Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@ntinaki88 Ειδε ο γιατρος στον υπερηχο ενα σακο και κατι που του εδινε την υποψια πως υπηρχε αλλος ενας.. Το Σαββατο ειχα τρελη αιμορραγια και πηγματα..μου ειπε πιθανοτατα εφυγε το ενα εκεινη τη μερα και το αλλο εμεινε μεσα. Τωρα περιμενουμε να αποβληθει και το αλλο αλλιως αν δεν....θα κανουμε αποξεση. 

Δε μπορω να πιστεψω πως σε μια στιγμη χαθηκε η ευτυχια μας...

Ουφ έσκασα τώρα.... Γτ ρε γαμωτο? Είχες κάνει κ προεμφυτευτικο? Ήταν υγιή έμβρυο? Μακάρι να αποβληθεί μην κάνεις αποξεση εγώ την τρέμω την αποξεση.... Τότε με την κυστική ινωση αν το μωρό ήταν άρρωστο θα ζηταγα αν γινόταν να έπαιρνα χάπια να αποβληθεί αν κ σε μεγάλη εβδομάδα (15ημουν) δεν μπορεί να γίνει ....ζήτα υστεροσκοπηση ναι... Όχι αποξεση... Και οπλισου με δύναμη καρδιά μου αφού εμφυτευτηκε όλα είναι με το μέρος σου.... Αυτό να σκέφτεσαι... Ίσως ήταν τελικά μη υγιές το έμβρυο.... (η δική μας περίπτωση αυτό μ δίδαξε_δυο έμβρυα ένα εμφυτευτηκε κ απέδειξε ότι από τη λήψη τροφοβλαστης ήταν απόλυτα υγιές απ όλες τις απόψεις σύνδρομα κυστική κ νωτιαια μυική ατρόφια) Έκανες αντιπηκτικη αγωγή? Είχες κάνει εξ. Για θρομβοφυλια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ουφ έσκασα τώρα.... Γτ ρε γαμωτο? Είχες κάνει κ προεμφυτευτικο? Ήταν υγιή έμβρυο? Μακάρι να αποβληθεί μην κάνεις αποξεση εγώ την τρέμω την αποξεση.... Τότε με την κυστική ινωση αν το μωρό ήταν άρρωστο θα ζηταγα αν γινόταν να έπαιρνα χάπια να αποβληθεί αν κ σε μεγάλη εβδομάδα (15ημουν) δεν μπορεί να γίνει ....ζήτα υστεροσκοπηση ναι... Όχι αποξεση... Και οπλισου με δύναμη καρδιά μου αφού εμφυτευτηκε όλα είναι με το μέρος σου.... Αυτό να σκέφτεσαι... Ίσως ήταν τελικά μη υγιές το έμβρυο.... (η δική μας περίπτωση αυτό μ δίδαξε_δυο έμβρυα ένα εμφυτευτηκε κ απέδειξε ότι από τη λήψη τροφοβλαστης ήταν απόλυτα υγιές απ όλες τις απόψεις σύνδρομα κυστική κ νωτιαια μυική ατρόφια) Έκανες αντιπηκτικη αγωγή? Είχες κάνει εξ. Για θρομβοφυλια? 

Ηταν απολυτα υγιη χρωμοσωμικα...γι αυτο και πληρωσαμε προεμφυτευτικο, ειχαμε αποτελεσματα απο γενετιστες. Εχω κανει δυο φορες υστεροσκοπιση, δυο φορες εχω τσεκαρει θρομβοφιλια και αυτοανοσα, nk cells...δεν ειχα τιποτα και παρ' ολα αυτα επαιρνα prezolon και αντιπηκτικες γιατι εχω αλλεργια στην ασπιρινη. Η πιο γνωστη αιματολογος η κα Λευκου που ειχα παει δεν ειχε βρηκε τιποτα και μας ειχε πει οτι συμφωνει με τον προεμφυτευτικο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καταρχήν συγνώμη που ρωτάω κορίτσι μου. Ίσως και να μην έχει βάση αυτό που θα πω ή να έχεις αναφέρει κάτι που δεν διάβασα αλλά πως ο γιατρός ξέρει σίγουρα ότι το άλλο μωράκι που είναι μέσα σου δεν θα ζήσει; Το καταλαβαίνουν από κάτι; 💗

Φαινοταν η μητρα που ειχε αιμορραγησει και το σακουλακι που ειδε ηταν πιο μικρο πλεον...δε συμβαδιζε καθολου με την ηλικια της κυησης...ειχε τελειωσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ηταν απολυτα υγιη χρωμοσωμικα...γι αυτο και πληρωσαμε προεμφυτευτικο, ειχαμε αποτελεσματα απο γενετιστες. Εχω κανει δυο φορες υστεροσκοπιση, δυο φορες εχω τσεκαρει θρομβοφιλια και αυτοανοσα, nk cells...δεν ειχα τιποτα και παρ' ολα αυτα επαιρνα prezolon και αντιπηκτικες γιατι εχω αλλεργια στην ασπιρινη. Η πιο γνωστη αιματολογος η κα Λευκου που ειχα παει δεν ειχε βρηκε τιποτα και μας ειχε πει οτι συμφωνει με τον προεμφυτευτικο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες..

Λυπάμαι ειλικρινά.... 😢 😢 δεν έχω λόγια.... 😰😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ηταν απολυτα υγιη χρωμοσωμικα...γι αυτο και πληρωσαμε προεμφυτευτικο, ειχαμε αποτελεσματα απο γενετιστες. Εχω κανει δυο φορες υστεροσκοπιση, δυο φορες εχω τσεκαρει θρομβοφιλια και αυτοανοσα, nk cells...δεν ειχα τιποτα και παρ' ολα αυτα επαιρνα prezolon και αντιπηκτικες γιατι εχω αλλεργια στην ασπιρινη. Η πιο γνωστη αιματολογος η κα Λευκου που ειχα παει δεν ειχε βρηκε τιποτα και μας ειχε πει οτι συμφωνει με τον προεμφυτευτικο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες..

Τι να πω κοπελα μου λυπάμαι πάρα πολύ. Καταλαβαίνω την απογοήτευση και τη στενοχωρια σου ειλικρινα λυπήθηκα. Όμως μη το βάλεις κατω, έστω μέσα σου. Εχω καταλαβει οτι παλεύουμε με κατι πολυ μεγαλύτερο. Παραμέτρους που κανένας δε μπορεί να ελέγξει δυστυχώς. Ηταν θετικό το ότι έμεινες εγκυουλα όμως. Είμαι σίγουρη οτι θα πετύχει πάλι. Όταν και ο προεμφυτευτικος δε σου εγγυάται αποτελέσματα κάπου σηκώνω τα χερια ψηλά. Ειναι να ερθει η ωρα του απλα. Πολύ δύσκολο να το δεχτείς το ξερω. Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά και τις ευχές μου να είσαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά.... 😢 😢 δεν έχω λόγια.... 😰😰

Τώρα τον είδα κορίτσι μου.λυπαμαι πολύ δεν ξέρω τι να πω.κουραγιο μόνο και να μην το βάζεις κάτω θα πετύχει την επόμενη κούκλα μου εφόσον γίνεται η εμφύτευση κανονικά.ευχομαι από καρδιάς να είσαι ηρεμη.😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΡΓΡΑΦΙΑ Κ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ...ΘΑ ΣΚΑΣΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anni94 είπε:

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΡΓΡΑΦΙΑ Κ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ...ΘΑ ΣΚΑΣΩ....

Καλησπέρα! Λίγο πολύ όλες το περνάμε αυτό. Εγώ θα σου πρότεινα να ελέγξεις τον θυρεοειδή σου σε ενδοκρινολόγο και να συνεργαστείς με έναν καλό αιματολόγο που μπορεί να σε βοηθήσει πολύ στο τι μπορεί να μην πήγε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλησπέρα! Λίγο πολύ όλες το περνάμε αυτό. Εγώ θα σου πρότεινα να ελέγξεις τον θυρεοειδή σου σε ενδοκρινολόγο και να συνεργαστείς με έναν καλό αιματολόγο που μπορεί να σε βοηθήσει πολύ στο τι μπορεί να μην πήγε καλά 

ΤΑ  ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΘΡΟΜΦΟΒΙΛΙΑ Κ ΓΙΑ ΝΚ?ΤΙ ΛΕΣ?ΑΥΤΕΣ ΓΡΆΦΟΝΤΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΤΑ  ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΘΡΟΜΦΟΒΙΛΙΑ Κ ΓΙΑ ΝΚ?ΤΙ ΛΕΣ?ΑΥΤΕΣ ΓΡΆΦΟΝΤΑΙ?

Αννι νομίζω ότι το καλύτερο είναι να ρωτήσεις το γιατρό. Εγώ πχ ακουσα την υστεροσκοπηση τον ρώτησα κ μου λέει δε βλέπω λόγο. Αντίθετα θρομβοφιλια έκανα γιατί έχω κληρονομικότητα. Αυτά δεν πάνε φασον σε όλες. Εδώ είμαστε για στήριξη ψυχολογική κυρίως κ για να λέμε εμπειρίες που ίσως βοηθήσουν. Όμως μην ψάχνεις εδώ ιατρική συμβουλή. Αν δεν νιώθεις εμπιστοσύνη στο γιατρό άλλαξε τον, αλλιώς άκου τι σου λέει... Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες... Στο λέω εντελώς φιλικά γιατί θα μπλέξεις σε ένα λαβύρινθο αν προσπαθείς να βρεις άκρη από το ίντερνετ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

@Spongebob κορίτσι έχεις νεότερα με τη χοριακή;

Κοριτσια μου καλησπερα..Δεν τα καταφεραμε ουτε αυτη την φορα..Επεσε στα 65..Πρεπει να παω ξανα τη Δευτερα να δουμε οτι κατεβαινει..Ειμαι πολυ χαλια..στεναχωρημενη απογοητευμενη..ολα μαζι..δεν ξερω τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Αννι νομίζω ότι το καλύτερο είναι να ρωτήσεις το γιατρό. Εγώ πχ ακουσα την υστεροσκοπηση τον ρώτησα κ μου λέει δε βλέπω λόγο. Αντίθετα θρομβοφιλια έκανα γιατί έχω κληρονομικότητα. Αυτά δεν πάνε φασον σε όλες. Εδώ είμαστε για στήριξη ψυχολογική κυρίως κ για να λέμε εμπειρίες που ίσως βοηθήσουν. Όμως μην ψάχνεις εδώ ιατρική συμβουλή. Αν δεν νιώθεις εμπιστοσύνη στο γιατρό άλλαξε τον, αλλιώς άκου τι σου λέει... Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες... Στο λέω εντελώς φιλικά γιατί θα μπλέξεις σε ένα λαβύρινθο αν προσπαθείς να βρεις άκρη από το ίντερνετ... 

ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΧΩ...ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΣΩΚΛΕΙΣΤΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΊΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anni94 Η θρομβοφιλία, όπως μου είχε εξηγήσει ο αιματολόγος, είναι το hot spot της ειδικότητας τελευταία. Αν απευθυνθείς σ'έναν καλό αιματολόγο, θα πάρει το ιστορικό σου και θα αποφασίσει ο ίδιος τι εξετάσεις θα ήταν καλό να κάνεις για να σε βοηθήσει. 

Οι εξετάσεις για τον θυρεοειδή είναι πολύ πιο απλές, 4-5 νομίζω.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι όταν έχεις συναντήσει δυσκολία, δεν είναι κακό να το ψάξεις λίγο παραπάνω. Επιπλέον ο κάθε γιατρός έχει την ειδικότητά του. Ο γυναικολόγος /εξωσωματικός δεν μπορεί να γνωρίζει τα πάντα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Spongebob είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..Δεν τα καταφεραμε ουτε αυτη την φορα..Επεσε στα 65..Πρεπει να παω ξανα τη Δευτερα να δουμε οτι κατεβαινει..Ειμαι πολυ χαλια..στεναχωρημενη απογοητευμενη..ολα μαζι..δεν ξερω τι να πω..

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... Ευτυχώς έχεις κ άλλα έμβρυα οπότε θα ξαναπροσπαθήσετε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω πολύ έχω στενοχωρηθεί σήμερα... Τελευταίος υπέρηχος πριν την ωοληψία που θα κάνουμε τη Δευτέρα και είδαμε μόνο 6 ωοθηλάκια σε ικανοποιητικό μέγεθος... Φφφφ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... Ευτυχώς έχεις κ άλλα έμβρυα οπότε θα ξαναπροσπαθήσετε :)

Σε ευχαριστω πολυ.. Ολα μου φαινονται ενα βουνο..Παλι αυτο το κενο αυτο το αδειασμα..Ναι εχουμε ακομη τα υπολοιπα εμβρυα..Ισως πρεπει να το ψαξουμε παραπανω απο αποψη εξετασεων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Anni94 Η θρομβοφιλία, όπως μου είχε εξηγήσει ο αιματολόγος, είναι το hot spot της ειδικότητας τελευταία. Αν απευθυνθείς σ'έναν καλό αιματολόγο, θα πάρει το ιστορικό σου και θα αποφασίσει ο ίδιος τι εξετάσεις θα ήταν καλό να κάνεις για να σε βοηθήσει. 

Οι εξετάσεις για τον θυρεοειδή είναι πολύ πιο απλές, 4-5 νομίζω.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι όταν έχεις συναντήσει δυσκολία, δεν είναι κακό να το ψάξεις λίγο παραπάνω. Επιπλέον ο κάθε γιατρός έχει την ειδικότητά του. Ο γυναικολόγος /εξωσωματικός δεν μπορεί να γνωρίζει τα πάντα.

 

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ηταν απολυτα υγιη χρωμοσωμικα...γι αυτο και πληρωσαμε προεμφυτευτικο, ειχαμε αποτελεσματα απο γενετιστες. Εχω κανει δυο φορες υστεροσκοπιση, δυο φορες εχω τσεκαρει θρομβοφιλια και αυτοανοσα, nk cells...δεν ειχα τιποτα και παρ' ολα αυτα επαιρνα prezolon και αντιπηκτικες γιατι εχω αλλεργια στην ασπιρινη. Η πιο γνωστη αιματολογος η κα Λευκου που ειχα παει δεν ειχε βρηκε τιποτα και μας ειχε πει οτι συμφωνει με τον προεμφυτευτικο για χρωμοσωμικες ανωμαλιες..

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?

Εγώ απευθύνθηκα σε μία αιματολόγο που είναι στη Θεσσαλονίκη, ερχόταν και Αθήνα για ραντεβού. Τώρα με τον ιό εξυπηρετεί τηλεφωνικά. Τη λένε Λευκού, μου την πρότειναν κι εμένα κοπέλες που έκαναν εξωσωματική και έχω ακούσει μόνο καλά λόγια μέχρι τώρα. Δεν ξέρω αν κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να προτείνει κάποιον στην Αθήνα.

Πάντως ούτε εγώ ήξερα ότι είχα κάποιο θέμα, αλλά δεν έχω μετανιώσει που το έψαξα παραπάνω. Αν δεν χρειάζεσαι κάτι τελικά, τουλάχιστον νιώθεις ασφάλεια ότι όλα είναι καλά. Εγώ δεν έχω ακόμη συναντηθεί για να αξιολογήσει τα αποτελέσματά μου, αλλά βλέπω ότι πολλά είναι εκτός ορίων. Άρα σίγουρα κάποιες συμβουλές θα μου δώσει για να πάνε καλύτερα τα πράγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Steli είπε:

@Taggeris αντε κοριτσαρα μου να ηρεμησεις!! Πάμε ξανα κατα το καλοκαιρακι οοολες μαζι. Αυτο το '20 δε θα μας κανει ό,τι θέλει 

Συμφωνώ απόλυτα κορίτσι μου. Πάμε πάλι για προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..Δεν τα καταφεραμε ουτε αυτη την φορα..Επεσε στα 65..Πρεπει να παω ξανα τη Δευτερα να δουμε οτι κατεβαινει..Ειμαι πολυ χαλια..στεναχωρημενη απογοητευμενη..ολα μαζι..δεν ξερω τι να πω..

Συμπασχω πραγματικα..γινεται εμφυτευση Κ ειναι καλό! θα ξαναδοκιμασεις εφοσον εχεις καταψυξη κ Να σκεδτεσαι οτι θα πετυχεις ! Ξεχνα  το τελειως αυτο εκανα κ γω παμε για αλλα...δε μπορουμε να αλλαξουμε κατι κ με τη στεναχωρια χειροτερα γινεται.ευχομαι τα καλυτεραα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Πωπω πολύ έχω στενοχωρηθεί σήμερα... Τελευταίος υπέρηχος πριν την ωοληψία που θα κάνουμε τη Δευτέρα και είδαμε μόνο 6 ωοθηλάκια σε ικανοποιητικό μέγεθος... Φφφφ :(

Και γιατί στεναχωρηθηκες ; Μια χαρα ειναι ποσα δηλαδή να βλεπατε; Κοριτσια  τα φωτα σας ,καλά δεν ειναι;  ή λεω βλακειες επηρεασμενη απο εμενα που βγαζω 2-3 και αν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Anni94 είπε:

ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΧΩ...ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΣΩΚΛΕΙΣΤΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΊΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ

Κοριτσακι μου.....σε καταλαβαινω..

Κοιτα γενικα οι γυναικολογοι δεν προτεινουν ετσι ευκολα ελεγχο θρομβοφιλιας. Εγω ειχα πιεσει τον γιατρο μας πριν καν μπω στην εξωσωματικη να τα τσεκαρω αυτα και μου ειχε συστησει την κα. Βερβεσου Ελινα (ειναι διευθυντητρια αιματολικου στο Ερρικος Ντυναν) η οποια ηταν γλυκητατη και ασχοληθηκε μαζι μας αρκετα, τσεκαραμε θρομβοφιλια κσι αυτοανοσα. Μετα την 3η εμβρυομεταφορα πηγα και στην κα Λευκου που σου εχουν ηδη αναφερει, εκανα τις ιδιες εξετασεις μηπως ειχε αλλαξει κατι συν καποιες ο συζυγος και μας εγραψε και ελεγχο ολων των τυπων θαλασσαιμιων στο Λαικο. (Ολα ηταν οκ) 

Επελεξε οτι πιστευεις εσυ καλυτερα, η κα Λευκου ειναι απο τις πιο γνωστες αιματολογους στο χωρο και τα νεα ραντεβου ειναι λιγο δυσκολα ειδικα για εμας που μενουμε Αθηνα. 

Μιλα με τον γιατρο μας, μεσω skype κανει ραντεβου, πες του τι σκεφτεσαι και τι θελεις...θα σε ακουσει και θα σου προτεινει κι εκεινος λυσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...