Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα την εμπειρία σας...μετά την αποτυχημένη ΕΤ η περίοδος μου ήρθε κανονικά, σε αυτό τον κύκλο όμως έχω ήδη καθυστέρηση και από ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται να έρθει γρήγορα.... έχει τύχει σε καμία κοπέλα να αλλάξει τόσο πολύ ο κύκλος μετά από ΕΤ;;;; αυτό δεν το έπαθα ούτε στη διέγερση...!!!έχω αρχίσει και φοβάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα την εμπειρία σας...μετά την αποτυχημένη ΕΤ η περίοδος μου ήρθε κανονικά, σε αυτό τον κύκλο όμως έχω ήδη καθυστέρηση και από ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται να έρθει γρήγορα.... έχει τύχει σε καμία κοπέλα να αλλάξει τόσο πολύ ο κύκλος μετά από ΕΤ;;;; αυτό δεν το έπαθα ούτε στη διέγερση...!!!έχω αρχίσει και φοβάμαι...

Καλημέρα @Sofia35 εγω μετα απο την διεγερση αδιαθετησα 7 μερες νωριτερα μονο για 2 μερες και τωρα ειμαι στην 32η μερα του κυκλου και εχω αγχωθει! Εχω λιγα συμπτωματα περιοδου τις τελευταίες 5 μερες ενω κανονκα ποναω απο τη μεση του κυκλου. Φοβαμαι μηπως με τα φαρμακα εγινε κατι. Βεβαια επαφες ειχαμε συστηματικα αλλα αποκλειεται, τοσα χρονια προσπαθουμε τωρα θα ερθει?! Συνηθως εχω κυκλο 28 με 32 ημερων οποτε δεν θεωρω οτι εχω καθυστερηση ακομα.

Ποσες μερες καθυστερηση εχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα την εμπειρία σας...μετά την αποτυχημένη ΕΤ η περίοδος μου ήρθε κανονικά, σε αυτό τον κύκλο όμως έχω ήδη καθυστέρηση και από ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται να έρθει γρήγορα.... έχει τύχει σε καμία κοπέλα να αλλάξει τόσο πολύ ο κύκλος μετά από ΕΤ;;;; αυτό δεν το έπαθα ούτε στη διέγερση...!!!έχω αρχίσει και φοβάμαι...

Καλημέρα! Γενικά η διέγερση φέρνει ανωμαλία... εμενα ήρθε 5 μέρες νωρίτερα. Στον επόμενο κύκλο όντως άργησε, οχι πολύ αλλά άργησε. Βασικά καθυστερεί η ωορρηξία... σχεδόν όλες είχαν καθυστέρηση βασει συνηθισμένου κυκλου! Παρακολουθησες ωορρηξία; σίγουρα άργησε. Καπου διάβασα οτι κουράζεται το σώμα απο την πολλαπλή ωορρηξία της διέγερσης κ γι'αυτό μετά καθυστερεί. Όμως αν εχεις υπερβολικά μεγάλη καθυστέρηση μιλά με το γιατρό σου να είσαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια μου έχω 3 gonal 300 με ημερομηνία λήξης 8/20  απλά επειδή έχω κρατήσει ένα κουτί λόγω όγκου θα ήθελα να τις δώσω όλες μαζί για να έρθουν σωστά με παγοκύστες.....αν τις χρειαζεται καποια απο εσας θα χαρω να τις δώσω....αν όχι μετά αν ξέρετε κάποια άλλη κοπέλα που χρειάζεται επίσης!!!!!

Σου στέλνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 είμαι στον 2ο κύκλο από ΕΤ.. διέγερση έκανα Σεπτέμβριο.. μέχρι τώρα όλα οκ..τώρα τι έγινε ξαφνικά;;; είμαι 4η μέρα αλλά επειδή έχω πολλά συμπτώματα πριν την περίοδο αυτή τη στιγμή δε νιώθω τίποτα πέρα από ένα βαρύ στήθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα την εμπειρία σας...μετά την αποτυχημένη ΕΤ η περίοδος μου ήρθε κανονικά, σε αυτό τον κύκλο όμως έχω ήδη καθυστέρηση και από ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται να έρθει γρήγορα.... έχει τύχει σε καμία κοπέλα να αλλάξει τόσο πολύ ο κύκλος μετά από ΕΤ;;;; αυτό δεν το έπαθα ούτε στη διέγερση...!!!έχω αρχίσει και φοβάμαι...

Μη φοβάσαι είναι φυσιολογικό έχει συμβεί και σε μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι αρκετό καιρό μετά από διέγερση και ΕΤ τότε ο κύκλος μου ήταν μια χαρά..τώρα αλλάζει..τι να πω; έχω αρχίσει και αγχώνομαι γιατί τις γιορτές άντε βρες γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό...ότι θα περίμενα πως και πως την περίοδο ούτε το φαντάζουν...να έρθει να κάνω τις ορμόνες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια είμαι αρκετό καιρό μετά από διέγερση και ΕΤ τότε ο κύκλος μου ήταν μια χαρά..τώρα αλλάζει..τι να πω; έχω αρχίσει και αγχώνομαι γιατί τις γιορτές άντε βρες γιατρο...

μπορει να ειναι φυσιολογικο κατα καιρους εμενα μου αλλαζει ο κυκλος. Μηπως να περιμενεις λιγες μερες ακομα και να παρεις τον γιατρο? Να εισαι εγκυος παιζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια είμαι αρκετό καιρό μετά από διέγερση και ΕΤ τότε ο κύκλος μου ήταν μια χαρά..τώρα αλλάζει..τι να πω; έχω αρχίσει και αγχώνομαι γιατί τις γιορτές άντε βρες γιατρο...

Κοπέλα μου είναι μέχρι να επανέλθουν η ορμόνες στα φυσιολογικά μετά από την ετ..! Αν δεις πολύ μεγάλη θα μιλήσεις με τον ιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια είμαι αρκετό καιρό μετά από διέγερση και ΕΤ τότε ο κύκλος μου ήταν μια χαρά..τώρα αλλάζει..τι να πω; έχω αρχίσει και αγχώνομαι γιατί τις γιορτές άντε βρες γιατρο...

Σορρυ τώρα είδα οτι λες για ετ, μπερδεύτηκα! Όντως να είσαι έγκυος παίζει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό...ότι θα περίμενα πως και πως την περίοδο ούτε το φαντάζουν...να έρθει να κάνω τις ορμόνες μου!!!

Όλα θα πάνε καλά αγάπη μου Να είσαι σίγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 ποτέ δεν μου απέκλεισαν φυσιολογική εγκυμοσύνη αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο να προκύψει..για μένα μάλλον ορμονική διαταραχή μου κάνει απλά ελπίζω να θεωρείται φυσιολογικό για να μην τρέχω χριστουγεννιάτικα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@agapi82 ποτέ δεν μου απέκλεισαν φυσιολογική εγκυμοσύνη αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο να προκύψει..για μένα μάλλον ορμονική διαταραχή μου κάνει απλά ελπίζω να θεωρείται φυσιολογικό για να μην τρέχω χριστουγεννιάτικα..

 

Μακαρι να εισαι εγκυος! Εγω παρακαλαω να εχω καθυστερηση αλλα να ειμαι εγκυος! Καθε μερα ξυπναω κ λεω αλλη μια μερα χωρις περιοδο και να γινει το θαυμα γιατι κουραστηκα πια. Για την 2η προσπαθεια απο κει που ελεγα να παω τον Ιανουαριο τελικα θα το καθυστερησω για Μαρτιο ισως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 @Sofia35 εσείς γιατί έχετε πάει στην εξωσωματική; αν δλδ υπάρχει περίπτωση φυσικής ποτέ δεν ξέρεις! Εμείς στην ανεξήγητη οπότε θεωρητικά όλα είναι ανοιχτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@agapi82 @Sofia35 εσείς γιατί έχετε πάει στην εξωσωματική; αν δλδ υπάρχει περίπτωση φυσικής ποτέ δεν ξέρεις! Εμείς στην ανεξήγητη οπότε θεωρητικά όλα είναι ανοιχτά...

Πριν 1 χρονο εκανα λαπαροσκοπηση και βρηκαν συμφυσεις και ενδομητριωση. Οι εξετασεις αιματος και σπερματος ειναι πολυ καλες και στην ωοληψια πηραν μονο 2 που δεν ηταν καλη ποιοτητας οποτε δεν εγινε εμβρυομεταφορα. Η ομοκυστεινη ηταν ανεβασμενη και παιρνω φυλλικο 2 μηνες και την κατεβασα αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο για την συλληψη. Προσπαθουμε  5 χρονια χωρις να εχω μεινει ποτε εγκυος. Για φυσικη μου ειπαν μετα την υστεροσκοπηση 2016 και μετα τη λαπαροσκοπηση 2018 δλδ αναμονη πολλων χρονων χωρις αποτελεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 ξεκίνα όποτε νιώθεις εσύ έτοιμη!!!εγώ αυτό κατάλαβα τόσα χρόνια.. μόνο εσύ θα το αποφασίσεις πότε θα προχωρήσεις... οπότε Μάρτιο με το καλό!!!!

@Tokyo η αλήθεια είναι ότι μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών σταματάς να ελπίζεις..εγώ έχω 1 διαβάτη σαλπιγγα, θρομβοφιλια και ΝΚ και ο άντρας μου πολύ αδύναμο σπέρμα..αν λάβεις υπόψιν και τη δική μου ηλικία (37) η εξωσωματική ήταν μονόδρομος... αυτό που με προβληματίζει ήταν ότι πριν 8 μέρες που έκανα υπέρηχο το ενδομήτριο ήταν ήδη μεγάλο ,έτοιμο για περίοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια στη φάση της ετ μπορεί τα ουτροτζεσταν κολπικα να δημιουργούν καφε βλενα 5ημ η 6ημ....είχα χθες μια πολυ μικρη κ σήμερα το ίδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 @Sofia35 σας καταλαβαίνω απόλυτα! Εγω προσπάθησα μόλις 1,5 χρόνο (κ λιγότερο) πριν παω στην εξωσ. Το πηρα γρήγορα απόφαση λόγω ηλικίας (είμαστε στην ίδια κλάση ? )

Εμάς δεν βρέθηκε ποτέ κάτι, ούτε στο σπέρμα ούτε σε μένα αλλά ούτε κ γω βασίζομαι στη φυσική... περιμένω το Γενάρη να δω πως θα παμε κ μεις παρακατω! @Sofia35 η περίπτωση σου μου φαίνεται πιο απλή γιατί τίποτα από αυτά δεν επηρεάζει την ποιότητα ωαρίων! Θα δεις θα έχεις αποτέλεσμα σύντομα! @agapi82 μπορεί να πέσαμε σε κακό κύκλο! Είναι της ηλικιας αυτά δυστυχώς... θα τα καταφέρουμε όμως θα δείτε!

Για το ενδομήτριο κ την καθυστέρηση δεν ξερω καθόλου τι να σου πω... παρε το γιατρό μην μένεις με την αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo μακάρι όλες σύντομα με θετικές χοριακες!!! Αυτό που μου σπάει τα νεύρα είναι ότι ο κύκλος μου είναι πάντα ρυθμισμένος και αυτή τη φορά που περιμένω να πάω για εξετάσεις μου κάνει νερά....

@antzy9 είναι φυσιολογικές αυτές οι βλενες είναι από την κολπική προγεστερόνη.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Θα ήθελα την εμπειρία σας...μετά την αποτυχημένη ΕΤ η περίοδος μου ήρθε κανονικά, σε αυτό τον κύκλο όμως έχω ήδη καθυστέρηση και από ότι καταλαβαίνω δεν πρόκειται να έρθει γρήγορα.... έχει τύχει σε καμία κοπέλα να αλλάξει τόσο πολύ ο κύκλος μετά από ΕΤ;;;; αυτό δεν το έπαθα ούτε στη διέγερση...!!!έχω αρχίσει και φοβάμαι...

Κορίτσι μου γλυκό ..... είναι φυσιολογικό στο λέει η μάστερ των ετ !!!! Νομίζω ότι έχω τον μεγαλύτερο αριθμό εδώ μέσα .... 

σε συνδυασμό με τον ψυχολογικό παράγοντα ...... μαζί κάναμε την προηγούμενη Ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Κοριτσια στη φάση της ετ μπορεί τα ουτροτζεσταν κολπικα να δημιουργούν καφε βλενα 5ημ η 6ημ....είχα χθες μια πολυ μικρη κ σήμερα το ίδιο 

Ναι κορίτσι απόλυτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@agapi82 @Sofia35 σας καταλαβαίνω απόλυτα! Εγω προσπάθησα μόλις 1,5 χρόνο (κ λιγότερο) πριν παω στην εξωσ. Το πηρα γρήγορα απόφαση λόγω ηλικίας (είμαστε στην ίδια κλάση ? )

Εμάς δεν βρέθηκε ποτέ κάτι, ούτε στο σπέρμα ούτε σε μένα αλλά ούτε κ γω βασίζομαι στη φυσική... περιμένω το Γενάρη να δω πως θα παμε κ μεις παρακατω! @Sofia35 η περίπτωση σου μου φαίνεται πιο απλή γιατί τίποτα από αυτά δεν επηρεάζει την ποιότητα ωαρίων! Θα δεις θα έχεις αποτέλεσμα σύντομα! @agapi82 μπορεί να πέσαμε σε κακό κύκλο! Είναι της ηλικιας αυτά δυστυχώς... θα τα καταφέρουμε όμως θα δείτε!

Για το ενδομήτριο κ την καθυστέρηση δεν ξερω καθόλου τι να σου πω... παρε το γιατρό μην μένεις με την αγωνία!

Οι περίπτωσεις με ανεξήγητη συνήθως μένουν μόνες τους μετά την πρώτη κύησης με εξωσωματική .... το έχω δει να συμβαίνει πολλές φορές !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis μου αχ ωραία γιατί άρχισα να ανησυχώ... τελικά είμαι 4η μέρα και με βλέπω να σπάω το κοντέρ...όχι τίποτα άλλο αλλά θέλω να κάνω και εξετάσεις!!! αφού άρχισα να μιλάω στην κοιλιά μου και να λέω:τι θα γίνει θα έρθεις καμιά ώρα;;;;;? Τέτοια συζήτηση ούτε στην ΕΤ....εσύ πόσες μέρες καθυστέρησης είχες;πως είσαι τώρα;;;να ξέρεις σε σκέφτομαι πάρα πολύ!!!έχω πεισμωσει μαζί σου!!!θα τα καταφέρουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis μου αχ ωραία γιατί άρχισα να ανησυχώ... τελικά είμαι 4η μέρα και με βλέπω να σπάω το κοντέρ...όχι τίποτα άλλο αλλά θέλω να κάνω και εξετάσεις!!! αφού άρχισα να μιλάω στην κοιλιά μου και να λέω:τι θα γίνει θα έρθεις καμιά ώρα;;;;;? Τέτοια συζήτηση ούτε στην ΕΤ....εσύ πόσες μέρες καθυστέρησης είχες;πως είσαι τώρα;;;να ξέρεις σε σκέφτομαι πάρα πολύ!!!έχω πεισμωσει μαζί σου!!!θα τα καταφέρουμε!!!!

Κορίτσι μου γλυκό Εσυ που με σκέφτεσαι ποσό σε ευχαριστώ .....

είχα αγάπη κάπου 7 ... μην αγχώνεσαι καθόλου και ποτέ δεν ξέρεις .... κάνε ένα τεστ !!!

καλα είμαι αδιαθέτησα ( πολύ λίγο αίμα μόνο δυο μέρες τα κλασσικά μου ) εκανα εξετάσεις δεύτερη μέρα fsh:9,9 και ε2:30 και θα πάω 30 του μήνα για υπηρηχο .. δεν νομίζω ότι θα το προλάβουμε γιατί 3 /1 θα κάνουν τις πρώτες ωοληψιες αλλά θα το παλέψουμε ... 

εκανα ραντεβού με τον μαντουδη μετά την αποτυχία και μπυ είπε ότι πιστευει ότι θα βρούμε το καλό αυγό και θα τα καταφέρουμε ..... 

εσενα ένα θυμάμαι καλά ήταν η πρώτη αποτυχία Ε ;;;;; ποτέ προχωρας πάλι ;;;;;και εγω σε σκέφτομαι γιατί είχαμε πάρει μαζί τα κουλουράκια μας ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...