Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Κορίτσι μου ποιες βιταμίνες παίρνει? Εμεις παίρνουμε και οι δύο τις pregnacare conception

Εμενα παιρνει μονο ο αντρας μου αυτες! Εμενα μου ειπε ο γυναικολογος να μην παρω καμια. Μονο φυλλικο οξυ.

3A51A16D-C4B7-466F-8D71-41527CEB1694.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Εμείς παμε για εξωσωματική γιατί έχω κ εγώ θέματα κ είμαστε κ πιο μεγάλοι! 3 χρόνια προσπαθουμε κ δεν αντέχω άλλο... Δεν μας έχουμε αποκλίσει φυσιολογικη σύλληψη αλλά έχουμε πολυ μικρές πιθανοτητες! 

Ναι κοριτσι μου νας πας! Εγω ειμαι υπερ του να βαζουμε ενα οριο. Αν δεν ερθει μεσα σ αυτο το οριο, πρεπει να προχωραμε αλλιως! Με το καλο κοριτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος στεναχώριας.. Εντάξει ο γιατρός ειπε να περιμένετε 2 κύκλους για μεγαλύτερη ασφάλεια αλλά δεν νομίζω ότι θα χαθεί ο κόσμος αν προκύψει κάτι σε αυτόν τον κύκλο.. Δηλαδή μακάρι να προκύψει και μην φοβάσαι τίποτα όλα αντιμετωπιζονται.. Άλλωστε πόσες γυναίκες δεν έχουν μείνει έγκυες πριν καν κλείσουν χρόνο από την προηγούμενη γέννα τους;; και γιαυτό λένε οι γιατροί ότι πρέπει να αποφεύγετε αλλά από όσες γνωρίζω καμία δεν είχε κανένα πρόβλημα 

Ναι @Kardoula1991 . Για παραδειγμα μια συμμαθητρια μου (29), εμεινε εγκυος, καθησε 9 μηνες στο κρεβατι λογω αποκκολλησης, γενναει με καισαρικη κ με το που γενναει, ενω ο γυναικολογοδ της ειχε πει να προσεχει γιατι δεν επιτρεπεται μετα απο καισαρικη τοσο γρηγορη εγκυμοσυνη, ΜΕΝΕΙ ΚΑΠΑΚΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ! Θα σου πω μονο πως δεν ειναι στο κρεβατι (μεχρι στιγμης) ειναι 5 μηνων κ ειναι καλυτερα απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη! ΒΟΥΡ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ ήμουν βόλτα με το μικρό μου να περπατήσει λίγο και μετά για καφεδάκι! Πήρα κ φυστίκια βραζιλίας να τρώμε με το σύζυγό για ενδυναμωση😜😜 διάβασα ότι είναι η καλύτερη πηγή σεληνιου και ότι βοηθάει άντρες και γυναικες.. Προς το παρόν δεν τον πειθώ για βιταμίνες οπότε θα δράσω αλλιώς χάχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!Εγω γυρισα απο τους γονεις μου κ χθες εφαγα ολη τη μερα με δουλειες του σπιτιού!!!Ξεκινησαμε κ παλι προσπαθειες με τον αντρουλη μου κ θα ξεκινησουμε κ απο βδομαδα κ τις βιταμινες!!!Τη Δευτέρα ξεκιναω κ δουλεια μετά απο 2.5 μηνες που ειμασταν κλειστα!!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Γειά σας κορίτσια! Εγώ ήμουν βόλτα με το μικρό μου να περπατήσει λίγο και μετά για καφεδάκι! Πήρα κ φυστίκια βραζιλίας να τρώμε με το σύζυγό για ενδυναμωση😜😜 διάβασα ότι είναι η καλύτερη πηγή σεληνιου και ότι βοηθάει άντρες και γυναικες.. Προς το παρόν δεν τον πειθώ για βιταμίνες οπότε θα δράσω αλλιώς χάχα.. 

Αχ ωραία! Κι εμείς μαζευτηκαμε παρέα στην γειτονιά για να παίξουν τα μωρά αλλά έριξε λίγες σταγόνες βροχή και ίσα ίσα που μας χάλασε την συγκέντρωση.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να πάρει βιταμίνες μέσω της τροφής. Αρκεί να μην είναι περίεργος στο φαγητό σαν τον δικό μου! 

Α! Κορίτσια το είχατε δει αυτό που μια  πεθερά έβαζε αντισυλληπτικά χάπια στον καφέ της νύφης της για να μην κάνει παιδί και να την χωρίσει ο γιος της!😠 Πραγματικά ώρες ώρες απορώ πως υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι!

Kostef μου τώρα που το σκέφτομαι μήπως να ρίξεις κι εσύ καμιά βιταμινουλα στον καφέ του! Εμείς για καλό θα το κάνουμε!😆😆😆😆

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!!Εγω γυρισα απο τους γονεις μου κ χθες εφαγα ολη τη μερα με δουλειες του σπιτιού!!!Ξεκινησαμε κ παλι προσπαθειες με τον αντρουλη μου κ θα ξεκινησουμε κ απο βδομαδα κ τις βιταμινες!!!Τη Δευτέρα ξεκιναω κ δουλεια μετά απο 2.5 μηνες που ειμασταν κλειστα!!!Ευχομαι να ειστε ολες καλα!!!!😍

Τέλεια! Επιστροφή στην αγκαλιά του αντρουλη! Βουρ για τον στόχο μας λοιπόν! Τώρα θα του έλειψες κιόλας! Ακόμα καλύτερα!😉 

Αχ αυτές οι δουλειές! Δεν τελειώνουν ποτέ!🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ ωραία! Κι εμείς μαζευτηκαμε παρέα στην γειτονιά για να παίξουν τα μωρά αλλά έριξε λίγες σταγόνες βροχή και ίσα ίσα που μας χάλασε την συγκέντρωση.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να πάρει βιταμίνες μέσω της τροφής. Αρκεί να μην είναι περίεργος στο φαγητό σαν τον δικό μου! 

Α! Κορίτσια το είχατε δει αυτό που μια  πεθερά έβαζε αντισυλληπτικά χάπια στον καφέ της νύφης της για να μην κάνει παιδί και να την χωρίσει ο γιος της!😠 Πραγματικά ώρες ώρες απορώ πως υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι!

Kostef μου τώρα που το σκέφτομαι μήπως να ρίξεις κι εσύ καμιά βιταμινουλα στον καφέ του! Εμείς για καλό θα το κάνουμε!😆😆😆😆

 

Άλλο κ τούτο!!! Δεν το είχα ακούσει! Έγινε στα αλήθεια αυτό με τη πεθερά κ τα αντισυλληπτικα? Μου κίνησες τη περιέργεια τώρα χαχα

Ο σύζυγος στο φαγητό ευτυχώς δεν έχει καμία μα καμία παραξενιά! Και ο μικρός του έμοιασε και τα τρώει όλα προς το παρόν ειδικά οι ντομάτες και τα χορταρικά είναι τα αγαπημένα του. Δεν πιστεύω ότι έχουμε ελλείψεις σε βιταμίνες εγώ κ ο μικρός έχουμε κάνει εξετάσεις κ είναι καλές, πιστεύω με τη λογική πάντα ότι κ ο σύζυγος είναι σε καλά πλαίσια εφόσον τρώμε όλοι τα ίδια κ δεν κάνει ιδιοτροπίες. Σε λίγο καιρό όμως θα προσπαθήσω να κάνει τσεκ απ για λόγους γενικότερα υγείας και όχι για μόνο για αναπαραγωγικους σκοπούς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τέλεια! Επιστροφή στην αγκαλιά του αντρουλη! Βουρ για τον στόχο μας λοιπόν! Τώρα θα του έλειψες κιόλας! Ακόμα καλύτερα!😉 

Αχ αυτές οι δουλειές! Δεν τελειώνουν ποτέ!🥴

Και φαντασου οτι το σπιτι το ειχε μαζεμενο αλλα ηθελαν αλλαγμα σεντονια ,τραπεζομαντηλα ασε που τα απλυτα ειχαν φτασει μεχρι πανω στο καδο🤣🤣🤣🤣3 πλυντηρια εχω βαλει μεχρι τωρα...

Η αληθεια ειναι οτι ειχαμε λειψει πολυ ο ενας στον αλλον και φανηκε😉😉😉...εμενα ευτυχως μολις του ειπα οτι η γιατρος ειπε για βιταμινες κατευθειαν ειπε ναι...ε εφερα και κατι καρυδια απο το χωριο κ μασουλαει🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Άλλο κ τούτο!!! Δεν το είχα ακούσει! Έγινε στα αλήθεια αυτό με τη πεθερά κ τα αντισυλληπτικα? Μου κίνησες τη περιέργεια τώρα χαχα

Ο σύζυγος στο φαγητό ευτυχώς δεν έχει καμία μα καμία παραξενιά! Και ο μικρός του έμοιασε και τα τρώει όλα προς το παρόν ειδικά οι ντομάτες και τα χορταρικά είναι τα αγαπημένα του. Δεν πιστεύω ότι έχουμε ελλείψεις σε βιταμίνες εγώ κ ο μικρός έχουμε κάνει εξετάσεις κ είναι καλές, πιστεύω με τη λογική πάντα ότι κ ο σύζυγος είναι σε καλά πλαίσια εφόσον τρώμε όλοι τα ίδια κ δεν κάνει ιδιοτροπίες. Σε λίγο καιρό όμως θα προσπαθήσω να κάνει τσεκ απ για λόγους γενικότερα υγείας και όχι για μόνο για αναπαραγωγικους σκοπούς!!! 

Εμείς να σου πω κάνουμε κάθε χρόνο προληπτικά. Κάποια πράγματα είναι καλό να τα κοιτάμε που και που. Όσο για τις βιταμίνες δεν έχει και άδικο. Εγώ ειμαι υπέρ να παίρνεις όπου υπάρχει ανάγκη κι όχι έτσι απλά για να πάρεις. Ο γυναικολόγος για παράδειγμα όταν τον ρώτησα για πολυβιταμινες μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται να πάρω αφού οι εξετάσεις μου ήταν καλές. Μόνο την D. Αυτό που έχει σημασία είναι να τρως σωστά και υγιεινά. Έλα όμως που τα πιο νόστιμα φαγητά δεν είναι υγιεινά!😆

Στον μικρό δίνεις D; Εμένα μου έχει πει ο παιδίατρος να του δίνω τον χειμώνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef και το πιο σημαντικό! Είσαι τρομερά τυχερή! Εμένα είναι πολύ περίεργος στο φαγητό!😩 Αν αρχίσω να γράφω τι δεν τρώει θα με πιάσει το ξημέρωμα!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Kostef και το πιο σημαντικό! Είσαι τρομερά τυχερή! Εμένα είναι πολύ περίεργος στο φαγητό!😩 Αν αρχίσω να γράφω τι δεν τρώει θα με πιάσει το ξημέρωμα!😆

Ναι σε αυτό το θέμα είμαι πολύ τυχερή! Και ο μικρός έτσι είναι και καλύτερα. Αφού στο σπίτι ή παράξενη είμαι εγώ που δεν μου αρέσουν κάποια φαγητά... 

Με το μικρό όμως είμαι πραγματικά ευτυχισμένη που τρώει τα πάντα (με ελάχιστες εξαιρέσεις) και ελπίζω να μην αλλάξει όσο μεγαλώνει. Τον άφηνα από μικρή ηλικία να παίρνει προτοβοτλιες με το φαγητό, να προσπαθεί να τρώει μόνος του κ ας λερωθει για να αναπτύξει καλή σχέση με το φαγητό. 

Το Φεβρουάριο κάναμε εξετάσεις γενικές και είχε μέσα τη d και ήταν καλές όλες. Δεν μου έδωσε κανένα συμπλήρωμα μ είπε δε χρειάζεται. Όταν θηλαζε τους πρώτους μήνες έδινα μονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Ναι @Kardoula1991 . Για παραδειγμα μια συμμαθητρια μου (29), εμεινε εγκυος, καθησε 9 μηνες στο κρεβατι λογω αποκκολλησης, γενναει με καισαρικη κ με το που γενναει, ενω ο γυναικολογοδ της ειχε πει να προσεχει γιατι δεν επιτρεπεται μετα απο καισαρικη τοσο γρηγορη εγκυμοσυνη, ΜΕΝΕΙ ΚΑΠΑΚΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ! Θα σου πω μονο πως δεν ειναι στο κρεβατι (μεχρι στιγμης) ειναι 5 μηνων κ ειναι καλυτερα απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη! ΒΟΥΡ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!

Ααα.. Μακάρι να της πάνε όλα καλά της κοπέλας😊 αντε να δούμε τι κάναμε.. Το καλό ήταν ότι έγινε ότι έγινε σε γόνιμες μέρες οπότε υπάρχει μια ελπίδα για αυτόν τον μήνα.. Και αν όχι ο επόμενος μήνας είναι κοντά χαχαχα

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ααα.. Μακάρι να της πάνε όλα καλά της κοπέλας😊 αντε να δούμε τι κάναμε.. Το καλό ήταν ότι έγινε ότι έγινε σε γόνιμες μέρες οπότε υπάρχει μια ελπίδα για αυτόν τον μήνα.. Και αν όχι ο επόμενος μήνας είναι κοντά χαχαχα

Καλημέρα κορίτσια μου❤️

Εγω σου ευχομαι να συμβει ο,τι ειναι καλυτερο για σενα! Εχε εμπιστοσυνη στην τυχη!! Καλημερα κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Ναι κοριτσι μου νας πας! Εγω ειμαι υπερ του να βαζουμε ενα οριο. Αν δεν ερθει μεσα σ αυτο το οριο, πρεπει να προχωραμε αλλιως! Με το καλο κοριτσι μου❤️

Σ ευχαριστω πολυ!!! Ευχομαι τα καλυτερα κ σε σενα! 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Εγω σου ευχομαι να συμβει ο,τι ειναι καλυτερο για σενα! Εχε εμπιστοσυνη στην τυχη!! Καλημερα κοριτσι μου!!

Ευχαριστώ πολύ😍 εύχομαι όλες μας με ένα θετικό τεστακι γρήγορα.. Αύριο μπαίνει ο Ιούνιος ελπίζω να είναι για όλες μας ο τυχερός μας μήνας😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Όσες χρησιμοποιούν τεστ ωορρηξίας μπορούν να μου πουν Ποια είναι τα πιο φθηνά; Πρέπει να πάρω άμεσα αύριο γιατί μου τέλειωσαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

@Taggeris κάποια στιγμή προ κορωνοιου, είχα πάρει απ εξω.. περίπου 7-8€ τα 50!!! Αργούν λίγο αλλά πιστεύω αξίζει. Τα υπόλοιπα είναι πάνω κάτω στην ίδια τιμή..(Για τα στικς μιλάω, δεν εχω δοκιμάσει κάτι άλλο!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!!!

@Taggeris κάποια στιγμή προ κορωνοιου, είχα πάρει απ εξω.. περίπου 7-8€ τα 50!!! Αργούν λίγο αλλά πιστεύω αξίζει. Τα υπόλοιπα είναι πάνω κάτω στην ίδια τιμή..(Για τα στικς μιλάω, δεν εχω δοκιμάσει κάτι άλλο!)

Έχω παραγγείλει αλλά θαρθουν σε κάνα μήνα...... Κι εγώ θέλω για την άλλη βδομάδα γι'αυτό ρωτάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω και εγώ κάτι μιας και λέτε για τα τεστ.. Τεστ εγκυμοσύνης οικονομικά να παραγγείλω από το ίντερνετ? Τον προηγούμενο μήνα έδωσα 50 ευρώ στα τεστ.. Δηλαδή κάπου έλεος.. Και βρήκα στο ίντερνετ τα ίδια που είχα πάρει στην μισή τιμή αλλά δεν ξέρω αν τα εμπιστεύομαι.. Το είχα ξανά αναφέρει αλλά δεν είχα καταλήξει κάπου χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω και εγώ κάτι μιας και λέτε για τα τεστ.. Τεστ εγκυμοσύνης οικονομικά να παραγγείλω από το ίντερνετ? Τον προηγούμενο μήνα έδωσα 50 ευρώ στα τεστ.. Δηλαδή κάπου έλεος.. Και βρήκα στο ίντερνετ τα ίδια που είχα πάρει στην μισή τιμή αλλά δεν ξέρω αν τα εμπιστεύομαι.. Το είχα ξανά αναφέρει αλλά δεν είχα καταλήξει κάπου χαχα

Καλημέρα κορίτσι μου. Γιατι δεν παίρνεις τα hometest η τα one step? Νομίζω έχουν τα 10 κάπου στα 6 ευρώ. Τώρα αν είναι αξιόπιστα δεν ξέρω. Αλλά έχω διαβάσει καλά σχόλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...