Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μετά ξανά προσπάθησες έκανε κάτι διαφορετικό; Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα ήταν εν έγινε νωρίτερα και τα έχασα η αν ήθελαν περισσότερο χρόνο!εγώ έχω ένα τώρα και θα δούμε!

Αυτο εγινε πριν λιγες μερες....ειμαι σε αναμονη περιοδου για να δουμε ποιες θα ειναι οι επομενες κινησεις!μαλλον ομως θα παω για φυσικο κυκλο γιατι τα φαρμακα δεν φανηκε να λειτουργουν σε εμενα....ολα κ ολα 4 ωοθυλακια ειχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μετά ξανά προσπάθησες έκανε κάτι διαφορετικό; Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα ήταν εν έγινε νωρίτερα και τα έχασα η αν ήθελαν περισσότερο χρόνο!εγώ έχω ένα τώρα και θα δούμε!

Σου ευχομαι καλη επιτυχια σε αυτο το ενα...να ειναι το ενα το καλο κ τυχερο!!!εγω παρηγοριεμαι οτι ισως δεν βρεθηκε κανενα γιατι δεν τα προλαβαμε τελικα στην ωρα τους.τα αλλα που ειχαν μεινει κ δεν εσπασαν εδειχναν κυστικα γιατι ειχαν αρχισει να μικραινουν την ημερα της ωοληψιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Τι να σου πω δεν ξέρω από αυτά που μου είπαν αυτό κατάλαβα ότι σε αυτήν ήταν το πρόβλημα!!τώρα δεν ξέρω ήμουν και από την νάρκωση έσπασαν νωρίτερα δεν πείνασαν δεν κατάλαβα!!!!αυτή την στιγμή μόνο με ένα θαύμα θα γίνει κάτι! @Papadakis δυστυχώς κορίτσι μου αν θεωρείσαι εύκολη υπόθεση μάλλον δεν σε προσέχουν!πραγματικά δεν μπορώ να βρω τι πήγε λάθος!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

@sokola4 καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ νομίζω επειδή θεωρητικά δεν είχα θέμα δεν με πρόσεξε τόσο!Και εγώ ένιωσα ότι σε μένα τα έριξαν εδώ μου πήραν αίμα για να δουν ότι σίγουρα πήρα την ορβιτρελ!Περιμένω να δω τι έγινε με το ένα το καλό που έδωσα και μετά θα αλλάξω!!

Συμφωνώ απόλυτα με όλες. Φασον πρωτόκολλο κι έξω από τη πόρτα. Και αφού είδαν τη μαλακεία τους είπαν να τα ρίξουν σε' σένα! Τι πρωτότυπο! 

Δεν υπάρχει χειρότερο από την υποτίμηση της "εύκολης περίπτωσης"... Έχω φτάσει σε σημείο στο παρελθόν να πω σε γιατρό "Αν δεν είχα σάλπιγγες και ωοθήκες τώρα θα είχα παιδί!!!!" 

Σιχτιρ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Vikcy εχεις πιθανότητες γονιμοποίησης. Αύριο δε θα ξέρεις; 

Το ωάριο ήταν καλό και ώριμο τώρα αύριο θα ξέρουμε!Πιθανότητες δεν έχω γιατί έχουμε θέμα με το σπέρμα! υποτίθεται γ αυτό δεν πήγα σε φυσικό κύκλο!τώρα αυτό το ένα να γονιμοποίηθει να προχωρήσει κιόλας δεν ξέρω δύσκολο είναι!!φυσικά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Το ωάριο ήταν καλό και ώριμο τώρα αύριο θα ξέρουμε!Πιθανότητες δεν έχω γιατί έχουμε θέμα με το σπέρμα! υποτίθεται γ αυτό δεν πήγα σε φυσικό κύκλο!τώρα αυτό το ένα να γονιμοποίηθει να προχωρήσει κιόλας δεν ξέρω δύσκολο είναι!!φυσικά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!

Μην το λες γιατί και σε μένα σε φυσικό με πήγαν στην αρχή, η μικρογονιμοποιηση βοηθά αρκετά σε αυτές τις περιπτωσεις απλά εγώ στάθηκα άτυχη.Αυτό δεν είναι κανόνας όμως σε αρκετές περιπτώσεις με προβληματικό σπέρμα ο φυσικός έχει επιτυχία . Έστω κι ένα υγιές γονιμοποιημενο είναι μεγάλη υπόθεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Στο Παπαγεωργίου  με ποιον γιατρό είσαι; Και εγώ μπορεί αν δω τα δόντια και δεν βγαίνω οικονομικα να στραφω στο δημόσιο 

Στην ομάδα του Κολυμπιανακη, τέλη του μήνα έχω το πρώτο ραντεβού οπότε τότε θα ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στην ομάδα του Κολυμπιανακη, τέλη του μήνα έχω το πρώτο ραντεβού οπότε τότε θα ξέρω 

Καλή αρχή! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Το ωάριο ήταν καλό και ώριμο τώρα αύριο θα ξέρουμε!Πιθανότητες δεν έχω γιατί έχουμε θέμα με το σπέρμα! υποτίθεται γ αυτό δεν πήγα σε φυσικό κύκλο!τώρα αυτό το ένα να γονιμοποίηθει να προχωρήσει κιόλας δεν ξέρω δύσκολο είναι!!φυσικά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!!

Βρε τι δεν εχεις πιθανότητες; φυσικα και εχεις. Το σπερμα δεν είναι θεμα στη μικρογονιμοποίηση. Το θεμα ειναι η διαιρεση αλλα και παλι εχεις και εκει πιθανότητες .

Σου εύχομαι καλα νεα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Steli είπε:

Βρε τι δεν εχεις πιθανότητες; φυσικα και εχεις. Το σπερμα δεν είναι θεμα στη μικρογονιμοποίηση. Το θεμα ειναι η διαιρεση αλλα και παλι εχεις και εκει πιθανότητες .

Σου εύχομαι καλα νεα!!! 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .... δεν έχει καμία σχέση Το σπερμα  με τον φυσικό ... εκτός και χρειαζεσαι βιοψία .. 

Με την μικρό γονιμοποίηση ένα παίρνουν και το τοποθετούν μέσα στο ωάριο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Επιτέλους αγάπη μου γλυκιά .... όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά !!!!! Με το καλό 

Να σαι καλά κορίτσι μου!! Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

 

Είμαι καινουρια αλλά σας διαβάζω καιρό

 

Την Παρασκευή βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερων 8 και 9 κυττάρων κ περιμένουμε μέχρι τις 18/02

Καλη επιτυχία σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η EllieV είπε:

Καλημέρα σας!

 

Είμαι καινουρια αλλά σας διαβάζω καιρό

 

Την Παρασκευή βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερων 8 και 9 κυττάρων κ περιμένουμε μέχρι τις 18/02

Καλη επιτυχία σε όλες!!

Καλή επιτυχία! Μακάρι σε λίγες μέρες να έχεις το θετικό!

Αν θες πες μας λίγο την ιστορία σου, ετσι για να ανταλλάσουμε εμπειρίες, όχι οτι έχει κάποια άλλη σημασία! Και πάλι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ViKcy Καλά αποτελέσματα σήμερα! Και κουράγιο... είναι απο τις πιο δύσκολες στιγμές αυτή η αναμονή, πίστεψε με το ξέρω... σου εύχομαι να ακούσεις ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

 

Δεν εχω και μεγαλη ιστορια ειναι η πρωτη μου φορα

Έκανα διέγερση στον πρηγουμενο κυκλο πηραν 2 ωαρια μονο ευτυχως γονιμοποιηθηκαν κ τα 2 καλες διαιρεσεις κ grade κ την παρασκευη τα βάλαμε κατεψυγμενα

Με το σπερμα εχουμε λιγο θεμα

Εγω ειχα διαφραγματικη μητρα κ εκανα υστεροσκοπηση τον Νοεμβριο

Τωρα ειναι λιγο δυσκολη η αναμονη αλλα θα περασουν οι μερες που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μήπως πρέπει να μάθουμε περισσότερα για τα πρωτόκολλα κι εμείς; για να καταλάβουμε ποιο μας ταιριάζει. Αν δηλαδή το βραχύ πρωτόκολλο δεν έχει αποτελέσματα, ίσως γίνεται με μακρύ ή ακόμα καλύτερα με τροποποιημένο φυσικό κύκλο. Τα τελευταία σκέφτομαι κι εγώ. Δεν ξέρω, είναι ακριβό το τελευταίο, αλλά δεν επιβαρύνεις τον οργανισμό πολύ με ορμόνες και ίσως τελικά ανταποκριθεί πολύ καλύτερα, γιατί είναι ό,τι πιο κοντά στο φυσικό τρόπο. Οπότε ίσως και καλύτερης ποιότητας τα λίγα ωάρια που θα βγουν. Βέβαια παίζει πολύ μεγάλο ρόλο σ'αυτό το οικονομικό..

Σίγουρα πρέπει να ενημερωθούμε και να αποφασίζουμε εμείς, γιατί γίνονται πράγματα και πάντα για κάποιο λόγο την ευθύνη τη ρίχνουν πάντα σ'εμάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ViKcy Εύχομαι το καλύτερο για το πολύτιμο αυτό ωαριάκι!! Αλλά ό,τι και να γίνει, προσπάθησε να βρεις μέσα σου τη δύναμη, γιατί σου αξίζει να γίνεις μανούλα!! Μην το ξεχνάς αυτό!!

Μας λένε χίλια δυο, για γεράματα, ηλικίες, πιθανότητες. Κανένας δεν λέει όμως το πιο σημαντικό. Τα ζευγάρια που προχωράνε σε τέτοιες μεθόδους με τις δυσκολίες δυναμώνουν και γίνονται και καλύτεροι γονείς. Βλέπεις πολλά ζευγάρια, ευτυχώς όχι όλα, που συλλαμβάνουν εύκολα με φυσικό τρόπο και τελικά έχουν τεράστια δυσκολία να κρατήσουν το γάμο τους.

Πιστεύω ότι όλα στο τέλος βγαίνουν σε καλό! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μήπως πρέπει να μάθουμε περισσότερα για τα πρωτόκολλα κι εμείς; για να καταλάβουμε ποιο μας ταιριάζει. Αν δηλαδή το βραχύ πρωτόκολλο δεν έχει αποτελέσματα, ίσως γίνεται με μακρύ ή ακόμα καλύτερα με τροποποιημένο φυσικό κύκλο. Τα τελευταία σκέφτομαι κι εγώ. Δεν ξέρω, είναι ακριβό το τελευταίο, αλλά δεν επιβαρύνεις τον οργανισμό πολύ με ορμόνες και ίσως τελικά ανταποκριθεί πολύ καλύτερα, γιατί είναι ό,τι πιο κοντά στο φυσικό τρόπο. Οπότε ίσως και καλύτερης ποιότητας τα λίγα ωάρια που θα βγουν. Βέβαια παίζει πολύ μεγάλο ρόλο σ'αυτό το οικονομικό..

Σίγουρα πρέπει να ενημερωθούμε και να αποφασίζουμε εμείς, γιατί γίνονται πράγματα και πάντα για κάποιο λόγο την ευθύνη τη ρίχνουν πάντα σ'εμάς! 

αυτό κοριτσάκι δυστυχώς δεν το ξέρεις ώσπου να δοκιμάσεις... γενικά αυτό που φαίνεται να έχει τα καλύτερα αποτελέσματα στην ηλικίας μας είναι το βραχύ με ανταγωνιστές δλδ καμιά 12-14 μέρες όλο και όλο... συνήθως τα φάρμακα τα παίρνεις 8-9 μέρες (πρώτη μέρα υπέρηχος + 8-9 μέρες διέγερση + 2 μέρες περίπου για την ωοληψία). Το αν θα πας σε διέγερση ή φυσικό έχει να κάνει με τα ωοθυλάκια. Εγώ είχα 22 θα ήταν κρίμα να μην τα πάρει... κ δεδομένου ότι το θέμα μου ήταν τα τεμπέλικα (να το πω απλά) ωάρια (δεν ενεργοποιούνται ώστε να γονιμοποιηθούν) τι τύχη είχα με 1 ή 2;;; έδωσα 14 (11 ώριμα) για να πάρω τα 5 έμβρυα!!! Πάντως κάθε σώμα κ περίπτωση είναι διαφορετική. Εμένα μου λέει ε καμιά 10ρια ώριμα θα εχουμε (ειχαμε 11) θα έχεις 8 γονιμοποίηση - 5 3η μέρα και θα πάρουμε 3 βλαστοκύστες. Όταν γονιμοποίηση πήρα 5 λέω πάει... κ όμως μετά πήγαν όλα σφαίρα ως βλαστοκύστη, δλδ το πρόβλημα μου ήταν άλλο... η κάθε μια είναι εντελώς άλλη περίπτωση! Σε αυτό που έχεις δίκιο είναι ότι πρέπει να είμαστε ενημερωμένες ώστε να ξέρουμε τι μας λένε κ να μην είμαστε έρμαια του κάθε γιατρού!!! Να μπορείς να αποφασίσεις για σένα όταν και αν χρειαστεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ViKcy κοριτσάκι μου σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για να έχεις καλά αποτελέσματα σήμερα. Είπες η γιατρός που ήσουν απλά συνεργάζεται με τη newlife, της παραχωρούν απλά τις εγκαταστάσεις; Η μικρογονιμοποίηση θα γίνει από την εμβρυολόγο του κέντρου ή από κάποιον άλλον; Εαν την κάνει η εμβρυολόγος του κέντρου, θεωρείται κορυφή. Όλα καλά θα πάνε και θα δεις που θα προχωρήσει. Σκέψου ότι παρ όλες τις αντιξοότητες και τη λάθος μεταχείριση της γιατρού αυτό προχώρησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EllieV είπε:

Καλημέρα σας!

 

Είμαι καινουρια αλλά σας διαβάζω καιρό

 

Την Παρασκευή βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερων 8 και 9 κυττάρων κ περιμένουμε μέχρι τις 18/02

Καλη επιτυχία σε όλες!!

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Είναι η πρώτη εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@ViKcy κοριτσάκι μου σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για να έχεις καλά αποτελέσματα σήμερα. Είπες η γιατρός που ήσουν απλά συνεργάζεται με τη newlife, της παραχωρούν απλά τις εγκαταστάσεις; Η μικρογονιμοποίηση θα γίνει από την εμβρυολόγο του κέντρου ή από κάποιον άλλον; Εαν την κάνει η εμβρυολόγος του κέντρου, θεωρείται κορυφή. Όλα καλά θα πάνε και θα δεις που θα προχωρήσει. Σκέψου ότι παρ όλες τις αντιξοότητες και τη λάθος μεταχείριση της γιατρού αυτό προχώρησε.

@vicky μου αυτό στο ένα και μοναδικό θα είναι το παιδάκι σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Είναι η πρώτη εξωσωματική?

Σε ευχαριστω καλη επιτυχια κ σε εσενα..

 

Ναι η 1η ειναι 2 ωαρια τον προηγουμενο μηνα κ τα βαλαμε προχθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την στήριξη σας!! Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες για την θετική σας ενέργεια!!!!Σήμερα μίλησα με την γιατρό το ωάριο γονιμοποίηθηκε!Θα με πάρει αύριο να μου πάλι αν προχώρησε με ρώτησε τι θα κάνω της είπα ότι αν όλα πάνε καλά θα το βάλω και μου είπε να αρχίσω σήμερα κολπική προγεστερόνη!αυτό είναι λίγο ψυχοφθόρο γιατί πάλι είναι λίγες οι πιθανότητες αλλά θα το κάνω και ρισκάρω αν το εμβρυακι είναι καλό θα το βάλω και ότι γίνει!Και μετά θα δω τι επιλογές έχω!!! Προς στο παρον είμαι στην αναμονή για αύριο!!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την στήριξη σας!! Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες για την θετική σας ενέργεια!!!!Σήμερα μίλησα με την γιατρό το ωάριο γονιμοποίηθηκε!Θα με πάρει αύριο να μου πάλι αν προχώρησε με ρώτησε τι θα κάνω της είπα ότι αν όλα πάνε καλά θα το βάλω και μου είπε να αρχίσω σήμερα κολπική προγεστερόνη!αυτό είναι λίγο ψυχοφθόρο γιατί πάλι είναι λίγες οι πιθανότητες αλλά θα το κάνω και ρισκάρω αν το εμβρυακι είναι καλό θα το βάλω και ότι γίνει!Και μετά θα δω τι επιλογές έχω!!! Προς στο παρον είμαι στην αναμονή για αύριο!!!!🙏🙏🙏

Καλημερα

 

Κ καλά θα κανεις, πιστεψε το κ θα γινει..Ένα κ καλό!!

Καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...