Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις On 24/6/2019 at 5:45 ΜΜ, ο/η Annouli είπε:

Κορίτσια μου ,τι κάνετε; Πώς είστε;;;

Αχχ, εγώ πριν δύο εβδομάδες αιμορραγουσα αλλά τελικά όλα οκ. Πέρασε 1 εβδομάδα μαρτυρική μέχρι να δούμε καρδούλα αλλά τελικά όλα καλά. Ξάπλα, καναπέ τηλεόραση. Αύριο μπαίνω στην 7η εβδομάδα πρώτα ο Θεός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2019 at 11:06 ΠΜ, ο/η marimar_ είπε:

Αχ τι ωραία!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! Εμένα είναι η πρώτη μου φορά, έχω κάποιες ενοχλήσεις στο στομάχι έχω καούρες εσείς;; Έχετε καθόλου ενοχλήσεις;; Είμαι 5ε5η. Σαν σήμερα έχω ξυπνήσει και είναι κομμένα τα πόδια μου ξαπλώνω όλη την ώρα!

Εγώ ειμαι 6εβδ και 6ημ. Ναυτιες δεν έχω ακόμη. Ζαλάδες, ατονία, συχνοουρια, ταχυκαρδια, διψα, τρέμουλο και κάποιες ημέρες πόνους περιόδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Earp είπε:

Κορίτσια γειά σας και από μένα 

Θα μπω και εγω στο παρέακι είμαι 7+5 το Σάββατο γίνομαι 8 εβδομάδων?

Εξαιρετικά!!! Έχουμε ακριβώς μια βδομάδα διαφορά..Εγώ το Σάββατο γίνομαι 9 εβδομάδων ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Εξαιρετικά!!! Έχουμε ακριβώς μια βδομάδα διαφορά..Εγώ το Σάββατο γίνομαι 9 εβδομάδων ???

Αχ τέλεια☺️ Αχ ανυπόμονο να περάσει ο καιρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Είδαμε σακο σήμερα! Ενθουσιάστηκα :):):)

Με το καλό!!!! Πότε με το καλό πας για καρδουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες μελλοντικές μανούλες.

Ανήκω κι εγώ σε εκείνες που περιμένουν το μικρό τους πλασματάκι τον ερχόμενο Φεβρουάριο. Είμαι 29 χρονών και διανύω την 9η βδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης η οποία δεν μου εχει δημιουργήσει ως τώρα κανένα έντονο δυσάρεστο σύμπτωμα.

Γενικά, πάντα εχω μια αγωνία ως τον επόμενο υπέρηχο γιατί εκέί μόνο συνειδητοποιώ την ύπαρξη του σποριού! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες μελλοντικές μανούλες.

Ανήκω κι εγώ σε εκείνες που περιμένουν το μικρό τους πλασματάκι τον ερχόμενο Φεβρουάριο. Είμαι 29 χρονών και διανύω την 9η βδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης η οποία δεν μου εχει δημιουργήσει ως τώρα κανένα έντονο δυσάρεστο σύμπτωμα.

Γενικά, πάντα εχω μια αγωνία ως τον επόμενο υπέρηχο γιατί εκέί μόνο συνειδητοποιώ την ύπαρξη του σποριού! :-)

Με το καλό σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου. Σε καταλαβαίνω με τους υπέρηχους. Και εγώ το ίδιο έχω. Διανύω την έβδομη εβδομάδα και δε σου κρύβω ότι έχω αγχωθεί πολύ και ιδιαίτερα μέχρι την ολοκλήρωση της 9ης. Πότε σου έδωσαν ΠΗΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου. Σε καταλαβαίνω με τους υπέρηχους. Και εγώ το ίδιο έχω. Διανύω την έβδομη εβδομάδα και δε σου κρύβω ότι έχω αγχωθεί πολύ και ιδιαίτερα μέχρι την ολοκλήρωση της 9ης. Πότε σου έδωσαν ΠΗΤ;

Σε ευχαριστώ και σου ανταποδίδω τις ευχές για ο,τι καλύτερο! Η γυναικολόγος μου τα υπολογίζει κάπως περιεργα, μου ειπε 12/2/20 αλλα στην αυχενικη (6/8) θα μαθω ακριβώς. Εσενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες μελλοντικές μανούλες.

Ανήκω κι εγώ σε εκείνες που περιμένουν το μικρό τους πλασματάκι τον ερχόμενο Φεβρουάριο. Είμαι 29 χρονών και διανύω την 9η βδομάδα της πρώτης μου εγκυμοσύνης η οποία δεν μου εχει δημιουργήσει ως τώρα κανένα έντονο δυσάρεστο σύμπτωμα.

Γενικά, πάντα εχω μια αγωνία ως τον επόμενο υπέρηχο γιατί εκέί μόνο συνειδητοποιώ την ύπαρξη του σποριού! :-)

Kαλημέρα...

Με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..Τελικά όλες ίδιες είμαστε..Κ εγώ ακριβώς την ίδια αγωνία έχω κάθε φορά αφού ακόμα δεν μπορώ να το αισθανθώ..

Προχθές έκανα και τις αιματολογικές κλπ εξετάσεις..Όλα καλά..Aλλά μέχρι να βγουν με έφαγε η αγωνία.. Εγώ είμαι 9w5d.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Σε ευχαριστώ και σου ανταποδίδω τις ευχές για ο,τι καλύτερο! Η γυναικολόγος μου τα υπολογίζει κάπως περιεργα, μου ειπε 12/2/20 αλλα στην αυχενικη (6/8) θα μαθω ακριβώς. Εσενα;

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου! 14/2 και η αυχενικη είναι και εμένα την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου. Κάθε πότε σου κάνει υπέρηχο; Μέχρι την αυχενικη έχεις και αλλη εξέταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2019 at 12:40 ΜΜ, ο/η marimar_ είπε:

Κ γω πρησμένο στήθος τούμπανο έχει γίνε!! ?? όχι ακόμα στις 24/06 μας είπε να πάμε για να την ακούσουμε με το καλό!! Εσείς;;;

Δεν το ειχα δει κοριτσάκι μου! Είδαμε καρδούλα στις 20/6. Περιμένουμε τον επόμενο υπέρηχο να ξεαγχωθουμε πάλι. ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kit1982 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου! 14/2 και η αυχενικη είναι και εμένα την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου. Κάθε πότε σου κάνει υπέρηχο; Μέχρι την αυχενικη έχεις και αλλη εξέταση;

Μου εχει κανει εντυπωση ο υπολογισμος της γιατρου μου. Σημερα μπηκα στην 9η κι εχω ΠΗΤ 12/2 κι εσυ στην 7 κι εχεις 14;;;

Αχ, δεν καταλαβαινω! Χαχαχα.

Υπερηχο μου ειπε μια φορα ως την αυχενικη, δηλαδη 1 φορα αναμεσα στις 24/6 και 6/8 αλλα εγω ζητησα 2! Και δεχτηκε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

Kαλημέρα...

Με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..Τελικά όλες ίδιες είμαστε..Κ εγώ ακριβώς την ίδια αγωνία έχω κάθε φορά αφού ακόμα δεν μπορώ να το αισθανθώ..

Προχθές έκανα και τις αιματολογικές κλπ εξετάσεις..Όλα καλά..Aλλά μέχρι να βγουν με έφαγε η αγωνία.. Εγώ είμαι 9w5d.

Τιποτα δεν αισθανομαι ουτε εγω. Μα ειναι τοσο νωρις!!! Ολες τρελες εδω, χαχαχα. Νταξει μωρε, ειναι λογικο, ειναι πρωτογνωρο ολο αυτο. Ποτε εχεις ΠΗΤ εσυ καλη μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Τιποτα δεν αισθανομαι ουτε εγω. Μα ειναι τοσο νωρις!!! Ολες τρελες εδω, χαχαχα. Νταξει μωρε, ειναι λογικο, ειναι πρωτογνωρο ολο αυτο. Ποτε εχεις ΠΗΤ εσυ καλη μου;

01/02/20 μου έδωσε ΠΗΤ.Εσένα; Εγω εχω κατι θεματα με το στομαχι μου & αναγουλες..Αλλα οσο και να με ενοχλουν κατα βαθος ουτε που με αγγιζουν..Αφου ειναι να γινει ετσι, ετσι πρεπει να γινει..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μου εχει κανει εντυπωση ο υπολογισμος της γιατρου μου. Σημερα μπηκα στην 9η κι εχω ΠΗΤ 12/2 κι εσυ στην 7 κι εχεις 14;;;

Αχ, δεν καταλαβαινω! Χαχαχα.

Υπερηχο μου ειπε μια φορα ως την αυχενικη, δηλαδη 1 φορα αναμεσα στις 24/6 και 6/8 αλλα εγω ζητησα 2! Και δεχτηκε :-)

Χαχαχαχα το παρατήρησα και εγώ. Μεγάλη διαφορά. Νομίζω ότι έχει να κάνει επειδή το μετρούν με δύο διαφορετικούς τρόπους. Είμαι 7w και 6d. Μέχρι σήμερα λέω 7. Αύριο 8. Άλλοι θα λέγανε ότι τώρα διανυω την 8. Υπάρχουν εφαρμογές που σε ρωτούν αν θες να λαμβάνει υπόψιν του την ολοκληρωμένη εβδομάδα ή την τρέχουσα. Πότε σου ήρθε τελευταία φορά περίοδος; Πάντως το θέμα είναι ότι αυχενικη, πρώτα ο Θεός, κάνουμε μαζί. Οπότε το μετρούν με άλλο τρόπο αλλά είμαστε σχεδόν το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Χαχαχαχα το παρατήρησα και εγώ. Μεγάλη διαφορά. Νομίζω ότι έχει να κάνει επειδή το μετρούν με δύο διαφορετικούς τρόπους. Είμαι 7w και 6d. Μέχρι σήμερα λέω 7. Αύριο 8. Άλλοι θα λέγανε ότι τώρα διανυω την 8. Υπάρχουν εφαρμογές που σε ρωτούν αν θες να λαμβάνει υπόψιν του την ολοκληρωμένη εβδομάδα ή την τρέχουσα. Πότε σου ήρθε τελευταία φορά περίοδος; Πάντως το θέμα είναι ότι αυχενικη, πρώτα ο Θεός, κάνουμε μαζί. Οπότε το μετρούν με άλλο τρόπο αλλά είμαστε σχεδόν το ίδιο.

Ναι, είμαστε παρεούλα. Καλά, κι εγώ σήμερα κλείνω την 8η, μπάίνω στην 9η. Με την περίοδο μου δεν το αναλυω γιατι ειναι μεγαλος ο κυκλος μου, δεν βοηθαει στους υπολογισμους. Βασικα αν το σκεφτεις απεχουμε 2 μερες ρε συ! Αρα ακριβως βγαινουν οι ΠΗΤ μας, χαχαχαχα. Έίμαι τούβλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

01/02/20 μου έδωσε ΠΗΤ.Εσένα; Εγω εχω κατι θεματα με το στομαχι μου & αναγουλες..Αλλα οσο και να με ενοχλουν κατα βαθος ουτε που με αγγιζουν..Αφου ειναι να γινει ετσι, ετσι πρεπει να γινει..??

Μπράβο σου που το αντιμετωπίζεις ετσι κοριτσακι μου! Λίγη υπομονούλα θέλει. ΠΗΤ εγω εχω 12/2 :-). Αυχενικη πότε εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annie28 καλά έκανες και ζήτησες και ενδιάμεση επίσκεψη. Χαχαχαχααα Δεν αντέχεται η αναμονή. Και δεν μπορώ να καταλάβω και εγώ τι γίνεται με τα συμπτώματα. Δυσκοιλιότητα κσποιες ημερες, ξηροστομια, έντονες οσμές, πρησμένο στήθος και μια άσχημη γευση στο στόμα. Ούτε εμετοί, ούτε αναγούλες. Όχι ότι τρελαίνομαι αλλά σου δίνουν μια σιγουριά βρε αδερφέ χαχαχααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι, είμαστε παρεούλα. Καλά, κι εγώ σήμερα κλείνω την 8η, μπάίνω στην 9η. Με την περίοδο μου δεν το αναλυω γιατι ειναι μεγαλος ο κυκλος μου, δεν βοηθαει στους υπολογισμους. Βασικα αν το σκεφτεις απεχουμε 2 μερες ρε συ! Αρα ακριβως βγαινουν οι ΠΗΤ μας, χαχαχαχα. Έίμαι τούβλο! 

Χαχαααααα μαζί είμαστε αλλά το μετράνε διαφορετικά. Λίγη σημασία έχουν οι εβδομάδες και οι ημέρες στην πορεία. Οι εβδομάδες και οι ημέρες θα μας νοιάζουν στην αρχή. Μετά θα κοιτάμε πιο πολύ την αλλαγή μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Μπράβο σου που το αντιμετωπίζεις ετσι κοριτσακι μου! Λίγη υπομονούλα θέλει. ΠΗΤ εγω εχω 12/2 :-). Αυχενικη πότε εχεις;

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα μου πει..Με βάση μια εφαρμογή μου δίνει από 13/07 έως 03/08 αλλά θα μου πει σίγουρα ποτε ο doctor.. Πωω πωωω @Kit1982 αυτό με την άσχημη γεύση στο στόμα το έχω κ γω..Λες και τπτ δεν έχει γεύση και είναι όλα πικρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...