Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

@TaggerisΘα πας τελικά Δευτέρα για ωοληψια;Ποσά ωάρια θα πάρετε;

@kaounmarΠήγες στο γιατρό;Πως πάει η διέγερση;

Έλα αγάπη μου Σε ευχαριστώ που ρωτάς... Πήγα σήμερα είμαι στη δέκατη μέρα διέγερσης βλέπουμε 13-14 ωοθυλάκια οιστραδιόλη 7055 pmol/l. Μάλλον για Δευτέρα με βλέπει ωοληψία αλλά ζήτησε να με δει πάλι αύριο για μέτρηση αίματος και υπέρηχο. Πάμε καλύτερα από την προηγούμενη φορά μου είπε για να δούμε. Ας πάρουμε καλύτερη ποιότητα αυτή τη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη! Δυστυχώς!

θα περιμένω απο Δευτέρα λέει να με πάρει ο γιατρός να δούμε τι έφταιξε! 

Λυπάμαι κορίτσι μ. . Αν είχες όμως όλη αυτή τη δύναμη να βρεθείς εώς εδώ είμαι σίγουρη πως έχεις τη δύναμη να πας και πιο πέρα και να φτάσεις στο στόχο σου. Και να τα καταφέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μ. . Αν είχες όμως όλη αυτή τη δύναμη να βρεθείς εώς εδώ είμαι σίγουρη πως έχεις τη δύναμη να πας και πιο πέρα και να φτάσεις στο στόχο σου. Και να τα καταφέρεις.

 εχεις δίκιο κοπέλα μου.  Μακαρι 🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έλα αγάπη μου Σε ευχαριστώ που ρωτάς... Πήγα σήμερα είμαι στη δέκατη μέρα διέγερσης βλέπουμε 13-14 ωοθυλάκια οιστραδιόλη 7055 pmol/l. Μάλλον για Δευτέρα με βλέπει ωοληψία αλλά ζήτησε να με δει πάλι αύριο για μέτρηση αίματος και υπέρηχο. Πάμε καλύτερα από την προηγούμενη φορά μου είπε για να δούμε. Ας πάρουμε καλύτερη ποιότητα αυτή τη φορά..

Μπράβο κορίτσι!!!Πολυ καλά είναι,άντε με το καλό να πας τη Δευτέρα!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τεχνικό.... Μ έχει δώσει vasclor κολπική πρωί βράδυ. Εντάξει το βράδυ τη βάζω κατά τις 12 και πέφτω για ύπνο, το πρωί όμως μένω κανένα μισάωρο ξάπλα και μετά σηκώνομαι και τώρα που έχω κ αρκετά υγρά αρχίζει κ τρεχει(σόρυ για την τόση περιγραφή). Το θέμα ειναι:γίνεται δουλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τεχνικό.... Μ έχει δώσει vasclor κολπική πρωί βράδυ. Εντάξει το βράδυ τη βάζω κατά τις 12 και πέφτω για ύπνο, το πρωί όμως μένω κανένα μισάωρο ξάπλα και μετά σηκώνομαι και τώρα που έχω κ αρκετά υγρά αρχίζει κ τρεχει(σόρυ για την τόση περιγραφή). Το θέμα ειναι:γίνεται δουλεια?

Κορίτσι μ έτσι θα γίνεται... Να αλλάζεις συχνά πυκνά σερβιέτακι... Κάθε 3 ώρες αν μπορείς... Στη συνέχεια θα βλέπεις (όταν συγκεντρωθεί μεγάλη ποσότητα) να πέφτουν κ κομμάτια παχιά.. Κάποια κ με χρώμα καφέ σκουρο.. Είναι από την κρέμα να μην τρομάξεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

@TaggerisΘα πας τελικά Δευτέρα για ωοληψια;Ποσά ωάρια θα πάρετε;

@kaounmarΠήγες στο γιατρό;Πως πάει η διέγερση;

Γεια σου κορίτσι, ναι πήγα με είδε έκανα και αιματολογικές! Είναι ευχαριστημένος από την πορεία μου. Τώρα θα με δει δευτέρα πάλι. Από αυριο αρχίζω και δεύτερη ένεση το μεσημέρι. Μάλλον ή Τετάρτη ή Πέμπτη το βλέπει για ωοληψία! Εσύ τι νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τεχνικό.... Μ έχει δώσει vasclor κολπική πρωί βράδυ. Εντάξει το βράδυ τη βάζω κατά τις 12 και πέφτω για ύπνο, το πρωί όμως μένω κανένα μισάωρο ξάπλα και μετά σηκώνομαι και τώρα που έχω κ αρκετά υγρά αρχίζει κ τρεχει(σόρυ για την τόση περιγραφή). Το θέμα ειναι:γίνεται δουλεια?

Μην ανυσηχεις καθόλου ακριβώς το ίδιο έχω κι εγώ με τα υποθετα που βάζω... γλυτώσαμε τις σερβιέτες και τώρα έχουμε τα σερβιετακια 😂🤣. Αυτό που πρέπει να μείνει μέσα μένει! 

@Taggeris καλή επιτυχία!!!!! 😘❤️💕

Η @Tillandsia ξέρουμε τι έκανε τελικά με τα τεστ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου κορίτσι, ναι πήγα με είδε έκανα και αιματολογικές! Είναι ευχαριστημένος από την πορεία μου. Τώρα θα με δει δευτέρα πάλι. Από αυριο αρχίζω και δεύτερη ένεση το μεσημέρι. Μάλλον ή Τετάρτη ή Πέμπτη το βλέπει για ωοληψία! Εσύ τι νέα;

Εγώ στην αναμονή της περιόδου για να ξεκινήσω!

Με τις ενέσεις πως τα πας;Έχεις περενεργειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μην ανυσηχεις καθόλου ακριβώς το ίδιο έχω κι εγώ με τα υποθετα που βάζω... γλυτώσαμε τις σερβιέτες και τώρα έχουμε τα σερβιετακια 😂🤣. Αυτό που πρέπει να μείνει μέσα μένει! 

@Taggeris καλή επιτυχία!!!!! 😘❤️💕

Η @Tillandsia ξέρουμε τι έκανε τελικά με τα τεστ??? 

Σευχαριστω πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να αρχίσεις και να πας σούπερ!!! Εκτός από μια μικρή μελανιά στα δεξιά του αφαλού γενικά δεν έχω κάτι ευτυχώς! Γιατί φοβόμουν λίγο αλλά δόξα το Θεό όλα καλά ως τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τεχνικό.... Μ έχει δώσει vasclor κολπική πρωί βράδυ. Εντάξει το βράδυ τη βάζω κατά τις 12 και πέφτω για ύπνο, το πρωί όμως μένω κανένα μισάωρο ξάπλα και μετά σηκώνομαι και τώρα που έχω κ αρκετά υγρά αρχίζει κ τρεχει(σόρυ για την τόση περιγραφή). Το θέμα ειναι:γίνεται δουλεια

Καλησπέρα κορίτσι χρησιμοποιώ κι εγώ την vasclor .κ τα υγρά είναι φυσιολογικά κ ίσως κ υπολυματα στο σερβιετακι από άσπρα κομματάκια (συγνώμη για την περιγραφή) έτσι μου είπε ο γιατρός μου για να μην φοβηθω αν τα έβλεπα.επισεις μου είπε  να μην μένω ξαπλωμένη όταν την βάζω γτ η συγκεκριμένη ενεργοποιείται με την κίνηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Καλημέρα. Στο γενεσις ήμουν. Όταν όμως μετά από τρεις εμβρυομεταφορες με βλαστοκυστες τις οποίες έφτυσα αίμα για να μαζέψω, δεν μου αλλάζουν τίποτα από ετ σε ετ και μου δίνουν ακριβώς τα ίδια φαρμακα, χωρισ να μετρούν έστω μια προγεστερονη και ένα ενδομήτριο πριν την ετ δεν βρίσκω τον λόγο να συνεχίσω. Έχω πολλές γνωστές που πέτυχαν στο Γενεσις, αλλά δυστυχώς το κάθε κέντρο και ο κάθε γιατρος δεν ταιριάζουν σε όλες μας. Ίσως ότι μου έδινε ο γιατρος αυτά να έπρεπε να πάρω, αλλά εφόσον η τακτική του σε μένα δεν πέτυχε, εάν είναι να κάνω μια τελευταία προσπάθεια θα ήθελα να την κάνω κάπου άλλου. Στο γενεσις πράγματι τα χρήματα της ωοληψιες είναι λίγα, εάν όμως σκεφτείς πόσες ωοληψιες έκανα+ εξετάσεις+εμβρυομεταφορες+ επεμβάσεις, δεν φαντάζεσαι το κόστος.

Ένα επιτρέπεται ποιον είχες στο γεννεσις ;;; 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη! Δυστυχώς!

θα περιμένω απο Δευτέρα λέει να με πάρει ο γιατρός να δούμε τι έφταιξε! 

Μαζεψε τα κομμάτια σου και πάμε παρακάτω !!!!ο δρόμος είναι δύσκολος αλλά στπ τέλος έχεις μια αγκαλια γεμάτη 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τεχνικό.... Μ έχει δώσει vasclor κολπική πρωί βράδυ. Εντάξει το βράδυ τη βάζω κατά τις 12 και πέφτω για ύπνο, το πρωί όμως μένω κανένα μισάωρο ξάπλα και μετά σηκώνομαι και τώρα που έχω κ αρκετά υγρά αρχίζει κ τρεχει(σόρυ για την τόση περιγραφή). Το θέμα ειναι:γίνεται δουλεια?

Άσε ..... τρέχουν παντού ..... εμένα βγουν και σου νυχτικό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Έλα αγάπη μου Σε ευχαριστώ που ρωτάς... Πήγα σήμερα είμαι στη δέκατη μέρα διέγερσης βλέπουμε 13-14 ωοθυλάκια οιστραδιόλη 7055 pmol/l. Μάλλον για Δευτέρα με βλέπει ωοληψία αλλά ζήτησε να με δει πάλι αύριο για μέτρηση αίματος και υπέρηχο. Πάμε καλύτερα από την προηγούμενη φορά μου είπε για να δούμε. Ας πάρουμε καλύτερη ποιότητα αυτή τη φορά..

Ρε συ έχεις σπάσει όλα τα κοντέρ!

μακάρι να πάρεις πολλά ποιοτικά,δεν γράφω  πολλά αριθμητικά αλλά ποιοτικά!

Μάλλον αυτός ο κύκλος σου είναι καλύτερος από τον προηγούμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Ρε συ έχεις σπάσει όλα τα κοντέρ!

μακάρι να πάρεις πολλά ποιοτικά,δεν γράφω  πολλά αριθμητικά αλλά ποιοτικά!

Μάλλον αυτός ο κύκλος σου είναι καλύτερος από τον προηγούμενο

Να σας πω την αλήθεια ρε κορίτσια εμένα η ποιότητα είναι που με αγχώνει πιο πολύ από όλα.Ολοι οι γιατροί που είδα ήταν πολύ θετικοί για την ποσότητα  γιατί παρά την ηλικία μου έχω πολύ υψηλή ΑΜΗ ,εγώ όμως δεν έχω μείνει ΠΟΤΕ έγκυος και φοβάμαι ότι η ποιότητα δεν είναι καλή.Καπνιζω κιόλας όποτε λέω 40 χρόνων και καπνίστρια σίγουρα δε θα έχω καλά ωάρια.

τι να πω!Εχω τόση αγωνία να ξεκινήσω και ελπίζω να διαψευσθούν οι φόβοι μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Ρε συ έχεις σπάσει όλα τα κοντέρ!

μακάρι να πάρεις πολλά ποιοτικά,δεν γράφω  πολλά αριθμητικά αλλά ποιοτικά!

Μάλλον αυτός ο κύκλος σου είναι καλύτερος από τον προηγούμενο

Ναι τζινάκι μου αυτό θα είναι ιδανικό να πάρω ποιοτικά για να δώσουν μία καλή εγκυμοσύνη πρώτα ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Να σας πω την αλήθεια ρε κορίτσια εμένα η ποιότητα είναι που με αγχώνει πιο πολύ από όλα.Ολοι οι γιατροί που είδα ήταν πολύ θετικοί για την ποσότητα  γιατί παρά την ηλικία μου έχω πολύ υψηλή ΑΜΗ ,εγώ όμως δεν έχω μείνει ΠΟΤΕ έγκυος και φοβάμαι ότι η ποιότητα δεν είναι καλή.Καπνιζω κιόλας όποτε λέω 40 χρόνων και καπνίστρια σίγουρα δε θα έχω καλά ωάρια.

τι να πω!Εχω τόση αγωνία να ξεκινήσω και ελπίζω να διαψευσθούν οι φόβοι μου .

Η ποιότητα μπορεί να κριθεί μόνο εκ του αποτελέσματος,δλδ αν θα δώσει εγκυμοσύνη ή όχι.

Ούτε από την μορφολογία εξαρχής μπορούν να ξέρουν.

Η ηλικία σίγουρα είναι ένας παράγοντας ασχέτως ορμονών.

Κακά τα ψέματα μια νεότερη κοπέλα ακόμη και με τις ίδιες ορμονικες τιμές θα έχει καλύτερα ωάρια.Και βάζω τον εαυτό μου σαν παράδειγμα που είμαι 38,κάποια με ίδιες τιμές στα 32 έχει καλύτερες πιθανότητες.

Όμως τα ωάρια που έχουν "απομείνει" αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη λέξη είναι διάφορα, δλδ έχει και καλής και μέτριας και κακής ποιότητας το απόθεμα μας.Απλα η αναλογία αλλάζει.

Το παν είναι να πετύχεις το σωστό κύκλο.

Για αυτό άλλωστε και σε ηλικίες άνω των 35 δίνουν στατιστικά περισσότερες προσπάθειες μέχρι να έρθει η επιτυχία.

Το τσιγάρο σίγουρα δεν βοηθά και στο λέω αυτό σαν καπνίστρια που κάνω τρελή προσπάθεια να το ελαττωσω.

Από την άλλη όσο υπάρχει ωορρηξία κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει τίποτα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Καλημέρα. Στο γενεσις ήμουν. Όταν όμως μετά από τρεις εμβρυομεταφορες με βλαστοκυστες τις οποίες έφτυσα αίμα για να μαζέψω, δεν μου αλλάζουν τίποτα από ετ σε ετ και μου δίνουν ακριβώς τα ίδια φαρμακα, χωρισ να μετρούν έστω μια προγεστερονη και ένα ενδομήτριο πριν την ετ δεν βρίσκω τον λόγο να συνεχίσω. Έχω πολλές γνωστές που πέτυχαν στο Γενεσις, αλλά δυστυχώς το κάθε κέντρο και ο κάθε γιατρος δεν ταιριάζουν σε όλες μας. Ίσως ότι μου έδινε ο γιατρος αυτά να έπρεπε να πάρω, αλλά εφόσον η τακτική του σε μένα δεν πέτυχε, εάν είναι να κάνω μια τελευταία προσπάθεια θα ήθελα να την κάνω κάπου άλλου. Στο γενεσις πράγματι τα χρήματα της ωοληψιες είναι λίγα, εάν όμως σκεφτείς πόσες ωοληψιες έκανα+ εξετάσεις+εμβρυομεταφορες+ επεμβάσεις, δεν φαντάζεσαι το κόστος.

Συγνωμη αλλα με ποιον γιατρο ησουν στο γενεσις; γιατί και εχω καθε μηνα μαζευα δεν χασαμε ποτε κανενα και μου εκανε στενη παρακολουθηση με εξ αιματος κ υπερηχους και συνεχεια κατι αλλαζε.προγεστερονη κ ενδομητριο πριν την ετ εννοειται παντα και μετα την ετ ξανα e2,prg για αυξηση η μειωση φαρμακων.μου κανει εντυπωση αυτο που λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω εκανα σημερα εκτακτα χοριακη γιατι ειχα υποθερμια και ετρεμα κ ανησυχησα και τηλ στο γιατρο και μου ειπε τρεχα τωρα για prg +e2. οποτε πηγα στο υγεια και το αποτελεσμα 784..ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια μου εγω εκανα σημερα εκτακτα χοριακη γιατι ειχα υποθερμια και ετρεμα κ ανησυχησα και τηλ στο γιατρο και μου ειπε τρεχα τωρα για prg +e2. οποτε πηγα στο υγεια και το αποτελεσμα 784..ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια !!! Είναι τελειαααααα!!!! Μπραβοοοοο!!!! Μίλησες με το γιατρό ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια μου εγω εκανα σημερα εκτακτα χοριακη γιατι ειχα υποθερμια και ετρεμα κ ανησυχησα και τηλ στο γιατρο και μου ειπε τρεχα τωρα για prg +e2. οποτε πηγα στο υγεια και το αποτελεσμα 784..ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!

Τελειαααα.....συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια μου εγω εκανα σημερα εκτακτα χοριακη γιατι ειχα υποθερμια και ετρεμα κ ανησυχησα και τηλ στο γιατρο και μου ειπε τρεχα τωρα για prg +e2. οποτε πηγα στο υγεια και το αποτελεσμα 784..ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια μου εγω εκανα σημερα εκτακτα χοριακη γιατι ειχα υποθερμια και ετρεμα κ ανησυχησα και τηλ στο γιατρο και μου ειπε τρεχα τωρα για prg +e2. οποτε πηγα στο υγεια και το αποτελεσμα 784..ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Να πάνε όλα καλά σου εύχομαι! Σίγουρα ήταν υποθερμία; Μήπως σου έπεσε το ζάχαρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...