Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

 

Για 14 ημέρες δηλαδή πως θα τις κανω αν πονάει τόσο 😅😅😅Ωραια 😂😂😂

Αυτο είναι το λιγότερο... θέλει και προσοχή να μην τις κανεις τσαπατσουλικα αλλά γενικά πονάει σαν φάρμακο. Εγώ την κάνω στις 19.00 και μέχρι και το επόμενο πρωί με ενοχλεί.... και τις συνεχίζω ακόμα και σήμερα μετά δλδ τη θετική χωριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Και μέχρι αύριο μη σου πω.... πονάει αυτή η ριμαδα! 

Μόνο εγώ είμαι αναίσθητη και δεν καταλαβαίνω τίποτα ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μόνο εγώ είμαι αναίσθητη και δεν καταλαβαίνω τίποτα ;;; 

Σημερα ξεκίνησα και αντιπηκτικες που όλες λένε πονάει, μελανιαζει κλπ κι εγώ δεν κατάλαβα τίποτα (ήταν η πρώτη βέβαια) .... λοιπόν η prolutex είναι η μόνη που με πονάει μη φανταστείς τίποτα τρομερό... απλά για πολλές ώρες μετά νιώθω μια ευαισθησία στο σημείο που την κάνω. Ήταν και το πρώτο πράγμα που μου είπε η βοηθός του γιατρού μου όταν μου τις έγραφε:ότι πονάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μόνο εγώ είμαι αναίσθητη και δεν καταλαβαίνω τίποτα ;;; 

Και εγω ετσι έλεγα αλλα οταν ακουμπάς το σημείο νιώθεις ενοχληση. Ενώ τόσο καιρό με τις ενέσεις δεν ειχα θεμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lily94 είπε:

Και εγω ετσι έλεγα αλλα οταν ακουμπάς το σημείο νιώθεις ενοχληση. Ενώ τόσο καιρό με τις ενέσεις δεν ειχα θεμα 

Aκριβώς το ίδιο παθαίνω.. Και έλεγα ότι κάνω κάτι λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Aκριβώς το ίδιο παθαίνω.. Και έλεγα ότι κάνω κάτι λάθος!

Και εγω ετσι και λέω κάτσε να το γράψω να δω τι θα μου πουν. Αφού πονάει σαν ένεση οκ τουλαχιστον να το ξέρουμε. Μη νομίζουμε οτι κανουμε κατι λάθος 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εδώ κα ι4 μέρες έχω γίνει σαν μπαλόνι! Κυριολεκτικά η κοιλιά μυο εκεί που είχε ξεπριστεί ξαφνικά είναι πρισμένη σαν τριών μηνών έγκυος. Τι γινεται? Και ακόμα αντέχω δεν έχω πάει για χοριακή... Αν και τα ροζ συνεχίζουν , ευτυχώς πολύ ανοιχτόχρωμα και μόνο στο σκούπισμα..

Επίσης κορίτσια χαμηλά νοιώθω έντονο τράβηγμα και όταν πάω να ισιώσω με τραβάει..

Είπα να κάνω υπομονή για τη χοριακή μέχρι Παρασκευή γιατί αν  δω μικρή τιμή θα αγχωθώ πιο πολύ. Βέβαι και τώρα βάζει το μυαλό διάφορα άσχημα αλλά τελοσπάντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Και εγω ετσι και λέω κάτσε να το γράψω να δω τι θα μου πουν. Αφού πονάει σαν ένεση οκ τουλαχιστον να το ξέρουμε. Μη νομίζουμε οτι κανουμε κατι λάθος 😅😅😅

Οχι οχι μια χαρα την κανεις.. Κι εγω φοβομουν και τελικα εκανα εξετασεις και η προγεστερονη ηταν στα υψη. Αρα σωστα την κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνω prolutex παραπάνω από 1 μήνα. Ναι μια ενόχληση στο σημείο που την έκανα αν το ακουμπήσω τις επόμενες 2 ώρες θα τη νιώσω. Αλλά αυτό, ούτε πόνος όταν κάνω την ένεση ούτε μετά.

@dimsea και μένα μου είχε πει β μαία πονάει πολύ κλπ... 

Μονο αν την κάνω στο ίδιο σημείο που έκανα την προηγούμενη εκεί πονάω ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσια εδώ κα ι4 μέρες έχω γίνει σαν μπαλόνι! Κυριολεκτικά η κοιλιά μυο εκεί που είχε ξεπριστεί ξαφνικά είναι πρισμένη σαν τριών μηνών έγκυος. Τι γινεται? Και ακόμα αντέχω δεν έχω πάει για χοριακή... Αν και τα ροζ συνεχίζουν , ευτυχώς πολύ ανοιχτόχρωμα και μόνο στο σκούπισμα..

Επίσης κορίτσια χαμηλά νοιώθω έντονο τράβηγμα και όταν πάω να ισιώσω με τραβάει..

Είπα να κάνω υπομονή για τη χοριακή μέχρι Παρασκευή γιατί αν  δω μικρή τιμή θα αγχωθώ πιο πολύ. Βέβαι και τώρα βάζει το μυαλό διάφορα άσχημα αλλά τελοσπάντων..

Πρήξιμο, πόνοι, τραβήγματα, κράμπες κλπ είναι φυσιολογικά.. Και όσο περνάει ο καιρός θα φουσκώνεις ακόμα περισσότερο κοριτσάκι μου. Καλά χαμηλό νούμερο στη χοριακη με έντονη γραμμή στο τεστ ούρων από την Κυριακή δεν παίζει!!! Στο Θεό θα είναι η τιμή της. Άσε που ούτε αυτό σε νοιάζει!! Ο διπλασιασμός στο 48ωρο σε νοιάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! έτσι ακριβώς αλλά για περισσότερη ώρα εγώ... δλδ αυτήν την ευαισθησία στο σημείο.... την έχω κοντά μέχρι και 15 - 16 ώρες μετά. Δεν βαριέστε βρε κορίτσια....χαλάλι 1000 φορές.... τα θαύματα θέλουν θυσίες!!!! 😍😉💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Πρήξιμο, πόνοι, τραβήγματα, κράμπες κλπ είναι φυσιολογικά.. Και όσο περνάει ο καιρός θα φουσκώνεις ακόμα περισσότερο κοριτσάκι μου. Καλά χαμηλό νούμερο στη χοριακη με έντονη γραμμή στο τεστ ούρων από την Κυριακή δεν παίζει!!! Στο Θεό θα είναι η τιμή της. Άσε που ούτε αυτό σε νοιάζει!! Ο διπλασιασμός στο 48ωρο σε νοιάζει 

Με εχει πιασει ενας φοβος μηπως εμεινα εγκυος και αποβαλλω. Το ξερω ειμαι τρελή😍.. Με ανησυχησαν τα ροζ.. Αλλα απο την αλλη θελω να παω Παρασκευη για να εχουμε πιο σαφη εικονα! Γιατι και ο αντρας μου λεει καλυτερα ας κανουμε οτι πει ο γιατρος στο θεμα της χοριακης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

@annie! έτσι ακριβώς αλλά για περισσότερη ώρα εγώ... δλδ αυτήν την ευαισθησία στο σημείο.... την έχω κοντά μέχρι και 15 - 16 ώρες μετά. Δεν βαριέστε βρε κορίτσια....χαλάλι 1000 φορές.... τα θαύματα θέλουν θυσίες!!!! 😍😉💕

Ακριβώς!!! Δε με απασχολεί το πόσες ενέσεις θα κάνω, αν πονάω ή όχι κλπ.. Αρκεί να είναι καλά τα μωράκια μου !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Με εχει πιασει ενας φοβος μηπως εμεινα εγκυος και αποβαλλω. Το ξερω ειμαι τρελή😍.. Με ανησυχησαν τα ροζ.. Αλλα απο την αλλη θελω να παω Παρασκευη για να εχουμε πιο σαφη εικονα! Γιατι και ο αντρας μου λεει καλυτερα ας κανουμε οτι πει ο γιατρος στο θεμα της χοριακης.

Για τα ροζ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μίλησες με το γιατρό σου; Αν είπε όλα καλά μην αγχώνεσαι. Οι περισσότερες έχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Για τα ροζ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μίλησες με το γιατρό σου; Αν είπε όλα καλά μην αγχώνεσαι. Οι περισσότερες έχουμε. 

Ειπε ότι πολλες κοπελες εχουν.. Να μην ανησυχω εκτος κι αν δω ροη με αιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εξετασεις αιματος γινονται και ας μην εισαι νηστικη αναλογα ποιες.οι ορμονολογικες fsh,Lh κλπ δεν εχουν θεμα,βασικα εσυ ξεκινας τη 2η  μερα περιοδου την πρωτη ενεση.Ναι οπως σου εγραψε η αννυ θα πεις θελω 3 αλλα για τη 3 θα σας πω τελευταια στιγμη αν θα τη χρειαστω ή οχι.θεωρω γλουτενη καλο θα σου κανει να κοπει για λιγο οπως και να εχει.

Αχ τι ταλαιπωρία είχα σήμερα.. γύρισα όλη την πόλη για να βρω gonal η puregon..μηλησα με τις εταιρίες λένε την επόμενη εβδομάδα,φαρμακείο ΕΟΠΥΥ θέλει απόφαση επιτροπής για να πουλήσει αρχησαν τα κλαματα.. ευτυχώς απ' το κέντρο με βρήκαν 2κουτια αύριο θα πάει ο πατέρας μου στη Θεσσαλονίκη για να πάρει...τώρα για το 3ο κουτί με είπαν να περιμένουμε..τι άγχος έχω δεν μπορώ να σας περιγράψω.. έπαιρνα βασιλικό πολτό κ μουρουνέλαιο σήμερα ξεκίνησα filicine κ βιταμίνη d.. ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα νιώθω καλύτερα για να σας γράψω τα δικά μου!! Έκανα ωοληψια την Κυριακή!! Πήραμε 15 ωάρια..δεν ήταν όλα ώριμα..τα 8 ήταν ώριμα!! Ο εμβρυολογος βρήκε το σπερμα αρκετά δύσκολο (εμείς λόγω αζωοσπερμιας προχωρησαμε σε εξωσωματική). Είχαμε λοιπόν ελάχιστα κινητά σπερματοζωάρια!! Αυτά λοιπόν μας τα είπαν την ίδια μέρα κιόλας!! Ο εμβρυολογος κ ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ ανήσυχοι για την εξέλιξη της κατάστασης όποτε καταλαβαίνετε ότι το άγχος έφτασε στο κόκκινο!! Εναπόθεσαμε τις ελπιδες μας στο νεαρό της ηλικιας μου κ ότι τα ωάρια μου ήταν καλά, άρα ισως αντισταθμίσει αυτο, το υπόλοιπο πρόβλημα!! Χτες το πρωί λοιπόν (day 1) μας ενημέρωσαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 4 ώριμα ωάρια κ ένα ακόμα ωάριο που ήταν σε ωρίμανση. Άρα έχουμε 5 εμβρυακια. Το πιο πιθανό είναι να πάμε για ετ αύριο. Αν δούμε ότι έχουμε πολλά καλά που εξελίσσονται καλά, θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο για ετ την 5η μέρα. Το άγχος είναι τεράστιο αλλά δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε τα νέα κ τις εξελίξεις!! Συγνώμη που δεν έγραψα νωρίτερα να σας ενημερώσω αλλά η ψυχολογία ήταν πολύ πεσμένη!! 

Φιλενάδα!!!! Όλα καλά θα πάνε στο έχω ξανά πει!!!🙏👣👣❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Αισίως φθάσαμε στη 5η ημέρα ενημέρωσης... Το αποτέλεσμα λοιπόν που μπήκε στη κατάψυξη ήταν το εξής:

2 βλαστόκυστες 4ΑΑ

2 βλαστόκυστες 3ΑΑ 

2 βλαστόκυστες 3ΑΒ. 

Ο γιατρος μου ήταν υπερευχαριστημενος🙏 χάρηκα κ εγώ πολύ κ πλέον μπορώ να χαλαρώσω για λίγο έως την ετ. Θα πάμε με την περίοδο του Ιουλίου που ίσως η ωορηξια μας βρει της Παναγίας που θα είναι κλειστό το κέντρο ίσως κ όχι.. θα δούμε όμως!! Ένα μεγάλο βήμα έγινε... Αυτά τα νέα μουυυυ👣👶👶🙏

Καλή επιτυχία σε όλες μας , μπράβο στις εγγυουλες μας!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Αχ τι ταλαιπωρία είχα σήμερα.. γύρισα όλη την πόλη για να βρω gonal η puregon..μηλησα με τις εταιρίες λένε την επόμενη εβδομάδα,φαρμακείο ΕΟΠΥΥ θέλει απόφαση επιτροπής για να πουλήσει αρχησαν τα κλαματα.. ευτυχώς απ' το κέντρο με βρήκαν 2κουτια αύριο θα πάει ο πατέρας μου στη Θεσσαλονίκη για να πάρει...τώρα για το 3ο κουτί με είπαν να περιμένουμε..τι άγχος έχω δεν μπορώ να σας περιγράψω.. έπαιρνα βασιλικό πολτό κ μουρουνέλαιο σήμερα ξεκίνησα filicine κ βιταμίνη d.. ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Ολα καλά θα πανε !!θα σου βρουνε κ το τριτο εαν το χρειαστεις..αλλα ταλαιπωρηθηκες λογικο...φιλισιν και d σωστα & δε τα σταματαμε ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια. Αισίως φθάσαμε στη 5η ημέρα ενημέρωσης... Το αποτέλεσμα λοιπόν που μπήκε στη κατάψυξη ήταν το εξής:

2 βλαστόκυστες 4ΑΑ

2 βλαστόκυστες 3ΑΑ 

2 βλαστόκυστες 3ΑΒ. 

Ο γιατρος μου ήταν υπερευχαριστημενος🙏 χάρηκα κ εγώ πολύ κ πλέον μπορώ να χαλαρώσω για λίγο έως την ετ. Θα πάμε με την περίοδο του Ιουλίου που ίσως η ωορηξια μας βρει της Παναγίας που θα είναι κλειστό το κέντρο ίσως κ όχι.. θα δούμε όμως!! Ένα μεγάλο βήμα έγινε... Αυτά τα νέα μουυυυ👣👶👶🙏

Καλή επιτυχία σε όλες μας , μπράβο στις εγγυουλες μας!!!!

 

Τελειαααα ειναι! Συγχαρητηρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια. Αισίως φθάσαμε στη 5η ημέρα ενημέρωσης... Το αποτέλεσμα λοιπόν που μπήκε στη κατάψυξη ήταν το εξής:

2 βλαστόκυστες 4ΑΑ

2 βλαστόκυστες 3ΑΑ 

2 βλαστόκυστες 3ΑΒ. 

Ο γιατρος μου ήταν υπερευχαριστημενος🙏 χάρηκα κ εγώ πολύ κ πλέον μπορώ να χαλαρώσω για λίγο έως την ετ. Θα πάμε με την περίοδο του Ιουλίου που ίσως η ωορηξια μας βρει της Παναγίας που θα είναι κλειστό το κέντρο ίσως κ όχι.. θα δούμε όμως!! Ένα μεγάλο βήμα έγινε... Αυτά τα νέα μουυυυ👣👶👶🙏

Καλή επιτυχία σε όλες μας , μπράβο στις εγγυουλες μας!!!!

 

Μπράβο κοπέλα μου. Άντε Με το καλο να ξεκινήσεις ❤️🥰🥰😍😍🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια. Αισίως φθάσαμε στη 5η ημέρα ενημέρωσης... Το αποτέλεσμα λοιπόν που μπήκε στη κατάψυξη ήταν το εξής:

2 βλαστόκυστες 4ΑΑ

2 βλαστόκυστες 3ΑΑ 

2 βλαστόκυστες 3ΑΒ. 

Ο γιατρος μου ήταν υπερευχαριστημενος🙏 χάρηκα κ εγώ πολύ κ πλέον μπορώ να χαλαρώσω για λίγο έως την ετ. Θα πάμε με την περίοδο του Ιουλίου που ίσως η ωορηξια μας βρει της Παναγίας που θα είναι κλειστό το κέντρο ίσως κ όχι.. θα δούμε όμως!! Ένα μεγάλο βήμα έγινε... Αυτά τα νέα μουυυυ👣👶👶🙏

Καλή επιτυχία σε όλες μας , μπράβο στις εγγυουλες μας!!!!

 

Υπέροχα τα νέα σου!!!! Τα εμβρυα σου καταπληκτικά οπότε έχεις όλα τα φόντα να μείνεις έγκυος!!! Με το καλό να κάνεις την ετ και να φωλιάσουν εκεί.. Φαντάζομαι τα 2 4ΑΑ θα δοκιμάσετε πρώτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Υπέροχα τα νέα σου!!!! Τα εμβρυα σου καταπληκτικά οπότε έχεις όλα τα φόντα να μείνεις έγκυος!!! Με το καλό να κάνεις την ετ και να φωλιάσουν εκεί.. Φαντάζομαι τα 2 4ΑΑ θα δοκιμάσετε πρώτα... 

Aκριβως!! Αυτά τα δύο θα είναι κ μακάρι να μας φέρουν το πολυπόθητο!!! Μακάρι🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια. Αισίως φθάσαμε στη 5η ημέρα ενημέρωσης... Το αποτέλεσμα λοιπόν που μπήκε στη κατάψυξη ήταν το εξής:

2 βλαστόκυστες 4ΑΑ

2 βλαστόκυστες 3ΑΑ 

2 βλαστόκυστες 3ΑΒ. 

Ο γιατρος μου ήταν υπερευχαριστημενος🙏 χάρηκα κ εγώ πολύ κ πλέον μπορώ να χαλαρώσω για λίγο έως την ετ. Θα πάμε με την περίοδο του Ιουλίου που ίσως η ωορηξια μας βρει της Παναγίας που θα είναι κλειστό το κέντρο ίσως κ όχι.. θα δούμε όμως!! Ένα μεγάλο βήμα έγινε... Αυτά τα νέα μουυυυ👣👶👶🙏

Καλή επιτυχία σε όλες μας , μπράβο στις εγγυουλες μας!!!!

 

Πας φουλ για διδυμααααααα φιλενάδα... Τελεια τα εμβρυακια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...