Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,με συνχωρητε που εξαφανίστηκαν αλλαααα...προσπαθώ να δω πως να σας το εξηγήσω!!! Κάποιες από εσάς θα θυμάστε ότι έπαιρνα αντικαταθλιπτικά λόγω κρίσεων πανικού και κατάθλιψης που είχα !!! Εφόσων όμως έχουμε ξεκίνησει τις διαδικασίες εξωσωματικής ,ο ψυχίατρος μου είπε ότι θα πρέπει να τα διακόψω όταν τον ρώτησα εάν θα έχω κάποια στερητικα σύνδρομα τα μου είπε πως ναι αλλά θα κρατήσουν λίγο και να σκέφτομαι ότι το τίμημα είναι πολύ μεγαλύτερο!!! Έτσι λοιπόν και εγώ εδώ και αρκετές εβδομάδες έχω ξεκινήσει την αποθεραπεία (διακόπτοντας σταδιακά τα χάπια) και εδώ και μια εβδομάδα είναι που δεν τα παίρνω καθόλου!!! Τα στερητικα όμως δεν θα κάναν διακρίση σε εμένα και φυσικά μου χτύπησαν την πόρτα!!! Ως αποτέλεσμα να είμαι από λίγο έως παρααααααα Πολύ κάπως αυτόν τον καιρό (δύο απανωτές κρίσεις με σπασμούς και εμετούς κλάμα πολύ και τέτοια) ο λόγος λοιπόν για να μην σας κουράζω που δεν έμπαινα είναι ότι επηρεάζομαι και ανχωνομαι πάρα πολύ αυτό το καιρό και το παραμικρό με ανχωνει φυσικά το πινακακι που έχω αναλάβει μου φαντάζει βουνό γι'αυτό εάν κάποια κοπέλα μπορεί να το αναλάβει μέχρι να συνέλθω θα με ευχαριστούσε πολύ!!! Δεν θα φύγω εδώ θα μείνω αλλά θέλω λίγο χρόνο για να πετάξω τα γαμωχαπα από την ζωή μου και να μην τα ξαναπάρω ΠΟΤΕ!!! ΤΟ ΤΊΜΗΜΑ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ!!! Για να καταλάβατε σε τη κατάσταση είμαι σας γράφω και κλαιωωωω ότι να ναιιιιιι!!!! Τεσπά σας αγαπώ εδώ θα είμαι απλά θέλω λίγο χρόνο!!!!!!!!! 

Κορίτσι μου όλα καλά θα πανε, θα το δεις! Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι και πάνω απ' όλα πίστεψε στον εαυτό σου! Είδα εδώ ένα άνθρωπο ζεστό και καλόκαρδο και σου αξίζουν όλα τα καλα! Θα τα καταφέρεις!!! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:6/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 12/02

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

@lactaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Φιλόλογος ειδικής είμαι. Όχι στο νησί γιατί μόνο εδώ δήλωνα άλλωστε..  αλλά σ χωριο. Δε πειράζει όλα καλά θα ηρεμήσω .. δε το περιμενα. Ήμουν. 5 χρόνια στα ρούχα κ μέσα σ μια μέρα πρέπει να πάρω αποφάσεις... 

Κι εγώ φιλόλογος άντε κορίτσια να ανοίξουμε ένα φροντιστήριο χαχαχαχαχα..να πας αγαπημένη μου και μην προτρεχεις στο τι θα συμβεί του χρόνου..ένα πράγμα τη φορά και όλα θα στρώσουν..το θέμα είναι να βολεψεις τα ταξίδια σου στην Αθήνα και όλα τα άλλα θα ακολουθήσουν το πρόγραμμα.. ❤️ @Lacostakiεγω έχω Πητ 9/8 ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου και μια πιο καθαρη φωτο χωρις καμια επεξεργασια!! Στην τελευταια οντως φαινεται κατι ... ομως σε ολες νομιζω πως βλεπω κατι
ειναι στις 13 το πρωι !! Χθες περιμενα να αδιαθετησω και τπτ ακομα.!! Δεν ξερω κιολας μπορει να ειναι απο το τοσοοο πολυ που το θελω και να βλεπω γραμμες ... κοριτσια βλεπετε κατι εσεις ? Σκεφτομαι εαν δεν ερθει μεχρι αυριο να κανω τεστ!!! Συνηθως ειναι 28-30 ο κυκλος μου πολυ σπανια θα παει 2 μερες μετα !!!

47DC215D-653E-40EB-AC8E-7972A0646AC7.jpeg

E3735E03-3FF8-4013-BF09-702A531A339D.jpeg

1BC2C6E6-4E44-4EA6-A741-AC740C1D1076.jpeg

Κορίτσι μου κάνε αύριο πρωί ένα τεστακι τώρα που πήρε φόρα η ομάδα πιστεύω θα σε έπιασε το ρεύμα των εγκυμονουσων χαχαχαχαχαχ..η αλήθεια είναι ότι στην ασπρόμαυρη κάτι βλέπω κι εγώ κάνε ένα το πρωί να ξεκινήσει και το αύριο τόσο γλυκά όσο σήμερα με την Εύη.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κι εγώ φιλόλογος άντε κορίτσια να ανοίξουμε ένα φροντιστήριο χαχαχαχαχα..να πας αγαπημένη μου και μην προτρεχεις στο τι θα συμβεί του χρόνου..ένα πράγμα τη φορά και όλα θα στρώσουν..το θέμα είναι να βολεψεις τα ταξίδια σου στην Αθήνα και όλα τα άλλα θα ακολουθήσουν το πρόγραμμα.. ❤️ @Lacostakiεγω έχω Πητ 9/8 ❤️

Ε ναι σωστά το έχω βάλει.. Το χω που το χω λείψω δεν θα μου πάρετε κι αυτό το λιγο😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου κάνε αύριο πρωί ένα τεστακι τώρα που πήρε φόρα η ομάδα πιστεύω θα σε έπιασε το ρεύμα των εγκυμονουσων χαχαχαχαχαχ..η αλήθεια είναι ότι στην ασπρόμαυρη κάτι βλέπω κι εγώ κάνε ένα το πρωί να ξεκινήσει και το αύριο τόσο γλυκά όσο σήμερα με την Εύη.. :)

Η πιο γλυκιά αυπνια κοριτσια... ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

@I want a baby @Lacostaki Καλημέρα αρχικά!!!😊

Προφανώς και δεν μπορούμε να συγκριθούμε...είμαι σχεδόν 26 και έχουμε ένα χρόνο σχέση...(σίγουρα με τον καιρό αλλάζουν λίγο τα πράγματα)

Η κάθε σχέση είναι διαφορετική δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει ταμπού για αυτό!!απλα εγώ έχω πιάσει τον εαυτό μου να αγχώνεται αυτές τις μέρες και να σκέφτομαι την επαφή σαν διαδικασία που πρέπει να γίνει....για αυτό το διόρθωσα...!!!Εγω σε αυτόν τον κύκλο χρησιμοποίησα τα τελευταία τεστ ωορρηξίας...είπα στον εαυτό μου ότι δεν θέλω να μπω σε αυτήν την διαδικασία...τα χρησιμοποίησα λίγους μήνες έτσι ώστε να μάθω λίγο τον κύκλο μου και ποτέ είναι συνήθως η ωορρηξία μου....!!!παρ όλα αυτά ποτέ δεν του έχω πει για τα τεστ ωορρηξίας...και μια μέρα από αυτές ήταν άρρωστος!!!απο την μια σκέφτηκα κρίμα να την αφήσουμε ανεκμετάλλευτη αλλά από την άλλη τι να του πω οταν έχει πυρετό;!Δεν μου βγαίνει να το κάνω επειδή πρέπει!Αυτός ήθελε και έγινε!!!

Είναι στον άνθρωπο και φυσικά στην αντοχή και τον χρόνο που έχει μπροστά του...‘Εμείς προσπαθούμε λίγο καιρό και σχετικά έχω μικρή ηλικία! Αν δεν έρθει σε 6-7 μήνες δεν ξέρω πως θα αντιδράσω,αλλά προς το παρών είμαι χαλαρή!!  
Συγνώμη αν είπα κάτι που δεν σου άρεσε ή που σε ενόχλησε...την άποψη μου απλα λέω.😊 

 

Όχι βρε γιατί να με ενόχλησε; Συζήτηση κάνουμε και ανταλλαγή απόψεων! Σίγουρα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Σίγουρα δεν μπορούνε να συγκριθούν οι επαφές που μπορεί να έχει ένα ζευγάρι τον πρώτο χρόνο και ένα μετά απο 13 ή 16 χρόνια που είναι μαζί. Γι'αυτό και όταν το ζευγάρι ξεκινάει προσπάθειες στις αρχές πιάνουν συνήθως αμέσως ενώ είναι γεγονός ότι τα ζευγάρια που είναι πολλά χρόνια μαζί όταν αποφασίσουν να κάνουν παιδί δυσκολεύονται. Δε μιλάω γι'αυτού που έχουν κάποιο πρόβλημα, μιλάω καθαρά για το άγχος που δεν σε αφήνει να το ευχαριστηθείς.
Εμείς προσπαθούμε ήδη 14 μήνες και δεν έρχεται. Όσο περνάει ο καιρός θα αγχωνόμαστε περισσότερο. Πχ μέχρι τους 12 μήνες δεν αγχωνόμασταν τόσο, τώρα αρχίσαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Όχι βρε γιατί να με ενόχλησε; Συζήτηση κάνουμε και ανταλλαγή απόψεων! Σίγουρα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Σίγουρα δεν μπορούνε να συγκριθούν οι επαφές που μπορεί να έχει ένα ζευγάρι τον πρώτο χρόνο και ένα μετά απο 13 ή 16 χρόνια που είναι μαζί. Γι'αυτό και όταν το ζευγάρι ξεκινάει προσπάθειες στις αρχές πιάνουν συνήθως αμέσως ενώ είναι γεγονός ότι τα ζευγάρια που είναι πολλά χρόνια μαζί όταν αποφασίσουν να κάνουν παιδί δυσκολεύονται. Δε μιλάω γι'αυτού που έχουν κάποιο πρόβλημα, μιλάω καθαρά για το άγχος που δεν σε αφήνει να το ευχαριστηθείς.
Εμείς προσπαθούμε ήδη 14 μήνες και δεν έρχεται. Όσο περνάει ο καιρός θα αγχωνόμαστε περισσότερο. Πχ μέχρι τους 12 μήνες δεν αγχωνόμασταν τόσο, τώρα αρχίσαμε...

Και εμένα με πιάνουν κρίσεις!!! Ότι μπορεί να έχω κάτι εγώ ή ο σύντροφος μου!Μετα λέω μπορεί απλα να μην πετύχαμε τις μέρες;Μετά ξανά σκέφτομαι ότι μπορεί να χρειάζομαι καμία βιταμίνη,άλλες ότι έχω μεγάλο πρόβλημα κ αν χρειαστώ εξωσωματική ποσό καιρό θα μου πάρει,που θε βρω τόσα χρήματα κτλ

έκρηξη κανονικά στο κεφάλι μου!!!ειπα αν δεν πιάσω αυτόν τον μήνα θα πάρω βιταμίνες και αν δεν πιάσω μέχρι Ιούνη (8-9 μήνες προσπαθειών) να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις και ότι άλλο μου πει η γιατρός

εσυ έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις ;και αν ναι με ποια σειρά ;!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Κι εγώ φιλόλογος άντε κορίτσια να ανοίξουμε ένα φροντιστήριο χαχαχαχαχα..να πας αγαπημένη μου και μην προτρεχεις στο τι θα συμβεί του χρόνου..ένα πράγμα τη φορά και όλα θα στρώσουν..το θέμα είναι να βολεψεις τα ταξίδια σου στην Αθήνα και όλα τα άλλα θα ακολουθήσουν το πρόγραμμα.. ❤️ @Lacostakiεγω έχω Πητ 9/8 ❤️

Αυτό θα κάνω .. παρουσιάζομαι από βδομάδα.. δύσκολη όλη αυτή η αλλαγή στη ζωή μου αλλά νομίζω καλά έκανα κ πήρα αυτό το ρίσκο. σχετικά με τα ταξίδια που πρέπει να κάνω μίλησα με αναπληρώτριες κ μ πανε τι μπορώ να κάνω σχετικά με τις αδειες... θα μιλήσω κ στον διευθυντή μπας κ ευαισθητοποιηθεί λίγο... κ ο θεός βοηθός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Αχ κ εσυ αγγλια? Σε πιο μερος??? Ρε δεν εχω ιδεα δεν εχω προλάβει να σκεφτώ τπτ. Σκέφτηκα οτι θα κατεβω για πασχα κ θα παω γυναικολογο σιγουρα. Θα παρω τηλ να κανω σε ιδιωτικο χοριακες.  Σκ δεν εχω την ευχέρεια να κατεβαινω δε μενω κοντα σε αεροδρομιο.  Ειμαι καρκινος με ωροσκοπο ζυγο. Ο συντροφος μ ζυγός.  Προφανως για πλακα τ λεω οτι θα εχω προβλημα απλα ξερω απο τν αγαπημενο μου οτι ξερει κ με τουμπαρει εχει παντα επιχειρηματα  κ δε κερδιζω χαχαχαααχαχαχ φαντασου ενα μπομπιρακι ιδιο να με κανουν οτι θέλουν.. κ προφανως παλι κανω πλακα ασ με κανουν οτιιι θελουν αληθεια.

Λονδίνο είμαι εγώ!! Εσύ έξω από μία πόλη μου είχες πει; Κατάλαβα..εγώ ευτυχώς μένω Αθήνα οπότε είναι κάπως πιο βολικό(που και πάλι είναι κουραστικό βέβαια)..τώρα έχω πάρει άδεια την Παρασκευή γιατί έχω την εξέταση το πρωί, οπότε θα πάω από Πέμπτη απόγευμα Αθήνα και θα γυρίσω Κυριακή.. Ελλάδα πού μένεις εσύ;

Α από αυτή την άποψη ναι οι ζυγοί είναι καταφερτζήδες γιατί είναι και διπλωμάτες χαχα..αλλά είναι γλυκά παιδιά ειδικά αν είναι κοριτσάκι θα είναι τέλειο ζυγός 💕 το μόνο κακό είναι ότι είναι πολύ αναποφάσιστοι😅 κι εσύ πρέπει να είσαι πολύ γλυκιά και κουλ, καρκίνος με ωροσκόπο ζυγό είναι η θεία μου και είναι έτσι, πολύ καλή αλλά και χαλαρή..πολύ αγχώδης βέβαια με τα παιδιά της😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ε ναι σωστά το έχω βάλει.. Το χω που το χω λείψω δεν θα μου πάρετε κι αυτό το λιγο😊😊😊😊

Αν σε πω δεν το δα εγώ το είχα λειψό και τώρα με την εγκυμοσύνη σαν να είναι ακόμα πιο λειψό χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Και εμένα με πιάνουν κρίσεις!!! Ότι μπορεί να έχω κάτι εγώ ή ο σύντροφος μου!Μετα λέω μπορεί απλα να μην πετύχαμε τις μέρες;Μετά ξανά σκέφτομαι ότι μπορεί να χρειάζομαι καμία βιταμίνη,άλλες ότι έχω μεγάλο πρόβλημα κ αν χρειαστώ εξωσωματική ποσό καιρό θα μου πάρει,που θε βρω τόσα χρήματα κτλ

έκρηξη κανονικά στο κεφάλι μου!!!ειπα αν δεν πιάσω αυτόν τον μήνα θα πάρω βιταμίνες και αν δεν πιάσω μέχρι Ιούνη (8-9 μήνες προσπαθειών) να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις και ότι άλλο μου πει η γιατρός

εσυ έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις ;και αν ναι με ποια σειρά ;!  

 

Bρε είναι πολύ νωρίς για σένα για να αγχώνεσαι τόσο! Εγώ δεν αγχωνόμουν καθόλου τον πρώτο χρόνο! Άρχισα να αγχώνομαι μετά τον 11ο που είδα ότι δεν πιάναμε και αποφασίσαμε να ψαχτούμε. Δηλαδή έχεις 3 μήνες που ξεκινήσατε και αγχώνεσαι ότι δεν θα πιάσεις; Όλες οι ξαδέρφες και φίλες μου κατα μέσο όρο τον 4ο μήνα έπιασαν. Θα μείνεις σύντομα είμαι σίγουρη.
Θα σου γράψει ο γιατρός τι πρέπει να κάνεις κι εσύ και ο σύζυγος. 
Ο σύζυγος έκανε σπερμοδιάγραμμα, σε ουρολόγο υπέρηχο για κιρσοκήλη κλπ και ήταν όλες άριστες. Αρχίσαμε να ψάχνουμε εμένα. Οιστρογόνα, προλακτίνη, θυρεοειδοτρόπος ορμόνη TSH, Β12, φυλλικό οξύ και πολλά άλλα που δεν θυμάμαι αλλά κανένας απο τους γιατρούς δεν μου είχε δώσει να κάνω για D η οποία είναι πολύ σημαντική. Το ανακάλυψα πριν ένα μήνα ότι έχω πολύ χαμηλή την D. Είχα 7 και το φυσιολογικό είναι πάνω απο 25. Ήδη τη ρυθμίζω και σε ένα μήνα ακόμη μου είχε πει ο γιατρός θα έρθει σε φυσιολογικά επίπεδα.
Επίσης έκανα υστεροσαλπιγγοραφία που ήταν και αυτή πεντακάθαρη.
Εμείς είχαμε κάνει και προγεννητικού ελέγχου για συγγενή νοσήματα, στίγμα, αν περάσαμε ερυθρά κλπ και ήταν επίσης όλα πεντακάθαρα, πέρασα μικρή ερυθρά οπότε δεν έχω κίνδυνο.
Αν εξαιρέσουμε την D η οποία ρυθμίζεται εύκολα, η υπογονιμότητά μας θεωρείται ανεξήγητη και αυτό είναι που με τρελαίνει περισσότερο. 
Όσο για τη σειρά, πρώτα κάνει ο άντρας σπερμοδιάγραμμα για να ξέρετε ότι δεν προσπαθείτε μάταια και έχει καμια αζωοσπερμία. Αν είναι φυσιολογικό τότε ψάχνεις εσένα, με ορμόνες κλπ και στο τέλος υστεροσαλπιγγογραφία. Εκεί φαίνεται ότι δεν φαίνεται με τον υπέρηχο, πχ υδροσάλπιγγα κλπ.
Αλλά αυτά τα κάνεις αφού έχεις κάνει προσπάθειες για τουλάχιστον 12 μήνες.
Εμάς επειδή δεν μας βρήκανε κάτι, μας είπανε να προσπαθήσουμε για ένα 6μηνο ακόμη και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Όχι βρε γιατί να με ενόχλησε; Συζήτηση κάνουμε και ανταλλαγή απόψεων! Σίγουρα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Σίγουρα δεν μπορούνε να συγκριθούν οι επαφές που μπορεί να έχει ένα ζευγάρι τον πρώτο χρόνο και ένα μετά απο 13 ή 16 χρόνια που είναι μαζί. Γι'αυτό και όταν το ζευγάρι ξεκινάει προσπάθειες στις αρχές πιάνουν συνήθως αμέσως ενώ είναι γεγονός ότι τα ζευγάρια που είναι πολλά χρόνια μαζί όταν αποφασίσουν να κάνουν παιδί δυσκολεύονται. Δε μιλάω γι'αυτού που έχουν κάποιο πρόβλημα, μιλάω καθαρά για το άγχος που δεν σε αφήνει να το ευχαριστηθείς.
Εμείς προσπαθούμε ήδη 14 μήνες και δεν έρχεται. Όσο περνάει ο καιρός θα αγχωνόμαστε περισσότερο. Πχ μέχρι τους 12 μήνες δεν αγχωνόμασταν τόσο, τώρα αρχίσαμε...

Εμείς είμαστε σχεδόν 11 χρόνια, με πολλές διακυμάνσεις στη σχέση μας αλλά μεγάλος έρωτας, που ακόμα θέλουμε το ίδιο ο ένας τον άλλον και το σεξ είναι το ίδιο 🤪 κ έμεινα αμέσως αλλά ίσως γιατί εμείς τώρα σιγά σιγά αρχίσαμε να σκεφτόμαστε για μωράκι τόσα χρόνια ούτε καν μας πέρναγε απ’το μυαλό..ήμασταν στη φάση μαζί δεν κάνουμε και χώρια δε μπορούμε οπότε προσπαθούσαμε να τα βρούμε μεταξύ μας 😛 ίσως αν το θέλαμε καιρό και μετά προσπαθούσαμε να μην ερχόταν τόσο εύκολα..αλλά ίσως να βοήθησε κ ότι ήμασταν χαλαροί..η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, απλά συμφωνώ κι εγώ με την άλλη κοπέλα ότι αν γίνεται σαν «αγγαρεία» είναι πιο δύσκολο να ρθει..εμείς ποτέ δεν το κάναμε απλά για μωρό, κάναμε επειδή θέλαμε όπως όλο το μήνα, και δεν του είχα πει καν για γόνιμες κλπ ήξερα εγώ κ έφτανε..κ προσπάθησα να μην το έχω στο νου μου μετά όσο γίνεται..κ ακόμα κ τώρα που είμαι έγκυος έχουμε επαφές επειδή θέλει ο ένας τον άλλον πολύ(και δεν μας το έχει απαγορέψει ο γιατρός εννοείται)..να ξέρεις ότι το άγχος είναι ο νούμερο ένα παράγοντας που αποτρέπει τη σύλληψη..καλύτερα να μη σκέφτεστε ότι πάτε για μωρό και να έχετε επαφές απλά επειδή το θέλετε..και αυτό να γίνεται σε όλο τον κύκλο όχι συγκεκριμένα στις γόνιμες..ξέρω πόσο πολύ το θέλεις και δεν είναι εύκολο να μην αγχώνεσαι και θέλεις εκείνες τις μέρες σωνει κ ντε να γίνει, απλά το άγχος είναι ο νο 1 παράγοντας που δεν επιτρέπει τη σύλληψη..κ είναι κρίμα να είστε σε όλα οκ και να μην έρχεται μόνο κ μόνο γι’αυτό..γιατί είδα και οι εξετάσεις σας είναι όλες οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Λονδίνο είμαι εγώ!! Εσύ έξω από μία πόλη μου είχες πει; Κατάλαβα..εγώ ευτυχώς μένω Αθήνα οπότε είναι κάπως πιο βολικό(που και πάλι είναι κουραστικό βέβαια)..τώρα έχω πάρει άδεια την Παρασκευή γιατί έχω την εξέταση το πρωί, οπότε θα πάω από Πέμπτη απόγευμα Αθήνα και θα γυρίσω Κυριακή.. Ελλάδα πού μένεις εσύ;

Α από αυτή την άποψη ναι οι ζυγοί είναι καταφερτζήδες γιατί είναι και διπλωμάτες χαχα..αλλά είναι γλυκά παιδιά ειδικά αν είναι κοριτσάκι θα είναι τέλειο ζυγός 💕 το μόνο κακό είναι ότι είναι πολύ αναποφάσιστοι😅 κι εσύ πρέπει να είσαι πολύ γλυκιά και κουλ, καρκίνος με ωροσκόπο ζυγό είναι η θεία μου και είναι έτσι, πολύ καλή αλλά και χαλαρή..πολύ αγχώδης βέβαια με τα παιδιά της😂

Μενουμε Wolverhampton . Α τυχερη ρεεεε... ειμαι απο πατρα ρεεε  που ν τρέχω.. η ετζιαν απο Μπέρμιγχαμ ανοιγει ιουνιο αρα δε βολευει. 

Αχ πολυ αναποφάσιστοι ασταα... ασ ειναι γεροοοο κ ασ ειμαι οτι φύλο θελει. Χαχαχχα αν εγω ειμαι αγχωδεις μια ο σύντροφός μου θα ειναι 10 αστο ακομα κ με τα ανιψακια τπυ ειναι σουπερ αγχωδης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου με 1 μερα καθυστερηση εκανα τεστ και αρνητικο !! Τουλαχιστον ξερω πως δεν ειμαι θα ηρεμησω και θα ερθει περιοδος !!! Σας ευχαριστω πολυ ολες σας για το ενδιαφερον σας και την ελπιδα που μου δινετε !!! Δεν θα σταματισω να προσπαθω.!! Ισως να εκανα αργα ωορρηξια και γιαυτο να μην ερχεται!!!♥️🥰 σας ευχαριστω για ολα !!! 8C1E824C-599F-42D4-B571-21271C0414C4.thumb.jpeg.d82e8346ade42be22a587d0363807950.jpeg

EE00CE9A-1CC0-4606-AD49-15CF0C2E2DB8.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου με 1 μερα καθυστερηση εκανα τεστ και αρνητικο !! Τουλαχιστον ξερω πως δεν ειμαι θα ηρεμησω και θα ερθει περιοδος !!! Σας ευχαριστω πολυ ολες σας για το ενδιαφερον σας και την ελπιδα που μου δινετε !!! Δεν θα σταματισω να προσπαθω.!! Ισως να εκανα αργα ωορρηξια και γιαυτο να μην ερχεται!!!♥️🥰 σας ευχαριστω για ολα !!! 8C1E824C-599F-42D4-B571-21271C0414C4.thumb.jpeg.d82e8346ade42be22a587d0363807950.jpeg

EE00CE9A-1CC0-4606-AD49-15CF0C2E2DB8.jpeg

Ας περιμένουμε μερικές μέρες κ ότι είναι να γίνει θα γίνει! Κ εγώ αυτό φοβάμαι για μένα ότι έκανα αργά ωορρηξια κ θα έρθει αύριο μεθαύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Ας περιμένουμε μερικές μέρες κ ότι είναι να γίνει θα γίνει! Κ εγώ αυτό φοβάμαι για μένα ότι έκανα αργά ωορρηξια κ θα έρθει αύριο μεθαύριο... 

Και εγω αυτο πιστευω για μενα οτι θα ερθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου με 1 μερα καθυστερηση εκανα τεστ και αρνητικο !! Τουλαχιστον ξερω πως δεν ειμαι θα ηρεμησω και θα ερθει περιοδος !!! Σας ευχαριστω πολυ ολες σας για το ενδιαφερον σας και την ελπιδα που μου δινετε !!! Δεν θα σταματισω να προσπαθω.!! Ισως να εκανα αργα ωορρηξια και γιαυτο να μην ερχεται!!!♥️🥰 σας ευχαριστω για ολα !!! 8C1E824C-599F-42D4-B571-21271C0414C4.thumb.jpeg.d82e8346ade42be22a587d0363807950.jpeg

EE00CE9A-1CC0-4606-AD49-15CF0C2E2DB8.jpeg

Δεν πειράζει diana μου! Φυσικά και δεν θα σταματήσεις να προσπαθείς! Που θα πάει θα το πιάσουμε το νινακι! Πάντως όσο δεν έρχεται δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε!💗

Στην φωτογραφία γιατί φαίνεται κάτι σαν γραμμή; Είναι από τον φωτισμό ή πρέπει να επισκεφτώ οφθαλμίατρο;😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου με 1 μερα καθυστερηση εκανα τεστ και αρνητικο !! Τουλαχιστον ξερω πως δεν ειμαι θα ηρεμησω και θα ερθει περιοδος !!! Σας ευχαριστω πολυ ολες σας για το ενδιαφερον σας και την ελπιδα που μου δινετε !!! Δεν θα σταματισω να προσπαθω.!! Ισως να εκανα αργα ωορρηξια και γιαυτο να μην ερχεται!!!♥️🥰 σας ευχαριστω για ολα !!! 8C1E824C-599F-42D4-B571-21271C0414C4.thumb.jpeg.d82e8346ade42be22a587d0363807950.jpeg

EE00CE9A-1CC0-4606-AD49-15CF0C2E2DB8.jpeg

Είσαι σίγουρη ότι δεν υπάρχει γραμμή δε βλέπεις τίποτα από κοντά? Γιατι κ εγώ κάτι βλέπω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου με 1 μερα καθυστερηση εκανα τεστ και αρνητικο !! Τουλαχιστον ξερω πως δεν ειμαι θα ηρεμησω και θα ερθει περιοδος !!! Σας ευχαριστω πολυ ολες σας για το ενδιαφερον σας και την ελπιδα που μου δινετε !!! Δεν θα σταματισω να προσπαθω.!! Ισως να εκανα αργα ωορρηξια και γιαυτο να μην ερχεται!!!♥️🥰 σας ευχαριστω για ολα !!! 8C1E824C-599F-42D4-B571-21271C0414C4.thumb.jpeg.d82e8346ade42be22a587d0363807950.jpeg

EE00CE9A-1CC0-4606-AD49-15CF0C2E2DB8.jpeg

Πόση ώρα τράβηξες την φωτό? Γιατί κι εμένα μου φαίνεται ότι υπάρχει μια πάρα πάρα πολύ άχνη γραμμή αλλά δεν ξέρω εάν ήταν εξάχνωσης!! Έχεις να κάνεις άλλο το πρωί?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ 👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 12/02

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

@lactaki

Εγώ κοριτσάκι μου Πητ 17/10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 12/02

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

@lactaki

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τα φωτα σας. Έκλεισα υπερηχο σε ιδιωτικο για 8 μαρτη θεωρητικα 6 εβδομάδων κ 6-7 ημερών νωριτερα δεν υπήρχε scan να μ κανουν. Εσεις στις ποσες εβδομαδες ακουτε καρδουλα? Λεει μεσα θα κοιταξει να δει αν ειναι στη μητρα θα κοιταξει ωοθηκες αν ειναι 1 η 2 καρδουλα και ποσο ακριβως εβδομαδων ειμαι. Θα κανω οτι μπορω να βρω ραντεβου για τριτη για χοριακη κ μετα παρασκευη.. καλα ειναι αυτα .. αγχωθηκα τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κοριτσια μου τα φωτα σας. Έκλεισα υπερηχο σε ιδιωτικο για 8 μαρτη θεωρητικα 6 εβδομάδων κ 6-7 ημερών νωριτερα δεν υπήρχε scan να μ κανουν. Εσεις στις ποσες εβδομαδες ακουτε καρδουλα? Λεει μεσα θα κοιταξει να δει αν ειναι στη μητρα θα κοιταξει ωοθηκες αν ειναι 1 η 2 καρδουλα και ποσο ακριβως εβδομαδων ειμαι. Θα κανω οτι μπορω να βρω ραντεβου για τριτη για χοριακη κ μετα παρασκευη.. καλα ειναι αυτα .. αγχωθηκα τωρα

Νομίζω στο γιο μου κάπου εκεί ακούσαμε καρδούλα, δεν θυμάμαι καλά να σου πω την αλήθεια. Πολλες κοπέλες ακούνε κ 7 εβδομάδων. Δε ξέρει πιστεύω κάνεις να σου πει σίγουρα. Πας κ βλέπεις.... Πιστεύω έχεις καλές πιθανότητες να ακούσεις θα δεις οστωσω κ το νούμερο της χοριακης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Νομίζω στο γιο μου κάπου εκεί ακούσαμε καρδούλα, δεν θυμάμαι καλά να σου πω την αλήθεια. Πολλες κοπέλες ακούνε κ 7 εβδομάδων. Δε ξέρει πιστεύω κάνεις να σου πει σίγουρα. Πας κ βλέπεις.... Πιστεύω έχεις καλές πιθανότητες να ακούσεις θα δεις οστωσω κ το νούμερο της χοριακης

Ανυπομονώ να παει δευτεραααα να παρω τηλ να κλεισω τα ραντεβού μου. Μετα πρεπει να παω στον οικογένειακο γιατρο να με αναφερει στις μαιες για με αναλάβουν.  Να μπω σε σειρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...