Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia33 είπε:

Ο θυρεοειδης ηταν οκ; Τις ειδε ενδοκρινολογος τις εξετασεις; Γιατι τους γυναικολογους δεν τους εμπιστευομαι σε αυτα! Δεν ξερω αν θα μπορουσε να δει πχ εναν υποκλινικο υποθυρεοειδισμο! Ασχολουμαι πολυ με το θυρεοειδη γιατι εχω κανει θυρεοειδεκτομη λογω καρκινικου οζου που ειχα. Και η TSH μου πρεπει να παραμενει σε χαμηλα επιπεδα αναγκαστικα για τον πρωτο καιρο τουλαχιστον. 
οπως κ να χει, ναι πηγαινε και σε αλλο γιατρο! 

Ναι ναι συμφωνώ κι εγώ κι επειδή έχω κληρονομικοτητα και από τους 2 γονείς μου, πήγα σε ενδοκρινολόγο τον προηγούμενο μήνα και μου έκανε και υπέρηχο.Όλα καθαρά !!! Γενικά όλες μα όλες μου οι εξετάσεις ήταν άριστες! Έχω μερικά περιττά κιλά που βρίσκομαι σε διαδικασία απώλειάς τους, αυτό είναι και το μόνο μου θέμα, που επηρεάζει τις πολυκυστικές, τουλάχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι συμφωνώ κι εγώ κι επειδή έχω κληρονομικοτητα και από τους 2 γονείς μου, πήγα σε ενδοκρινολόγο τον προηγούμενο μήνα και μου έκανε και υπέρηχο.Όλα καθαρά !!! Γενικά όλες μα όλες μου οι εξετάσεις ήταν άριστες! Έχω μερικά περιττά κιλά που βρίσκομαι σε διαδικασία απώλειάς τους, αυτό είναι και το μόνο μου θέμα, που επηρεάζει τις πολυκυστικές, τουλάχιστον.

Ωραια! Καταλαβα! Δε νομιζω οτι λιγα περιττα κιλα επιβαρυνουν τοσο πολυ μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη. Πιο πολυ παιζουν οι ορμονες και οι σπαστικες οι πολυκυστικες! Να κανεις παρακολουθηση ωορρηξιας με υπερηχο. Ειναι πιο αξιοπιστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia33 είπε:

Ωραια! Καταλαβα! Δε νομιζω οτι λιγα περιττα κιλα επιβαρυνουν τοσο πολυ μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη. Πιο πολυ παιζουν οι ορμονες και οι σπαστικες οι πολυκυστικες! Να κανεις παρακολουθηση ωορρηξιας με υπερηχο. Ειναι πιο αξιοπιστη. 

Με βάση τους γιατρούς επιβαρύνουν, εγώ βέβαια μια χαρά νιώθω, χαχαχαχαχαχα! Όπως και να έχει ελπίζω να πάνε όλα καλά!  :D:D:D 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Με βάση τους γιατρούς επιβαρύνουν, εγώ βέβαια μια χαρά νιώθω, χαχαχαχαχαχα! Όπως και να έχει ελπίζω να πάνε όλα καλά!  :D:D:D 

Και μια χαρα εισαι!!!!! Αστους να λενε. Ηθικο ακμαιο και να μην αμφιβαλλεις! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ωραια! Καταλαβα! Δε νομιζω οτι λιγα περιττα κιλα επιβαρυνουν τοσο πολυ μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη. Πιο πολυ παιζουν οι ορμονες και οι σπαστικες οι πολυκυστικες! Να κανεις παρακολουθηση ωορρηξιας με υπερηχο. Ειναι πιο αξιοπιστη. 

Συμφωνώ μαζί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα σε όλες!!!

@Sta33 Και η αιμορραγία σου προκάλεσε κάποια συμπτώματα;Πονούσες πολύ ας πούμε; Πως το κατάλαβες;; Σόρρυ που σε τρελαίνω στις ερωτήσεις αλλά φοβάμαι μην έχω κι εγώ κάτι τέτοιο.... Αρχίζω και τρομοκρατούμαι νομίζω 😨

@Elenitsa92 Kαλά κορίτσι μου, νομίζω 😂, άφαντη η περίοδός μου ακόμα. Εσυ;;;

@Sofia33 Μόλις παράγγειλα από Hometest και τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης αλλά και τεστ για την fsh (δεν το ήξερα ότι υπάρχει) να είμαι εξοπλισμένη!

 

Στην δική σου περίπτωση δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μην επηρεάζεσαι από αυτά που διαβάζεις. Δεν πονούσα πολύ αλλά ότι έγινε έγινε εντός ωρών. Έχασα αίμα, έπεσε ο αιμοδότης και άρχισαν οι λιποθυμίες. Είναι πολλές οι μέρες για να έχεις κάτι τέτοιο! Ψυχραιμία! ,🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Καλή εβδομάδα και από εμένα κορίτσια μου!! Εγώ είμαι στη δουλειά και έχω μια νύστα! Δύσκολη μέρα η Δευτέρα!

Καλησπερα κοριτσι μου καλη εβδομαδα! Πόσο σε καταλαβαίνω! Τσαγκαροδευτερα με τα ολα της η σημερινη! Τι κάνεις εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου καλη εβδομαδα! Πόσο σε καταλαβαίνω! Τσαγκαροδευτερα με τα ολα της η σημερινη! Τι κάνεις εσυ?

Καλά είμαι.στην αναμονή. Εγώ περιμένω να αδιαθετησω στις 24! Εσύ τίποτα ακόμα ε;;🤱

Εγώ επιμένω με τη χοριακη. και να μην είσαι τουλάχιστον να το επιβεβαιώσεις να σου φύγει από το μυαλό και να πας στη γιατρό. Αν πάρεις τη γιατρό το ίδιο θα σου πει πιστευω.

Τα ίδια έπαθα και εγώ το προηγούμενο μήνα! Εύχομαι σε σένα να είναι θετικά τα μαντάτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλά είμαι.στην αναμονή. Εγώ περιμένω να αδιαθετησω στις 24! Εσύ τίποτα ακόμα ε;;🤱

Εγώ επιμένω με τη χοριακη. και να μην είσαι τουλάχιστον να το επιβεβαιώσεις να σου φύγει από το μυαλό και να πας στη γιατρό. Αν πάρεις τη γιατρό το ίδιο θα σου πει πιστευω.

Τα ίδια έπαθα και εγώ το προηγούμενο μήνα! Εύχομαι σε σένα να είναι θετικά τα μαντάτα!

Εχεις δίκιο αλλα δεν τκ κανω απόφαση 😂😂! Μακάρι βρε κοριτσι μου! Θα δειξει  😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Πώς είστε σήμερα;;;

Καλησπέρα!!! Τι κάνεις;; Εγώ μόλις σχολασα! Εσύ ακόμα στην αναμονή; Μίλησες με τη γιατρό έστω βρε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλησπέρα!!! Τι κάνεις;; Εγώ μόλις σχολασα! Εσύ ακόμα στην αναμονή; Μίλησες με τη γιατρό έστω βρε;

Τυχερή, εγώ δουλειά !!! Πήρα τηλ και μίλησα με γραμματέα , αλλά δεν έχει διαθέσιμο ραντεβού αυτή την εβδομάδα τις ώρες που μπορώ.... οπότε θα πάρω και σε άλλη να δω! Σήμερα ένιωσα 1η φορά πονάκια περιόδου πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Πώς είστε σήμερα;;;

Καλησπέρα!!! Καλά , εγώ είμαι από νύχτα και δε δουλεύω σήμερα ευτυχώς !! Είχαμε κανένα νέο ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Τυχερή, εγώ δουλειά !!! Πήρα τηλ και μίλησα με γραμματέα , αλλά δεν έχει διαθέσιμο ραντεβού αυτή την εβδομάδα τις ώρες που μπορώ.... οπότε θα πάρω και σε άλλη να δω! Σήμερα ένιωσα 1η φορά πονάκια περιόδου πάντως!

Τι να πω κορίτσι μου...τα πονακια πάντως δεν ξέρεις σίγουρα αν είναι περιόδου. Και η γραμματέας θα μπορούσε να το πει στη γιατρό να δεις τι θα πει. Μπορεί να της έλεγε να σου πει να κάνεις χοριακή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Τι να πω κορίτσι μου...τα πονακια πάντως δεν ξέρεις σίγουρα αν είναι περιόδου. Και η γραμματέας θα μπορούσε να το πει στη γιατρό να δεις τι θα πει. Μπορεί να της έλεγε να σου πει να κάνεις χοριακή

Kαλά, εκεί  ευθύνομαι εγώ μάλλον γιατί δεν το σκέφτηκα για χοριακή και απλά πήρα για ραντεβού! Θα το διαλευκάνω σύντομα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα!! Καινούργια στο φόρουμ κ καινούργια στις προσπάθειες για παιδάκι!! Είμαι 33 χρόνων και είναι ο 3ος μηνας προσπαθειων- 2ος που παρακολουθω ωορρηξία! Θα προσπαθήσω να διαβάσω τις ιστοριουλες σας , να σας γνωρίσω σιγά σιγά!!

@Elenikon εμείς πρέπει να μιλάμε κ άλλου μαζί ,είμαι η EugenJen 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Τι κανετε?

@Sofia33 τις εξετασεις της ζητησα μονη μου να τις κανω κ τις εκανα 2η μερα του κυκλου μου.. @Elenikon θα παω ν παρω κ 2η γνωμη ναι , @Tokyo σε ευχαριστω κ εσενα πολυ κοριτσι μου (οπως κ ολες σας) για τις συμβουλες κ το ενδιαφερον που μου δειξατε. Δυστυχως, η δουλεια του συντροφου μου που κανει ταξιδια  κ λειπει αρκετο καιρο δεν πολυ διευκολυνει ακομη την περιπτωση εξωσωματικης.. Τεσπα, τωρα προεχει ν κανω αφαιρεση πολυποδα τελος του μηνα υπολογιζω ,αν κ ειχαμε επαφη σε γονιμες μερες..δε δινω καμια πιθανοτητα (ειδικα μετα απο αυτα που μου πε η γυναικολογος)..Οποτε 17/1-18/1 περιμενω περιοδο.. Προσπαθω οπως ολες ν καταλαβω κανενα συμπτωμα..αλλα..που..τα ιδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η toulipa8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα!! Καινούργια στο φόρουμ κ καινούργια στις προσπάθειες για παιδάκι!! Είμαι 33 χρόνων και είναι ο 3ος μηνας προσπαθειων- 2ος που παρακολουθω ωορρηξία! Θα προσπαθήσω να διαβάσω τις ιστοριουλες σας , να σας γνωρίσω σιγά σιγά!!

@Elenikon εμείς πρέπει να μιλάμε κ άλλου μαζί ,είμαι η EugenJen 😊

Καλως ηρθες κοριτσι!!! Σου ευχομαι ολοψυχα ...σπορακι !!!!🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Πώς είστε σήμερα;;;

Καλως τηηη! Ετσι κ ετσι εγω! Εχω θεματα με τη δουλεια (θελει να με κανει 4ωρη) και ειμαι στην αναζητηση νεας δουλειας! Κ οσο σκεφτομαι αν μεινω εγκυος θα ειμαι ξεκρεμαστη, μου κοβονται τα ποδια! 
Ειμαι στα τεστακια ωορρηξιας, αλλα εχω την αισθηση οτι την εχασα την ωορρηξια. Εννοω οτι δεν την ειδα στο τεστ. Σημερα εκανα το 7ο και μου φανηκε πιο αχνο απ το χθεσινο. Οπως κ να χει θα κανω και τα υπολοιπα 3 που εχω. Παντως χτες κ σημερα νιωθω πονο ωορρηξιας στην αριστερη ωοθηκη. Τι να πω, μπορει να ειμαι απο αυτες που η αυξηση της LH να κρατησε λιγοτερες ωρες και να μην την πετυχα! 
 

εσυ ετσι θα πας ακομη μια βδομαδα μεχρι να μπορει η γιατρος;;;;;;; Θα σε δειρωωωωω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η toulipa8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα!! Καινούργια στο φόρουμ κ καινούργια στις προσπάθειες για παιδάκι!! Είμαι 33 χρόνων και είναι ο 3ος μηνας προσπαθειων- 2ος που παρακολουθω ωορρηξία! Θα προσπαθήσω να διαβάσω τις ιστοριουλες σας , να σας γνωρίσω σιγά σιγά!!

@Elenikon εμείς πρέπει να μιλάμε κ άλλου μαζί ,είμαι η EugenJen 😊

Καλως τη!!!! Με το καλο!!! Κ γω 33 στα 34 ειμαι και ειμαι στον 4ο μηνα προσπαθειων! Αντε να ειναι ο τελευταιος μας!!!😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Τι κανετε?

@Sofia33 τις εξετασεις της ζητησα μονη μου να τις κανω κ τις εκανα 2η μερα του κυκλου μου.. @Elenikon θα παω ν παρω κ 2η γνωμη ναι , @Tokyo σε ευχαριστω κ εσενα πολυ κοριτσι μου (οπως κ ολες σας) για τις συμβουλες κ το ενδιαφερον που μου δειξατε. Δυστυχως, η δουλεια του συντροφου μου που κανει ταξιδια  κ λειπει αρκετο καιρο δεν πολυ διευκολυνει ακομη την περιπτωση εξωσωματικης.. Τεσπα, τωρα προεχει ν κανω αφαιρεση πολυποδα τελος του μηνα υπολογιζω ,αν κ ειχαμε επαφη σε γονιμες μερες..δε δινω καμια πιθανοτητα (ειδικα μετα απο αυτα που μου πε η γυναικολογος)..Οποτε 17/1-18/1 περιμενω περιοδο.. Προσπαθω οπως ολες ν καταλαβω κανενα συμπτωμα..αλλα..που..τα ιδια..

Καταρχας, μην ακουω «δε δινω καμια πιθανοτητα». Παντα υπαρχει, εστω κ μικρη! Κατα δευτερον, ναι πηγαινε να βγαλεις τον πολύποδα να ξεμπερδευεις και μετα οργανωσου για την εξωσωματικη. Θα βρεθει τροπος και χρονος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η toulipa8 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμένα!! Καινούργια στο φόρουμ κ καινούργια στις προσπάθειες για παιδάκι!! Είμαι 33 χρόνων και είναι ο 3ος μηνας προσπαθειων- 2ος που παρακολουθω ωορρηξία! Θα προσπαθήσω να διαβάσω τις ιστοριουλες σας , να σας γνωρίσω σιγά σιγά!!

@Elenikon εμείς πρέπει να μιλάμε κ άλλου μαζί ,είμαι η EugenJen 😊

Χαχα!! Καλώς την !! Ναι εγώ είμαι! Από ότι κατάλαβες έχω πάρει σβαρνα τις ομάδες!Άμα ψάχνεις όλη μέρα στο ίντερνετ αυτά παθαίνεις!

Καλώς ήρθες και εδώ λοιπόν! Από ότι βλέπεις και εδώ όλα τα κορίτσια στην αρχή είναι! Θα τα λέμε και από εδώ λοιπόν!❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Τι κανετε?

@Sofia33 τις εξετασεις της ζητησα μονη μου να τις κανω κ τις εκανα 2η μερα του κυκλου μου.. @Elenikon θα παω ν παρω κ 2η γνωμη ναι , @Tokyo σε ευχαριστω κ εσενα πολυ κοριτσι μου (οπως κ ολες σας) για τις συμβουλες κ το ενδιαφερον που μου δειξατε. Δυστυχως, η δουλεια του συντροφου μου που κανει ταξιδια  κ λειπει αρκετο καιρο δεν πολυ διευκολυνει ακομη την περιπτωση εξωσωματικης.. Τεσπα, τωρα προεχει ν κανω αφαιρεση πολυποδα τελος του μηνα υπολογιζω ,αν κ ειχαμε επαφη σε γονιμες μερες..δε δινω καμια πιθανοτητα (ειδικα μετα απο αυτα που μου πε η γυναικολογος)..Οποτε 17/1-18/1 περιμενω περιοδο.. Προσπαθω οπως ολες ν καταλαβω κανενα συμπτωμα..αλλα..που..τα ιδια..

Δεν ξέρεις κορίτσι μου. Καμιά φορά κ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά...!Πάρε τη δεύτερη γνώμη σου και θα δεις πως θα προχωρήσεις. Όλα θα δρομολογηθούν! και εξωσωματική να χρειαστεί θα δεις ότι όλα θα οργανωθούν και θα γίνει αφού το θέλετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Χαχα!! Καλώς την !! Ναι εγώ είμαι! Από ότι κατάλαβες έχω πάρει σβαρνα τις ομάδες!Άμα ψάχνεις όλη μέρα στο ίντερνετ αυτά παθαίνεις!

Καλώς ήρθες και εδώ λοιπόν! Από ότι βλέπεις και εδώ όλα τα κορίτσια στην αρχή είναι! Θα τα λέμε και από εδώ λοιπόν!❤️😘

Ναι γιατί όπως βλέπεις εγώ πάω πίσω!!είμαστε πολύ ιντερνετικά κορίτσια τι να κάνουμε!! Όταν θέλουμε κάτι Παθιαζομαστε κ το ψάχνουμε🤣😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...