Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την στήριξη σας!! Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες για την θετική σας ενέργεια!!!!Σήμερα μίλησα με την γιατρό το ωάριο γονιμοποίηθηκε!Θα με πάρει αύριο να μου πάλι αν προχώρησε με ρώτησε τι θα κάνω της είπα ότι αν όλα πάνε καλά θα το βάλω και μου είπε να αρχίσω σήμερα κολπική προγεστερόνη!αυτό είναι λίγο ψυχοφθόρο γιατί πάλι είναι λίγες οι πιθανότητες αλλά θα το κάνω και ρισκάρω αν το εμβρυακι είναι καλό θα το βάλω και ότι γίνει!Και μετά θα δω τι επιλογές έχω!!! Προς στο παρον είμαι στην αναμονή για αύριο!!!!🙏🙏🙏

Μπραβοοοοοοο!!! Τελεια!!! Να εισαι καλα, χαρηκα κοριτσαρα μου. Ειδες;; ειχες πιθανότητες, 😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι πολύ πολύ παρόμοια, με τη μόνη διαφορά ότι αποφάσισα να μαζέψω έμβρυα... στη δεύτερη φορά μάζεψα 4 άριστες βλαστοκύστες (κ μία μέτρια που τελικά έκρινε ο εμβρυολογος ότι δεν πρέπει να κρατηθεί). Τις στείλαμε κ για έλεγχο, η μια είχε κάποιο σύνδρομο οπότε μας έμειναν 3 οι οποίες όμως ξέρουμε τουλάχιστον ότι είναι κ υγιείς. Κ τα 2 της πρώτης φοράς. Αυτή τη φορά θα προχωρήσω σε μεταφορά και βλέπουμε! Δώσαμε ρε συ κ ίδιο αριθμό ωαρίων, φοβερό!!! Εμένα είχαν θέμα στη γονιμοποίηση δλδ 8 που είχε εσύ είναι το λογικό νούμερο εγώ είχα μόλις 5 στη γονιμοποίηση όμως μετά προχώρησαν όλα! είναι ένα αίνιγμα αυτός ο μηχανισμός...

και μην ψάχνεις συμπτώματα!!!! στην εξωσ πήγατε μόνο λόγω ΑΜΗ δλδ; εμείς ναι ως ανεξήγητη και λόγω ΑΜΗ... (είμαστε κ συνομήλικες - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ) 

Χαχαχαχα εννοείται κοριτσάκια... Λουλούδια του αγρού 😛Ναι μόνο λόγω αμη... Και γω θα δψ τι θα γίνει αύριο και θα ψάξω πάλι για φάρμακα αυτό που σου είχα πει για να μην χάνω χρόνο και να πάρω πάλι όσα περισσότερα μπορώ. Καλά έκανες και τα έστειλες για έλεγχο. Και γω έτσι θα κινηθώ την επόμενη φορά που εύχομαι να μην χρειαστεί... Τo μόνο που μου δίνει ελπίδα είναι ότι δεν έχω βγάλει ακόμα το μηνιαίο σπυρακι προ περιόδου χαχαχ κάτι είναι και αυτό 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κορίτσια οσες ειστε απο επαρχια,Όταν κανετε εμβρυομεταφορα ταξιδεύετε την ιδια μερα;;; η πότε;;;;;

Κοπελα μου απο επαρχια και γω. Αυθημερόν πήγαινα και ερχόμουν. Και στην ωοληψια και εμβρυομεταφορα. 

@Icecream1982 καλη επιτυχία με τεράστια χοριακη κούκλα μου.

Αχ βρε κορίτσια χαίρομαι μαζι σας που προχωράτε. Μου δίνετε δυναμη για την επόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Steli είπε:

Κοπελα μου απο επαρχια και γω. Αυθημερόν πήγαινα και ερχόμουν. Και στην ωοληψια και εμβρυομεταφορα. 

@Icecream1982 καλη επιτυχία με τεράστια χοριακη κούκλα μου.

Αχ βρε κορίτσια χαίρομαι μαζι σας που προχωράτε. Μου δίνετε δυναμη για την επόμενη. 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Κοπελα μου απο επαρχια και γω. Αυθημερόν πήγαινα και ερχόμουν. Και στην ωοληψια και εμβρυομεταφορα. 

@Icecream1982 καλη επιτυχία με τεράστια χοριακη κούκλα μου.

Αχ βρε κορίτσια χαίρομαι μαζι σας που προχωράτε. Μου δίνετε δυναμη για την επόμενη. 

Καλημερα φιλεναδιτσα μου σε ευχαριστώ πολύ.. Και σε σένα όλα τα καλά εύχομαι... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Icecream1982 είπε:

 

Καλημερα φιλεναδιτσα μου σε ευχαριστώ πολύ.. Και σε σένα όλα τα καλά εύχομαι... 

❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Icecream1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Και γω αύριο πάω για χοριακη... Στειλτε μου την θετική σας ενέργεια... 😘

Καλά αποτελέσματα..!!! 

 

στις πριν 57 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κορίτσια οσες ειστε απο επαρχια,Όταν κανετε εμβρυομεταφορα ταξιδεύετε την ιδια μερα;;; η πότε;;;;;

Ναι μετά από μια ώρα μετακινήθηκα κανονικά όπως και περπάτησα 

@ViKcy σου εύχομαι να είναι το τυχερό σου αυτό που θα βάλεις..! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλά αποτελέσματα..!!! 

 

Ναι μετά από μια ώρα μετακινήθηκα κανονικά όπως και περπάτησα 

@ViKcy σου εύχομαι να είναι το τυχερό σου αυτό που θα βάλεις..! 

 

@Niki94 ευχαριστώ πολυυυυυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2020 at 6:58 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

μακάρι να σας πάνε όλα καλά!!! φίλη μου που έκανε πρόσφατα έλεγε ότι δεν είναι φοβερό σαν πόνος αλλά πρέπει να προσέχεις μετά και να ξεκουράζεσαι για κάποιες μέρες ώστε να μην κινδυνέψει η εγκυμοσύνη... θα σου πει εμπειρία η @LOULOUdaki! που την έκανε πρόσφατα! (Λουλουδάκι μου για την αμνιο λέω)

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι, να πάνε όλα καλά!

Χίλια συγγνώμη, τώρα είδα το μήνυμα... 😔 Ελπίζω να μην άργησα πολύ. Έκανα λήψη τροφοβλάστης την 13η εβδομάδα. Δεν πόνεσε καθόλου, μετά είχα μια μελανίτσα στο σημείο και μια ελάχιστη ενόχληση για λίγες μέρες. Θέλει αντιβίωση και ξεκούραση, μεγάλη προσοχή γιατί υπάρχει ένας πολύ μικρός κίνδυνος αποβολής, αλλά αν το χέρι του γιατρού είναι έμπειρο, κανένα πρόβλημα. Το μεγαλύτερο ζόρι είναι η αναμονή των αποτελεσμάτων. Εκεί η αγωνία κορυφώνεται! Εύχομαι καλή επιτυχία και πολύ πολύ καλά αποτελέσματα! @Tokyo σε τι φάση είσαι εσύ κορίτσι μου;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χίλια συγγνώμη, τώρα είδα το μήνυμα... 😔 Ελπίζω να μην άργησα πολύ. Έκανα λήψη τροφοβλάστης την 13η εβδομάδα. Δεν πόνεσε καθόλου, μετά είχα μια μελανίτσα στο σημείο και μια ελάχιστη ενόχληση για λίγες μέρες. Θέλει αντιβίωση και ξεκούραση, μεγάλη προσοχή γιατί υπάρχει ένας πολύ μικρός κίνδυνος αποβολής, αλλά αν το χέρι του γιατρού είναι έμπειρο, κανένα πρόβλημα. Το μεγαλύτερο ζόρι είναι η αναμονή των αποτελεσμάτων. Εκεί η αγωνία κορυφώνεται! Εύχομαι καλή επιτυχία και πολύ πολύ καλά αποτελέσματα! @Tokyo σε τι φάση είσαι εσύ κορίτσι μου;  

Λουλουδάκι μου προχωρησα σε διέγερση κ πήραμε άριστες βλαστοκύστες! Κάναμς κ βιοψία λόγω ηλικίας κ οντως μια δεν ηταν υγιης. Τωρα έχουμε στην καταψυξη κ θα προχωρήσω οταν εχω πράσινο φως :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Icecream1982 είπε:

Είναι η δεύτερη προσπάθεια... Είμαι 37 χρονων και έχω χαμηλή αμη 0.9...την πρώτη φορά πήραμε 6 ωάρια και βάλαμε 2 τριών ημερών... Αλλά απέτυχε... Αυτη τη φορά πήραμε 14 ωάρια προχώρησαν τα δέκα και γονιμοποιηθηκαν τα 8...τα αφήσαμε και έφτασαν 3 σε βλαστοκυστη... Καταψυξαμε το ένα αλλά μου είπαν ότι είναι καλό αλλά λίγο μικρότερο. Πιο αργό από τα άλλα... Αλλά είπαμε να το κρατήσουμε ποτέ δεν ξέρεις.... Εσύ έχεις πετύχει? Αν δεν απαντήσω άλλο να ξέρεις ότι δεν θα με αφήσει η σελίδα επειδή είμαι καινούριο μέλος 😛

Εγώ έχω ένα παιδάκι με την πρώτη προσπάθεια !! Και τώρα παλεύω για το δεύτερο .....έχω κάνει 9 ετ και δεν μπορώ να τα καταφέρω ( έπαθα ζημιά στην γεννά Γιατί  μου άφησε πλακούντα μέσα ο γιατρός  και μετά κάνοντας μου απόξυση με κατέστρεψε )
 

εχω εντυπωσιαστεί πως την μια φορά έβγαλες 6 και την άλλη 14 ... άλλαξες γιατρό και πρωτόκολλο ;;;; 
και εγώ έχω χαμηλή αμη τελικά μέτρηση ήταν τον Μάρτιο του 17 0,8 .... έχω μια ωοθήκη  μόνο που λειτουργεί η άλλη είναι μικρούλα από τότε που γεννήθηκα .... 
σε ποιον γιατρό Είσαι ;;;; ( εάν θέλεις βέβαια λες ) 
τωρα με τις βλαστοκύστες έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες !!!! Θα δεις που όλα θα πάνε καλά και αύριο θα έχεις μια τεράστια χοριακη !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ έχω ένα παιδάκι με την πρώτη προσπάθεια !! Και τώρα παλεύω για το δεύτερο .....έχω κάνει 9 ετ και δεν μπορώ να τα καταφέρω ( έπαθα ζημιά στην γεννά Γιατί  μου άφησε πλακούντα μέσα ο γιατρός  και μετά κάνοντας μου απόξυση με κατέστρεψε )
 

εχω εντυπωσιαστεί πως την μια φορά έβγαλες 6 και την άλλη 14 ... άλλαξες γιατρό και πρωτόκολλο ;;;; 
και εγώ έχω χαμηλή αμη τελικά μέτρηση ήταν τον Μάρτιο του 17 0,8 .... έχω μια ωοθήκη  μόνο που λειτουργεί η άλλη είναι μικρούλα από τότε που γεννήθηκα .... 
σε ποιον γιατρό Είσαι ;;;; ( εάν θέλεις βέβαια λες ) 
τωρα με τις βλαστοκύστες έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες !!!! Θα δεις που όλα θα πάνε καλά και αύριο θα έχεις μια τεράστια χοριακη !!!!

Ο γιατρός μου, μου πρότεινε τις fertilimax... Όπως είπε και η @Tokyoτην βοήθησαν και εκείνη πολύ.... Ίδιο πρωτόκολλο.. Και να φανταστείς τις πήρα μόνο δύο μήνες και είδα θεαματικές αλλαγές. Είναι λίγο ακριβές περίπου 82 ευρώ.. Έχει 90 καψουλες και ο γιατρός μου είπε να παίρνω 3...σου στέλνω μνμ προσωπικό για τα άλλα ;) γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω εδώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ έχω ένα παιδάκι με την πρώτη προσπάθεια !! Και τώρα παλεύω για το δεύτερο .....έχω κάνει 9 ετ και δεν μπορώ να τα καταφέρω ( έπαθα ζημιά στην γεννά Γιατί  μου άφησε πλακούντα μέσα ο γιατρός  και μετά κάνοντας μου απόξυση με κατέστρεψε )
 

εχω εντυπωσιαστεί πως την μια φορά έβγαλες 6 και την άλλη 14 ... άλλαξες γιατρό και πρωτόκολλο ;;;; 
και εγώ έχω χαμηλή αμη τελικά μέτρηση ήταν τον Μάρτιο του 17 0,8 .... έχω μια ωοθήκη  μόνο που λειτουργεί η άλλη είναι μικρούλα από τότε που γεννήθηκα .... 
σε ποιον γιατρό Είσαι ;;;; ( εάν θέλεις βέβαια λες ) 
τωρα με τις βλαστοκύστες έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες !!!! Θα δεις που όλα θα πάνε καλά και αύριο θα έχεις μια τεράστια χοριακη !!!!

Φίλη μου κ γω με 0.4 εδωσα τη μια 9 με τα 6 ώριμα κ την αλλη 14 με ώριμα τα 11! Και ο γιατρός απορεί... μου άλλαξε λίγο το μιξ των φαρμάκων αλλά βασικά το περίεργο είναι οτι έχω πολλά ωάρια... βέβαια είναι τεμπελικα να ήταν κ λίγα... αλλα τελικά δεν ξέρω τι σημαίνει αυτή η ΑΜΗ, είναι μια εξέταση που μας τρομάζει κ τελικά σε μένα δεν βλέπω να σημαίνει τίποτα απολύτως... εν τω μεταξύ fsh 6... πραγματικά αναρωτιέμαι αν την ξαναμετρησω την ΑΜΗ πόση θα είναι! Το μήνα που τη μέτρησα όντως ο κύκλος ηταν πολύ κακός είχα μόλις 5... Πάντως κοριτσια μη φρικαρετε με την ΑΜΗ, εμενα προσωπικά δε μου ειπε κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φίλη μου κ γω με 0.4 εδωσα τη μια 9 με τα 6 ώριμα κ την αλλη 14 με ώριμα τα 11! Και ο γιατρός απορεί... μου άλλαξε λίγο το μιξ των φαρμάκων αλλά βασικά το περίεργο είναι οτι έχω πολλά ωάρια... βέβαια είναι τεμπελικα να ήταν κ λίγα... αλλα τελικά δεν ξέρω τι σημαίνει αυτή η ΑΜΗ, είναι μια εξέταση που μας τρομάζει κ τελικά σε μένα δεν βλέπω να σημαίνει τίποτα απολύτως... εν τω μεταξύ fsh 6... πραγματικά αναρωτιέμαι αν την ξαναμετρησω την ΑΜΗ πόση θα είναι! Το μήνα που τη μέτρησα όντως ο κύκλος ηταν πολύ κακός είχα μόλις 5... Πάντως κοριτσια μη φρικαρετε με την ΑΜΗ, εμενα προσωπικά δε μου ειπε κάτι...

Αχ φίλη μου πόσο ίδιες είμαστε??? Μα ακριβώς τα ίδια... Και μένα φαντάσου στον υπέρηχο εκτός από τα 14 που είχα μου είπε ότι έχω πολλά πολλά μικρά ακόμα αυγουλακια 😛 αντε να μείνουμε και μαζί εγκυουλες... χάχαχα αυτό έμεινε τώρα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μια που πιάνετε συζήτηση για την ΑΜΗ. Εγω εχω κοντά 10 και δεν εχω πολυκυστικες η καποιο θέμα. Δεν ειχα ασχοληθεί πολύ μεχρι που ο γιατρός μου είπε οτι παρόλο που η ΑΜΗ σου ειναι πολυ καλη κανεις λιγα ωαρια. Τελικά τι γίνεται; την εμπιστευομαστε;

Πιστεύω οτι καμια φορα πηγαίνουμε στα τυφλά. Κανουμε τις βασικές εξετάσεις και οκ προχωράμε. Κανουμε και τις επιπλέον οταν χρειαστεί και παλι παμε.. Βλέπω οτι οι περιπτώσεις ειναι άπειρες. Μήπως τελικα οντως παίζει παράγοντα μεγαλο το αγχος και ο τρόπος ζωης; Βλέπω καθε γυναικα ειναι τοσο διαφορετική και ειδα και γω η ιδια οτι οι ορμονες που πήρα δεν ειχαν καμια σχεση με αλλες κοπέλες που ξερω και απο το ίδιο κεντρο που ειμαι. Δε ξερω πλέον τι παίζει ρόλο στη σύλληψη και στις βιοχημικες. Πχ πήρα ποσα φαρμακα, όπως όλες, μετα την εμβρυομεταφορα και είδα να πέφτει η χοριακη πρωτοχρονιατικα. 

Είναι πολυ δυσκολο ολο αυτο και γι αυτό ελπίζω ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου να βρουμε την ακρη, καλους γιατρούς και να αποκτήσουμε μωρακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Βρε κοριτσια μια που πιάνετε συζήτηση για την ΑΜΗ. Εγω εχω κοντά 10 και δεν εχω πολυκυστικες η καποιο θέμα. Δεν ειχα ασχοληθεί πολύ μεχρι που ο γιατρός μου είπε οτι παρόλο που η ΑΜΗ σου ειναι πολυ καλη κανεις λιγα ωαρια. Τελικά τι γίνεται; την εμπιστευομαστε;

Πιστεύω οτι καμια φορα πηγαίνουμε στα τυφλά. Κανουμε τις βασικές εξετάσεις και οκ προχωράμε. Κανουμε και τις επιπλέον οταν χρειαστεί και παλι παμε.. Βλέπω οτι οι περιπτώσεις ειναι άπειρες. Μήπως τελικα οντως παίζει παράγοντα μεγαλο το αγχος και ο τρόπος ζωης; Βλέπω καθε γυναικα ειναι τοσο διαφορετική και ειδα και γω η ιδια οτι οι ορμονες που πήρα δεν ειχαν καμια σχεση με αλλες κοπέλες που ξερω και απο το ίδιο κεντρο που ειμαι. Δε ξερω πλέον τι παίζει ρόλο στη σύλληψη και στις βιοχημικες. Πχ πήρα ποσα φαρμακα, όπως όλες, μετα την εμβρυομεταφορα και είδα να πέφτει η χοριακη πρωτοχρονιατικα. 

Είναι πολυ δυσκολο ολο αυτο και γι αυτό ελπίζω ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου να βρουμε την ακρη, καλους γιατρούς και να αποκτήσουμε μωρακια. 

Δεν ξέρω ο γιατρός μου την εμπιστεύεται ως εξέταση κ θεωρείται καλη ένδειξη. Όμως σε μένα δεν ειναι αντιπροσωπευτική. Θεωρητικά θα είχα λίγα οωθυλακια κ μικρη ανταπόκριση. Κ ο γιατρός μου κ ενας συνεργάτης του μου είπαν οτι η ανταπόκριση μου ήταν εντυπωσιακη... από την άλλη η ποιότητα ήταν μέτρια, καθώς οπως είπα δεν γίνονταν εύκολη γονιμοποίηση. Απο την άλλη προχωράνε ολα. Τρέχα γύρευε! Δεν ξέρω τι να πω, δε με νοιάζει πλέον... ας πάνε ολα καλά με αυτά που έχουμε κ ας ειναι η ΑΜΗ οση.θέλει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Βρε κοριτσια μια που πιάνετε συζήτηση για την ΑΜΗ. Εγω εχω κοντά 10 και δεν εχω πολυκυστικες η καποιο θέμα. Δεν ειχα ασχοληθεί πολύ μεχρι που ο γιατρός μου είπε οτι παρόλο που η ΑΜΗ σου ειναι πολυ καλη κανεις λιγα ωαρια. Τελικά τι γίνεται; την εμπιστευομαστε;

Πιστεύω οτι καμια φορα πηγαίνουμε στα τυφλά. Κανουμε τις βασικές εξετάσεις και οκ προχωράμε. Κανουμε και τις επιπλέον οταν χρειαστεί και παλι παμε.. Βλέπω οτι οι περιπτώσεις ειναι άπειρες. Μήπως τελικα οντως παίζει παράγοντα μεγαλο το αγχος και ο τρόπος ζωης; Βλέπω καθε γυναικα ειναι τοσο διαφορετική και ειδα και γω η ιδια οτι οι ορμονες που πήρα δεν ειχαν καμια σχεση με αλλες κοπέλες που ξερω και απο το ίδιο κεντρο που ειμαι. Δε ξερω πλέον τι παίζει ρόλο στη σύλληψη και στις βιοχημικες. Πχ πήρα ποσα φαρμακα, όπως όλες, μετα την εμβρυομεταφορα και είδα να πέφτει η χοριακη πρωτοχρονιατικα. 

Είναι πολυ δυσκολο ολο αυτο και γι αυτό ελπίζω ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου να βρουμε την ακρη, καλους γιατρούς και να αποκτήσουμε μωρακια. 

Εμενα ο πρώτος γιατρός που με έστειλε για εξωσωματική έδινε μεγάλη σημασία στην αμη... Ο δεύτερος ήταν πολύ καθησυχαστικος..μου πε ότι από μόνη της δεν λέει κάτι χρειάζεται ένα σύνολο εξετάσεων όπως fsh. Να φανταστείς ότι στο κέντρο ούτε καν μου τη ζήτησαν την εξέταση... Εγώ πιστεύω ότι ο κάθε κύκλος εξωσ.. Είναι διαφορετικός... Στον πρώτο είχα πολύ άγχος και φοβόμουν ενώ στον δεύτερο πήγα τραγουδώντας : p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Βρε κοριτσια μια που πιάνετε συζήτηση για την ΑΜΗ. Εγω εχω κοντά 10 και δεν εχω πολυκυστικες η καποιο θέμα. Δεν ειχα ασχοληθεί πολύ μεχρι που ο γιατρός μου είπε οτι παρόλο που η ΑΜΗ σου ειναι πολυ καλη κανεις λιγα ωαρια. Τελικά τι γίνεται; την εμπιστευομαστε;

Πιστεύω οτι καμια φορα πηγαίνουμε στα τυφλά. Κανουμε τις βασικές εξετάσεις και οκ προχωράμε. Κανουμε και τις επιπλέον οταν χρειαστεί και παλι παμε.. Βλέπω οτι οι περιπτώσεις ειναι άπειρες. Μήπως τελικα οντως παίζει παράγοντα μεγαλο το αγχος και ο τρόπος ζωης; Βλέπω καθε γυναικα ειναι τοσο διαφορετική και ειδα και γω η ιδια οτι οι ορμονες που πήρα δεν ειχαν καμια σχεση με αλλες κοπέλες που ξερω και απο το ίδιο κεντρο που ειμαι. Δε ξερω πλέον τι παίζει ρόλο στη σύλληψη και στις βιοχημικες. Πχ πήρα ποσα φαρμακα, όπως όλες, μετα την εμβρυομεταφορα και είδα να πέφτει η χοριακη πρωτοχρονιατικα. 

Είναι πολυ δυσκολο ολο αυτο και γι αυτό ελπίζω ειλικρινα μεσα απο τη καρδια μου να βρουμε την ακρη, καλους γιατρούς και να αποκτήσουμε μωρακια. 

Όταν έχεις πιστεύω καλή ΑΜΗ και δεν κανείς πολλά παίζει ρόλο και ο οργανισμός πως θα αντίδραση στα φάρμακα και μην συγκρίνεις κάθε οργανισμό με τον δικό σου είναι διαφορετικός και όταν είναι και πρώτη φορά δεν ξέρει κανείς μας πιστεύω πως θα αντιδράσει στα φάρμακα.! Το ψυχολογικό κομμάτι δεν έχει καμία σχέση με την ανταπόκριση τον φαρμάκων.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φίλη μου κ γω με 0.4 εδωσα τη μια 9 με τα 6 ώριμα κ την αλλη 14 με ώριμα τα 11! Και ο γιατρός απορεί... μου άλλαξε λίγο το μιξ των φαρμάκων αλλά βασικά το περίεργο είναι οτι έχω πολλά ωάρια... βέβαια είναι τεμπελικα να ήταν κ λίγα... αλλα τελικά δεν ξέρω τι σημαίνει αυτή η ΑΜΗ, είναι μια εξέταση που μας τρομάζει κ τελικά σε μένα δεν βλέπω να σημαίνει τίποτα απολύτως... εν τω μεταξύ fsh 6... πραγματικά αναρωτιέμαι αν την ξαναμετρησω την ΑΜΗ πόση θα είναι! Το μήνα που τη μέτρησα όντως ο κύκλος ηταν πολύ κακός είχα μόλις 5... Πάντως κοριτσια μη φρικαρετε με την ΑΜΗ, εμενα προσωπικά δε μου ειπε κάτι...

Η αμη είμαι μια ένδειξη των αποθεμάτων .... το πιο σημαντικό που δείχνει την ποιότητα είναι η fsh σε συνδυασμό με την ε2 2 μέρα περιόδου ..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Η αμη είμαι μια ένδειξη των αποθεμάτων .... το πιο σημαντικό που δείχνει την ποιότητα είναι η fsh σε συνδυασμό με την ε2 2 μέρα περιόδου ..... 

 

Αυτές κ αν τις εχω τέλειες! Fsh 5.5 ως 6.5 με Ε2 από 30 ως 40... Γενικά όλα αυτά τα εχω τέλεια πάντα... το οτι είναι τεμπέλικα δεν ξέρω αν θα φαινονταν ποτέ πουθενά! Γιατί αυτά που γονιμοποιούνται γίνονται Καλά έμβρυα, άρα τι ποιότητας είναι; Πάντως ο γιατρός μου λεει οτι και η fsh ποσότητα δείχνει κ ότι η εντύπωση πως δείχνει ποιότητα έχει καταρριφθεί. Επίσης μου ειπε για την αμη οτι εμεις αυτό το 0.4 ή ότι έχει η καθε μια μπορεί να το έχεις χρόνια σταθερό κ άλλη με 3 πχ να πέφτει καθε χρόνο κ να καταλήξεις στο ίδιο αποτελέσμα... Ούτε μπορεί να προβλέψει εμμηνόπαυση... Τελοσπαντων το αποτέλεσμα μετράει, ας κάνουμε παιδάκι κ ας σημαίνουν ο,τι θέλουν :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Αυτές κ αν τις εχω τέλειες! Fsh 5.5 ως 6.5 με Ε2 από 30 ως 40... Γενικά όλα αυτά τα εχω τέλεια πάντα... το οτι είναι τεμπέλικα δεν ξέρω αν θα φαινονταν ποτέ πουθενά! Γιατί αυτά που γονιμοποιούνται γίνονται Καλά έμβρυα, άρα τι ποιότητας είναι; Πάντως ο γιατρός μου λεει οτι και η fsh ποσότητα δείχνει κ ότι η εντύπωση πως δείχνει ποιότητα έχει καταρριφθεί. Επίσης μου ειπε για την αμη οτι εμεις αυτό το 0.4 ή ότι έχει η καθε μια μπορεί να το έχεις χρόνια σταθερό κ άλλη με 3 πχ να πέφτει καθε χρόνο κ να καταλήξεις στο ίδιο αποτελέσμα... Ούτε μπορεί να προβλέψει εμμηνόπαυση... Τελοσπαντων το αποτέλεσμα μετράει, ας κάνουμε παιδάκι κ ας σημαίνουν ο,τι θέλουν :-):-):-)

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο εγώ είχα 1,1 το 2015 και το 2017 μετά από την γεννά 0,8 . Ούτε μα το σκεφτώ δεν θέλω τώρα ποσό θα έχω .... εννοείται και ότι δεν μπορούν προβλέψουν !!! 
μέχρις τέλεια fsh για αυτό και δίνεις καλά ωάρια ....

ολα είναι θέμα τύχης !!!! Όπως μου είπε πρόσφατα και ένας γιατρός τράβηξες τον χρυσό κονο με την πρώτη .... τώρα μπορεί να χρειαστείς πολλές φορές να τον πετύχεις .... όλα είναι θέμα πιθανότητων και τίποτα άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα ολα μετράνε και ταυτόχρονα όχι. Οταν μιλαω για ψυχολογικο παράγοντα @Niki94εννοώ γενικα. Οχι για τη διεγερση,το γνωρίζω αυτο. Μεχρι βέβαια αποδείξεως του εναντίου.

Δεν στηρίζομαι σε καμια μέτρηση κοριτσια. Ό,τι πει ο γιατρός μου και επίσης εχω το πιο ζωντανό παράδειγμα, την αδερφή μου. Με αντρα με ολιγοασθενοσπερμια και εκεινη καθόλου γόνιμη απο πολυ μικρη, με ωοθήκες πολυκυστικες οπου δε φαινόταν ωοθήκη και εξετάσεις με ένδειξη εμμηνόπαυση, έμεινε 3 φορές εγκυος και η πρώτη στον ενα μηνα γνωριμίας με τον αντρα της. Φυσιολογικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο εγώ είχα 1,1 το 2015 και το 2017 μετά από την γεννά 0,8 . Ούτε μα το σκεφτώ δεν θέλω τώρα ποσό θα έχω .... εννοείται και ότι δεν μπορούν προβλέψουν !!! 
μέχρις τέλεια fsh για αυτό και δίνεις καλά ωάρια ....

ολα είναι θέμα τύχης !!!! Όπως μου είπε πρόσφατα και ένας γιατρός τράβηξες τον χρυσό κονο με την πρώτη .... τώρα μπορεί να χρειαστείς πολλές φορές να τον πετύχεις .... όλα είναι θέμα πιθανότητων και τίποτα άλλο 

Το Καλά είναι σχετικό...δεν γονιμοποιουνται οποτε τι καλα; κοιμούνται! Τουλάχιστον έγιναν Καλά έμβρυα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Το Καλά είναι σχετικό...δεν γονιμοποιουνται οποτε τι καλα; κοιμούνται! Τουλάχιστον έγιναν Καλά έμβρυα !

Αφού έγιναν καλά έμβρυα τι άλλο θέλεις !!!!!τωρα θα γίνουν και μωράκια !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!Κορίτσια το εμβρυακι μου τα κατάφερε!!! Πράγματικα δεν το πιστεύω!Ξέρω ότι πάλι πάω με πολύ λίγες πιθανότητες!!!αλλά πιστεύω στο θαύμα!!Θα το ρισκάρω και θα πάω να μου το βάλουν αύριο!!!!!😘🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...