Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

Κοριτσάκια καλό μήνα με υγεία πάνω από όλα!! Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός για όλες και να έχουμε πολλά ευχάριστα νέα!❤️🤱🤰

Το μήνα Απρίλιο, ο Παλαμάς τον συνέδεσε με την Αυγή, το ξεκίνημα της ημέρας, ίσως γιατί είναι ο μήνας, όπου αρχίζει να «ξυπνάει» η φύση, να ξημερώνει ένας καινούριος φωτεινός κύκλος, μετά το σκοτεινό χειμώνα. Εύχομαι σε όλες αυτός ο μήνας να είναι ο πιο φωτεινός από όλους!!

Ο Απρίλης κι η Αυγή.

Ταίρι νιόνυφο προβαίνει
Ο Απρίλης κι η Αυγή.
Να του στρώσει το προσμένει
Νυφικό κρεβάτι η Γη.

 

Χίλια δώρα ετοιμάζει
Για το ταίρι π’ αγαπά.
Τα ξεθάφτει, και χαλάζι
Πλούτη ατίμητα σκορπά.

 

Εις τους κήπους άνθη χύνει
Και πουλιά στις λαγκαδιές,
Στα πουλιά τραγούδια δίνει,
Και στα άνθη ευωδιές.

 

Στο χλωρό χορτάρι αρνάκια
Να χαρούνε προσκαλεί
Και δυο τρία συννεφάκια
Ντύνει με λευκή στολή.

 

Τη δροσιά κάνει να λάμπει
Σα διαμάντι στα κλαριά,
Άνθος φτερωτό την κάμπη,
Αεράκι το βοριά.

 

Και τα δέντρα φουντωμένα,
Πράσινα βαθιά, ανοιχτά,
Μόλις βγήκαν νιοβαμμένα,
Απ’ τα χέρια της κι αυτά.

 

Είν’ η λίμνη πιο γαλάζια,
Πιο καθάρια η ρεματιά,
Πιο πολλά έχ’ η κόρη νάζια,
Και ο έρωτας ψευτιά…

 

Ταίρι νιόνυφο προβαίνει
Ο Απρίλης κι η Αυγή
Να του στρώσει το προσμένει
Νυφικό κρεβάτι η Γη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Elenikon τι όμορφο το καινούριο θέμα ❣️❣️

Καλό μήνα σε όλες μας!!!!!

Μόνο ευχάριστα να φέρει αυτός ο μήνας!!

Υγεία και πολλές φουσκωμένες κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!! 🌸🌸

τι ωραία που τα έγραψες βρε κορίτσι @Elenikon.. με το καλό το μωράκι σου!! σίγουρα θα φέρεις τύχη σε όλες κ θα φουσκώσουμε!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ όμορφο @Elenikon!!!

Κορίτσια με το καλό σποράκια στις κοιλίτσες!!!

Εγώ φοβάμαι πως θα χάσω αυτό τον μήνα 😭 … αλλά δε σταματώ να ελπίζω!!!

❣️🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:? 

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3                                                                       j

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 02/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 04/4

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 01/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:08/4

Love13:24/4

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4            

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!🥰🥰🥰🥰

Καλό μήνα να έχουμε! Να είναι τυχερό το νέο μας θεματακι. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το ανοίξω με ένα θετικό τεστακι αλλά ελπίζω να το κλείσω! Καλή επιτυχία σε όλες μας λοιπόν και με το καλό να φέρουν τα νινακια τους στο κόσμο τα κορίτσια μας που ήδη είναι εγκυουλες!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλό μήνα!! ☀️🌺

Πολλά θετικά τεστακια και μικρά μικρά σπορακια!!

@maroulita η σειρα σου ειναι εισαι η πρωτη στη λιστα!!! εχουμε κανενα συμπτωματακι?? απο τη @diana8 εχουμε κανενα νεο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας και καλό μήνα σε όλες μας. Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Μετά από δύο παλλινδρομες και πολλά δάκρυα είπαμε μήπως αυτόν το μήνα βάλουμε μπρος για νινακι.... Εύχομαι η τρίτη να είναι η τυχερή μου καθώς ελπίζω και όλες εσείς να μου φέρεται και να σας φέρω τύχη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και καλό μήνα σε όλες μας. Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Μετά από δύο παλλινδρομες και πολλά δάκρυα είπαμε μήπως αυτόν το μήνα βάλουμε μπρος για νινακι.... Εύχομαι η τρίτη να είναι η τυχερή μου καθώς ελπίζω και όλες εσείς να μου φέρεται και να σας φέρω τύχη.... 

Καλως ηρθες στο καινουργιο μας θεματακι αν θες στειλε μου την ημερομηνια τις επομενης περιοδου να σε βαλω στο τυχερο μας πινακακι!! Σου ευχομαι να σου φερει κι εσενα τυχη οπως και σε τοσα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

@maroulita η σειρα σου ειναι εισαι η πρωτη στη λιστα!!! εχουμε κανενα συμπτωματακι?? απο τη @diana8 εχουμε κανενα νεο?

Τίποτα απολύτως όμως!!! Ουτε πρήξιμο, ούτε πόνο, ουτε υγρά. Ελάχιστα πονακια χθες βράδυ που αν δεν δώσεις σημασία δεν τα καταλαβαίνεις κιόλας! Όχι ότι είχα κ ποτέ έντονα συμπτώματα.. απλά περιμενω να έρθει.. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

Τίποτα απολύτως όμως!!! Ουτε πρήξιμο, ούτε πόνο, ουτε υγρά. Ελάχιστα πονακια χθες βράδυ που αν δεν δώσεις σημασία δεν τα καταλαβαίνεις κιόλας! Όχι ότι είχα κ ποτέ έντονα συμπτώματα.. απλά περιμενω να έρθει.. 😔

περιμενεις να μην ερθει!!! ειπαμε δεν δεχομαστε επισκεψεις αν ερθει θα ειναι ακαλεστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lactostaki μου γλυκό χθες αδιαθετησα!!!!! 

Βρε κορίτσια μου έχω μια απορία. Ο άντρας μ λέει μήπως λόγω του γνωστού χάους που επικρατεί το αφήναμε λίγο.... Εγω του είπα πως πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό και δεν ξέρουμε πόσο θα πάρει... Εσείς τι λέτε???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

περιμενεις να μην ερθει!!! ειπαμε δεν δεχομαστε επισκεψεις αν ερθει θα ειναι ακαλεστη!!!

Μακάρι Παναγία μου!!!🙏 Είναι απ' τις ακάλεστες παντως η δικια μου!!😠

Κ μ' αυτά και με 'κεινα ρε κορίτσια ο σύζυγος δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει της εξετάσεις του!! Πανω που τον είχα έτοιμο, ζεστό, αποφασισμένο, να σου η καραντίνα. Δεν ήθελε κ πολύ!! Να δούμε πότε θα το ξαναπιασουμε τώρα..🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Lactostaki μου γλυκό χθες αδιαθετησα!!!!! 

Βρε κορίτσια μου έχω μια απορία. Ο άντρας μ λέει μήπως λόγω του γνωστού χάους που επικρατεί το αφήναμε λίγο.... Εγω του είπα πως πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό και δεν ξέρουμε πόσο θα πάρει... Εσείς τι λέτε???? 

Αχ κ μένα κατι τέτοια κουφά μου έλεγε όταν του έλεγα για τις επαναληπτικές εξετάσεις που ειπε ο ουρολόγος. Η απάντηση; "Δεν βλέπεις τι γίνεται, κάτσε να δούμε που θα παει ολο αυτο κτλ κτλ" μέχρι που έκλεισαν τα ιατρεία και τώρα φυσικά δεν είναι ανάγκη να γίνουν άμεσα, μην πάθουμε κ τπτ, ας περιμένουμε λίγο!! 

Άντρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα να δεις την ιδια συζητηση ειχαμε κι εμεις η διαφορα βεβαια ειναι οτι εγω δεν εχω το ηληκιακο περιθωριο να περιμενω και το προχωραω ξεροντας οτι θα πρεπει να προσεχω παρα πολυ τωρα αν εσεις εχετε το περιθωριο να περιμενετε ισως να ηταν καλο να το αναββαλεται για λιγο.Αυτο βεβαια θα ηταν καλυτερα να το συζητησεις με τον γιατρο σου. Οταν εχεις καινουργια ημερομηνια στειλε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίταξε είμαστε 35 αλλά έχουμε περάσει αρκετά και έχει φοβηθεί ο κακομοίρης και από το θέμα του παιδιού και του κορωνοιου.....εγω να πω την αλήθεια ανυπομονώ να αρχίσουμε.......

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

κοιτα να δεις την ιδια συζητηση ειχαμε κι εμεις η διαφορα βεβαια ειναι οτι εγω δεν εχω το ηληκιακο περιθωριο να περιμενω και το προχωραω ξεροντας οτι θα πρεπει να προσεχω παρα πολυ τωρα αν εσεις εχετε το περιθωριο να περιμενετε ισως να ηταν καλο να το αναββαλεται για λιγο.Αυτο βεβαια θα ηταν καλυτερα να το συζητησεις με τον γιατρο σου. Οταν εχεις καινουργια ημερομηνια στειλε μου

Κοίταξε είμαστε 35.αλλα έχουμε περάσει πολλά και φοβάται ο κακομοίρης....Να σε ρωτήσω κάτι μπορεί και λίγο χαζό?Τι εννοείς καινούργια ημερομηνία.... Σόρυ αλλά είμαι ξανθιά και με άβαφη ρίζα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Τίποτα απολύτως όμως!!! Ουτε πρήξιμο, ούτε πόνο, ουτε υγρά. Ελάχιστα πονακια χθες βράδυ που αν δεν δώσεις σημασία δεν τα καταλαβαίνεις κιόλας! Όχι ότι είχα κ ποτέ έντονα συμπτώματα.. απλά περιμενω να έρθει.. 😔

Γεια σας κορίτσια εγω είμαι 33 εβδομάδων τώρα και θέλω να σου πω ότι ούτε εγώ είχα τίποτα  και όπως λες και εσύ πινάκια που δεν τα φίνα σημασία καν σαν να μην υπήρχαν και με τρίτη μέρα καθυστέρηση θετικοοτατοο ....ελπίζω κ εσύ να είσαι σαν την δική μ περίπτωση ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Αχ κ μένα κατι τέτοια κουφά μου έλεγε όταν του έλεγα για τις επαναληπτικές εξετάσεις που ειπε ο ουρολόγος. Η απάντηση; "Δεν βλέπεις τι γίνεται, κάτσε να δούμε που θα παει ολο αυτο κτλ κτλ" μέχρι που έκλεισαν τα ιατρεία και τώρα φυσικά δεν είναι ανάγκη να γίνουν άμεσα, μην πάθουμε κ τπτ, ας περιμένουμε λίγο!! 

Άντρες!!!!

Εμεις το Σαββατο το βραδυ σκοτωθηκαμε αρχισε να μου λεει οτι ειμαι εγωιστρια και οτι δεν σκεφτομαι τι μπορει να συμβει και διαφορες τετοιες αηδιες και του ειπα οτι αν δεν γινει τωρα δεν θα γινει ποτε αλλα απο τη στιγμη που φοβαται το αφηνουμε...βεβαια μου ειπε το κουλο...γιατι τι πειραζει αν κανεις παιδι στα 45. Ευτυχως βεβαια συννηλθε αμεσως και την επομενη το ειχε μετανοιωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Κοίταξε είμαστε 35 αλλά έχουμε περάσει αρκετά και έχει φοβηθεί ο κακομοίρης και από το θέμα του παιδιού και του κορωνοιου.....εγω να πω την αλήθεια ανυπομονώ να αρχίσουμε.......

Κοίταξε είμαστε 35.αλλα έχουμε περάσει πολλά και φοβάται ο κακομοίρης....Να σε ρωτήσω κάτι μπορεί και λίγο χαζό?Τι εννοείς καινούργια ημερομηνία.... Σόρυ αλλά είμαι ξανθιά και με άβαφη ρίζα!!!! 

ποτε ειναι να σου ερθει η επομενη περιοδος αυτη ηρθε η επομενη για ποτε ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...