Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Εγω τις εκανα παντα βραδι αλλα ξερω πως δεν υπαρχει προβλημα να τις κανεις οτι ωρα σε βολευει! 

Μιλα με αιματολογο για τις αντιπηκτικες καποια στιγμη.... Οι γυναικολογοι τις γραφουν αλλα ειναι καθαρα ειδικοτητας αιματολογου. 

Ακριβώς αυτό μου είπε η βοηθός του εξωσωματικου μου.... Δευτέρα  θα πάω να με δει ο γυναικολόγος μου κι αν έχει ραντεβού (βρήκα μια αιματολογο κοντά μου) καπάκι θα πάω στην αιματολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσι έκανες άλλη ωοληψια ;;   

Μάλλον την άλλη εβδομάδα,είμαι 7η μέρα σήμερα και αύριο πάω για υπέρηχο.Κανω αργά ωορρηξία οπότε υπολογίζω το άλλο Σάββατο η Παρασκευή.

Να πω την αλήθεια προσπαθώ να το βάλω στην καθημερινότητα μου, αποφασισμένη πως θα κάνω αυτή τη διαδικασία για τους επόμενους μήνες,οπότε το αντιμετωπίζω υπερβολικά χαλαρά (σε σημείο που είχα ξεχάσει ότι έχω αύριο υπέρηχο).

Το μόνο που εξακολουθεί να με αγχωνει είναι η αναμονή των τηλεφωνημάτων για τη γονιμοποίηση και για το έμβρυο.Αν το αντιμετωπίσω κι αυτό θα είμαι ικανοποιημένη.

Άσχετο αλλά από το πρωί έχω πέσει 3 φορές πάνω σε αυτό το άρθρο...έτσι εξηγούνται πολλά,τα ωάρια μας είναι επιλεκτικά κορίτσια,δεν συμφωνούν με τις επιλογές μας....

https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/222674/ki-omos-exoyn-apopsi-ta-oaria-den-symfonoyn-panta-me-tin-epilogi-toy-syntrofoy-mias-gynaikas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι....Σάββατο πάω για επανάληψη χωριακής και Δευτέρα πια στον γυναικολόγο μου (αυτός μου σύστησε και τον εξωσωματικό)ο εξωσωματικός έκανε τη δουλειά του και να είναι καλά ο άνθρωπος .Σήμερα που του τηλ. μου λέει "και Δευτέρα θα τα πούμε από κοντά".Τον ρώτησα λοιπόν, με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για τις αντιπηκτικές, αν πρέπει να πάρω προληπτικά και μου λέει ναι πάρε Ivor 2500 και κάνε μια την ημέρα ότι ώρα θες. Χαλαρό πολύ τον άκουσα δλδ με το θέμα για την ώρα και να σας πώ την αλήθεια επειδή δεν έχω κάνει ποτέ φοβαμαι λίγο!Εσείς πότε τις κάνετε?Πρωί βράδυ?Θεωρείτε δλδ ότι κάποια ώρα είναι καλύτερη? 

Κι εγώ πρωί την κάνω.... Γτ μια φορά το μήνα κάνω την anti ha Οπότε πρέπει να αλλάξω την ώρα της για να γίνει 3- 4 ώρες πριν την εξέταση κ δεν βολεύει αν είναι βράδυ.. Αλλάζω ανά μέρα ένα δίωρο μέχρι να μπορώ να πάω για την εξέταση νωρίς το πρωί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ξέρετε πόσο κοστίζει η χοριακη στο μητέρα; 

Μου έδωσαν μια δωρεάν. ΑΝ όμως γίνει το θαύμα κ δω θετικό φοβάμαι μην η επανάληψη είναι τα μαλλιά της κεφαλής μου! Μήπως να πάω αλλού; έχετε ιδέα; 

Η χοριακή γράφεται....πες στον γιατρό να τη συνταγογραφήσει και καντη όπου θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

@Tokyo όχι δεν έχουμε κάποιο ιστορικό στην οικογένεια. Δεν ξέρω δλδ κι αν αλλάζει αυτό αλλά και πριν πολλά χρόνια που έκανα εξετάσεις γι αυτό μια χαρά βγήκαν και πριν 2 χρονισ περίπου πάλι καλές ήταν. Οπότε καθαρά για προληπτικούς λόγους. 

Καλά κάνεις και θες να ζητήσεις τις εξετάσεις...δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τις γράφουν ούτως η άλλως,δλδ πρέπει να καεις για να σου πουν α υπάρχει κι αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαα βλέπω τα πάτε σούπερ!!! 

Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυουλες!

Είδα έχουμε και διδυμακια;;;;;;; 🥰🥰🥰🥰🥰

Σε όσες δεν είχαν το θετικό αποτέλεσμα υπομονή και επιμονή! Θα έρθει το πολυπόθητο θετικό. 

@Tokyo είδα περιμένουμε χοριακη; Πότε;;;;;;;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλά κάνεις και θες να ζητήσεις τις εξετάσεις...δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τις γράφουν ούτως η άλλως,δλδ πρέπει να καεις για να σου πουν α υπάρχει κι αυτό?

Θα το κάνω γιατί δεν θέλω να πάει κάτι στραβά.Ο εξωσωματικός με είχε ρωτήσει κάποια στιγμή και του είπα όχι δεν έχω θρομβοφυλία.Τον γυναικολό μου τώρα θα τον δώ Δευτέρα για να τα πούμε όλα γιατί έχει να με δεί.....ουουουου απο τον Ιανουάριο που κάναμε schratching δεν τον έχω δεί δλδ για να μου γράψει κάτι..... μια και καλή τη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μάλλον την άλλη εβδομάδα,είμαι 7η μέρα σήμερα και αύριο πάω για υπέρηχο.Κανω αργά ωορρηξία οπότε υπολογίζω το άλλο Σάββατο η Παρασκευή.

Να πω την αλήθεια προσπαθώ να το βάλω στην καθημερινότητα μου, αποφασισμένη πως θα κάνω αυτή τη διαδικασία για τους επόμενους μήνες,οπότε το αντιμετωπίζω υπερβολικά χαλαρά (σε σημείο που είχα ξεχάσει ότι έχω αύριο υπέρηχο).

Το μόνο που εξακολουθεί να με αγχωνει είναι η αναμονή των τηλεφωνημάτων για τη γονιμοποίηση και για το έμβρυο.Αν το αντιμετωπίσω κι αυτό θα είμαι ικανοποιημένη.

Άσχετο αλλά από το πρωί έχω πέσει 3 φορές πάνω σε αυτό το άρθρο...έτσι εξηγούνται πολλά,τα ωάρια μας είναι επιλεκτικά κορίτσια,δεν συμφωνούν με τις επιλογές μας....

https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/222674/ki-omos-exoyn-apopsi-ta-oaria-den-symfonoyn-panta-me-tin-epilogi-toy-syntrofoy-mias-gynaikas

Κοριτσι μου εσυ στο Ιασω εισαι? 

Το ειδα και εγω το αρθρο.. μου εμφανιζοταν στο google! ολα εχουν εξηγηση τελικα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Κοριτσι μου εσυ στο Ιασω εισαι? 

Το ειδα και εγω το αρθρο.. μου εμφανιζοταν στο google! ολα εχουν εξηγηση τελικα χαχα

Όχι εκεί έκανα δύο προσπάθειες.Τωρα είμαι σε άλλο κέντρο με τον Σφακιανουδη κάνουμε φυσικους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak μου θα δεις πως θα μαζεψεις εμβρυακια και ολα θα παρουν το δρομο τους! 

Με αυτη την αλλαγη γιατρου-κεντρου μανι μανι καταφερες να παρεις εμβρυο! 

Χαιρομαι που εισαι πιο ηρεμη και σε νιωθω επιτελους αισιοδοξη! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι....Σάββατο πάω για επανάληψη χωριακής και Δευτέρα πια στον γυναικολόγο μου (αυτός μου σύστησε και τον εξωσωματικό)ο εξωσωματικός έκανε τη δουλειά του και να είναι καλά ο άνθρωπος .Σήμερα που του τηλ. μου λέει "και Δευτέρα θα τα πούμε από κοντά".Τον ρώτησα λοιπόν, με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για τις αντιπηκτικές, αν πρέπει να πάρω προληπτικά και μου λέει ναι πάρε Ivor 2500 και κάνε μια την ημέρα ότι ώρα θες. Χαλαρό πολύ τον άκουσα δλδ με το θέμα για την ώρα και να σας πώ την αλήθεια επειδή δεν έχω κάνει ποτέ φοβαμαι λίγο!Εσείς πότε τις κάνετε?Πρωί βράδυ?Θεωρείτε δλδ ότι κάποια ώρα είναι καλύτερη? 

Θα την κανεις ιδια ωρα καθε μερα οτι ωρα θες αλλα απο 17:00 εως 21:00 ισως και να σε βολεψει καλυτερα, αλλα δεν ειναι ετσι δινουμε ιβορ και νταξει μια χαρα χαλαρά!ασε που αυτη ειναι χαλια και ποναει.ενω οι αλλες ειναι πιο ανωδυνες πχ clexane .να πας σε αιματολογο απο δευτερα.ο οποιος θα σου δωσει πακετο εξετασεων και τωρα αν δε τα εχεις κανει αλλα και την 8η βδομαδα κυησης γιατί σκαει η μαιευτικη θρομβοφιλια απο το πουθενα!μπορει να σου πει παρε σαλοσπιρ και να γλυτώσεις τις ενεσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ξέρετε πόσο κοστίζει η χοριακη στο μητέρα; 

Μου έδωσαν μια δωρεάν. ΑΝ όμως γίνει το θαύμα κ δω θετικό φοβάμαι μην η επανάληψη είναι τα μαλλιά της κεφαλής μου! Μήπως να πάω αλλού; έχετε ιδέα; 

40 εχει στο υγεια παντως.οποτε εκει θα παιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μάλλον την άλλη εβδομάδα,είμαι 7η μέρα σήμερα και αύριο πάω για υπέρηχο.Κανω αργά ωορρηξία οπότε υπολογίζω το άλλο Σάββατο η Παρασκευή.

Να πω την αλήθεια προσπαθώ να το βάλω στην καθημερινότητα μου, αποφασισμένη πως θα κάνω αυτή τη διαδικασία για τους επόμενους μήνες,οπότε το αντιμετωπίζω υπερβολικά χαλαρά (σε σημείο που είχα ξεχάσει ότι έχω αύριο υπέρηχο).

Το μόνο που εξακολουθεί να με αγχωνει είναι η αναμονή των τηλεφωνημάτων για τη γονιμοποίηση και για το έμβρυο.Αν το αντιμετωπίσω κι αυτό θα είμαι ικανοποιημένη.

Άσχετο αλλά από το πρωί έχω πέσει 3 φορές πάνω σε αυτό το άρθρο...έτσι εξηγούνται πολλά,τα ωάρια μας είναι επιλεκτικά κορίτσια,δεν συμφωνούν με τις επιλογές μας....

https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/222674/ki-omos-exoyn-apopsi-ta-oaria-den-symfonoyn-panta-me-tin-epilogi-toy-syntrofoy-mias-gynaikas

2 φορες το μηνα θα πας,αντε 3 το πολυ στο κεντρο, ευκολο ειναι αλλα σπασιμο..8η μερα η πρωτη μερα κ εγώ παντα ωοληψια την 10η στανταρακι ,μονο μια φορα που ηταν δευτερα του πασχα κ με πηγε 11η με citrotide.να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας! Έχω μπερδευτεί με το forum απίστευτα να πω την αλήθεια για το που να γράψω. Καταρχήν να ευχηθώ τα καλύτερα για όλες μας!!!!!!!! Έχω δύο ερωτήσεις. Περνάω επιτροπή 4 Σεπτεμβρίου για εξωσωματική. Βρε κορίτσια χορηγούν όλα τα φάρμακα που θα χρειαστουν? Γτ βλέπω εδώ σε κάποιες συζητήσεις κάποιες κοπέλες ζητάνε κάποιες δίνουν, τι γίνεται? Κ δεύτερον, έχω υπερβολικά πολύ άγχος με κρίσεις πανικού κ αύριο το βράδυ έχω ρσ8στον ψυχίατρο που σίγουρα θα μου δώσει θεραπεία. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι μπορώ να πάρω αγωγή αρκεί να ηρεμήσω αλλά είναι κάποια φάρμακα τα οποία απαγορευονται τουλάχιστον 6 μήνες πριν την εξωσωματική. Θα μιλήσουν κ οι γιατροί μεταξύ τους. Έχει πάρει κάποια από εσάς θεραπεία με αντικαταθλιπτικα ή αγχολυτικα πριν την εξωσωματική? Παίρνω ήδη εδώ κ 3 βδομάδες αγχολυτικα 2 την ημέρα γτ αλλιώς δεν στέκομαι. Σε κάποιες περιπτώσεις ο γυναικολόγος μου είπε επιβάλλεται να κάνω θεραπεία γτ σν δεν είμαι ήρεμη δε θα γίνει τίποτα. Συγνώμη για το τεράστιο κείμενο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων κ μακάρι μέσα σπ την καρδιά μου να χουμε όλες θετικά τεστακια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ξέρετε πόσο κοστίζει η χοριακη στο μητέρα; 

Μου έδωσαν μια δωρεάν. ΑΝ όμως γίνει το θαύμα κ δω θετικό φοβάμαι μην η επανάληψη είναι τα μαλλιά της κεφαλής μου! Μήπως να πάω αλλού; έχετε ιδέα; 

Αν δεν κάνω λάθος 3ο ευρώ. Τώρα κοντά δεν είναι να την κάνεις κορίτσι? Εύχομαι να είναι πολύ πολύ πολύ υψηλή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κοριτσιαα βλέπω τα πάτε σούπερ!!! 

Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυουλες!

Είδα έχουμε και διδυμακια;;;;;;; 🥰🥰🥰🥰🥰

Σε όσες δεν είχαν το θετικό αποτέλεσμα υπομονή και επιμονή! Θα έρθει το πολυπόθητο θετικό. 

@Tokyo είδα περιμένουμε χοριακη; Πότε;;;;;;;;; 

 

Καλήμερα!! Το Σάββατο, αύριο δλδ! 

Τι να πω βρε κορίτσια τη μια είμαι σίγουρη ότι έγινε και την επόμενη στιγμή είμαι σίγουρη για το ακριβώς αντίθετο! Δεν μπορώ καθόλου μα καταλάβω καθώς τα συμπτώματα όπως ξέρουμε λένε πολλά κ τίποτα ταυτόχρονα με τόσα φάρμακα... Οπότε περιμένω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αναστασία31 απο την επιτροπη πσιρνουμε μονο τις ορμονες το κυριο φαρμακο δηλ για την διεγερση των ωοθηκων. Τα υπολοιπα πχ ανταγωνιστες γραφονται και τα παιρνουμε με συμμετοχη. 

Κσποιες κοπελες χαριζουν γιατι δε χρειαστηκαν ολη την ππσοτητα ορμονων που δινει η επιτροπη ενω αλλες ηθελαν παραπανω φαρμακο για την ολοκληρωση της διεγερσης. 

Για το αλλο θεμα που ρωτας δυστυχως δεν ξερω καθολου να σε βοηθησω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Tokyo μου εχεις υγιη εμβρυακια... Πιστεψε με οι πιθανοτητες ειναι πολυ παραπανω με το μερος σου! 😉🤗😘

Αγαπημένη μου φίλη, πάντα έχεις μια καλή κουβέντα να πεις! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η λογική μου σε καταλαβαίνει απόλυτα, τα ξέρω όλα αυτά κ τα κατανοώ αλλά δεν ξέρω... Νομίζω ότι αποκλείεται να δω θετικό, δεν ξέρω τι με έχει πιάσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αγαπημένη μου φίλη, πάντα έχεις μια καλή κουβέντα να πεις! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η λογική μου σε καταλαβαίνει απόλυτα, τα ξέρω όλα αυτά κ τα κατανοώ αλλά δεν ξέρω... Νομίζω ότι αποκλείεται να δω θετικό, δεν ξέρω τι με έχει πιάσει! 

Καλημέρα κορίτσι!! Και γω είμαι σίγουρη πως θα είναι θετικό!! Ο γιατρός σου τα έχει τσεκάρει όλα και το εμβρυάκι σου είναι υγιές!!! Όλα είναι υπέρ σου!! Η @melodyy που είχε κάνει και αυτή προεμυτευτικο έπιασε και τα 2 με την πρώτη!! Και εγώ άσχετα που δεν έκανα. Τι μας λέει αυτό;;; Υγιή εμβρυακια δίνουν κύηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Και γω είμαι σίγουρη πως θα είναι θετικό!! Ο γιατρός σου τα έχει τσεκάρει όλα και το εμβρυάκι σου είναι υγιές!!! Όλα είναι υπέρ σου!! Η @melodyy που είχε κάνει και αυτή προεμυτευτικο έπιασε και τα 2 με την πρώτη!! Και εγώ άσχετα που δεν έκανα. Τι μας λέει αυτό;;; Υγιή εμβρυακια δίνουν κύηση!!!

Σήμερα ή αύριο θα πας @Tokyo;;;; την πιο θετική μας ενέργεια κορίτσι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! @melodyyσας ευχαριστώ πολύ! Αύριο είναι κανονικά, 9 μέρες από την ετ...

Έχω συνέχεια πόνους περιόδου, άλλωτε πολύ δυνατά κ πονάω, άλλωτε ανεπαίσθητους. Αυτό που βασικά με απογοητεύει είναι που δεν έχω τπτ στο στήθος (στο οποίο βέβαια δεν έχω ποτέ). Είχα πει δεν θα ασχοληθώ με συμπτώματα κ ως τώρα το έχω τηρήσει... Σήμερα λίγο με έχει πιάσει... Κοντός ψαλμός αλληλούια, αύριο θα ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! @melodyyσας ευχαριστώ πολύ! Αύριο είναι κανονικά, 9 μέρες από την ετ...

Έχω συνέχεια πόνους περιόδου, άλλωτε πολύ δυνατά κ πονάω, άλλωτε ανεπαίσθητους. Αυτό που βασικά με απογοητεύει είναι που δεν έχω τπτ στο στήθος (στο οποίο βέβαια δεν έχω ποτέ). Είχα πει δεν θα ασχοληθώ με συμπτώματα κ ως τώρα το έχω τηρήσει... Σήμερα λίγο με έχει πιάσει... Κοντός ψαλμός αλληλούια, αύριο θα ξέρω...

Λογικό είναι κορίτσι μου. Άλλη μια μέρα υπομονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! @melodyyσας ευχαριστώ πολύ! Αύριο είναι κανονικά, 9 μέρες από την ετ...

Έχω συνέχεια πόνους περιόδου, άλλωτε πολύ δυνατά κ πονάω, άλλωτε ανεπαίσθητους. Αυτό που βασικά με απογοητεύει είναι που δεν έχω τπτ στο στήθος (στο οποίο βέβαια δεν έχω ποτέ). Είχα πει δεν θα ασχοληθώ με συμπτώματα κ ως τώρα το έχω τηρήσει... Σήμερα λίγο με έχει πιάσει... Κοντός ψαλμός αλληλούια, αύριο θα ξέρω...

Ολα καλα θα πάνε γλυκουλαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Tokyo κι εγώ στην περίοδο σχεδόν ποτέ δεν είχα θέμα η ενοχλησεις στο στήθος τώρα ήταν η πρώτη φορά που πονούσε... παρόλα αυτά επειδή είναι ένα από τα συμπτώματα δεν σημαίνει ότι όλες πρέπει να τα έχουμε όλα. Υπομονή μέχρι αύριο και καλή επιτυχία. Κι εγώ έχω επαναληπτική αύριο οπότε μαζί θα αγωνιουμε! 😉🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...