Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Μην απογοητευεσαι..Εχε πιστη οτι θα πανε ολα καλα..Οταν λες ενα ενα? Εννοεις θα μεταφερεις ενα εμβρυο καθε μηνα? Αν και εχω κανει την εξωσωματικη τν ιουλιο και μετα τις 2 εμβρυομεταφορες δεν ξερω ολους τους τροπους δεν το ειχαμε ψαξει λεπτομερως..

Όχι μαζεύω 4 και βάζουμε τα δυο καλύτερα .... πάω με φυσικό κύκλο γαιτι με διέγερση δεν δίνω πολλά όποτε δεν υπάρχει λόγος     !!!!κανω φυσικό κούκλο δηλαδή ... σου παίρνουν αυτό το ένα που μόνος του παράγει ο οργανισμός ... εσυ ποσά έχεις ακόμα κατάψυξη ;;;; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όχι μαζεύω 4 και βάζουμε τα δυο καλύτερα .... πάω με φυσικό κύκλο γαιτι με διέγερση δεν δίνω πολλά όποτε δεν υπάρχει λόγος     !!!!κανω φυσικό κούκλο δηλαδή ... σου παίρνουν αυτό το ένα που μόνος του παράγει ο οργανισμός ... εσυ ποσά έχεις ακόμα κατάψυξη ;;;; 

 

 

Καταλαβα πως γινεται η διαδικασια..εγω εχω 6 βλαστοκυστες ακομα στην καταψυξη..Μου ειπαν οτι ειναι καλης ποιοτητας..Αν θυμαμαι καλα ηταν καποιες  4ΑΑ και αλλες 5ΑΑ βεβαια και αυτες που εβαλα στις 2 αυτες εμβρυομεταφορες ηταν υποτιθεται αριστες αλλα δεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Spongebob είπε:

Καταλαβα πως γινεται η διαδικασια..εγω εχω 6 βλαστοκυστες ακομα στην καταψυξη..Μου ειπαν οτι ειναι καλης ποιοτητας..Αν θυμαμαι καλα ηταν καποιες  4ΑΑ και αλλες 5ΑΑ βεβαια και αυτες που εβαλα στις 2 αυτες εμβρυομεταφορες ηταν υποτιθεται αριστες αλλα δεν...

Δεν ξερω ειμαι κι εγω και ο αντρας μου αρκετα προβληματισμενοι με πολλα πραγματα..Την Δευτερα που θα ξαναπαμε για χοριακη  να δουμε αν πεφτει ειπαμε να μιλησουμε και με τν γιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Spongebob είπε:

Δεν ξερω ειμαι κι εγω και ο αντρας μου αρκετα προβληματισμενοι με πολλα πραγματα..Την Δευτερα που θα ξαναπαμε για χοριακη  να δουμε αν πεφτει ειπαμε να μιλησουμε και με τν γιατρο..

Για την ακριβεια εκεινος μου ειπε οτι δεν μπορει να καταλαβει γιατι εξελιχθηκαν και οι 2 σε βιοχημικες..και μαλλον θα πρεπει να με καλυψει με καποιον ορο και αντιπηκτικες αν καταλαβα καλα και απτο τηλεφωνο..και οτι ισως θα πρεπει να κανω καποιες εξετασεις εγω..τι εξετασεις??? Και γιατι δεν εχουν γινει αυτες οι εξετασει?? Δεν ξερω εχω μπερδευτει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου τι να πω ..... βγάλτες από το μυαλό δυο και σύντομα θα τις ξεχάσεις γαι απλά θα πάνε όλα καλά !!!!

εχεις αλλά έμβρυα στην κατάψυξη ;;;;

Εχω ενα τελευταιο εμβρυο χρωμοσωμικα υγιες στην καταψυξη...δε ξερω...δεν ειμαι αισιοδοξη πλεον...μεχρι και υγιη εμβρυα αποβαλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω ενα τελευταιο εμβρυο χρωμοσωμικα υγιες στην καταψυξη...δε ξερω...δεν ειμαι αισιοδοξη πλεον...μεχρι και υγιη εμβρυα αποβαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω ενα τελευταιο εμβρυο χρωμοσωμικα υγιες στην καταψυξη...δε ξερω...δεν ειμαι αισιοδοξη πλεον...μεχρι και υγιη εμβρυα αποβαλω..

Για φλεγμονή το έχετε ψάξει ;;;; Κάποιοι  την υποστηρίζουν και κάποιοι όχι ...ο σφακ είναι υπέρμαχος των εκγυσεων και αντιβιώσεων Από το στόμα  !!! Ξέρω αρκετές κοπέλες που είχαν αποβολές η μη εμφύτευσεις και τα κατάφεραν .... ο γιατρός σου ποιος είναι ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Δεν ξερω ειμαι κι εγω και ο αντρας μου αρκετα προβληματισμενοι με πολλα πραγματα..Την Δευτερα που θα ξαναπαμε για χοριακη  να δουμε αν πεφτει ειπαμε να μιλησουμε και με τν γιατρο..

@Spongebobεχετε 6 αριστες βλαστοκυστες στη καταψυξη αυτο ειναι παρα πολυ καλο! Δεν υπαρχει περιπτωση να μη πετυχει..Δεν εκανες αντιπηκτικες ενεσεις μετα την ετ; Ασπιρινη ή salospir? Μηπως σου βαλει ορό intralipids..εξετασεις για θρομβοφιλια  εκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Για την ακριβεια εκεινος μου ειπε οτι δεν μπορει να καταλαβει γιατι εξελιχθηκαν και οι 2 σε βιοχημικες..και μαλλον θα πρεπει να με καλυψει με καποιον ορο και αντιπηκτικες αν καταλαβα καλα και απτο τηλεφωνο..και οτι ισως θα πρεπει να κανω καποιες εξετασεις εγω..τι εξετασεις??? Και γιατι δεν εχουν γινει αυτες οι εξετασει?? Δεν ξερω εχω μπερδευτει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Για την ακριβεια εκεινος μου ειπε οτι δεν μπορει να καταλαβει γιατι εξελιχθηκαν και οι 2 σε βιοχημικες..και μαλλον θα πρεπει να με καλυψει με καποιον ορο και αντιπηκτικες αν καταλαβα καλα και απτο τηλεφωνο..και οτι ισως θα πρεπει να κανω καποιες εξετασεις εγω..τι εξετασεις??? Και γιατι δεν εχουν γινει αυτες οι εξετασει?? Δεν ξερω εχω μπερδευτει πολυ..

Γαιτι κορίτσι μου όλα ήταν καλά και απλά είχες μια ατυχία και συνέβη αυτό ..... γαι αυτό δεν τις έχεις κάνει !!!! 
Φυσικά και να πας κι να συζητήσεις τα πάντα και εάν χρειαστεί να κανείς και άλλες εξετάσεις ...

απλα από την στιγμή που είχες εγκυμοσύνη και  διεκόπη για άλλο λόγο δεν έχεις και πολλά να ψάξεις .... στο λέω γιατί και εγώ ζήτησα να κάνω εξετάσεις να ψάξουμε τα πάντα . Πήγα όντως σε αιματολόγο , ενδοκρινολόγο έκανα καρυοτυπο  τα πάντα ....

η μόνη που περιμένω τώρα είναι αυτή που στείλαμε στη. Γαλλία με το ενδομήτριο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Για την ακριβεια εκεινος μου ειπε οτι δεν μπορει να καταλαβει γιατι εξελιχθηκαν και οι 2 σε βιοχημικες..και μαλλον θα πρεπει να με καλυψει με καποιον ορο και αντιπηκτικες αν καταλαβα καλα και απτο τηλεφωνο..και οτι ισως θα πρεπει να κανω καποιες εξετασεις εγω..τι εξετασεις??? Και γιατι δεν εχουν γινει αυτες οι εξετασει?? Δεν ξερω εχω μπερδευτει πολυ..

Γαιτι κορίτσι μου όλα ήταν καλά και απλά είχες μια ατυχία και συνέβη αυτό ..... γαι αυτό δεν τις έχεις κάνει !!!! 
Φυσικά και να πας κι να συζητήσεις τα πάντα και εάν χρειαστεί να κανείς και άλλες εξετάσεις ...

απλα από την στιγμή που είχες εγκυμοσύνη και  διεκόπη για άλλο λόγο δεν έχεις και πολλά να ψάξεις .... στο λέω γιατί και εγώ ζήτησα να κάνω εξετάσεις να ψάξουμε τα πάντα . Πήγα όντως σε αιματολόγο , ενδοκρινολόγο έκανα καρυοτυπο  τα πάντα ....

η μόνη που περιμένω τώρα είναι αυτή που στείλαμε στη. Γαλλία με το ενδομήτριο !!!!

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Για την ακριβεια εκεινος μου ειπε οτι δεν μπορει να καταλαβει γιατι εξελιχθηκαν και οι 2 σε βιοχημικες..και μαλλον θα πρεπει να με καλυψει με καποιον ορο και αντιπηκτικες αν καταλαβα καλα και απτο τηλεφωνο..και οτι ισως θα πρεπει να κανω καποιες εξετασεις εγω..τι εξετασεις??? Και γιατι δεν εχουν γινει αυτες οι εξετασει?? Δεν ξερω εχω μπερδευτει πολυ..

Ρώτησε Και εσυ για φλεγμονή αλλά όπως είπα και στην @peacock κάποιοι γιατροί την υποστηρίζουν και κάποιοι όχι ..... ο σφακ την υποστήριζε παρααααα πολύ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Γαιτι κορίτσι μου όλα ήταν καλά και απλά είχες μια ατυχία και συνέβη αυτό ..... γαι αυτό δεν τις έχεις κάνει !!!! 
Φυσικά και να πας κι να συζητήσεις τα πάντα και εάν χρειαστεί να κανείς και άλλες εξετάσεις ...

απλα από την στιγμή που είχες εγκυμοσύνη και  διεκόπη για άλλο λόγο δεν έχεις και πολλά να ψάξεις .... στο λέω γιατί και εγώ ζήτησα να κάνω εξετάσεις να ψάξουμε τα πάντα . Πήγα όντως σε αιματολόγο , ενδοκρινολόγο έκανα καρυοτυπο  τα πάντα ....

η μόνη που περιμένω τώρα είναι αυτή που στείλαμε στη. Γαλλία με το ενδομήτριο !!!!

Ta natural killers cells ειναι αυτα τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Για φλεγμονή το έχετε ψάξει ;;;; Κάποιοι  την υποστηρίζουν και κάποιοι όχι ...ο σφακ είναι υπέρμαχος των εκγυσεων και αντιβιώσεων Από το στόμα  !!! Ξέρω αρκετές κοπέλες που είχαν αποβολές η μη εμφύτευσεις και τα κατάφεραν .... ο γιατρός σου ποιος είναι ;;;;;

Ειχα ενδομητριτιδα, πηρα τριπλο σχημα αντιβιωσης και σε επομενη υστεροσκοπιση που εκανα οντως η μητρα ηταν πεντακαθαρη, δεν ειχα πλεον τα κοκκινα στιγματα (τις φλεγμονες δηλ) 

Ο κος Μακρακης ειναι ο γιατρος μου και δεν υποστηριζει τις εγχυσεις στη μητρας και να σου πω την αληθεια κι εγω δεν ειμαι πολυ υπερ, δεν ειμαι βεβαια και γιατρος.. 

Θα δω τι θα μας πει κι εκεινος στο ραντεβου μας, τι εχει να μας προτεινει κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Για φλεγμονή το έχετε ψάξει ;;;; Κάποιοι  την υποστηρίζουν και κάποιοι όχι ...ο σφακ είναι υπέρμαχος των εκγυσεων και αντιβιώσεων Από το στόμα  !!! Ξέρω αρκετές κοπέλες που είχαν αποβολές η μη εμφύτευσεις και τα κατάφεραν .... ο γιατρός σου ποιος είναι ;;;;;

@PapadakisΗ εξεταση για τη φλεγμονη που λες ειναι ο μοριακος ελεγχος ενδομητριου με μεθοδος αλληλουχισης νεας γενιας Endometriome κ βγαινει σε 3 βδομαδες; Νομιζω το δειγμα παει ιταλια απο αυτη.
ή η καλλιεργεια αεροβια, αναεροβια ενδομητριου που ειναι μυκοπλασμα,ουρεοπλασμα,χλαμυδια  κλπ κ βγαινει σε μια βδομαδα;
Ή του νικα (αν κ του νικα μαλλον τη σνομπάρουν)εχω μπερδευτει με ολες αυτες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

@Spongebobεχετε 6 αριστες βλαστοκυστες στη καταψυξη αυτο ειναι παρα πολυ καλο! Δεν υπαρχει περιπτωση να μη πετυχει..Δεν εκανες αντιπηκτικες ενεσεις μετα την ετ; Ασπιρινη ή salospir? Μηπως σου βαλει ορό intralipids..εξετασεις για θρομβοφιλια  εκανες; 

Μετα την εμβρυομεταφορα επαιρνα  cyclacur utrogestan Salospir fillicine και την vasclor την κρεμα..Τωρα αν σου πω για την θρομβοφιλια οτι δεν ξερω..Βασικα ρε κοριτσια δεν εχω παρει στα χερια μου κανμια εξεταση περαν των κλασικων (  στιγμα hiv , τοξοπλα. Κυτταρομεγαλ. Κλπ κλπ) α και την κυστικη ινωση που ειχα ζητησει...Μαλλον δεν εχω κανει για θρομβ.Ομως δεν θα σιχα προβλημα και στην 1η εγκυμοσυνη μου? Δεν ξερω δεν ξερω..Εν τω μεταξυ απο την πδοηγουμενη αποτυχημενη εμβρυομεταφορα μου εχουν καρφωθει 2 πραγματα στο μυαλο μπορει να με κοροιδεψετε αλλα ειμαι γενικα ανθρωπος πολυ της διαισθησης και του ενστικτου..Μου εχει κατσει στο κεφαλι οτι ολα αυτα γινονται η για να φυγω απο αυτον τν γιατρο η για να βαλω 2 βλαστοκυστες παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Γαιτι κορίτσι μου όλα ήταν καλά και απλά είχες μια ατυχία και συνέβη αυτό ..... γαι αυτό δεν τις έχεις κάνει !!!! 
Φυσικά και να πας κι να συζητήσεις τα πάντα και εάν χρειαστεί να κανείς και άλλες εξετάσεις ...

απλα από την στιγμή που είχες εγκυμοσύνη και  διεκόπη για άλλο λόγο δεν έχεις και πολλά να ψάξεις .... στο λέω γιατί και εγώ ζήτησα να κάνω εξετάσεις να ψάξουμε τα πάντα . Πήγα όντως σε αιματολόγο , ενδοκρινολόγο έκανα καρυοτυπο  τα πάντα ....

η μόνη που περιμένω τώρα είναι αυτή που στείλαμε στη. Γαλλία με το ενδομήτριο !!!!

Κι εγω αυτη την αιτιολογια σκεφτηκα σχετικα με τις εξετασεις..Ομως δεν ειναι εξετασεις αυτες οπως π.χ της θρομβοφιλιας που τις κανουν ολες οι γυναικες πριν την εναρξη μιας εξωσωματικης...Δεν ξερω λεω..Ειμαι κι εγω ασχετη και  εντελως απειρη και αυτες τις μερες καπως μετεωρη και γεματη σκεψεις..Οπως εγραψα και σε ενα μνμ στη Nefeliap περνανε διαφορα απτο μυαλο μου..Ειμαι ανθρωπος που λειτουργει πολυ με το ενστικτο βεβαια και επηρεαζομαι και αυτο ειναι και καλο και κακο...Ερωτηματα οπως μηπως ολα γινονται για να φυγω απο αυτον τν γιατρο? (Γιατι δεν ειδε κι εκεινος πιο νωρις οτι το μωρακι μου δεν ειχε χερακι και φτασαμε στη β επιπεδου???) Γιατι οταν εκανα τη μειωση δεν ηξεραν στη μοναδα ας πουμε την ομαδα αιματος μου που ηταν η πιο σπανια  και επρεπε να κανω μια ενεση (ανοσοσφαιρινη  αν θυμαμαι) και μου το ειπε αυτος που μου εκανε τη μειωση που δεν ηταν συνεργατης του γιατρου μου  ..Να παρω κι αλλη γνωμη η θα μπλεξω  ???Εχω υποψιν μου αλλους δυο γιατρους ή το κεφαλι μου θα γινει κουδουνι???? Μηπως πρεπει να βαλω τελικα 2 βλαστοκυστες????? Βεβαια ο γιατρος με αποτρεπει μετα απο οτι εγινε και η αληθεια κι εγω στην αρχη ημουν αρνητικη καθως ειχα συνδυασει στο μυαλο μου διδυμα = προβλημα που εχει τραγικη καταληξη..(λογω της εμπειριας μου) Μηπως ειναι ομως καποιο σημαδι ολο αυτο για να εχω παλι διδυμη κυηση??? Μην με κοροιδεψεις για αυτη μου τη σκεψη μπορει να ειναι ολες ηλιθιες σκεψεις δεν ξερω..Και σιγουρα δεν ζηταω απαντησεις απο εσας ξερω οτι ειναι αποφασεις που πρεπει να παρω μονη μου απλα τις μοιραζομαι μαζι σας και σας ευχαριστω μονο και μονο που τις ακουτε..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου μπαίνω κ βλέπω τα νέα σου κ ειλικρινά δεν ξέρω πια τι να σου πω. Ευχομαι το επόμενο να ειναι το τυχερό. Στο εύχομαι από καρδιάς πραγματικά! Μακάρι ο γιατρός να έχει κάτι να προτείνει

@JoyCat συγνώμη αλλά έχω χάσει λίγο τα νέα του φόρουμ. Ξεκινάς; βλέπω ότι δειλά δειλά ξεκινάνε πάλι ωοληψιες! Σε ποιο κέντρο είσαι κ πότε ξεκινάς; λοιπόν εγώ έκανα βραχυ με ανταγωνιστές κ έδωσα αρκετά ωάρια. Εγώ το έχω ξαναγράψει είχα ένα θέμα στη δομή τους όμως αυτό ήταν καθαρά τυχαίο θέμα του οργανισμού μου. Έχω χαμηλή αμη κ έδωσα συνολικά 23 σε 2 διεγερσεις εκ των οποίων 17 ώριμα. Εμένα το πρόβλημα μου εμπόδιζε τη γονιμοποίηση. Γονιμοποηθηκαν μόνο 7 από 17 αλλά προχώρησαν όλα. Οπότε είναι κ θέμα του κάθε οργανισμού. Θεωρητικά με τέτοια αμη θα έδινα το πολύ ως 4 με 5 κ όμως έχω πάντα (σε κάθε κύκλο που έχω κάνει υπέρηχο) πολλά κ ενώ δεν γονιμοποιουνται εύκολα μετά προχωράνε όλα. Για αυτό μην τρελαίνεσαι δεν υπάρχουν προβλέψεις... Σημασία έχει με ποσα ωάρια ξεκινάς ώστε να μπορέσουν να μεγαλώσουν. Σημασία έχει επίσης να προχωράνε. Κακά τα ψέματα όσο πιο πολλά τόσο καλύτερες πιθανότητες, εμένα αυτό με έσωσε δεδομένου του προβλήματος μου. Ομως αν κάνεις λίγα κ προχωρήσουν όλα παλι είσαι μια χαρά. Η συμβουλή μου είναι ένα ένα τα βήματα. Α! Επίσης ανταποκρηθηκα κ στα φάρμακα δλδ μεγάλωσαν πολλά κ ισομεγεθη με 8 μερες διέγερση των 300 μονάδων με bemfola. Για να έχεις μια εικόνα του προφίλ μου έχω ΑΜΗ 0.4 αλλά fsh γύρω στο 6. Καλή αρχή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!  @Tokyo  Σ'ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη εβδομάδα θα επιβεβαιώσουμε ότι ξεκινάμε και θα μου πει κι ο γιατρός με λεπτομέρειες πώς προχωράμε.. Είμαι κι εγώ στο Μητέρα, αλλά ενώ εμπιστεύομαι τον γιατρό μου, όπως και η @Papadakis , έχω καεί πολύ από γιατρούς σε άλλο θέμα.. και θέλω τώρα να γνωρίζω τι γίνεται και να συμφωνώ κι εγώ με όλο αυτό. Ίσως γι'αυτό ρωτάω συνέχεια και το ψάχνω τόσο πολύ. 

@Spongebob Μην τις φοβάσαι τις ενέσεις ηπαρίνης! Έχω δύο φίλες που τις έκαναν από την εμβρυομεταφορά τους και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους ενώ δεν είχε καμιά τους θρομβοφιλία και πήγαν πολύ καλά οι εγκυμοσύνες τους!! Η μία πήρε και κορτιζόνη το πρώτο διάστημα. Βασικά και οι δύο στο τσακ έχασαν το δεύτερο εμβρυάκι τους, αλλά το ένα τους πήγε πολύ καλά!! Γενικά δεν είναι κακή ιδέα και τα δύο έμβρυα που σκέφτεσαι! Κι εγώ όταν είχα διαίσθηση ότι κάτι δεν μου πήγαινε καλά, τελικά μου έβγαιναν σε καλό οι αποφάσεις που έπαιρνα μετά. Πάντως ο γιατρός σου φαίνεται να νοιάζεται και να το ψάχνει, σου προτείνει νέες λύσεις, αυτό είναι πολύ θετικό! Εσύ ξέρεις βέβαια καλύτερα απ'όλους.

 @Nefeliap Δεν ξέρω για τις εξετάσεις που λες για το ενδομήτριο. Ο γιατρός μου μου πρότεινε, επειδή με φόβιζε κι εμένα πολύ το αν είναι εντάξει το ενδομήτριό μου, την pcr για φλεγμονές, μυκόπλασμα, ουρεόπλασμα κλπ. Για τις εγχύσεις έχω ακούσει ότι κάποια κοπέλα που έκανε επαναλαμβανόμενα, γιατί της έλεγαν ότι δεν περνούσε η φλεγμονή, δεν κατάφερε τελικά ποτέ να κάνει παιδάκι και τις φοβάμαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat χαίρομαι που ξεκινάς! Ήξερα ότι ανοίγει σιγά σιγά το ιασω, βλέπω ακολουθεί κ το μητέρα. Σου είπε κάτι παραπάνω ο γιατρός για το πλάνο ανοίγματος του νοσοκομείου; Αν μάθεις κάτι για το πότε σκοπεύουν να ανοίξουν γενικότερα πες μου σε παρακαλώ γιατί κ γω εκεί είμαι μαζί με το @lactaki. Σε ποιο γιατρό είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@JoyCat χαίρομαι που ξεκινάς! Ήξερα ότι ανοίγει σιγά σιγά το ιασω, βλέπω ακολουθεί κ το μητέρα. Σου είπε κάτι παραπάνω ο γιατρός για το πλάνο ανοίγματος του νοσοκομείου; Αν μάθεις κάτι για το πότε σκοπεύουν να ανοίξουν γενικότερα πες μου σε παρακαλώ γιατί κ γω εκεί είμαι μαζί με το @lactaki. Σε ποιο γιατρό είσαι; 

😊🤗  Να 'σαι καλά! Πόσο εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!!

Στον Ιωαννίδη είμαι. Θα μιλήσουμε ξανά την Τετάρτη και θα τον ρωτήσω! Είναι γενικά αισιόδοξος με την προϋπόθεση βέβαια να παραμείνουν σταθερά τα πράγματα στην Ελλάδα με τον ιό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

😊🤗  Να 'σαι καλά! Πόσο εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!!

Στον Ιωαννίδη είμαι. Θα μιλήσουμε ξανά την Τετάρτη και θα τον ρωτήσω! Είναι γενικά αισιόδοξος με την προϋπόθεση βέβαια να παραμείνουν σταθερά τα πράγματα στην Ελλάδα με τον ιό.

Ξέρω ότι το ιασω ξεκινάει ωοληψιες με κάποια σειρά προτεραιότητας στις μεγαλοκοπελες (όχι εμάς για άλλες 😂) οπότε σιγά σιγά θα αρχίσει κ το δικό μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα!!  @Tokyo  Σ'ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη εβδομάδα θα επιβεβαιώσουμε ότι ξεκινάμε και θα μου πει κι ο γιατρός με λεπτομέρειες πώς προχωράμε.. Είμαι κι εγώ στο Μητέρα, αλλά ενώ εμπιστεύομαι τον γιατρό μου, όπως και η @Papadakis , έχω καεί πολύ από γιατρούς σε άλλο θέμα.. και θέλω τώρα να γνωρίζω τι γίνεται και να συμφωνώ κι εγώ με όλο αυτό. Ίσως γι'αυτό ρωτάω συνέχεια και το ψάχνω τόσο πολύ. 

@Spongebob Μην τις φοβάσαι τις ενέσεις ηπαρίνης! Έχω δύο φίλες που τις έκαναν από την εμβρυομεταφορά τους και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους ενώ δεν είχε καμιά τους θρομβοφιλία και πήγαν πολύ καλά οι εγκυμοσύνες τους!! Η μία πήρε και κορτιζόνη το πρώτο διάστημα. Βασικά και οι δύο στο τσακ έχασαν το δεύτερο εμβρυάκι τους, αλλά το ένα τους πήγε πολύ καλά!! Γενικά δεν είναι κακή ιδέα και τα δύο έμβρυα που σκέφτεσαι! Κι εγώ όταν είχα διαίσθηση ότι κάτι δεν μου πήγαινε καλά, τελικά μου έβγαιναν σε καλό οι αποφάσεις που έπαιρνα μετά. Πάντως ο γιατρός σου φαίνεται να νοιάζεται και να το ψάχνει, σου προτείνει νέες λύσεις, αυτό είναι πολύ θετικό! Εσύ ξέρεις βέβαια καλύτερα απ'όλους.

 @Nefeliap Δεν ξέρω για τις εξετάσεις που λες για το ενδομήτριο. Ο γιατρός μου μου πρότεινε, επειδή με φόβιζε κι εμένα πολύ το αν είναι εντάξει το ενδομήτριό μου, την pcr για φλεγμονές, μυκόπλασμα, ουρεόπλασμα κλπ. Για τις εγχύσεις έχω ακούσει ότι κάποια κοπέλα που έκανε επαναλαμβανόμενα, γιατί της έλεγαν ότι δεν περνούσε η φλεγμονή, δεν κατάφερε τελικά ποτέ να κάνει παιδάκι και τις φοβάμαι. 

 

JoyCat  ευχαριστω πολυ για το μνν σου..!!! Ισως αυριο που θα παω απο κοντα  και μιλησουμε λυθουν πολλα μεσα στο μυαλο μου εχεις δικιο..Οχι δεν τις φοβαμαι τις ενεσεις και γενικα αν πρεπει να τις παρω θα τις παρω και ο.τι πρεπει να κανω θα το κανω δεν υπαρχει περιπτωση..Ευχομαι αυτη τη φορα να κανουμε κατι πιο δραστικο και να τα καταφερω μεχρι το τελος..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου η ποιότητα σ ενδιαφέρει κ όχι τόσο η ποσότητα. Είμαστε μια ηλικία κ γω περίμενα να έχω πολλά και από τα 10 ήταν ώριμα τα 7, γονιμοποιήθηκαν τα 4 και κατέληξα με 2 βλαστοκύστες.. Μια ΑΑ και μια ΑΒ. Δεν ξέρεις πως θα πάει. Όπως μου είπαν κ μένα τα κορίτσια δεν κάνουμε συλλογή εμβρύων το ένα το καλό θελουμε που θα πιάσει και θα μας χαρίσει το παιδάκι μας!! 

Έχεις δίκιο, οι πιθανότητες με φοβίζουν μόνο...

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Να σου πω την αλήθεια σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κ εγώ είχα 7 μόνο που φαίνονταν ικανά στον τελευταίο υπέρηχο αλλά τελικά τρυπησαν 11...εχω να σ πω φυσικά τα 6 ήταν ώριμα δηλ όσα περίπου βλέπαμε από την αρχή... Φυσικά κατέληξα με 4 εμβρυακια που τα έστειλα και για προεμφυτευτικο... Οπότε δε ξέρω με πόσα θα μείνω! Οπότε να εύχεσαι να είναι ώριμα και όχι απαραίτητα πολλά... Σκέψου ότι σε κάθε βήμα κάποια θα χάνονται αν δεν είναι ποιοτικά... Αντε καλή μας επιτυχία!! 

Άρα έχω ελπίδες να έχουν αυξηθεί λίγο ως αύριο που θα κάνω τη ληψη! Μακάρι!!

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ έξι είχα στα 29 επειδή μόνο η μια ωοθηκη δίνει .... τα 4 ήταν ώριμα μου έβαλαν τα δυο και έχω το παιδάκι μου τώρα !!!!! Να αγχώνεσαι για την ποιότητα και όχι την ποσότητα !!!!!!!

Ναι η ποιότητα είναι το θέμα... Κ μένα από ότι φαίνεται η δεξιά είναι η καλή, η αριστερή μετά βίας έκανε 1...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πολύ χαίρομαι που ανοίγουν τα κέντρα σας και οι γιατροί ξεκινούν διαδικασίες! Μου φαίνεται το πιο σωστό για να μοιραστεί η κίνηση και να αποφευχθεί ο συνωστισμός.

Αν και για να είμαι ειλικρινής, εξαρχής πίστευα ότι δεν έπρεπε να κλείσουν, απλά να μειώσουν τα ραντεβού και να τα μοιράσουν. Διότι όπως πριν 2-3 εβδομάδες δε ξέραμε αν ο ιός επηρεάζει την εγκυμοσύνη, έτσι δε ξέρουμε κ τώρα. Το ίδιο ισχύει και για το ότι ο ιός δε θα εξαφανισθεί σύντομα.

Καλά ξεκινήματα και καλές εγκυμοσύνες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki καλή επιτυχία! Είδα πας για ωοληψια τις επόμενες μέρες! Να θυμάσαι ότι σημασία έχει η γονιμοποίηση κ μετά να προχωράνε. Σίγουρα το πλήθος είναι εκ πρώτης μια ανακούφιση όμως δε σημαίνει κάτι από μόνο του οπότε μη σκας. Εγώ είχα πολλά για να μπορέσω τελικά να πάρω κάποια έμβρυα. Εσενα μπορεί να προχωράνε όλα. Σημασια έχει να είναι μεγάλα κ ώριμα.

Μου θυμίζεις γιατί πας εξωσωματική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...