Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Μετα την εμβρυομεταφορα επαιρνα  cyclacur utrogestan Salospir fillicine και την vasclor την κρεμα..Τωρα αν σου πω για την θρομβοφιλια οτι δεν ξερω..Βασικα ρε κοριτσια δεν εχω παρει στα χερια μου κανμια εξεταση περαν των κλασικων (  στιγμα hiv , τοξοπλα. Κυτταρομεγαλ. Κλπ κλπ) α και την κυστικη ινωση που ειχα ζητησει...Μαλλον δεν εχω κανει για θρομβ.Ομως δεν θα σιχα προβλημα και στην 1η εγκυμοσυνη μου? Δεν ξερω δεν ξερω..Εν τω μεταξυ απο την πδοηγουμενη αποτυχημενη εμβρυομεταφορα μου εχουν καρφωθει 2 πραγματα στο μυαλο μπορει να με κοροιδεψετε αλλα ειμαι γενικα ανθρωπος πολυ της διαισθησης και του ενστικτου..Μου εχει κατσει στο κεφαλι οτι ολα αυτα γινονται η για να φυγω απο αυτον τν γιατρο η για να βαλω 2 βλαστοκυστες παλι...

Καλημερα η θρομβοφιλια ειναι απαραιτητη .φιλη μου ειχε 2 εγκυμοσυνες και ηταν οκ και στη τριτη ειχε θεμα γιατί δεν ηταν κληρονομικη αλλα επικτητη κατι τετοιο.Και ευτυχως το βρηκε με αιματολογο αλλιως ακομα αποβόλες θα εκανε..και εφοσον μετα εμεινε εγκυος εκανε αντιπηκτικες 9 μηνες και βαλε  ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Καταλαβα πως γινεται η διαδικασια..εγω εχω 6 βλαστοκυστες ακομα στην καταψυξη..Μου ειπαν οτι ειναι καλης ποιοτητας..Αν θυμαμαι καλα ηταν καποιες  4ΑΑ και αλλες 5ΑΑ βεβαια και αυτες που εβαλα στις 2 αυτες εμβρυομεταφορες ηταν υποτιθεται αριστες αλλα δεν...

Εγώ ήθελα να στο πω για τα δυο από την αρχή αλλά κρατήθηκα ..... την στιγμή που προκλήθηκε έχω θα έβαζα δυο .... εάν είχα πρόωρο τοκετό χωρίς αίτιο εννοείται θα προχωρούσα με ένα !!!! 
ειναι καθαρά γνώμη μου ....

αυξάνεις κατά πολύ τις πιθανότητες με δυο .... να φανταστείς εγώ στα 29 μου όλα άριστα έβαλα δυο και έπιασα το ένα .....

εχω κάνει 2 ετ μια μόνο βλαστοκύστη και δεν το ξανά κάνω για κανένα λόγο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!εχει καποια καμια νεοτερη ενημερωση για το αν ξεκινησαν παλι οι ωοληψιες στο μητερα?παω κ εγω με φυσικους κυκλους κ ηδη μου στοιχισε πολυ που εχασα τον περασμενο μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Kukki καλή επιτυχία! Είδα πας για ωοληψια τις επόμενες μέρες! Να θυμάσαι ότι σημασία έχει η γονιμοποίηση κ μετά να προχωράνε. Σίγουρα το πλήθος είναι εκ πρώτης μια ανακούφιση όμως δε σημαίνει κάτι από μόνο του οπότε μη σκας. Εγώ είχα πολλά για να μπορέσω τελικά να πάρω κάποια έμβρυα. Εσενα μπορεί να προχωράνε όλα. Σημασια έχει να είναι μεγάλα κ ώριμα.

Μου θυμίζεις γιατί πας εξωσωματική; 

Ναι αύριο το μεσημέρι θα γίνει η ωοληψία! Έχεις δίκιο, αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι. Όπως και να έχει, το αποτέλεσμα θα δείξει...

Δεν έχουμε βρει τον ακριβές λόγο που δε μπορώ να μείνω έγκυος. Το πρώτο που είχαμε εντοπίσει ήταν το λίγο τεμπέλικο σπέρμα του άντρα μου με λίγες φυσιολογικές μορφές. Σε ότι γιατρούς πήγαμε μας είπαν ότι είναι απλά ένα μέτριο σπέρμα και θα μας πάρει λίγο παραπάνω καιρό.

Ο καιρός όμως περνούσε και άρχισα να ψάχνομαι κι εγώ κ το μόνο που βρήκαμε ήταν χαμηλή ΑΜΗ και μια FSH που αυξανόταν. Και τα 2 δυσανάλογα με την ηλικία μου. Έπειτα βρήκαμε πιθανή ενδομητρίωση την οποία και αφαίρεσα λαπαροσκοπικά. Και τέλος έχω κι ένα αυτοάνοσο που ίσως επιβαρύνει την κατάσταση.

Προσπαθήσαμε στην αρχή με καλύτερη διατροφή και πολλή άσκηση, βιταμίνες, τεστάκια ωορρηξίας, παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο, 4 σπερματεγχύσεις χωρίς αλλά κ με κλομιφαίνη + οβιτρελ κ όλα αυτά χωρίς επιτυχία.

Κάπως έτσι πέρασαν κοντά 4 χρόνια προσπαθειών... Ο γιατρός είπε ότι η εξωσωματική λειτουργεί και διαγνωστικά, δηλαδή θα δούμε την ποιότητα των ωαρίων, αν γίνεται γονιμοποίηση, αν προχωρούν μετά και σε κάθε περίπτωση θα έχουμε μια καλύτερη εικόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Ναι αύριο το μεσημέρι θα γίνει η ωοληψία! Έχεις δίκιο, αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι. Όπως και να έχει, το αποτέλεσμα θα δείξει...

Δεν έχουμε βρει τον ακριβές λόγο που δε μπορώ να μείνω έγκυος. Το πρώτο που είχαμε εντοπίσει ήταν το λίγο τεμπέλικο σπέρμα του άντρα μου με λίγες φυσιολογικές μορφές. Σε ότι γιατρούς πήγαμε μας είπαν ότι είναι απλά ένα μέτριο σπέρμα και θα μας πάρει λίγο παραπάνω καιρό.

Ο καιρός όμως περνούσε και άρχισα να ψάχνομαι κι εγώ κ το μόνο που βρήκαμε ήταν χαμηλή ΑΜΗ και μια FSH που αυξανόταν. Και τα 2 δυσανάλογα με την ηλικία μου. Έπειτα βρήκαμε πιθανή ενδομητρίωση την οποία και αφαίρεσα λαπαροσκοπικά. Και τέλος έχω κι ένα αυτοάνοσο που ίσως επιβαρύνει την κατάσταση.

Προσπαθήσαμε στην αρχή με καλύτερη διατροφή και πολλή άσκηση, βιταμίνες, τεστάκια ωορρηξίας, παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο, 4 σπερματεγχύσεις χωρίς αλλά κ με κλομιφαίνη + οβιτρελ κ όλα αυτά χωρίς επιτυχία.

Κάπως έτσι πέρασαν κοντά 4 χρόνια προσπαθειών... Ο γιατρός είπε ότι η εξωσωματική λειτουργεί και διαγνωστικά, δηλαδή θα δούμε την ποιότητα των ωαρίων, αν γίνεται γονιμοποίηση, αν προχωρούν μετά και σε κάθε περίπτωση θα έχουμε μια καλύτερη εικόνα.

Σε καταλαβαίνω ούτε εμείς βρίσκαμε τπτ! Κ σπέρμα τέλειο, κ εγώ όλα τέλεια (πέρα από χαμηλή ΑΜΗ που από μονο του δε λέει κάτι). Πήγαμε στην εξωσωματική μετά από περίπου 1+χρόνο κ τελικά μονο εκεί βρήκανε μια αιτία, αυτό που έγραψα παραπάνω με τα ωάρια. Ήταν πραγματικά πολύ εκνευριστικό γιατί δε βρισκαμε απολύτως τπτ, όλοι απορουσαν! Κ χαμηλή fsh κ πολλά ωοθυλακια στον υπέρηχο δλδ ήταν σπαζοκεφαλιά. Κ το πήραμε πάνω μας. Είπαμε δε θα ταλαιπωρηθουμε κ   στο τέλος πάλι εξωσ να κάνουμε, πάμε αμεσα. Κ ευτυχώς γιατί τσάμπα θα χάναμε χρόνο. Ευχομαι να πάνε όλα καλά! Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε καταλαβαίνω ούτε εμείς βρίσκαμε τπτ! Κ σπέρμα τέλειο, κ εγώ όλα τέλεια (πέρα από χαμηλή ΑΜΗ που από μονο του δε λέει κάτι). Πήγαμε στην εξωσωματική μετά από περίπου 1+χρόνο κ τελικά μονο εκεί βρήκανε μια αιτία, αυτό που έγραψα παραπάνω με τα ωάρια. Ήταν πραγματικά πολύ εκνευριστικό γιατί δε βρισκαμε απολύτως τπτ, όλοι απορουσαν! Κ χαμηλή fsh κ πολλά ωοθυλακια στον υπέρηχο δλδ ήταν σπαζοκεφαλιά. Κ το πήραμε πάνω μας. Είπαμε δε θα ταλαιπωρηθουμε κ   στο τέλος πάλι εξωσ να κάνουμε, πάμε αμεσα. Κ ευτυχώς γιατί τσάμπα θα χάναμε χρόνο. Ευχομαι να πάνε όλα καλά! Καλά αποτελέσματα! 

Καλή επιτυχία και στις 2 μας!!

Να σου πω, εγώ το τρέναρα γιατί δεν ήθελα με τίποτα εξωσωματική... Μου φαίνεται αρκετά επίπονο για τη γυναίκα, και από θέμα ψυχολογίας και ορμονών συν το αβέβαιο αποτέλεσμα μετά από τόση προσπάθεια. Ήθελα να τα εξαντλήσω όλα και να είναι η τελευταία μου επιλογή. Και όπως φαίνεται δε το γλίτωσα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Καλή επιτυχία και στις 2 μας!!

Να σου πω, εγώ το τρέναρα γιατί δεν ήθελα με τίποτα εξωσωματική... Μου φαίνεται αρκετά επίπονο για τη γυναίκα, και από θέμα ψυχολογίας και ορμονών συν το αβέβαιο αποτέλεσμα μετά από τόση προσπάθεια. Ήθελα να τα εξαντλήσω όλα και να είναι η τελευταία μου επιλογή. Και όπως φαίνεται δε το γλίτωσα 😅

Να πω την αλήθεια αυτό φοβήθηκα κ κινήθηκα γρήγορα σχετικά... 

Μακάρι να έχουν καλά αποτελέσματα όλα τα κορίτσια! Καλά αποτελέσματα κ θα μας πεις τα νέα σας αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ ήθελα να στο πω για τα δυο από την αρχή αλλά κρατήθηκα ..... την στιγμή που προκλήθηκε έχω θα έβαζα δυο .... εάν είχα πρόωρο τοκετό χωρίς αίτιο εννοείται θα προχωρούσα με ένα !!!! 
ειναι καθαρά γνώμη μου ....

αυξάνεις κατά πολύ τις πιθανότητες με δυο .... να φανταστείς εγώ στα 29 μου όλα άριστα έβαλα δυο και έπιασα το ένα .....

εχω κάνει 2 ετ μια μόνο βλαστοκύστη και δεν το ξανά κάνω για κανένα λόγο ...

Ναι γυρναει στο μυαλο μου πολυ εντονα αυτη η σκεψη δεν ξερω..βεβαια εκεινος με αποτρεπει και καλα ναι μεν με 2 εχεις παραπανω πιθανοτητες και παιρνουμε αυτο το ρισκομηπως δεν πιασουμε με ενα αλλα  οτι μια διδυμη κυηση ειναι παντα αυξημενου κινδυνου και οτι εφοσον γεννησα φυσιολογικα αν ξαναεμενα θα εχω μια καλη γεννα και καλο φυσιολογικο τοκετο κλπ κλπ..

Αυριο θα του το ξαναπω και ισως επιμεινω. Τι δηλαδη να μου συμβει παλι στραβη με δυο??? Γιατι να σκεφτω ετσι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Miti85 είπε:

Κοριτσια καλημερα!εχει καποια καμια νεοτερη ενημερωση για το αν ξεκινησαν παλι οι ωοληψιες στο μητερα?παω κ εγω με φυσικους κυκλους κ ηδη μου στοιχισε πολυ που εχασα τον περασμενο μηνα...

Ενδέχεται να αρχίσουν σιγά σιγά αλλά μιλά άμεσα με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Ναι γυρναει στο μυαλο μου πολυ εντονα αυτη η σκεψη δεν ξερω..βεβαια εκεινος με αποτρεπει και καλα ναι μεν με 2 εχεις παραπανω πιθανοτητες και παιρνουμε αυτο το ρισκομηπως δεν πιασουμε με ενα αλλα  οτι μια διδυμη κυηση ειναι παντα αυξημενου κινδυνου και οτι εφοσον γεννησα φυσιολογικα αν ξαναεμενα θα εχω μια καλη γεννα και καλο φυσιολογικο τοκετο κλπ κλπ..

Αυριο θα του το ξαναπω και ισως επιμεινω. Τι δηλαδη να μου συμβει παλι στραβη με δυο??? Γιατι να σκεφτω ετσι.. 

Όχι βέβαια τίποτα δεν θα ξανά πάει στραβά .... και εφόσον έχεις 6 μια χαρά !!

κανε και κουβέντα αφού θα πας  και για πιθανή φλεγμονή να δούμε το θα σου πει !!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Ενδέχεται να αρχίσουν σιγά σιγά αλλά μιλά άμεσα με το γιατρό σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όχι βέβαια τίποτα δεν θα ξανά πάει στραβά .... και εφόσον έχεις 6 μια χαρά !!

κανε και κουβέντα αφού θα πας  και για πιθανή φλεγμονή να δούμε το θα σου πει !!!

 

Ναι ναι τωρα καθομαι και τα γραφω τι θα ρωτησω γιατι τα ξεχναω οταν πηγαινω εκει  και μπλοκαρω..Θα ρωτησω και για φλεγμονη αν και μετα τν τοκετο μου εκανε υστεροσκοπηση για να τσεκαρει οτι ολα ειναι οκ...Με εχει πιασει ενα αγχος λες και ξεκιναω παλι απο την αρχη...Για να δουμε τι θα μας πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Ναι ναι τωρα καθομαι και τα γραφω τι θα ρωτησω γιατι τα ξεχναω οταν πηγαινω εκει  και μπλοκαρω..Θα ρωτησω και για φλεγμονη αν και μετα τν τοκετο μου εκανε υστεροσκοπηση για να τσεκαρει οτι ολα ειναι οκ...Με εχει πιασει ενα αγχος λες και ξεκιναω παλι απο την αρχη...Για να δουμε τι θα μας πει...

Σε ποιον γιατρό εισια θύμισε μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Σε ποιον γιατρό εισια θύμισε μου !!!

Παχυδακης λεγεται ειναι στην εμβρυογενεση του Μαστρομηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλη μια μερα χωρις τα μικρουλια μου... Η χειροτερη στιγμη της μερας ειναι οταν ξυπναω και συνειδητοποιω οτι τιποτα απ' ολα αυτα δεν ειναι ονειρο..  Πως θα ξεχασω; Πως θα φυγει αυτος ο πονος; Πως θα βρω δυναμη να συνεχισω τον αγωνα μου; 

Μου λειπουν τοσο πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αλλη μια μερα χωρις τα μικρουλια μου... Η χειροτερη στιγμη της μερας ειναι οταν ξυπναω και συνειδητοποιω οτι τιποτα απ' ολα αυτα δεν ειναι ονειρο..  Πως θα ξεχασω; Πως θα φυγει αυτος ο πονος; Πως θα βρω δυναμη να συνεχισω τον αγωνα μου; 

Μου λειπουν τοσο πολυ..

Κοπελα μου καλη ο,τι και να σου πω ειναι λιγο...εδω "ποναμε" οταν μας ερχεται περιοδος καθε μηνα ποσο μαλλον με αυτο...περνας μια πολυ αδικη δοκιμασια....για να πετυχεις το ονειρο σου ομως πρεπει να μην σταματησεις να ελπιζεις, να προσπαθεις και να εισαι δυνατη!αυτο που εγινε δεν μπορεις να το αλλαξεις μπορεις ομως να παλεψεις για την επομενη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Αλλη μια μερα χωρις τα μικρουλια μου... Η χειροτερη στιγμη της μερας ειναι οταν ξυπναω και συνειδητοποιω οτι τιποτα απ' ολα αυτα δεν ειναι ονειρο..  Πως θα ξεχασω; Πως θα φυγει αυτος ο πονος; Πως θα βρω δυναμη να συνεχισω τον αγωνα μου; 

Μου λειπουν τοσο πολυ..

Αχ! Κορίτσι μου μόνο που διάβασα τα νέα σου κατά στεναχωρίθηκα. Μπορεί να μην σε ξέρω προσωπικά αλλά όλες εδώ μέσα σας αισθάνομαι οικογένεια! Γιατί ενώ όλα πάνε καλά να συμβαίνει αυτό;;; Είναι δύσκολος ο δρόμος που έχουμε επιλέξει. Μετά την βροχή όμως πάντα βγαίνει το ουράνιο τόξο και σύντομα θα πάνε όλα καλά και για σένα. Μπορεί τώρα να πονάς και λογικό αλλά σε λίγο καιρό θα βρεις το κουράγιο να ξανά σηκωθείς.Είσαι δυνατή μην τα παρατάς!!! ♥️♥️♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Αλλη μια μερα χωρις τα μικρουλια μου... Η χειροτερη στιγμη της μερας ειναι οταν ξυπναω και συνειδητοποιω οτι τιποτα απ' ολα αυτα δεν ειναι ονειρο..  Πως θα ξεχασω; Πως θα φυγει αυτος ο πονος; Πως θα βρω δυναμη να συνεχισω τον αγωνα μου; 

Μου λειπουν τοσο πολυ..

Φίλη μου δε θα ξεχάσεις... Θα βρεις όμως τη δύναμη να σηκωθείς για να  αποκτήσεις αυτό που θες... Βήμα βήμα, ένα τη φορά θα προχωρήσεις. Μακάρι σε κάποιο λίγο καιρό να μας λες επιτέλους ευχάριστα νέα. Πολλά φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2020 at 12:27 ΠΜ, ο/η Papadakis είπε:

Όχι μαζεύω 4 και βάζουμε τα δυο καλύτερα .... πάω με φυσικό κύκλο γαιτι με διέγερση δεν δίνω πολλά όποτε δεν υπάρχει λόγος     !!!!κανω φυσικό κούκλο δηλαδή ... σου παίρνουν αυτό το ένα που μόνος του παράγει ο οργανισμός ... εσυ ποσά έχεις ακόμα κατάψυξη ;;;; 

 

 

Γεια απο εμένα και συγνωμη που επεμβενω αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι. η αδελφή μου προσπαθεί για εξωσωματική με φυσικό κύκλο και πολύ μικρή δόση φαρμάκων γιατί ο γιατρό της είπε ότι οι ωοθήκες της είναι γερασμένες.  Τις 2 φορές που κατάφεραν να πάρουν μόνο από 1 ωάριο τελικά δεν έγινε γονιμοποίηση.
Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά; Και τι μπορεί να φταίει;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αλλη μια μερα χωρις τα μικρουλια μου... Η χειροτερη στιγμη της μερας ειναι οταν ξυπναω και συνειδητοποιω οτι τιποτα απ' ολα αυτα δεν ειναι ονειρο..  Πως θα ξεχασω; Πως θα φυγει αυτος ο πονος; Πως θα βρω δυναμη να συνεχισω τον αγωνα μου; 

Μου λειπουν τοσο πολυ..

Κορίτσι μου....
Είναι πολύ νωρίς για να ξεχάσεις. Είναι πάρα πολύ νωρίς για να σταματήσεις να πονάς.
Το μόνο που θα συμβεί είναι να ξεχνιέσαι.
Και θα κλαις κάθε μέρα αλλά όχι όλη μέρα.
Δεν ξέρω που πουλάνε δύναμη, μακάρι να έβρισκα να χάριζα σε όλες μας για να μπορούμε να στεκόμαστε στα πόδια μας. Και να μην κυκλοφορούμε με την μάσκα της ψεύτικης ευφορίας καρφωμένη στο πρόσωπο μας.
Σε φιλώ. Να προσέχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αλλη μια μερα χωρις τα μικρουλια μου... Η χειροτερη στιγμη της μερας ειναι οταν ξυπναω και συνειδητοποιω οτι τιποτα απ' ολα αυτα δεν ειναι ονειρο..  Πως θα ξεχασω; Πως θα φυγει αυτος ο πονος; Πως θα βρω δυναμη να συνεχισω τον αγωνα μου; 

Μου λειπουν τοσο πολυ..

Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη  ειλικρινά,δε μπορώ να φανταστώ γιατί γίνεται αυτό το πράγμα.Για κάτι τόσο φυσιολογικό κάνουμε τα πάντα, φτιάχνουμε τις καλύτερες συνθήκες να 'γατζωθουν'στην μήτρα μας κ να μεγαλώσουν εκεί κ παλι τίποτα.Θα έρθει η στιγμή που θα συμβεί κ σε σένα κ σε όλες που προσπαθούμε πολύ.Σου λείπουν κ θα σου λείπουν τα μωράκια σου αλλά νομιζω έχεις αναφέρει ότι έχεις κ αλλά εμβρυακια.Σκεψου εκεινα ως την ηλιαχτίδα στην μαυρίλα του πένθους σου.Κανεις δε σου λέει ότι κ την επόμενη φορά θα έχεις την ίδια κατάληξη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Γεια απο εμένα και συγνωμη που επεμβενω αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι. η αδελφή μου προσπαθεί για εξωσωματική με φυσικό κύκλο και πολύ μικρή δόση φαρμάκων γιατί ο γιατρό της είπε ότι οι ωοθήκες της είναι γερασμένες.  Τις 2 φορές που κατάφεραν να πάρουν μόνο από 1 ωάριο τελικά δεν έγινε γονιμοποίηση.
Είναι κάτι που συμβαίνει συχνά; Και τι μπορεί να φταίει;

 

Καλησπέρα κορίτσι μου ,

Δυστυχώς οι γερασμένες ωοθήκες μάλλον είναι το πρόβλημα ....ποσό χρόνων είναι η αδερφή σου και τι ορμονικό προφίλ χει ;; fsh e2??

συμβαινει φυσικά κάποιοι κύκλοι να μην είναι κάλοι έχω πέσει και εγώ σε τέτοιος καθώς όλοι οι μήνες δεν είναι το ίδιο ... 

το ότι δεν έγινε η γονιμοποίηση μπορεί να φταίει και ο αντρικος παράγοντας ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αλλη μια μερα χωρις τα μικρουλια μου... Η χειροτερη στιγμη της μερας ειναι οταν ξυπναω και συνειδητοποιω οτι τιποτα απ' ολα αυτα δεν ειναι ονειρο..  Πως θα ξεχασω; Πως θα φυγει αυτος ο πονος; Πως θα βρω δυναμη να συνεχισω τον αγωνα μου; 

Μου λειπουν τοσο πολυ..

Αχ βρε κορίτσι μου τι ....θα έρθει η μέρα που θα τα έχεις αγκαλια σου και θα είναι μαι σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Παχυδακης λεγεται ειναι στην εμβρυογενεση του Μαστρομηνα..

Μην ξεχάσεις να αναφέρεις την φλεγμονή !!! Κάποιοι στηρίζονται πολύ σε αυτό και κάποιες κοπέλες έχουν επιτύχει εγκυμοσύνες και γέννες με αντιβιωσεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Μην ξεχάσεις να αναφέρεις την φλεγμονή !!! Κάποιοι στηρίζονται πολύ σε αυτό και κάποιες κοπέλες έχουν επιτύχει εγκυμοσύνες και γέννες με αντιβιωσεις ...

Καλησπερα..!!!!Πηγα το πρωι στη μοναδα..ευτυχως η χοριακη μου πεφτει πηγε στο 29..Αλλα θα ξανακανω στις 21/4..

Το ρωτησα για φλεγμονη  γιατι το διαβασα κι εγω και μου ειπε δεν υπαρχει περιπτωση..Αλλωστε μετα τον τοκετο μου εκανε υστεροσκοπηση και μου ειπε οτι ηταν ολα πολυ καθαρα..

Τελικα σημερα καναμε και τις εξετασεις για θρομβοφιλια μου ειπαν θα βγουν σε 10 με 15 μερες λογικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Καλησπερα..!!!!Πηγα το πρωι στη μοναδα..ευτυχως η χοριακη μου πεφτει πηγε στο 29..Αλλα θα ξανακανω στις 21/4..

Το ρωτησα για φλεγμονη  γιατι το διαβασα κι εγω και μου ειπε δεν υπαρχει περιπτωση..Αλλωστε μετα τον τοκετο μου εκανε υστεροσκοπηση και μου ειπε οτι ηταν ολα πολυ καθαρα..

Τελικα σημερα καναμε και τις εξετασεις για θρομβοφιλια μου ειπαν θα βγουν σε 10 με 15 μερες λογικα...

Μα αδιαθετησες και δεν επεσε ακομα ε;; Ε θα πεσει δε μπορει...Αντε να ησυχασεις ουφ.ειμαι πεποισμενη οτι την επομενη φορα θα πας μια χαρα! αλλα αφου εκανες  και θρομβοφιλια καλο ειναι να φυγει και αυτο απο τη μεση..γιατί οπως σου ειπα νομιζω οι περισοτερες κανουμε αντιπηκτικες ενεσεις ή εστω σαλοσπιρ.τι να πω..σου ειπε κατι νεο ο γιατρος;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...