Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι γιατί και εμείς έχουμε θέμα το σπέρμα πόσο χαμηλή ήταν η ποσότητα; Γιατί εγώ που ζήτησα να κάνουνε βιοψία για να βρούνε καλύτερο μου είπαν ότι δεν χρειάζεται 

Το πρώτο ήταν 600.000/ml. Μετά από 3 μήνες πήγε 5 εκατομ. Τα επόμενα δυο γύρω στο 1εκατ. Και την ημέρα της (επιτυχούς) ωοληψιας ήταν χειρότερο και από το πρώτο. Γιατί όμως να κάνετε βιοψία εφόσον υπάρχει σπερμα; Τι τιμές έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

το gonal το εχω ακούσει από τα κορίτσια εδώ, είναι το συνηθισμένο φάρμακο διέγερσης, το δικό μου δεν χρησιμοποιείται τόσο από ότι βλέπω αν κ δεν έχω παράπονο! Το menopur τι είναι; ανταγωνιστής ή κάτι άλλο; 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σευχαριστω πολύ καλή αρχή βάζουμε και καλά αποτελέσματα σε σένα..... Κι αυτό σαν το gonal είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες! Νέα στο φόρουμ αλλά γνωρίζουμε περίπου ένα χρόνο το πρόβλημα αζωοσπερμιας του συζύγου.

Μετά από πολύ σκέψη και εσωτερικές αναζητήσεις (και μπόλικα προφερτιλ) καταλήξαμε στη λύση του δότη σπέρματος χωρίς να κάνουμε βιοψία.

Απευθυνόμενη λοιπόν στις συντρόφισσες που επίσης κατέληξαν εκει, θα ήθελα να μου πείτε αν η επιτροπή ζητά όντως 2 σπερμοδιαγραμματα ακόμα και σ' αυτή τη περίπτωση και επίσης, σας ζητήθηκαν να κάνετε όλες τις εξετάσεις πχ μικροελλειψεις και καρυότυπο? Το ρωτάω διότι είναι πραγματικά δική μας τελικά επιλογή να μη μπούμε καθόλου σε διαδικασία βιοψίας( λαμβάνοντας υπόψη φυσικά τις πιθανές επιπτώσεις μελλοντικά καθώς η περιοχή των όρχεων είναι πάρα πολύ σημαντική )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ καλή αρχή βάζουμε και καλά αποτελέσματα σε σένα..... Κι αυτό σαν το gonal είναι

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ελπίζω να ειστε όλες καλά και σύντομα με ευχάριστα νέα! 

Χαρίζω μία πένα pergoveris των 900 μονάδων που λήγει τον Μάρτιο (μέχρι τέλος Μαρτίου μπορεί να χρησιμοποιηθεί)! Εγώ δεν θα τη χρησιμοποιήσω γιατί ο γιατρος μου, μου έγραψε για την επόμενη διέγερση άλλο σκεύασμα...αν κάποια κοπέλα τη θέλει ας μου γράψει σε προσωπικό μήνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ελπίζω να ειστε όλες καλά και σύντομα με ευχάριστα νέα! 

Χαρίζω μία πένα pergoveris των 900 μονάδων που λήγει τον Μάρτιο (μέχρι τέλος Μαρτίου μπορεί να χρησιμοποιηθεί)! Εγώ δεν θα τη χρησιμοποιήσω γιατί ο γιατρος μου, μου έγραψε για την επόμενη διέγερση άλλο σκεύασμα...αν κάποια κοπέλα τη θέλει ας μου γράψει σε προσωπικό μήνυμα!

@mardi δες εδώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ καλή αρχή βάζουμε και καλά αποτελέσματα σε σένα..... Κι αυτό σαν το gonal είναι

σε ευχαριστώ πολύ! Λογικά σε καμιά 12ρια μέρες θα έχεις κ ωοληψία, σου εύχομαι να έχεις τέλεια ωάρια που θα γίνουν τέλεια μωράκια 👶 Mε το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

σε ευχαριστώ πολύ! Λογικά σε καμιά 12ρια μέρες θα έχεις κ ωοληψία, σου εύχομαι να έχεις τέλεια ωάρια που θα γίνουν τέλεια μωράκια 👶 Mε το καλό!

@Tokyo ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα για την εξέταση του μωρού, επιτέλους!!!! Αύριο... Σήμερα κυκλοφορω σαν το ζόμπι όλη μέρα με τις πυτζάμες... Και το ρολόι εκεί ακουνητο.... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αρχικά στη εξέταση γτ έχω τρομοκρατηθει φοβάμαι αν πονάει πως θα είναι τι κ πως... Ωστόσο ανυπομονώ κάνοντας κ την αυχενική κ papp - a να ναι καλή μην βάλουμε κι αυτό το άγχος... Κ μετά ξανά άλλη λίγη αναμονή μέχρι να δούμε το απότελεσμα του μωρού για την κυστική ινωση! Ευτυχώς ο σύζυγος είναι ακόμα εδώ (λόγω κορωναΐου δεν στέλνουν στην Κίνα οπότε θα τον έχω εδώ ως αρχές Μαρτίου) οπότε θα ναι εδώ στο αποτέλεσμα για να χαρούμε ή όχι, μαζί.... 🙏🙏🙏 Κάντε μια προσευχουλα σήμερα για το μωράκι μας να πάνε όλα καλά κ να ναι γερό..... 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope το σκεφτόμουν λογω ότι παίρνεις καλύτερης ποιότητας!Εμείς μέσο όρο έχουμε 10.000.000ανα μλ!αλλά χάλια κίνηση και ανώμαλες μορφές κάνανε και κατακερματισμό ο οποίος βγήκε 26% Σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο δυστυχώς η αριστερή ωοθήκη δεν τα πήγε πολύ καλά  κοιμάται λίγο εγώ 6 από την δεξιά και τρία από την αριστερή ! Θα δούμε πως θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα για την εξέταση του μωρού, επιτέλους!!!! Αύριο... Σήμερα κυκλοφορω σαν το ζόμπι όλη μέρα με τις πυτζάμες... Και το ρολόι εκεί ακουνητο.... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αρχικά στη εξέταση γτ έχω τρομοκρατηθει φοβάμαι αν πονάει πως θα είναι τι κ πως... Ωστόσο ανυπομονώ κάνοντας κ την αυχενική κ papp - a να ναι καλή μην βάλουμε κι αυτό το άγχος... Κ μετά ξανά άλλη λίγη αναμονή μέχρι να δούμε το απότελεσμα του μωρού για την κυστική ινωση! Ευτυχώς ο σύζυγος είναι ακόμα εδώ (λόγω κορωναΐου δεν στέλνουν στην Κίνα οπότε θα τον έχω εδώ ως αρχές Μαρτίου) οπότε θα ναι εδώ στο αποτέλεσμα για να χαρούμε ή όχι, μαζί.... 🙏🙏🙏 Κάντε μια προσευχουλα σήμερα για το μωράκι μας να πάνε όλα καλά κ να ναι γερό..... 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Κορίτσι μου γλυκό κάνε λίγο υπομονή ακόμα όλα θα πάνε καλά!!!!! Όλη την θετική ενέργεια θα στείλουμε για το μωρό!!να θυμάσαι οι πιθανότητες είναι με το δικός σας μέρος!!!🙏🙏🙏💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου γλυκό κάνε λίγο υπομονή ακόμα όλα θα πάνε καλά!!!!! Όλη την θετική ενέργεια θα στείλουμε για το μωρό!!να θυμάσαι οι πιθανότητες είναι με το δικός σας μέρος!!!🙏🙏🙏💗

Eυχαριστουμε πολύ αγάπη μου γλυκιά!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα για την εξέταση του μωρού, επιτέλους!!!! Αύριο... Σήμερα κυκλοφορω σαν το ζόμπι όλη μέρα με τις πυτζάμες... Και το ρολόι εκεί ακουνητο.... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αρχικά στη εξέταση γτ έχω τρομοκρατηθει φοβάμαι αν πονάει πως θα είναι τι κ πως... Ωστόσο ανυπομονώ κάνοντας κ την αυχενική κ papp - a να ναι καλή μην βάλουμε κι αυτό το άγχος... Κ μετά ξανά άλλη λίγη αναμονή μέχρι να δούμε το απότελεσμα του μωρού για την κυστική ινωση! Ευτυχώς ο σύζυγος είναι ακόμα εδώ (λόγω κορωναΐου δεν στέλνουν στην Κίνα οπότε θα τον έχω εδώ ως αρχές Μαρτίου) οπότε θα ναι εδώ στο αποτέλεσμα για να χαρούμε ή όχι, μαζί.... 🙏🙏🙏 Κάντε μια προσευχουλα σήμερα για το μωράκι μας να πάνε όλα καλά κ να ναι γερό..... 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Κοριτσάκι μου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε ένα υγιέστατο μωράκι και όλο αυτό να είναι ενα κακό όνειρο που θα τελειώσει με τον πιο ευχάριστο τρόπο. 💞
Ένα γλυκό φιλί και μια αγκαλιά και στις υπόλοιπες συναγωνίστριες🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Eυχαριστουμε πολύ αγάπη μου γλυκιά!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️ 

μακάρι να σας πάνε όλα καλά!!! φίλη μου που έκανε πρόσφατα έλεγε ότι δεν είναι φοβερό σαν πόνος αλλά πρέπει να προσέχεις μετά και να ξεκουράζεσαι για κάποιες μέρες ώστε να μην κινδυνέψει η εγκυμοσύνη... θα σου πει εμπειρία η @LOULOUdaki! που την έκανε πρόσφατα! (Λουλουδάκι μου για την αμνιο λέω)

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι, να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσάκι μου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε ένα υγιέστατο μωράκι και όλο αυτό να είναι ενα κακό όνειρο που θα τελειώσει με τον πιο ευχάριστο τρόπο. 💞
Ένα γλυκό φιλί και μια αγκαλιά και στις υπόλοιπες συναγωνίστριες🤗

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!! Εύχομαι όλες να αποκτήσουμε φέτος τα μωράκια μας❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

μακάρι να σας πάνε όλα καλά!!! φίλη μου που έκανε πρόσφατα έλεγε ότι δεν είναι φοβερό σαν πόνος αλλά πρέπει να προσέχεις μετά και να ξεκουράζεσαι για κάποιες μέρες ώστε να μην κινδυνέψει η εγκυμοσύνη... θα σου πει εμπειρία η @LOULOUdaki! που την έκανε πρόσφατα! (Λουλουδάκι μου για την αμνιο λέω)

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι, να πάνε όλα καλά!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! 3 μέρες ξάπλα θα μαι.... Εδώ κ τώρα ο άντρας μου δε με αφήνει να κάνω τίποτα στο σπίτι.... Φαντάσου από αύριο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Austrian είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Νέα στο φόρουμ αλλά γνωρίζουμε περίπου ένα χρόνο το πρόβλημα αζωοσπερμιας του συζύγου.

Μετά από πολύ σκέψη και εσωτερικές αναζητήσεις (και μπόλικα προφερτιλ) καταλήξαμε στη λύση του δότη σπέρματος χωρίς να κάνουμε βιοψία.

Απευθυνόμενη λοιπόν στις συντρόφισσες που επίσης κατέληξαν εκει, θα ήθελα να μου πείτε αν η επιτροπή ζητά όντως 2 σπερμοδιαγραμματα ακόμα και σ' αυτή τη περίπτωση και επίσης, σας ζητήθηκαν να κάνετε όλες τις εξετάσεις πχ μικροελλειψεις και καρυότυπο? Το ρωτάω διότι είναι πραγματικά δική μας τελικά επιλογή να μη μπούμε καθόλου σε διαδικασία βιοψίας( λαμβάνοντας υπόψη φυσικά τις πιθανές επιπτώσεις μελλοντικά καθώς η περιοχή των όρχεων είναι πάρα πολύ σημαντική )

Καλός ήρθες στην παρέα μας..! Ναι θέλουν 2 σπερμματοδοαγραμματα όπως και θα σου ζητήσουν και την βιοψία ξέρω ότι δεν θα κάνετε αλλά την θέλουν στην επιτροπή και χαρτί από ουρολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα για την εξέταση του μωρού, επιτέλους!!!! Αύριο... Σήμερα κυκλοφορω σαν το ζόμπι όλη μέρα με τις πυτζάμες... Και το ρολόι εκεί ακουνητο.... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αρχικά στη εξέταση γτ έχω τρομοκρατηθει φοβάμαι αν πονάει πως θα είναι τι κ πως... Ωστόσο ανυπομονώ κάνοντας κ την αυχενική κ papp - a να ναι καλή μην βάλουμε κι αυτό το άγχος... Κ μετά ξανά άλλη λίγη αναμονή μέχρι να δούμε το απότελεσμα του μωρού για την κυστική ινωση! Ευτυχώς ο σύζυγος είναι ακόμα εδώ (λόγω κορωναΐου δεν στέλνουν στην Κίνα οπότε θα τον έχω εδώ ως αρχές Μαρτίου) οπότε θα ναι εδώ στο αποτέλεσμα για να χαρούμε ή όχι, μαζί.... 🙏🙏🙏 Κάντε μια προσευχουλα σήμερα για το μωράκι μας να πάνε όλα καλά κ να ναι γερό..... 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου.!!!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου.!!!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 

Ευχαριστώ αγάπη μου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η μέρα για την εξέταση του μωρού, επιτέλους!!!! Αύριο... Σήμερα κυκλοφορω σαν το ζόμπι όλη μέρα με τις πυτζάμες... Και το ρολόι εκεί ακουνητο.... Ελπίζω να πάνε όλα καλά αρχικά στη εξέταση γτ έχω τρομοκρατηθει φοβάμαι αν πονάει πως θα είναι τι κ πως... Ωστόσο ανυπομονώ κάνοντας κ την αυχενική κ papp - a να ναι καλή μην βάλουμε κι αυτό το άγχος... Κ μετά ξανά άλλη λίγη αναμονή μέχρι να δούμε το απότελεσμα του μωρού για την κυστική ινωση! Ευτυχώς ο σύζυγος είναι ακόμα εδώ (λόγω κορωναΐου δεν στέλνουν στην Κίνα οπότε θα τον έχω εδώ ως αρχές Μαρτίου) οπότε θα ναι εδώ στο αποτέλεσμα για να χαρούμε ή όχι, μαζί.... 🙏🙏🙏 Κάντε μια προσευχουλα σήμερα για το μωράκι μας να πάνε όλα καλά κ να ναι γερό..... 🥰🥰🥰🙏🙏🙏

Κοριτσι μου μπηκα γιατι θυμηθηκα την αυριανη ημερομηνια. Δεν θα ξεχασω ποτε την δικη μου αντιστοιχη μερα, αλλα κυρίωςτη στιγμη που μου ανακοινωσαν το αποτελεσμα:"ειναι υγιες, αγορι!" 

Σου εύχομαι μεσα απ την καρδιά μου να εχεις την ιδια τυχη και να απολαύσεις με χαρα ολη την υπολοιπη εγκυμοσυνη σου! 

Εμενα μετα απο αυτο τιποτα δεν με εριχνε! Ημουν ηρεμη κ με το χαμόγελο μεχρι τα αυτιά! 

Πριν σου κανουν τη ληψη τροφοβλαστη θα σου κανουν ξυλοκαινη για να μην πονας. Ειναι αβολη, αλλα διαρκει λιγο! Να εισαι ηρεμη και να σκεφτεσαι θετικα! Οσο μπορεις τις επομενες μερες να προσεχεις λιγακι παραπανω με βάρη κλπ. Ξεκουραση οσο γίνεται κ θετικες σκέψεις!

Μια ζεστή αγκαλια απο μενα κ ευχομαι οι μερες να μην κυλησουν υπερβολικα αργα... αλλα πανω απ ολα να ερθει η μερα που θα χαμογελασεις με ολη σου την καρδια και απ τα ματια σου θα τρέχουν δακρυα χαρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι θα σου απαντήσω εγω μιας κ η @JoyCat και η @Taggeris δεν έχουν κάνει διέγερση... έκανα με bemfola των 300 μονάδων για 8 μέρες κ ανταγωνιστή cetrotide για 4-5 μέρες. Έδωσα 14 ωάρια εκ των οποίων τα 11 ήταν ώριμα. Εσύ ξεκίνησες ή είσαι σε φάση που ξεκινάς; καλά καλα

Καλα αποτελέσματα να έχουμε κορίτσια..  @tokyo  μομου στη καταψυξη πόσα έχεις?? Και ποτέ θα πας να στα βάλει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinaki88 κοριτσάκι μου γλυκό όλα θα πάνε καλα.. Θα προσευχηθώ για σένα στο Ταξιάρχη μας το παιδάκι σου θα είναι καλα πολύ καλα. Μην μας ξεχάσεις αύριο μια αγκαλιά από μένα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλα αποτελέσματα να έχουμε κορίτσια..  @tokyo  μομου στη καταψυξη πόσα έχεις?? Και ποτέ θα πας να στα βάλει??

Φίλη απάντησα κ παραπάνω :-)  περιμένουμε τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού! όταν βγει αυτό θα ξέρω ουσιαστικά τι έχω... αυτά που προχώρησαν είναι 5  βλαστοκύστες κ 2  3ης ημέρας (τα οποία 2 δεν θα ελεγχθούν όμως γιατί δεν γίνεται σε έμβρυα 3ης μέρας είναι πολύ νωρίς). Το πότε θα εξαρτηθεί από το πως θα με βρει ο γιατρός. Ο δικός μου θέλει να μεσολαβεί ένας κύκλος διάλειμμα δλδ να μου έρθει 2 φορές περίοδος, μια μετά την ωοληψία και μια του επόμενου κύκλου κ μετά... εσύ για πότε λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φίλη απάντησα κ παραπάνω :-)  περιμένουμε τα αποτελέσματα του προεμφυτευτικού! όταν βγει αυτό θα ξέρω ουσιαστικά τι έχω... αυτά που προχώρησαν είναι 5  βλαστοκύστες κ 2  3ης ημέρας (τα οποία 2 δεν θα ελεγχθούν όμως γιατί δεν γίνεται σε έμβρυα 3ης μέρας είναι πολύ νωρίς). Το πότε θα εξαρτηθεί από το πως θα με βρει ο γιατρός. Ο δικός μου θέλει να μεσολαβεί ένας κύκλος διάλειμμα δλδ να μου έρθει 2 φορές περίοδος, μια μετά την ωοληψία και μια του επόμενου κύκλου κ μετά... εσύ για πότε λες;

Εγω περιμενω ν αδιαθετησω σήμερα και μετά θ αρχίσω υπερυχο να δούμε σε τι φάση θα είμαι μετά τη υπεδιεγερση και μάλλον αν όλα είναι καλα σ αυτο το κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσι μου μπηκα γιατι θυμηθηκα την αυριανη ημερομηνια. Δεν θα ξεχασω ποτε την δικη μου αντιστοιχη μερα, αλλα κυρίωςτη στιγμη που μου ανακοινωσαν το αποτελεσμα:"ειναι υγιες, αγορι!" 

Σου εύχομαι μεσα απ την καρδιά μου να εχεις την ιδια τυχη και να απολαύσεις με χαρα ολη την υπολοιπη εγκυμοσυνη σου! 

Εμενα μετα απο αυτο τιποτα δεν με εριχνε! Ημουν ηρεμη κ με το χαμόγελο μεχρι τα αυτιά! 

Πριν σου κανουν τη ληψη τροφοβλαστη θα σου κανουν ξυλοκαινη για να μην πονας. Ειναι αβολη, αλλα διαρκει λιγο! Να εισαι ηρεμη και να σκεφτεσαι θετικα! Οσο μπορεις τις επομενες μερες να προσεχεις λιγακι παραπανω με βάρη κλπ. Ξεκουραση οσο γίνεται κ θετικες σκέψεις!

Μια ζεστή αγκαλια απο μενα κ ευχομαι οι μερες να μην κυλησουν υπερβολικα αργα... αλλα πανω απ ολα να ερθει η μερα που θα χαμογελασεις με ολη σου την καρδια και απ τα ματια σου θα τρέχουν δακρυα χαρας!

Αχ κοπέλα μου πόσο χαίρομαι για σένα... Μακάρι να έχουμε κ εμείς το ίδιο αποτέλεσμα!!!! Συνηθως αγχώνομαι πριν έρθει η μερα αύριο θα είμαι χαλαρή όπως ήμουν σε όλες τις διαδικασίες ως τωρα!!!! Ευχαριστώ πολύ για όλα!!!! Ανταποδίδω την αγκαλιά και να ξέρεις μου έδωσες δύναμη!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@ntinaki88 κοριτσάκι μου γλυκό όλα θα πάνε καλα.. Θα προσευχηθώ για σένα στο Ταξιάρχη μας το παιδάκι σου θα είναι καλα πολύ καλα. Μην μας ξεχάσεις αύριο μια αγκαλιά από μένα.

 

Εννοείται θα σας στείλω αύριο να σας πω αρχικά τα γενικά Αποτέλεσματα της αυχενικής αρχικά για τα συνδρομα  (μέχρι να μάθω τα τελικά κ για την κυστική ινωση)!!!! Φιλάκια πολλά κ σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...