Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Takira είπε:

Το πιστεύω κουκλα μου ότι θα τα καταφέρουν και θα πάνε όλα καλά!σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ αν δεν εισασταν εσείς σήμερα δεν ξέρω πως θα ήμουν.καλη επιτυχία να έχουμε όλες!!αύριο πριν την ετ θα πάω στην Αγία Ειρήνη να ανάψω μια λαμπάδα και για σας  όλες κορίτσια μου!

Φτου τώρα που θέλω να πατήσω λαϊκ μου τελείωσαν ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Επίσης κοπελα μου να ειναι το τυχερο αυτό που θα βάλεις! Παμε απο την αρχη ολα. Οικονομικά ειναι ενα πληγμα, το παραδέχομαι, όπως επίσης και η διεγερση και η ωοληψια και ολα αυτα που τα φοβαμαι πολυ.. Αλλα τι να κάνω; εφόσον ειχα μια φορά θετική χοριακη θέλω να ελπίζω ότι θα εχω και δεύτερη 

Φάρμακα δεν δικαιούσαι κορίτσι μου; Από ότι θυμάμαι έχεις περάσει επιτροπή. Τα δικαιολογητικά για το επίδομα εξωσωματικής τα κατέθεσες; Επιστρέφουν 352 ευρώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Φάρμακα δεν δικαιούσαι κορίτσι μου; Από ότι θυμάμαι έχεις περάσει επιτροπή. Τα δικαιολογητικά για το επίδομα εξωσωματικής τα κατέθεσες; Επιστρέφουν 352 ευρώ

Δικαιούμαι κανονικά. Δε πήγα ακομη να καταθέσω για το επίδομα. Μόλις βγουν οι εξετάσεις μου και πάω στο γιατρό θα μου δωσει χαρτι να παω παλι εοππυ να τα πάρω αν εχω καταλαβει καλα. Αυτη τη βδομάδα θα παω και για το επίδομα. Το παίρνουμε γρήγορα η να υπολογίσω καλοκαίρι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Δικαιούμαι κανονικά. Δε πήγα ακομη να καταθέσω για το επίδομα. Μόλις βγουν οι εξετάσεις μου και πάω στο γιατρό θα μου δωσει χαρτι να παω παλι εοππυ να τα πάρω αν εχω καταλαβει καλα. Αυτη τη βδομάδα θα παω και για το επίδομα. Το παίρνουμε γρήγορα η να υπολογίσω καλοκαίρι; 

Εμένα μου είχαν μπει στο λογαριασμό μου σε ένα μήνα, οσο δηλαδή μου είχαν πει και από τον εοππυ. Τώρα θα παω να ξανακάνω χαρτιά, νομίζω είναι τα μισά επειδή έκανα μόνο εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Steli είπε:

Δικαιούμαι κανονικά. Δε πήγα ακομη να καταθέσω για το επίδομα. Μόλις βγουν οι εξετάσεις μου και πάω στο γιατρό θα μου δωσει χαρτι να παω παλι εοππυ να τα πάρω αν εχω καταλαβει καλα. Αυτη τη βδομάδα θα παω και για το επίδομα. Το παίρνουμε γρήγορα η να υπολογίσω καλοκαίρι; 

Εμένα μου είπαν σε 2-3 μήνες. Ίσως παίζει ρόλο σε ποιον ΕΟΠΥΥ καταθέτεις αλλά πρέπει να πας σε αυτόν που μένεις από ότι κατάλαβα. Τα δικαιολογητικά που πήγα για να πάρω το επίδομα ήταν: 

Οι πρωτότυπες αποδείξεις από το κέντρο εξωσωματικής

Σε φωτοτυπία Η απόφαση της επιτροπής για χορήγηση φαρμάκων και έγκριση εξωσωματικής

Μία βεβαίωση από το κέντρο για την προσπάθεια που έκανα με όλες τις φάσεις την οποία υπέγραψε ο γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ περιμένω για την επιτροπή. Αλλά δεν έχουν έρθει ακόμα....

@Taggeris αύριο θα κανεις χοριακη;

Καλημέρα κορίτσι, τι εννοείς δεν έχουν έρθει;; Σου είπαν 8.30 κ αυτές κοιμούνται ακόμα ;!;!;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλό μήνα καλή σαρακοστή να έχουμε και καλά αποτελέσματα όλες! Να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε.. Θα ξεκινήσω με τις ενέσεις menopur και αυτές δεν είναι προγεμισμενες..πρεπει να πάρω εξτρα σύριγγες κ βελόνες και δε ξέρω τι νούμερο να πάρω... Μ είπαν σαν αυτές από τις ηπαρινης πχ αλλά πουθενά δε γράφει ακριβώς το νούμερο της βελονας και κανείς ουσιαστικά δε ξέρει να μου πει... Έχει ιδέα καμία;ξέρω ότι είναι οι κοντές για την κοιλίτσα αλλά το ποσό λεπτές δε ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ περιμένω για την επιτροπή. Αλλά δεν έχουν έρθει ακόμα....

@Taggeris αύριο θα κανεις χοριακη;

Κατά τις 9 έρχονται....μην αγχώνεσαι

Αύριο κανονικά χοριακή και ο θεός βοηθός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλό μήνα καλή σαρακοστή να έχουμε και καλά αποτελέσματα όλες! Να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε.. Θα ξεκινήσω με τις ενέσεις menopur και αυτές δεν είναι προγεμισμενες..πρεπει να πάρω εξτρα σύριγγες κ βελόνες και δε ξέρω τι νούμερο να πάρω... Μ είπαν σαν αυτές από τις ηπαρινης πχ αλλά πουθενά δε γράφει ακριβώς το νούμερο της βελονας και κανείς ουσιαστικά δε ξέρει να μου πει... Έχει ιδέα καμία;ξέρω ότι είναι οι κοντές για την κοιλίτσα αλλά το ποσό λεπτές δε ξέρω.. 

Η μενοπουρ έχει μέσα ότι θα χρειαστείς. Τις βελόνες και τις σύριγγες τις έχει μέσα το πακέτο. Είναι πολύ εύκολες. Απλά πρέπει να παρασκευάσει στην αρχή σωστά το φάρμακο Αν δεν είσαι σίγουρη πως θες να στο φτιάξουν στο φαρμακείο ή στο κέντρο εξωσωματικής πού είσαι. Εγώ πήγα εκεί για να μου το φτιάξουνε για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα γίνει λάθος και μου εξήγησαν ακριβώς πώς θα γίνει και τι δόση θα παίρνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλό μήνα καλή σαρακοστή να έχουμε και καλά αποτελέσματα όλες! Να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε.. Θα ξεκινήσω με τις ενέσεις menopur και αυτές δεν είναι προγεμισμενες..πρεπει να πάρω εξτρα σύριγγες κ βελόνες και δε ξέρω τι νούμερο να πάρω... Μ είπαν σαν αυτές από τις ηπαρινης πχ αλλά πουθενά δε γράφει ακριβώς το νούμερο της βελονας και κανείς ουσιαστικά δε ξέρει να μου πει... Έχει ιδέα καμία;ξέρω ότι είναι οι κοντές για την κοιλίτσα αλλά το ποσό λεπτές δε ξέρω.. 

Λογικά θέλεις κανονικη σύριγγα 2.5-5ml βελόνα κανονική μεγάλη για να αναρροφησεις το υγρό κ μετά ζητά απ το φαρμακείο σου βελόνες ινσουλίνης (27G αν δεν κάνω λάθος)... Ααα απ τι είδα πιο πάνω εναι μέσα στο κουτί ... Οπότε δεν θα τα χρειάστεις όλα αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, τι εννοείς δεν έχουν έρθει;; Σου είπαν 8.30 κ αυτές κοιμούνται ακόμα ;!;!;!

Ήμασταν 3 που μας είπαν 8 μισή. Παρά 20 ήρθαν ευτυχώς. Γιατί μας τρόμαξε μια κυρία που δούλευε εκει. Μας είπε ότι ανοίγουν μετά τις 9. Ευτυχώς ημουν 2η και τελειωσα Τσακ μπαμ... 13-3 μου είπαν να πάω να πάρω το χαρτί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Ήμασταν 3 που μας είπαν 8 μισή. Παρά 20 ήρθαν ευτυχώς. Γιατί μας τρόμαξε μια κυρία που δούλευε εκει. Μας είπε ότι ανοίγουν μετά τις 9. Ευτυχώς ημουν 2η και τελειωσα Τσακ μπαμ... 13-3 μου είπαν να πάω να πάρω το χαρτί. 

Μια χαρά!!! Άντε να ξεκινάς και συ σιγά σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ήμασταν 3 που μας είπαν 8 μισή. Παρά 20 ήρθαν ευτυχώς. Γιατί μας τρόμαξε μια κυρία που δούλευε εκει. Μας είπε ότι ανοίγουν μετά τις 9. Ευτυχώς ημουν 2η και τελειωσα Τσακ μπαμ... 13-3 μου είπαν να πάω να πάρω το χαρτί. 

Μπραβο Έλενα άντε καλή αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλό μήνα καλή σαρακοστή να έχουμε και καλά αποτελέσματα όλες! Να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε.. Θα ξεκινήσω με τις ενέσεις menopur και αυτές δεν είναι προγεμισμενες..πρεπει να πάρω εξτρα σύριγγες κ βελόνες και δε ξέρω τι νούμερο να πάρω... Μ είπαν σαν αυτές από τις ηπαρινης πχ αλλά πουθενά δε γράφει ακριβώς το νούμερο της βελονας και κανείς ουσιαστικά δε ξέρει να μου πει... Έχει ιδέα καμία;ξέρω ότι είναι οι κοντές για την κοιλίτσα αλλά το ποσό λεπτές δε ξέρω.. 

Καλημέρα! βλέπω ότι τα κορίτσια είπαν ότι έχει μέσα. Παρόλα αυτά γενικά θα ζητάς τις μεγάλες σύριγγες (νούμερο 5 αλλά δεν είμαι σίγουρη) γιατί έχουν πολύ μακριά βελόνα. Έτσι είναι πιο εύκολο να τρυπήσεις ένα μπουκαλάκι και να φτάσεις ως κάτω για να τραβήξεις το υγρό. Μετά πετάς αυτή τη βελόνα και βάζεις βελόνα ινσουλίνης που είναι πολύ μικρή για να κάνεις την ένεση. Δε χρειάζεται για την ινσουλίνη να πεις νούμερο, τη ζητάς έτσι και ξέρουν. 

Για να είσαι σίγουρη οι μεγάλες που λέω είναι αυτές με το ανοιχτό πράσινο χρώμα

Αποτέλεσμα εικόνας για συριγγα νουμερο 5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Λογικά θέλεις κανονικη σύριγγα 2.5-5ml βελόνα κανονική μεγάλη για να αναρροφησεις το υγρό κ μετά ζητά απ το φαρμακείο σου βελόνες ινσουλίνης (27G αν δεν κάνω λάθος)... Ααα απ τι είδα πιο πάνω εναι μέσα στο κουτί ... Οπότε δεν θα τα χρειάστεις όλα αυτά... 

Δε μ είχε το κουτί δυστυχώς! Πήρα των 75mg για να κάνω 150 την ημέρα.. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Δε μ είχε το κουτί δυστυχώς! Πήρα των 75mg για να κάνω 150 την ημέρα.. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

Οι υποδορίες βελόνες είναι για ινσουλίνη!!!!!! Ζητά απ το φαρμακείο θα έρθει στις  δώσουν..... Να σαι καλά γλυκιά μου καλή επιτυχία εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

@Taggeris @annie! σας Ευχαριστω κορίτσια. Σε 20 μερες ξεκινάω....επιτέλους !!!

Αντε καλή αρχή κορίτσι μου! Επιτέλους ξεκινάς κι εσύ. Όλα να πάνε κατ ευχήν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κατά τις 9 έρχονται....μην αγχώνεσαι

Αύριο κανονικά χοριακή και ο θεός βοηθός

@Taggeris κορίτσι μου πήγες για χοριακή? Εχω καλό προαίσθημα για σένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Οι υποδορίες βελόνες είναι για ινσουλίνη!!!!!! Ζητά απ το φαρμακείο θα έρθει στις  δώσουν..... Να σαι καλά γλυκιά μου καλή επιτυχία εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!!! 

Καλησπέρα κοριτσαρες!!! @Takira που είναι αυτό το κορίτσι να μας πει πως εξελιχθηκαν τα εμβρυακια της??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

@Taggeris κορίτσι μου πήγες για χοριακή? Εχω καλό προαίσθημα για σένα! 

Εις αύριον τα σπουδαία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!!! @Takira που είναι αυτό το κορίτσι να μας πει πως εξελιχθηκαν τα εμβρυακια της??

Κορίτσια μου τώρα πάω στο κέντρο δεν μου είπαν κάτι οπότε θα προχωρήσει η ετ!!!θα σας τα πω το απόγευμα!!!!άναψα μια λαμπάδα στην Αγία Ειρήνη να μας βοηθήσει όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου τώρα πάω στο κέντρο δεν μου είπαν κάτι οπότε θα προχωρήσει η ετ!!!θα σας τα πω το απόγευμα!!!!άναψα μια λαμπάδα στην Αγία Ειρήνη να μας βοηθήσει όλες!!!

Μακάρι να έχουν πάει όλα καλά και να βάλεις 2! καλή επιτυχία και σε ευχαριστούμε που μας σκέφτηκες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!!! @Takira που είναι αυτό το κορίτσι να μας πει πως εξελιχθηκαν τα εμβρυακια της??

Κορίτσια μουυυυ Η χοριακή μου 676 μοναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κόντεψα να τρελαθω σήμερα... Την Παρασκευή επανάληψη ❤️🙏🙏🙏 Εύχομαι να έκανα την αρχή και να ακολουθήσουν όλα τα κορίτσια μας εδώ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...