δευτέρα! Σου στέλνω δύναμη και εύχομαι τα καλύτερα!!! Αν επιτρέπεται ήταν η πρώτη σου προσπάθεια;

Σε διάβασα και στεναχωρηθηκα πολύ... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι η πρώτη μου ήταν. Έχω αλλες 2 βλαστοκυστες που περιμένουν αλλά θα τις αφήσω λίγο εκεί στο κρύο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Σε διάβασα και στεναχωρηθηκα πολύ... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι η πρώτη μου ήταν. Έχω αλλες 2 βλαστοκυστες που περιμένουν αλλά θα τις αφήσω λίγο εκεί στο κρύο... 

Τι σου είπε ο γιατρός; Εμένα δεν μου είπε κάτι συγκεκριμένο λέει πως καμιά φορά με καλές προυποθέσεις δεν πετυχαίνεις! Τώρα πρότεινε πριν την επόμενη εμβρυομεταφορά υστεροσκόπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Τι σου είπε ο γιατρός; Εμένα δεν μου είπε κάτι συγκεκριμένο λέει πως καμιά φορά με καλές προυποθέσεις δεν πετυχαίνεις! Τώρα πρότεινε πριν την επόμενη εμβρυομεταφορά υστεροσκόπηση.

Μου είπε ότι θα τα πούμε από κοντά και θα ζητήσει μια πλήρη αναφορά των εμβρύων από τους εμβρυολογους. Το αποδίδει στα εμβρυα αποτι κατάλαβα. Πάντως όταν βρεθούμε απο κοντά δεν ξέρω αν έχει σκοπό να μου προτείνει υστεροσκοπηση αλλά έχω σκοπό να το προτείνω εγώ. Και ότι άλλο χρειαστεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα καλύτερα σου εύχομαι!!! Την επόμενη φορά να μας πεις ευχάριστα, θέλει υπομονή την οποία να σου πω την αλήθεια νιώθω ότι χάνω! Ωστόσο, θα συνεχίσω ελπίζω με περισσότερη δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Γράφω εδώ καθώς έχω μπει κι εγώ στον δρόμο της εξωσωματικής. Δύο χρόνια προσπάθειας και δυο  αποτυχημένες σπερματεγχύσεις.
Πήρα σήμερα τηλέφωνο για επιτροπή και μου είπαν να πάρω απο βδομάδα να μου δώσουν ημερομηνία για Νοέμβριο.
ΘΑ ήθελα να με ενημερώσετε, επειδή θα κάνω υστεροσκόπηση πριν την εξωσωματική,μπορώ αμέσως μετά την υστεροσκόπηση να ξεκινήσω διαδικασίες ή πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...