Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις On 22/4/2020 at 11:17 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

@Kukki το στάνταρτ στο βραχυ είναι να ξεκινάς διέγερση (πχ gonal) για 4 με 5 μέρες (βλέπει ο γιατρός την πορεία κ κρίνει) κ μετά μπαίνει ο ανταγωνιστής ώστε να μη γίνει ωορρηξια κ τα χασεις. Φυσικά είναι απαραίτητος αλλά επιβραδύνει την ανάπτυξη των ωαρίων. Εγώ πήρα 8 μέρες διέγερση εκ των 4 κ ανταγωνιστή. Ίσως έκανες κάποιο άλλο πρωτόκολλο;

@Amica silentia Lune @JoyCat @ioannastr @wild lavender @lactakiμίλησα με το γιατρό κ μου είπε ότι σε 15 μέρες που θα χαλαρώσουν τα μέτρα (το 4 Μάη που λένε) θα ξεκινήσουν κ αυτοί σιγά σιγά. Οπότε έχετε υπόψη σας. Κατάλαβα ότι θα πάει κάπως με σειρά προτεραιότητας τα πιο επείγοντα δλδ βάσει ηλικίας (JoyCat για άλλες όχι εμάς, είπαμε 😂😂😂

Να είσαι καλά κορίτσι μου γιατί ήθελα να τον ρωτήσω!!! Τώρα το θέμα είναι ποτέ επιτέλους θα ανοίξουν οι επιτροπές!! Δευτέρα θα πάρω τηλ. Να δω αν θα το σηκώσει κανεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου γιατί ήθελα να τον ρωτήσω!!! Τώρα το θέμα είναι ποτέ επιτέλους θα ανοίξουν οι επιτροπές!! Δευτέρα θα πάρω τηλ. Να δω αν θα το σηκώσει κανεις!!!!

επειδή έστειλα εμαιλ με πήρανε τηλέφωνο κ μ είπανε πως είναι έτοιμη η ανακοίνωση κ οι οδηγίες κ πως θα εκδοθεί ή χθες που δεν έγινε η απο Δευτέρα... αμα δείς στις ανακοινώσεις ξεκίνησαν με άλλες οπότε έχει πάρει μπρος το σύστημα. μου είπε οτι θα έχουμε προτεραιότητα εμείς που μας ακύρωσαν το ραντεβού κ πως θα μπαίνουν τα ραντεβού ανα 30λεπτο.. επίσης μ είπανε πως η συναδελφος στο Αιγάλεω είναι σε εκ περιτροπής εργασία γι αυτο δεν ειναι εκεί κ δε σηκώνουν τα τηλ.. πιστεύω τη Δευτέρα το πρωί θα έχουμε νέα.. Α! ΤΗ ρώτησα αλλά αν υπάρχει περίπτωση να μπουνε κ άλλες ημέρες επιπλέον εκτός της παρασκευής αλλά δε γνώριζε να μου πει//

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου γιατί ήθελα να τον ρωτήσω!!! Τώρα το θέμα είναι ποτέ επιτέλους θα ανοίξουν οι επιτροπές!! Δευτέρα θα πάρω τηλ. Να δω αν θα το σηκώσει κανεις!!!!

Ιωάννα δεν ξέρω  αν είδες που το έγραψα προ ημερών μου είπε ότι με την άρση των μέτρων θα αρχίσουν! Οπότε σίγουρα θα μπεις σε σειρά το Μάιο. Επειδή εγώ ενδιαφέρομαι για μεταφορά, μου είπε ότι θα ζητάνε τεστ κορωνοϊού πριν την κάνουν. Τώρα θα ισχύσει και για ωοληψίες; δεν ξέρω... πάντως νομίζω ότι γενικά οι ωοληψίες έχουν αρχίσει απλά πάνε με μια σειρά προτεραιότητας πχ ηλικίας. Δεν ξέρω για το δικό μας, μιλάω γενικά... Σε κάθε περίπτωση ξεκινάει ξανά το σύστημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap & @ntinaki88 κρατάω ότι και στις 2 περιπτώσεις με πονάκια είδατε θετικές χοριακές 🤞

Δεν έχω τίποτα άλλο από συμπτώματα (ροζουλιά ή καφετιά). Μόνο στις αρχές η μέση μου πονούσε πολύ (μπορεί κ απο την κλεισούρα) και το στήθος τούμπανο, αλλά αυτό γενικά πρήζεται κ τώρα με τόση προγεστερόνη κάνει πάρτυ ο άντρας μου 😂

@Nefeliap λυπάμαι για τις 2 μη επιτυχείς ετ :( όμως τρίτη κ καλή έρχεται σύντομα! έχεις νεότερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

@Nefeliap & @ntinaki88 κρατάω ότι και στις 2 περιπτώσεις με πονάκια είδατε θετικές χοριακές 🤞

Δεν έχω τίποτα άλλο από συμπτώματα (ροζουλιά ή καφετιά). Μόνο στις αρχές η μέση μου πονούσε πολύ (μπορεί κ απο την κλεισούρα) και το στήθος τούμπανο, αλλά αυτό γενικά πρήζεται κ τώρα με τόση προγεστερόνη κάνει πάρτυ ο άντρας μου 😂

@Nefeliap λυπάμαι για τις 2 μη επιτυχείς ετ :( όμως τρίτη κ καλή έρχεται σύντομα! έχεις νεότερα;

Μια χαρά θα πας ! Να εισαι ηρεμη χαλαρη αραχτη και αν μπορεις μη δινεις σημασια σε  συμπτωματα...λιγο εμεινε να πανε ολα καλα να μας πεις και εσυ ευχαριςτα να χαρουμε για να παιρνουμε σειρα..Αυτο  λεω και εγώ τριτή και τυχερη.,τωρα κανω και φουλ εξετασεις τα παντα ολα ομως ,και θα  μαζεψω να μεταφερω ιουνιο ιουλιο;!αναλογα..θα δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μια χαρά θα πας ! Να εισαι ηρεμη χαλαρη αραχτη και αν μπορεις μη δινεις σημασια σε  συμπτωματα...λιγο εμεινε να πανε ολα καλα να μας πεις και εσυ ευχαριςτα να χαρουμε για να παιρνουμε σειρα..Αυτο  λεω και εγώ τριτή και τυχερη.,τωρα κανω και φουλ εξετασεις τα παντα ολα ομως ,και θα  μαζεψω να μεταφερω ιουνιο ιουλιο;!αναλογα..θα δουμε..

Μακάρι φίλη 🤞

Τι εξετάσεις κάνεις; Πότε θα ξεκινήσεις την πρώτη ωοληψία; Στον φυσικό κύκλο, μετά από κάθε ωοληψία κάνουν κ γονιμοποίηση του ωαρίου κ το καταψύχουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Μακάρι φίλη 🤞

Τι εξετάσεις κάνεις; Πότε θα ξεκινήσεις την πρώτη ωοληψία; Στον φυσικό κύκλο, μετά από κάθε ωοληψία κάνουν κ γονιμοποίηση του ωαρίου κ το καταψύχουν;

Ελεγχο ενδομητριου για φλεγμονες,ερα  τεστπαραθυροεμφυτευσης,θρομβοφιλια,διαφορες ορμονες dhea προγεστερονη προλακτινη,λεμφοκυταρα,νκκυτταρα.ομοκυστεινη ca125 .καμπυλες ινσουλινης ζαχαρου και αλλα διαφορα ..Ωοληψια θα γινει σε 3 βδομαδες λογικα το ωαριο του μηνα αλλα θα παω τη δευτερα να μιλησω με γιατρο μηπως κ παρω μια μικρή διεγερση γιατι κουτσα κουτσα τα ωαρια δε βγαινει.βεβαια προτιμω 1 και εξαιρετικό παρα 3 και καλά ή 5 και χαλια ποιοτικα . Στο φυσικό κανεις μονο μια οβιτρελ 36 ωρες πριν κανεις ωοληψια οποτε παιρνουν το ενα ωαριο του μηνα το γονιμοποιουν και μετα καταψυξη.εκτος αν θες να το μεταφερεις κατευθειαν μαζί με αλλα που ηδη εχεις στην καταψυξη .δηλαδη να βγαλουν ενα πχ και να παει μαζι με το φρεσκο; Δε το εχω κανει ,δε ξερω αν γινεται ..λογικα γινεται.. αν βλεπει καποια κοπελα κ ξερει ας μας πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η lactaki είπε:

επειδή έστειλα εμαιλ με πήρανε τηλέφωνο κ μ είπανε πως είναι έτοιμη η ανακοίνωση κ οι οδηγίες κ πως θα εκδοθεί ή χθες που δεν έγινε η απο Δευτέρα... αμα δείς στις ανακοινώσεις ξεκίνησαν με άλλες οπότε έχει πάρει μπρος το σύστημα. μου είπε οτι θα έχουμε προτεραιότητα εμείς που μας ακύρωσαν το ραντεβού κ πως θα μπαίνουν τα ραντεβού ανα 30λεπτο.. επίσης μ είπανε πως η συναδελφος στο Αιγάλεω είναι σε εκ περιτροπής εργασία γι αυτο δεν ειναι εκεί κ δε σηκώνουν τα τηλ.. πιστεύω τη Δευτέρα το πρωί θα έχουμε νέα.. Α! ΤΗ ρώτησα αλλά αν υπάρχει περίπτωση να μπουνε κ άλλες ημέρες επιπλέον εκτός της παρασκευής αλλά δε γνώριζε να μου πει//

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Θα κοιτάω κ εγώ τις ανακοινώσεις!! Αν δεις κάτι,ενημέρωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ιωάννα δεν ξέρω  αν είδες που το έγραψα προ ημερών μου είπε ότι με την άρση των μέτρων θα αρχίσουν! Οπότε σίγουρα θα μπεις σε σειρά το Μάιο. Επειδή εγώ ενδιαφέρομαι για μεταφορά, μου είπε ότι θα ζητάνε τεστ κορωνοϊού πριν την κάνουν. Τώρα θα ισχύσει και για ωοληψίες; δεν ξέρω... πάντως νομίζω ότι γενικά οι ωοληψίες έχουν αρχίσει απλά πάνε με μια σειρά προτεραιότητας πχ ηλικίας. Δεν ξέρω για το δικό μας, μιλάω γενικά... Σε κάθε περίπτωση ξεκινάει ξανά το σύστημα! 

Ναι ναι το ειδα!!! Καλά που έχουμε κ εσένα!! 😊

Ναι για τις μεταφορές,θα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα μέχρι προφανώς να σιγουρευτούν!! Ας δούμε τι θα γίνει με την επιτροπή, να δούμε πως κ ποτέ θα πάει η κατάσταση κ θα προχωρήσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Θα κοιτάω κ εγώ τις ανακοινώσεις!! Αν δεις κάτι,ενημέρωσε...

Ναι θα είμαστε κ αύριο σε επικοινωνία που λογικα θα έχουμε νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά.! Εύχομαι να είστε όλοι καλά.! Τα νέα σας τα έχω χάσει τους δυο τελευταίους μήνες (δεν έχω πολύ χρόνο να σας διαβάσω συγνώμη) ξέρω έχω μπει και έχω γράψει κάποιες φορές αλλά και πάλι δεν σας προλαβαίνω.!! 
 

επισης έχουν μπει πολλά νέα κορίτσια και θα ήθελα να τα καλωσορίσω και κα ευχηθώ τα καλύτερα και σύντομα.! 
 

Επίσης στα κορίτσια που έχουν καλά νέα εύχομαι τα καλύτερα και όλα να πάνε καλά.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2020 at 8:12 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Ελεγχο ενδομητριου για φλεγμονες,ερα  τεστπαραθυροεμφυτευσης,θρομβοφιλια,διαφορες ορμονες dhea προγεστερονη προλακτινη,λεμφοκυταρα,νκκυτταρα.ομοκυστεινη ca125 .καμπυλες ινσουλινης ζαχαρου και αλλα διαφορα ..Ωοληψια θα γινει σε 3 βδομαδες λογικα το ωαριο του μηνα αλλα θα παω τη δευτερα να μιλησω με γιατρο μηπως κ παρω μια μικρή διεγερση γιατι κουτσα κουτσα τα ωαρια δε βγαινει.βεβαια προτιμω 1 και εξαιρετικό παρα 3 και καλά ή 5 και χαλια ποιοτικα . Στο φυσικό κανεις μονο μια οβιτρελ 36 ωρες πριν κανεις ωοληψια οποτε παιρνουν το ενα ωαριο του μηνα το γονιμοποιουν και μετα καταψυξη.εκτος αν θες να το μεταφερεις κατευθειαν μαζί με αλλα που ηδη εχεις στην καταψυξη .δηλαδη να βγαλουν ενα πχ και να παει μαζι με το φρεσκο; Δε το εχω κανει ,δε ξερω αν γινεται ..λογικα γινεται.. αν βλεπει καποια κοπελα κ ξερει ας μας πει..

Πωπω πολύ πράμα... Μακάρι να βγάλεις άκρη κ να φουσκώσει η κοιλίτσα σου σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Σήμερα περιμένω τηλέφωνο να μάθω και εγώ αν θα ξεκινήσω αυτό το μήνα.. Με πήρε το πρωί η μαία του γιατρού μου αλλά δεν τι άκουσα , ξαναπήρα και μου είπε θα με καλέσει πίσω..

Μακάρι να μου πει ξεκινάμε. Έχω πολύ αγωνία. Αν ξεκινήσω αυτό το μήνα σε δέκα μέρες 21η μέρα θα ξεκινήσω με ενέσεις daronda.. 

Θα σας πω τα νέα μόλις με καλέσει...

Άντε κορίτσια σιγά σιγά να ξεκινάμε όλες.. και όσες είχανε μείνει στη μέση με εμβρυομεταφορα να προχωρήσουν σύντομα..

Όσες έχετε κάνει κι άλλη προσπάθεια για πείτε πως νοιώθατε ττηνπρώτη φορά; Νοιώθω πολύ αγωνία εγώ αν θα πάνε καλά τα πράγματα και γενικά με όλη αυτή την καινούρια πραγματικότητα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;

@KukkiΤι κάνεις; Πες μας τα ευχάριστα όταν μάθεις να χαρούμε κι εμείς! Πέρασαν οι μέρες, αύριο 28 κιόλας 😊 

@Hope19 Καλή αρχή! Να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2020 at 2:22 ΜΜ, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πέρασαν οι μήνες και τώρα έφτασε ο καιρός για την δεύτερη εξωσωματική στην πρώτη είχα πάει με Menopur και έβγαλα μόνο 6 όποτε θα κάνουμε αλλαγή σε gonal τώρα .δυστηχως από ότι φαίνεται την επιτροπή δεν θα την προλάβω και θα πρέπει να τις πληρώσω μήπως ξέρει κάποια που θα τις βρω φτηνότερα ; Η αν έχει κάποια να τις αγοράσω 

Δοκίμασε στο mwrakia.gr Πολλές κοπέλες εκεί χαρίζουν η δίνουν σε πολύ καλές τιμές φάρμακα εξωσωματικης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Σήμερα περιμένω τηλέφωνο να μάθω και εγώ αν θα ξεκινήσω αυτό το μήνα.. Με πήρε το πρωί η μαία του γιατρού μου αλλά δεν τι άκουσα , ξαναπήρα και μου είπε θα με καλέσει πίσω..

Μακάρι να μου πει ξεκινάμε. Έχω πολύ αγωνία. Αν ξεκινήσω αυτό το μήνα σε δέκα μέρες 21η μέρα θα ξεκινήσω με ενέσεις daronda.. 

Θα σας πω τα νέα μόλις με καλέσει...

Άντε κορίτσια σιγά σιγά να ξεκινάμε όλες.. και όσες είχανε μείνει στη μέση με εμβρυομεταφορα να προχωρήσουν σύντομα..

Όσες έχετε κάνει κι άλλη προσπάθεια για πείτε πως νοιώθατε ττηνπρώτη φορά; Νοιώθω πολύ αγωνία εγώ αν θα πάνε καλά τα πράγματα και γενικά με όλη αυτή την καινούρια πραγματικότητα.. 

Να μην έχεις άγχος εμένα αυτή είναι η συμβουλή μου. Να σκέφτεσαι θετικά και αισιόδοξα μέχρι το τέλος. Όλα θα πάνε καλά. Καλή αρχή εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,

τι κάνετε;;; Με χάνετεεεεεεεεε!! Θα τρελαθώ απ' τη χαρά μου σήμερα!!!! Μου ήρθε περίοδος, πήρα στο κέντρο και ξεκινάνε κανονικά όλες οι διαδικασίες!!!!!!!!! Θέλουν να υπογράψουμε κάτι φόρμες και να απαντήσουμε σε κάτι  ερωτηματολόγια και θα με πάρουν σε λίγο να μου πούνε τι φάρμακα θα πάρω κλπ.. Θα κάνω εμβρυομεταφορά αυτό το μήνα!!! 😃😃😃

 

@Hope19 τι έγινε τελικά; Θα αρχίσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

τι κάνετε;;; Με χάνετεεεεεεεεε!! Θα τρελαθώ απ' τη χαρά μου σήμερα!!!! Μου ήρθε περίοδος, πήρα στο κέντρο και ξεκινάνε κανονικά όλες οι διαδικασίες!!!!!!!!! Θέλουν να υπογράψουμε κάτι φόρμες και να απαντήσουμε σε κάτι  ερωτηματολόγια και θα με πάρουν σε λίγο να μου πούνε τι φάρμακα θα πάρω κλπ.. Θα κάνω εμβρυομεταφορά αυτό το μήνα!!! 😃😃😃

Χαχαχχαχαχα μπράβο κορίτσι μου!!! Καλά νέα!!!! Πάμε δυναμικά!! Κ εμένα με πήραν πρωί πρωί για την επιτροπή!!!! Άντε να ξεκινάμε σιγά σιγά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Χαχαχχαχαχα μπράβο κορίτσι μου!!! Καλά νέα!!!! Πάμε δυναμικά!! Κ εμένα με πήραν πρωί πρωί για την επιτροπή!!!! Άντε να ξεκινάμε σιγά σιγά...

κ μένααα!!!! την ίδια μέρα είμαστε θα γνωριστούμε χαχαχα!!! με το καλό , καλή αρχή σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κ μένααα!!!! την ίδια μέρα είμαστε θα γνωριστούμε χαχαχα!!! με το καλό , καλή αρχή σε όλες μας!!!

Πότε σας βάλανε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι από τα 6 που πήραμε τα 4 ήταν ώριμα και τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη.. Δεν ξέρω καν αν αξίζει ΑΝ τελικά φτάσουν 3η μέρα, να τα βάλουμε 3η ή να τα αφήσουμε για 5η και αν δεν προχωρήσουν, να μην κάνουμε καν ετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Όχι κορίτσι μου. Εμβρυομεταφορά θα κάνω. 

αα τέλεια με το καλό !!!! επειδή ρώτησες νόμιζα οτι περιμένεις κ εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Καλημέρα! Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι από τα 6 που πήραμε τα 4 ήταν ώριμα και τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη.. Δεν ξέρω καν αν αξίζει ΑΝ τελικά φτάσουν 3η μέρα, να τα βάλουμε 3η ή να τα αφήσουμε για 5η και αν δεν προχωρήσουν, να μην κάνουμε καν ετ. 

Κοριτσάκι μου είσαι καλά. Από τα 4 γονιμοποιήθηκαν τα 3!!!! Μια χαρά!! Περίμενε να δεις τι θα γίνει και μην απογοητεύεσαι χωρίς λόγο. Μπορεί να προχωρήσουν όλα!!! Σχετικά με το αν θα αφήσετε για βλαστοκύστες ή όχι συζήτα το με το γιατρό σου καλύτερα. Εμένα από 3 άριστα και ένα καλό 3ης μέρας έμβρυα, 2 κατέληξαν σε βλαστοκύστες. Επίσης εννοείται πως το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ καλύτερο και έχουν περισσότερες πιθανότητες να επιβιώσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...