Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μάλλον θα πάω και εγώ για εξωσωματική.. Και θα ήθελα να σας ρωτήσω πως την πήρατε αυτήν την απόφαση και αν έχετε βάλει ένα όριο στο μυαλό σας για το (σε περίπτωση που δεν πιάσει η πρωτη) πόσες εξωσωματικες θα κάνετε.. 

Καλησπέρα και σε εσένα. Καταρχήν για να πάρεις μια τέτοια απόφαση θα πρέπει ιατρικά να σου έχουν αποκλείσει το ενδεχόμενο φυσικής σύλληψης είτε λόγω  κάποιου προβλήματος είτε λόγω ηλικίας. Προσωπικά αν και λίγο πρίν τα 41 το αποφάσισα όχι γιατί μου απέκλεισαν το ενδεχόμενο φυσικής σύλληψης αλλά γιατί έχω χαμηλή ΑΜΗ και πλέον στα 41 μου τα χρονικά περιθώρια στενεύουν. Το πόσες θα κάνει η κάθε γυναίκα εξαρτάται κυρίως απο τα ψυχικά της αποθέματα πιστεύω και μετά από την τσέπη του ζευγαριού γιατί κακά τα ψέματα το κόστος δεν είναι μικρό. Δές τι θα σας πούν οι γιατροί και μετά αποφασίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Από ότι κατάλαβα το θέμα είναι γονιδιακό.. Αλλά θα ξέρουμε με ακρίβεια μετά τον καρυοτυπο. Τώρα μου φαίνεται βουνό όλο αυτό..

Κορίτσι μου, βουνό ήταν για όλες μας.. Όλο αυτό στην αρχή φαντάζει πολύ δύσκολο, όμως βήμα βήμα όλα θα γίνουν... Το παν είναι να εμπιστευτείς το γιατρό και την ομάδα του και να προχωρήσεις με θετική διάθεση και αισιοδοξία..!! Καλή αρχή 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!

Ήθελα να ρωτήσω, που κάνατε την εξωσωματική? Σε δημόσιο νοσοκομείο? Ρωτάω γιατί μάλλον με βλέπω και μένα για εξωσωματική, αλλά δεν γνωρίζω τίποτα.

Διάβασα όλα τα σχόλια, περί επιτροπής κτλ κτλ. αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς που και πως γίνεται.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Από ότι κατάλαβα το θέμα είναι γονιδιακό.. Αλλά θα ξέρουμε με ακρίβεια μετά τον καρυοτυπο. Τώρα μου φαίνεται βουνό όλο αυτό..

Αν το δεις συνολικά είναι βουνό... Αν πάρεις τη σειρά σου κ κάνεις βήμα βήμα δεν είναι τόσο δύσκολο... Είναι πολλά βήματα αλλά ένα ένα γίνονται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μάλλον θα πάω και εγώ για εξωσωματική.. Και θα ήθελα να σας ρωτήσω πως την πήρατε αυτήν την απόφαση και αν έχετε βάλει ένα όριο στο μυαλό σας για το (σε περίπτωση που δεν πιάσει η πρωτη) πόσες εξωσωματικες θα κάνετε.. 

Καλωσηρθες ! Εγώ προςωπικα τη πηρα την αποφαση γιατί δε μπορω να παω φυσιολογικα και να αναμενω καθε μηνα το 5% ποσοστο επιτυχιας στην ηλικια μου 42.οποτε μου ηταν ευκολο να ξεκινησω αμεσα.Αν ημουν μεχρι 37 θα ειχα περιθωρια..επισης εχω βαλει οριο τα 45.εχω ξεκινησει απο φεβρουαριο εκανα τη πρωτη κ μαρτιο τη δευτερη αλλα με ενα εμβρυο μονο (Εκανα κ μαλακιες δηλαδή) τα ηθελα γρηγορα ολα..Τωρα τη δευτερα παω για την 3η..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελεια!  Ελα και για σενα σιγουρες ημασταν τζαμπα κ εσυ αγχωνουσουν ! Μπραβο χιλια μπραβοοοοοο!!!!! Να ησυχασεις και εσυ! Ανατριχιασα ρε συ!!!! Πωωωωω! Ολα τελεια θα πανε θα το δεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπεροχααααααααα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ με το καλοοοοο  μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μάλλον θα πάω και εγώ για εξωσωματική.. Και θα ήθελα να σας ρωτήσω πως την πήρατε αυτήν την απόφαση και αν έχετε βάλει ένα όριο στο μυαλό σας για το (σε περίπτωση που δεν πιάσει η πρωτη) πόσες εξωσωματικες θα κάνετε.. 

Για εμάς ήταν πολύ ευκολη απόφαση...σίγουρα μας τρόμαζε αλλα αφού είχαμε δοκιμάσει τα παντα ξεραμε ότι έπρεπε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.

Μην σκέφτεσαι από τωρα την αποτυχία, ενα ενα τα βηματάκια...

Προσωπικά εγω θα κάνω τα πάντα, όσες εξωσωματικές χρειαστεί μεχρι να τα κρατησω ενα μωρό στην αγκαλιά μου ή μεχρι να μου πουν οι γιατροί ότι δε μπορω πια.... απλά από καποια στιγμή και μετα αν δε τα εχω καταφέρει θα κάνω παράλληλα και χαρτιά για υιοθεσία.

Είναι απόφαση ζωής η εξωσωματική, για αλλες πιο ευκολος δρόμος και για κάποιες άλλες πιο δύσκολος.... το σίγουρο είναι ότι αξίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ ολες σας κ τη συμπαράσταση στον κοινο αγωνα μας.....το τεστ ηταν αρνητικό οπως ειπαμε κ εκανα χοριακη....περιμένω....για να μην καταρρεύσω εδωσα το τηλ του συζύγου να μάθει πρωτος αν κ δεν του το ειπα.προσπαθω οσο μπορω να σταματήσω το θρηνο μεσα μου κ πλέον να συνεχίσω με φυσικό κυκλο...φτανουν οι ενεσεις κ μάλιστα 4 διέγερσεις οπου οι δυο ηταν με 450 μοναδες!!!! Μην πεθάνουμε κιολας...τα φιλιά μου

Καταρχας το τεστ δε λεει τιποτα..περιμενουμε με αγωνια!! Ολα καλα θα πανε και εγώ ενα παιρνω το μηνα τι να κανω αφου με διεγερση δεν..δε πειραζει ειναι και καλυτερη ποιοτητα αλλα ας μη προτρεχουμε..προσευχομαστε για το καλυτερο τωρα!! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να μας ανακοινωσεις σε λιγο ενα τελειο νουμερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια!!!!!!😃 Με το καλό κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αααα....τελειαααααα!!!!συγχαρητηριααααα!!!ειδες?τσαμπΑ το άγχος με το τεστ!!!!!!μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρε κορίτσι χίλια μπραβο!!! Τι χαρά είναι αυτή! Τσάμπα τόση στεναχώρια αλλά χαλάλι με τέτοια νέα!!!! Καλή εγκυμοσύνη κοριτσάκι μου κ με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος! Μου έδωσες μεγάλη χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό κορίτσι μου..... Πολλές ευχές για μια υπέροχη συνέχεια 🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν το πιστεύω ότι στεναχωρήθηκες με το ηλίθιο τεστ, μπράβο σου κορίτσι μου, συγχαρητήρια, με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vi_el είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!!!

Ήθελα να ρωτήσω, που κάνατε την εξωσωματική? Σε δημόσιο νοσοκομείο? Ρωτάω γιατί μάλλον με βλέπω και μένα για εξωσωματική, αλλά δεν γνωρίζω τίποτα.

Διάβασα όλα τα σχόλια, περί επιτροπής κτλ κτλ. αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς που και πως γίνεται.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γεια σου κοριτσι εγω ειμαι στο γενεσις με τον Παντο ειναι ιδιωτικο.στοιχιζει απο 1300 εως 3500 αναλογα τι κ ποσα θα μεταφερεις ,πως θα πληρωσεις κλπ θα σου τα πω εγω ολα ενα ενα βημα τα εχω γραμμενα κιολας και θα τα καταλαβεις μια χαρα.μην ανησυχεις ειναι ευκολο αρκει να βαλεις μια σειρα σωστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα τρελαθωωωωω!!!! Μπράβο μπράβο κορίτσι μου!!! Ε μα με το παλιοτεστ!!! Όλα καλά να πάνε μέχρι τέλους σου εύχομαι!!! 

Με τέτοια χοριακη μην τριτωσουν τα διδυμα 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο ρε κοριτσάρα μου!!! Με συγκίνησες !! Είδες με το παλιό τεστ τζαπα εκλαιγες!! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!! Λες να έχεις διδυμακια κι εσύ βρε θηρίο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πας δίδυμα καραμπινάτα κυρία μου!!!! Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό κορίτσι μου να είναι όλα εύκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Πας δίδυμα καραμπινάτα κυρία μου!!!! Συγχαρητήρια!!!! Με το καλό κορίτσι μου να είναι όλα εύκολα! 

Κοριτσάκι μου;;; συγχαρητηριαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου κοριτσι εγω ειμαι στο γενεσις με τον Παντο ειναι ιδιωτικο.στοιχιζει απο 1300 εως 3500 αναλογα τι κ ποσα θα μεταφερεις ,πως θα πληρωσεις κλπ θα σου τα πω εγω ολα ενα ενα βημα τα εχω γραμμενα κιολας και θα τα καταλαβεις μια χαρα.μην ανησυχεις ειναι ευκολο αρκει να βαλεις μια σειρα σωστη.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ...με τον Τσιριγωτη είσαι εσύ; Τί σου είπε ο γιατρός;

Δεν βγηκε η χοριακη  για να τον παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κοριτσάκια μουυυυυυυ 337,40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα το είδα!!!!!!

Γιουπίιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ολα τα καλα ευχομαι!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...