Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πόσο κόστισε θυμάσαι;

Δεν θυμάμαι και σίγουρα 120-150€ πρέπει να ήταν...έχουμε δώσει γενικά και ένα σκασμό λεφτά...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr η επιτροπή κ οι σφραγίδα που λεμε ειναι ακριβώς αυτό,για να παρεις φαρμακα! Πας επιτροπή, περνας κ παιρνεις φαρμακα απο φαρμακειο εοπυ δωρεαν. Να στα πει Καλύτερα ομως αλλη γιατι οπως ειπα εγω δεν ειμαι εοπυ... καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr όταν με το καλό το πάρετε απόφαση και διαλέξετε το κέντρο που θέλετε να κάνετε την εξωσωματική θα πατε και θα σας δώσουν ένα παραπεμπτικό όπου πάνω έχει όλα τα δικαιολογητικά - εξετάσεις που θα πρέπει να μαζέψετε για να περάσετε επιτροπή. Λέει ακριβώς τι θέλουν συν ότι θα σας τα ελενξουν και από το κέντρο πριν πάτε στην επιτροπή. Μόλις τα ετοιμάσετε και σας πουν και από το κέντρο ότι είστε οκ θα πάρεις και θα κλείσεις ραντεβού στην επιτροπή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexouli είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Εμενα μια ειχε αριστερά αλλα νομιζω 3 βαθμου για αυτο λεω οτι θεωρω οτι θα καταληξουμε σε εξωσωματικη. Δεν ξερω τιποτα ομως για αυτο. Που μπορει να γινει? Εξοδα? Τι φαρμακα? Εσυ πως ξεκινησες?

Το σπέρμα σε τι κατάσταση είναι από μορφολογία; του δικού μου ήταν ακέραιο αλλά πρόσεξε, στο πρώτο σπερμοδιάγραμμα ήταν γυρω στο 1.500.000. Έκανε θεραπεία με βιταμίνες και πήγε στα 3 περίπου. Μας είπε ο μικροβιολόγος από την αρχή, ενώ δεν ήταν στη δικαιοδοσία του, ότι φυσιολογική σύλληψη δε γίνεται και τελικά μας το επιβεβαίωσε και ο εξωσωματικός.

Προσπαθούσαμε 2 χρόνια μέχρι να ολοκληρωθεί και η θεραπεία του αλλά και να βγουν οι εξετάσεις για στίγμα.  Για αρχή ξεκίνησα με προγεννητικό από το γυναικολόγο μου στον οποίο δε ξαναπάτησα..Επειδή ο άντρας μου έχει στίγμα έπρεπε να κάνω και γω αλλά λόγω χαμηλής φεριτίνης δεν έβγαινε αποτέλεσμα. Ξεκίνησα αγωγή για 3 μήνες με φυλλικό και σίδηρο. Ταυτόχρονα έκανα και τη σαλπιγγογραφία για να έχουμε πλήρη εικόνα και επίσης η επιτροπή δε σε περνάει χωρίς αυτή την εξέταση. Θέλει να είναι τελευταίας 5ετίας. 

Μετά λοιπόν απηύδησα και απευθύνθηκα σε γιατρό στην Αθήνα.  Ξεκίνα λοιπόν και επισκέψου έναν γυναικολόγο εξωσωματικό. Αυτός θα σε κατευθύνει σε όλα τα παραπάνω που σου είπα. Μη τρελαίνεσαι. Και εγώ δε περίμενα να φτάσω εδώ αλλά έλα όμως που έγινε. Βήμα βήμα θα σε κατευθύνουν. Μην αγχώνεσαι πρώτα απ' όλα

Τα έξοδα τωρα.. είναι θέμα. Για προγεννητικό μόνο και σπερμοδιαγράμματα δώσαμε πολλά. Μετά η εξωσωματική είναι άλλο ένα δυνατό έξοδο. Συνολικά μου φτάνει στα 2.500 συν τα έξοδα μετακίνησης που έχω εγώ. 

Αν θες μπορώ να σου πω σε ποιον πήγα, σε προσωπικό μήνυμα αλλά ακόμα δεν έχω κάνει την εξωσωματική οπότε δε μπορώ να κρίνω. Ελπίζω να διάλεξα σωστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια εγω άλλαξα κέντρο και πήγα στον Μαντ... όπου δεν θέλει καθόλου ξάπλα .... την ζωή σου κανονικά ... έχω απλά σοκαριστεί .εαν είναι να πιάσει θα πιάσει μου είπε .... δεν ξέρω τι να πω .... για πείτε γνώμες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγω άλλαξα κέντρο και πήγα στον Μαντ... όπου δεν θέλει καθόλου ξάπλα .... την ζωή σου κανονικά ... έχω απλά σοκαριστεί .εαν είναι να πιάσει θα πιάσει μου είπε .... δεν ξέρω τι να πω .... για πείτε γνώμες 

Είναι καθαρά στην κρίση του ιατρού..!! Σε όλα αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Είναι καθαρά στην κρίση του ιατρού..!! Σε όλα αυτά 

Είναι τελείως αντίθετα με αυτα που εκανα ..... δεν το έχω ξανά ακούσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Είναι τελείως αντίθετα με αυτα που εκανα ..... δεν το έχω ξανά ακούσει 

Ήρθε η ώρα για κάτι διαφορετικό φιλενάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Ήρθε η ώρα για κάτι διαφορετικό φιλενάδα!!!

Κοριτσάκι μου γλυκό έτσι είπα και εγω μετά τις 7 αποτυχίες πρέπει να αλλάξω γιατί όπως πολύ σωστά μου είπε κι μοα φίλη μου κάθε φορά που πήγαινες περίμενες απλά την αρνητική χοριακη .... τώρα άλλαξε η ψυχολογία μου ... άλλο περιβάλλον καινούργια πράγματα ...

μου έβαλε μια βλαστοκύστη και αναμένουμε 16/12 τα αποτελσματα ..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό έτσι είπα και εγω μετά τις 7 αποτυχίες πρέπει να αλλάξω γιατί όπως πολύ σωστά μου είπε κι μοα φίλη μου κάθε φορά που πήγαινες περίμενες απλά την αρνητική χοριακη .... τώρα άλλαξε η ψυχολογία μου ... άλλο περιβάλλον καινούργια πράγματα ...

μου έβαλε μια βλαστοκύστη και αναμένουμε 16/12 τα αποτελσματα ..... 

 

Είμαστε μαζί..!!!!!! Με μια μέρα διαφορά..!Καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου πολύ σωστό αυτό που είπε η φίλη σου ποσό μεγάλο ρόλο ο ιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό έτσι είπα και εγω μετά τις 7 αποτυχίες πρέπει να αλλάξω γιατί όπως πολύ σωστά μου είπε κι μοα φίλη μου κάθε φορά που πήγαινες περίμενες απλά την αρνητική χοριακη .... τώρα άλλαξε η ψυχολογία μου ... άλλο περιβάλλον καινούργια πράγματα ...

μου έβαλε μια βλαστοκύστη και αναμένουμε 16/12 τα αποτελσματα ..... 

 

Τέλεια!!! Σκεφτόμαστε θετικά απο εδώ και πέρα....Εγώ έρχομαι Αθήνα αρχές του χρόνου για το πρώτο ραντεβού με το Τσιριγώτη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sokola4 είπε:

Τέλεια!!! Σκεφτόμαστε θετικά απο εδώ και πέρα....Εγώ έρχομαι Αθήνα αρχές του χρόνου για το πρώτο ραντεβού με το Τσιριγώτη.  

Μπράβο κορίτσι μου !! Καλή αρχή και θα πάνε όλα καλά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Είμαστε μαζί..!!!!!! Με μια μέρα διαφορά..!Καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου πολύ σωστό αυτό που είπε η φίλη σου ποσό μεγάλο ρόλο ο ιατρός 

Κόριτσι μου γλυκό με την απίστευτη δύναμη ψυχής σπυ που μόνο να υποκλιθω  μπορώ .... 

οπως είπε η @Θαύμα! σας περιμένω όλες απέναντι...... θα περάσετε σας το υπόσχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κόριτσι μου γλυκό με την απίστευτη δύναμη ψυχής σπυ που μόνο να υποκλιθω  μπορώ .... 

οπως είπε η @Θαύμα! σας περιμένω όλες απέναντι...... θα περάσετε σας το υπόσχομαι 

Από το στόμα σου και ατού θεού το αυτή..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis κορίτσι μου το πες κ το κάνες! Εχω εντυπωσιαστεί που προχωρήσατε ηδη σε μεταφορά, δλδ σου έβαλε απλά το ωάριο του.κύκλου; εύχομαι επιτέλους να είναι η τυχερή σου φίλη μου!

Πάντως όντως δίνει έναν άλλο αέρα η αλλαγή! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Papadakis κορίτσι μου το πες κ το κάνες! Εχω εντυπωσιαστεί που προχωρήσατε ηδη σε μεταφορά, δλδ σου έβαλε απλά το ωάριο του.κύκλου; εύχομαι επιτέλους να είναι η τυχερή σου φίλη μου!

Πάντως όντως δίνει έναν άλλο αέρα η αλλαγή! Καλή επιτυχία!

Το πα και το εκανα !!!! Μου είπε ότι δεν θέλει να μαζέψουμε 4 και να διαλέξουμε γιατί δεν το θεωρεί σωστά να ταλαιπωρούμαι ... μου είπε Ότι οποίο βρούμε καλό θα το βάλει !!! 

Ξεκινησα και εγω και λέω σιγά μην είναι αυτού του κύκλου .... μου το πήραν και με έπαιρνα κάθε μέρα τηλέφωνο για την εξέλιξη τους ( απίστευτη οργάνωση ) και   Σήμερα το πρωί μου λένε είναι πολύ καλή ( όχι άριστη ) και Ελάτε να το βάλουμε .... έτρεχα να αφήσω τον μικρό στην κολλητή μου .!!!!! 

Από φάρμακα τίποτα .... μόνο 2 προγεστερονη ( έπαιρνα 6 ) και ένα Σικλακουρ ( έπαιρνα 9) .... 

οδήγησα μετά μόνη μου και μόλις γύρισα από  την γιορτή του μικρού μου όπου έκλαιγα από συγκίνηση σαν χαζομάμα..... 

μου είπε ότι θέλει να κάνω την ζωή μου .... θέλει να είμαι χαρούμενη και χαλαρή και ότι ούτε από φτέρνισμα ούτε από τίποτα Δεν φεύγει ..... 

αυτα ......... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι όλα αυτό με το συνεχίζεις κανονικά με χει παραξενεψει παρά πολύ αλλά το κάνω γιατί ακολουθώ πίστα τις οδηγίες του ..... εξάλλου έχω κάνει και το καναπές κρεββάτι και το πλήρης ακινησία .... 

η Βλαστοκυστες πιάνουν μέχρι αύριο το πρωί μου είπαν ..... δεν έχω ιδέα από Βλαστοκυστες η αλήθεια είναι γιατί πάντα μου έβαζαν μοροδια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όλα αυτό με το συνεχίζεις κανονικά με χει παραξενεψει παρά πολύ αλλά το κάνω γιατί ακολουθώ πίστα τις οδηγίες του ..... εξάλλου έχω κάνει και το καναπές κρεββάτι και το πλήρης ακινησία .... 

η Βλαστοκυστες πιάνουν μέχρι αύριο το πρωί μου είπαν ..... δεν έχω ιδέα από Βλαστοκυστες η αλήθεια είναι γιατί πάντα μου έβαζαν μοροδια ....

Κορίτσι μου άστα αυτά για τους γιατρούς, εσυ δειξε πίστη στο στοχο σου κ εχεις τις ευχές όλων μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου άστα αυτά για τους γιατρούς, εσυ δειξε πίστη στο στοχο σου κ εχεις τις ευχές όλων μας!

Είμαι σίγουρη για αυτό !!!! Και την δίκη μυ όλες ....... ❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όλα αυτό με το συνεχίζεις κανονικά με χει παραξενεψει παρά πολύ αλλά το κάνω γιατί ακολουθώ πίστα τις οδηγίες του ..... εξάλλου έχω κάνει και το καναπές κρεββάτι και το πλήρης ακινησία .... 

η Βλαστοκυστες πιάνουν μέχρι αύριο το πρωί μου είπαν ..... δεν έχω ιδέα από Βλαστοκυστες η αλήθεια είναι γιατί πάντα μου έβαζαν μοροδια ....

Καλη επιτυχία σου εύχομαι! Όλα να πάνε καλά!Τι να πω.. Εντύπωση μου κάνει.. Τουλάχιστον σου είπαν να μην σηκώνεις βάρη ή τον μικρούλι σου (έχεις ένα παιδάκι κατάλαβα-να σου ζήσει)  για κανα δύο μέρες? 

Οι βλαστοκυστες έχουν καλύτερες πιθανότητες εμφυτευσης λόγω του ότι έχουν αντέξει τις διαιρεσεις των κυττάρων τους μέχρι την πεμπτη, έκτη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όλα αυτό με το συνεχίζεις κανονικά με χει παραξενεψει παρά πολύ αλλά το κάνω γιατί ακολουθώ πίστα τις οδηγίες του ..... εξάλλου έχω κάνει και το καναπές κρεββάτι και το πλήρης ακινησία .... 

η Βλαστοκυστες πιάνουν μέχρι αύριο το πρωί μου είπαν ..... δεν έχω ιδέα από Βλαστοκυστες η αλήθεια είναι γιατί πάντα μου έβαζαν μοροδια ....

Καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Καλη επιτυχία σου εύχομαι! Όλα να πάνε καλά!Τι να πω.. Εντύπωση μου κάνει.. Τουλάχιστον σου είπαν να μην σηκώνεις βάρη ή τον μικρούλι σου (έχεις ένα παιδάκι κατάλαβα-να σου ζήσει)  για κανα δύο μέρες? 

Οι βλαστοκυστες έχουν καλύτερες πιθανότητες εμφυτευσης λόγω του ότι έχουν αντέξει τις διαιρεσεις των κυττάρων τους μέχρι την πεμπτη, έκτη μέρα. 

Μου είπε όχι βάρη.... ναι έχω ένα παιδάκι !!! Και εμένα μου κάνει εντύπωση για αυτό περίμενα να δω σχόλια σας .... μια βλαστοκύστη η οποία μάλιστα Τρίτη μέρα Δνε έδειχνε και τόσο καλή και χθες έκανε πολύ καλό μοριδιο και σήμερα μια καλή βλαστοκύστη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Καλη επιτυχια!!!!

Γλυκό μου @Kokotsalo τι κανείς ;;;;;;; σε ευχαριστώ πολύ .... δεν τα παρατάω .....το θέλω πολύ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι μου είπαν τα παρακολουθούν από τον υπολογιστή και δεν τα ταράζουν !! Όποτε μάθε μέρα μου έλεγαν την εξέλιξη τους και σήμερα μας έδωσαν και ένα στικάκι με την εξέλιξη του ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...