Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Σε ευχαριστώ και σε σένα!

3 μέρες εσωκλειστη στο σπίτι...Καναπέ, κρεβάτι, κουζίνα και μπαλκόνι...Προσοχή με τις σκάλες κ μετά να μη κουράζομαι...

Πώς είσαι;

Καλα ειμαι κοπελα μ εδω εγω σημερα 4η μερα σπιτι ειμαι ξαπλα σημερα σηκωθηκα αρκετες φορες καθησα κιολλας! Αυριο λεω να βγω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλα ειμαι κοπελα μ εδω εγω σημερα 4η μερα σπιτι ειμαι ξαπλα σημερα σηκωθηκα αρκετες φορες καθησα κιολλας! Αυριο λεω να βγω λιγο

Να βγεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημερααα! Καλα ειμαι λιβελουλα μου! Εσυ? 

Καλά και εγώ!Ήπια τα χαπάκια μου ,έφαγα το πρωινό μου και τώρα χαλαρώνω από την χαλάρωση...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς ενημέρωση σας κορίτσια σχετικά με την αδεια που δικαιούμαστε βασει νόμου μετα την εμβρυομεταφορά:

ΝΟΜΟΣ 3528/2007, αρθρο 50, παραγραφος 8

Με τις τελευταίες αλλαγές από το Νόμο 4623/2019

8. Στις υπαλλήλους στις οποίες εφαρμόζονται μέθοδοι ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής του ν. 3305/2005 (Α΄ 17) χορηγείται άδεια επτά (7) εργάσιμων ημερών με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση του θεράποντος ιατρού και του διευθυντή μονάδας ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (Μ.Ι.Υ.Α.).

** Σας στέλνω και το link: https://www.kodiko.gr/nomologia/document_navigation/152582/nomos-3528-2007

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλά και εγώ!Ήπια τα χαπάκια μου ,έφαγα το πρωινό μου και τώρα χαλαρώνω από την χαλάρωση...??

Χαχαχα ασε τοσες μερες απο την χαλαρωση χαλαρωνω! Τι παιρνεις εσυ απο χαπια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Χαχαχα ασε τοσες μερες απο την χαλαρωση χαλαρωνω! Τι παιρνεις εσυ απο χαπια? 

9 σικλακουρ, 3 ουτροτζεσταν από το στόμα, 3 κολπικά και innohep. Εσύ;

Βγήκες σήμερα βολτούλα ή το απόγευμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

9 σικλακουρ, 3 ουτροτζεσταν από το στόμα, 3 κολπικά και innohep. Εσύ;

Βγήκες σήμερα βολτούλα ή το απόγευμα;

Εγω παιρνω 2 cyclacur 2 utrogestan 1 prolutex ενεση 1 iofolen και 2prezolon κορτιζόνη! 

Οχι μαλλον το απόγευμα λεω! Αλλα φοβαμαι απο την αλλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Σήμερα πήρα τις ορμόνες μου για να δούμε μήπως κάνω έμβρυομεταφορα αυτό το μήνα... είμαι στην 5 μέρα του κύκλου μου ,ο οποίος έχει γίνει κουβάρι, και μου έβγαλε  προγεστερόνη 0,44 ενω την Παρασκευή είχα 1,57 και οιστραδιόλη 23,14 ενώ την Παρασκευή 26,76.τωρα αυτη η μεγάλη πτώση  είναι καλή ή κακή;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Εγω παιρνω 2 cyclacur 2 utrogestan 1 prolutex ενεση 1 iofolen και 2prezolon κορτιζόνη! 

Οχι μαλλον το απόγευμα λεω! Αλλα φοβαμαι απο την αλλη! 

Να πας σιγά-σιγά θα κάνει καλό στην ψυχολογία σου! Εγώ, μάλλον, την Παρασκευή θα πάω για δουλειά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Σήμερα πήρα τις ορμόνες μου για να δούμε μήπως κάνω έμβρυομεταφορα αυτό το μήνα... είμαι στην 5 μέρα του κύκλου μου ,ο οποίος έχει γίνει κουβάρι, και μου έβγαλε  προγεστερόνη 0,44 ενω την Παρασκευή είχα 1,57 και οιστραδιόλη 23,14 ενώ την Παρασκευή 26,76.τωρα αυτη η μεγάλη πτώση  είναι καλή ή κακή;;;

Καλησπέρα!Με το καλό να δεχτείς τα εμβρυάκια σου!

Εγώ δεν γνωρίζω να σου πω αν είναι καλή ή όχι.Ο γιατρός τι λέει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που περιμένουν.

Εγώ πήγα να ξεκινήσω τη δεύτερη προσπάθεια με φυσικούς κύκλους όμως ο Σεπτέμβρης κ σχεδόν όλος ο Οκτώβρης χάθηκαν λόγω μίας κύστης.Την εβδομάδα που μας έρχεται θα πάω για υπέρηχο να δούμε εάν έφυγε η κύστη κ εάν υπάρχει ωοθυλάκιο. Φοβάμαι μήπως δεν δει ωοθυλάκιο κ με έχει πάρει πολύ από κάτω. Φοβάμαι μην δεν τα καταφέρω να φθάσω σε έμβρυο μεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mydream είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που περιμένουν.

Εγώ πήγα να ξεκινήσω τη δεύτερη προσπάθεια με φυσικούς κύκλους όμως ο Σεπτέμβρης κ σχεδόν όλος ο Οκτώβρης χάθηκαν λόγω μίας κύστης.Την εβδομάδα που μας έρχεται θα πάω για υπέρηχο να δούμε εάν έφυγε η κύστη κ εάν υπάρχει ωοθυλάκιο. Φοβάμαι μήπως δεν δει ωοθυλάκιο κ με έχει πάρει πολύ από κάτω. Φοβάμαι μην δεν τα καταφέρω να φθάσω σε έμβρυο μεταφορά.

Καλησπέρα και σε ευχαριστούμε!

Να μη σε παίρνει από κάτω και να σκέφτεσαι θετικά.Όλα για κάποιο λόγο γίνονται, θα δεις,θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Βγηκα λιγο κοριτσια! Πηγα για ενα χυμο χαχα! Και ξαπλα παλι! 

Μπράβο!Καλά έκανες!Πώς τα πέρασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Βγηκα λιγο κοριτσια! Πηγα για ενα χυμο χαχα! Και ξαπλα παλι! 

Καλά έκανες κοπέλα μου..

 

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξεκινάω!!!! Με 4 cyclacur για αρχή και σε 15 μέρες βλέπουμε....

@Mydream κοπέλα μου μη σε παίρνει καθόλου από κάτω να δεις που θα πάνε όλα καλά με ηρεμία!!!εγώ πριν 4 μέρες είχα τον κύκλο σχεδόν ξεγραμμενο και ξαφνικά επανήλθα...το σώμα μας θέλει το χρόνο του αλλά στο τέλος όλα καλά! Ελπίζω να δείτε ένα μεγάλο ωοθηλακιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Μπράβο!Καλά έκανες!Πώς τα πέρασες;

Ωραια κοριτσι μ! Εφυγε κ αυτη η μερα! Αυτο σκεφτομαι συνεχεια! Πως περνανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια ξεκινάω!!!! Με 4 cyclacur για αρχή και σε 15 μέρες βλέπουμε....

@Mydream κοπέλα μου μη σε παίρνει καθόλου από κάτω να δεις που θα πάνε όλα καλά με ηρεμία!!!εγώ πριν 4 μέρες είχα τον κύκλο σχεδόν ξεγραμμενο και ξαφνικά επανήλθα...το σώμα μας θέλει το χρόνο του αλλά στο τέλος όλα καλά! Ελπίζω να δείτε ένα μεγάλο ωοθηλακιο!!!

Καλή αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια ξεκινάω!!!! Με 4 cyclacur για αρχή και σε 15 μέρες βλέπουμε....

@Mydream κοπέλα μου μη σε παίρνει καθόλου από κάτω να δεις που θα πάνε όλα καλά με ηρεμία!!!εγώ πριν 4 μέρες είχα τον κύκλο σχεδόν ξεγραμμενο και ξαφνικά επανήλθα...το σώμα μας θέλει το χρόνο του αλλά στο τέλος όλα καλά! Ελπίζω να δείτε ένα μεγάλο ωοθηλακιο!!!

Καλή αρχή...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...