Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσι και καλό μήνα!!!

Άνοιξα αυτή τη συζήτηση για να μαζευτούμε όσες τώρα ξεκινήσαμε (ξεκινάμε) τις προσπάθειές μας για μωρό για να μοιραζόμαστε τα νέα μας τις εμπειρίες μας και ότι προβληματισμό έχουμε!!! Εγώ προσωπικά είμαι καινούρια και στο Forum....Για να δούμε πόσες καινούριες υπάρχουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι και καλό μήνα!!!

Άνοιξα αυτή τη συζήτηση για να μαζευτούμε όσες τώρα ξεκινήσαμε (ξεκινάμε) τις προσπάθειές μας για μωρό για να μοιραζόμαστε τα νέα μας τις εμπειρίες μας και ότι προβληματισμό έχουμε!!! Εγώ προσωπικά είμαι καινούρια και στο Forum....Για να δούμε πόσες καινούριες υπάρχουμε; 

Καλώς όρισες κορίτσι μου και καλή δύναμη και επιτυχία στην προσπαθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι μου και καλή δύναμη και επιτυχία στην προσπαθεια σου!

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα τα καλύτερα εύχομαι!!! Άντε να δω υπάρχει καμία καινούρια τώρα να γινουμε πολλές;;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα τα καλύτερα εύχομαι!!! Άντε να δω υπάρχει καμία καινούρια τώρα να γινουμε πολλές;;; :D

Σ ευχαριστω πολυ!!Τα κοριτσια εχουν μαζευτει στο θεμα:Του Νοεμβρη το χουχούλι θα το φερει το φασούλι.Ρίξε μια ματιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Γεια σας κορίτσια! Και εγώ καινούργια είμαι!!! Περιμένω να αδιαθετησω στις 10 του μήνα!!! Εσείς;;

Καλως όρισες κορίτσι μου! Κι εγώ 10 περιμένω (προς το παρόν είμαστε μόνο εμείς οι 2 καινούριες απ ότι έχω καταλάβει). Εγω είμαι 28 ετών αρραβωνιασμένη 2 χρονια, σύνολο είμαστε μαζί 10χρόνια) και ξεκινήσαμε Οκτώβρη ελεύθερες επαφες... Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Elenikon Κορίτσι μου, 

Καλως όρισες κορίτσι μου! Κι εγώ 10 περιμένω (προς το παρόν είμαστε μόνο εμείς οι 2 καινούριες απ ότι έχω καταλάβει). Εγω είμαι 28 ετών αρραβωνιασμένη 2 χρονια, σύνολο είμαστε μαζί 10χρόνια) και ξεκινήσαμε Οκτώβρη ελεύθερες επαφες... Εσυ;

Καλώς σας βρήκα!! Και εγώ 28 χρόνων είμαι! Το καλοκαίρι παντρεύτηκα με τον άντρα μου και είμαστε συνολικά 8 χρόνια μαζί! Ξεκινήσαμε τον Οκτώβριο και εμείς προσπάθειες!ταιριάζουμε σε αρκετά τελικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλώς σας βρήκα!! Και εγώ 28 χρόνων είμαι! Το καλοκαίρι παντρεύτηκα με τον άντρα μου και είμαστε συνολικά 8 χρόνια μαζί! Ξεκινήσαμε τον Οκτώβριο και εμείς προσπάθειες!ταιριάζουμε σε αρκετά τελικά!!

Σοβαράα;;  Τι ωραία σύμπτωση!!! Να ζήσετε!!!! :D Απο ποιο μέρος είσαι;

Πριν ξεκινήσετε έκανες προγεννητικό έλεγχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Σοβαράα;;  Τι ωραία σύμπτωση!!! Να ζήσετε!!!! :D Απο ποιο μέρος είσαι;

Πριν ξεκινήσετε έκανες προγεννητικό έλεγχο;

Σε ευχαριστώ πολύ!!Είμαι από Ηράκλειο Κρήτης!! Εσύ από πού είσαι;Όχι δεν έχω κάνει.Τους κλασσικούς ετήσιους ελέγχους μου μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!Είμαι από Ηράκλειο Κρήτης!! Εσύ από πού είσαι;Όχι δεν έχω κάνει.Τους κλασσικούς ετήσιους ελέγχους μου μόνο.

Αλήθεια τώρα; :o

Κι εγώ από Ηράκλειο είμαι :lol:! Είχα μία φοβία με τους γυναικολόγους γιατί δεν είχα καλή εμπειρία την 1η φορά κι έτσι είχα χρόνια να κάνω τσεκ απ (κακώς). Πήγα το καλοκαίρι κι έκανα τσεκ απ και προγεννητικό και μου είπε ότι έχω πολυκυστικές (ενώ η προηγούμενη δεν μου είχε βρει τίποτα)...

(Ο αρραβωνιαστικός μου έχει στίγμα οπότε έπρεπε να κάνω εξετάσεις να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να έχω κι εγώ κυρίως γι αυτό το λόγο έκανα προγεννητικο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αλήθεια τώρα; :o

Κι εγώ από Ηράκλειο είμαι :lol:! Είχα μία φοβία με τους γυναικολόγους γιατί δεν είχα καλή εμπειρία την 1η φορά κι έτσι είχα χρόνια να κάνω τσεκ απ (κακώς). Πήγα το καλοκαίρι κι έκανα τσεκ απ και προγεννητικό και μου είπε ότι έχω πολυκυστικές (ενώ η προηγούμενη δεν μου είχε βρει τίποτα)...

(Ο αρραβωνιαστικός μου έχει στίγμα οπότε έπρεπε να κάνω εξετάσεις να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να έχω κι εγώ κυρίως γι αυτό το λόγο έκανα προγεννητικο)

Όντως τώρα;; Απίστευτο! Κατάλαβα, καλά έκανες και έκανες τον προγεννητικό τοτε.και ολα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Όντως τώρα;; Απίστευτο! Κατάλαβα, καλά έκανες και έκανες τον προγεννητικό τοτε.και ολα καλά;

Όντως :D :D Οι εξετάσεις μου γενικά ήταν όλες καλές ευτυχώς, το μόνο που βρήκαμε είναι οι πολυκυστικές που στην ουσία δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα απ ότι μου είπε η γιατρος! Εσυ έχεις κάποιο συγκεκριμένο γυναικολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Όντως :D παιδί των Μεσαμπελιών :D Οι εξετάσεις μου γενικά ήταν όλες καλές ευτυχώς, το μόνο που βρήκαμε είναι οι πολυκυστικές που στην ουσία δεν είναι και τόσο μεγάλο πρόβλημα απ ότι μου είπε η γιατρος! Εσυ έχεις κάποιο συγκεκριμένο γυναικολόγο;

Από ότι μου έχουν πει δεν έχω κάτι. Μακάρι να είμαστε τυχερές και να είμαστε από τον πρώτο μήνα έγκυος και οι δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Από ότι μου έχουν πει δεν έχω κάτι. Μακάρι να είμαστε τυχερές και να είμαστε από τον πρώτο μήνα έγκυος και οι δύο!

Μακαρι!! Απορία, εσύ παρατήρησες αλλαγές μετά τις ελεύθερες επαφές; Πχ πονάκια ή κάτι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και εγώ από Κρήτη είμαι και καινούργια κι εγώ στο φόρουμ! Είναι η πρώτη φορά που προσπαθούμε για μωρό και θέλω να κάνω μια ερώτηση σε οποίες ξέρουν. Λοιπόν η τελευταία μέρα της περιόδου μου ήταν 30 Οκτωβρίου και στης 3 Νοεμβρίου ήρθαμε σε ελεύθερη επαφή τώρα περιμένω να αδιαθετησω σε 14 μέρες υπάρχει πιθανότητα να έχω πιάσει? Λογικά είμαι στις γόνιμες μέρες από τις 2 Νοεμβρίου. Ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Μακαρι!! Απορία, εσύ παρατήρησες αλλαγές μετά τις ελεύθερες επαφές; Πχ πονάκια ή κάτι άλλο;

Ναι, η αλήθεια είναι πως παρατήρησα κάτι πονακια αλλά δεν ξέρω αν τα είχα πάντα και απλά τώρα τα παρατηρησα. Επίσης, έχω πόνος στο στήθος που πάντα πριν τη περίοδο βέβαια έχω αλλά νομίζω λίγο περισσότερο αυτή τη φορά. Εσύ έχεις κάποιο διαφορετικό σύμπτωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ναι, η αλήθεια είναι πως παρατήρησα κάτι πονακια αλλά δεν ξέρω αν τα είχα πάντα και απλά τώρα τα παρατηρησα. Επίσης, έχω πόνος στο στήθος που πάντα πριν τη περίοδο βέβαια έχω αλλά νομίζω λίγο περισσότερο αυτή τη φορά. Εσύ έχεις κάποιο διαφορετικό σύμπτωμα;

Δες, μετα απο την τελευταια επαφη αρχισα να εχω ενοχληση δεξια στην κοιλια και σε καποια φαση ειδα και μια κουκιδα ροζ στο χαρτι.... Απο τοτε εχω πονους περιόδους ολοενα και περισσοτερους όσο κοντευω στην ημερομηνια που περιμενω περιοδο. Επισης, ειχα αρκετους μηνες να εχω πόνους περιοδου και αυτο με προβληματίζει λίγο.... Γενικα παντως παρατηρησα οτι καταλαβαινω και το παραμικρό πονακι τωρα οπως ειπες κι εσυ μαλλον τωρα τα παρατηρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δες, μετα απο την τελευταια επαφη αρχισα να εχω ενοχληση δεξια στην κοιλια και σε καποια φαση ειδα και μια κουκιδα ροζ στο χαρτι.... Απο τοτε εχω πονους περιόδους ολοενα και περισσοτερους όσο κοντευω στην ημερομηνια που περιμενω περιοδο. Επισης, ειχα αρκετους μηνες να εχω πόνους περιοδου και αυτο με προβληματίζει λίγο.... Γενικα παντως παρατηρησα οτι καταλαβαινω και το παραμικρό πονακι τωρα οπως ειπες κι εσυ μαλλον τωρα τα παρατηρω!

Συγνώμη αν καθυστερώ να στέλνω. Λίγο τρέχω,χαχα. Μακάρι αυτά τα πονακια να είναι εγκυμοσύνης και όχι περιόδου.παντως, αφού δεν είχες πόνους περιόδου και τώρα εμφανίστηκαν ίσως να είναι καλό σημάδι αυτό!!! Όσο το ψάχνουμε νομίζω απελπιζομαστε. Γιατί όλα μπορεί να είναι συμπτώματα και περιόδου και εγκυμοσύνης. Και κάθε μία μπορεί να έχει άλλα συμπτώματα ή και καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Συγνώμη αν καθυστερώ να στέλνω. Λίγο τρέχω,χαχα. Μακάρι αυτά τα πονακια να είναι εγκυμοσύνης και όχι περιόδου.παντως, αφού δεν είχες πόνους περιόδου και τώρα εμφανίστηκαν ίσως να είναι καλό σημάδι αυτό!!! Όσο το ψάχνουμε νομίζω απελπιζομαστε. Γιατί όλα μπορεί να είναι συμπτώματα και περιόδου και εγκυμοσύνης. Και κάθε μία μπορεί να έχει άλλα συμπτώματα ή και καθόλου.

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δες, μετα απο την τελευταια επαφη αρχισα να εχω ενοχληση δεξια στην κοιλια και σε καποια φαση ειδα και μια κουκιδα ροζ στο χαρτι.... Απο τοτε εχω πονους περιόδους ολοενα και περισσοτερους όσο κοντευω στην ημερομηνια που περιμενω περιοδο. Επισης, ειχα αρκετους μηνες να εχω πόνους περιοδου και αυτο με προβληματίζει λίγο.... Γενικα παντως παρατηρησα οτι καταλαβαινω και το παραμικρό πονακι τωρα οπως ειπες κι εσυ μαλλον τωρα τα παρατηρω!

Ωστόσο, καλό σημάδι είναι και το ροζ που είδες. Μπορεί να ήταν η εμφύτευση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

 

Ωστόσο, καλό σημάδι είναι και το ροζ που είδες. Μπορεί να ήταν η εμφύτευση!!!

Δεν πειραζει κι εγω στο τρέξιμο τωρα γυρισα απο τη δουλεια ??

Ναι ισχυει αυτο που λες.... Οσο το ψαχνει κανεις τοσο απελπίζεται , οποτε αναμενουμε μεχρι το σ/κ κι ελπιζω και οι 2 να εχουμε ευχάριστα! Ναι κάθε μία μας είναι διαφορετικός οργανισμός αλλά και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!

Δουλεύεις καπου εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

 

Ωστόσο, καλό σημάδι είναι και το ροζ που είδες. Μπορεί να ήταν η εμφύτευση!!!

Ωστόσο  συγγνώμη αν γινομαι αδιακριτη με τις ερωτησεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ωστόσο  συγγνώμη αν γινομαι αδιακριτη με τις ερωτησεις !

Δεν έχω πρόβλημα. Νοσηλεύτρια είμαι, δουλεύω σε ένα οφθαλμολογικό κέντρο.εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Δεν έχω πρόβλημα. Νοσηλεύτρια είμαι, δουλεύω σε ένα οφθαλμολογικό κέντρο.εσυ; 

Α πολύ ωραία! Εγώ γραμματέας σε ένα Κέντρο Ξένων Γλωσσών!

Έχω περάσει διάφορα με τα μάτια μου εντωμεταξύ έχω κάνει και lazer Μυωπίας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Α πολύ ωραία! Εγώ γραμματέας σε ένα Κέντρο Ξένων Γλωσσών!

Έχω περάσει διάφορα με τα μάτια μου εντωμεταξύ έχω κάνει και lazer Μυωπίας ?

Λες να το έχεις κάνει σε εμάς..;; Χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω, σε ποιο είσαι (αν θέλεις απαντάς εννοείται);;  Αν και τότε (2016) εκεί που το έκανα εγώ είχε διάφορες κοπέλες κάθε φορά και άλλη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι για τα στραβά που σου έτυχαν κορίτσι μου!!!!Άντε να πας το βράδυ να δεις το μικρουλι σου και μακάρι να σας κάνει και τα αποκαλυπτήρια!!!Εγώ προσωπικά συνεχίζω πολύ καλα,έκανα και την β' επιπέδου και πλέον νιώθω καθημερινά τον μικρό 🧿🧿🧿...πότε περισσότερο πότε λιγότερο!!!
    • Εγώ είμαι 1,74 και κάνα δύο εκατοστά πιο κοντός ο άντρας μου. Δεν τον λες και πρώτο μπόι 😂😂 Ααα θα έχετε και γενέθλια μετά; Τέλεια θα συμπέσουν με μια μέρα διάφορα 🥳  Με το μπουσουλημα θέλουν προσοχή και επίβλεψη να υποθέσω; Γιατί σκέφτομαι ότι θα έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Χτες άρπαξε ένα πιάτο από το τραπέζι και το πέταξε κάτω 😂😂 Το τέρας 😂😂 Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου. Δεν έχω ζήσει την υπογονιμότητα αλλά έχω βιώσει δύο απώλειες και δώστου εξετάσεις και απογοήτευση και κλάμα.... Έγινε όμως το θαύμα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει για όλες τις γυναίκες που με τόση υπομονή παλεύουν 🫶🤞 Μπράβο στον καλό σου για την υποστήριξη και το κουράγιο που σου δίνει!! 
    • Η αλήθεια είναι ότι ήταν αρκετές μέρες! Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να του το πεις, μήπως σου πει να πας να κάνεις έναν υπέρηχο να αποκλείσετε οτιδήποτε όπως μια κύστη ας πούμε!
    • Χρόνια πολλά κορίτσια μου και Καλή Σαρακοστή να έχουμε. Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί διάφορα. Την Πέμπτη το πρωί έφυγα από Λευκάδα για Αθήνα. Φτάνοντας Αθήνα μαθαίνω ότι τράκαρα το αυτοκίνητο του μπαμπά μου. Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές που θα πληρωθούν από τη ασφάλεια της κοπέλας που έφταιγε. Μετά το laptop μου αποφάσισε να μην ανοίξει. Το έχω πάει στο μαγαζί για επισκευή και περιμένω. 3ον πέθανε δυστυχώς η μία μου γατούλα. Μέσα σε 5 μέρες σταμάτησε να τρώει κι έφυγε. Αυτά τα αρνητικά... Τα θετικά τώρα... Την Κυριακή βαφτίσαμε τον ανηψιό μου. Και σήμερα πάω να δω το μωράκι μου το βράδυ μπας και μάθω και τι είναι! Την Κυριακή νομίζω πως άρχισα να το αισθάνομαι κιόλας.!!!  Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;
    • Χρόνια πολλά κορίτσια μου και Καλή Σαρακοστή να έχουμε. Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί διάφορα. Την Πέμπτη το πρωί έφυγα από Λευκάδα για Αθήνα. Φτάνοντας Αθήνα μαθαίνω ότι τράκαρα το αυτοκίνητο του μπαμπά μου. Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές που θα πληρωθούν από τη ασφάλεια της κοπέλας που έφταιγε. Μετά το laptop μου αποφάσισε να μην ανοίξει. Το έχω πάει στο μαγαζί για επισκευή και περιμένω. 3ον πέθανε δυστυχώς η μία μου γατούλα. Μέσα σε 5 μέρες σταμάτησε να τρώει κι έφυγε. Αυτά τα αρνητικά... Τα θετικά τώρα... Την Κυριακή βαφτίσαμε τον ανηψιό μου. Και σήμερα πάω να δω το μωράκι μου το βράδυ μπας και μάθω και τι είναι! Την Κυριακή νομίζω πως άρχισα να το αισθάνομαι κιόλας.!!!  Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...