Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σαλπιγγογραφια έχω κάνει αλλά ορμονικές οχι( εκτός από το θυρεοειδή). Δεν θυμάμαι βέβαια αν η αιματολογος μου είχε βάλει και τέτοιες εξετάσεις γιατί είχα κάνει πάρα πολλές μετά την πρώτη παλινδρομη που είχα. Θα περιμένω το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου για να δω τι θα κάνω. Τον Ιούλιο πάντως που έχω τεστ Παπ σκέφτομαι να πω στον γιατρό να μου βάλει κάποιες ορμονικές να δούμε που βρισκόμαστε

Μια χαρά!Κάνε ένα τσεκάρισμα να δεις που βρίσκεσαι! Όλα καλά θα πάνε! Καμιά φορά θέλει το χρόνο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elephant είπε:

@Taggeris 

@Starrr 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!! Πραγματικά είμαι πολύ περίεργη να δω πότε τελικά θα αδιαθετησω γιατί για εμένα αυτές οι μέρες ωορρηξίας είναι συνήθως περασμένες.Για να δούμε..Βέβαια σε εμάς στο σπέρμα εντοπίζεται τι πρόβλημα αλλά ας βοηθήσουμε από όλες τι πλευρές. Ευχαριστώ:)

Εμεις αυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν πειράζει lacostaki μου. Η ροή σου όμως πως είναι; Σου ήρθε κανονικά;

Εγώ πάντως αδιαθετησα σήμερα όπως το περίμενα. Κάθε μήνα που περνάει αρχίζω να νιώθω όλο και μεγαλύτερη θλίψη κάθε φορά που μου έρχεται περίοδος. Όμως δεν θέλω να με πάρει από κάτω. Το έζησα ήδη μια φορά. Δεν θέλω να το περάσω ξανά.☹️ Πιστέψτε με κορίτσια κάνω τεράστια προσπάθεια για να μην αρχίσω να κλαίω πάλι. Όχι όμως δεν θα του κάνω την χάρη! Κάποια στιγμή θα γράψω.... Lacostaki μου βάλε στο πινακακι Θετικό!😃

Προς το παρόν όμως βάλε με στις 24/6! 😄

Δεν πειραζει κοριτσι μου!! Θα ερθει το μωρακι που περιμενεις!! Ναι, ας κανετε ενα σπερμοδιαγραμμα και ορμονολογικες..εγω εκανα σημερα και βγηκε κιγο υψηλη η προλακτινη. 29,8 για την ακριβεια και το οριο ειναι 23,3. Μεχρι τον Σεπτεμβριο ηταν καλη. Εστειλα στην ενδοκρινολογο και μ ειπε να μην ανησυχω. Θα μιλησω αυριο μαζι της στις 10. Εχω αγχωθει πολυ! Βεβαια οι αλλες ειναι καλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Δεν πειραζει κοριτσι μου!! Θα ερθει το μωρακι που περιμενεις!! Ναι, ας κανετε ενα σπερμοδιαγραμμα και ορμονολογικες..εγω εκανα σημερα και βγηκε κιγο υψηλη η προλακτινη. 29,8 για την ακριβεια και το οριο ειναι 23,3. Μεχρι τον Σεπτεμβριο ηταν καλη. Εστειλα στην ενδοκρινολογο και μ ειπε να μην ανησυχω. Θα μιλησω αυριο μαζι της στις 10. Εχω αγχωθει πολυ! Βεβαια οι αλλες ειναι καλες!

Μπορεί να είναι τυχαίο εύρημα και αν ξανά κάνεις να πέσει. Βέβαια δεν ξέρω πολλά για αυτήν την ορμόνη αλλά έχω διαβάσει ότι σε αρκετές περιπτώσεις εμποδίζει την σύλληψη. Εγώ πρώτη φορά άκουσα για αυτήν από την φίλη μου που είχε πάρα πολύ υψηλά επίπεδα παρόλα αυτά έχει 3 παιδιά και τα έπιασε αμέσως. Από την στιγμή όμως που όλα τα άλλα είναι καλά θεωρώ ότι αυτό θα ρυθμιστεί εύκολα. Καλά αποτελέσματα να έχετε και στο σπερμοδιαγραμμα. Κι εμείς θα πάμε να κάνουμε την Δευτέρα. Μακάρι κορίτσι μου να έρθει το νινακι και για μένα αλλά και για όλες μας!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Δεν πειραζει κοριτσι μου!! Θα ερθει το μωρακι που περιμενεις!! Ναι, ας κανετε ενα σπερμοδιαγραμμα και ορμονολογικες..εγω εκανα σημερα και βγηκε κιγο υψηλη η προλακτινη. 29,8 για την ακριβεια και το οριο ειναι 23,3. Μεχρι τον Σεπτεμβριο ηταν καλη. Εστειλα στην ενδοκρινολογο και μ ειπε να μην ανησυχω. Θα μιλησω αυριο μαζι της στις 10. Εχω αγχωθει πολυ! Βεβαια οι αλλες ειναι καλες!

Εγώ με αυτή τη προλακτινη έμεινα 2 φορές έγκυος πάντως. Τίποτα δεν είναι μαύρο άσπρο μην αγχωνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Εμεις αυριο περιμενουμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος..

Κορίτσι μου, πραγματικά εύχομαι να εχετε καλά αποτελέσματα!! Να μην υπάρχει το παραμικρό.θα περιμένω ευχάριστα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν πειράζει lacostaki μου. Η ροή σου όμως πως είναι; Σου ήρθε κανονικά;

Εγώ πάντως αδιαθετησα σήμερα όπως το περίμενα. Κάθε μήνα που περνάει αρχίζω να νιώθω όλο και μεγαλύτερη θλίψη κάθε φορά που μου έρχεται περίοδος. Όμως δεν θέλω να με πάρει από κάτω. Το έζησα ήδη μια φορά. Δεν θέλω να το περάσω ξανά.☹️ Πιστέψτε με κορίτσια κάνω τεράστια προσπάθεια για να μην αρχίσω να κλαίω πάλι. Όχι όμως δεν θα του κάνω την χάρη! Κάποια στιγμή θα γράψω.... Lacostaki μου βάλε στο πινακακι Θετικό!😃

Προς το παρόν όμως βάλε με στις 24/6! 😄

Κορίτσι μου κλάψε, ξέσπασε και πάμε παρακάτω..όλες κάποιες φορές το δικαιούμαστε! Μην το αφήνεις ομως να σε πάρει από κάτω..σε αξίωσε ο Θεός να γίνεις μανούλα, θα τα καταφέρεις πάλι!!!

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κορίτσι μου κλάψε, ξέσπασε και πάμε παρακάτω..όλες κάποιες φορές το δικαιούμαστε! Μην το αφήνεις ομως να σε πάρει από κάτω..σε αξίωσε ο Θεός να γίνεις μανούλα, θα τα καταφέρεις πάλι!!!

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!! 🥰

Συμφωνώ απόλυτα😊 το να κλάψουμε και να στεναχωρηθουμε είναι στην φύση μας και το δικαιούμαστε.. Λίγο όμως.. Είμαστε πολύ δυνατές και εάν υπάρχει θέληση και πίστη μέσα μας όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε😊

Κοιτάμε μπροστά και όλα θα πάνε καλά❤️

Καλημέρα κορίτσια μου😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια μου βγηκαν οι δικες μου εξετασεις. Εχω λιγο υψηλη προλακτινη! Τι ειναι αυτο; Να φανταστω εμποδιζει την συλληψη;

Η προλακτίνη είναι μία περίεργη ορμόνη που ναι Σε κάποιες περιπτώσεις εμποδίζει τη σύλληψη όμως δεν πρέπει να σε ανησυχεί γιατί μπορεί να είναι τυχαία η τιμή της αυτή τη στιγμή. Ακριβώς επειδή είναι περίεργη η ορμόνη πρέπει να μετρηθεί με κάποιες συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Δηλαδή πρέπει από την προηγούμενη μέρα να είσαι ήρεμη όχι σεξ όχι άγχος όχι νεύρα. Το στρες το άγχος ο θυμός και το σεξ ανεβάζουν την τιμή. Την επόμενη μέρα το πρωί που θα ξυπνήσεις πριν πας να την κάνεις πρέπει να είσαι ξύπνια για δύο ώρες. Όταν θα πας στο εργαστήριο και θα σου πάρουν το αίμα να είσαι απόλυτα ήρεμη και να μην έχεις ανεβάσει σφυγμούς. Όλα αυτά επηρεάζουν την τιμή και μπορεί να σου δείξει ψεύδος προς τα πάνω. Μη σε ανησυχεί τόσο πολύ καλά σου είπε η ενδοκρινολόγος αλλά ίσως θα πρέπει να την επαναλάβεις κάτω από αυτές τις προϋποθέσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Η προλακτίνη είναι μία περίεργη ορμόνη που ναι Σε κάποιες περιπτώσεις εμποδίζει τη σύλληψη όμως δεν πρέπει να σε ανησυχεί γιατί μπορεί να είναι τυχαία η τιμή της αυτή τη στιγμή. Ακριβώς επειδή είναι περίεργη η ορμόνη πρέπει να μετρηθεί με κάποιες συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Δηλαδή πρέπει από την προηγούμενη μέρα να είσαι ήρεμη όχι σεξ όχι άγχος όχι νεύρα. Το στρες το άγχος ο θυμός και το σεξ ανεβάζουν την τιμή. Την επόμενη μέρα το πρωί που θα ξυπνήσεις πριν πας να την κάνεις πρέπει να είσαι ξύπνια για δύο ώρες. Όταν θα πας στο εργαστήριο και θα σου πάρουν το αίμα να είσαι απόλυτα ήρεμη και να μην έχεις ανεβάσει σφυγμούς. Όλα αυτά επηρεάζουν την τιμή και μπορεί να σου δείξει ψεύδος προς τα πάνω. Μη σε ανησυχεί τόσο πολύ καλά σου είπε η ενδοκρινολόγος αλλά ίσως θα πρέπει να την επαναλάβεις κάτω από αυτές τις προϋποθέσεις.

Πω πω δηλαδή taggeris μου εγώ θα έχω μονίμως ανεβασμένη και δυστυχώς όχι από το καθημερινό σεξ! 😁😆 Μάλλον από το πολύ άγχος και τα νεύρα που δεν με ακούει καθόλου ο μικρός! Όσο για τους σφυγμούς όταν πέφτουν κάτω από 80 ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά! Ειδικά όταν πηγαίνω στο γιατρό 140 φτάνουν! 

Πάντως πόσα πράγματα υπάρχουν βρε κορίτσια! Είναι φοβερό! Τελικά ένα ρολόι είμαστε με χιλιάδες μικρά εξαρτήματα που πρέπει πάντα να είναι ρυθμισμένα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πω πω δηλαδή taggeris μου εγώ θα έχω μονίμως ανεβασμένη και δυστυχώς όχι από το καθημερινό σεξ! 😁😆 Μάλλον από το πολύ άγχος και τα νεύρα που δεν με ακούει καθόλου ο μικρός! Όσο για τους σφυγμούς όταν πέφτουν κάτω από 80 ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά! Ειδικά όταν πηγαίνω στο γιατρό 140 φτάνουν! 

Πάντως πόσα πράγματα υπάρχουν βρε κορίτσια! Είναι φοβερό! Τελικά ένα ρολόι είμαστε με χιλιάδες μικρά εξαρτήματα που πρέπει πάντα να είναι ρυθμισμένα!

 

καλημερα!!!κ εγω αυτο καταλαβα χθες στη γιατρο ποσα πραγματα μας επηρρεαζουν κ ποσα πρεπει να ελεγχουμε να ειναι σωστα ρυθμισμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Δεν πειραζει κοριτσι μου!! Θα ερθει το μωρακι που περιμενεις!! Ναι, ας κανετε ενα σπερμοδιαγραμμα και ορμονολογικες..εγω εκανα σημερα και βγηκε κιγο υψηλη η προλακτινη. 29,8 για την ακριβεια και το οριο ειναι 23,3. Μεχρι τον Σεπτεμβριο ηταν καλη. Εστειλα στην ενδοκρινολογο και μ ειπε να μην ανησυχω. Θα μιλησω αυριο μαζι της στις 10. Εχω αγχωθει πολυ! Βεβαια οι αλλες ειναι καλες!

Να μην αγχώνεσαι καθόλου.. πολλές κοπέλες μενουν εγγυουλες με υψηλή προλακτίνη βέβαια καλό θα ήταν  νΑ είναι ρυθμισμένη... Εσένα είναι εντός ορίων δε θεωρείται τρελα ανεβασμενη μην αγχώνεσαι.. επίσης οι ορμόνες να ξέρεις είναι πολύ ευκο να τις φτιάξεις. Αν θέλει να ρίξει τη τιμή μέσα σε 1 βδομάδα θα έχει πάει στο κανονικό οριό αφού δεν έχει μεγαλη απόκλιση. Με χαπακια dostinex. ❣️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου.. πολλές κοπέλες μενουν εγγυουλες με υψηλή προλακτίνη βέβαια καλό θα ήταν  νΑ είναι ρυθμισμένη... Εσένα είναι εντός ορίων δε θεωρείται τρελα ανεβασμενη μην αγχώνεσαι.. επίσης οι ορμόνες να ξέρεις είναι πολύ ευκο να τις φτιάξεις. Αν θέλει να ρίξει τη τιμή μέσα σε 1 βδομάδα θα έχει πάει στο κανονικό οριό αφού δεν έχει μεγαλη απόκλιση. Με χαπακια dostinex. ❣️😘

Συμφωνώ δεν είναι τόσο ψηλή η τιμή για να ανησυχήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου! Μιλησα κ μ ειπε οτι ειναι μια χαρα οι εξετασεις κ θα την παρω τηλ στις 3μιση για λεπτομερειες. Τελικα αυριο θα βγει κ το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου! Εχουμε φοβερο αγχος γι’αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Δε μου λέτε ποια θα ανοίξει το καινούργιο θέματακι;; Μπας και δούμε κανένα θετικό κι εμείς τα διδυμακια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Δε μου λέτε ποια θα ανοίξει το καινούργιο θέματακι;; Μπας και δούμε κανένα θετικό κι εμείς τα διδυμακια.... 

Γιατί δεν το ανοίγεις εσύ??? Νομίζω επιβάλλεται!!! 

Κορίτσια νομίζω μου ήρθε περίοδος. Είδα τώρα λίγα καφέ που πήγα τουαλέτα!! Είμαι πολύ χαρουμενη δεν το περίμενα να έρθει στις 27 μέρες από την αποβολή. Κανονικότατος ο πρώτος κύκλος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Δε μου λέτε ποια θα ανοίξει το καινούργιο θέματακι;; Μπας και δούμε κανένα θετικό κι εμείς τα διδυμακια.... 

Αχ είπε κάποιο κορίτσι ότι ήθελε να το ανοίξει! Νομίζω η @Άντρεα. Δεν είμαι σίγουρη όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Γιατί δεν το ανοίγεις εσύ??? Νομίζω επιβάλλεται!!! 

Κορίτσια νομίζω μου ήρθε περίοδος. Είδα τώρα λίγα καφέ που πήγα τουαλέτα!! Είμαι πολύ χαρουμενη δεν το περίμενα να έρθει στις 27 μέρες από την αποβολή. Κανονικότατος ο πρώτος κύκλος!!! 

Σίγουρα πρέπει να ανοίξει και το lacostaki μας κάποιο θέμα! Kostef μου εσύ άνοιξες; Δεν θυμάμαι! 

Τέλεια μπήκε σε μια σειρά ο οργανισμός σου! Πότε σου είπε να προσπαθήσεις πάλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου! Μιλησα κ μ ειπε οτι ειναι μια χαρα οι εξετασεις κ θα την παρω τηλ στις 3μιση για λεπτομερειες. Τελικα αυριο θα βγει κ το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου! Εχουμε φοβερο αγχος γι’αυτο..

Τέλεια marina μου! Καλά αποτελέσματα να έχετε και αύριο! Προσπαθήστε να μην αγχώνεστε! Όλα καλά θα πάνε!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σίγουρα πρέπει να ανοίξει και το lacostaki μας κάποιο θέμα! Kostef μου εσύ άνοιξες; Δεν θυμάμαι! 

Τέλεια μπήκε σε μια σειρά ο οργανισμός σου! Πότε σου είπε να προσπαθήσεις πάλι;

Όχι δεν έχω ανοίξει ακόμα, τώρα μου βάζεις ιδέες χάχα!!! Αν δεν έχουν αντίρρηση οι υπόλοιπες κοπέλες θα ήθελα να ανοίξω τον Αύγουστο!! 

Μου είπε ο γιατρός να αφήσω 2 μήνες δηλαδή ακόμα ένας κύκλος. Αλλά μη νομίζετε ότι εγώ είμαι υπεράνω τρογωμαι και εγώ να  αρχίσω ξανά.... Τη μία λέω να περιμένω ένα μήνα ακόμα την άλλη μήπως να γινόταν κανένα ατύχηματακι.... Θα δείξει η πορεία ότι με φωτίσει ο Θεός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ το θέμα είναι ότι εγώ δεν μπαίνω συνέχεια γιαυτό και δεν ανοίγω θέματακι.. Αφήστε που ο τίτλος που μου έρχεται δεν ταιριάζει καθόλου με τον καιρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσια μου βγηκαν οι δικες μου εξετασεις. Εχω λιγο υψηλη προλακτινη! Τι ειναι αυτο; Να φανταστω εμποδιζει την συλληψη;

Είχε η κουνιάδα μου ψηλή προλακτίνη, πολύ πιο ψηλή από τη δική σου κορίτσι μου, τόσο που συζητούσαν το ενδεχόμενο να κάνει MRI. Απλά θα σου πω πως με τη φαρμακευτική που της έδωσε η γιατρός της στον 1 μήνα έμεινε έγκυος :) Θετική σκέψη!!

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ είπε κάποιο κορίτσι ότι ήθελε να το ανοίξει! Νομίζω η @Άντρεα. Δεν είμαι σίγουρη όμως!

Εγω κορίτσια μου κράτησα από τώρα το θεματάκι του Ιούλη που θα είναι και ο πρώτος μήνας των προσπαθειών μας :) ❤️ Τον Ιούνη ελεύθερα να τον ανοίξει όποιο κορίτσι θέλει :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλησα με την ενδοκρινολογο! Ειπε οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ καλες και καμια απο τις τιμες δεν εμποδειζει την συλληψη. Μου αυξησε λιγο το χαπακι του θυρεοειδους, οχι για συλληψη αλλα λεει θα ειναι καλυτερα! Τις εξετασεις τις εκανα γιατι εβγαλα ξαφνικα χνουδι στον λαιμο. Μου ειπε δεν εχω κανενα ορμονολογικο προβλημα, αλλα επειδη η τιμη της προγεστερονης ειναι αυτη, καλο ειναι να μου γραψει κ αλλη μια πιο εξειδικευμενη για την προγεστερονη (κατι που την μετρανε με τις ωρες) για να δει μηπως αυτη φταιει για το χνουδι! Αλλα γενικα ειναι πολυ καλες! Αυτο! Κ η προγεστερονη ειναι καλη, απλα καλο ειναι να ηταν λιγο πιο χαμηλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Μιλησα με την ενδοκρινολογο! Ειπε οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ καλες και καμια απο τις τιμες δεν εμποδειζει την συλληψη. Μου αυξησε λιγο το χαπακι του θυρεοειδους, οχι για συλληψη αλλα λεει θα ειναι καλυτερα! Τις εξετασεις τις εκανα γιατι εβγαλα ξαφνικα χνουδι στον λαιμο. Μου ειπε δεν εχω κανενα ορμονολογικο προβλημα, αλλα επειδη η τιμη της προγεστερονης ειναι αυτη, καλο ειναι να μου γραψει κ αλλη μια πιο εξειδικευμενη για την προγεστερονη (κατι που την μετρανε με τις ωρες) για να δει μηπως αυτη φταιει για το χνουδι! Αλλα γενικα ειναι πολυ καλες! Αυτο! Κ η προγεστερονη ειναι καλη, απλα καλο ειναι να ηταν λιγο πιο χαμηλη!

Πολύ ωραία κορίτσι μου!! Άντε να βγει και το σπερμοδιάγραμμα, να χαλαρώσετε και να απολαύσετε τη διαδρομή μέχρι το μωράκι σας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...