Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 22/9/2019 at 1:34 ΜΜ, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια τη βοήθεια σας γιατί έχω αγχωθει πολύ!!!!! Είμαι στην 7η μέρα διέγερσης και με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα...πριν λίγο έκανα και 37,3 και πήρα ένα ντεπον καλού κακού....έχει τύχει σε καμία;είναι λέτε επικίνδυνο για την ωοληψια;;;;

Αχ τι εχουμε παθει ο καιρος θα μας τρελανει! Κ εγω με πονολαιμο ειμαο κ ξεκιναω την Τετάρτη διεγερση! Αντε να δούμε! Δεν ειναι κατι το μτεπον μην ανχονεσαι καθολου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Να σας ρωτησω κατι? Στην εμβρυομεταφορα σαν εκαναν αναισθησια? 

Καλησπέρα κορίτσι! Εμένα όχι! Δεν καταλαβαίνεις τίποτα! Μόνο στην ωοληψία μου έκαναν! Στην εμβρυομεταφορά είναι τόσο γλυκιά η στιγμή που τα βλέπεις στο μόνιτορ να ελευθερώνονται στη μήτρα... ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Να σας ρωτησω κατι? Στην εμβρυομεταφορα σαν εκαναν αναισθησια? 

Όχι δεν κάνουν δεν χριαζετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela! άστα βραστα....ο καιρός δεν παίζεται.....εγώ να φανταστείς με αντιβίωση και φουλ βιταμίνες και με έριξε....έχω μια αγωνία αύριο τι θα μου πει ο γιατρός....με το καλό η διέγερση εύχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Να σας ρωτησω κατι? Στην εμβρυομεταφορα σαν εκαναν αναισθησια? 

Όχι,δεν χρειάζεται.  Εμένα  δε μου εκαναν ούτε στην ωοληψια.  Το ζήτησα εγώ.  Βέβαια ήταν σε φυσικό κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω  κ εγω κάτι σε όσα κορίτσια είναι εγκυουλες ή  έχουν ήδη τα μωράκια τους αγκαλιά;;;; σε ποια εβδομάδα  κάνατε την Β επιπέδου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Όχι,δεν χρειάζεται.  Εμένα  δε μου εκαναν ούτε στην ωοληψια.  Το ζήτησα εγώ.  Βέβαια ήταν σε φυσικό κύκλο. 

Σκέφτομαι κι εγώ πολύ έντονα τον φυσικό όταν, άμα και εφόσον αποφασίσουμε για επόμενη προσπάθεια... Να σε ρωτήσω που έκανες τις δικές σου και αν είσαι ευχαριστημένη γενικά? Είχες το επιθυμητό αποτέλεσμα? Συγνώμη αν σε τρέλανα με τις ερωτήσεις! Αν δεν θέλεις να απαντήσεις δημόσια στείλε μου ένα μήνυμα.. Σ'ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Σκέφτομαι κι εγώ πολύ έντονα τον φυσικό όταν, άμα και εφόσον αποφασίσουμε για επόμενη προσπάθεια... Να σε ρωτήσω που έκανες τις δικές σου και αν είσαι ευχαριστημένη γενικά? Είχες το επιθυμητό αποτέλεσμα? Συγνώμη αν σε τρέλανα με τις ερωτήσεις! Αν δεν θέλεις να απαντήσεις δημόσια στείλε μου ένα μήνυμα.. Σ'ευχαριστώ πολύ! 

Καταρχήν  να σου πω ότι δε 6α σκέφτεσαι " όταν, άμα και εφόσον " αλλά θα αρχίσεις να βάζεις δύο μυαλό σου την επόμενη προσπάθεια. 

Ναι.  Ήμουν και συνεχίζω να είμαι ευχαριστημένη. Τις έκανα στο  emvryoland στον κ. Κανακα.  Πολύ φιλικός, χαμογελαστός  και καλός ιατρός.  Πάντα δίπλα σου ότι και αν θες να τον ρωτήσεις.  Το προσωπικό ευγενεστατο  και φιλικό. 

Η πρώτη και η δεύτερη  προσπάθεια ήταν με φάρμακα.  Δυστυχώς  ο οργανισμός μου αρνούνταν κατηγορηματικά  να παράξει  αυγουλακια πέραν του δικού του ,παρότι πήρα δόση για ελέφαντα  και όχι για γυναίκα. 

Σε φυσικό κύκλο,προσπάθησα άλλες 4 φορές. Οι δύο πρώτες,τζίφος.  Το ωαριο ήταν κακης ποιότητας . Οι δύο τελευταίες  ήταν καλές,αλλά η εγκυμοσύνη προεκυψεχετην τελευταία μου προσπάθεια και αφού καταψυξαμε το εμβρυακι. 

Τελικά ήταν δυνατό και τώρα  έχει κλείσει την 14η εβδομάδα ζωής του  μέσα στην κοιλίτσα μου. 

ΜΗ ΤΟ ΒΆΖΕΤΕ  ΚΑΤΩ!!!!! Όλες μπορούμε  . ΟΛΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva 42 είπε:

Καταρχήν  να σου πω ότι δε 6α σκέφτεσαι " όταν, άμα και εφόσον " αλλά θα αρχίσεις να βάζεις δύο μυαλό σου την επόμενη προσπάθεια. 

Ναι.  Ήμουν και συνεχίζω να είμαι ευχαριστημένη. Τις έκανα στο  emvryoland στον κ. Κανακα.  Πολύ φιλικός, χαμογελαστός  και καλός ιατρός.  Πάντα δίπλα σου ότι και αν θες να τον ρωτήσεις.  Το προσωπικό ευγενεστατο  και φιλικό. 

Η πρώτη και η δεύτερη  προσπάθεια ήταν με φάρμακα.  Δυστυχώς  ο οργανισμός μου αρνούνταν κατηγορηματικά  να παράξει  αυγουλακια πέραν του δικού του ,παρότι πήρα δόση για ελέφαντα  και όχι για γυναίκα. 

Σε φυσικό κύκλο,προσπάθησα άλλες 4 φορές. Οι δύο πρώτες,τζίφος.  Το ωαριο ήταν κακης ποιότητας . Οι δύο τελευταίες  ήταν καλές,αλλά η εγκυμοσύνη προεκυψεχετην τελευταία μου προσπάθεια και αφού καταψυξαμε το εμβρυακι. 

Τελικά ήταν δυνατό και τώρα  έχει κλείσει την 14η εβδομάδα ζωής του  μέσα στην κοιλίτσα μου. 

ΜΗ ΤΟ ΒΆΖΕΤΕ  ΚΑΤΩ!!!!! Όλες μπορούμε  . ΟΛΕΣ!!!!!

Αγαπούλα μου! Κατ'αρχάς να σου ευχηθώ μία υπέροχη εγκυμοσύνη! Όλα να σου πάνε τέλεια και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά! ??????????

Θα ήμουν κι εγώ περίπου στην ίδια εβδομάδα... Με συγκίνησες πολύ! ?????

Το γιατρό σου τον γνωρίζω! Έμεινε η ξαδέρφη μου μαζί του στο δεύτερο παιδάκι της και τώρα είναι ένα τερατάκι σχεδόν 6 χρόνων! Ήταν από πριν από τις πρώτες μου επιλογές σε ενδεχόμενη επόμενη προσπάθεια, αλλά δεν ήξερα αν είναι καλός και στους φυσικούς! Μάλλον έπρεπε να τον επισκεφθώ από την αρχή, αν και δεν μπορώ να πω ότι είμαι δυσαρεστημένη από τη μονάδα που έκανα τις προηγούμενες προσπάθειες! 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και σου εύχομαι και πάλι τα καλύτερα κούκλα μου! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Karamela! άστα βραστα....ο καιρός δεν παίζεται.....εγώ να φανταστείς με αντιβίωση και φουλ βιταμίνες και με έριξε....έχω μια αγωνία αύριο τι θα μου πει ο γιατρός....με το καλό η διέγερση εύχομαι!!!!!

Ευχαριστω πολυ γλυκια μ! Κ σε εσενα οτι καλυτερο! Εγω μα σ πω την αληθρια δεν παιρμω τιποτα θα κανω γαργαρες με προπολη! Κ με βοηθαει πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Αππ τι μ λετε δηλαδη είναι ανεκτη σαν διαδικασια δεν χρειαζεται δηλαδη δεν πονας! 

Καλέ ναι! Στο παπ πονάς! Στην εμβρυομεταφορά τίποτα απολύτως! Μόνο κατουριεσαι! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου σας ξαναβρισκω μετα απο 3 μηνες πριν 2 ημερες εκανα τη δευτερη εμβρυομεταφορα μου το αγχος εχει πιασει ταβανι κ ωρες ωρες εχω ψιλοπονακια χαμηλα κ δεν ξερω εαν ειναι το εντερο η κατι αλλο δεν ξερω πως θα περασουν οι ημερες εως την χοριακη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου σας ξαναβρισκω μετα απο 3 μηνες πριν 2 ημερες εκανα τη δευτερη εμβρυομεταφορα μου το αγχος εχει πιασει ταβανι κ ωρες ωρες εχω ψιλοπονακια χαμηλα κ δεν ξερω εαν ειναι το εντερο η κατι αλλο δεν ξερω πως θα περασουν οι ημερες εως την χοριακη....

Εύχομαι ειλικρινά μία θετική μεγάλη χοριακη Ευάκι! Καλή υπομονή αυτές τις μέρες (ααααχ αυτή η αναμονή!)! Σκέψου θετικά? Πιες Αμίτα μοσιον ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου σας ξαναβρισκω μετα απο 3 μηνες πριν 2 ημερες εκανα τη δευτερη εμβρυομεταφορα μου το αγχος εχει πιασει ταβανι κ ωρες ωρες εχω ψιλοπονακια χαμηλα κ δεν ξερω εαν ειναι το εντερο η κατι αλλο δεν ξερω πως θα περασουν οι ημερες εως την χοριακη....

Μια τεράστια χοριακή εύχομαι κούκλα μου! Σα νερό θα περάσουν οι μέρες θα δεις! ❤️❤️❤️❤️❤️?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου σας ξαναβρισκω μετα απο 3 μηνες πριν 2 ημερες εκανα τη δευτερη εμβρυομεταφορα μου το αγχος εχει πιασει ταβανι κ ωρες ωρες εχω ψιλοπονακια χαμηλα κ δεν ξερω εαν ειναι το εντερο η κατι αλλο δεν ξερω πως θα περασουν οι ημερες εως την χοριακη....

Καλημέρα @Ευακι-1980! Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή κορίτσι μου...όσο για το πώς θα περάσουν οι μέρες, όντως είναι θέμα...για μένα είναι πάντα το πιο δύσκολο κομμάτι, ειδικά αν δεν εργάζεσαι και μένεις όλες τις μέρες μέσα στο σπίτι! Για τα πονάκια χαμηλά στην κοιλιά μην αγχώνεσαι και μην τα δίνεις σημασία, συμβαίνει σε όλες μας, είναι από την ταλαιπωρία των ωοθηκών από τη διέγερση και την ωοληψία...καλή υπομονή και θετική σκέψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που ξεκινάνε τωρα εύχομαι να ακουσουμε ωραία νεα!τα πονακια μετα την εμβρυομεταφορα ειναι φυσιολογικά!!!τυπου περιόδου, εγω ειχα κ έντερο!Επίσης στην ωοληψια σου κανουν μέθη. Εγω κοιμήθηκα πολυ!!!απο το άγχος μ αλλες που έβλεπα ξυπνησαν αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ευακι-1980 καλά αποτελέσματα!!!!Εγώ την Παρασκευή πάω για ωοληψια και ήδη έχω αρχίσει να αγχώνομαι...λίγες μέρες σου έμειναν, θα περάσουν και εύχομαι να δεις μια μεγαααααλη χοριακή!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Ευακι-1980 καλά αποτελέσματα!!!!Εγώ την Παρασκευή πάω για ωοληψια και ήδη έχω αρχίσει να αγχώνομαι...λίγες μέρες σου έμειναν, θα περάσουν και εύχομαι να δεις μια μεγαααααλη χοριακή!!!!!!

Ευχαριστω κοριτσι μου μην αγχωνεσαι δεν θα καταλαβεις τιποτα ολα καλα να πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Πως ειστε? 

Μια χαρα εδω στην Αναμονη για να ερθει η ημερα της χοριακης!! Εσυ σε τι φαση εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/9/2019 at 4:54 ΜΜ, ο/η Karamela! είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Να σας ρωτησω κατι? Στην εμβρυομεταφορα σαν εκαναν αναισθησια? 

Οχι καλε τιποτα δεν καταλαβαινεις!!! Σαν να κανεις τεστ παπ ποιο πολυ ενοχλει ο διαστολεας κ βλεπεις live τα παντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευακι-1980 είπε:

Μια χαρα εδω στην Αναμονη για να ερθει η ημερα της χοριακης!! Εσυ σε τι φαση εισαι;

Ευχομαι μια θετικη χοριακη! Ποτε πας? Εγω σημερα περιμενω μηνυμα για να ξεκινησω gonal! Nα μ πουν τις μοναδες! Ν περιμενω τιποτα παρενεργειες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...