Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Θεσσαλονίκη είμαι. Αυτό είναι που με απελπισε πιο πολύ από όλα. Ο χρόνος έχει γίνει εχθρός κ αυτό το χειροτερεύει. Έχω σαλπιγγογραφια κ όλες οι άλλες οι ορμονολογικες μου τώρα λήγουν (τις είχα κάνει για την πρώτη σπερματεγχυση) οπότε οκ αυτές τις ξανακάνω. Τι λύση για το σπερμοδιαγραμμα???

Σου έστειλα πμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Καλησπερα σε όλες. Συγχαρητήρια στις εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν. Μετά από άλλη μια αποτυχία και ένα βήμα πριν εγκαταλείψω τις προσπάθειες, σκέφτομαι μήπως έκανα μια τελευταία εξωσωματική. Έχω κουραστεί πολύ, αλλά ο αντρας μου θέλει να δοκιμάσουμε άλλη μια φορά. Επειδή σκέφτομαι να κάνω ένα ραντεβού στο Μητέρα, θα παρακαλέσω αν κάποια κοπέλα έχει κάνει εξωσωματική με φυσικούς κύκλους στο Μητέρα, και εάν είναι εύκολο, να με ενημερώσει για γιατρούς, εμβρυολογικο, κόστος και ότι άλλο θεωρεί σημαντικό. Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. 

Πόσες προσπάθειες έχεις κάνει κοπέλα μου και είσαι τόσο απογοητευμένη?

Οι φυσικοί είναι μια καλή λύση όταν όλα τα άλλα δεν αποδίδουν.

Στο Μητέρα είναι αρκετές κοπέλες από εδώ αλλά καμμία με φυσικούς, ελπίζω δεν πειράζει να ταγκαρω δύο που ξέρω @lactaki @Tokyo.

Εγώ έκανα ενα φυσικό στο Ιασω που  είναι επίσης institute of life όπως το Μητέρα(νομίζω είναι ο ίδιος όμιλος) αλλά η τιμολογιακή πολιτική πολύ είχε ήταν αποτρεπτικη για επαναλαμβανόμενους κύκλους που ήθελα.

Αν επιτρέπεται γιατί επιλέγεις το Μητέρα? Δεν έχεις υπόψη σου συγκεκριμένο γιατρό όπως φαίνεται από όσα γραφεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πόσες προσπάθειες έχεις κάνει κοπέλα μου και είσαι τόσο απογοητευμένη?

Οι φυσικοί είναι μια καλή λύση όταν όλα τα άλλα δεν αποδίδουν.

Στο Μητέρα είναι αρκετές κοπέλες από εδώ αλλά καμμία με φυσικούς, ελπίζω δεν πειράζει να ταγκαρω δύο που ξέρω @lactaki @Tokyo.

Εγώ έκανα ενα φυσικό στο Ιασω που  είναι επίσης institute of life όπως το Μητέρα(νομίζω είναι ο ίδιος όμιλος) αλλά η τιμολογιακή πολιτική πολύ είχε ήταν αποτρεπτικη για επαναλαμβανόμενους κύκλους που ήθελα.

Αν επιτρέπεται γιατί επιλέγεις το Μητέρα? Δεν έχεις υπόψη σου συγκεκριμένο γιατρό όπως φαίνεται από όσα γραφεις

Δεν ανταποκρίνομαι στις διεγέρσεις, οποτε έκανα πολλούς μα παρα πολλούς φυσικούς για να μαζέψω έμβρυα. Με κούρασε πολύ αυτή η διαδικασία και σωματικά και ψυχολογικά. Ίσως να φταίνε τα ωάρια μου. Δεν μπορώ να κατηγορήσω κάποιον για το αποτέλεσμα, αλλά μετά από τόσους φυσικούς έχω απελπιστει. Δυο χρόνια τώρα τα πάντα στην ζωή μου καθορίζονταν και ρυθμίζονταν ανάλογα με την περίοδο μου ώστε να μην χάσω κανένα ωάριο. Δεν γνωρίζω κάποιον γιατρό στο μητέρα, και γι’ αυτό ζητάω γνώμες. Έχω ακούσει ότι έχει καλό εμβρυολογικο το οποίο είναι πολύ σημαντικό για την περίπτωση μου, καθωσ για μένα το ένα ωάριο του μήνα είναι εξαιρετικά πολύτιμο. Από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Καλησπερα σε όλες. Συγχαρητήρια στις εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν. Μετά από άλλη μια αποτυχία και ένα βήμα πριν εγκαταλείψω τις προσπάθειες, σκέφτομαι μήπως έκανα μια τελευταία εξωσωματική. Έχω κουραστεί πολύ, αλλά ο αντρας μου θέλει να δοκιμάσουμε άλλη μια φορά. Επειδή σκέφτομαι να κάνω ένα ραντεβού στο Μητέρα, θα παρακαλέσω αν κάποια κοπέλα έχει κάνει εξωσωματική με φυσικούς κύκλους στο Μητέρα, και εάν είναι εύκολο, να με ενημερώσει για γιατρούς, εμβρυολογικο, κόστος και ότι άλλο θεωρεί σημαντικό. Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. 

Για φυσικους θα σου προτεινω το γενεσις αθηνων που ειμαι εγώ.ειναι οικονομικό και εχουν πολυ καλο εμβρυολογικο..Και σου εξηγουν τα βηματα ενα ενα εννοω δε σε ξεπατανε..350€ ο καθε φυσικος και μεχρι και 4 φυσικους το ποσο δηλαδη 1400 αφαιρειται απο την τιμη της ετ.δηλαδη η ετ μπορει να σου κοστισει και 2000€ καταψυξη δεν χρεωνουν.φυσικα και να κανεις προσπαθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ στο ΜΗΤΈΡΑ έκανα κι εγώ αλλά με διέγερση. Το ποσό εξαρτάται από τα ωάρια που θα πάρουν οπότε αν υποθέσουμε ότι δίνεις 1 σε κάθε κύκλο μαζί την αμοιβή του γιατρού..... χοντρικά.... γύρω στα 600€ (έτσι λέω με βάση το πόσο παίρνει ο δικός μου). Από το εμβρυολογικο του εγώ έμεινα πραγματικά πολύ ευχαριστημενη σε σχέση με του ΙΑΣΩ δλδ (αυτά τα 2 ξέρω) που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια.... καμία σχέση.... οι ανθρώποι είναι άψογοι πραγματικά. Γιατρούς αν μπεις στη σελίδα του ΜΗΤΕΡΑ υπάρχουν όλοι.... μπορείς να δεις έτσι για να πάρεις μια πρώτη ιδέα (προσωπικά είμαι φυσιογνωμηστρια και νομίζω ότι αυτό βοηθάει) και να κλείσεις, γιατί όχι ακόμα και την ίδια μέρα, ραντεβού με 2-3. Είναι ποίος θα σε κάνει να νιώσεις εσύ καλά και κυρίως ασφάλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Για φυσικους θα σου προτεινω το γενεσις αθηνων που ειμαι εγώ.ειναι οικονομικό και εχουν πολυ καλο εμβρυολογικο..Και σου εξηγουν τα βηματα ενα ενα εννοω δε σε ξεπατανε..350€ ο καθε φυσικος και μεχρι και 4 φυσικους το ποσο δηλαδη 1400 αφαιρειται απο την τιμη της ετ.δηλαδη η ετ μπορει να σου κοστισει και 2000€ καταψυξη δεν χρεωνουν.φυσικα και να κανεις προσπαθεια! 

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω.

Τζωρτζίνα έκανες δύο χρόνια φυσικούς και δεν μάζεψες?

Αν επιτρέπεται ο λόγος που πάτε σε εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Δεν ανταποκρίνομαι στις διεγέρσεις, οποτε έκανα πολλούς μα παρα πολλούς φυσικούς για να μαζέψω έμβρυα. Με κούρασε πολύ αυτή η διαδικασία και σωματικά και ψυχολογικά. Ίσως να φταίνε τα ωάρια μου. Δεν μπορώ να κατηγορήσω κάποιον για το αποτέλεσμα, αλλά μετά από τόσους φυσικούς έχω απελπιστει. Δυο χρόνια τώρα τα πάντα στην ζωή μου καθορίζονταν και ρυθμίζονταν ανάλογα με την περίοδο μου ώστε να μην χάσω κανένα ωάριο. Δεν γνωρίζω κάποιον γιατρό στο μητέρα, και γι’ αυτό ζητάω γνώμες. Έχω ακούσει ότι έχει καλό εμβρυολογικο το οποίο είναι πολύ σημαντικό για την περίπτωση μου, καθωσ για μένα το ένα ωάριο του μήνα είναι εξαιρετικά πολύτιμο. Από εξετάσεις έχω κάνει τα πάντα.

Καλημερα.σου εστειλα προσωπικο μηνυμα για φυσικους στο μητερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Για φυσικους θα σου προτεινω το γενεσις αθηνων που ειμαι εγώ.ειναι οικονομικό και εχουν πολυ καλο εμβρυολογικο..Και σου εξηγουν τα βηματα ενα ενα εννοω δε σε ξεπατανε..350€ ο καθε φυσικος και μεχρι και 4 φυσικους το ποσο δηλαδη 1400 αφαιρειται απο την τιμη της ετ.δηλαδη η ετ μπορει να σου κοστισει και 2000€ καταψυξη δεν χρεωνουν.φυσικα και να κανεις προσπαθεια! 

Καλημέρα. Στο γενεσις ήμουν. Όταν όμως μετά από τρεις εμβρυομεταφορες με βλαστοκυστες τις οποίες έφτυσα αίμα για να μαζέψω, δεν μου αλλάζουν τίποτα από ετ σε ετ και μου δίνουν ακριβώς τα ίδια φαρμακα, χωρισ να μετρούν έστω μια προγεστερονη και ένα ενδομήτριο πριν την ετ δεν βρίσκω τον λόγο να συνεχίσω. Έχω πολλές γνωστές που πέτυχαν στο Γενεσις, αλλά δυστυχώς το κάθε κέντρο και ο κάθε γιατρος δεν ταιριάζουν σε όλες μας. Ίσως ότι μου έδινε ο γιατρος αυτά να έπρεπε να πάρω, αλλά εφόσον η τακτική του σε μένα δεν πέτυχε, εάν είναι να κάνω μια τελευταία προσπάθεια θα ήθελα να την κάνω κάπου άλλου. Στο γενεσις πράγματι τα χρήματα της ωοληψιες είναι λίγα, εάν όμως σκεφτείς πόσες ωοληψιες έκανα+ εξετάσεις+εμβρυομεταφορες+ επεμβάσεις, δεν φαντάζεσαι το κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ στο ΜΗΤΈΡΑ έκανα κι εγώ αλλά με διέγερση. Το ποσό εξαρτάται από τα ωάρια που θα πάρουν οπότε αν υποθέσουμε ότι δίνεις 1 σε κάθε κύκλο μαζί την αμοιβή του γιατρού..... χοντρικά.... γύρω στα 600€ (έτσι λέω με βάση το πόσο παίρνει ο δικός μου). Από το εμβρυολογικο του εγώ έμεινα πραγματικά πολύ ευχαριστημενη σε σχέση με του ΙΑΣΩ δλδ (αυτά τα 2 ξέρω) που έκανα την πρώτη μου προσπάθεια.... καμία σχέση.... οι ανθρώποι άψογοι πραγματικά. Γιατρούς αν μπεις στη σελίδα τους υπάρχουν όλοι.... μπορείς να δεις έτσι για να πάρεις μια πρώτη ιδέα (προσωπικά είμαι φυσιογνωμηστρια και νομίζω ότι αυτό βοηθάει) και να κλείσεις, γιατί όχι ακόμα και την ίδια μέρα, ραντεβού με 2-3. Είναι ποίος θα σε κάνει να νιώσεις εσύ καλά και κυρίως ασφάλεια. 

Σ’ ευχαριστω πολύ. Έχω μπει στην σελίδα τους και έχω δει κάποια πράγματα. Ραντεβού με γιατρούς κλείνεις μέσα στο μητέρα η σε ιδιωτικά τους ιατρεία; Κοίταξα ενδεικτικά κάποια ονόματα και είδα ότι είχαν και ιδιωτικό ιατρείο. Στο Μητέρα είχε χρειαστεί να κάνω στο παρελθόν έναν υπέρηχο και πραγματικά είχα μείνει άφωνη από την ευγένεια όλων, τον επαγγελματισμό και από την καθαριότητα των χωρών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω.

Τζωρτζίνα έκανες δύο χρόνια φυσικούς και δεν μάζεψες?

Αν επιτρέπεται ο λόγος που πάτε σε εξωσωματική?

Χαμηλή αμη, ηλικία πλέον 43 και αδύναμο σπερμα. Σε διέγερσεις δεν ανταποκρίθηκα. Να σημειώσω όμως ότι κάναμε διεγέρσεις  χωρίς να μετρήσουμε ορμόνες την δεύτερη μερα κύκλου. Σχεδόν καθε μήνα έχω ωάριο, το οποίο δεν γονιμοποιείται πάντα, και ενώ όσα γονιμοποιουνται φτάνουν πάντα στην τριτη μέρα, βλαστοκυστες γίνονται περίπου τα μισά από όσα έχουν φτάσει στην τριτη μέρα. Πλέον μετά από 3 εμβρυομεταφορες με βλαστοκυστες δεν έχω αλλά έμβρυα στην κατάψυξη και σκέφτομαι μήπως πριν εγκαταλείψω να έκανα μια προσπάθεια κάπου άλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2020 at 11:06 ΜΜ, ο/η Hope19 είπε:

Γιατί έχω και κάτι πονακια.. ενώ όλη μέρα δεν με πονούσε τίποτα. Και τσουπ και το καφέ.. Φοβάμαι πολύ.. θέλω να πάω για υπέρηχο να δω αν όλα είναι καλά. 

Κοριτσι πηγές στον γιατρό???σε σκέφτομαι από χθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Σημερα νιώθω λίγο περίεργα.... πονακια χαμηλά, ελαφριά ζαλάδα (οχι να πέσω δλδ κάτω)... τηλ. στον γιατρό μου με ρώτησε αν έχω πάει τουαλέτα και μου είπε να πάρω λίγο παραπάνω μαγνήσιο και να μείνω ξαπλωμενη.... μα τι γίνεται εκεί κάτω??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Σ’ ευχαριστω πολύ. Έχω μπει στην σελίδα τους και έχω δει κάποια πράγματα. Ραντεβού με γιατρούς κλείνεις μέσα στο μητέρα η σε ιδιωτικά τους ιατρεία; Κοίταξα ενδεικτικά κάποια ονόματα και είδα ότι είχαν και ιδιωτικό ιατρείο. Στο Μητέρα είχε χρειαστεί να κάνω στο παρελθόν έναν υπέρηχο και πραγματικά είχα μείνει άφωνη από την ευγένεια όλων, τον επαγγελματισμό και από την καθαριότητα των χωρών.

Όπου θες ανάλογα την ώρα που σε βολεύει. Εγώ πήγαινα κυρίως πρωινά στο Μητέρα αλλά 2 φορές που δεν μπορούσα πρωί πήγα απόγευμα στο ιατρείο του εξωσωματικου μου. Ναι είναι όλοι και πολύ ευγενικοί και ο χώρος πεντακάθαρος η αλήθεια ειναι αυτή. Για να λέμε όμως και την αλήθεια αυτό έλειπε με τόσα λεφτά που παίρνουν να μην ήταν κιόλας 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Σημερα νιώθω λίγο περίεργα.... πονακια χαμηλά, ελαφριά ζαλάδα (οχι να πέσω δλδ κάτω)... τηλ. στον γιατρό μου με ρώτησε αν έχω πάει τουαλέτα και μου είπε να πάρω λίγο παραπάνω μαγνήσιο και να μείνω ξαπλωμενη.... μα τι γίνεται εκεί κάτω??? 

Χαμουλης γίνεται εκεί κάτω!! Λογικό είναι. Ξεκουράσου!! Και γω σήμερα είμαι πολύ κουρασμένη, σημειωτέον δεν έχω κάνει τίποτα όλη μέρα και έχω αρκετά πονάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Χαμουλης γίνεται εκεί κάτω!! Λογικό είναι. Ξεκουράσου!! Και γω σήμερα είμαι πολύ κουρασμένη, σημειωτέον δεν έχω κάνει τίποτα όλη μέρα και έχω αρκετά πονάκια. 

Εννοειται τίποτα χαχαχαχαχα. Είχα τα ίδια και την πρ. εβδομάδα 4η δλδ αλλά τώρα αυτήν.... είχα πολύ λίγα πράγματα γι αυτό και τρόμαξα. Ελπίζω να μην χρειαστεί να πάω και σήμερα στο ιατρείο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Κοριτσι πηγές στον γιατρό???σε σκέφτομαι από χθες...

Όχι τελικά. Με πήρε τηλ και μου είπε να μην ανησυχώ τόσο πολύ. Θα πάω τη Δευτέρα. Μου είπε είναι φυσιολογικά όλα αυτά. Ακόμα και αίμα να δω μπορεί και πάλι να μην είναι κάτι κακό. Με όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνουμε λέει είναι λογικό. Εχω πολλά καφε για αυτό έχω φρικάρει. Μου λεει και τα πονακια περιοδου που εχω ειναι φυσιολογικά.

Αντε να δουμε τη Δευτερα εχω πολυ αγωνια. Μου ειπε αμα θελω και εχω πολυ αγχος να παω στο Ρεα να με δει για υπερηχο. Αλλα λε να ηρεμησω και να παω Δευτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Όχι τελικά. Με πήρε τηλ και μου είπε να μην ανησυχώ τόσο πολύ. Θα πάω τη Δευτέρα. Μου είπε είναι φυσιολογικά όλα αυτά. Ακόμα και αίμα να δω μπορεί και πάλι να μην είναι κάτι κακό. Με όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνουμε λέει είναι λογικό. Εχω πολλά καφε για αυτό έχω φρικάρει. Μου λεει και τα πονακια περιοδου που εχω ειναι φυσιολογικά.

Αντε να δουμε τη Δευτερα εχω πολυ αγωνια. Μου ειπε αμα θελω και εχω πολυ αγχος να παω στο Ρεα να με δει για υπερηχο. Αλλα λε να ηρεμησω και να παω Δευτερα.

Αχ ωραία μπραβο.....τιπτοα δνε θα είναι...πιστεύω να ηρέμησες...κι εμενα που με πήρε ο γιατρός μου να με ρωτήσει αν έχω αίμα και του είπα ότι είχα λίγο καφέ μου είπε κατευθείαν α καφέ εντάξει δνε μας πειραζει...δεν με άφησε να του πω τίποτα άλλο...όποτε ηρέμησα και εγώ αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria2904 είπε:

Αχ ωραία μπραβο.....τιπτοα δνε θα είναι...πιστεύω να ηρέμησες...κι εμενα που με πήρε ο γιατρός μου να με ρωτήσει αν έχω αίμα και του είπα ότι είχα λίγο καφέ μου είπε κατευθείαν α καφέ εντάξει δνε μας πειραζει...δεν με άφησε να του πω τίποτα άλλο...όποτε ηρέμησα και εγώ αρκετά...

Εγω φρικαρα γιατι καποιες φορες γεμιζω χαρτι με καφε βλεννες. Ειναι ολα πρωτογνωρα για μας. Ειναι λογικο ν τρελενομαστε! Μου ειπε μονο επειδη δουλευω κι ολας σε γραφειο , οταν γυρναω σπιτι να ξεκουραζομαι και να μην κανω τιποτα. Ελπίζω τη Δευτερα να το δω το μωρακι μου και να ειναι ολα καλα και ειναι ακομα εκει! ΤΟτε θα ηρεμησω πιστευω..

Εσύ πας καλυτερα αφου σταματησε το αιμα , ειναι θετικο το οτι εγινε καφε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Εγω φρικαρα γιατι καποιες φορες γεμιζω χαρτι με καφε βλεννες. Ειναι ολα πρωτογνωρα για μας. Ειναι λογικο ν τρελενομαστε! Μου ειπε μονο επειδη δουλευω κι ολας σε γραφειο , οταν γυρναω σπιτι να ξεκουραζομαι και να μην κανω τιποτα. Ελπίζω τη Δευτερα να το δω το μωρακι μου και να ειναι ολα καλα και ειναι ακομα εκει! ΤΟτε θα ηρεμησω πιστευω..

Εσύ πας καλυτερα αφου σταματησε το αιμα , ειναι θετικο το οτι εγινε καφε..

Λογικό να φρικάρεις...δεν το συζητώ....λες τώρα τι γίνεται???δνε το έχουμε ξαναπεράσει όλο αυτό....ολα καλά θα είναι...ήρεμη να είσαι..

ναι αίμα είχα μόνο όσο ήμουν στον γιατρό και από την ώρα που είχα έρθει σπίτι είχα καφέ και μέχρι σήμερα δηλαδή δεν έχω σχεδόν τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου αρνητική η χοριακη! Δυστυχώς!

θα περιμένω απο Δευτέρα λέει να με πάρει ο γιατρός να δούμε τι έφταιξε! 

Κρίμα κορίτσι μου, τώρα πρέπει να μαζέψεις κουράγιο για επόμενη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ είπε:

Χαμηλή αμη, ηλικία πλέον 43 και αδύναμο σπερμα. Σε διέγερσεις δεν ανταποκρίθηκα. Να σημειώσω όμως ότι κάναμε διεγέρσεις  χωρίς να μετρήσουμε ορμόνες την δεύτερη μερα κύκλου. Σχεδόν καθε μήνα έχω ωάριο, το οποίο δεν γονιμοποιείται πάντα, και ενώ όσα γονιμοποιουνται φτάνουν πάντα στην τριτη μέρα, βλαστοκυστες γίνονται περίπου τα μισά από όσα έχουν φτάσει στην τριτη μέρα. Πλέον μετά από 3 εμβρυομεταφορες με βλαστοκυστες δεν έχω αλλά έμβρυα στην κατάψυξη και σκέφτομαι μήπως πριν εγκαταλείψω να έκανα μια προσπάθεια κάπου άλλου.

Έχεις ταλαιπωρηθεί κι εσύ πολύ!

Μπράβο που δεν εγκαταλείπεις, όσο παράγεις πρέπει να προσπαθείς.Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά ούτε και οικονομικά,μη γελιομαστε όμως τουλάχιστον δεν θα κοιτάξεις πίσω σε 7-8 χρόνια λέγοντας "αν είχα προσπαθήσει κι άλλο.."

Κάποια εξήγηση γιατί δεν γινόταν η εμφύτευση σου έδωσαν ποτέ?

Κι εγώ στο Γένεσις ειμαι τώρα και προσπαθώ να μαζέψω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2020 at 2:32 ΜΜ, ο/η Taggeris είπε:

Κοντοζυγωνω για ωοληψία εγώ.... μάλλον Δευτέρα πάω !! 

@TaggerisΘα πας τελικά Δευτέρα για ωοληψια;Ποσά ωάρια θα πάρετε;

στις On 24/6/2020 at 2:49 ΜΜ, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου κορίτσι καλή αρχή να έχεις!!! Καλά είμαι άρχισα διέγερση ήδη έχω κάνει 2 ενέσεις! Παρασκευή θα με ξαναδεί ο γιατρός να μου πει πως πάω! Για να δούμε...

@kaounmarΠήγες στο γιατρό;Πως πάει η διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...