Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

οχι ρε συ νομιζω το 60 ειναι νορμαλ! ειχα την εντυπωση οτι εσυ ειχες πει πανω απο 200...

Έχω περίπου 63-70 αλλά μάλλον δικαιολογεί και την υψηλή fsh που είναι γύρω στο 12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι τα προηγούμενα χρόνια που προσπαθούσες έκανες κ εξωσωματικές; ή τώρα έκανες την πρώτη προσπάθεια (με τα δανεικά εννοώ); είχες προσπαθήσει πολλά χρόνια;

Χαχαχαχα τώρα είμαι μεγαλοκοπέλα... Το λέω και γελάω και στην πραγματικότητα... με το σύντροφο που είμαι Τώρα είμαστε τρία χρόνια μαζί και προσπαθούμε όλα αυτά τα χρόνια. Έκατσε Μία εγκυμοσύνη πέρσι το Νοέμβριο με φυσική σύλληψη η οποία παλινδρομησε. να σημειώσω ότι ένα μήνα πριν είχα κάνει υστεροσκόπηση Γιατί προετοιμαζόμουν για εξωσωματική. Αφήνουμε 2 μήνες να περάσουν μετά από αυτό και ξαναπάμε για να ξεκινήσουμε και κολλάμε με το κέντρο σε κάτι νομικά θέματα Και εμένα μου την έδωσε και έφυγα.... Σε αναζήτηση νέου γιατρού Λοιπόν φτάσαμε το Μάρτιο Αν θυμάμαι καλά και είπαμε να προχωρήσουμε με δότρια... Κάνω τον Ιούνιο την πρώτη προσπάθεια παίρνω βιοχημική κύηση προχωράω Αν θυμάμαι καλά τον Ιούλιο σε δεύτερη υστεροσκόπηση κάνουμε και βιοψία βγαίνουν όλα τέλεια και προχωράμε το Σεπτέμβριο σε νέα προσπάθεια πάλι βιοχημική. Η τρίτη προσπάθεια ήταν τώρα....  Ξέχασα να αναφέρω απλά ότι όταν ήμουν νέα πριν πάρα πολλά χρόνια είχα πάλι εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη αλλά εκεί τη διέκοψα... Για λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ άντε βρε κορίτσι μου με το καλό ..... κρατά μας ενήμερες 

Μου τελείωσαν και τα emoji Σε ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μου εφόσον έχεις κάνει εμφύτευση το σώμα σου λειτουργεί μια χαρά, οι ορμόνες σου είναι εξαιρετικές οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!!!Το νοσοκομείο που επέλεξες έχει εμπειρία στις αποβολές οπότε πίστεψέ με θα την βρουν την άκρη... είμαι σίγουρη ότι η επόμενη θα είναι η τυχερή σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Χαχαχαχα τώρα είμαι μεγαλοκοπέλα... Το λέω και γελάω και στην πραγματικότητα... με το σύντροφο που είμαι Τώρα είμαστε τρία χρόνια μαζί και προσπαθούμε όλα αυτά τα χρόνια. Έκατσε Μία εγκυμοσύνη πέρσι το Νοέμβριο με φυσική σύλληψη η οποία παλινδρομησε. να σημειώσω ότι ένα μήνα πριν είχα κάνει υστεροσκόπηση Γιατί προετοιμαζόμουν για εξωσωματική. Αφήνουμε 2 μήνες να περάσουν μετά από αυτό και ξαναπάμε για να ξεκινήσουμε και κολλάμε με το κέντρο σε κάτι νομικά θέματα Και εμένα μου την έδωσε και έφυγα.... Σε αναζήτηση νέου γιατρού Λοιπόν φτάσαμε το Μάρτιο Αν θυμάμαι καλά και είπαμε να προχωρήσουμε με δότρια... Κάνω τον Ιούνιο την πρώτη προσπάθεια παίρνω βιοχημική κύηση προχωράω Αν θυμάμαι καλά τον Ιούλιο σε δεύτερη υστεροσκόπηση κάνουμε και βιοψία βγαίνουν όλα τέλεια και προχωράμε το Σεπτέμβριο σε νέα προσπάθεια πάλι βιοχημική. Η τρίτη προσπάθεια ήταν τώρα....  Ξέχασα να αναφέρω απλά ότι όταν ήμουν νέα πριν πάρα πολλά χρόνια είχα πάλι εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη αλλά εκεί τη διέκοψα... Για λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω εδώ...

και ούτε και υπάρχει λόγος να το αναφέρεις... σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μου εφόσον έχεις κάνει εμφύτευση το σώμα σου λειτουργεί μια χαρά, οι ορμόνες σου είναι εξαιρετικές οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!!!Το νοσοκομείο που επέλεξες έχει εμπειρία στις αποβολές οπότε πίστεψέ με θα την βρουν την άκρη... είμαι σίγουρη ότι η επόμενη θα είναι η τυχερή σου!!!! 

Σευχαριστω πολύ Σοφάκι μου....τα καλύτερα έρχονται... Πάμε μαζί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

και ούτε και υπάρχει λόγος να το αναφέρεις... σου εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή! 

Μακάρι κοπέλα μου όλες να τα καταφέρουμε...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλησπέρα!! Τι κάνετε; Οπότε μπαίνω στα κλεφτα βλέπω ότι έχετε προχωρήσει σελίδεςςςς.... 

Ποια τα νέα σας; Εμείς προχωράμε, 9η εβδομάδα πλέον. Με τις αντιπηκτικες ψιλουποφερω αλλά καλά. 

Έκλεισα ραντεβού για αυχενική στις 12 εβδ. Ακριβώς, αλλά έχω ένα δίλημμα. 

Ο έδω γιατρός με βγάζει 2 μερες λιγότερο και πρότεινε να κάνω 8/9/10 Γενάρη (12+). Ο Αθηναίος συμφωνει με τους δικούς μου υπολογισμόυς και προτείνει από τέλος Δεκεμβρίου κιόλας, χωρις περιορισμό. 

Ξέρετε αν 11+5 είναι νωρις; Μήπως να αλλάξω ραντεβού;;; Το έβαλα 3/1 για να μην έχω αρχίσει δουλειά και να πάω άνετα. ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα!! Τι κάνετε; Οπότε μπαίνω στα κλεφτα βλέπω ότι έχετε προχωρήσει σελίδεςςςς.... 

Ποια τα νέα σας; Εμείς προχωράμε, 9η εβδομάδα πλέον. Με τις αντιπηκτικες ψιλουποφερω αλλά καλά. 

Έκλεισα ραντεβού για αυχενική στις 12 εβδ. Ακριβώς, αλλά έχω ένα δίλημμα. 

Ο έδω γιατρός με βγάζει 2 μερες λιγότερο και πρότεινε να κάνω 8/9/10 Γενάρη (12+). Ο Αθηναίος συμφωνει με τους δικούς μου υπολογισμόυς και προτείνει από τέλος Δεκεμβρίου κιόλας, χωρις περιορισμό. 

Ξέρετε αν 11+5 είναι νωρις; Μήπως να αλλάξω ραντεβού;;; Το έβαλα 3/1 για να μην έχω αρχίσει δουλειά και να πάω άνετα. ...

 

Κωνσταντίνα μου μπράβο κοπέλα μου... χαίρομαι που διαβάζω τα καλά νέα σου..... Σε αυτό που ρωτάς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.... ίσως κάποια άλλη κοπέλα να ξέρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα!! Τι κάνετε; Οπότε μπαίνω στα κλεφτα βλέπω ότι έχετε προχωρήσει σελίδεςςςς.... 

Ποια τα νέα σας; Εμείς προχωράμε, 9η εβδομάδα πλέον. Με τις αντιπηκτικες ψιλουποφερω αλλά καλά. 

Έκλεισα ραντεβού για αυχενική στις 12 εβδ. Ακριβώς, αλλά έχω ένα δίλημμα. 

Ο έδω γιατρός με βγάζει 2 μερες λιγότερο και πρότεινε να κάνω 8/9/10 Γενάρη (12+). Ο Αθηναίος συμφωνει με τους δικούς μου υπολογισμόυς και προτείνει από τέλος Δεκεμβρίου κιόλας, χωρις περιορισμό. 

Ξέρετε αν 11+5 είναι νωρις; Μήπως να αλλάξω ραντεβού;;; Το έβαλα 3/1 για να μην έχω αρχίσει δουλειά και να πάω άνετα. ...

 

Καθόλου νωρίς κορίτσι μου .... εγω την είχα πιο νωρίς :))) με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Taggeris μου εφόσον έχεις κάνει εμφύτευση το σώμα σου λειτουργεί μια χαρά, οι ορμόνες σου είναι εξαιρετικές οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!!!Το νοσοκομείο που επέλεξες έχει εμπειρία στις αποβολές οπότε πίστεψέ με θα την βρουν την άκρη... είμαι σίγουρη ότι η επόμενη θα είναι η τυχερή σου!!!! 

Εσυ @Sofia35 σε τι φάση είσαι ;;;; μαζί δεν είχαμε πάρει την κουλούρα μας ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ ξεκίνησα έλεγχο με το τμήμα καθεξιν αποβολών του Αλεξάνδρα για τις βιοχημικες και την παλίνδρομη κύηση τον προηγούμενο μήνα.. έκλεισα ραντεβού εκεί πήγα με όλες μας τις εξετάσεις κι εκεί μου έδωσαν να κάνω περεταιρω εξετάσεις αυτά που δεν έχω κάνει. Μου τα έγραψαν οι ίδιοι έκλεισα ραντεβού στο ανοσολογικό τμήμα και μου πήραν αίμα.... Σε 10 μέρες θα βγουν τα αποτελέσματα και οι εξετάσεις είναι δωρεάν.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου με σένα τι γίνεται πότε θα έχουμε νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου με σένα τι γίνεται πότε θα έχουμε νέα;

Σε 2 μέρες...Παρασκευή πάω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Papadakis ναι μαζί είχαμε πάει.... Παρασκευή  πάω στον γιατρό μου να συζητήσουμε, σήμερα κλείνω ραντεβού για καρυότυπο και μέσα στις γιορτές ενδοκρινολόγο και αιματολογο....αγώνας δρόμου μήπως πάω Ιανουάριο για ΕΤ...Εσύ αύριο χοριακη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kppm είπε:

Σε 2 μέρες...Παρασκευή πάω....

Καλημέρα και καλή επιτυχία εύχομαι... Είσαι στη σκέψη μας.... Έχω καλό προαίσθημα για σένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Αχ @Papadakis ναι μαζί είχαμε πάει.... Παρασκευή  πάω στον γιατρό μου να συζητήσουμε, σήμερα κλείνω ραντεβού για καρυότυπο και μέσα στις γιορτές ενδοκρινολόγο και αιματολογο....αγώνας δρόμου μήπως πάω Ιανουάριο για ΕΤ...Εσύ αύριο χοριακη;;;;

Καλημέρα Σοφία... Καρυότυπο που θα κάνεις; Πρέπει να την κάνω και εγώ αυτή την εξέταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία εύχομαι... Είσαι στη σκέψη μας.... Έχω καλό προαίσθημα για σένα

Καλημέρα!!!!!Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!Μακάρι να είναι όπως τα λες....Αύριο το μεσημεράκι θα ξέρω!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..!!! Ξανά εδώ δεν άντεξα πολύ καιρό μακριά σας.!! 
@kppm κοπέλα μου σου εύχομαι καλή και μεγάλη χοριακη.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..!!! Ξανά εδώ δεν άντεξα πολύ καιρό μακριά σας.!! 
@kppm κοπέλα μου σου εύχομαι καλή και μεγάλη χοριακη.!!! 

Καλώς ήρθες και πάλι.. όπως αισθάνεσαι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..!!! Ξανά εδώ δεν άντεξα πολύ καιρό μακριά σας.!! 
@kppm κοπέλα μου σου εύχομαι καλή και μεγάλη χοριακη.!!! 

βρε βρε καλως το κορίτσι! εύχομαι θετικά αποτελέσματα και στις 2 σας @Niki94 @kppm και φυσικά στην @Papadakis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Μετα την ΕΤ μου ηρθε η περιοδος 7 μερες νωριτερα για 2 μερες. Τωρα ειμαι στην 23η μερα και δεν εχω συμπτωματα περιοδου. Συνηθως απο την 14η μερα ποναω παντου στηθος, κοκκαλα κοιλια και τωρα τιποτα. Εσεις ειχατε μεγαλη καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπερα! Μετα την ΕΤ μου ηρθε η περιοδος 7 μερες νωριτερα για 2 μερες. Τωρα ειμαι στην 23η μερα και δεν εχω συμπτωματα περιοδου. Συνηθως απο την 14η μερα ποναω παντου στηθος, κοκκαλα κοιλια και τωρα τιποτα. Εσεις ειχατε μεγαλη καθυστερηση?

καλημέρα! και μένα ήρθε 5-6 μέρες νωρίτερα! Ο επόμενος κύκλος ήταν μεγαλύτερος κατά 2-3 μέρες απλά επειδή καθυστέρησε η ωορρηξία μου... είχα διαβάσει ότι είναι πολύ πιθανό αυτό κ μετά φτιάχνει. Σε άλλα κορίτσια έχει αργήσει πολύ περισσότερο! Νομίζω είναι φυσιολογικό μην ανησυχείς, έλεγε σε ένα άρθρο ότι οφείλεται στην κούραση του σώματος από την πολλαπλή ωορρηξία καθώς έτσι αντιλαμβάνεται την ωοληψία. Για την εξήγηση δεν ξέρω αν είναι σωστή πάντως εδώ στις περισσότερες αυτό συνέβη :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...