Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια θα τρελαθώ....

Έκανα τεστ hometest ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ έντονο!! 8 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες!! 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία κορίτσια μου..

Τρεμωωωω

Φανταζομαι τη χαρα σου!

Πολλα συγχαρητηρια!!! 😊💖💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Αγχώθηκα λιγο μπορώ να πω. Εχθες εκανα ωοληψια πήραμε 10 ωάρια. Με πηρε σημερα η εμβρυολογος και μου ειπε τα εξής :

απ τα 10 κρατήσαμε τα 9,

τα 4 τα κρατήσαμε για βλαστοκυστες τα αλλα δυο τα κοιτάμε μήπως  ειναι αργοπορημένα. 
θα με πάρει Δευτέρα λέει που ουσιαστικά ειναι 3η μερα , νωρίς το πρωί να δούμε πως θα πάνε τουλαχιστον τα δυο να παω να μου τα μεταφέρουν αλλιως το μεσημέρι ωςτε να μη παει τσαμπα η όλη προσπάθεια. Αλλιως Τετάρτη οπως είπαμε. 

Σαν άσχετη που ειμαι δε τα εχω σαν καλα νέα αγχώθηκα δηλαδή μπορει να μη τα καταφέρουν  καν;;;;😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια θα τρελαθώ....

Έκανα τεστ hometest ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ έντονο!! 8 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες!! 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία κορίτσια μου..

Τρεμωωωω

Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου μαλλον πονεσε το χερι μου χαχα.και εντονο με τα δευτερα ουρα,καταλαβαινεις ποσο υψηλη θα ειναι και η χοριακη και ας εισαι την 8η μερα.εισαι για γκινες με τετοια νουμερα.μα 84000 προγεστερονη;Δεν υπαρχει αυτο!δευτερα επαναληψη ολων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Αγχώθηκα λιγο μπορώ να πω. Εχθες εκανα ωοληψια πήραμε 10 ωάρια. Με πηρε σημερα η εμβρυολογος και μου ειπε τα εξής :

απ τα 10 κρατήσαμε τα 9,

τα 4 τα κρατήσαμε για βλαστοκυστες τα αλλα δυο τα κοιτάμε μήπως  ειναι αργοπορημένα. 
θα με πάρει Δευτέρα λέει που ουσιαστικά ειναι 3η μερα , νωρίς το πρωί να δούμε πως θα πάνε τουλαχιστον τα δυο να παω να μου τα μεταφέρουν αλλιως το μεσημέρι ωςτε να μη παει τσαμπα η όλη προσπάθεια. Αλλιως Τετάρτη οπως είπαμε. 

Σαν άσχετη που ειμαι δε τα εχω σαν καλα νέα αγχώθηκα δηλαδή μπορει να μη τα καταφέρουν  καν;;;;😕😕

Καλημερα! Μα θα μας τρελανετε εσεις οι μικρουλες.τι να πουμε και εμεις που εχουμε 1 ωαριο το μηνα και αν! Καλέ μια χαρα ειναι όλα!τελεια εισαι !!αυτες οι βλαστοκυστες θα ειναι εξαιρετικής ποιοτητος ΑΑ και ασε που πιστευω οτι και οι αλλες σιγουρα θα φτασουν..ποια τζαμπα προσπαθεια ;; Εδω θα τα καταφερουν τα δικα μου,δεν θα τα κατεφερουν εσενα;ξεκολα και περνα καλά το σκ!!κοριτσια μην αγχωνεστε χωρις λογο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lily94 κοριτσακι μου ❤ τι σου ειπε για τα υπολοιπα; Ειναι πολυ νωρις ακομα...την 2η-3η μερα θα εχετε καλυτερη εικονα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα! Μα θα μας τρελανετε εσεις οι μικρουλες.τι να πουμε και εμεις που εχουμε 1 ωαριο το μηνα και αν! Καλέ μια χαρα ειναι όλα!τελεια εισαι !!αυτες οι βλαστοκυστες θα ειναι εξαιρετικής ποιοτητος ΑΑ και ασε που πιστευω οτι και οι αλλες σιγουρα θα φτασουν..ποια τζαμπα προσπαθεια ;; Εδω θα τα καταφερουν τα δικα μου,δεν θα τα κατεφερουν εσενα;ξεκολα και περνα καλά το σκ!!κοριτσια μην αγχωνεστε χωρις λογο!!!

Εχεις δίκιο. Στην αρχή μου λέει 4 για βλαστοκυστες και λέω μια χαρα

και μετα μου λέει την φράση τουλαχιστον να δούμε τα δυο αλλιως θα έρθετε την ιδια μερα μη παει τσαμπα η προσπάθεια. 
και εκει κάπως μου ήρθε. Δηλαδή μπορει να πηγε τσαμπα όλη η προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

@Lily94 κοριτσακι μου ❤ τι σου ειπε για τα υπολοιπα; Ειναι πολυ νωρις ακομα...την 2η-3η μερα θα εχετε καλυτερη εικονα.

Ακριβώς αυτα που έγραψα μου ειπε τίποτα παραπάνω. 🤪🤪😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Αγχώθηκα λιγο μπορώ να πω. Εχθες εκανα ωοληψια πήραμε 10 ωάρια. Με πηρε σημερα η εμβρυολογος και μου ειπε τα εξής :

απ τα 10 κρατήσαμε τα 9,

τα 4 τα κρατήσαμε για βλαστοκυστες τα αλλα δυο τα κοιτάμε μήπως  ειναι αργοπορημένα. 
θα με πάρει Δευτέρα λέει που ουσιαστικά ειναι 3η μερα , νωρίς το πρωί να δούμε πως θα πάνε τουλαχιστον τα δυο να παω να μου τα μεταφέρουν αλλιως το μεσημέρι ωςτε να μη παει τσαμπα η όλη προσπάθεια. Αλλιως Τετάρτη οπως είπαμε. 

Σαν άσχετη που ειμαι δε τα εχω σαν καλα νέα αγχώθηκα δηλαδή μπορει να μη τα καταφέρουν  καν;;;;😕😕

Άρα γονημοποιηθηκαν τα 9. Από αυτά λοιπόν όσα είδαν ότι έχουν καλύτερη δυναμική, τα 4 από όσο σου είπε. πάνε για βλαστοκυστες..... τα άλλα 5? Ναι πολλές φορές μπορεί κάποια να μην είναι ώριμα για να προχωρήσουν και κάποια να μην γονημοποιηθουν καν. Στην ωοληψια παίρνουν όσα βλέπουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα καταφέρνουν όλα, σε όλες μας έχει τύχει μην αγχώνεσαι έχεις πολλά άλλωστε έχουμε πει 1 μόνο και καλό θέλουμε! 😘😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Άρα γονημοποιηθηκαν τα 9. Από αυτά λοιπόν όσα είδαν ότι έχουν καλύτερη δυναμική, τα 4 από όσο σου είπε. πάνε για βλαστοκυστες..... τα άλλα 5? Ναι πολλές φορές μπορεί κάποια να μην είναι ώριμα για να προχωρήσουν και κάποια να μην γονημοποιηθουν καν. Στην ωοληψια παίρνουν όσα βλέπουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τα καταφέρνουν όλα, σε όλες μας έχει τύχει μην αγχώνεσαι έχεις πολλά άλλωστε έχουμε πει 1 μόνο και καλό θέλουμε! 😘😉

Για τα υπόλοιπα δεν μου ειπε κατι..

μου λέει πάτε για βλαστοκυστες οποτε τα 4 τα έβαλε να δουμε

τα δυο τα κραταει μήπως ειναι αργοπορημενα

τα υπόλοιπα δεν μου ανέφερε καν. Λέω μάλλον δε τα κατάφεραν για να μη μου ειπε 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ που με σκέφτεστε πρωινιατικα Σάββατο κιόλας!!! Οποιο κ αν είναι το αποτέλεσμα τα λόγια σας κ η θετική σας ενέργεια με έχουν γεμίσει κουράγιο! @peacock @melodyy @dimsea 

@dimsea εύχομαι να έχει τριπλασιαστει!!! Που αν έχω δίκιο δλδ τη βλέπω να καλπάζει ❤️

Μία χαρά θετική θα είναι και η δική σου!! Σου στέλνω την αγάπη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μία χαρά θετική θα είναι και η δική σου!! Σου στέλνω την αγάπη μου..

Ευχαριστώ φίλη μου! 

Κορίτσια κλασσικά τελείωσαν τα like οπότε έβαλα όσα πρόλαβα! Σας ευχαριστώ πολύ όλες όποιο και να είναι το αποτέλεσμα! 

@Hope19αντε τώρα και στη χοριακη!!! Να δεις 2 θα έχεις κ συ για να στο πιάσει τόσο νωρίς!

@dimseaπήγα κ τώρα περιμένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Καλά αποτελέσματα κοριτσάρα με μια τριψηφια χοριακη!!! 
 

@dimsea καλό διπλασιασμό!!!
 

@Hope19 Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τρέχα να κανεις χοριακη και πάρε το γιατρό σου!!! Τι όμορφα που ξεκίνησε η μέρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια θα τρελαθώ....

Έκανα τεστ hometest ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ έντονο!! 8 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες!! 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία κορίτσια μου..

Τρεμωωωω

Πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου!🥰 Πόσο χάρηκα! Με το καλό! Να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Αγχώθηκα λιγο μπορώ να πω. Εχθες εκανα ωοληψια πήραμε 10 ωάρια. Με πηρε σημερα η εμβρυολογος και μου ειπε τα εξής :

απ τα 10 κρατήσαμε τα 9,

τα 4 τα κρατήσαμε για βλαστοκυστες τα αλλα δυο τα κοιτάμε μήπως  ειναι αργοπορημένα. 
θα με πάρει Δευτέρα λέει που ουσιαστικά ειναι 3η μερα , νωρίς το πρωί να δούμε πως θα πάνε τουλαχιστον τα δυο να παω να μου τα μεταφέρουν αλλιως το μεσημέρι ωςτε να μη παει τσαμπα η όλη προσπάθεια. Αλλιως Τετάρτη οπως είπαμε. 

Σαν άσχετη που ειμαι δε τα εχω σαν καλα νέα αγχώθηκα δηλαδή μπορει να μη τα καταφέρουν  καν;;;;😕😕

Καλημέρα κορίτσι μου, μην τρελενεσαι θα τα καταφέρουν!! Δεν κάνουμε συλλογή εμβρύων. Ένα και καλό θελουμε!! Λοιπόν εγώ έδωσα 10 ωάρια, τα 7 ήταν ώριμα, γονιμοποιήθηκαν τα 4 περιμεναμε και μεις αλλά 2 που ήταν αργοπορημένα αλλά δεν προχώρησαν τελικά. Μείνανε 2 βλαστοκυστες και τώρα περιμένω τα διδυμάκια!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Αγχώθηκα λιγο μπορώ να πω. Εχθες εκανα ωοληψια πήραμε 10 ωάρια. Με πηρε σημερα η εμβρυολογος και μου ειπε τα εξής :

απ τα 10 κρατήσαμε τα 9,

τα 4 τα κρατήσαμε για βλαστοκυστες τα αλλα δυο τα κοιτάμε μήπως  ειναι αργοπορημένα. 
θα με πάρει Δευτέρα λέει που ουσιαστικά ειναι 3η μερα , νωρίς το πρωί να δούμε πως θα πάνε τουλαχιστον τα δυο να παω να μου τα μεταφέρουν αλλιως το μεσημέρι ωςτε να μη παει τσαμπα η όλη προσπάθεια. Αλλιως Τετάρτη οπως είπαμε. 

Σαν άσχετη που ειμαι δε τα εχω σαν καλα νέα αγχώθηκα δηλαδή μπορει να μη τα καταφέρουν  καν;;;;😕😕

Μην αγχώνεσαι!!!! Μια χαρά τα πάνε τα μικρά σου!!!! Γενικά σε κάθε βήμα υπάρχουν απώλειες πάντα να το υπολογίζεις αυτό... Εγω από 6 ώριμα κατέληξα με 4 βλαστοκυστες 5ημερων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια θα τρελαθώ....

Έκανα τεστ hometest ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ έντονο!! 8 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες!! 

Πώς ανεβάζω φωτογραφία κορίτσια μου..

Τρεμωωωω

Θα τρελαθώ!!!!!! Πετάει η ομάδα μιλάμε!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Βουρ για χοριακη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι.... δύσκολες ώρες πολύ!

@annie! να είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι όλα καλά!

Εν τω μεταξύ κορίτσια πάω στο εργαστήριο περίπου 08.10 (Σάββατα ανοίγουν στις 08.00)και λόγω της κατάστασης σου δίνουν έξω νούμερα και περιμένεις και μέσα στο χώρο αναμονής είναι τα 2 επόμενα. Λέω λοιπόν ότι είμαι για αιματολογικες μου δίνει ο κύριος έξω ένα νούμερο και του λέω: συγνώμη επειδή είμαι έγκυος μπορώ να περιμένω μέσα για να κάτσω? 

Με κοιτάζει... δώσε μου μου λέει το νούμερο, με πιάνει από το χέρι με πάει εκεί στους γκισεδες και λέει σε μια υπάλληλο:η κοπέλα είναι έγκυος μόλις τελειώσεις με τον κύριο, την καταχωρείς! Δεν φαντάζεστε πως ένιωσα ❤️💕..... με πόση περιφσνεια δε είπα "είμαι έγκυος" είχα φουσκώσει σαν παγώνι χαχαχαχαχα!!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, μην τρελενεσαι θα τα καταφέρουν!! Δεν κάνουμε συλλογή εμβρύων. Ένα και καλό θελουμε!! Λοιπόν εγώ έδωσα 10 ωάρια, τα 7 ήταν ώριμα, γονιμοποιήθηκαν τα 4 περιμεναμε και μεις αλλά 2 που ήταν αργοπορημένα αλλά δεν προχώρησαν τελικά. Μείνανε 2 βλαστοκυστες και τώρα περιμένω τα διδυμάκια!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 

Μου δίνεις δύναμη. Εχεις δίκιο !!

απλα αγχώθηκα πολυ απο τη φράση της. Αντι να με καθησυχάσει έκανε το αντίθετο. Χα χα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Μην αγχώνεσαι!!!! Μια χαρά τα πάνε τα μικρά σου!!!! Γενικά σε κάθε βήμα υπάρχουν απώλειες πάντα να το υπολογίζεις αυτό... Εγω από 6 ώριμα κατέληξα με 4 βλαστοκυστες 5ημερων...

Μακαρι να πάνε ολα καλα!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ δεν νιώθω πολύ καλά από χθες. Χθες το βράδυ είδα αίμα και ταράχθηκα. Η αλήθεια είναι πως ένιωθα και πιο έντονους πόνους περιόδου. Όχι να μην τους αντέχω αλλά πιο έντονους από τις περασμένες ημέρες. Σήμερα είναι η 17 ημέρα από την εμβρυομεταφορά με πολύ καλές χοριακές. Ο γιατρός μου είπε να ξεκουραστώ το σκ, να μείνω ξαπλωμένη και μου είπε να κάνω έξτρα ένεση προγεστερόνης μέχρι την Δευτέρα που θα γίνει η 3η χοριακη. Έχω φοβηθεί . Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει. Δεν έχω μέχρι στιγμής ξανα αίμα από χθες . Πρέπει να είμαι ψύχραιμη το ξέρω αλλά μετά από τόσα χρόνια και προσπάθειες πως μπορώ να είμαι απόλυτα ψύχραιμη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια κατευθείαν σας γράφει τα φάρμακα ο γιατρός και πάτε στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ κ τα παίρνετε.. δηλαδή αν προλάβετε στην ώρα και την ίδια μέρα γίνονται όλα! 

Τέλεια!! Απλώς τώρα δεν παρευρίσκονται οι ενδιαφερόμενες αλλά στέλνουν τον φάκελο και μετά από 2-3 μέρες σε ενημερώνουν τηλεφωνικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea καλά να δεις τι ωραία που είναι να παρκάρεις σε θεσεις για εγκύους !!! 
 

@Lily94 Αχ κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω γιατί και μετά η πρώτη που με είχε πάρει τηλέφωνο ήταν ηλίθια και με άγχωσε.. Μέχρι να μιλήσω με άλλον εμβρυολογο στο κέντρο ήμουν να με κλαίνε οι ρέγγες.. Στατιστικά να το δεις θα εχεις τουλάχιστον 2 βλαστοκυστες !! Λόγω ηλικίας θα είναι άριστες κ θα δεις όλα θα πάνε καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! χαχαχαχαχα αυτό δύσκολο γιατί δεν οδηγώ (το δίπλωμα από τότε που το πείρα έμεινε σε ένα συρτάρι δεν ξέρω καν αν έχει λήξει) 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...