Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνο θετικο τεστ εγκυμοσυνης!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

θα δειξει.. την τριτη εχω επαναλληψη κ ποιος περιμενει εως τοτε αχχαχ..

Κορίτσι μου όλα σούπερ! Υπομονή θα κάνεις όπως όλες μας που είχαμε μια δυσάρεστη εμπειρία με απώλεια κύησης για όποιο λόγο. 

Θα σκέφτεσαι ότι μέχρι τώρα όλα καλά και άρα έχεις καλές ελπίδες και τίποτα άλλο. Βήμα βήμα. 

@Χρυσάφω μου με συγχωρείς που επεμβαίνω αλλά στεναχωριέμαι που τυραννιεσαι. Εγώ το τεστ το βλέπω τελείως αρνητικό. Αλλά και αν ακόμα φταίει η ανάλυση του κινητού μου και είναι αχνό τί σημασία έχει βρε κορίτσι μου ; Αφού η χοριακη είναι αρνητική και έχεις κάνει ήδη δύο. 

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς δεν έγινε κάτι αυτό το μήνα. Δε σκέφτεσαι να προχωρήσεις που έλεγες σε προσπάθεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 548
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου όλα σούπερ! Υπομονή θα κάνεις όπως όλες μας που είχαμε μια δυσάρεστη εμπειρία με απώλεια κύησης για όποιο λόγο. 

Θα σκέφτεσαι ότι μέχρι τώρα όλα καλά και άρα έχεις καλές ελπίδες και τίποτα άλλο. Βήμα βήμα. 

@Χρυσάφω μου με συγχωρείς που επεμβαίνω αλλά στεναχωριέμαι που τυραννιεσαι. Εγώ το τεστ το βλέπω τελείως αρνητικό. Αλλά και αν ακόμα φταίει η ανάλυση του κινητού μου και είναι αχνό τί σημασία έχει βρε κορίτσι μου ; Αφού η χοριακη είναι αρνητική και έχεις κάνει ήδη δύο. 

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς δεν έγινε κάτι αυτό το μήνα. Δε σκέφτεσαι να προχωρήσεις που έλεγες σε προσπάθεια; 

ευχαριστω κοριτσι μ ναι ενα βημα την φορα να φτασει η στιγμη π πια δεν θα υπαρχει κινδυνος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου όλα σούπερ! Υπομονή θα κάνεις όπως όλες μας που είχαμε μια δυσάρεστη εμπειρία με απώλεια κύησης για όποιο λόγο. 

Θα σκέφτεσαι ότι μέχρι τώρα όλα καλά και άρα έχεις καλές ελπίδες και τίποτα άλλο. Βήμα βήμα. 

@Χρυσάφω μου με συγχωρείς που επεμβαίνω αλλά στεναχωριέμαι που τυραννιεσαι. Εγώ το τεστ το βλέπω τελείως αρνητικό. Αλλά και αν ακόμα φταίει η ανάλυση του κινητού μου και είναι αχνό τί σημασία έχει βρε κορίτσι μου ; Αφού η χοριακη είναι αρνητική και έχεις κάνει ήδη δύο. 

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς δεν έγινε κάτι αυτό το μήνα. Δε σκέφτεσαι να προχωρήσεις που έλεγες σε προσπάθεια; 

Οχι δεν θα προχωρησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οχι δεν θα προχωρησω.

Α οκ. Προσπάθησε μόνο να μην αγχώνεσαι δε βοηθάει σε τίποτα! 

Εύχομαι να πετύχετε το πολυπόθητο σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

ευχαριστω κοριτσι μ ναι ενα βημα την φορα να φτασει η στιγμη π πια δεν θα υπαρχει κινδυνος..

Mpravooooo teleia xoriakh gt perimenes megalutero to thema einai na einai toulaxiston diplasio kai sena sxedon triplasiasthke... na rwthse ola auta ta xapia pera ap ton fanolit gt prepei na ta pareis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σωτ εφη είπε:

Mpravooooo teleia xoriakh gt perimenes megalutero to thema einai na einai toulaxiston diplasio kai sena sxedon triplasiasthke... na rwthse ola auta ta xapia pera ap ton fanolit gt prepei na ta pareis?

το σαλοσπιρ ειναι για θρομβους νομιζω κ το utrogestan ειναι προγεστερονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

το σαλοσπιρ ειναι για θρομβους νομιζω κ το utrogestan ειναι προγεστερονη...

Nai to gnwrizw to thema einai gt ta pairneis eidika to utrogestan

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Nai to gnwrizw to thema einai gt ta pairneis eidika to utrogestan

δεν ξερω δεν μ ειπε γιατι κ ουτε ρωτησα... κ στην προηγουμενη κυηση μ ειχε δωσει αλλα κολπικα... γιατι ειναι κατι κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai kai ta outrogestan mpainoun kolpika kai pinontai apla aporw protwn gt den xrhsimeuei se kati h epipleon progesteronh an o organismos paragei hdh osh prepei isws sthn dinei prolhptika se periptwsh elleipshs kako den kanei sigoura apla aporw an uparxei kapoios logos dld kati pou eixe dei apo tis prohgoumes h etsi apla se fortwnei me xapia egw phga sto nosokomeio thn prohgoumenh vdomada gt h fantasia mou orgiaze kai den mou vrhkan apolutws tpt k mou egrapsan fanolit k outrogestan kai rwthsa ton giatro mou ennoeitai k moy eipe na mhn to parw... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σωτ εφη είπε:

Pantws kako den kanei einai sigouro auto mh se tromazw apla diafwnw sto na mas gemizoyn me xapia xwris na kseroume gt kai pws

τι να πω λογικα ξερει γιατι μ τα δινει μαλλον προληπτικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

τι να πω λογικα ξερει γιατι μ τα δινει μαλλον προληπτικα!!

Ναι προληπτικά στα δίνει. Η προγεστερονη είναι για στήριξη του ενδομητρίου και της κύησης. 

Όντως τα δίνουν με ευκολία και ίσως χωρίς να χρειάζεται αλλά κακό δεν κάνει σε καμία περίπτωση. 

Εμείς της εξωσωματικης παίρνουμε όλο το πρώτο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ναι προληπτικά στα δίνει. Η προγεστερονη είναι για στήριξη του ενδομητρίου και της κύησης. 

Όντως τα δίνουν με ευκολία και ίσως χωρίς να χρειάζεται αλλά κακό δεν κάνει σε καμία περίπτωση. 

Εμείς της εξωσωματικης παίρνουμε όλο το πρώτο τρίμηνο. 

ναι κ στα φαρμακα της εξωσωσματικης π εχω μ εχει δωσει προγεστερονη ηταν κολπικη ομως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οχι δεν θα προχωρησω.

Αγαπημένο κορίτσι μου.. ολες εδω με ενα πόθο ζούμε.. θυμισέ μου αν δε σε κουράζω φυσικά, απο εξετάσεις τις εχετε όλες κανει;;; Δλδ αν κανεις ωορρηξια; Σπερμοδιάγραμμα; Σαλπιγγογραφιά; Τεστ αν εχεις φιλικό περιβάλλον για το σπερμα τ αντρα σ; Υστεροσκόπηση; Ολα; Συγγνωμη αν ειμαι αδιάκριτη.. αλλα ξερεις πολλοι γιατροι παρακάμπτουν διαφορα αλλα σημαντικα.. @xrisanthiπολλα συγχαρητήρια! Πολυ καλη η χοριακή σ ομορφια μου!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Αγαπημένο κορίτσι μου.. ολες εδω με ενα πόθο ζούμε.. θυμισέ μου αν δε σε κουράζω φυσικά, απο εξετάσεις τις εχετε όλες κανει;;; Δλδ αν κανεις ωορρηξια; Σπερμοδιάγραμμα; Σαλπιγγογραφιά; Τεστ αν εχεις φιλικό περιβάλλον για το σπερμα τ αντρα σ; Υστεροσκόπηση; Ολα; Συγγνωμη αν ειμαι αδιάκριτη.. αλλα ξερεις πολλοι γιατροι παρακάμπτουν διαφορα αλλα σημαντικα.. @xrisanthiπολλα συγχαρητήρια! Πολυ καλη η χοριακή σ ομορφια μου!!!!  

σ ευχαριστω πολυ κοριτσακι μ ευχομαι συντομα να γεμισει η κοιλιτσα σ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Αγαπημένο κορίτσι μου.. ολες εδω με ενα πόθο ζούμε.. θυμισέ μου αν δε σε κουράζω φυσικά, απο εξετάσεις τις εχετε όλες κανει;;; Δλδ αν κανεις ωορρηξια; Σπερμοδιάγραμμα; Σαλπιγγογραφιά; Τεστ αν εχεις φιλικό περιβάλλον για το σπερμα τ αντρα σ; Υστεροσκόπηση; Ολα; Συγγνωμη αν ειμαι αδιάκριτη.. αλλα ξερεις πολλοι γιατροι παρακάμπτουν διαφορα αλλα σημαντικα.. @xrisanthiπολλα συγχαρητήρια! Πολυ καλη η χοριακή σ ομορφια μου!!!!  

Oλα.Και παραπανω απο αυτα.Μονο το αν εχω φιλικο περιβαλλον για τον αντρα δεν ξέρω αν εχω κανει..Πως αλλιως ονομαζεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Oλα.Και παραπανω απο αυτα.Μονο το αν εχω φιλικο περιβαλλον για τον αντρα δεν ξέρω αν εχω κανει..Πως αλλιως ονομαζεται;;

Huhner test.. προσπαθεις καιρο σωστα;;;; Εναλλακτικές; Δε το σκέφτεσαι;;; Συγγνωμη αν ειμαι αδιακριτη..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Huhner test.. προσπαθεις καιρο σωστα;;;; Εναλλακτικές; Δε το σκέφτεσαι;;; Συγγνωμη αν ειμαι αδιακριτη..?

Δεν ξερω αν το εχω κανει αυτο.Μαλλον οχι...Δεν ασχολειται κανεις ιδιαιτερα μαζι μας κοριτσι μου ,μια και μας εχουν για δανεικα και εμεις με δανεικα δεν παμε.Μπραβο σε οσες το κανουν ,εμεις δεν το αποφασιζουμε.Δεν βαριεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Δεν ξερω αν το εχω κανει αυτο.Μαλλον οχι...Δεν ασχολειται κανεις ιδιαιτερα μαζι μας κοριτσι μου ,μια και μας εχουν για δανεικα και εμεις με δανεικα δεν παμε.Μπραβο σε οσες το κανουν ,εμεις δεν το αποφασιζουμε.Δεν βαριεσαι..

Ναι το καταλαβαίνω ειναι απόφαση.. ωστόσο με ολο το θαρρος κ τη φιλική μου διάθεση θα σ πρότεινα να πας κ αλλου.. κ ας εχεις ηδη παει σε αρκετους.. πχ.. σε γενετιστη; Κ οχι γυνσικόλογο; Σου ευπχομαι ολόψυχα να ερθει κ πολύ γρήγορα????????? εχε πίστη! Υπομονή! Και θέληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ναι το καταλαβαίνω ειναι απόφαση.. ωστόσο με ολο το θαρρος κ τη φιλική μου διάθεση θα σ πρότεινα να πας κ αλλου.. κ ας εχεις ηδη παει σε αρκετους.. πχ.. σε γενετιστη; Κ οχι γυνσικόλογο; Σου ευπχομαι ολόψυχα να ερθει κ πολύ γρήγορα????????? εχε πίστη! Υπομονή! Και θέληση!

Να σου πω την αληθεια δεν πιστευω οτι θα ερθει πλεον...Σε ευχαριστω πολυ παντως για το ενδιαφερον και τις ευχες...Οι παράμετροι είναι παρα πολύ ,τα έξοδα τεράστια ,η βοήθεια ανύπαρκτη και η υπομονή εξαντλημένη.Μεσα σε 4 χρόνια έχουν γίνει ατελείωτα εξοδα και τόσες κινήσεις που δεν εβγαλαν πουθενά που δεν πιστευω πλέον οτι μπορεί να βοηθήσει κατι..Λογικα΄,θα έπρεπε να βγω απο την σελίδα μια και νιώθω οτι τσάμπα παιδεύομαι ,αλλα λεω δεν βαριέσαι..Ισως δώσω καμιά συμβουλη που μπορεί αν βοηθησει..Λεμε τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να σου πω την αληθεια δεν πιστευω οτι θα ερθει πλεον...Σε ευχαριστω πολυ παντως για το ενδιαφερον και τις ευχες...Οι παράμετροι είναι παρα πολύ ,τα έξοδα τεράστια ,η βοήθεια ανύπαρκτη και η υπομονή εξαντλημένη.Μεσα σε 4 χρόνια έχουν γίνει ατελείωτα εξοδα και τόσες κινήσεις που δεν εβγαλαν πουθενά που δεν πιστευω πλέον οτι μπορεί να βοηθήσει κατι..Λογικα΄,θα έπρεπε να βγω απο την σελίδα μια και νιώθω οτι τσάμπα παιδεύομαι ,αλλα λεω δεν βαριέσαι..Ισως δώσω καμιά συμβουλη που μπορεί αν βοηθησει..Λεμε τωρα..

Είσαι πολύ δυνατη για ολα αυτα... πραγματικά εισαι τοσο καλή κ πιστεύω πως ο θεός δε θα το αφήσει ετσιβαυτο! Αλήθεια ευχομαι να σ πανε ολα οπως τα λαχταρας..παντως εμεις σε θελουμε στις συζητήσεις.. ??? σλλα οπως νιώθεις! Σου εύχομαι δύναμη, αγαπη με τον αντρα σου και υγεία! ????????????Υ.Γ ποτε δε ξερεις... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Είσαι πολύ δυνατη για ολα αυτα... πραγματικά εισαι τοσο καλή κ πιστεύω πως ο θεός δε θα το αφήσει ετσιβαυτο! Αλήθεια ευχομαι να σ πανε ολα οπως τα λαχταρας..παντως εμεις σε θελουμε στις συζητήσεις.. ??? σλλα οπως νιώθεις! Σου εύχομαι δύναμη, αγαπη με τον αντρα σου και υγεία! ????????????Υ.Γ ποτε δε ξερεις... ???

Σ ευχαριστω παρα πολυ!Μου αρεσει και αγαπω πολυ την παρεα σας!Και γ αυτο ειμαι και εδω αλλωστε.Το σημαντικότερο είναι αυτο που ειπες στο τέλος :Υγεία και Αγάπη!Και Δόξα το Θεό απο΄αγάπη έχουμε μπολικη!!!!!Να περασεις ομορφα στις διακοπες και να μαυρίσεις ωραιότατα!!!Πίσω σου θα ερχομαι!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να σου πω την αληθεια δεν πιστευω οτι θα ερθει πλεον...Σε ευχαριστω πολυ παντως για το ενδιαφερον και τις ευχες...Οι παράμετροι είναι παρα πολύ ,τα έξοδα τεράστια ,η βοήθεια ανύπαρκτη και η υπομονή εξαντλημένη.Μεσα σε 4 χρόνια έχουν γίνει ατελείωτα εξοδα και τόσες κινήσεις που δεν εβγαλαν πουθενά που δεν πιστευω πλέον οτι μπορεί να βοηθήσει κατι..Λογικα΄,θα έπρεπε να βγω απο την σελίδα μια και νιώθω οτι τσάμπα παιδεύομαι ,αλλα λεω δεν βαριέσαι..Ισως δώσω καμιά συμβουλη που μπορεί αν βοηθησει..Λεμε τωρα..

Se poia perioxh meneis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

σ ευχαριστω κοριτσι μ ελπιζω να συνεχισουν να πηγαινουν καλα τα πραγματα αν κ περιμενα μεγαλυτερο νουμερο να πω την αληθεια μ...

 

Ε ποσο μεγαλύτερο ρε κορίτσι απο αυτό αλήθεια τριπλασιάστηκε είναι πόλυ καλό το νουμερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

κοριτσια μ η χοριακη μ βγηκε απο 78.80 πηγε 201.20 ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι καλη σχεδον τριπλασιαστηκε μ ειπε να κανω επαναληψη την τριτη κ εντομεταξυ να παρω 1 σαλοσπιρ 1 fanolit κ 2utrogestan των 200...

Μπραβο κορίτσι μου!Όλα καλά λοιπόν!??

Επεξεργάστηκε από Soulful
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...