Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

@Karamela! Θρίαμβος με 15!!!!! Καλή γονιμοποιηση τώρα!!!!

@Taggeris προσπάθησε να μην αγχώνεσαι.. λίγες μέρες μείνανε να δεις που όλα θα πάνε καλά..!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

@Karamela! Θρίαμβος με 15!!!!! Καλή γονιμοποιηση τώρα!!!!

@Taggeris προσπάθησε να μην αγχώνεσαι.. λίγες μέρες μείνανε να δεις που όλα θα πάνε καλά..!!!!!

Σοφάκι μου.... 3 μερούλες μου μείνανε. Ελπίζω τα εμβρυάκια μου να έχουν γατνζωθει γερά κι ας με ταλαιπωρούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σοφάκι μου.... 3 μερούλες μου μείνανε. Ελπίζω τα εμβρυάκια μου να έχουν γατνζωθει γερά κι ας με ταλαιπωρούν...

Ελπίζω να κρατηθείς και να μην κάνεις άλλο τεστ νωρίτερα! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Ελπίζω να κρατηθείς και να μην κάνεις άλλο τεστ νωρίτερα! ??????

Όχι άσε... τέρμα τα τέστ... Περισσότερα άγχος μου φέρνουν και αξιόπιστα δεν είναι κιόλας.... Μην τρελαθώ τζάμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Όχι άσε... τέρμα τα τέστ... Περισσότερα άγχος μου φέρνουν και αξιόπιστα δεν είναι κιόλας.... Μην τρελαθώ τζάμπα..

Α, μπράβο! Συμφωνώ απόλυτα! Τι είναι 3 μερούλες? Τίποτα! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Silver26 είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου !είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum και πραγματικά σας συγχαίρω για την αισιοδοξία σας. Εγώ το Σάββατο πήρα την μηδενική μου χοριακη και παλεύω με μια τρομερή δυσμηνοροια από εκεί και έπειτα και μια ψύχωση ανάλυσης του τι δεν έκανα σωστά.οι ορμόνες επηρέασαν την ψυχολογία σας; 

3 φορες εχω παρει αρνητικη χοριακη μετα απο εμβρυομεταφορα οποτε σιγουρα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις. 

Οι ορμονες σιγουρα επιρρεαζουν την ψυχολογια αλλα και το αρνητικο αποτελεσμα απο μονο του δεν ειναι και λιγο... 

Αυτη την  αναλυση του τι μπορει να εχω κανει λαθος τη ξερω καλα, ειδικα στις δυο πρωτες βασανιζομουν απο τυψεις. Τελικα συνειδητοποιησα οτι ειναι λαθος να κατηγορω τον εαυτο μου. Δεν εκανες τιποτα λαθος, δυστυχως η εμφυτευση δεν ειναι στο χερι μας. 

Δωσε χρονο στον εαυτο σου, θα δεις σιγα σιγα πως θα παρεις κουραγιο για να συνεχισεις δυναμικα παρακατω! 

Keep going και μη μασας! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Silver26 είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου !είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum και πραγματικά σας συγχαίρω για την αισιοδοξία σας. Εγώ το Σάββατο πήρα την μηδενική μου χοριακη και παλεύω με μια τρομερή δυσμηνοροια από εκεί και έπειτα και μια ψύχωση ανάλυσης του τι δεν έκανα σωστά.οι ορμόνες επηρέασαν την ψυχολογία σας; 

Αγαπούλα μου μην σκέφτεσαι έτσι! Σίγουρα δεν φταις εσύ για αυτό το αποτέλεσμα! Μετά από ένα μηδενικό και μία παλινδρομη από την οποία ακόμα δεν έχω συνέλθει το μόνο που ξέρω στα σίγουρα είναι ότι δεν φταίμε εμείς γι αυτά! Κάνουμε παραπάνω από ότι μπορούμε! Η φύση αποφασίζει για το μετά! Πάρε το χρόνο σου και ανασκουμπώσου για την επόμενη προσπάθεια! 

Έχεις έμβρυα στην κατάψυξη?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fey1 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Αρχικά, να ευχηθώ σε όλες καλά αποτελέσματα, γιατί η όλη διαδικασία είναι αρκετά ψυχοφθορα. Εγώ έκανα την έμβρυομεταφορά, τη Δευτέρα που μας πέρασε. Στις 14/10 κάνω τη χοριακη. Όμως αυτές τις μέρες θα περίμενα κανονικά περίοδο. Από χτες έχει αρχίσει να με πονάει η κοιλιά μου, όπως όταν περιμένω. Πραγματικά άρχισα να ανησυχώ μήπως τελικά δε θα έχω καλό αποτέλεσμα. Από την εμπειρία σας τι θα λέγατε; 

Να μην ανησυχείς! Να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη! Λίγες μέρες έμειναν! Για μένα είναι καλό σημάδι τα πονακια! Υπομονή και ξεκούραση ως τη Δευτέρα! Και όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αγαπούλα μου μην σκέφτεσαι έτσι! Σίγουρα δεν φταις εσύ για αυτό το αποτέλεσμα! Μετά από ένα μηδενικό και μία παλινδρομη από την οποία ακόμα δεν έχω συνέλθει το μόνο που ξέρω στα σίγουρα είναι ότι δεν φταίμε εμείς γι αυτά! Κάνουμε παραπάνω από ότι μπορούμε! Η φύση αποφασίζει για το μετά! Πάρε το χρόνο σου και ανασκουμπώσου για την επόμενη προσπάθεια! 

Έχεις έμβρυα στην κατάψυξη?! 

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!οχι δεν έχουμε άλλα έμβρυα. Θα μπω ξανά στην διαδικασία διέγερσης και πάλι. Στην ωοληψια μου πήραν 11 πολύ καλά γονιμοποιηθηκαν 4 προχώρησαν 2 άριστα κατά τα λεγόμενα τους. Δεν απελπιζομαι από την αρχή δεν ήθελα να το δέσω κόμπο γιατί ήξερα από την πρώτη στιγμή το θέμα του άντρα μου (ελαφρώς ανώριμα σπερματοζωαρια) και ήμουν ψύχραιμη πολύ και ήξερα ότι δεν θα είναι εύκολο. Αλλά όταν σου λένε όλα πάνε τέλεια είσαι μικρή έχεις πολλές πιθανότητες... Σκέφτεσαι.. λες να πιάσω με την πρώτη; Γενικά ήταν αρκετά επώδυνη διαδικασία όχι οι ενέσεις και η επέμβαση της ωοληψιας αλλά υπέφερα από κολικούς εντέρου λόγω ορμονών όπως μου είπαν είχα τρομερό τυμπανισμο έκανα αυστηρή δίαιτα πρώτεινικη χωρίς καθόλου αλάτι δεν ήμουν και σπίτι μου '' μεταναστεψαμε '' στην Αθήνα για δύο βδομάδες και πάλι έλεγα ηρέμησε εσφιγγα τα δόντια και έκανα υπομονή ε όταν είδα αίμα στην 11η μέρα εκεί ξέσπασα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η peacock είπε:

3 φορες εχω παρει αρνητικη χοριακη μετα απο εμβρυομεταφορα οποτε σιγουρα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις. 

Οι ορμονες σιγουρα επιρρεαζουν την ψυχολογια αλλα και το αρνητικο αποτελεσμα απο μονο του δεν ειναι και λιγο... 

Αυτη την  αναλυση του τι μπορει να εχω κανει λαθος τη ξερω καλα, ειδικα στις δυο πρωτες βασανιζομουν απο τυψεις. Τελικα συνειδητοποιησα οτι ειναι λαθος να κατηγορω τον εαυτο μου. Δεν εκανες τιποτα λαθος, δυστυχως η εμφυτευση δεν ειναι στο χερι μας. 

Δωσε χρονο στον εαυτο σου, θα δεις σιγα σιγα πως θα παρεις κουραγιο για να συνεχισεις δυναμικα παρακατω! 

Keep going και μη μασας! ?

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου!! 

Κάθε αποτυχημένη προσπάθεια φέρνει θλίψη και είναι λογικό. Δεν είναι ότι απογοητευομαι αν και είναι πολλά που τρέχουν στο κεφάλι μου για την επόμενη μέρα. Ρώταω για τις ορμόνες γιατί εγώ είχα έντονα ξεσπάσματα έκλαιγα ασταμάτητα ήμουν ευερεθιστη και ακόμη είμαι. Όσο για τις τύψεις είναι τεράστιο κεφάλαιο έχω διαβάσει τόσα πολλά και είναι τόσες οι περιπτώσεις που ώρες ώρες τρελένεσαι. Απλά έχω κάνει μεγάλες αλλαγές στην ζωή μου (σταμάτησα από την δουλειά μου εδώ και ένα χρόνο διατροφή κόψιμο καπνίσματος αλκοόλ για να έρθει όσο πιο αρμονικά αυτή η στιγμή) και τώρα είμαι στο μηδέν. Αυτό νομίζω με έχει πελαγώσει. Το μόνο θετικό είναι ότι μετά από αυτή την διαδικασία έχω κάνει άλματα στην σχεση μου με τον άντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

15 πηραν κοριτσια μου! Αυριο θα παρω τηλ ν μ πουν πόσα γονιμοποιηθηκαν! Κ μετα να εξεταστουν! Σας ευχαριστώ πολυ! 

Συγχαρητήρια!εύχομαι καλά και γερά εμβρυάκια και τουλάχιστον ένα από αυτά να γίνει το παιδάκι σας!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fey1 είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Αρχικά, να ευχηθώ σε όλες καλά αποτελέσματα, γιατί η όλη διαδικασία είναι αρκετά ψυχοφθορα. Εγώ έκανα την έμβρυομεταφορά, τη Δευτέρα που μας πέρασε. Στις 14/10 κάνω τη χοριακη. Όμως αυτές τις μέρες θα περίμενα κανονικά περίοδο. Από χτες έχει αρχίσει να με πονάει η κοιλιά μου, όπως όταν περιμένω. Πραγματικά άρχισα να ανησυχώ μήπως τελικά δε θα έχω καλό αποτέλεσμα. Από την εμπειρία σας τι θα λέγατε; 

Γεια σου!Καλώς ήρθες στην παρέα μας!Υπομονή μέχρι την χοριακη!Εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Silver26 είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα μέσα από την καρδιά μου !είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum και πραγματικά σας συγχαίρω για την αισιοδοξία σας. Εγώ το Σάββατο πήρα την μηδενική μου χοριακη και παλεύω με μια τρομερή δυσμηνοροια από εκεί και έπειτα και μια ψύχωση ανάλυσης του τι δεν έκανα σωστά.οι ορμόνες επηρέασαν την ψυχολογία σας; 

Καλησπέρα!οι πρώτες μέρες είναι πολύ δύσκολες.... Δε ξέρω αν έφταιγαν οι ορμόνες αλλά μου πήρε πάνω  από μήνα να το ξεπεράσω....Ίσως επειδή δεν είχαμε τίποτα στην κατάψυξη κ έπρεπε να ξεκινήσω από την αρχή....Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ και μπορώ και μοιράζομαι τις ανησυχίες μου γιατί κανένας άλλος δε μας καταλαβαίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!οι πρώτες μέρες είναι πολύ δύσκολες.... Δε ξέρω αν έφταιγαν οι ορμόνες αλλά μου πήρε πάνω  από μήνα να το ξεπεράσω....Ίσως επειδή δεν είχαμε τίποτα στην κατάψυξη κ έπρεπε να ξεκινήσω από την αρχή....Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ και μπορώ και μοιράζομαι τις ανησυχίες μου γιατί κανένας άλλος δε μας καταλαβαίνει....

Αυτό το κανένας άλλος δεν μας καταλαβαίνει.. Πόσο δίκιο έχεις; δεν το λέω αρνητικά αλλά όλο μου το περιβάλλον τώρα που πήρα αποτέλεσματα μου λένε δεν ξέραμε τι έπρεπε να κάνουμε πως να συμπεριφερθουμε.. Τους καταλαβαίνω πλέον όμως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Silver26 κοπέλα μου λυπάμαι... προσπάθησε να ηρεμήσεις και δώσε και στο σώμα σου χρόνο να ηρεμήσει... δυστυχώς κανένας δεν μπορεί να μας εγγυηθεί ότι θα πετύχει..οπότε μη σκέφτεσαι ότι κάτι φταίει...πάρε το χρόνο σου και πάμε δυνατά γιατί παιδάκι θα κάνουμε όλες εδώ μεσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Αγαπούλα δεν φεύγουν μην ανησυχείς! Εμένα μου είχαν πει να μένω ξαπλωμένη 10 λεπτά αφού το βάλω και μετά να σηκώνομαι! Ρώτα όμως το γιατρό σου για σιγουριά γιατί ο καθένας έχει τις δικές του οδηγίες! Επίσης ξέρω ότι κολπικά κάνουν καλύτερη δουλειά! Εμένα όσες φορές τα πήρα από το στόμα είχα ζαλάδα κι έτσι τα έβαζα μόνο κολπικά! 

Προς το παρόν το οηρα απο το στομα αλλα σκεφτομαι να τα βαζω κολπικα γιατι κ στο φαρμακειο μ ειπαν οτι θα αποφυγω τις παρενεργειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Silver26 είπε:

Αυτό το κανένας άλλος δεν μας καταλαβαίνει.. Πόσο δίκιο έχεις; δεν το λέω αρνητικά αλλά όλο μου το περιβάλλον τώρα που πήρα αποτέλεσματα μου λένε δεν ξέραμε τι έπρεπε να κάνουμε πως να συμπεριφερθουμε.. Τους καταλαβαίνω πλέον όμως.. 

Αν δε το ζήσεις δε το καταλαβαίνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Silver26 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο!!οχι δεν έχουμε άλλα έμβρυα. Θα μπω ξανά στην διαδικασία διέγερσης και πάλι. Στην ωοληψια μου πήραν 11 πολύ καλά γονιμοποιηθηκαν 4 προχώρησαν 2 άριστα κατά τα λεγόμενα τους. Δεν απελπιζομαι από την αρχή δεν ήθελα να το δέσω κόμπο γιατί ήξερα από την πρώτη στιγμή το θέμα του άντρα μου (ελαφρώς ανώριμα σπερματοζωαρια) και ήμουν ψύχραιμη πολύ και ήξερα ότι δεν θα είναι εύκολο. Αλλά όταν σου λένε όλα πάνε τέλεια είσαι μικρή έχεις πολλές πιθανότητες... Σκέφτεσαι.. λες να πιάσω με την πρώτη; Γενικά ήταν αρκετά επώδυνη διαδικασία όχι οι ενέσεις και η επέμβαση της ωοληψιας αλλά υπέφερα από κολικούς εντέρου λόγω ορμονών όπως μου είπαν είχα τρομερό τυμπανισμο έκανα αυστηρή δίαιτα πρώτεινικη χωρίς καθόλου αλάτι δεν ήμουν και σπίτι μου '' μεταναστεψαμε '' στην Αθήνα για δύο βδομάδες και πάλι έλεγα ηρέμησε εσφιγγα τα δόντια και έκανα υπομονή ε όταν είδα αίμα στην 11η μέρα εκεί ξέσπασα. 

Μου θυμίζει την περίπτωσή μας....όσον αφορά τα 4 γονιμοποιημενα,το ότι προχώρησαν μόνο 2 και ότι είμαι μικρή σε ηλικία....Επίσης και εγώ "μετανάστευσα" μόνη μου για να κάνω εκεί τους υπέρηχους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Silver26 κοπέλα μου λυπάμαι... προσπάθησε να ηρεμήσεις και δώσε και στο σώμα σου χρόνο να ηρεμήσει... δυστυχώς κανένας δεν μπορεί να μας εγγυηθεί ότι θα πετύχει..οπότε μη σκέφτεσαι ότι κάτι φταίει...πάρε το χρόνο σου και πάμε δυνατά γιατί παιδάκι θα κάνουμε όλες εδώ μεσα!!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Κάθε μέρα θα είναι και καλύτερα και σε εσένα εύχομαι οτι καλύτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

3 φορες εχω παρει αρνητικη χοριακη μετα απο εμβρυομεταφορα οποτε σιγουρα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις. 

Οι ορμονες σιγουρα επιρρεαζουν την ψυχολογια αλλα και το αρνητικο αποτελεσμα απο μονο του δεν ειναι και λιγο... 

Αυτη την  αναλυση του τι μπορει να εχω κανει λαθος τη ξερω καλα, ειδικα στις δυο πρωτες βασανιζομουν απο τυψεις. Τελικα συνειδητοποιησα οτι ειναι λαθος να κατηγορω τον εαυτο μου. Δεν εκανες τιποτα λαθος, δυστυχως η εμφυτευση δεν ειναι στο χερι μας. 

Δωσε χρονο στον εαυτο σου, θα δεις σιγα σιγα πως θα παρεις κουραγιο για να συνεχισεις δυναμικα παρακατω! 

Keep going και μη μασας! ?

Επίσης 3 φορές έχω πάρει αρνητική χοριακή και σας νιώθω απόλυτα! Την τελευταία σου φράση προσπαθώ να εφαρμόσω @peacock!!! 

Υπομονή και επιμονή κορίτσια μέχρι να τα καταφέρουμε!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Karamela!τα πήγες περίφημα!!! Περιμένουμε τα νέα γονιμοποίησης! ?

@Silver26 σε κατανοουμε απόλυτα εδώ! Να μας γράφεις! Είναι δύσκολη η διαδικασία για γερά νεύρα.. Ειδικά εάν δεν είσαι από τις τυχερές περιπτώσεις που πιάνουν με την πρώτη.. Να σε ρωτήσω κάτι? Γιατί άφησες την δουλειά σου? Λόγω της εξωσωματικής?

@Fey1 από τα φάρμακα ειναι τα πονάκια τύπου περιόδου.. Μην δίνεις όσο μπορείς σημασία. Η προγεστερονη προκαλεί κράμπες στην μήτρα.. Να παραμείνεις θετική ότι το/τα εμβρυακι/ια εχουν ριζώσει εκεί μέσα στην κοιλίτσα σου! Ποσα μεταφερατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver ευχαριστώ πολύ για την στήριξη. Γενικά κάνω μια στρεσογόνα δουλειά και σε συνδιασμο με το ότι είμαι και εγώ άτομο που αγχώνεται πολύ σε μια φάση που είχα πάρει απόφαση να αποχωρήσω από μια δουλειά ο άντρας μου πρότεινε να σταματήσω να πάρω λίγο χρόνο για να μπορεσω να διαχειριστώ καλύτερα την διαδικασία εφόσον το είχαμε αποφασίσει. Και με τις εξετάσεις και την γραφειοκρατία φτάσαμε στο χρόνο. Γενικά με πίεσε πολύ ο τρόπος που αντιμετωπίζουν οι επιχειρήσεις την εγκυμοσύνη.ποσο μάλλον να τους ανέφερα ότι θα χρειαστεί να πάρω 20 μέρες άδεια γιατί τόσο χρειάστηκα τελικά πριν καν μείνω έγκυος . Χαίρομαι τόσο πολύ που διαβάζω ότι ανταπόκρινεστε κανονικά στην δουλειά σας. Και από ότι κατάλαβα από τον γιατρό μου πρέπει να έχεις καλή ψυχολογία αλλά το να σταματήσεις την δουλειά είναι υπερβολή μάλλον η τουλάχιστον δεν παίζει τόσο ρόλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Συγνώμη σας έχω πριξει.

Δευτερη καταθλιψαρα χθες. Με πήρε τηλ ο γυναικολόγος μου καταστεναχωρεμενος. Δεν το περίμενα να μην τα καταφέρεις ήμασταν τέλεια ήμουν σίγουρος στο είχα πει κιόλας... (λέω από μέσα μου-πες μου τώρα δεν πειράζει θα ξανά προσπαθήσουμε να με συγχισεις!) και μου λέει το ακριβώς ανάποδο!! μιλά βρε κοπέλα μου με τον ουρολόγο σας σε τι φάση είναι το σπέρμα σας; και χίλια δυο επιστημονικά... είναι κρίμα για τον άντρα σου το ξέρω αλλά να μην σε βάζω σε διαδικασια αν δεν είναι να έχει αποτέλεσμα.τίμια απάντηση από την πλευρά του γιατρού αλλά εμένα με έριξε στα τάρταρα όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα. Ήξερα ότι θα είναι δύσκολο αλλά το καμία ελπίδα δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Συγνώμη σας έχω πριξει.

Δευτερη καταθλιψαρα χθες. Με πήρε τηλ ο γυναικολόγος μου καταστεναχωρεμενος. Δεν το περίμενα να μην τα καταφέρεις ήμασταν τέλεια ήμουν σίγουρος στο είχα πει κιόλας... (λέω από μέσα μου-πες μου τώρα δεν πειράζει θα ξανά προσπαθήσουμε να με συγχισεις!) και μου λέει το ακριβώς ανάποδο!! μιλά βρε κοπέλα μου με τον ουρολόγο σας σε τι φάση είναι το σπέρμα σας; και χίλια δυο επιστημονικά... είναι κρίμα για τον άντρα σου το ξέρω αλλά να μην σε βάζω σε διαδικασια αν δεν είναι να έχει αποτέλεσμα.τίμια απάντηση από την πλευρά του γιατρού αλλά εμένα με έριξε στα τάρταρα όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα. Ήξερα ότι θα είναι δύσκολο αλλά το καμία ελπίδα δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Δεν ξέρω τελικά τι είναι καλύτερο?! Το να μας βομβαρδίζουν με ελπίδες οι οποίες ίσως να είναι και ψεύτικες? Ή να μας πουν ξεκάθαρα την αλήθεια με ότι αυτή συνεπάγεται? 

Εγώ νομίζω προτιμώ το δεύτερο! Θα κλάψω, θα χτυπηθώ, αλλά στο τέλος θα το πάρω απόφαση και θα συνεχίσω τη ζωή μου χωρίς άγχος πλέον! Όμως από την άλλη, η ελπίδα πάντα πεθαίνει τελευταία δεν λένε?! 

Κι ο γιατρός σου λίγο περίεργα μας τα λέει... Δεν είδαν σε τι κατάσταση είναι το σπέρμα στο εργαστήριο??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Συγνώμη σας έχω πριξει.

Δευτερη καταθλιψαρα χθες. Με πήρε τηλ ο γυναικολόγος μου καταστεναχωρεμενος. Δεν το περίμενα να μην τα καταφέρεις ήμασταν τέλεια ήμουν σίγουρος στο είχα πει κιόλας... (λέω από μέσα μου-πες μου τώρα δεν πειράζει θα ξανά προσπαθήσουμε να με συγχισεις!) και μου λέει το ακριβώς ανάποδο!! μιλά βρε κοπέλα μου με τον ουρολόγο σας σε τι φάση είναι το σπέρμα σας; και χίλια δυο επιστημονικά... είναι κρίμα για τον άντρα σου το ξέρω αλλά να μην σε βάζω σε διαδικασια αν δεν είναι να έχει αποτέλεσμα.τίμια απάντηση από την πλευρά του γιατρού αλλά εμένα με έριξε στα τάρταρα όλο το βράδυ δεν κοιμήθηκα. Ήξερα ότι θα είναι δύσκολο αλλά το καμία ελπίδα δεν μπορώ να το διαχειριστώ. 

Γλυκό μου κορίτσι καλημέρα. καθόλου δεν μας πρήζεις για αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη. Δεν είναι καθόλου ευχάριστο να παίρνεις μία αρνητική χοριακή και όλα τα συναισθήματα που νιώθεις είναι φυσιολογικά. εγώ όταν μου ανακοίνωσε η μικροβιολόγος ότι η χοριακή μου πέφτει αντί να ανεβαίνει κόντεψα να λιποθυμήσω...οταν δεν μου είπαν ότι είχα βιοχημική κύηση ήμουν απαρηγόρητη για μία εβδομάδα. Γύρναγε το κεφάλι μου και ένιωθα χάλια... Νομίζω ότι όλες εδώ μέσα μπορούν να σε καταλάβουμ γιατί τον ίδιο Γολγοθά τραβάμε.... Παραδέξου καταρχήν ότι είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι και κλάψε ακόμα Αν θέλεις... Από κει και πέρα τώρα.... Πρέπει να πάρεις μία γερή ανάσα και να σταματήσεις να βασανίζεσαι για το τι φταίει και τι όχι... Σίγουρα δεν φταις εσύ αυτό βάλτο καλά στο μυαλό σου. Η εξωσωματική είναι ένας Γολγοθάς που κανείς δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει το αποτέλεσμα... Ξέχνα τα ποσοστά... Μπορεί να έχεις τις τέλειες συνθήκες και να μην πάει τίποτα καλά αλλά και το αντίθετο.. σημαντικό είναι να κάνεις εσύ ότι μπορείς για να δημιουργήσεις όσο καλύτερες συνθήκες μπορείς...Κοινώς να είσαι χαλαρή να τρέφεσαι σωστά και να έχεις έναν υγιεινό τρόπο ζωής. Δεξου οτι μετά από αυτά δεν είναι τίποτα στο χέρι σου. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου για τίποτα ότι είναι να γίνει θα γίνει... Σίγουρα αυτό που πρέπει να γίνει είναι να σηκώσεις το κεφάλι να πεις θα ξαναπροσπαθήσω και να δεις αν κάποιες εξετάσεις που χρειάζονται Και μπορεί να τις έχετε παραλείψει πρέπει να γίνουν... Αυτό που σου είπε ο γιατρός για να δείτε το σπέρμα αν εσύ έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι καλές είναι σημαντικό. Νομίζω ότι υπάρχει μία εξέταση που σου δείχνει την κατάτμηση του DNA κάτι τέτοιο τέλος πάντων... Κάνε όλα τα απαραίτητα και προχωρά μη χάνεις χρόνο... Εγώ μετά από αυτή τη βδομάδα που σου είπα σήκωσε το κεφάλι πήρα μία ανάσα και είπα του άντρα μου αρκετά το κλάψαμε πάμε να προσπαθήσουμε πάλι.. και σκέψου τα Χριστούγεννα είχα πάλι μία παλίνδρομη.. θέλει θάρρος η ζωή προχωρα και θα τα καταφέρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...