Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Οι άλλες ορμονες είναι τέλειες, fsh γύρω στο 6 εχω... Τελοσπαντων τώρα ειμαι στην απαισιοδοξία για αυτο δεν έγραφα τόσες μερες τι κανω γιατί δεν ξεκίνησα με προσδοκίες. Ε σε μια δυο μερες θα ξερω

Ε μην σκέφτεσαι έτσι!!!Εγώ πιστεύω πιο πολύ στο ψυχολογικό!!!!όσο σκεφτόμαστε θετικά τόσο καλύτερα θα πάνε τα πράγματα!!!Ήδη έχετε προχωρήσει την διαδικασία αρκετά!!!θα μαζευτούν τα έμβρυακια!!💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς αποφασίσαμε να μην προχωρήσουμε σε μεταφορά αλλά να μαζέψω μερικά έμβρυα ακόμη... αν θυμάστε είχα δώσει 9 όμως μονο 6 ώριμα με γονιμοποίηση στα 2 από αυτά που προχώρησαν κιολας. Το θέμα μου είναι η χαμηλή ΑΜΗ κ βασικά η ποιότητα λόγω ηλικίας (38)! Αυτή τη φορά έδωσα 14 εκ των οποίων 11 ώριμα. Μόνο κ μόνο από τον αριθμό κάτι καλύτερο θα γίνει αλλά δεν αναμένονται κ θαύματα καθώς τα ωαρια κ η ηλικία δεν αλλάζουν! Το ελπιδοφόρο είναι οτι παρα τη χαμηλή ΑΜΗ δίνω πλήθος οπότε κάπως μαζεύεται η χασούρα :-) Ανησυχώ βέβαια τι σημαίνει αυτό για τα έμβρυα αλλά βλέποντας κ αλλες παρόμοιες ιστορίες εδω ελπίζω... είπαμε αν κάνουμε 4-5 έμβρυα να πάρουμε Ρίσκο για βλαστοκύστη, να ξέρουμε έστω τι έχουμε... αυτά!

Κοπέλα μου εγώ θα σου πω να πΑνε όλα μα πλα καλά..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Όλα να πάνε κατ ευχήν κορίτσι μου!! Εγώ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα γιατί πέρασα επιτροπή την Τρίτη και με πήραν τηλέφωνο την Παρασκευή πως δεν τους καλύπτει η γνωμάτευση από το κέντρο, έγραψε ο εξωσωματικός απόφραξη άμφω σαλπίγγων  γιατί θεωρεί πως υπάρχουν συμφύσεις, η σαλπιγγογραφία όμως δείχνει βατότητα με ιστορικό φλεγμονής, εξού και η διάγνωση του. Κ πήγαμε σήμερα καινούργιο παραπεμπτικό όπου πλέον γράφει ανεξήγητη. Να δω θα μας περάσουν;;;;  

Θα σε περάσουν κοπέλα μου αλλά δεν κατάλαβα τι έγινε με την σαλμπιγγογραφια.! Τιν Τρίτη που πηγές δεν σου το είπαν.; Σου έδωσαν την απόφαση και μετά από λίγες μέρες σε πήραν τηλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Θα σε περάσουν κοπέλα μου αλλά δεν κατάλαβα τι έγινε με την σαλμπιγγογραφια.! Τιν Τρίτη που πηγές δεν σου το είπαν.; Σου έδωσαν την απόφαση και μετά από λίγες μέρες σε πήραν τηλ 

Ούτε απόφαση μου έδωσαν, ούτε μου είπαν τίποτα. Στη Θεσσαλονίκη δε σε βλέπουν οι γιατροί, πηγαίνεις τα χαρτιά σου στη γραμματέα, τα ελέγχει και φεύγεις. Αν δε σε πάρουν τηλέφωνο σημαίνει οτι σε πέρασαν οι γιατροί αλλιώς σε παίρνει τηλέφωνο για επιπλέον χαρτιά. Όσον αφορά τη σαλπιγγογραφία ο γιατρός θςωρεί πως είναι σαλπιγγικός ο παράγοντας και δεν πιάνουμε παιδί. Δε φαίνεται κάτι ξεκάθαρα και μόνο η λαπαροσκόπηση θα δείξει αν υπάρχουν συμφύσεις. Δεν έχουμε σκοπό να ταλαιπωρηθούμε άλλο και είπαμε κατευθείαν εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου ξέρω ότι είμαι πολύ δύσκολη αυτή η αναμονή!!!όμως να σκέφτεσαι ότι εχεις πιθανότητες με το μέρος  σου!!Το πιο πιθανό είναι το μωρό μου να είναι φορέας η αν μην το έχει καν!!να εστειαζεις εκεί και να σκέφτεσαι ότι θα είσαι στο 75%!!! 

Μακάρι να είμαστε στο 75%...δεν μπορώ να διανοηθω να μ πουν ότι είναι στο 25%.... 3 χρόνια το περίμεναμε αυτό το μωράκι κ τώρα που όλα πήγαιναν καλά κ μεγαλώνει καλά να έχει κάτι..νιωθω θα τρελαθώ αν μ πουν ότι δυστυχώς πρέπει να διακόψουμε την κύηση.... Το αγαπάς απ τη πρώτη στιγμή που βλέπεις την χοριακη!!!!! Θα μαι κ μόνη μ όταν θα γίνουν οι εξετάσεις κ τα αποτελέσματα ο σύζυγος κατά πάσα πιθανότητα θα έχει ήδη φύγει (ναυτικός), Δεδομένου αυτού κι όλας ότι δεν μπορώ να ξαναπροσπαθησω άμεσα, η επόμενη αναμονή πάλι με οδηγεί στα όρια της τρέλας! Θα μου έδινε δύναμη αν ήξερα ότι μπορώ έστω να προσπαθήσουμε άμεσα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ούτε απόφαση μου έδωσαν, ούτε μου είπαν τίποτα. Στη Θεσσαλονίκη δε σε βλέπουν οι γιατροί, πηγαίνεις τα χαρτιά σου στη γραμματέα, τα ελέγχει και φεύγεις. Αν δε σε πάρουν τηλέφωνο σημαίνει οτι σε πέρασαν οι γιατροί αλλιώς σε παίρνει τηλέφωνο για επιπλέον χαρτιά. Όσον αφορά τη σαλπιγγογραφία ο γιατρός θςωρεί πως είναι σαλπιγγικός ο παράγοντας και δεν πιάνουμε παιδί. Δε φαίνεται κάτι ξεκάθαρα και μόνο η λαπαροσκόπηση θα δείξει αν υπάρχουν συμφύσεις. Δεν έχουμε σκοπό να ταλαιπωρηθούμε άλλο και είπαμε κατευθείαν εξωσωματική.

Ααα άλλο τρόπο εκεί..!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ααα άλλο τρόπο εκεί..!  Εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι, την Παρασκευή θα ξέρω λογικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

κορίτσια μου εδώ για να πάμε στην επιτροπή, χρειάζεται χαρτί από το κέντρο που θα κάνουμε την εξωσωματική?

Όταν θα πας στην επιτροπή ένα από τα χαρτιά που τους δίνεις είναι το παραπεμπτικό από το κέντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo κοπελα να πανε ολα καλα σου εύχομαι. Εγω εμαθα απο το γιατρο μετά την αποβολή, ότι παρολο που εχω καλη ΑΜΗ, ειμαι ανθεκτική στις ορμονες.. Μεχρι 8 εκανα. Του είπα εγώ με νεύρο κιολας, θέλω στην επόμενη να μαζεψω πολλα για να κατάψυξω.. Μου είπε οτι σου εδωσα αρκετη ποσότητα και εκανες 8 και χωρίς θραύσματα κιόλας. Και είδατε βρε κορίτσια εμεινα εγκυος. Ηταν καλης ποιότητας και πως καθε κύκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικός, μπορεί πχ στον επόμενο να κανω παραπάνω. Το οτι θα ήμουν ανθεκτική στις ορμονες δε το περίμενα. Τοσο νεύρο εχω μεσα μου μαλλον που βγαίνει και στις ωοθήκες μου. Τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ούτε απόφαση μου έδωσαν, ούτε μου είπαν τίποτα. Στη Θεσσαλονίκη δε σε βλέπουν οι γιατροί, πηγαίνεις τα χαρτιά σου στη γραμματέα, τα ελέγχει και φεύγεις. Αν δε σε πάρουν τηλέφωνο σημαίνει οτι σε πέρασαν οι γιατροί αλλιώς σε παίρνει τηλέφωνο για επιπλέον χαρτιά. Όσον αφορά τη σαλπιγγογραφία ο γιατρός θςωρεί πως είναι σαλπιγγικός ο παράγοντας και δεν πιάνουμε παιδί. Δε φαίνεται κάτι ξεκάθαρα και μόνο η λαπαροσκόπηση θα δείξει αν υπάρχουν συμφύσεις. Δεν έχουμε σκοπό να ταλαιπωρηθούμε άλλο και είπαμε κατευθείαν εξωσωματική.

Μα τι κρίμα. Άντε πάλι τρεξιμο. 
Περίμενες πολλή ώρα;τι ώρα σου είπαν να πας κ τι ώρα τελείωσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Μα τι κρίμα. Άντε πάλι τρεξιμο. 
Περίμενες πολλή ώρα;τι ώρα σου είπαν να πας κ τι ώρα τελείωσες;

Όχι δεν περίμενα πολύ ώρα, 09.30 μου είχαν  πει να πάω. Έφτασα μισή ώρα νωρίτερα και κατά τις 10.00 είχα τελειώσει.  Μα δεν κάνουν κάτι. Απλά ελέγχει η γραμματέας ότι έχεις όλα τα χαρτιά και φεύγεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Ναι... Εγκυος 10εβδ ακριβώς  αύριο κ αντί να χαιρόμαστε διανύουμε μια περίοδο ασχημοτερη δεν έχω ζήσει... Κλάμα οπότε σκεφτώ ότι δε θέλω να μου πάρουν το μωρό μου γτ θα μαι κ 13+ εβδομάδων όταν θα μάθω το αποτέλεσμα της "λήψης χοριακων λαχνων", θα ναι ολόκληρο άνθρωπακι.....τυψεις που κάποιος άλλος δεν μας έβαλε να ελέγχουμε.... Τύψεις γι αυτό το πλάσμα!!!!! :( έχω μια ελπίδα μικρή μέσα μου για να κρατηθώ αλλά το άγχος κ η αγωνία με κυριεύει... Δεν βρίσκω τρόπο να το διαχειριστώ!!!!!! 

Εχεις πολλες πιθανοτητες με το μερος σου καλη μου! Μην στεναχωριεσαι! Η περισσότερες πιθανοτητας θα δωσουν εναν φορεα... Απολυτος υγιει δηλαδη μην στεναχωριεσαι! Κανε την προσευχουλα σου κ θα πανε κλα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Όχι δεν περίμενα πολύ ώρα, 09.30 μου είχαν  πει να πάω. Έφτασα μισή ώρα νωρίτερα και κατά τις 10.00 είχα τελειώσει.  Μα δεν κάνουν κάτι. Απλά ελέγχει η γραμματέας ότι έχεις όλα τα χαρτιά και φεύγεις.

Τελεια. Θα προλάβω να γυρίσω στη δουλειά. Γιατί ζοριζόμουν να ζητησω κ άλλη άδεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. από χτες ειμαι αθηνα..  Τελικά έκανα υπερδιέγερση κορίτσια και Τετάρτη  θα πάω  για οωληψια.. εμβρυομεταφορα στον επόμενο κυκλο. @Tokyo επεσες μεσα παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. από χτες ειμαι αθηνα..  Τελικά έκανα υπερδιέγερση κορίτσια και Τετάρτη  θα πάω  για οωληψια.. εμβρυομεταφορα στον επόμενο κυκλο. @Tokyo επεσες μεσα παλι.

Μια χαρά κοπέλα! Να ξέρεις ακόμα καλύτερα στο μεθεπόμενο κύκλο για να επανέλθει το ενδομήτριο... ποσο έχεις οιστραδιολη; εγω πάνω απο 3.000 κ ούτε το συζηταγε! Τελικά ποσα υπολογίζει να πάρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. από χτες ειμαι αθηνα..  Τελικά έκανα υπερδιέγερση κορίτσια και Τετάρτη  θα πάω  για οωληψια.. εμβρυομεταφορα στον επόμενο κυκλο. @Tokyo επεσες μεσα παλι.

Δεν πειράζει κοπέλα μου καλύτερα να σου πω που θα πως σε άλλο κύκλο να ηρεμίσει ο οργανισμός σου.! Με το καλό κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι  ? η Χρυσάφω τι απέγινε? που πήγε τόσο ξαφνικα? απ ότι βλέπω κ το προφίλ δεν υπάρχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι  ? η Χρυσάφω τι απέγινε? που πήγε τόσο ξαφνικα? απ ότι βλέπω κ το προφίλ δεν υπάρχει....

Έχει διαγράψει καιρό το προφίλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Έχει διαγράψει καιρό το προφίλ 

ναι κ μ έκανε εντύπωση γιατί μιλούσε σε αρκετά θέματα... ποιος ξέρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Μια χαρά κοπέλα! Να ξέρεις ακόμα καλύτερα στο μεθεπόμενο κύκλο για να επανέλθει το ενδομήτριο... ποσο έχεις οιστραδιολη; εγω πάνω απο 3.000 κ ούτε το συζηταγε! Τελικά ποσα υπολογίζει να πάρει;

6300 οιστραδιολη αστα απελπιστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

6300 οιστραδιολη αστα απελπιστηκα

Είναι πααααρα πολυ υψηλή, ούτε για αστείο μην πας για μεταφορά με τίποτα! Κ να ξέρεις οτι θα ξανακάνεις ορμόνες τον άλλο κύκλο κ θα δείτε... σημασία δεν έχει ένας μηνας μπροστά η πίσω αλλά να έχεις καλό αποτέλεσμα! Αυτό μετράει!

Πάντως λογικά θα πάρει πολλά με τέτοια τιμή οπότε δες τα θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

6300 οιστραδιολη αστα απελπιστηκα

Ουαου! Θα συμφωνήσω με @Tokyo κοριτσάκι μου!! Έχει τα θετικά του ότι δηλαδή θα έχεις πολλά στην ωοληψια(εγώ με 4000 οιστραδιολη μου πήρε 25) αλλά από την άλλη σε καταλαβαίνω γιατί έπαθα και εγώ υπερδιέγερση είναι λιγάκι δύσκολο αλλά υπομονή 2-3 μέρες είναι μέτα θα πετάς . Να μην απελπίζεσαι επειδή θα πας πίσω με την έμβρυο μεταφορά έτσι όπως είναι τώρα ο οργανισμός σου δεν μπορεί να ανταποκριθεί.Και εγώ σκέψου 24 Δεκέμβρη ξεκινησα διέγερση,6 Γενάρη έκανα ωοληψια και θα δούμε εάν κάνουμε μεταφορά στον επόμενο κύκλο. μου είπε να ξεκινήσω 21η του κύκλου ενέσεις(suprefact) και όταν αδιαθετησω να πάω για υπέρηχο και εξετάσεις και θα δούμε πως θα είμαι. Εμένα μου το είχε ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι δεν θα πάμε στον ίδιο κύκλο για έμβρυο μεταφορά είχε προβλέψει την υπερδιέγερση όποτε ήμουν προετοιμασμένη και το προτιμούσα βέβαια,ήθελα ένα κενό να ηρεμήσω λιγο από όλο αυτό το αγχοσ,πριν προστεθεί και άλλο. Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντος γνώμη μου καθαρά..!! Όταν περνεις υπεδιεργεση να αφήνεται ένα μικρό διάστημα όπου να επανέλθει τέλειος ο οργανισμός μας.! Τώρα κι εγώ έπαθα υπεδιεργεση αλλά δεν θυμάμαι καθόλου ποσό ήταν η εξετάσεις μιας και δεν της έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!! Με μεγάλη χαρά μπαίνω στην ομάδα αυτή! Προγραμματίζουμε τη δική μας διαδικασία για Μάρτιο, αλλά επειδή δεν ξέρω πολλά για όλα αυτά, θα ξεκινήσω να σας διαβάζω απ'την αρχή! Ελπίζω τα κορίτσια που βρίσκονται ήδη στη διαδικασία να πάνε πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...