Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Ασυναρτησίες.... Ίσως φταίει το πού πάει και εμφυτεύεται το έμβρυο ίσως φταίνε και τα έμβρυα κανείς δεν ξέρει.... Ας γίνει ένα θαύμα αυτή τη φορά να έρθει για να κάτσει...

Στο εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Τι ν πω ρε κορίτσια ότι πει ο θεός το καλύτερο ν γίνει κ εγώ δεν ήθελα αλλά έχω αυτή την τιμή τι να κάνω κ δεν Μ φτάνει όλο αυτό Μ πριστηκε κ το στήθος κ φοβάμαι ακόμα ποιο πολύ

Με το καλό κόριτσι μου γλυκό !!! Ποτέ με το καλό κανείς χοριακη ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

με το καλό και εσύ.. ουφφφ σε θυμάμαι.. Μαζεύεις έμβρυα και εχεις κάνει πολλές ΕΤ.
Ευχομαι να σου πετύχει αυτή τη φορά! πραγματικά!!! 

Πως να μην με θυμάμαι ..... έχω κάνει άπειρους φυσικούς και 7 ετ ... Πέμπτη πάω για χοριακη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Πως να μην με θυμάμαι ..... έχω κάνει άπειρους φυσικούς και 7 ετ ... Πέμπτη πάω για χοριακη ....

Ευχομαι θετικη τριψηφια χοριακουλα! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Με το καλό κόριτσι μου γλυκό !!! Ποτέ με το καλό κανείς χοριακη ;;;;

Σευχαριστω πολύ τα καλύτερα κ σε σένα εύχομαι θ πάω την Παρασκευή εύχομαι ν μην είναι νωρίς μεταφορά έκανα στις 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πως να μην με θυμάμαι ..... έχω κάνει άπειρους φυσικούς και 7 ετ ... Πέμπτη πάω για χοριακη ....

Καλή επιτυχία κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

@Papadakis @Sugarmam καλά θετικά αποτελέσματα κορίτσια!

Ευχαριστούμε πολύ τα καλύτερα σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πως να μην με θυμάμαι ..... έχω κάνει άπειρους φυσικούς και 7 ετ ... Πέμπτη πάω για χοριακη ....

Μια ωραία χοριακη από καρδιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2019 at 1:56 ΜΜ, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα θα πας σε 2 διαγνωστικά κέντρα που να είναι συμβεβλημένοι με το εοπυυ κάπου στα 30 με 50€ θα πληρώσεις εκτός αν στα γράφουν επίσης θέλουν να είναι από διαφορετικά και με 74 μέρες διάφορα πιο λίγο δεν το δέχονται εκτός αν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα σπέρματος.. Δεν είναι τίποτα μετά με τα αποτελέσματα θα ζητήσεις να έχει της σφραγίδες μια του εοπυυ και μια τα αναλυτικά στοιχια του ιατρου που έβγαλε τα αποτελέσματα...!!! Ότι θες ρωτάμε.. 

μπορείς να μου πεις αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά αν υπάρχει λόγος που η επιτροπή θα σε κόψει; εγώ για παράδειγμα έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος και οδεύω για τα 44...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πως να μην με θυμάμαι ..... έχω κάνει άπειρους φυσικούς και 7 ετ ... Πέμπτη πάω για χοριακη ....

Με το καλό! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Έχεις πόνους περιόδου; Εγώ διαρκως. Είμαι σίγουρη πως θα αδιαθέτησω πριν τη χοριακη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

μπορείς να μου πεις αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά αν υπάρχει λόγος που η επιτροπή θα σε κόψει; εγώ για παράδειγμα έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος και οδεύω για τα 44...

Δεν υπάρχει λόγος να σε κόψουν αν όλα τα χαρτιά σου είναι σωστά. Είναι λίγο ψείρες ως προς τις σφραγίδες κλπ.

Σκέψου ότι σε μας το πρώτο σπερμοδιαγραμμα,το οποίο όταν έγινε δεν είχαμε σκοπό την εξωσωμά τικη,ξαναγύρισα μετά από 3 μήνες στο μικρό βιολογικό να μου βάλουν την μεγάλη σφραγίδα που λέει συμβεμβλημενο με εοππυ.

Αυτό που είχα ακούσει και φοβόμουν είναι ότι πολλές τις παραπέμπουν σε σπερματεγχυση πρώτα. Η γιατρός μου είπε ότι λόγω της ηλικίας μου δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνουν. 

Την Δευτέρα περνάω, τα έχω διπλό τσεκάρει όλα και πάλι όμως έχω άγχος. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πως να μην με θυμάμαι ..... έχω κάνει άπειρους φυσικούς και 7 ετ ... Πέμπτη πάω για χοριακη ....

Από καρδιάς σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Δεν υπάρχει λόγος να σε κόψουν αν όλα τα χαρτιά σου είναι σωστά. Είναι λίγο ψείρες ως προς τις σφραγίδες κλπ.

Σκέψου ότι σε μας το πρώτο σπερμοδιαγραμμα,το οποίο όταν έγινε δεν είχαμε σκοπό την εξωσωμά τικη,ξαναγύρισα μετά από 3 μήνες στο μικρό βιολογικό να μου βάλουν την μεγάλη σφραγίδα που λέει συμβεμβλημενο με εοππυ.

Αυτό που είχα ακούσει και φοβόμουν είναι ότι πολλές τις παραπέμπουν σε σπερματεγχυση πρώτα. Η γιατρός μου είπε ότι λόγω της ηλικίας μου δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνουν. 

Την Δευτέρα περνάω, τα έχω διπλό τσεκάρει όλα και πάλι όμως έχω άγχος. 

 

Μου φαίνεται αστείο να με παραπέμψουν για σπερματέγχυση στα 44.... Ωστόσο θα μου κάνεις τη χάρη όταν περάσεις να με ενημερώσεις αναλυτικά; Σε ποια επιτροπή θα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πως να μην με θυμάμαι ..... έχω κάνει άπειρους φυσικούς και 7 ετ ... Πέμπτη πάω για χοριακη ....

Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα αύριο κορίτσι μου, η χοριακή σου να είναι στα ύψη!!! Άντε να παίρνουμε και εμείς δύναμη! Περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

μπορείς να μου πεις αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά αν υπάρχει λόγος που η επιτροπή θα σε κόψει; εγώ για παράδειγμα έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα δεν υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος και οδεύω για τα 44...

Δλδ τι ακριβός να σου πω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μου φαίνεται αστείο να με παραπέμψουν για σπερματέγχυση στα 44.... Ωστόσο θα μου κάνεις τη χάρη όταν περάσεις να με ενημερώσεις αναλυτικά; Σε ποια επιτροπή θα πας;

Και λόγω ηλικίας πιστεύω δεν θα σ κόψουν η σπερματεγχυση πιστεύω είναι μέχρι τα 35 μια χαρά θα σε περάσουν!!!μόνο τις σφραγίδες να προσέξεις και πάλι αν κάτι σου λείπει θα το πας μετά δεν σε κόβουν εμένα τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη έτσι μου είπαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Για ποιο λόγο μπορεί η επιτροπή να σε κόψει; 

re συ δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο... ακόμα και την ηλικία που λες εφόσον το όριο είναι τα 50 γιατί να σε κόψει στα 44; Θα σε έκοβε μόνο αν για κάποιο λόγο θεωρείται αδύνατο, όμως στη δική σας περίπτωση δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη! Έχεις πολύ καλές ορμόνες για να κοπείς... Γενικά όσες κοπέλες έχω ακούσει ή διαβάσει σε φόρουμ καμία ποτέ δεν κόπηκε! 

Πότε θα πας στην εμβρυομεταφορά; σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Δεν υπάρχει λόγος να σε κόψουν αν όλα τα χαρτιά σου είναι σωστά. Είναι λίγο ψείρες ως προς τις σφραγίδες κλπ.

Σκέψου ότι σε μας το πρώτο σπερμοδιαγραμμα,το οποίο όταν έγινε δεν είχαμε σκοπό την εξωσωμά τικη,ξαναγύρισα μετά από 3 μήνες στο μικρό βιολογικό να μου βάλουν την μεγάλη σφραγίδα που λέει συμβεμβλημενο με εοππυ.

Αυτό που είχα ακούσει και φοβόμουν είναι ότι πολλές τις παραπέμπουν σε σπερματεγχυση πρώτα. Η γιατρός μου είπε ότι λόγω της ηλικίας μου δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνουν. 

Την Δευτέρα περνάω, τα έχω διπλό τσεκάρει όλα και πάλι όμως έχω άγχος. 

 

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo λογικά αν επιβιώσουν τα έμβρυα από την απόψυξη και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες εμβρυομεταφορά θα έχω από τις 26 έως τις 29 Νοεμβρίου. Αυτή είναι η τρίτη και τελευταία προσπάθεια με δανεικά ωάρια. μετά θα κοιτάξω να περάσω επιτροπή ώστε να μπορέσω να πάρω τα φάρμακα να κάνω προσπάθεια με δικά μου. Έχω ξεκινήσει και μαζεύω κάποιες εξετάσεις που απαιτούνται από τώρα για να μη χάνω χρόνο όπως για παράδειγμα το σπερμοδιάγραμμα που πρέπει να απέχει από το άλλο 75 μέρες. Θα κάνουμε ένα τώρα και αν αποτύχει αυτή η προσπάθεια Σε δύο μήνες άλλο ένα. Επίσης θα πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφία εκ νέου γιατί αυτή που είχα έληξε τον Ιούλιο. επίσης επειδή δεν είμαι παντρεμένη μήπως κάποια ξέρει να μου πει τι συμβολαιογραφική πράξη απαιτείται από την επιτροπή; Πού θα βρω ένα πρότυπο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Μου φαίνεται αστείο να με παραπέμψουν για σπερματέγχυση στα 44.... Ωστόσο θα μου κάνεις τη χάρη όταν περάσεις να με ενημερώσεις αναλυτικά; Σε ποια επιτροπή θα πας;

Μαρούσι. Εννοείται θα γράψω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

@Tokyo λογικά αν επιβιώσουν τα έμβρυα από την απόψυξη και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες εμβρυομεταφορά θα έχω από τις 26 έως τις 29 Νοεμβρίου. Αυτή είναι η τρίτη και τελευταία προσπάθεια με δανεικά ωάρια. μετά θα κοιτάξω να περάσω επιτροπή ώστε να μπορέσω να πάρω τα φάρμακα να κάνω προσπάθεια με δικά μου. Έχω ξεκινήσει και μαζεύω κάποιες εξετάσεις που απαιτούνται από τώρα για να μη χάνω χρόνο όπως για παράδειγμα το σπερμοδιάγραμμα που πρέπει να απέχει από το άλλο 75 μέρες. Θα κάνουμε ένα τώρα και αν αποτύχει αυτή η προσπάθεια Σε δύο μήνες άλλο ένα. Επίσης θα πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφία εκ νέου γιατί αυτή που είχα έληξε τον Ιούλιο. επίσης επειδή δεν είμαι παντρεμένη μήπως κάποια ξέρει να μου πει τι συμβολαιογραφική πράξη απαιτείται από την επιτροπή; Πού θα βρω ένα πρότυπο;

Εδώ εγώ και πάλι και μεις με συμβολαιογραφική παμε

Θες να μου στείλεις σε μνμ το μεηλ σου να την πρωοθησω? 

Μου έδωσαν πρότυπο από το Ιασω.Έφτιαξα 2 αντίγραφα το ένα κράτησε το κεντρο και το άλλο πάει για επιτροπή 

Αφού όμως ήδη έχεις κάνει προσπάθεια δεν θα σας ζήτησαν από το κέντρο συμβολαιογραφική? Το ίδιο κειμενο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

@Tokyo λογικά αν επιβιώσουν τα έμβρυα από την απόψυξη και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες εμβρυομεταφορά θα έχω από τις 26 έως τις 29 Νοεμβρίου. Αυτή είναι η τρίτη και τελευταία προσπάθεια με δανεικά ωάρια. μετά θα κοιτάξω να περάσω επιτροπή ώστε να μπορέσω να πάρω τα φάρμακα να κάνω προσπάθεια με δικά μου. Έχω ξεκινήσει και μαζεύω κάποιες εξετάσεις που απαιτούνται από τώρα για να μη χάνω χρόνο όπως για παράδειγμα το σπερμοδιάγραμμα που πρέπει να απέχει από το άλλο 75 μέρες. Θα κάνουμε ένα τώρα και αν αποτύχει αυτή η προσπάθεια Σε δύο μήνες άλλο ένα. Επίσης θα πρέπει να κάνω σαλπιγγογραφία εκ νέου γιατί αυτή που είχα έληξε τον Ιούλιο. επίσης επειδή δεν είμαι παντρεμένη μήπως κάποια ξέρει να μου πει τι συμβολαιογραφική πράξη απαιτείται από την επιτροπή; Πού θα βρω ένα πρότυπο;

κοιτα σε ποσοστό 95% επιβιώνουν, δεν ξέρω αν θα φτάσουν όμως βλαστοκύστες, αυτό είναι νομίζω μικρότερο ποσοστό... καλύτερα να το δεις με το γιατρό σου αλλά αν είσαι σίγουρη για την απόφαση σου άφησε τα να προχωρήσουν... καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Για ποιο λόγο μπορεί η επιτροπή να σε κόψει; 

Αν δεν έχεις σωστα τα χαρτιά αν λείπει κάτι αν δεν είναι το σπερμματοδιαγραμμα αν δεν έχει διαφορά της μέρες που θέλει κα αλλά επίσης αν δεν έχεις θέμα κάποιο σοβαρό μπορεί να σου δώσουν ορμόνες για σπερμματεγχυση από την στιγμή που δεν έχετε κάποιο θέμα.. Δεν υπάρχει ό,τι ο ηλικιας για την σπερμματεγχυση μέσο επιτροπής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...