Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε κεντρο βάζει τις δικές της. Εξαρτάται απ την Κάθε περιπτωση ; Εγώ πχ θεωρούμαι εύκολη περιπτωση. Εντωπισαμε υδροσαλπιγγες, τις αφαίρεσα, έχουμε καλό σπερμα κ όποτε μας βάζουν τα λιγότερο απαραίτητα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina32 είπε:

Εγώ είμαι στις 11μερες από την εμβρυομεταφορα (με την μέρα της εμβρυομεταφορας μεσα),με βλαστοκύστες. Ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη στις 12-14 μέρες αλλά τα κορίτσια μου εδω μου είπαν ότι από τις 9 μέρες μπορούσα να είχα κάνει. Εγω πάντως εδώ και μέρες εχω πόνους περιόδου. Όχι έντονους αλλά πολλές φορές νιώθω ότι μου ήρθε περιοδος. 

Πήγαινέ αυριοοοοοοοοο θα έχει δειξει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Πήγαινέ αυριοοοοοοοοο θα έχει δειξει.... 

Θα παω αλλά αυτες οι ώρες αναμονής μέχρι να βγει το αποτέλεσμα... Ωχ Θεέ μου. Αλλά θα παω να τελειώνουμε, να ξέρουμε. Θα σας ενημερώσω βεβαίως βεβαίως 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerina32 είπε:

Θα παω αλλά αυτες οι ώρες αναμονής μέχρι να βγει το αποτέλεσμα... Ωχ Θεέ μου. Αλλά θα παω να τελειώνουμε, να ξέρουμε. Θα σας ενημερώσω βεβαίως βεβαίως 😁 

Ανυπομονουμε...... Μαζί σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Εγώ είμαι στις 11μερες από την εμβρυομεταφορα (με την μέρα της εμβρυομεταφορας μεσα),με βλαστοκύστες. Ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη στις 12-14 μέρες αλλά τα κορίτσια μου εδω μου είπαν ότι από τις 9 μέρες μπορούσα να είχα κάνει. Εγω πάντως εδώ και μέρες εχω πόνους περιόδου. Όχι έντονους αλλά πολλές φορές νιώθω ότι μου ήρθε περιοδος. 

Έγκυος είσαι κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Να μην φοβάσαι !!!! Να πας να ξέρεις ρε αγάπη !!!!

Σε μπερδέψαμε .... σε όλα τα κέντρα δίνουν αντιπηκτικές μέχρι την χοριακη αλλά εάν δεν έχεις θρόμβοφυλια σε σταματάνε στο πρώτο τρίμηνο 

Σε μένα δεν δωσανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σε μένα δεν δωσανε

Δεν δίνουν πάντα .... και ο μαντουδης που είμαι εγώ δεν δίνει ... οι περισσότεροι δίνουν πάντως ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το κέντρο θέλει μόνο τα βασικά που ζητάει ο νόμος δλδ HIV, ηπατίτιδες κλπ. Τα άλλα είναι δουλειά του γιατρού! Δε συνηθίζω να γράφω χαρακτηρισμους αλλά θεωρώ απαράδεκτο να μην σας έχουν ελέγξει! Σε μια φυσική σύλληψη οκ, τώρα όμως;;; τόξοπλάσμα , παιδικές ασθένειες, μεγαλοκυταροιο, στίγμα κ κυστική είναι τα βασικά!!! Είναι δυνατό να γίνεται τόσος κόπος κ να πάνε στα τυφλα; μεγάλη ανευθυνότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να παραθέσω μόνο αυτό εδώ.... Σε περίπτωση απορίας για την κυστική ινωση! Γτ με όσες έχω μιλήσει μέσω FB ελάχιστες έχουν ελεγχθεί προ εξωσωματικης! 

IMG_20200302_142911.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Αν μου επιτρέπεις θα δανειστώ κάτι που έμαθα από την @Tokyo όταν λέμε καλά ή μέτρια εννοούμε σε αυτό το στάδιο εννοούν από άποψη γονιμοποιησης(ταχυτητα/διαιρεσεις) κι όχι κατά πόσο ένα έμβρυο είναι ικανό να εμφυτευτει και να δώσει εγκυμοσύνη. 

Αν ήταν έτσι όλες οι κοπέλες που έβαλαν άριστα θα έπρεπε να είχαν πιάσει. 

Και προσωπική μου άποψη κανένα εργαστήριο δεν μπορεί να υποκαταστησει το περιβαλλον της μήτρας. Υπαρχουν διεργασιες που παραμενουν αγνωστες.Αλλιώς δεν θα τα φτάναν μέχρι 5η μέρα, θα τα κρατούσαν 9 μήνες. 

Ίσα ίσα πολλά μέτρια έχουν πάει σφαίρα μέσα στη μήτρα. Μη σου πω τα πιο πολλά από τα άριστα 

 

Μακάρι κούκλα μου ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση μακάρι να πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Steli είπε:

Κοπελα μου 3 εμβρυακια ειχα και γω. Τα δυο καλα το ενα μετριο. Μου εβαλε και τα 3 εμενα. Όπως εχω ξαναπεί, έγινε εμφύτευση. Κατσε να κανεις την εμβρυομεταφορα σου και σου εύχομαι μια αριστη γονιμοποίηση. Θέλουμε ενα εμβρυακι. Μεχρι ώρας το εχεις 😊😊. Ειναι πολυ πολυ δύσκολο οολο το πακέτο. Δε περίμενα ποτε οτι θα με αφορούσε αυτο το θεμα εμενα, σε μια οικογένεια που οι γυναίκες εμεναν έγκυες με τη μυρωδιά. Κράτα γερα δεν εχουμε αλλη λύση αλλα αυτο δε σημαίνει ότι δε θα γινουμε μανούλες ετσι; 

Καλη Σαρακοστη σε ολες! 

Σωστά θα γίνουμε το ξέρω !!!!καλή Σαρακοστή με υγεία!!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!εσύ έκανες ετ και περιμένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου! Αν θα σε βοηθήσει αυτό που θα σου πω... τα δικά μ έμβρυα ήταν 5BA & 5BB δηλαδή όχι άριστα..... Κ αυτό το ενα μωράκι που έχω την κοιλίτσα μου είναι ένα από αυτά......;) μη σε αγχώνει...... Πίστεψε σ αυτά.. Κι όλα θα πάνε καλά αααα!!!! 

Ευχαριστώ κούκλα μου μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!σου εύχομαι τα καλύτερα ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Θα παω αλλά αυτες οι ώρες αναμονής μέχρι να βγει το αποτέλεσμα... Ωχ Θεέ μου. Αλλά θα παω να τελειώνουμε, να ξέρουμε. Θα σας ενημερώσω βεβαίως βεβαίως 😁 

Άντε άντε να παίρνουμε θάρρος κ χαρά όλες μας!!! Ειλικρινά το πιστεύω ότι χαιρόμαστε πολύ η μια για την άλλη με ενδιαφέρον πολύ αθώο!!!! 
καλη επιτυχία σε όλες μας!!!! Είμαι πολύ αισιόδοξη για όλες μας!!! @Taggeris αγαπημένη μου έρχεται κ η σειρά σου να μας δώσεις χαρά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Να παραθέσω μόνο αυτό εδώ.... Σε περίπτωση απορίας για την κυστική ινωση! Γτ με όσες έχω μιλήσει μέσω FB ελάχιστες έχουν ελεγχθεί προ εξωσωματικης! 

IMG_20200302_142911.jpg

Σωστά!!! Κ εμείς που έχουμε διαγνωσθεί με αζωοσπερμια τα έχουμε κάνει όλα αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Ευχαριστώ κούκλα μου μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!σου εύχομαι τα καλύτερα ♥️♥️♥️

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Ευχαριστώ κούκλα μου μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!σου εύχομαι τα καλύτερα ♥️♥️♥️

Θα συμφωνήσω με @ntinaki88... Εγώ με δύο άριστες βλαστοκυστες 5αα και 5αβ και πήρα μηδενική χοριακη... Οπότε μην αγχώνεσαι και πίστεψε στα εμβρυακια σου... Πολλές φορές κατώτερα ποιοτικά έμβρυα δίνουν εγκυμοσύνη πάρα τα άριστα... Καλή επιτυχία χωρίς άγχος... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Takira είπε:

Σωστά θα γίνουμε το ξέρω !!!!καλή Σαρακοστή με υγεία!!!σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!εσύ έκανες ετ και περιμένεις?

Εγω εκανα τη πρώτη εξωσωματική μου Δεκέμβρη και ηταν βιοχημικη.. Περιμένω να ξεκινησω διεγερση παλι. Δεν εχω εμβρυακια στη καταψυξη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina32 είπε:

Θα παω αλλά αυτες οι ώρες αναμονής μέχρι να βγει το αποτέλεσμα... Ωχ Θεέ μου. Αλλά θα παω να τελειώνουμε, να ξέρουμε. Θα σας ενημερώσω βεβαίως βεβαίως 😁 

@Katerina32 καλή επιτυχία κοπέλα μου!! Άνοιξε το Μάρτη με ευχάριστα νέα σε περιμένουμε!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Takira είπε:

Ευχαριστώ κούκλα μου μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!σου εύχομαι τα καλύτερα ♥️♥️♥️

@Takira καλή εμβρυομεταφορά. Να πας με πίστη και ελπίδα. Αυτά είναι τα μωράκια σου. Τα έφτιαξες με αγάπη και επιμονή. Πρέπει πρώτη εσύ να το πιστέψεις!! Ήμαστε όλες μαζί σου να σε στηρίξουμε και να σε ακούσουμε σε ότι χρειαστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

@Takira καλή εμβρυομεταφορά. Να πας με πίστη και ελπίδα. Αυτά είναι τα μωράκια σου. Τα έφτιαξες με αγάπη και επιμονή. Πρέπει πρώτη εσύ να το πιστέψεις!! Ήμαστε όλες μαζί σου να σε στηρίξουμε και να σε ακούσουμε σε ότι χρειαστείς

Το πιστεύω κουκλα μου ότι θα τα καταφέρουν και θα πάνε όλα καλά!σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ αν δεν εισασταν εσείς σήμερα δεν ξέρω πως θα ήμουν.καλη επιτυχία να έχουμε όλες!!αύριο πριν την ετ θα πάω στην Αγία Ειρήνη να ανάψω μια λαμπάδα και για σας  όλες κορίτσια μου!

Επεξεργάστηκε από Takira
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Εγω εκανα τη πρώτη εξωσωματική μου Δεκέμβρη και ηταν βιοχημικη.. Περιμένω να ξεκινησω διεγερση παλι. Δεν εχω εμβρυακια στη καταψυξη.. 

Καλή αρχή να έχεις κούκλα μου και ένα μωράκι στο τέλος στην κοιλίτσα σου♥️♥️♥️τώρα δηλαδή ξανά την ίδια διαδικασία ωοληψια κτλ?γιατί το συζητούσα με τον άντρα μου για το πώς γίνεται την δεύτερη φορά με φάρμακα και οικονομικά αν είναι το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Το πιστεύω κουά μου ότι θα τα καταφέρουν και θα πάνε όλα καλά!σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ αν δεν εισασταν εσείς σήμερα δεν ξέρω πως θα ήμουν.καλη επιτυχία να έχουμε όλες!!αύριο πριν την ετ θα πάω στην Αγία Ειρήνη να ανάψω μια λαμπάδα και για σας  όλες κορίτσια μου!

Με το καλό να πάνε όλα καλά κ σε λίγες μέρες να έχεις ευχάριστα νέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Το πιστεύω κουκλα μου ότι θα τα καταφέρουν και θα πάνε όλα καλά!σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ αν δεν εισασταν εσείς σήμερα δεν ξέρω πως θα ήμουν.καλη επιτυχία να έχουμε όλες!!αύριο πριν την ετ θα πάω στην Αγία Ειρήνη να ανάψω μια λαμπάδα και για σας  όλες κορίτσια μου!

Καλή επιτυχία !!!!! Όλα θα πάνε ΚΑΤ ευχήν ... να πας βοήθεια σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Καλή αρχή να έχεις κούκλα μου και ένα μωράκι στο τέλος στην κοιλίτσα σου♥️♥️♥️τώρα δηλαδή ξανά την ίδια διαδικασία ωοληψια κτλ?γιατί το συζητούσα με τον άντρα μου για το πώς γίνεται την δεύτερη φορά με φάρμακα και οικονομικά αν είναι το ιδιο

Επίσης κοπελα μου να ειναι το τυχερο αυτό που θα βάλεις! Παμε απο την αρχη ολα. Οικονομικά ειναι ενα πληγμα, το παραδέχομαι, όπως επίσης και η διεγερση και η ωοληψια και ολα αυτα που τα φοβαμαι πολυ.. Αλλα τι να κάνω; εφόσον ειχα μια φορά θετική χοριακη θέλω να ελπίζω ότι θα εχω και δεύτερη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Το πιστεύω κουκλα μου ότι θα τα καταφέρουν και θα πάνε όλα καλά!σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ αν δεν εισασταν εσείς σήμερα δεν ξέρω πως θα ήμουν.καλη επιτυχία να έχουμε όλες!!αύριο πριν την ετ θα πάω στην Αγία Ειρήνη να ανάψω μια λαμπάδα και για σας  όλες κορίτσια μου!

Να πας κορίτσι μου.  Εγω τη μέρα της ετ το μεσημέρι που ξαπλωσα είδα στ όνειρο μου  τη κολλητή μου Ειρηνη  να έρχετε σπίτι μου και να μου βάζει μια  χρυσή αλυσίδα που έγραφε πάνω "μαμα" .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Άντε άντε να παίρνουμε θάρρος κ χαρά όλες μας!!! Ειλικρινά το πιστεύω ότι χαιρόμαστε πολύ η μια για την άλλη με ενδιαφέρον πολύ αθώο!!!! 
καλη επιτυχία σε όλες μας!!!! Είμαι πολύ αισιόδοξη για όλες μας!!! @Taggeris αγαπημένη μου έρχεται κ η σειρά σου να μας δώσεις χαρά!!!!!

Ιωάννα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...