Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

Εμένα σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες και είμαι τυχερή γιατί είναι και η εβδομάδα που δουλεύω απ το σπίτι. Είμαι ξεκούραστη λοιπόν. Την Πέμπτη θα πάω και για τεστ παπ οπότε θα μου πει και ο γιατρός πότε θα κάνω ωορυξία. Βέβαια δεν ελπίζω και πολύ. Γενικώς είμαι απαισιόδοξη πάντως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Εμένα σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες και είμαι τυχερή γιατί είναι και η εβδομάδα που δουλεύω απ το σπίτι. Είμαι ξεκούραστη λοιπόν. Την Πέμπτη θα πάω και για τεστ παπ οπότε θα μου πει και ο γιατρός πότε θα κάνω ωορυξία. Βέβαια δεν ελπίζω και πολύ. Γενικώς είμαι απαισιόδοξη πάντως. 

Καλήμερα κορίτσι μου. Και εγώ είμαι στο τέλος της περιόδου και σε λίγο ξεκινάνε οι γόνιμες. Και εγώ είμαι πάρα πολύ απαισιόδοξη. Αφού στον προηγούμενο κύκλο είχα κάνει πάρα πολλές προσπάθειες και είχα τόσα συμπτώματα, που ήμουν σχεδον σίγουρη ότι ήμουν ☹️. Που θα πάει, θα έρθει και για μας ένα θετικό τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια κανονικά έχω κύκλο 28 με 30 ημερών. Σήμερα ειμαι στην 28η.ξυπνησα με πόνους περιόδου και όλα τα συμπτώματα.ειδα μόνο μια καφέ κηλίδα στο εσώρουχο και τπτ άλλο..... Είμαι μεταξύ του να περιμένω μέχρι αύριο μήπως ξεκινήσει η να κάνω τεστ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Εμένα σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες και είμαι τυχερή γιατί είναι και η εβδομάδα που δουλεύω απ το σπίτι. Είμαι ξεκούραστη λοιπόν. Την Πέμπτη θα πάω και για τεστ παπ οπότε θα μου πει και ο γιατρός πότε θα κάνω ωορυξία. Βέβαια δεν ελπίζω και πολύ. Γενικώς είμαι απαισιόδοξη πάντως. 

Βουρ στο ψητο λοιπον προσπαθησε να εκμεταλλευτεις ολες τις γονιμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Βρε κορίτσια κανονικά έχω κύκλο 28 με 30 ημερών. Σήμερα ειμαι στην 28η.ξυπνησα με πόνους περιόδου και όλα τα συμπτώματα.ειδα μόνο μια καφέ κηλίδα στο εσώρουχο και τπτ άλλο..... Είμαι μεταξύ του να περιμένω μέχρι αύριο μήπως ξεκινήσει η να κάνω τεστ..... 

το τεστ υπαρχει περιπτωση να μην δειξει γιατι μπορει να ειναι αρχη ακομα και να μην ανιχνευση την ορμονη.πιστευω οτι σημερα μονο η χοριακη θα δειξει οποτε η πας για χοριακη η περιμενεις τουλαχιστον μεχρι αυριο παντως η καφε σταγονα ειναι καλο σημαδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Βρε κορίτσια κανονικά έχω κύκλο 28 με 30 ημερών. Σήμερα ειμαι στην 28η.ξυπνησα με πόνους περιόδου και όλα τα συμπτώματα.ειδα μόνο μια καφέ κηλίδα στο εσώρουχο και τπτ άλλο..... Είμαι μεταξύ του να περιμένω μέχρι αύριο μήπως ξεκινήσει η να κάνω τεστ..... 

Αν έχεις πολλά τεστ κάνε ένα, ίσως δείξει αν δεν έχεις καταναλώσει πολλά υγρά. Απλά αν βγει αρνητικό μη σε πάρει από κάτω... Αν τα είχα σπίτι δε θα κρατιόμουν να σου πω την αλήθεια γιαυτό τον λόγο δε ξαναπήρα.

Για να πω και το σωστό το καλύτερο είναι να περιμένεις μια μέρα να δεις αν σταματήσει και μετά να κάνεις τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η androfight είπε:

Εμένα σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες και είμαι τυχερή γιατί είναι και η εβδομάδα που δουλεύω απ το σπίτι. Είμαι ξεκούραστη λοιπόν. Την Πέμπτη θα πάω και για τεστ παπ οπότε θα μου πει και ο γιατρός πότε θα κάνω ωορυξία. Βέβαια δεν ελπίζω και πολύ. Γενικώς είμαι απαισιόδοξη πάντως. 

Αγάπη για να κάνεις τέστ Παπ πρέπει να έχεις αποχή 3 μέρες....δεν ξέρω αν στο είπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αγάπη για να κάνεις τέστ Παπ πρέπει να έχεις αποχή 3 μέρες....δεν ξέρω αν στο είπαν

Αυτη ειναι παλια θεωρεια εγω οσους γιατρους εχω ρωτησει μου εχουν πει οτι δεν παιζει ρολο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα σε ολες!Για τα κοριτσια που δεν περιμενουν,τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης ειναι ολοιδια με αυτα πριν την περιοδο.Κ οι πονοι στη μεση κ στο στηθος και οι πονοι στην κοιλια,ολα!Εγω καθε μερα νομιζα οτι θα αδιαθετησω,3 βραδια σερι ειχα παρει κ παυσιπονο γιατι νομιζα οτι θα μου ερθει λογω των πονων.Θερμοκρασια δε μετρησα ποτε με συστηματικο τροπο,καποια στιγμη εβαλα θερμομετρο αφου ξυπνησα κ ειχα 35.5.Ημουν ηδη εγκυος αλλα τοτε νομιζα οτι λογω χαμηλης θερμοκρασιας θα αδιαθετουσα.Οποτε σε μενα τουλαχιστον η θερμοκρασια μου ηταν στα ταρταρα κ ομως ημουν εγκυος.

Ευχομαι να εχετε ολες ομορφα νεα σε λιγες μερες,να γεμισουμε κι αλλα θετικα τεστακια. @Ευάγγελοςτ μη σε παιρνει απο κατω κουκλαρα μου,κ αυτο το μηνα να μην ερθει θα σου ερθει δωρο γενεθλιων τον επομενο!Δεν ειπαμε οτι ο Μαιος ειναι ο μηνας σου;😘😘😘

Μακάρι st3llina μου! Μακάρι να είναι ο μήνας μου! Το θέλω πάρα πολύ! Πόνους περιόδου είχα στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου κι έτσι ποτέ δεν το αποκλείω μέχρι να την δω αλλά νομίζω ότι θα τους ξεχωρίσω. Ίσως να κάνω και λάθος!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η androfight είπε:

Εμένα σήμερα ξεκινάνε οι γόνιμες και είμαι τυχερή γιατί είναι και η εβδομάδα που δουλεύω απ το σπίτι. Είμαι ξεκούραστη λοιπόν. Την Πέμπτη θα πάω και για τεστ παπ οπότε θα μου πει και ο γιατρός πότε θα κάνω ωορυξία. Βέβαια δεν ελπίζω και πολύ. Γενικώς είμαι απαισιόδοξη πάντως. 

Να μην είσαι απαισιόδοξη κορίτσι! Δως του να καταλάβει!😆 Βγάλε από το μυαλό σου τις σκέψεις εκείνη την στιγμή και απόλαυσε το! Που θα πάει; Θα μας έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Καλήμερα κορίτσι μου. Και εγώ είμαι στο τέλος της περιόδου και σε λίγο ξεκινάνε οι γόνιμες. Και εγώ είμαι πάρα πολύ απαισιόδοξη. Αφού στον προηγούμενο κύκλο είχα κάνει πάρα πολλές προσπάθειες και είχα τόσα συμπτώματα, που ήμουν σχεδον σίγουρη ότι ήμουν ☹️. Που θα πάει, θα έρθει και για μας ένα θετικό τεστακι

Όπως είπα και στην androfight μην είσαι απαισιόδοξη! Ότι έκανες και τον προηγούμενο μήνα να το κάνεις πάλι με τον ίδιο ζήλο! Μια δυο τρεις θα το πετύχουμε!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Βρε κορίτσια κανονικά έχω κύκλο 28 με 30 ημερών. Σήμερα ειμαι στην 28η.ξυπνησα με πόνους περιόδου και όλα τα συμπτώματα.ειδα μόνο μια καφέ κηλίδα στο εσώρουχο και τπτ άλλο..... Είμαι μεταξύ του να περιμένω μέχρι αύριο μήπως ξεκινήσει η να κάνω τεστ..... 

Κι εγώ εκείνο το πρωί είδα λίγο καφέ. Απογοητευτικά και είπα ότι μου ήρθε περίοδος. Ήταν Κυριακή πρωί κι ο άντρας μου είχε ήδη ντυθεί για να πάει να αγοράσει τέστ. Τελικά μέχρι το απόγευμα τίποτα. Ήμουν πεντακάθαρη. Έκανα και τσουπ θετικό! Αν δεν σου έρθει μέχρι αύριο κάνε ένα τεστακι! Σου εύχομαι να δεις δύο φωτεινές υπέροχες γραμμουλες! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ εκείνο το πρωί είδα λίγο καφέ. Απογοητευτικά και είπα ότι μου ήρθε περίοδος. Ήταν Κυριακή πρωί κι ο άντρας μου είχε ήδη ντυθεί για να πάει να αγοράσει τέστ. Τελικά μέχρι το απόγευμα τίποτα. Ήμουν πεντακάθαρη. Έκανα και τσουπ θετικό! Αν δεν σου έρθει μέχρι αύριο κάνε ένα τεστακι! Σου εύχομαι να δεις δύο φωτεινές υπέροχες γραμμουλες! 🥰

Πω πω τι ωραία... Πως σου μένουν αυτές οι στιγμές στο μυαλό... Μακαρι να είμαι και το κυριότερο να πάνε όλα καλά.... Γιατι έχω φάει ήδη δύο γερά χαστούκια και ο φόβος είναι τεράστιος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Καλήμερα κορίτσι μου. Και εγώ είμαι στο τέλος της περιόδου και σε λίγο ξεκινάνε οι γόνιμες. Και εγώ είμαι πάρα πολύ απαισιόδοξη. Αφού στον προηγούμενο κύκλο είχα κάνει πάρα πολλές προσπάθειες και είχα τόσα συμπτώματα, που ήμουν σχεδον σίγουρη ότι ήμουν ☹️. Που θα πάει, θα έρθει και για μας ένα θετικό τεστακι

Ααα ναι είμαστε μαζί! Χάχα, τον προηγούμενο μήνα το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν συχνοουρία και είχα ελπίδες. Έλεγα "βρε λες?" Αλλά δυστυχώς. Νομίζω ότι το κεφάλι μας φτιάχνει μόνο του συμπτώματα. Όπως είπε και μια φίλη μας πιο πάνω, το πιο σωστό σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση. Τέσπα. Είμαι σπίτι, είμαι ξεκούραστη. Θα απολαύσω τις επαφές και ότι γίνει. Άλλωστε έχω πάρει απόφαση αν δεν κάτσει να πάω για σπερματέγχυση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Δε θα αντέξω να τελειώσει και αυτό το έτος χωρίς να έχω δει κι εγώ ένα επιτέλους θετικό τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αγάπη για να κάνεις τέστ Παπ πρέπει να έχεις αποχή 3 μέρες....δεν ξέρω αν στο είπαν

Κι εγώ έτσι νόμιζα taggeris μου και 3 ,μην σου πω και 4, ημέρες πιο πριν δεν έκανα. Ο γιατρός μου είπε όμως ότι αρκεί να μην κάνεις από την προηγούμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αγάπη για να κάνεις τέστ Παπ πρέπει να έχεις αποχή 3 μέρες....δεν ξέρω αν στο είπαν

Το ξέρω! Είναι όλα υπολογισμένα! Χεχε. Λογικά ωορυξία έχω το Σάββατο. Οπότε αυτές οι μέρες δεν είναι και οι σημαντικότερες. Έχω σταθερό κύκλο 26 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Πω πω τι ωραία... Πως σου μένουν αυτές οι στιγμές στο μυαλό... Μακαρι να είμαι και το κυριότερο να πάνε όλα καλά.... Γιατι έχω φάει ήδη δύο γερά χαστούκια και ο φόβος είναι τεράστιος. 

Θυμάμαι την κάθε λεπτομέρεια! Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είχα τρελαθεί από την χαρά μου! Την θυμάμαι καλύτερα και από την δεύτερη! Δυστυχώς όμως και για εμένα δεν είχε ευτυχή κατάληξη παρόλα αυτά δεν θέλω να το ξεχάσω. Ζω με αυτό . Είναι κομμάτι της ζωής μου και ένα όνειρο που έμεινε μισό. Αλλά όλα γίνονται για κάποιο λόγο για αυτό πρέπει να κοιτάμε μπροστά χωρίς όμως να δίνουμε στο παρελθόν μας το δικαίωμα να μας κρατάει πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτη ειναι παλια θεωρεια εγω οσους γιατρους εχω ρωτησει μου εχουν πει οτι δεν παιζει ρολο αυτο

Κορίτσια κ γω αυτό που λέει η @Taggeris ξέρω... μιλάμε για ελεύθερες επαφές όπου το σπέρμα θα μείνει στον κόλπο κ θα ανακατευτεί με τα κολπικά υγρά αλλιώνοντας το αποτέλεσμα. Για τον ίδιο λόγο δεν πρέπει να έχεις κάνει κ υπέρηχο γιατί μένει το gel. Πέρα από το γιατρό μου, μου το είπαν κ στο διαγνωστικό που πήγα για εξέταση κολπικού 2 φορές...  @androfight καλύτερα να το διευκρινίσεις με το γιατρό αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Θυμάμαι την κάθε λεπτομέρεια! Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είχα τρελαθεί από την χαρά μου! Την θυμάμαι καλύτερα και από την δεύτερη! Δυστυχώς όμως και για εμένα δεν είχε ευτυχή κατάληξη παρόλα αυτά δεν θέλω να το ξεχάσω. Ζω με αυτό . Είναι κομμάτι της ζωής μου και ένα όνειρο που έμεινε μισό. Αλλά όλα γίνονται για κάποιο λόγο για αυτό πρέπει να κοιτάμε μπροστά χωρίς όμως να δίνουμε στο παρελθόν μας το δικαίωμα να μας κρατάει πίσω.

Έχεις τόσο δίκιο.... Ο φόβος μου τοσο καιρό με κράτησε πίσω από τις προσπάθειες... Αλλα αν το θέλω δεν είχα άλλη επιλογή έπρεπε να το αφήσω όσο γίνεται πίσω....και το θέλω πολύ... Οπότε είπε πάμε και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Έχεις τόσο δίκιο.... Ο φόβος μου τοσο καιρό με κράτησε πίσω από τις προσπάθειες... Αλλα αν το θέλω δεν είχα άλλη επιλογή έπρεπε να το αφήσω όσο γίνεται πίσω....και το θέλω πολύ... Οπότε είπε πάμε και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Όταν κοίταξα τον γιατρό μου την ώρα της εξέτασης κατάλαβα ότι το μωρό μου δεν ζεί πια. Τότε εκείνος με ρώτησε τι θα κάνεις αν σκονταψεις και πέσεις κάτω στο δρόμο την ώρα που περπατάς; Θα μείνεις κάτω να κλαίς ή θα σηκωθείς για να συνεχίσεις τον δρόμο σου! Έτσι είναι κορίτσι μου. Θέλει πείσμα! Δεν είναι εύκολο να αποβάλλεις τον φόβο αλλά δεν θα τον αφήσεις να ορίζει και την ζωή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ έτσι νόμιζα taggeris μου και 3 ,μην σου πω και 4, ημέρες πιο πριν δεν έκανα. Ο γιατρός μου είπε όμως ότι αρκεί να μην κάνεις από την προηγούμενη.

Ωωω αλήθεια; Αυτό είναι εξαιρετικό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η androfight είπε:

Το ξέρω! Είναι όλα υπολογισμένα! Χεχε. Λογικά ωορυξία έχω το Σάββατο. Οπότε αυτές οι μέρες δεν είναι και οι σημαντικότερες. Έχω σταθερό κύκλο 26 ημερών.

Αποτι λένε τα κορίτσια δεν παίζει ρόλο... οπότε βουρ κοπελιά... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Αυτη ειναι παλια θεωρεια εγω οσους γιατρους εχω ρωτησει μου εχουν πει οτι δεν παιζει ρολο αυτο

Εγώ που έκανα τον Φεβρουάριο μου είπε να μην έχω επαφές για 2 μέρες γιατί αλλοιώνεται το αποτέλεσμα του ΠΑΠ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Εγώ που έκανα τον Φεβρουάριο μου είπε να μην έχω επαφές για 2 μέρες γιατί αλλοιώνεται το αποτέλεσμα του ΠΑΠ 

Στο οτι δεν πρεπει να υπαρχουν επαφες με εκσπερματιση στον κολπο λογικα εχετε δικιο εμενα τα προηγουμενα τεστ παπ ηταν με τραβηγμα τους τελευταιους μηνες που εχουμε ολοκληρωμενες επαφες δεν εχω παει για τεστ παπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...