Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Όλες δικαιούμαστε και πρέπει να τα καταφέρουμε..... Τίποτα δεν χαρίζεται εδώ... όλα κατακτιουνται!

Εχεις δικιο. Ξέρεις πολλές φορές σκέφτομαι πως μέχρι πριν 3 χρόνια πίστευα ότι με το που θα ξεκινήσω τις ελεύθερες επαφές θα πιάσω χωρίς να το καταλάβω κλπ. κλπ..... πόσο γελοία μου φαίνονται όλα αυτά τώρα που μπήκα στο χορό..... όντως τίποτα δεν χαρίζεται όμως είναι πραγματικά άδικο όλο αυτό μετά από τόσο αγώνα και προσπάθειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι απλή απορία μην βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα.! Αυτό το διάστημα οποία είναι σε διαδικασία εξωσωματική προχωράει κανονικά.; Επίσης αν θελουμε να κάνουμε εξετάσεις σε μαιευτήρια μπορούμε.; Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό.; Εκτός από του Ιασώ που ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι απλή απορία μην βιαστείτε να βγάλετε συμπεράσματα.! Αυτό το διάστημα οποία είναι σε διαδικασία εξωσωματική προχωράει κανονικά.; Επίσης αν θελουμε να κάνουμε εξετάσεις σε μαιευτήρια μπορούμε.; Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό.; Εκτός από του Ιασώ που ξέρω 

Υποθέτω εννοείς λόγω του νέου ιού; με το γιατρό που έχω μιλήσει δεν μου είπε για κάποια αλλαγή. Παρόλα αυτά θα με δει ξανά αύριο κ θα μιλήσουμε. 

Όσο για τις εξετάσεις γίνονται αλλά αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος λένε να μην πηγαίνουμε σε διαγνωστικά κ νοσοκομεία. Πάντως το σκέφτηκα αν μπορεί να μπει παυση σε τέτοιες διαδικασίες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Υποθέτω εννοείς λόγω του νέου ιού; με το γιατρό που έχω μιλήσει δεν μου είπε για κάποια αλλαγή. Παρόλα αυτά θα με δει ξανά αύριο κ θα μιλήσουμε. 

Όσο για τις εξετάσεις γίνονται αλλά αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος λένε να μην πηγαίνουμε σε διαγνωστικά κ νοσοκομεία. Πάντως το σκέφτηκα αν μπορεί να μπει παυση σε τέτοιες διαδικασίες... 

Ναι για τον κορονοϊο αν έχουν πάρει μέτρα γιατί το σκέφτομαι πολύ που θέλω να πάω για μια εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κορίτσια να σας πω την αλήθεια κ εγώ προβληματίζομαι. Περιμένω να αδιαθετησω 23-24/3 κ να ξεκινησω διέγερση. Κ αν δω να χειροτερεύει η κατάσταση θα το σκεφτω πολύ σοβαρά να το κάνω η να το μεταφέρω για 1-2 μηνες αργότερα. Είναι κ η φύση της δουλειάς μου τετοια που δεν μπορώ να πάρω άδεια μέχρι το καλοκαιρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες παλιές και νέες συναγωνιστριες! 

Έχω κάνα μήνα να γράψω κυρίως γιατί δεν έχω νέα.... περιμένω να αδιαθετησω να πάω να με δει ο γιατρός και να ξεκινήσω διέγερση. Είναι και όλα όσα ακούμε με αυτόν το ιό που έχω αρχίσει να σκέφτομαι λες να ξεκινήσω και να γίνει τίποτα, καμιά γενική καραντίνα και να μείνω στα μισά και πόσα άλλα σενάρια! Κυρίως όμως μόλις διάβασα τα νέα της @Taggeris έπαθα σοκ. Κορίτσι μου τι να πω..... χάρηκα τόσο πολύ μόλις διάβασα για τη θετική σου χοριακη (στο είπα άλλωστε σε πμ) και σήμερα που μπήκα ξανά...... δεν υπάρχουν λόγια..   πραγματικά δεν έχω τι να σου πω! Θα πω μόνο υγεία και.... ότι καλύτερο για τη συνέχεια. Πραγματικά θεωρώ πως όχι απλά το δικαιούσαι και το αξίζεις αλλά πολλά παραπάνω! Δύναμη όσο μπορείς σε σκέφτομαι πολύ να ξέρεις! 

 

Και εγώ κορίτσι μου τα ίδια σκέφτομαι...περιμένω να αδιαθετήσω σε 5 μέρες και λέω να ξεκινήσω ή θα τύχει τίποτα...Και αν ου μη γένοιτο κολλήσω τον ιό τι γινεται; Γιατί δυστυχώς είναι και αυτό ένα σενάριο!🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Το καταλαβαίνω, αλλά ρε γαμωτο μια γυναίκα σαν εσένα που μόνο αγάπη έχει να δώσει πρέπει να τα καταφέρει. Ειδικά που πήρες τα δανεικά το απέδειξες αυτο κ δεν μπορώ να χωνέψω αυτό που γίνεται ειλικρινά... 

Ο γιατρός πέρα από την ηλικία δεν είπε κάτι άλλο; γιατί κ με δανεικά κάνουν γυναίκες 50 ετών, άρα τι σχέση έχει η ηλικία... Δεν ξέρω είμαι τόσο σίγουρη ότι κάτι δε βλέπουν... 

Συμφωνώ με ΟΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Και εγώ κορίτσι μου τα ίδια σκέφτομαι...περιμένω να αδιαθετήσω σε 5 μέρες και λέω να ξεκινήσω ή θα τύχει τίποτα...Και αν ου μη γένοιτο κολλήσω τον ιό τι γινεται; Γιατί δυστυχώς είναι και αυτό ένα σενάριο!🤔

Έτσι ακριβώς όπως τα λες κι εγώ.... δλδ τα βάζω με την τύχη μου αυτές τις μέρες. Εν τω μεταξύ πρέπει να δηλώσω και άδεια στη δουλειά και τους έχω στο περίμενε.... ποτε θα με διαολοστειλουν δεν ξέρω...... τι να πω πια! Μόλις αδιαθετησω θα τον ρωτήσω στα ίσα και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγώ την ίδια απορία έχω βρε κορίτσια.. μακάρι να προσχωρήσουμε όλες κανονικα!!! @Tokyo ναι ρώτα την αποψή του μη ρωτάμε δυο φορές χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αχ Τόκυο μου πόσο θέλω να το πιστέψω αυτό!!! Δυστυχώς όμως όλα είναι εναντίον μου πλέον..... Ο χρόνος, τα στατιστικά, οι σερί βιοχημικες, οι αποβολές όλα.. .

Αλλά έξι χρόνια έχεις βάσει νόμου ..... και σε αυτά θα έχεις κάνει όχι ένα αλλά 2 !!! Θυμίσου με ...... μάζεψε τα κομμάτια σου ... δοκίμασε και κάπου άλλου και προχωρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Εχεις δικιο. Ξέρεις πολλές φορές σκέφτομαι πως μέχρι πριν 3 χρόνια πίστευα ότι με το που θα ξεκινήσω τις ελεύθερες επαφές θα πιάσω χωρίς να το καταλάβω κλπ. κλπ..... πόσο γελοία μου φαίνονται όλα αυτά τώρα που μπήκα στο χορό..... όντως τίποτα δεν χαρίζεται όμως είναι πραγματικά άδικο όλο αυτό μετά από τόσο αγώνα και προσπάθειες! 

Αχ όλες το έχουμε σκεφτεί αυτό ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κ εγώ την ίδια απορία έχω βρε κορίτσια.. μακάρι να προσχωρήσουμε όλες κανονικα!!! @Tokyo ναι ρώτα την αποψή του μη ρωτάμε δυο φορές χαχααα

Μακάρι δε λες τίποτα. Όμως τώρα που το σκέφτομαι πιο ήρεμα που να ξέρουν κι αυτοί αν αύριο μεθαύριο δεν τεθεί όλη η χώρα σε περιορισμό. Ήδη τα σχολεία (όλης της χώρας) θα μείνουν κλειστά για 2 εβδομάδες. Έχω πελαγώσει πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κ εγώ την ίδια απορία έχω βρε κορίτσια.. μακάρι να προσχωρήσουμε όλες κανονικα!!! @Tokyo ναι ρώτα την αποψή του μη ρωτάμε δυο φορές χαχααα

Τον είχα ρωτήσει την προηγούμενη φορά κ είχε πει προχωράμε, τον είδα λίγο ανήσυχο πως θα εξαπλωθεί όλο αυτό όμως. Αύριο θα ρωτήσω πάλι. Ας περιμένω κ ένα μήνα δε με πειράζει από το να είμαι με την ψυχή στο στόμα... Ό,τι πει αυτός βασικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μακάρι δε λες τίποτα. Όμως τώρα που το σκέφτομαι πιο ήρεμα που να ξέρουν κι αυτοί αν αύριο μεθαύριο δεν τεθεί όλη η χώρα σε περιορισμό. Ήδη τα σχολεία (όλης της χώρας) θα μείνουν κλειστά για 2 εβδομάδες. Έχω πελαγώσει πραγματικά 

Θεωρώ ότι οποία προσπάθεια ξεκινήσει θα ολοκληρωθεί. Τι θα πάρει μια γυναίκα ορμόνες κ θα της πουν στοπ; αποκλείεται 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Θεωρώ ότι οποία προσπάθεια ξεκινήσει θα ολοκληρωθεί. Τι θα πάρει μια γυναίκα ορμόνες κ θα της πουν στοπ; αποκλείεται 🤔

Έτσι λέω κι εγώ ΑΝ όμως πουν πχ κλειστά τα πάντα.... δεν ξέρω.... ελπίζω να μην φτάσουμε μέχρι εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ όλες το έχουμε σκεφτεί αυτό ...... 

Δεν είναι τυχαίο λοιπόν....θες οι μανάδες μας που όσο μεγάλωναμέ μας έλεγαν μόνο με προφύλαξη, θες κάτι άλλο..... αυτό πιστεύαμε όλες μας! Κάτι μας ρυθμισαν λάθος δεν μπορεί! 😜 (απλά για να ελαφρυνω το κλήμα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Δεν είναι τυχαίο λοιπόν....θες οι μανάδες μας που όσο μεγάλωναμέ μας έλεγαν μόνο με προφύλαξη, θες κάτι άλλο..... αυτό πιστεύαμε όλες μας! Κάτι μας ρυθμισαν λάθος δεν μπορεί! 😜 (απλά για να ελαφρυνω το κλήμα) 

Χαχαχαχαχαχαχαχ που να ξέραμε ....... καλά κανείς έτσι να ελαφρύνει το κλίμα .... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μακάρι δε λες τίποτα. Όμως τώρα που το σκέφτομαι πιο ήρεμα που να ξέρουν κι αυτοί αν αύριο μεθαύριο δεν τεθεί όλη η χώρα σε περιορισμό. Ήδη τα σχολεία (όλης της χώρας) θα μείνουν κλειστά για 2 εβδομάδες. Έχω πελαγώσει πραγματικά 

Βήμα βήμα κ βλέπουμε πως θα εξελιχθει. Αν χρειαστεί να πάμε πίσω ένα μήνα θα το κάνουμε..αισιοδοξία..

Σκεφτείτε κ εκείνες που είναι ήδη εγγυουλες.. πρέπει να προσέχουν ακόμα πιο πολύ .. πόσο μάλλον όταν θα πάνε στη παρούσα φάση κ σ ένα δημόσιο νοσοκομείο να γεννήσουν .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχ που να ξέραμε ....... καλά κανείς έτσι να ελαφρύνει το κλίμα .... 

 

Έλα ντε που να ξέραμε οι δόλιες! Πάντως πλάκα πλάκα δεν το θεωρώ τυχαίο που όλες είχαμε την ίδια σκέψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όσες είναι για  επιτροπή Λάρισας να σας ενημερώσω ότι προσωρινά δεν κλείνουν ραντεβού λόγο του ιού. Αν έχετε κλείσει ραντεβού πάρτε ένα τιλ να δείτε τι γίνεται με αυτό το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 @Anni94 @koukou84 κορίτσια πως πάει η αναμονή? συμπτώματα?εγώ εκτός από το κάψιμο στο στομάχι δεν έχω κάτι δεν νιώθω τίποτα να πω την αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Takira είπε:

@bebe2 @Anni94 @koukou84 κορίτσια πως πάει η αναμονή? συμπτώματα?εγώ εκτός από το κάψιμο στο στομάχι δεν έχω κάτι δεν νιώθω τίποτα να πω την αλήθεια.

Καλή επιτυχία και μόνο τεράστιες χοριακες εύχομαι !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Έτσι ακριβώς όπως τα λες κι εγώ.... δλδ τα βάζω με την τύχη μου αυτές τις μέρες. Εν τω μεταξύ πρέπει να δηλώσω και άδεια στη δουλειά και τους έχω στο περίμενε.... ποτε θα με διαολοστειλουν δεν ξέρω...... τι να πω πια! Μόλις αδιαθετησω θα τον ρωτήσω στα ίσα και βλέπουμε! 

Και εγώ αυτό έχω σκοπό να κάνω, όταν αδιαθετήσω θα τον πάρω τηλ. και ότι μου πει! Όλα τα είχαμε οι ιοί μας έλλειπαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Βήμα βήμα κ βλέπουμε πως θα εξελιχθει. Αν χρειαστεί να πάμε πίσω ένα μήνα θα το κάνουμε..αισιοδοξία..

Σκεφτείτε κ εκείνες που είναι ήδη εγγυουλες.. πρέπει να προσέχουν ακόμα πιο πολύ .. πόσο μάλλον όταν θα πάνε στη παρούσα φάση κ σ ένα δημόσιο νοσοκομείο να γεννήσουν .. 

Δυστυχώς δουλεύω σε κατάστημα οπότε αν γίνει τίποτα αναγκαστικά θα πάω μετά το Πάσχα (λόγω εορταστικού ωραρίου άδειες δεν). Τώρα το συζητούσα και με τον άντρα μου και μου λέει δεν νομίζω να κλείσουν τέτοια κέντρα ειδικά αυτά μέσα σε μαιευτήρια (στο Ιασω είμαι εγώ) αλλά και τα υπόλοιπα. Τον είδα τόσο σίγουρο που κάπως ησύχασα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...