Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Πολύ καλές οι βλαστοκύστες σου!!!!!!!! 

Δε καταλαβαίνω ειλικρινά γιατι το ρισκαραμε τότε και βάλαμε 3ης ;; 😢😢😢πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Δε καταλαβαίνω ειλικρινά γιατι το ρισκαραμε τότε και βάλαμε 3ης ;; 😢😢😢πφφφ

Μήπως νόμιζανε πως δε θα καταφέρουν να φθάσουν 5ης μέρας κ να είναι τόσο καλές?? Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε γιατί ούτως η αλλιώς κ τα 2,5 μια χαρά είναι είσαι κ μικρούλα... Οπότε περίμενε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Δε καταλαβαίνω ειλικρινά γιατι το ρισκαραμε τότε και βάλαμε 3ης ;; 😢😢😢πφφφ

Έχεις δίκιο αλλά μάλλον φοβόντουσαν να το ρισκάρουν μη χαθεί κάποιο με το πέρας των ημερών...

Τα εμβρυάκια σου τώρα είναι στην κοιλίτσα σου και μια χαρά θα τα καταφέρουν!! Κ θα έχεις και άλλα 2 άριστης ποιότητας στην κατάψυξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Δε καταλαβαίνω ειλικρινά γιατι το ρισκαραμε τότε και βάλαμε 3ης ;; 😢😢😢πφφφ

Για σκέψου να τα αφηνατε όλα να γίνουν βλαστοκυστες και τελικά κανένα να μην...... τότε θα πήγαινε στράφι όλη η προσπάθεια (νομίζω στο είχε πει κιόλας). Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν είναι να το ρισκάρεις κορίτσι..... δεν παίζουμε με αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Για σκέψου να τα αφηνατε όλα να γίνουν βλαστοκυστες και τελικά κανένα να μην...... τότε θα πήγαινε στράφι όλη η προσπάθεια (νομίζω στο είχε πει κιόλας). Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν είναι να το ρισκάρεις κορίτσι..... δεν παίζουμε με αυτά! 

Ναι ετςι ειναι οπως τα λες. Απλά τωρα με βάζουν σε σκέψεις. 

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Έχεις δίκιο αλλά μάλλον φοβόντουσαν να το ρισκάρουν μη χαθεί κάποιο με το πέρας των ημερών...

Τα εμβρυάκια σου τώρα είναι στην κοιλίτσα σου και μια χαρά θα τα καταφέρουν!! Κ θα έχεις και άλλα 2 άριστης ποιότητας στην κατάψυξη!!

Ναι κοπελα μου οντως 

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μήπως νόμιζανε πως δε θα καταφέρουν να φθάσουν 5ης μέρας κ να είναι τόσο καλές?? Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε γιατί ούτως η αλλιώς κ τα 2,5 μια χαρά είναι είσαι κ μικρούλα... Οπότε περίμενε!!! 

σας ευχΑριστω τόσο πολυ ρε

κοριτσια. Συγγνωμη αν σας εχω ζαλίσει αλλα με μπερδέψανε τόσο πολυ.. με έχουν αγχώσει αλήθεια 

εχω χάσει τον ύπνο μου γ@μωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lily94 είπε:

Ναι ετςι ειναι οπως τα λες. Απλά τωρα με βάζουν σε σκέψεις. 

 

Ναι κοπελα μου οντως 

 

σας ευχΑριστω τόσο πολυ ρε

κοριτσια. Συγγνωμη αν σας εχω ζαλίσει αλλα με μπερδέψανε τόσο πολυ.. με έχουν αγχώσει αλήθεια 

εχω χάσει τον ύπνο μου γ@μωτο.

Γιατί δεν το ρωτάς να ξέρεις ? Να πάρεις μια απάντηση από τους ίδιους .. γιατί έγινε αυτό κ όχι το άλλο... Για να ηρεμήσεις κ εσύ να ξέρεις τι γίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Γιατί δεν το ρωτάς να ξέρεις ? Να πάρεις μια απάντηση από τους ίδιους .. γιατί έγινε αυτό κ όχι το άλλο... Για να ηρεμήσεις κ εσύ να ξέρεις τι γίνεται.. 

Της το πα σημερα μου ειπε δε μπορούσαμε  να πάρουμε ρίσκο δεν ξέρανε αν θα τ καταφέρουν αλλα τα κατάφεραν κ πήγαν πολυ καλα οποτε αυτο να σκεφτεςαι οτι εχεις πολυ καλα έμβρυα κ ποκυ ισχυρά. Φαντάσου αργοπορημένα κ φτάσανε βλαστοκυστες. Αλλα ποτε δε παιρνω απάντηση που να με γεμιζει. 
ο γιατρός την ημέρα της ετ μου ειπε πολυ καλα έμβρυα καλή τοποθέτηση τέλειο ενδομήτριο. Ε βγάλε άκρη 😂 προςπαθω να σκέφτομαι αυτα να ηρεμώ. Απλά απ την αρχή δε με πηγε καλα με το θεμα εμβρυολογου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τρεμωωωωω

Βγηκε 556,30. Καλα ειναι βρε κοριτσια? Ειναι 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα με βλάστοκυστες. Θα παω και στο γιατρο σε λιγο γιατι θελει να με δει για το πρηξιμο.. Μου εκοψε και τα cyclacur γιατι μαλλον εχω παθει υπερδιεγερση. Θα κανω και μια ε2 σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια τρεμωωωωω

Βγηκε 556,30. Καλα ειναι βρε κοριτσια? Ειναι 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα με βλάστοκυστες. Θα παω και στο γιατρο σε λιγο γιατι θελει να με δει για το πρηξιμο.. Μου εκοψε και τα cyclacur γιατι μαλλον εχω παθει υπερδιεγερση. Θα κανω και μια ε2 σημερα..

Αααα...τελειαααααα...μπραβοοοο...καλά ΕΙμασταν σίγουρες για το αποτέλεσμα!!!!συγχαρητηριααααα.....❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια τρεμωωωωω

Βγηκε 556,30. Καλα ειναι βρε κοριτσια? Ειναι 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα με βλάστοκυστες. Θα παω και στο γιατρο σε λιγο γιατι θελει να με δει για το πρηξιμο.. Μου εκοψε και τα cyclacur γιατι μαλλον εχω παθει υπερδιεγερση. Θα κανω και μια ε2 σημερα..

Μια χαρά είναι!!! Κ γω χτες 13η μέρα μετά την ετ 548 είχα! Απλά είχα αρχίσει πολύ νωρίτερα τις χοριακες 😉

Συγχαρητήρια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια τρεμωωωωω

Βγηκε 556,30. Καλα ειναι βρε κοριτσια? Ειναι 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα με βλάστοκυστες. Θα παω και στο γιατρο σε λιγο γιατι θελει να με δει για το πρηξιμο.. Μου εκοψε και τα cyclacur γιατι μαλλον εχω παθει υπερδιεγερση. Θα κανω και μια ε2 σημερα..

Εξαιρετικα ουαου!!!  Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Ναι ετςι ειναι οπως τα λες. Απλά τωρα με βάζουν σε σκέψεις. 

 

Ναι κοπελα μου οντως 

 

σας ευχΑριστω τόσο πολυ ρε

κοριτσια. Συγγνωμη αν σας εχω ζαλίσει αλλα με μπερδέψανε τόσο πολυ.. με έχουν αγχώσει αλήθεια 

εχω χάσει τον ύπνο μου γ@μωτο.

Πλέον δεν έχει κανένα νόημα να αγχώνεσαι για πράγματα που δεν περνάνε από το χέρι σου... Καλώς ή κακώς είναι η δουλειά τους κ έτσι έκριναν.... Αν τα εμβρυα είναι καλά κ 3ης μέρας θα δώσουν εγκυμοσύνη... Άστους να κάνουν τη δουλειά τους κ εσύ κάνε τη δική σου!!! Σύντομα να έχεις τα ομορφότερα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια τρεμωωωωω

Βγηκε 556,30. Καλα ειναι βρε κοριτσια? Ειναι 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα με βλάστοκυστες. Θα παω και στο γιατρο σε λιγο γιατι θελει να με δει για το πρηξιμο.. Μου εκοψε και τα cyclacur γιατι μαλλον εχω παθει υπερδιεγερση. Θα κανω και μια ε2 σημερα..

Σημασία δεν έχει τόσο ο αριθμός όσο ο διπλασιασμός... Συγχαρητήρια λοιπόν!!!! Με το καλό!!! Να πας να ξανακάνεις σε 2 - 3 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια τρεμωωωωω

Βγηκε 556,30. Καλα ειναι βρε κοριτσια? Ειναι 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα με βλάστοκυστες. Θα παω και στο γιατρο σε λιγο γιατι θελει να με δει για το πρηξιμο.. Μου εκοψε και τα cyclacur γιατι μαλλον εχω παθει υπερδιεγερση. Θα κανω και μια ε2 σημερα..

Συγχαρητήρια μπράβο κοπέλα μου!!!♥️♥️🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Πλέον δεν έχει κανένα νόημα να αγχώνεσαι για πράγματα που δεν περνάνε από το χέρι σου... Καλώς ή κακώς είναι η δουλειά τους κ έτσι έκριναν.... Αν τα εμβρυα είναι καλά κ 3ης μέρας θα δώσουν εγκυμοσύνη... Άστους να κάνουν τη δουλειά τους κ εσύ κάνε τη δική σου!!! Σύντομα να έχεις τα ομορφότερα νέα! 

Σε ευχαριστω κοπέλα μου..

μακαρι 🙏🏻😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια τρεμωωωωω

Βγηκε 556,30. Καλα ειναι βρε κοριτσια? Ειναι 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα με βλάστοκυστες. Θα παω και στο γιατρο σε λιγο γιατι θελει να με δει για το πρηξιμο.. Μου εκοψε και τα cyclacur γιατι μαλλον εχω παθει υπερδιεγερση. Θα κανω και μια ε2 σημερα..

Τέλειο είναι το νούμερο κοριτσάκι μου!! Εγώ με δίδυμα και την 11η μέρα από την ετ βλαστοκυστεων είχα 430. Καλούς διπλασιασμούς τώρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, πως είστε; Εγώ μετά τη θετική έκβαση με την επιτροπή σήμερα πήρα τη συνταγή για τα φάρμακα! Ρώτησα και τα δίνουν μόνο στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ στο Μαρούσι. Επειδή μένω Αιγάλεω λέτε να έχω μαζί κάτι για να τα διατηρήσω δροσερά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, πως είστε; Εγώ μετά τη θετική έκβαση με την επιτροπή σήμερα πήρα τη συνταγή για τα φάρμακα! Ρώτησα και τα δίνουν μόνο στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ στο Μαρούσι. Επειδή μένω Αιγάλεω λέτε να έχω μαζί κάτι για να τα διατηρήσω δροσερά; 

Ναι καλο θα ειναι να εχεις μαζι σου παγοκυστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, πως είστε; Εγώ μετά τη θετική έκβαση με την επιτροπή σήμερα πήρα τη συνταγή για τα φάρμακα! Ρώτησα και τα δίνουν μόνο στο φαρμακείο του ΕΟΠΠΥ στο Μαρούσι. Επειδή μένω Αιγάλεω λέτε να έχω μαζί κάτι για να τα διατηρήσω δροσερά; 

Ναι αγάπη πάρε ένα ψυγειάκι μαζί σου με παγοκύστες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Κορίτσια 1272.8 η χοριακη....τρέμω...

Συγχαρητήρια κορίτσι μου !!! Μπράβοοοοοο!! Τέλειο το νούμερο!!! Διδυμάκια μυρίζομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Κορίτσια 1272.8 η χοριακη....τρέμω...

Συγχαρητηρια και σε σενα Μαρια! Ποια μερα εισαι ;;ειναι τεραστιο το νουμερο! Ολες θα πιασουμε θα δειτε απο την αρχη το λεω και με διδυμα μας βλεπω τις περισσοτερες χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Κορίτσια 1272.8 η χοριακη....τρέμω...

Οοοοουυυυυυυυ διδυμακια αααααααα!!!!!! Με το καλόοοοοο!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 @Maria2904συγχαρητήρια κορίτσια!!!! 😍💕

@kaounmar εννοείται και μπορεί να σου δώσουν επιπλέον παγοκυστες και στο φαρμακείο εμένα δλδ την δεύτερη φορά μου έδωσαν μια και πρέπει σε μια ώρα από την ώρα που θα τα πάρεις να μπουν ψυγείο ειδικά τώρα που η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...