Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Niki94 δε σε ξεχασα. Τελικά δε χρειάζεται αποξεση. Μου είπε ήταν βιοχημικη και μου έγραψε αρκετες εξετασεις ακομα. Επίσης πήρε αιμα απο τη περίοδο η οποία ξανά ήρθε και σταμάτησε πάλι, για άλλες επιπλέον εξετάσεις. Εσυ αυριο πας;

Σε παρακαλώ θυμησε μου αν ηταν η πρώτη αυτη που ειχες κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σήμερα πήραμε τις απαντήσεις του άντρα μου κ δεν ήταν καλές. Έχει ασθενοζωοσπερμια κ γιατρός μας είπε κατευθείαν εξωσωματική. Αν μπορεί κάποια που έχει κάνει να μου πει τη διαδικασία. Είμαι άσχετη τελείως κ έχω αγχωθεί φουλ. Ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας. Απλά τα χω παίξει λίγο τώρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Steli είπε:

@Niki94 δε σε ξεχασα. Τελικά δε χρειάζεται αποξεση. Μου είπε ήταν βιοχημικη και μου έγραψε αρκετες εξετασεις ακομα. Επίσης πήρε αιμα απο τη περίοδο η οποία ξανά ήρθε και σταμάτησε πάλι, για άλλες επιπλέον εξετάσεις. Εσυ αυριο πας;

Σε παρακαλώ θυμησε μου αν ηταν η πρώτη αυτη που ειχες κανει

Ναι η πρώτη ήταν που έκανα..! Πως σου πειρε αίμα δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό αν επιτρέπεται εσένα ήταν η πρώτη.; Και τι εξεταστείς σου έδωσε.; Αν θες μου λες για να πάω ιατρό Έχω ακόμη μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σήμερα πήραμε τις απαντήσεις του άντρα μου κ δεν ήταν καλές. Έχει ασθενοζωοσπερμια κ γιατρός μας είπε κατευθείαν εξωσωματική. Αν μπορεί κάποια που έχει κάνει να μου πει τη διαδικασία. Είμαι άσχετη τελείως κ έχω αγχωθεί φουλ. Ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας. Απλά τα χω παίξει λίγο τώρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Εγώ θα σου πω ότι η διαδικασία δεν είναι τίποτα το μόνο πιστεύω σε όλο και χρονοβόρο είναι να μαζέψεις τα δικαιολογητικά για την επιτροπή σαν διαδικασία δεν θα την καταλάβεις καθόλου όμως ότι θες μας ρωτάς..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι η πρώτη ήταν που έκανα..! Πως σου πειρε αίμα δεν το έχω ξανά ακούσει αυτό αν επιτρέπεται εσένα ήταν η πρώτη.; Και τι εξεταστείς σου έδωσε.; Αν θες μου λες για να πάω ιατρό Έχω ακόμη μέρες 

Και μενα η πρώτη. Θα σου πω και κατι που μου είπε ίσως σε βοηθήσει. Μου λεει το ότι είδες θετικό σημαίνει υπήρξε κυηση. Οπότε ανταποκρίνεσαι καλα και πετύχε, να σταθείς σε αυτό γιατί λεει πολλα,θα ηταν άλλη υπόθεση αν έβλεπες μηδενική. Η εξέταση είναι όπως το τεστ παπ και με μια μπατονετα πήρε αιμα περιόδου για χλαμυδια μυκοπλασμα ουρεοπλασμα. Αυτές τις εχω κανει παλιότερα αλλα ειναι μια στανταρ διαδικασία. Οι αλλες ειναι αντισώματα, τα natural killers και καρυοτυπος. Μου είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός ισως και μετα ολα τα αλλα τα παραπάνω συν ισως κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία του εμβρύου η οποία μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε κυηση. Καρυοτυπο ειχε κανει ο αντρας μου, εγω οχι αλλα ειπε οτι και ο καρυοτυπος να είναι οκ, χρωμοσωμικη ανωμαλία μπορεί να υπάρξει. Στα λεω ολα αυτα γιατί πήγα και γω με τρελό αγχος και πανικό. Σε 3 κύκλους μπορώ να ξαναπροσπαθησω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σήμερα πήραμε τις απαντήσεις του άντρα μου κ δεν ήταν καλές. Έχει ασθενοζωοσπερμια κ γιατρός μας είπε κατευθείαν εξωσωματική. Αν μπορεί κάποια που έχει κάνει να μου πει τη διαδικασία. Είμαι άσχετη τελείως κ έχω αγχωθεί φουλ. Ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας. Απλά τα χω παίξει λίγο τώρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Καλησπέρα και σε σενα. Να προχωρήσεις μη το σκέφτεσαι. Ξεκίνα με τα χαρτιά της επιτροπής και ό,τι χρειαστείς εδω ειμαστε. Στο Αλεξάνδρα αναλαμβάνουν εξωσωματική η θα σε παραπέμψει αλλου; σε ρωτάω γιατί ο γιατρός της αδερφης μου στο Αλεξάνδρα είναι και εχω μια ιδεα. Καλη αρχή μην αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλησπέρα και σε σενα. Να προχωρήσεις μη το σκέφτεσαι. Ξεκίνα με τα χαρτιά της επιτροπής και ό,τι χρειαστείς εδω ειμαστε. Στο Αλεξάνδρα αναλαμβάνουν εξωσωματική η θα σε παραπέμψει αλλου; σε ρωτάω γιατί ο γιατρός της αδερφης μου στο Αλεξάνδρα είναι και εχω μια ιδεα. Καλη αρχή μην αγχώνεσαι 

Αναλαμβάνουν κ στο Αλεξάνδρας. Σκέφτομαι μήπως πάω κ σε κάποιο εξειδικευμένο κέντρο, δεν ξέρω τι να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αναστασία31 είπε:

Αναλαμβάνουν κ στο Αλεξάνδρας. Σκέφτομαι μήπως πάω κ σε κάποιο εξειδικευμένο κέντρο, δεν ξέρω τι να κάνω. 

Ψάξε λιγο αν αυτός ο γιατρός αναλαμβάνει εξωσωματική και αν έχει επιτυχία. Το συγκεκριμένο νοσοκομείο είναι η Μέκκα της μαιευτικης και γυναικολογιας αλλα δε γνωρίζω για εξωσωματική σε αυτό. Αν θες σου προτείνω και γω σε προσωπικό μήνυμα και από προσωπική εμπειρία και από πολλές αλλες φίλες μου οι οποίες με έστειλαν εκει. Αν δεν έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρο σου η δεν εισαι σιγουρη παρε ακομα μια γνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ θα σου πω ότι η διαδικασία δεν είναι τίποτα το μόνο πιστεύω σε όλο και χρονοβόρο είναι να μαζέψεις τα δικαιολογητικά για την επιτροπή σαν διαδικασία δεν θα την καταλάβεις καθόλου όμως ότι θες μας ρωτάς..!

Έχεις κάνει εσύ απ ότι καταλαβαίνω, Πήγε καλά? Κ αν επιτρέπεται που την έκανες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αναστασία31 είπε:

Έχεις κάνει εσύ απ ότι καταλαβαίνω, Πήγε καλά? Κ αν επιτρέπεται που την έκανες? 

Εμενα έπιασε με τη πρώτη αλλα δυστυχώς ειχα μειωση χοριακης, δηλαδή βιοχημικη κυηση και τωρα αυτο ψαχνουμε. Σου στέλνω σε μήνυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Ψάξε λιγο αν αυτός ο γιατρός αναλαμβάνει εξωσωματική και αν έχει επιτυχία. Το συγκεκριμένο νοσοκομείο είναι η Μέκκα της μαιευτικης και γυναικολογιας αλλα δε γνωρίζω για εξωσωματική σε αυτό. Αν θες σου προτείνω και γω σε προσωπικό μήνυμα και από προσωπική εμπειρία και από πολλές αλλες φίλες μου οι οποίες με έστειλαν εκει. Αν δεν έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρο σου η δεν εισαι σιγουρη παρε ακομα μια γνώμη 

Άλλαξα πρόσφατα γιατρό κ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Ναι θα ήθελα να μου συστήσεις, να πάρω κ άλλες γνώμες ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Εμενα έπιασε με τη πρώτη αλλα δυστυχώς ειχα μειωση χοριακης, δηλαδή βιοχημικη κυηση και τωρα αυτο ψαχνουμε. Σου στέλνω σε μήνυμα 

Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Τα φάρμακα είχαν παρενέργειες ή κάτι τέτοιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Τα φάρμακα είχαν παρενέργειες ή κάτι τέτοιο? 

Οχι καθόλου. Λίγο πρήξιμο το στηθος και το αγχος που με κυνηγάει και κάνω τη τριχα τριχια. Μη σκέφτεσαι παρενέργειες, δεν υπάρχουν πρόκειται για ορμονες που εκκρίνει ηδη η υποφυση μας. Το τρύπημα είναι λιγο ζορι αλλα δε κραταει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Οχι καθόλου. Λίγο πρήξιμο το στηθος και το αγχος που με κυνηγάει και κάνω τη τριχα τριχια. Μη σκέφτεσαι παρενέργειες, δεν υπάρχουν πρόκειται για ορμονες που εκκρίνει ηδη η υποφυση μας. Το τρύπημα είναι λιγο ζορι αλλα δε κραταει πολύ. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αυτό με το άγχος είναι θέμα ρε γμτ αλλά κ πως να χαλαρώσουμε. Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αναστασία31 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αυτό με το άγχος είναι θέμα ρε γμτ αλλά κ πως να χαλαρώσουμε. Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά. 

Θελει αναισθησία η διαδικασία. Αυτο καταλαβα. Εγω τρελάθηκα και το πήρα πολύ βαριά ολο αυτο. Θα μου πεις πως να το πάρω ελαφριά;; δε γίνεται. Αν γυρνούσα το χρονο πίσω αυτο θα μου ελεγα. Καντο και μη το αναλύεις. 

Ελπίζω να πάνε καλα ολα για ολες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Και η δικιά μου. Και είμαστε κ στο ιδιο κεντρο. 😊

Με ποιον θα την κάνεις; Δόβα ή Παντελή; Εμένα με βλέπει ο Παντελής. Έβγαλες άκρη με τα χαρτιά τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με ποιον θα την κάνεις; Δόβα ή Παντελή; Εμένα με βλέπει ο Παντελής. Έβγαλες άκρη με τα χαρτιά τελικά;

Καλημέρα. Με τον κύριο Παντελή θα την κάνω κι εγώ. Απ ότι καταλαβα ένα σπερμοδιαγραμμα χρειαζεται στη δίκη μας περιπτωση. Όποτε είμαι λιγο ήρεμη. Χθες δεν προλαβα να πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή. Πρώτη μέρα στη δουλειά γινόταν ένας ψιλοχαμος. Εγω θα την κάνω στον κύκλο του Απριλίου.  Εσυ τώρα αν θυμάμαι καλά. Σωστα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημέρα. Πώς είστε;; Μπαίνω με διαλείμματα και δεν προλαβαίνω τα νέα σας...
εγώ αισίως έχω φτάσει στη 13η εβδομάδα. Κάναμε αυχενική, όλα καλά, η ανάπτυξη του μωρού συνάδει με τις εβδομάδες, ο κίνδυνος για τρισωμίες χαμηλός, αλλά έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψία (1/31).
Κάνω ήδη αντιπηκτικές, αλλά έχω πεθάνει από κεφαλαλγίες (μέχρι και διήμερη ημικρανία με εμετούς είχα παραμονές Πρωτοχρονιάς) και τώρα αγχώθηκα με αυτό και είμαι δύο φορές χειρότερα.
Φοβάμαι πώς θα φτάσω τις 37, που θεωρείται καλό διάστημα για να γεννήσεις. 😕
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλημέρα. Πώς είστε;; Μπαίνω με διαλείμματα και δεν προλαβαίνω τα νέα σας...
εγώ αισίως έχω φτάσει στη 13η εβδομάδα. Κάναμε αυχενική, όλα καλά, η ανάπτυξη του μωρού συνάδει με τις εβδομάδες, ο κίνδυνος για τρισωμίες χαμηλός, αλλά έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψία (1/31).
Κάνω ήδη αντιπηκτικές, αλλά έχω πεθάνει από κεφαλαλγίες (μέχρι και διήμερη ημικρανία με εμετούς είχα παραμονές Πρωτοχρονιάς) και τώρα αγχώθηκα με αυτό και είμαι δύο φορές χειρότερα.
Φοβάμαι πώς θα φτάσω τις 37, που θεωρείται καλό διάστημα για να γεννήσεις. 😕
 

Κορίτσι εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ξ προεκλαμψια από που προκύπτει; Θέλω να πω με ποιο παράγοντα το αξιολογούν κ κρίνουν αυτήν την πιθανότητα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Steli είπε:

Και μενα η πρώτη. Θα σου πω και κατι που μου είπε ίσως σε βοηθήσει. Μου λεει το ότι είδες θετικό σημαίνει υπήρξε κυηση. Οπότε ανταποκρίνεσαι καλα και πετύχε, να σταθείς σε αυτό γιατί λεει πολλα,θα ηταν άλλη υπόθεση αν έβλεπες μηδενική. Η εξέταση είναι όπως το τεστ παπ και με μια μπατονετα πήρε αιμα περιόδου για χλαμυδια μυκοπλασμα ουρεοπλασμα. Αυτές τις εχω κανει παλιότερα αλλα ειναι μια στανταρ διαδικασία. Οι αλλες ειναι αντισώματα, τα natural killers και καρυοτυπος. Μου είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός ισως και μετα ολα τα αλλα τα παραπάνω συν ισως κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία του εμβρύου η οποία μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε κυηση. Καρυοτυπο ειχε κανει ο αντρας μου, εγω οχι αλλα ειπε οτι και ο καρυοτυπος να είναι οκ, χρωμοσωμικη ανωμαλία μπορεί να υπάρξει. Στα λεω ολα αυτα γιατί πήγα και γω με τρελό αγχος και πανικό. Σε 3 κύκλους μπορώ να ξαναπροσπαθησω. 

Να σε ρωτήσω κάτι? γιατί σε 3 κύκλους πάλι? Πήγες με φυσικό κύκλο ή δεν έχεις άλλα κατεψυγμένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σήμερα πήραμε τις απαντήσεις του άντρα μου κ δεν ήταν καλές. Έχει ασθενοζωοσπερμια κ γιατρός μας είπε κατευθείαν εξωσωματική. Αν μπορεί κάποια που έχει κάνει να μου πει τη διαδικασία. Είμαι άσχετη τελείως κ έχω αγχωθεί φουλ. Ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας. Απλά τα χω παίξει λίγο τώρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Κορίτσι μου υπομονή κ ηρεμία. εμένα ο άντρας μου διαγνώστηκε με αζωοσπερμία. Μόνο με εξωσωματική και αν βρεθεί σπέρμα στη βιοψία. Έχουμε μέλλον μπροστά μας, δυστυχώς και μόνο η γραφειοκρατία είναι τραγική. Να κάνεις 500 εξετάσεις για να περάσεις απο επιτροπή κλπ κλπ. Αλλά όλα θα πάνε καλά!! Η κατάσταση είναι δύσκολη για αυτό καλό είναι να είμαστε λίγο αισιόδοξοι..

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Steli είπε:

Και μενα η πρώτη. Θα σου πω και κατι που μου είπε ίσως σε βοηθήσει. Μου λεει το ότι είδες θετικό σημαίνει υπήρξε κυηση. Οπότε ανταποκρίνεσαι καλα και πετύχε, να σταθείς σε αυτό γιατί λεει πολλα,θα ηταν άλλη υπόθεση αν έβλεπες μηδενική. Η εξέταση είναι όπως το τεστ παπ και με μια μπατονετα πήρε αιμα περιόδου για χλαμυδια μυκοπλασμα ουρεοπλασμα. Αυτές τις εχω κανει παλιότερα αλλα ειναι μια στανταρ διαδικασία. Οι αλλες ειναι αντισώματα, τα natural killers και καρυοτυπος. Μου είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός ισως και μετα ολα τα αλλα τα παραπάνω συν ισως κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία του εμβρύου η οποία μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε κυηση. Καρυοτυπο ειχε κανει ο αντρας μου, εγω οχι αλλα ειπε οτι και ο καρυοτυπος να είναι οκ, χρωμοσωμικη ανωμαλία μπορεί να υπάρξει. Στα λεω ολα αυτα γιατί πήγα και γω με τρελό αγχος και πανικό. Σε 3 κύκλους μπορώ να ξαναπροσπαθησω. 

Αα πολύ ωραία τεστ παπ με έβαλε και έκανα πριν την ετ εμένα να είμαστε σίγουρη ότι δεν υπάρχει κάτι τώρα στην δικιά μου περίπτωση δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο τα χροσωματικα μιας και πάω με δότη Τώρα να δω τι εξετάσεις θα μου δώσει να κάνω ο ιατρός μου ναι κι εμένα μου είπε στο τηλ να μην πάω σύντομα για την επόμενη ετ μου 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ξ προεκλαμψια από που προκύπτει; Θέλω να πω με ποιο παράγοντα το αξιολογούν κ κρίνουν αυτήν την πιθανότητα; 

από όσο μου είπε εμένα από την αρτηριακή πίεση προκύπτει (έτσι μου είπαν) τώρα μπορεί να είναι και λάθος απλά όταν έμεινα εγώ μου είπαν να πάω και σε καρδιολόγο να με παρακολουθεί την πίεση για να μην πάθω προεκλαμψία Που σε εμένα ήταν πολύ επικίνδυνο να το πάθω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα. Με τον κύριο Παντελή θα την κάνω κι εγώ. Απ ότι καταλαβα ένα σπερμοδιαγραμμα χρειαζεται στη δίκη μας περιπτωση. Όποτε είμαι λιγο ήρεμη. Χθες δεν προλαβα να πάρω τηλέφωνο στην επιτροπή. Πρώτη μέρα στη δουλειά γινόταν ένας ψιλοχαμος. Εγω θα την κάνω στον κύκλο του Απριλίου.  Εσυ τώρα αν θυμάμαι καλά. Σωστα;;;

Κανονικά ότι θέμα και να υπάρχει θέλουν δυο σπερμματοδιαγραμμαΤα με διαφορά 72 ημέρες κι εμείς που κάναμε σπερμματοδιαγραμμα και βιοψία ήθελαν και άλλο όποτε να έχετε σίγουρα 2 έπεισες να είναι από διαφορετικά κέντρα και να είναι συμβεβλημένο με το εοπυυ και να σου βάλουν και σφραγίδα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σήμερα πήραμε τις απαντήσεις του άντρα μου κ δεν ήταν καλές. Έχει ασθενοζωοσπερμια κ γιατρός μας είπε κατευθείαν εξωσωματική. Αν μπορεί κάποια που έχει κάνει να μου πει τη διαδικασία. Είμαι άσχετη τελείως κ έχω αγχωθεί φουλ. Ο γιατρός μου είναι στο Αλεξάνδρας. Απλά τα χω παίξει λίγο τώρα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Καλησπέρα κορίτσι μου. και εμείς καπως έτσι με ολιγοασθενοσπερμία. Ο γιατρός δεν σας παρέπεμψε σε ουρολόγο για περαιτέρω εξετάσεις? Σας ειπε κατευθείαν για εξωσωματική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ξ προεκλαμψια από που προκύπτει; Θέλω να πω με ποιο παράγοντα το αξιολογούν κ κρίνουν αυτήν την πιθανότητα; 

Απ' ο,τι ξέρω μετράνε τις αρτηρίες της μητέρας, το βάρος της και κάτι άλλο και βγαίνει ένα ποσοστό. 

Το κακό είναι ότι αφενός ζεις με το άγχος και δε χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου, αφετέρου κανείς δε σου εγγυάται τι θα γίνει. Το σαλοσπιρ μπορεί να προκαλέσει αιμορραγία ή ακόμα και με αγωγή έχει συμβεί το.εμβρυο να πεθάνει. 

Αν έχεις τύχη, διαβαίνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...