Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ειμαι 24! Εσυ? :)

Είμαστε ίσα...!!!! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε δεν γίνεται να ξεκινήσεις πριν περιόδου. Πάντα 3η με 3η μέρα περιόδου ξεκινάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Άστο το άτιμο... Δεν βοηθάει! Καλά σου είπε, πάρε τα φάρμακα και εδώ είμαστε! Όλα θα πάνε τέλεια, θα το δεις! Και μη σε αγχώνουν καθόλου οι ενέσεις! 

Δεν σου έδωσε κάποια εναλλακτική εκτός της εξωσωματικής?! Είσαι πολύ μικρούλα! Πήρες 2η γνώμη? 

Κοιτα αυτος ειναι ο 4ος γιατρος! Ο πρωτος π ειχα παει για εναν απλο ελενχο κ παπ πριν καν ξεκινησουμς προσπαθειες με ειχε ενημερωσει για την κύστη ενδομητρίωσης οτι καποια στιγμη θα χρειαστεί χειρουργείο κ οτι οκ εαν δυσκολευτω να μεινω εγκυος κανω εξωσωματικη! Ε εμενα τοτε μ ηρθε αποτομα αυτα π μ ειπε κ πηρα αλλη μια γνωμη η οποία ηταν οτι δςν ςχω τιποτα κ οτι να προσπαθησουμε κ θα μεινω ετσι κ εγινε μετα απο ενα διαστημα π το συζητησαμε κ ξςκινησαμε τις προσπάθειες περνουσαν οι μηνες χωρις αποτελεσμα εκανα εξετασεις ορμονολογικες κ σαλπιγγογραφια! Κ απο την σαλπιγγογραφια ακομα δεν ηταβ καλες η μια διογκώμενη κ η αλλη κράτησε υγρο οκ τις βλέπει κ μ λεει ολα καλα προσπαθήστε κ το σπερμα του αντρα μ ηταν οκ! Ε μενα ελεγα δεν μπορει να κρατανε υγρο κ να μ λεει ολα καλα ξανααλλαξα γιατρο! Ο οποιος επιβαιβεωσε την ενδομητρίωση προσπαθήσαμε 2 μηνες με σερπαφαρ οβιτρελ κ τιποτα! Εκανα το χειρουργείο κ μετα αλλους 2 κύκλους σερπαφαρ οβιτρελ παλι τιποτα! 4κυκλους απλη παρακολούθηση κ τιποτα! Τελευταία φορα μ ειπς πως αν δςν πςτυχει θα κανουμε σπερματενχυση. Έτσι καποια στιγμη εβαλα να δω το βιντεο του χειρουργείο κ ειδα οτι οταν ριχνει το μπλς υγρο στις σάλπιγγες κατι δεν φαινοταν καλα να τρέχει φουσκωναν πολυ κ με το ζορι ετρεχαν! Κ ειπα να παρω και αλλη γνωμη κ ετσι μ εξηγησε με το βιντεο π είδε οτι εχω σάλπιγγικο προβλγμα! Δεν αποκλεει την φυσιολογικη συλληψη αλλα με φοβο μεγαλο για εξωμητριο! Οταν μπηκα για το χειρουργείο ο γιατρος μ μ ειπε οτι η σάλπιγγα ηταν κολλγμενη πανω σρην ωοθηκγ κ η ωοθηκη στην κοιλια κ οντως το ειδα κ εγω! Συγνωμη για το σεντονι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Είμαστε ίσα...!!!! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε δεν γίνεται να ξεκινήσεις πριν περιόδου. Πάντα 3η με 3η μέρα περιόδου ξεκινάς 

A συνομιλικη! :)

Και γιατι μ το είπε ομως? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

A συνομιλικη! :)

Και γιατι μ το είπε ομως? 

Μήπως ήθελε να πει κάτι άλλο και κατάλαβες άλλο; πριν αδιαυετισεις κάνεις έναν υπέρηχο και μετά 2η μέρα κάνεις προγεστερόνη και ε2 και τότε λένε αν θα πας σε εκείνο το κύκλο και 3η μέρα ξεκινάς ενέσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα τις ορμονολογικες μ τις εχεθ δωσει τώρα πριν ξεκινησω για την επιτροπη! Oντως διαβασα τωρα σε σιτε οτο ξεκινας η την 2η η την 21η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοιτα αυτος ειναι ο 4ος γιατρος! Ο πρωτος π ειχα παει για εναν απλο ελενχο κ παπ πριν καν ξεκινησουμς προσπαθειες με ειχε ενημερωσει για την κύστη ενδομητρίωσης οτι καποια στιγμη θα χρειαστεί χειρουργείο κ οτι οκ εαν δυσκολευτω να μεινω εγκυος κανω εξωσωματικη! Ε εμενα τοτε μ ηρθε αποτομα αυτα π μ ειπε κ πηρα αλλη μια γνωμη η οποία ηταν οτι δςν ςχω τιποτα κ οτι να προσπαθησουμε κ θα μεινω ετσι κ εγινε μετα απο ενα διαστημα π το συζητησαμε κ ξςκινησαμε τις προσπάθειες περνουσαν οι μηνες χωρις αποτελεσμα εκανα εξετασεις ορμονολογικες κ σαλπιγγογραφια! Κ απο την σαλπιγγογραφια ακομα δεν ηταβ καλες η μια διογκώμενη κ η αλλη κράτησε υγρο οκ τις βλέπει κ μ λεει ολα καλα προσπαθήστε κ το σπερμα του αντρα μ ηταν οκ! Ε μενα ελεγα δεν μπορει να κρατανε υγρο κ να μ λεει ολα καλα ξανααλλαξα γιατρο! Ο οποιος επιβαιβεωσε την ενδομητρίωση προσπαθήσαμε 2 μηνες με σερπαφαρ οβιτρελ κ τιποτα! Εκανα το χειρουργείο κ μετα αλλους 2 κύκλους σερπαφαρ οβιτρελ παλι τιποτα! 4κυκλους απλη παρακολούθηση κ τιποτα! Τελευταία φορα μ ειπς πως αν δςν πςτυχει θα κανουμε σπερματενχυση. Έτσι καποια στιγμη εβαλα να δω το βιντεο του χειρουργείο κ ειδα οτι οταν ριχνει το μπλς υγρο στις σάλπιγγες κατι δεν φαινοταν καλα να τρέχει φουσκωναν πολυ κ με το ζορι ετρεχαν! Κ ειπα να παρω και αλλη γνωμη κ ετσι μ εξηγησε με το βιντεο π είδε οτι εχω σάλπιγγικο προβλγμα! Δεν αποκλεει την φυσιολογικη συλληψη αλλα με φοβο μεγαλο για εξωμητριο! Οταν μπηκα για το χειρουργείο ο γιατρος μ μ ειπε οτι η σάλπιγγα ηταν κολλγμενη πανω σρην ωοθηκγ κ η ωοθηκη στην κοιλια κ οντως το ειδα κ εγω! Συγνωμη για το σεντονι :P

Βρε κοριτσάκι μου... Τι να πω... Είναι να μη σου τύχει... Τουλάχιστον εύχομαι με την εξωσωματική να μη συναντήσεις κανένα πρόβλημα!!! Πάντως μη σκέφτεσαι από τώρα το μετά για μένα! Μάζεψε τα χαρτιά σου, κλείσε το ραντεβού με την επιτροπή και μετά μια μια οι απορίες θα σου λυθούν! Πάντως δεν έχω ακούσει ξανά να ξεκινάνε τόσο νωρίς διέγερση. Αν κάποια άλλη κοπέλα γνωρίζει ίσως σε βοηθήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Εμενα τις ορμονολογικες μ τις εχεθ δωσει τώρα πριν ξεκινησω για την επιτροπη! Oντως διαβασα τωρα σε σιτε οτο ξεκινας η την 2η η την 21η

Οι ορμονολογικές χρειάζονται για την επιτροπή, ίσως γι αυτό στις έγραψε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Εμενα τις ορμονολογικες μ τις εχεθ δωσει τώρα πριν ξεκινησω για την επιτροπη! Oντως διαβασα τωρα σε σιτε οτο ξεκινας η την 2η η την 21η

Κι εγώ έχω κάνει απλά πρέπει να ξανά γίνει η προγεστερόνη και θ ε2 μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Οι ορμονολογικές χρειάζονται για την επιτροπή, ίσως γι αυτό στις έγραψε. 

Ναι γιαυτο! Να σ πω την αλήθεια ναι να παεω πρωτα τα φαρμακα κ μετα βλεπουμε! Το μεγαλυτερο ανχος για μενα ειναι το τι θα πω στ δουλεια ειναι κ αρκετες οι μερες! Αλλα πρωτα ο Θεος θα το δουμε οταν ερθει η ωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κι εγώ έχω κάνει απλά πρέπει να ξανά γίνει η προγεστερόνη και θ ε2 μόνο 

Α ναι? Δεν ξερω λογικα αργοτερα θα μ τα πει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Α ναι? Δεν ξερω λογικα αργοτερα θα μ τα πει! 

Μόλις πάρεις τα φάρμακα θα σου πουν και την διαδικασία εμένα μου τα είπε όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι γιαυτο! Να σ πω την αλήθεια ναι να παεω πρωτα τα φαρμακα κ μετα βλεπουμε! Το μεγαλυτερο ανχος για μενα ειναι το τι θα πω στ δουλεια ειναι κ αρκετες οι μερες! Αλλα πρωτα ο Θεος θα το δουμε οταν ερθει η ωρα! 

Αν δεν θες να μαθευτεί στη δουλειά, βρες έναν άλλο γιατρό να σου γράψει αναρρωτική για κάτι άλλο. Κάτι θα σκεφτείς! Έναν ορθοπεδικό ή παθολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Αν δεν θες να μαθευτεί στη δουλειά, βρες έναν άλλο γιατρό να σου γράψει αναρρωτική για κάτι άλλο. Κάτι θα σκεφτείς! Έναν ορθοπεδικό ή παθολόγο 

Ναι αλλα δεν ειναι λιγο διακεκομενες οι μερες? Δηλαδη πας για τους υπςρυχους καθε μερα? Μετα ειναι 1 μερα στην ωολληψια κ μετα είναι η εμβρυομεταφορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Ναι αλλα δεν ειναι λιγο διακεκομενες οι μερες? Δηλαδη πας για τους υπςρυχους καθε μερα? Μετα ειναι 1 μερα στην ωολληψια κ μετα είναι η εμβρυομεταφορα! 

Λογικά μετά την ωοληψία μπορείς να πας για δουλειά. Μόνο την ίδια μέρα νομίζω ότι δεν κάνει κι αυτό λόγω της νάρκωσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Ναι αλλα δεν ειναι λιγο διακεκομενες οι μερες? Δηλαδη πας για τους υπςρυχους καθε μερα? Μετα ειναι 1 μερα στην ωολληψια κ μετα είναι η εμβρυομεταφορα! 

Σε εμένα ήταν διακεκομμένες...οπότε την επόμενη μέρα από την ωοληψια πήγα για δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι αλλα δεν ειναι λιγο διακεκομενες οι μερες? Δηλαδη πας για τους υπςρυχους καθε μερα? Μετα ειναι 1 μερα στην ωολληψια κ μετα είναι η εμβρυομεταφορα! 

Δεν πας κάθε μέρα ανά 2 μερες μπορείς να πας και απόγευμα..Δεν είναι απαραίτητο πρωι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

@Liveloula88 @Geo2009 αυτο εχω διαβασει κ εγω οτι την μερα της ωολληψιας δεν πας αλλα την επομενη μπορεις κανονικα

Ναι την ίδια δε πας...εγώ ήθελα να πάω αλλά δε με άφησαν...? ούτε να οδηγήσεις δε σε αφήνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Δεν πας κάθε μέρα ανά 2 μερες μπορείς να πας και απόγευμα..Δεν είναι απαραίτητο πρωι

Εγώ είχα πάει 3 μέρες συνεχόμενα.λογικά ο κάθε γιατρός ή το κάθε κέντρο κάνει τα δικά του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι μ σας ςχω ζαλισει κοριτσια χαχα κ ακομη δεν εχει ερθει η ωρα! Φανταζεσται με το καλο να ερθει? Χαχα σας ευχαριστω πολυ ολε; για τις απαντησεις! Ειναι στο γιατρο φυσικά! Κ εχουν να πεσουν δικαιολογιες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Εγώ είχα πάει 3 μέρες συνεχόμενα.λογικά ο κάθε γιατρός ή το κάθε κέντρο κάνει τα δικά του...

Καλά ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...