Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

Καλημέρα! Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά!🥰

Να ευχηθώ καταρχήν στα κορίτσια μας που έχουν ήδη παιδιά να τα χαίροντε και στις εγκυουλες μας με το καλό να κρατήσουν αγκαλιά τα μωράκια τους.😊

Και σε όλα εκείνα τα κορίτσια που προσπαθούν να αποκτήσουν μωρό να μην ξεχνάνε ποτέ τον στόχο τους και ότι το πιο ισχυρό βέλος που διαθέτουν για να το πετύχουν είναι η θέληση. Αν την έχουν είναι εξαιρετικά δύσκολο να αποτύχουν!

Να γίνει στόχος αλλά όχι σκοπός της ζωής σας η μητρότητα. Γιατί η ζωή είναι μικρή και πρέπει να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή με τους ανθρώπους που έχουμε την ευλογία να στέκονται πλάι μας!

Και να μην ξεχνάμε ότι αν υπάρχει χαρά και πίστη στην ψυχή μας αλλά και υπομονή στο χαρακτήρα μας όλα θα γίνουν!

Καλή τύχη σε όλες μας!

IMG_20200430_174621.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα λουλουδενια κοριτσάκια μου!!!!καλό μήνα....Να είμαστε όλες υγιείς γεμάτες δύναμη και αισιοδοξία.... Γιατι όλες εδώ έχουμε ένα κοινό στόχο που είναι τόσο ιερός....οτι μας στερισε ο Απρίλης θα μας τα δώσει απλόχερα ο Μάιος!!!!είμαι σίγουρη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! Καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά!🥰

Να ευχηθώ καταρχήν στα κορίτσια μας που έχουν ήδη παιδιά να τα χαίροντε και στις εγκυουλες μας με το καλό να κρατήσουν αγκαλιά τα μωράκια τους.😊

Και σε όλα εκείνα τα κορίτσια που προσπαθούν να αποκτήσουν μωρό να μην ξεχνάνε ποτέ τον στόχο τους και ότι το πιο ισχυρό βέλος που διαθέτουν για να το πετύχουν είναι η θέληση. Αν την έχουν είναι εξαιρετικά δύσκολο να αποτύχουν!

Να γίνει στόχος αλλά όχι σκοπός της ζωής σας η μητρότητα. Γιατί η ζωή είναι μικρή και πρέπει να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή με τους ανθρώπους που έχουμε την ευλογία να στέκονται πλάι μας!

Και να μην ξεχνάμε ότι αν υπάρχει χαρά και πίστη στην ψυχή μας αλλά και υπομονή στο χαρακτήρα μας όλα θα γίνουν!

Καλή τύχη σε όλες μας!

IMG_20200430_174621.jpg

Το χεράκι αυτό ποιανού είναιιιι????❤️❣️🌸

Πολύ όμορφο το θεματακι κορίτσι. Με το καλό όλες!!! Καλό μήνα να έχουμε, νομίζω ότι έρχονται τα καλύτερα!!

Κ εμείς απ' το άλλο θεματακι ξεκινάμε σιγά σιγά μετά το locdown.. ++++

Να βλέπω να γεμίζει το πινακακι θέλω!!!

👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χρειάζομαι λίγο τη βοήθεια σας. Αρχικά να πω για όσα κορίτσια δεν με γνωρίζουν γιατί χάθηκα αρκετό διάστημα, πως πιθανότητες για φυσική σύλληωη είναι πολύ μειωμένες (συμφύσεις στην δεξιά σάλπιγγα, οριακή κινητικότητα σπέρματος και πιθανή ενδομητρίωση). Αυτό το μήνα έτυχε να πάω γιατρό κοντά στις γόνιμες μου και είδαμε ότι έχω ωοριξία από την αριστερή ωοθήκη (όπου είναι η υγιής σάλπιγγα) και είπαμε να το προσπαθήσουμε πιο θερμά μιας και είμασταν και καραντίνα :) . Ο κλυκλος μου είναι συνήθως 28-30 μέρες, ωοριξία έκανα στις 18/04 οπότε περιμένω περίοδο αύριο. Δεν έχω κανένα απολύτως σύπτωμα ούτε και ελπίδες. Με κρατάει όμως μια απίστευτη ευαισθησία που κλαίω με το παραμικρό, για χαζαα πραγματικά πράγματα! Ο καημένος ο αντρούλης μου είναι σίγουρος ότι είμαι έγκυος γιατί λεει πρώτη φορά με βλέπει έτσι, στεναχωριέμαι που θα τον απογοητεύσω πάλι :( και αρχίζουν να τρέχουν και πάλι τα μάτια... ούφφ... συνεχίζω.. Σήμερα κοπέλες μου το πρωί είπα να κάνω τεστ ωοριξίας γιατί σε κάποιες κοπέλες που ήταν έγκυες έβγαινε θετικό πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης, το τεστακι ήταν αρνητικό, ίσα που φαινόταν η δεύτερη γραμμούλα, τόσο αχνή. Σκέφτομαι να πω στον άντρα μου πως έκανα τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν θέλω να μεγαλώνει η ελπίδα μέσα του ειδικά αν αργήσει να έρθει η ακατανόμαστη και 1-2 μέρες γιατί μετα θα στεναχωρεθεί περισσότερο.. Ποια η γνώμη σας; Είναι αξιόπιστο το τεστ ωοριξίας; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο κορίτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλώς ήρθε ο Μάιος! Να έχουμε υγεία και θετικές εξελίξεις αυτό το μήνα! Σε 2 μέρες έχω τα γενέθλια μου και νομίζω ότι δικαιούμαι να δω ένα θετικό τεστακι αυτό το μήνα. Τώρα που γίνομαι 39 και άλλες φορές νιώθω 69 και λίγες 19, θέλω να μπορώ στα 40 μου να έχω ένα γερό μωρό αγκαλιά και να νιώθω σαν δύο 20αρες. Εύχομαι η ζωή να φερθεί καλά σε όλες μας και το θεματακι του Μαΐου να γεμίσει με την λέξη που ΘΕΤΙΚΌ. 

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μήνα σε όλες!!! Μακάρι να φέρει μόνο καλά νέα!

@Ευάγγελοςτ είσαι πολύ καλόκαρδο κ θετικό άτομο, πάντα με καλά λόγια για όλους! Νομίζω θα άνοιξες το πιο γούρικο θέμα με όλη σου τη θετική ενέργεια!! 💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια καλό μήνα να έχουμε και καλή πρωτομαγιά!! Εύχομαι αυτό το μήνα μαζί με τα λουλούδια να ανθίσουν και οι κοιλίτσες. Εμένα η περίοδος μου κράτησε μόνο 2 μέρες κι αυτές σκαρτες. Θα πάρω σε λίγο τον γιατρό μου να κλείσουμε ραντεβού γιαυτό το μήνα και θα δω τι θα μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶     

    

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:5/5

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3                                                                      

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 21/5

diana8: 17/03

Lacostaki: 24/5

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 28/05

Μari84:04/04

misofeggaro: 07/05

PAPA EVA: 11/05

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88:15/5

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:28/5        

Eiffel:12/5

androfight:16/5

Marina22 :28/5       

Kostef?     

Αντρεα:2/5             

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια καλό μήνα να έχουμε και καλή πρωτομαγιά!! Εύχομαι αυτό το μήνα μαζί με τα λουλούδια να ανθίσουν και οι κοιλίτσες. Εμένα η περίοδος μου κράτησε μόνο 2 μέρες κι αυτές σκαρτες. Θα πάρω σε λίγο τον γιατρό μου να κλείσουμε ραντεβού γιαυτό το μήνα και θα δω τι θα μου πει 

καλημέρα! καλό μήνα! Πέρυσι μετά τη σαλπιγγογραφία (όχι στον μήνα της, τον επόμενο) έπαθα το ίδιο! μέχρι να δω περίοδο τελείωσε. Μετά άρχισε να επανέρχεται μήνα το μήνα. Δεν ξέρω επειδή έχω πάει άπειρες φορές στο γιατρό και έχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις (λόγω της εξωσωματικής) καμιά αλλαγή δεν υπάρχει ούτε ορμονολιγικά ούτε πουθενά. Νομίζω ήταν από το στρες που πέρασα με τις εξετάσεις. Μετά και τη διέγερση ξαναέγινε κανονική, όταν δλδ λίγο ηρέμισα. Οκ ποτέ δεν είχα βαριά περίοδο είχα 4 -5 μέρες (αίμα τις 3) ενώ τώρα είναι 4 (αίμα τις 2,5). Θέλω να πω μπορεί να είναι κ από την πίεση της όλης κατάστασης. Ορμονολογικές, ΑΜΗ κλπ έχεις κάνει;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καλημέρα! καλό μήνα! Πέρυσι μετά τη σαλπιγγογραφία (όχι στον μήνα της, τον επόμενο) έπαθα το ίδιο! μέχρι να δω περίοδο τελείωσε. Μετά άρχισε να επανέρχεται μήνα το μήνα. Δεν ξέρω επειδή έχω πάει άπειρες φορές στο γιατρό και έχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις (λόγω της εξωσωματικής) καμιά αλλαγή δεν υπάρχει ούτε ορμονολιγικά ούτε πουθενά. Νομίζω ήταν από το στρες που πέρασα με τις εξετάσεις. Μετά και τη διέγερση ξαναέγινε κανονική, όταν δλδ λίγο ηρέμισα. Οκ ποτέ δεν είχα βαριά περίοδο είχα 4 -5 μέρες (αίμα τις 3) ενώ τώρα είναι 4 (αίμα τις 2,5). Θέλω να πω μπορεί να είναι κ από την πίεση της όλης κατάστασης. Ορμονολογικές, ΑΜΗ κλπ έχεις κάνει;  

Καλημέρα και καλό μήνα. Μόνο ΑΜΗ δεν έχω κάνει. Κι εγώ γενικά δεν έχω βαριές περιόδους 3-4 μέρες κραταει και πότε δεν έχω πολύ αίμα εδώ είχα 13 εκατοστά ινωύωμα και δεν είχα αιμορραγία ποτέ. Αυτή τη φορά ξεκίνησε από την προηγούμενη με ένα ελαφρύ ροζ στο σκούπισμα την πρώτη μέρα είχα αίμα κανονικό και κατακόκκινο και μάλιστα χάρηκα που επιτέλους είχα σωστό αίμα την δεύτερη έτρεξε μόνο λίγο το μεσημέρι που έκανα κάτι δουλειές στο σπίτι μετά από κανένα 2ωρο ξανά έτρεξε λίγο και από της 8μιση το βράδυ μέχρι της 12 δεν είχα τίποτα. Σήμερα το πρωί είχα λίγο καφέ μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Το χεράκι αυτό ποιανού είναιιιι????❤️❣️🌸

Πολύ όμορφο το θεματακι κορίτσι. Με το καλό όλες!!! Καλό μήνα να έχουμε, νομίζω ότι έρχονται τα καλύτερα!!

Κ εμείς απ' το άλλο θεματακι ξεκινάμε σιγά σιγά μετά το locdown.. ++++

Να βλέπω να γεμίζει το πινακακι θέλω!!!

👶👶👶

Είναι του γιου μου lactaki μου. Χθες μάζευε λουλουδάκια και τον έβγαλα μερικές φωτογραφίες. Το είδα σαν συμβολικό! Ότι όλες περιμένουμε να ανθίσει μέσα μας ο πιο όμορφος καρπός. Κι εκεί θα μας περιμένει για να μας απλώσει το χεράκι του και να χωθεί μέσα στην αγκαλιά μας το ομορφότερο πλάσμα του κόσμου. Το παιδί μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Είναι του γιου μου lactaki μου. Χθες μάζευε λουλουδάκια και τον έβγαλα μερικές φωτογραφίες. Το είδα σαν συμβολικό! Ότι όλες περιμένουμε να ανθίσει μέσα μας ο πιο όμορφος καρπός. Κι εκεί θα μας περιμένει για να μας απλώσει το χεράκι του και να χωθεί μέσα στην αγκαλιά μας το ομορφότερο πλάσμα του κόσμου. Το παιδί μας!

Τί όμορφα λόγια κ τί χεράκιιι !!!!! φιλάκια πολλά να του δώσεις... μακάρι να μας πάνε όλα καλά από δω κ περα κ να έχουμε μόνο ευχάριστα!!!!Αισιοδοξία σ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου χρειάζομαι λίγο τη βοήθεια σας. Αρχικά να πω για όσα κορίτσια δεν με γνωρίζουν γιατί χάθηκα αρκετό διάστημα, πως πιθανότητες για φυσική σύλληωη είναι πολύ μειωμένες (συμφύσεις στην δεξιά σάλπιγγα, οριακή κινητικότητα σπέρματος και πιθανή ενδομητρίωση). Αυτό το μήνα έτυχε να πάω γιατρό κοντά στις γόνιμες μου και είδαμε ότι έχω ωοριξία από την αριστερή ωοθήκη (όπου είναι η υγιής σάλπιγγα) και είπαμε να το προσπαθήσουμε πιο θερμά μιας και είμασταν και καραντίνα :) . Ο κλυκλος μου είναι συνήθως 28-30 μέρες, ωοριξία έκανα στις 18/04 οπότε περιμένω περίοδο αύριο. Δεν έχω κανένα απολύτως σύπτωμα ούτε και ελπίδες. Με κρατάει όμως μια απίστευτη ευαισθησία που κλαίω με το παραμικρό, για χαζαα πραγματικά πράγματα! Ο καημένος ο αντρούλης μου είναι σίγουρος ότι είμαι έγκυος γιατί λεει πρώτη φορά με βλέπει έτσι, στεναχωριέμαι που θα τον απογοητεύσω πάλι :( και αρχίζουν να τρέχουν και πάλι τα μάτια... ούφφ... συνεχίζω.. Σήμερα κοπέλες μου το πρωί είπα να κάνω τεστ ωοριξίας γιατί σε κάποιες κοπέλες που ήταν έγκυες έβγαινε θετικό πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης, το τεστακι ήταν αρνητικό, ίσα που φαινόταν η δεύτερη γραμμούλα, τόσο αχνή. Σκέφτομαι να πω στον άντρα μου πως έκανα τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν θέλω να μεγαλώνει η ελπίδα μέσα του ειδικά αν αργήσει να έρθει η ακατανόμαστη και 1-2 μέρες γιατί μετα θα στεναχωρεθεί περισσότερο.. Ποια η γνώμη σας; Είναι αξιόπιστο το τεστ ωοριξίας; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο κορίτσια μου!

Ποτέ μη λες ποτέ δε ξέρουμε τί θαύμα μπορεί να γίνει. έχουμε διαβάζει πολλές ιστορίες .. εγώ θα σ έλεγα να μη του πεις ψέμματα αλλά απ την άλλη να τον κρατάς κ προσγειωμένο... κάθε μήνας έιναι διαφορετικός κ το μυαλό μας μπορεί να κάνει διάφορα σενάρια.. βέβαια εγώ εύχομαι να έχεις μείνει έγγυούλα κ σε 2 μέρες να μας πεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα να έχουμε 🌺🌺🌹🌹🌹🌼🌼🌼 @Ευάγγελοςτ πόσο όμορφα λόγια!!είσαι πολύ θετικός κ αισιόδοξος άνθρωπος κ μπράβο!!! εύχομαι αυτός ο μήνας να γεμίσει θετικά τεστακια κ ειδικά για τα κορίτσια που προσπαθούν πολύ κ δυσκολεύονται..καλή δύναμη σε όλες μας🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μίλησα με τον γιατρό μου μου είπε ότι δεν είναι κάτι που πρέπει να με ανησυχεί και έτσι κι αλλιώς στο τέλος της εβδομάδας που έρχεται θα με δει από κοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Ποτέ μη λες ποτέ δε ξέρουμε τί θαύμα μπορεί να γίνει. έχουμε διαβάζει πολλές ιστορίες .. εγώ θα σ έλεγα να μη του πεις ψέμματα αλλά απ την άλλη να τον κρατάς κ προσγειωμένο... κάθε μήνας έιναι διαφορετικός κ το μυαλό μας μπορεί να κάνει διάφορα σενάρια.. βέβαια εγώ εύχομαι να έχεις μείνει έγγυούλα κ σε 2 μέρες να μας πεις τα ευχάριστα!!!

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου λακτάκι μ.. Δεν θέλω να του πω ψέματα η αλήθεια αλλά τον λυπάμαι γιατί το πιστεύει τόσο πολύ..  δεν ακούει τίποτα όσο και να του εξήγησα πως δεν έχω κανένα σύμπτωμα, θέλω να τον προσγειώσω λίγο γιατί ξέρω θα στεναχωρεθεί αρκετά μετά :( Δεν είμαι εγκυούλλα δυστυχώς, όχι γιατί δεν πιστεύω στα θαύματα αλλά γιατί το νιώθω ότι δεν είμαι.. Δεν με σταναχωρεί όμως γιατί τα πράγματα μπαίνουν σιγά σιγά σε μια τάξη, μετά την περίοδο πάω για λαπαρασκόπηση και μετά εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου λακτάκι μ.. Δεν θέλω να του πω ψέματα η αλήθεια αλλά τον λυπάμαι γιατί το πιστεύει τόσο πολύ..  δεν ακούει τίποτα όσο και να του εξήγησα πως δεν έχω κανένα σύμπτωμα, θέλω να τον προσγειώσω λίγο γιατί ξέρω θα στεναχωρεθεί αρκετά μετά :( Δεν είμαι εγκυούλλα δυστυχώς, όχι γιατί δεν πιστεύω στα θαύματα αλλά γιατί το νιώθω ότι δεν είμαι.. Δεν με σταναχωρεί όμως γιατί τα πράγματα μπαίνουν σιγά σιγά σε μια τάξη, μετά την περίοδο πάω για λαπαρασκόπηση και μετά εξωσωματική

Μπράβο κορίτσι μου είναι θετικό ότι όλα θα μπουν σε μια σειρά!!! κ εγώ ξεκινάω αυτό το μήνα για εξωσωματική.. περνάω επιτροπή σ λίγες μέρες..

να έρχεσαι κ απ το άλλο θεματάκι που είμαστε όλες μαζεμένες εκεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο κορίτσι μου είναι θετικό ότι όλα θα μπουν σε μια σειρά!!! κ εγώ ξεκινάω αυτό το μήνα για εξωσωματική.. περνάω επιτροπή σ λίγες μέρες..

να έρχεσαι κ απ το άλλο θεματάκι που είμαστε όλες μαζεμένες εκεί!!

Σας παρακολουθώ και εκεί κορίτσι μου απλά δεν συμμετέχω, θέλω σιγά σιγά να μάθω τη διαδικασία. Αν γνωρίζεις μετά τη λαπαροσκόπηση μετά από πόσο διάστημα μπορώ να αρχίσω τη διαδικασία εξωσωματικής;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Σας παρακολουθώ και εκεί κορίτσι μου απλά δεν συμμετέχω, θέλω σιγά σιγά να μάθω τη διαδικασία. Αν γνωρίζεις μετά τη λαπαροσκόπηση μετά από πόσο διάστημα μπορώ να αρχίσω τη διαδικασία εξωσωματικής;

αυτο δε το γνωρίζω αγάπη.. γιατί έκανα λαμπαροσκόπιση χωρις να έχω στα σχέδια την εξωσωματική .. περυσι την έκανα... παντως μετα την λαμπαροσκοπιση μ ειχε πει ο γιατρος να αφήσω 2 κύκλους να περάσουν να ξεκινησω φυσικές προσπάθειες σύλληψης... η αλήθεια ειναι οτι κ οι ορμονες μου δεν ήταν σταθερές για κάποιους μήνες.. βέβαια γνώμη μου ειναι να κλείσεις ενα ραντεβουδάκι στον εοππυ να εχεις τα φάρμακα.. γιατί είχε αναμονή πριν τον ιο..δλδ κ ιουλιο πχ να σε βάλει μια χαρά θα εισαι θα τα κάνεις με την ησυχία σου κ θα έχεις κ τα φάρμακα να ξεκινήσεις ανα πάσα στιγμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki έτσι είχε γίνει κ σε μενα! ακριβως ομως!!! κ ειχα ανησυχησει πολυ όμως μετα μηνα το μηνα εστρωνε. Δλδ οχι απευθειας αλλα σε ενα 6μηνο... καθε μηνας καλυτερα. Κ επειδη εχω τσεκαρει ορμονες, ωορρηξία, ενδομήτριο, τα πάντα όλα γενικά τπτ δεν έχει αλλάξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

αυτο δε το γνωρίζω αγάπη.. γιατί έκανα λαμπαροσκόπιση χωρις να έχω στα σχέδια την εξωσωματική .. περυσι την έκανα... παντως μετα την λαμπαροσκοπιση μ ειχε πει ο γιατρος να αφήσω 2 κύκλους να περάσουν να ξεκινησω φυσικές προσπάθειες σύλληψης... η αλήθεια ειναι οτι κ οι ορμονες μου δεν ήταν σταθερές για κάποιους μήνες.. βέβαια γνώμη μου ειναι να κλείσεις ενα ραντεβουδάκι στον εοππυ να εχεις τα φάρμακα.. γιατί είχε αναμονή πριν τον ιο..δλδ κ ιουλιο πχ να σε βάλει μια χαρά θα εισαι θα τα κάνεις με την ησυχία σου κ θα έχεις κ τα φάρμακα να ξεκινήσεις ανα πάσα στιγμή...

Είμαι από Κύπρο κορίτσι μου και κάποιες διαδικασίες εδώ διαφέρουν απ' ότι ξέρω.. Δεν έχουμε κάποια επιτροπή, ούτε εοππυ, γίνονται όλα ιδιωτικά.. Αρά από Σεπτέμβρη λογικά θα αρχίσω την διαδικασία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Είμαι από Κύπρο κορίτσι μου και κάποιες διαδικασίες εδώ διαφέρουν απ' ότι ξέρω.. Δεν έχουμε κάποια επιτροπή, ούτε εοππυ, γίνονται όλα ιδιωτικά.. Αρά από Σεπτέμβρη λογικά θα αρχίσω την διαδικασία

Δεν μπορεί ρε συ! καποιο ασφαλιστικό ταμείο θα καλύπτει ένα μέρος του κόστους!!! αν εχεις εργασία και ασφάλεια σίγουρα κάτι δικαιούσαι, είναι δυνατό;;; είναι θεραπεία η εξωσωματική όχι πολυτέλεια...

μου προκάλεσες μεγάλη περιέργεια κ ειδα λιγο το google ειδα αυτο    https://www.moh.gov.cy/moh/moh.nsf/All/534261D03E229D5643257A1C0051601F?OpenDocument

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Δεν μπορεί ρε συ! καποιο ασφαλιστικό ταμείο θα καλύπτει ένα μέρος του κόστους!!! αν εχεις εργασία και ασφάλεια σίγουρα κάτι δικαιούσαι, είναι δυνατό;;; είναι θεραπεία η εξωσωματική όχι πολυτέλεια...

Δίνει κάποιο επίδομα το κράτος απλά λίγο που το έψαξα πρεπει να είναι παντρεμένο το ζευγάρι και να πληρεί αρκετά κρητήρια. Ήδη κάνουμε οικονομίες για αυτό το σκοπό όμως δεν θα περιμένω να γίνει ο γάμος για να προχωρήσω! Ιδικά με τη κατάσταση που επικρατεί τώρα λόγο του ιού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...