Μετάβαση σε περιεχόμενο

«Με δεντράκια και φωτάκια θα μας έρθουν τα νινάκια» ???


Mt3508

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Γιατί άλλες μέρες επικεντρωνιμασταν μετά δεν έδινα βάση τόσο αφού πίστευα ότι πέρασαν οι γόνιμες. Έχουν περάσει και δύο χρόνια στο περίπου θυμάμαι. Εσείς μετά την ωορρηξια συνεχίζετε στον ίδιο ρυθμό μέχρι να έρθει η περίοδος??? 

Ναι εμείς έχουμε επαφές σχεδόν όλο το μήνα. Τώρα ξεκινήσαμε τις πρώτες προσπάθειες αλλά γενικά ναι έχουμε καθημερινές επαφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι εμείς έχουμε επαφές σχεδόν όλο το μήνα. Τώρα ξεκινήσαμε τις πρώτες προσπάθειες αλλά γενικά ναι έχουμε καθημερινές επαφες

Μπράβο μια χαρά σας βρίσκω... Τότε δουλεύαμε και οι δύο κυλιόμενες βάρδιες ήταν λίγο δύσκολος ο συγχρονισμός για να το κάνουμε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι εμείς έχουμε επαφές σχεδόν όλο το μήνα. Τώρα ξεκινήσαμε τις πρώτες προσπάθειες αλλά γενικά ναι έχουμε καθημερινές επαφες

Νομιζω πως αυτο ειναι και το πιο σωστο,κι εγω ετσι προσπαθω να κανω να πω την αληθεια.Οχι μονο για να αποκτησουμε νινακι αλλα κ για μας σαν ζευγαρι.Για να μη χανεται το παθος κ να μη νιωθω οτι προσπαθω μονο για ενα σκοπο σαν το ρομποτ.Δεν ξερω τι καταφεραμε αυτο το μηνα,πηρα αρκετα φαρμακα λογω της λοιμωξης κ ξεκινησα κ αντιβιωση αφου δεν περνουσε ολο αυτο.Θεωρω εξαιρετικα απιθανο να εγινε κατι ομως σκεφτομαι ηδη θετικα για τον επομενο μηνα με πολλες επαφουλες.Ας ευχαριστηθουμε τα αγορια μας χωρις αγχος ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι εμείς έχουμε επαφές σχεδόν όλο το μήνα. Τώρα ξεκινήσαμε τις πρώτες προσπάθειες αλλά γενικά ναι έχουμε καθημερινές επαφες

Εν τω μεταξυ δεν εχω καταληξει τι ειναι πιο σωστο:καθημερινες επαφες ή μερα παρα μερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Νομιζω πως αυτο ειναι και το πιο σωστο,κι εγω ετσι προσπαθω να κανω να πω την αληθεια.Οχι μονο για να αποκτησουμε νινακι αλλα κ για μας σαν ζευγαρι.Για να μη χανεται το παθος κ να μη νιωθω οτι προσπαθω μονο για ενα σκοπο σαν το ρομποτ.Δεν ξερω τι καταφεραμε αυτο το μηνα,πηρα αρκετα φαρμακα λογω της λοιμωξης κ ξεκινησα κ αντιβιωση αφου δεν περνουσε ολο αυτο.Θεωρω εξαιρετικα απιθανο να εγινε κατι ομως σκεφτομαι ηδη θετικα για τον επομενο μηνα με πολλες επαφουλες.Ας ευχαριστηθουμε τα αγορια μας χωρις αγχος ??

Εγω έγραψα σε μια κοπέλα για τα τεστ ωορρηξιας και εννοούσα ότι βοηθάνε. Πήγε η συζυτηση αλλού και χάθηκε το νόημα.... Ένα απλό πάρα δείγμα αν νομίζεις ότι η μέρα σου είναι άλλη από αυτή που πραγματικά είναι μπορεί να μην έχεις τόσο στο στοχευμενή επαφή και μετά όταν έχεις πχ 3 μέρες καθυστέρηση αγωνίας και αγχώνεσαι άδικα κ αν τελικά έρθει απογοητεύσαι.... Καλώς ή κακώς όταν προσπαθείς κοιτάς ημερολόγιο η ακούς το σώμα σου να δεις σημάδια για γόνιμες μέρες δεν πάει να πει όμως ότι κάνουμε αναπαραγωγή μόνο... Είστε στην αρχή μακάρι να σας έρθει γρήγορα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγω έγραψα σε μια κοπέλα για τα τεστ ωορρηξιας και εννοούσα ότι βοηθάνε. Πήγε η συζυτηση αλλού και χάθηκε το νόημα.... Ένα απλό πάρα δείγμα αν νομίζεις ότι η μέρα σου είναι άλλη από αυτή που πραγματικά είναι μπορεί να μην έχεις τόσο στο στοχευμενή επαφή και μετά όταν έχεις πχ 3 μέρες καθυστέρηση αγωνίας και αγχώνεσαι άδικα κ αν τελικά έρθει απογοητεύσαι.... Καλώς ή κακώς όταν προσπαθείς κοιτάς ημερολόγιο η ακούς το σώμα σου να δεις σημάδια για γόνιμες μέρες δεν πάει να πει όμως ότι κάνουμε αναπαραγωγή μόνο... Είστε στην αρχή μακάρι να σας έρθει γρήγορα.... 

Ναι καταλαβα πώς το εγραψες και γιατι...Εγω μιλησα για τον εαυτο μου πιο πολυ,πώς προσπαθω να σκεφτομαι κι ας ειναι ακομη αρχη.Μη νομιζεις,εκλεισα τα 35 δεν ειναι οτι δεν το θελω σαν τρελη,ακουω ομως γυρω μου κ μου το εχει πει κ ο γυναικολογος οτι το αγχος ειναι το μεγαλυτερο αντισυλληπτικο για τα ζευγαρια που προσπαθουν για παιδακι.Προφανως κ οταν προσπαθεις καιρο κ δεν ερχεται ψαχνεσαι με εξετασεις κ κοιτας ημερομηνιες κ γονιμες με τεστ ή με υπερηχους γιατι ακριβως θελεις να αυξησεις τις πιθανοτητες με στοχευμενες επαφες.Το θεμα ειναι να μη μας γινει εμμονη στην πορεια οσο περναει ο καιρος αν δεν ερχεται ενα παιδι.Και για τον εαυτο μου τα γραφω,μη νομιζεις.Μακαρι να ερθει ευκολα κ αβιαστα σε ολες μας.Απο οσο ειδα με τις αδερφες μου τουλαχιστον,οταν σταματησαν να το σκεφτονται πχ γιατι πηραν αποφαση οτι δεν μπορουν να μεινουν εγκυες,τοτε εμειναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποτίθεται ότι ειναι τα ευαίσθητα τεστ κοριτσακι μου γ αυτο το έκανα...δεν εχω κανένα σύμπτωμα πέρα απ τ στηθος μου που ειναι πρησμενο και με ποναει..θα δειξει τωρα αγάπη μου θσ περιμένω 2 μερες ακομη και θα το κανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Εγώ που έκανα μόλις 2 μήνες τεστ ωορρηξιας θα σου πω το εξής... Πάντα καταλάβαινα την ωορρηξια μου με πόνο τώρα που έκανα τα τεστ κατάλαβα ότι νιώθω τον πόνο την μέρα του θετικού τεστ!!!!! Δηλαδή τόσο καιρό είχα ωορρηξια μια με δύο μέρες πιο μετά από ότι νόμιζα... Τώρα που τα σκέφτομαι σε πολλούς κύκλους σταματάγαμε νωρίς τις επαφές!!!! 

 

Αυτο μαλλον θα συμβαινει κ μ μενα.!!! 
Θα τα ξεκινησω κ εγω :) ευχαριστω πολυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!! :-) τι κάνετε;;;εγώ πάω για δουλειά και μετράω μέρες για την άδεια Χριστούγεννων ? !!! 

Καλημερα κοριτσακι μου!!!καλα εγω σήμερα εχω ρεπο παλι καλα θα ξεκουραστώ λιγακι.. υπομονή θα έρθει η αδειουλα σου λιγες μερες ακομη..εγω θα δουλευω μέχρι τν χειμερινή αδεια που λεω να τν παρω τν φλεβαρη!!! Άσχετο αλλα 3η μερα καθυστέρηση σήμερα τιποτα ακομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια. Χαθηκα λιγο γιατι ετυχαν πολλα αυτες τις μερες.

@Αννια27 βάλε με κορίτσι μου 3/1 για αναμονη. 

Εγω αν θυμαστε ειχα περιοδο μεσα σε 18μερες γιατι κατι συνεβη με τη διεγερση που εκανα και ειχα παθει κ υπερδιεγερση.

Πηγα χθες για υπερηχο 11η μερα κυκλου πληρως απογοητευμενη από όλο αυτό , σκεφτομουν οτι ισως αυτο το μηνα δεν θα κανω οωρρηξια, θα εχω κυστες κι αλλα τρελα χαχα!

Τελικά ο γιατρος μου ειπε οτι φαινεται οτι ξυπνησαν οι οωθηκες μου και ειχα ηδη ενα οωθηλακιο 18χιλιοστα. Σημερα θα κανω ovitrelle και περιμενω 3/1.

Μου εδωσε δυναμη γιατι με επιασαν τα κλαματα να πω την αληθεια οταν συζητουσα με τη μαια του. Μου ειπαν οτι παρα πολλες κοπελες δεν ειχαν αποτελεσμα το μηνα των ενεσεων αλλα ειχαν τον επομενο γιατι οι ενεσεις δινουν ωθηση στον οργανισμο γενικα. Κι οντως φαινεται οτι θα κανω κανονικα οωρρηξια και μαλιστα νωρις γιατι συνηθως αργουσε. Επισης, να εμψυχωσω το κοριτσι @Natasha24 που εχει κι αυτη μια κλειστη σαλπιγγα επειδη κι εγω εχω οτι επι 3 συνεχομενους μηνες κανω οωρρηξια απο την ανοιχτη πλευρα!

Αυτο το μηνα μου ειπε οωρρηξια θα εχω Παρασκευη αφου θα κανω ovitrelle σημερα το βράδυ και από Κυριακη ξεκιναω και μια βοηθητικη αγωγη.

Αυτα τα νεα μου κριτσια. Τωρα θα σας διαβασω γιατι δεν ειχα προλαβει.

Καλη μερα σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Εν τω μεταξυ δεν εχω καταληξει τι ειναι πιο σωστο:καθημερινες επαφες ή μερα παρα μερα;

Κουκλα μου καλημερα εγω θα σου πω την δικια μου εμπειρία εγω εκανα δυο φορες στην γονιμες κ μεταξύ τους ειχαν διαφορά 4 μερες κ τωρα παω στον 3ο μηνα εγκυμοσύνης ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Εν τω μεταξυ δεν εχω καταληξει τι ειναι πιο σωστο:καθημερινες επαφες ή μερα παρα μερα;

Σε μια ξαδέρφη μου τις είχε πει ο γιατρός μέρα παρά μέρα απλά εγώ δεν θέλω να βάλω πρόγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου εγώ είμαι στην 20η μέρα σήμερα κ είδα ροζ πριν λίγο... θα κάνω πολύ μικρό κύκλο.. μ φαίνεται έκανα ωορρηξία μετά την περίοδο κ χαμπάρι δε πήρα..ποτέ δε μ έχει ξανα τύχει.. όσον αφορά αυτό που λες @Hope19 συμφωνώ μαζί σου. έκανα 3 κύκλους αποτυχημένους με serpafar κ ovitrelle κ ο αμέσως επόμενος κύκλος η ωορρηξία έγινε από την δεξιά πλευρά που όσο την ήλεγχα με υπέρηχο (από Ιούλιο) δεν έκανα ποτέ από εκεί.. οπότε πιστεύω κ εγώ οτι ξυπνάει το σύστημα κάπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κουκλα μου καλημερα εγω θα σου πω την δικια μου εμπειρία εγω εκανα δυο φορες στην γονιμες κ μεταξύ τους ειχαν διαφορά 4 μερες κ τωρα παω στον 3ο μηνα εγκυμοσύνης ???????

Αχ μακαρι μακαρι τι να πω ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθησαμε πιο εντατικα.Τον προηγουμενο τις χασαμε τις γονιμες λογω του πενθους κ γενικα τον αφησα να ηρεμησει κ να νιωσει καλυτερα οποτε δε στεναχωρηθηκα.Απλα αυτο το μηνα ναι μεν καναμε τις επαφες μας αλλα πηρα κ ενα σωρο φαρμακα με το παλιοκρυωμα.Οποτε μαλλον δεν εχω κατι να περιμενω...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου!!!καλα εγω σήμερα εχω ρεπο παλι καλα θα ξεκουραστώ λιγακι.. υπομονή θα έρθει η αδειουλα σου λιγες μερες ακομη..εγω θα δουλευω μέχρι τν χειμερινή αδεια που λεω να τν παρω τν φλεβαρη!!! Άσχετο αλλα 3η μερα καθυστέρηση σήμερα τιποτα ακομη...

Τον Φλεβάρη;;;;και θα την παλέψει ς;;; κορίτσακι τρεις μερουλες και δεν έχεις κάνει τεστακι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Αχ μακαρι μακαρι τι να πω ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθησαμε πιο εντατικα.Τον προηγουμενο τις χασαμε τις γονιμες λογω του πενθους κ γενικα τον αφησα να ηρεμησει κ να νιωσει καλυτερα οποτε δε στεναχωρηθηκα.Απλα αυτο το μηνα ναι μεν καναμε τις επαφες μας αλλα πηρα κ ενα σωρο φαρμακα με το παλιοκρυωμα.Οποτε μαλλον δεν εχω κατι να περιμενω...

 

Τώρα σου πέρασε το κρύωμα κορίτσι μου;εγώ λέω να μην προδικαζεις τίποτα !!! Μερικές φορές έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κουκλα μου καλημερα εγω θα σου πω την δικια μου εμπειρία εγω εκανα δυο φορες στην γονιμες κ μεταξύ τους ειχαν διαφορά 4 μερες κ τωρα παω στον 3ο μηνα εγκυμοσύνης ???????

Ελενάκι μου πως είσαι;;;;η μικρός σου;; κούκλος στη γιορτή;;!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια. Χαθηκα λιγο γιατι ετυχαν πολλα αυτες τις μερες.

@Αννια27 βάλε με κορίτσι μου 3/1 για αναμονη. 

Εγω αν θυμαστε ειχα περιοδο μεσα σε 18μερες γιατι κατι συνεβη με τη διεγερση που εκανα και ειχα παθει κ υπερδιεγερση.

Πηγα χθες για υπερηχο 11η μερα κυκλου πληρως απογοητευμενη από όλο αυτό , σκεφτομουν οτι ισως αυτο το μηνα δεν θα κανω οωρρηξια, θα εχω κυστες κι αλλα τρελα χαχα!

Τελικά ο γιατρος μου ειπε οτι φαινεται οτι ξυπνησαν οι οωθηκες μου και ειχα ηδη ενα οωθηλακιο 18χιλιοστα. Σημερα θα κανω ovitrelle και περιμενω 3/1.

Μου εδωσε δυναμη γιατι με επιασαν τα κλαματα να πω την αληθεια οταν συζητουσα με τη μαια του. Μου ειπαν οτι παρα πολλες κοπελες δεν ειχαν αποτελεσμα το μηνα των ενεσεων αλλα ειχαν τον επομενο γιατι οι ενεσεις δινουν ωθηση στον οργανισμο γενικα. Κι οντως φαινεται οτι θα κανω κανονικα οωρρηξια και μαλιστα νωρις γιατι συνηθως αργουσε. Επισης, να εμψυχωσω το κοριτσι @Natasha24 που εχει κι αυτη μια κλειστη σαλπιγγα επειδη κι εγω εχω οτι επι 3 συνεχομενους μηνες κανω οωρρηξια απο την ανοιχτη πλευρα!

Αυτο το μηνα μου ειπε οωρρηξια θα εχω Παρασκευη αφου θα κανω ovitrelle σημερα το βράδυ και από Κυριακη ξεκιναω και μια βοηθητικη αγωγη.

Αυτα τα νεα μου κριτσια. Τωρα θα σας διαβασω γιατι δεν ειχα προλαβει.

Καλη μερα σε ολες.

Είδες βρε κορίτσι μου που τα είχες βάψει μαύρα;;;όλα καλά θα πάνε !!! Και σύντομα θα είσαι εγκυουλα και όλα αυτά δεν θα τα θυμάσαι καν :-)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Τον Φλεβάρη;;;;και θα την παλέψει ς;;; κορίτσακι τρεις μερουλες και δεν έχεις κάνει τεστακι;;;;

Ε οχι δεν θα τν παλέψω αλλα πιο νωρίς δεν βγαίνουν οι αδειες.απ Γενάρη ξεκινανε..ναιιι δεν τ εχω κάνει ακομη γτ δεν εχω κανενα σύμπτωμα εκτος απ τ στηθος και οτι χορταινω ευκολα στ φαι. Λεω Μήπως τ αφησω λιγο ακομη..διοτι τ πρωιμο τεστ πμ σ κανει 5 ημέρες πριν τν περιοδο ήταν αρνητικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2019 at 8:55 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

@I want a baby εδώ είμαστε !!!!! έλα αν θέλεις είναι γούρικο το θεματάκι μας κ η παρέα μας .. αν δεις κ το πινακάκι παραπάνω θα καταλάβεις.. επίσης μαθαίνουμε πολλά η μια από την άλλη.. εγώ αν δεν εμπαινα εδώ δε θα ήξερα τίποτα απο εξετάσεις ... κ το πιο σημαντικο? μπορεί να μην είχα ανακαλύψει κάν την ενδομητρίωση!!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ lactaki! 
Καλώς σας βρήκα λοιπόν. 12 μήνες προσπάθειας με απόλυτα φυσιολογικές εξετάσεις δικές μου και του συζύγου μου, μια ανεξήγητη κατάσταση κι εμείς!
Ελπίζω διαβάζοντάς σας, να μου φτιάχνει η διάθεση, να παίρνω κουράγιο να μου φύγει το άγχος και να έρθει το μωράκι σύντομα!

Υ.Γ.
Το μήνυμα αυτό το έστειλα 3 μέρες πριν αλλά μέχρι σήμερα δεν μου το πέρασε η διαχείρηση, δε ξέρω γιατί και είναι σε απόκρυψη οπότε το έκανα copy paste.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Ε οχι δεν θα τν παλέψω αλλα πιο νωρίς δεν βγαίνουν οι αδειες.απ Γενάρη ξεκινανε..ναιιι δεν τ εχω κάνει ακομη γτ δεν εχω κανενα σύμπτωμα εκτος απ τ στηθος και οτι χορταινω ευκολα στ φαι. Λεω Μήπως τ αφησω λιγο ακομη..διοτι τ πρωιμο τεστ πμ σ κανει 5 ημέρες πριν τν περιοδο ήταν αρνητικο!!!

Και εγώ στη θέση σου θα ήθελα να περιμένω αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να αντέξω ? εάν θες να μάθεις κάνε μια χοριακη να είσαι σίγουρη :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου! Ελπίζω να σας βρίσκω καλά! Σας στέλνω πολυ μπεμπεδοσκονη ?? Την Παρασκευή έχουμε την πρώτη μας επίσκεψη στο γιατρό.. Εύχομαι σύντομα να γεμίσει το πινακακι μας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ελενάκι μου πως είσαι;;;;η μικρός σου;; κούκλος στη γιορτή;;!!! :-)

Αγαπουλα μου ειμαι τελεια μονο που τα παιδακια μου ειναι καλα εγω ειμαι η πιο ευτυχισμένη μαμα??ναιιι σημερα τον καμαρωσα τον κουκλο μ συγκηνηθηκα να πω την αληθεια ειμαι τοσο περήφανη για το παιδακι μ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...