Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Θυμάμαι του είπε ο γιατρός "να χεις υπομονή με τα νεύρα λόγω ορμόνων"... Σε πληροφορώ όταν τον ξανα ρώτησε μετά την έμβρυομεταφορα λέει "εμάς μας έκαναν καλό Γιατρέ... Έχω να την δω τόσο ήρεμη χρόνια"... Χαχαχα

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε??? Εγώ γύρισα στο νησάκι μου και τώρα ξάπλα πάλι έχω και τη μαμα μου καταλαβαίνετε τώρα. Έχω λίγα καφέ Σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε??? Εγώ γύρισα στο νησάκι μου και τώρα ξάπλα πάλι έχω και τη μαμα μου καταλαβαίνετε τώρα. Έχω λίγα καφέ Σήμερα?

Ξεκούραση κοριτσάκι άραξε.... Μην κάνεις τίποτα για λίγες μέρες και άσε να σε περιποιηθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Ξεκούραση κοριτσάκι άραξε.... Μην κάνεις τίποτα για λίγες μέρες και άσε να σε περιποιηθούν.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε??? Εγώ γύρισα στο νησάκι μου και τώρα ξάπλα πάλι έχω και τη μαμα μου καταλαβαίνετε τώρα. Έχω λίγα καφέ Σήμερα?

Όλα καλά θα είναι με το καλό !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sokola4 ❤️😂😂ποσό χαίρομαι δεν καταλαβαίνεις ..... μπράβο γαι την αλλαγή που έκανες ...... ήταν θέμα χρόνου στα είχα πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Κορίτσια μου δεν μπορώ να το πιστέψω!!!! Είμαι έγκυος!!! Πρώτη χοριακή σήμερα 198,5😁 Επαναλαμβάνω την Παρασκευή.

Συγχαρητήρια!!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!! Όλα να πάνε τέλεια!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ πάλι σε όλο αυτό, θεωρώ ότι το μεγαλύτερο στήριγμα μου κι ο μόνος που με καταλαβαίνε πρώτα απ όλα ηταν ο άντρας μου... Ήταν εκεί πριν νιώσω οτιδήποτε... Σε κάθε πόνο σε κάθε άγχος σε κάθε κλάμα ήταν εκεί να το προλάβει... Δεν αισθάνθηκα στιγμή ότι το περνάω μόνη μου όλο αυτό.. Εγώ ήμουν δυνατή, εκεινος σε κάθε ένεση έκλαιγε κ αγχωνοταν αν πονάω.... Στην ωολυψια απ έξω ήταν τρελαμένος.... Όταν ξύπνησα θυμάμαι μόνο ότι ήρθε η μαία του γιατρου να με δει κ το πρώτο που είπε είναι "πάω στον Σπύρο να του πω ότι ξύπνησες γτ έχει ανοίξει μονοπάτι έξω απ το πηγαινελα".... Και στην έμβρυομεταφορα δε με άφηνε να κάνω τπτ (μαγείρεμα σπίτι τπτ) ούτε καν να πλυθω μονη μου για να μη σκυψω να μην πέσω οτιδήποτε ... Του λεγανε οι γονείς μου να έρθουν να βοηθήσουν κ ελεγε όλα θα τα κανω εγω..... Να μη σχολιάσω για το αίμα εμφυτευσης.... Ερχόταν μαζί μ στην τουαλέτα να βλεπει το χαρτί αν έχει σταγόνες ή οτιδήποτε... Μετά το θετικό τεστ κ τις χοριακες δεν θα αναφέρω άλλες λεπτομέρειες....  Να πω μόνο ότι έχω να κάνω φαγητό κ δουλειες έδω κ 4 μήνες.. Κ όχι ότι δεν σηκώνομαι... Αλλά δεν με αφήνει..... 

Δεν έχω λόγια!!!!! Συγχαρητήρια στον άντρα σου...να είστε πάντα έτσι αγαπημένοι,ερωτευμένοι!! Είναι πολύ όμορφο όλο αυτό!! Μπράβο παιδιά,μπράβο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2020 at 11:17 ΜΜ, ο/η Katerinaki83 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ήταν αρκετά χαμηλή μόνο 25 θα την επαναλάβω Παρασκευή δεν έχω ελπίδες τώρα ξάπλα όλη μέρα .

Η δική μου πρώτη χοριακη ήταν μόλις 7!!!η μικρή μου κοιμάται ήσυχη στο κρεβάτι της αυτή τη στιγμή!! πίστεψέ το και θα προχωρήσει κανονικά 🙏🙏

Κορίτσια να τα μιλάτε τα εμβρυακια σας και να πιστεύετε σε αυτά 💞💞σας φιλώ και σας στέλνω θετική ενέργεια 💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Η δική μου πρώτη χοριακη ήταν μόλις 7!!!η μικρή μου κοιμάται ήσυχη στο κρεβάτι της αυτή τη στιγμή!! πίστεψέ το και θα προχωρήσει κανονικά 🙏🙏

Κορίτσια να τα μιλάτε τα εμβρυακια σας και να πιστεύετε σε αυτά 💞💞σας φιλώ και σας στέλνω θετική ενέργεια 💪💪

Αύριο τελικά θα πάω για την χοριακη γιατί είδα πάλι καφέ στο χαρτί .μακαρι να είναι η περίπτωση μου σαν την δίκη σου και αύριο να τριπλή η χοριακη .ΑΣτα όλα τα έχω κάνει και στο μωρό μιλάω και στο μοναστήρι πήγα και έβαλα την ζώνη μακάρι να γίνει θαύμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αύριο τελικά θα πάω για την χοριακη γιατί είδα πάλι καφέ στο χαρτί .μακαρι να είναι η περίπτωση μου σαν την δίκη σου και αύριο να τριπλή η χοριακη .ΑΣτα όλα τα έχω κάνει και στο μωρό μιλάω και στο μοναστήρι πήγα και έβαλα την ζώνη μακάρι να γίνει θαύμα .

Να σκέφτεσαι θετικά. Είναι θετική η χοριακη σου. Σου ευχομαι να εχει διπλασιαστεί και με το παραπάνω αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, δεν ξέρω αν θεωρούμε παλιά αλλά έχω να συμμετέχω σε συζητήσεις πάρα πολύ καιρό Παρ όλα αυτά τις παρακολουθώ. Μετά από ένα χρόνο ξανά μπήκα στην διαδικασία διέγερσης θα ήθελα να ρωτήσω την κορτιζόνη γιατί την δίνουν ? Την προηγουμε φορά δεν μου έδωσαν  και ακούω και διαβάζω για κοπέλες που παίρνουν .. επίσης ηθελα να ρωτήσω σε ποιες περιπτώσεις βάζουν 3 έμβρυα ?

Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, δεν ξέρω αν θεωρούμε παλιά αλλά έχω να συμμετέχω σε συζητήσεις πάρα πολύ καιρό Παρ όλα αυτά τις παρακολουθώ. Μετά από ένα χρόνο ξανά μπήκα στην διαδικασία διέγερσης θα ήθελα να ρωτήσω την κορτιζόνη γιατί την δίνουν ? Την προηγουμε φορά δεν μου έδωσαν  και ακούω και διαβάζω για κοπέλες που παίρνουν .. επίσης ηθελα να ρωτήσω σε ποιες περιπτώσεις βάζουν 3 έμβρυα ?

Ευχαριστώ πολύ 

Ή κορτιζόνη καταστέλλει το Ανοσοποίητικο... Οπότε τη δίνουν να αποτρέψουν τυχόν αντισώματα(κύτταρα ανοσοποίητικου) δικά σου να αναγνωρίσουν το έμβρυο σαν εχθρό κ να το αποβάλλουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki88 είπε:

Ή κορτιζόνη καταστέλλει το Ανοσοποίητικο... Οπότε τη δίνουν να αποτρέψουν τυχόν αντισώματα (κύτταρα ανοσοποίητικου) δικά σου να αναγνωρίσουν το έμβρυο σαν εχθρό κ να το αποβάλλουν... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ή κορτιζόνη καταστέλλει το Ανοσοποίητικο... Οπότε τη δίνουν να αποτρέψουν τυχόν αντισώματα(κύτταρα ανοσοποίητικου) δικά σου να αναγνωρίσουν το έμβρυο σαν εχθρό κ να το αποβάλλουν... 

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Και αυτό γίνεται μετά την έμβρυο μεταφορά ? Εγώ έχω στο ιστορικό μου μια εξωμήτρια κύηση μια βιοχημική και μια αποβολή στους 2.5 μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, δεν ξέρω αν θεωρούμε παλιά αλλά έχω να συμμετέχω σε συζητήσεις πάρα πολύ καιρό Παρ όλα αυτά τις παρακολουθώ. Μετά από ένα χρόνο ξανά μπήκα στην διαδικασία διέγερσης θα ήθελα να ρωτήσω την κορτιζόνη γιατί την δίνουν ? Την προηγουμε φορά δεν μου έδωσαν  και ακούω και διαβάζω για κοπέλες που παίρνουν .. επίσης ηθελα να ρωτήσω σε ποιες περιπτώσεις βάζουν 3 έμβρυα ?

Ευχαριστώ πολύ 

καλημέρα! νομίζω τα 3 έμβρυα είναι θέμα ηλίκίας και γιατρού... αν είσαι κάτω των 35 νομίζω δε γίνεται, πάει ως 2. Συζήτησε το όμως με το γιατρό. Ο δικός μου πχ μου έχει πει ότι κάτω των 40 3 δε βάζει ποτέ γιατί είναι επικίνδυνο. Τώρα τι να σου πω... Εσύ πόσων ετών είσαι; επίσης ανάλογα με το ιστορικό σου μπορεί ο γιατρός να το σκεφτεί αν το επιτρέπει η ηλικία σου! 

Βρήκα και αυτά: https://www.athens-gynecology.gr/nea/item/how-many-embryos-to-transfer-during-fertilization

https://www.eugonia.com.gr/el/eksosomatiki/diadikasia-synexeia/emvryometafora/posa-emvrya-tha-metaferthoyn

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η bebe2 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Και αυτό γίνεται μετά την έμβρυο μεταφορά ? Εγώ έχω στο ιστορικό μου μια εξωμήτρια κύηση μια βιοχημική και μια αποβολή στους 2.5 μήνες 

κορίτσι όλα αυτά από εξωσωματική; ή με φυσική σύλληψη; έλεγχο για καθ έξιν αποβολές έχεις κάνει; Εύχομαι τώρα να είναι η τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας, εγώ δεν έχω να πω κάτι σημαντικό προς το παρόν αλλά θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου οτι καταλήξαμε σε γιατρό!! Σήμερα θα τον πάρω να του το επιβεβαιώσω και να μου πει τι να κάνω στην επόμενη μου περίοδο.

Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω την @Tokyo που την έπρηξα στις ερωτήσεις για τον γιατρό και ήταν πάντα ευγενική να μου εξηγήσει οτι απορία είχα για να σιγουρευτώ για την απόφασή μου!! 

Εύχομαι σε όλες μας ΜΟΝΟ θετικά αποτελέσματα, χαρές και χαμόγελα!! Το 2020 θα έχουμε όλες μας τουλάχιστον φουσκωμένες κοιλίτσες!!!! 😃👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι όλα αυτά από εξωσωματική; ή με φυσική σύλληψη; έλεγχο για καθ έξιν αποβολές έχεις κάνει; Εύχομαι τώρα να είναι η τυχερή!

Το εξωμήτριο από φυσική σύλληψη τα υπόλοιπα από εξωσωματική! Ο ιατρός μου πιστεύει ότι οφείλονται σε κάποια φλεγμονή για την οποία πήραμε αγωγή  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

καλημέρα! νομίζω τα 3 έμβρυα είναι θέμα ηλίκίας και γιατρού... αν είσαι κάτω των 35 νομίζω δε γίνεται, πάει ως 2. Συζήτησε το όμως με το γιατρό. Ο δικός μου πχ μου έχει πει ότι κάτω των 40 3 δε βάζει ποτέ γιατί είναι επικίνδυνο. Τώρα τι να σου πω... Εσύ πόσων ετών είσαι; επίσης ανάλογα με το ιστορικό σου μπορεί ο γιατρός να το σκεφτεί αν το επιτρέπει η ηλικία σου! 

Βρήκα και αυτά: https://www.athens-gynecology.gr/nea/item/how-many-embryos-to-transfer-during-fertilization

https://www.eugonia.com.gr/el/eksosomatiki/diadikasia-synexeia/emvryometafora/posa-emvrya-tha-metaferthoyn

 

 

Δεν έχω κλείσει ακόμα τα 35 ευχαριστώ πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Και αυτό γίνεται μετά την έμβρυο μεταφορά ? Εγώ έχω στο ιστορικό μου μια εξωμήτρια κύηση μια βιοχημική και μια αποβολή στους 2.5 μήνες 

Εγώ την είχα ξεκινήσει στην 2η μέρα περιόδου του κύκλου της έμβρυομεταφορας!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, δεν ξέρω αν θεωρούμε παλιά αλλά έχω να συμμετέχω σε συζητήσεις πάρα πολύ καιρό Παρ όλα αυτά τις παρακολουθώ. Μετά από ένα χρόνο ξανά μπήκα στην διαδικασία διέγερσης θα ήθελα να ρωτήσω την κορτιζόνη γιατί την δίνουν ? Την προηγουμε φορά δεν μου έδωσαν  και ακούω και διαβάζω για κοπέλες που παίρνουν .. επίσης ηθελα να ρωτήσω σε ποιες περιπτώσεις βάζουν 3 έμβρυα ?

Ευχαριστώ πολύ 

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, δεν ξέρω αν θεωρούμε παλιά αλλά έχω να συμμετέχω σε συζητήσεις πάρα πολύ καιρό Παρ όλα αυτά τις παρακολουθώ. Μετά από ένα χρόνο ξανά μπήκα στην διαδικασία διέγερσης θα ήθελα να ρωτήσω την κορτιζόνη γιατί την δίνουν ? Την προηγουμε φορά δεν μου έδωσαν  και ακούω και διαβάζω για κοπέλες που παίρνουν .. επίσης ηθελα να ρωτήσω σε ποιες περιπτώσεις βάζουν 3 έμβρυα ?

Ευχαριστώ πολύ 

Μπεμπεδακι που είσαι βρε???? Ξεκινησες; Με το καλό όλα να πάνε! Με τη κορτιζόνη προκαλούν κ καλά καταστολή στην επιθετικότητα του ανοσοποιητικού,εγω δε πήρα😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ την είχα ξεκινήσει στην 2η μέρα περιόδου του κύκλου της έμβρυομεταφορας!!!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις. η αλήθεια είναι ότι την έχω ξεχάσει την διαδικασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

 

Μπεμπεδακι που είσαι βρε???? Ξεκινησες; Με το καλό όλα να πάνε! Με τη κορτιζόνη προκαλούν κ καλά καταστολή στην επιθετικότητα του ανοσοποιητικού,εγω δε πήρα😁

Μπλουμπλου μου ???? !!!!! Άργησα λίγο αλλά ξεκίνησα αύριο έχω ραντεβού για να με δει και να μου πει ποτέ πάμε για ωοληψια ! Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η bebe2 είπε:

Μπλουμπλου μου ???? !!!!! Άργησα λίγο αλλά ξεκίνησα αύριο έχω ραντεβού για να με δει και να μου πει ποτέ πάμε για ωοληψια ! Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου ?

Δεν άργησες καθόλου αγαπη, τώρα είσαι πιο έτοιμη κ θα πάνε όλα καλά! Άντε με το καλό! Εγώ καλά ειμαι εδώ αναμενω.αλλαξες γιατρό ή παρεμεινες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν άργησες καθόλου αγαπη, τώρα είσαι πιο έτοιμη κ θα πάνε όλα καλά! Άντε με το καλό! Εγώ καλά ειμαι εδώ αναμενω.αλλαξες γιατρό ή παρεμεινες;

Άλλαξα και δυσκολευτηκα και λίγο να αποφασίσω σε ποιον θα πάω αλλά προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένη. Πόσο είσαι τώρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αύριο τελικά θα πάω για την χοριακη γιατί είδα πάλι καφέ στο χαρτί .μακαρι να είναι η περίπτωση μου σαν την δίκη σου και αύριο να τριπλή η χοριακη .ΑΣτα όλα τα έχω κάνει και στο μωρό μιλάω και στο μοναστήρι πήγα και έβαλα την ζώνη μακάρι να γίνει θαύμα .

Θα γίνει γιατί όχι; Όλα καλά θα πάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...