Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλά μπορεί να πάνε, αλλά έχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα.... Θα με τρελάνουν αυτοί...

Αγαπούλα καλησπέρα! Εγώ λέω να ηρεμήσεις και να αρχίσεις να σκέφτεσαι θετικά! Είμαι σίγουρη ότι το μωράκι σας είναι κοντά, θα το δεις! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλά μπορεί να πάνε, αλλά έχω αρχίσει να σκέφτομαι διάφορα.... Θα με τρελάνουν αυτοί...

Ναι καταλαβαίνω τί λες... όσα περισσότερα μαθαίνεις κι όσα περισσότερα σου λένε θα στριφογυρίζουν στο μυαλό σου...  Όμως εσύ πρέπει να σκέφτεσαι θετικά και μόνο την δική σου περίπτωση.. και φυσικά θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια ότι πρέπει να ηρεμήσεις λίγο.... δηλαδή κάνε λίγο διακοπές... μπανάκι στη θάλασσα αγαπούλες με τον άντρα σου. Σταμάτα λίγο να το συζητάς και να το σκέφτεσαι πάρτο αλλιώς.... Πες ότι είναι να γίνει ας γίνει στο κάτω κάτω δεν είναι στο χέρι μας... Κάνει η επιστήμη το βήμα λίγο ο Θεός κι αν είναι να έρθει θα έρθει....  Κουράγιο και υπομονή... Μέχρι να έρθει λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Ξέρω, ξέρω, έχω γίνει φορτική, αλλά έχουν βαλθεί να με τρελάνουν όλοι μαζί....
Προχτές η βιολόγος του κέντρου με πήρε τηλέφωνο να πει ότι από τα 9 γονιμοποιημένα, έμειναν 7 και τελικά καταλήγουμε με τις 4 βλαστοκύστες που σας περιέγραψα.
Όταν τη ρώτησα "Καλά από τα 9, 2 σταμάτησαν, αλλά από τα 7 πώς πήγαμε στα 4? πού πήγαν τα άλλα 3?" κόμπιασε κι άρχισε κάτι περί κατακερματισμένου DNA, κακή ποιότητα κλπ κι επέμεινε στα 4.
Σήμερα με παίρνει ο γιατρός μου και μου λέει "Μίλησα με τον γενετιστή που θα τα εξετάσει (σε άλλο κέντρο και συμπτωματικά ο ίδιος που βρήκε τη μεσογειακή στο περσινό μωρό μου) και είναι 7 τα έμβρυα.  ?
Σοκ εγώ!!!!
Λέω "μα μου είπαν 4"!!!
Τέλος πάντων, τηλέφωνο στο τηλέφωνο παίρνω και το γενετιστή και μου λέει "μισό λεπτό να δω επιτόπου" κι άρχισε να μετράει και τα έβγαλε 7!!!!
Τώρα 2 τινά:
΄Η όντως είναι πολύ κακής ποιότητας βλαστοκύστες και αυτός δεν το έχει δει
ή η άλλη είναι παντελώς ηλίθια και τα έβγαλε άχρηστα....
Δε διανοούμαι δε, να σκεφτώ ότι θα μπορούσε ποτέ να το κάνει εσκεμμένα γιατί φρικάρω....
Τώρα θα δούμε.....
Α! Κι ο γενετιστής είπε ότι τα αποτελέσματα του PGD θα τα έχουμε την Παρασκευή μάλλον κι αυτή μου έλεγε σε 15-20 μέρες....
Όπως και να χει, εγώ την Πέμπτη θα ανεβώ Αθήνα πάλι, μια και μου ζήτησαν 600 ευρώ παραπάνω από όσο είχαμε ενημερωθεί και 1.000 επιπλέον αν τα βάλω μέσω τραπέζης, οπότε λέω να γλυτώσω τίποτα....
Θα τρελαθώ όμως, να το ξέρετε.....?

Αντε βρε κορίτσακι μ πολυ ευχαριστα νεα! Μ εκανε κ εμενα εντυπωση πολλές μερες για τα αποτελέσματα κ μας λιγότερες μας ειπαν! Αντε ολα να πανε καλα απο δω κ περα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά, εννοώ ότι μυρίζομαι σκευωρία, όχι ότι άγχομαι. Καλώς ή κακώς όσα έμβρυα πάσχουν από Μ.Α., πάσχουν. Δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αλλάξω...
Αλλά όταν η άλλη μου λέει 4 βλαστοκύστες και μασάει τα λόγια της στο πώς από τα 7 έγιναν 4, και σήμερα με παίρνουν και μου λένε έχουμε 7, κάτι "βρωμάει".... 
Αν αναλογιστούμε και τη διεκδίκηση άλλης τιμής στην προεμφυτευτική, έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως όλα γίνονται για το χρήμα..... Μήπως το ότι την ρώτησα και έδειξα ότι δεν μασάω κουτόχορτο την μπλόκαρε;;; Πώς αυξήθηκαν τα έμβρυα μέσα σε 2 μέρες;;;; 
¨Οσα μπάνια και να κάνω με τον άντρα μου, κάθε λογικός άνθρωπος θα αμφισβητούσε αυτή την αλλαγή δεδομένων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω αποδείξεις δυστυχώς. Μόνο υπόνοιες. Θα με βγάλουν τρελή, ότι απλώς δε θέλω να δεχτώ αυτό που μου λένε ή ότι έγινε κάποιο λάθος στην ενημέρωση που είχε η βιολόγος... Θα το κουκουλώσουν. 
Το θέμα είναι ότι "πήδηξε" από τα 7 στα 4 κι επέμενε "Άρα κυρία ...., καταψύχω σήμερα 4 βλαστοκύστες", λες και τα είχε καβαντζωμένα τα 3. Και σήμερα τσουπ!!! Πάλι 7 στο παιχνίδι!!!
Και να μην είσαι καχύποπτος, γίνεσαι. 
Είναι μαθηματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Δεν έχω αποδείξεις δυστυχώς. Μόνο υπόνοιες. Θα με βγάλουν τρελή, ότι απλώς δε θέλω να δεχτώ αυτό που μου λένε ή ότι έγινε κάποιο λάθος στην ενημέρωση που είχε η βιολόγος... Θα το κουκουλώσουν. 
Το θέμα είναι ότι "πήδηξε" από τα 7 στα 4 κι επέμενε "Άρα κυρία ...., καταψύχω σήμερα 4 βλαστοκύστες", λες και τα είχε καβαντζωμένα τα 3. Και σήμερα τσουπ!!! Πάλι 7 στο παιχνίδι!!!
Και να μην είσαι καχύποπτος, γίνεσαι. 
Είναι μαθηματικά.

Περίεργα πράγματα.... Ποιο κέντρο είναι; Θες να μου πεις σε πμ; Με τον γιατρό σου μίλησες; Τον εμπιστεύεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά το κέντρο είναι καλό, ο γιατρός δικός μου, οι μαίες, η γραμματεία, όλοι καλοί. 
Αυτή με προβλημάτισε γιατί μου πήγε από τα 7 στα 4 γρήγορα - γρήγορα κι όταν τη ρώτησα έδειξε να μην το περιμένει....
Και σήμερα ω! εκ του θαύματος, ξανάγιναν 7!!!
Τί να σου κάνει το κέντρο άμα αυτή είναι για δέσιμο;;;
Τέλος πάντων, όπως είπα και με τον άντρα μου τώρα, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
Η οποιαδήποτε από εμάς που τις λένε "πήραμε χ ωάρια, προχώρησαν τα ψ" πάντα με την απορία θα ζει. Δεν είσαι εκεί να δεις αν προχώρησαν όντως τα ψ ή ήταν κι άλλα.... 
Τόσα γίνονται. 
Μακάρι να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα και γίνω μανούλα κι απο κει και πέρα ας ελπίσουμε να μην έχω κι άλλα παιδιά που θα ψάχνουν στο Πάμε Πακέτο σε καμιά 20ετία. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κάτι άσχετο: Την εμβρυομεταφορά ποιος την κάνει;; Ο εμβρυολόγος ή ο γυναικολόγος;;;

Εμένα μου την έκανε ο γυναικολόγος μαζί με τον εμβρυολογο. Αλλά αυτός τοποθέτησε τα έμβρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εμένα μου την έκανε ο γυναικολόγος μαζί με τον εμβρυολογο. Αλλά αυτός τοποθέτησε τα έμβρυα

Πάλι καλά... Να έχω έναν άνθρωπο εμπιστοσύνης μαζί μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κανετε;

Επέστρεψα σήμερα στο σπίτι μου  και ανυπομονώ να έρθει η αυριανή μέρα για να πάω για τον υπέρηχο. Είμαι τόσο περίεργη να δω τι γίνεται  εκεί μέσα.

Προς το παρόν έχω τρελό ανακάτεμα από χτες και  είναι ενοχλητικό  αλλά δε πειράζει.  Ας είναι όλα Καλα  και χαλάλι. 

Πείτε μου και τα δικά σας νέα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κάνετε;;; αχ ειμαι σε μεγάλο δίλημμα θέλω τα φώτα σας.. αν σας πρόσφεραν μια δουλειά πανό σε αυτό που ψάχνετε χρόνια να βρήτε τι θα κάνατε αν σας έλεγαν από 31-8 πιάνεις δουλειά και εσύ έχεις προγραμματίσει για Σεπτέμβριο ευριομεταφορα θα την δεχόμασταν και θα λέγατε στο αφεντικό σας ότι προσπαθείτε για παιδί η θα το κρύβατε και ότι γίνει..; και να του το πείτε μετά; την έχω ανάγκη αυτή την δουλειά και την αγαπώ πάρα πολύ και δεν θέλω να την χάσω αλλά έχω προγραμματίσει και ευριομεταφορα Σεπτέμβριο... ουφ δίλημμα μεγάλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva 42 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κανετε;

Επέστρεψα σήμερα στο σπίτι μου  και ανυπομονώ να έρθει η αυριανή μέρα για να πάω για τον υπέρηχο. Είμαι τόσο περίεργη να δω τι γίνεται  εκεί μέσα.

Προς το παρόν έχω τρελό ανακάτεμα από χτες και  είναι ενοχλητικό  αλλά δε πειράζει.  Ας είναι όλα Καλα  και χαλάλι. 

Πείτε μου και τα δικά σας νέα!

 

Όλα καλά θα είναι κοριτσάκι μου! Μην ανησυχείς για τίποτα! Χαλάρωσε και απόλαυσέ το!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε;;; αχ ειμαι σε μεγάλο δίλημμα θέλω τα φώτα σας.. αν σας πρόσφεραν μια δουλειά πανό σε αυτό που ψάχνετε χρόνια να βρήτε τι θα κάνατε αν σας έλεγαν από 31-8 πιάνεις δουλειά και εσύ έχεις προγραμματίσει για Σεπτέμβριο ευριομεταφορα θα την δεχόμασταν και θα λέγατε στο αφεντικό σας ότι προσπαθείτε για παιδί η θα το κρύβατε και ότι γίνει..; και να του το πείτε μετά; την έχω ανάγκη αυτή την δουλειά και την αγαπώ πάρα πολύ και δεν θέλω να την χάσω αλλά έχω προγραμματίσει και ευριομεταφορα Σεπτέμβριο... ουφ δίλημμα μεγάλο; 

Αχ, βρε κορίτσι μου... Δύσκολη απόφαση! Δεν ξέρω τι να σου πω... Εγώ ίσως να το έλεγα, με κίνδυνο φυσικά να μου πουν έλα όταν γεννήσεις... Δεν ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε;;; αχ ειμαι σε μεγάλο δίλημμα θέλω τα φώτα σας.. αν σας πρόσφεραν μια δουλειά πανό σε αυτό που ψάχνετε χρόνια να βρήτε τι θα κάνατε αν σας έλεγαν από 31-8 πιάνεις δουλειά και εσύ έχεις προγραμματίσει για Σεπτέμβριο ευριομεταφορα θα την δεχόμασταν και θα λέγατε στο αφεντικό σας ότι προσπαθείτε για παιδί η θα το κρύβατε και ότι γίνει..; και να του το πείτε μετά; την έχω ανάγκη αυτή την δουλειά και την αγαπώ πάρα πολύ και δεν θέλω να την χάσω αλλά έχω προγραμματίσει και ευριομεταφορα Σεπτέμβριο... ουφ δίλημμα μεγάλο; 

Και να μην του το πεις τωρα και να ξεκινησεις? Τι να δουλεψεις για 2 εβδομαδες? Αφου μέτα θα πρεπει να κατσεις κ δεν θα μπορεις! Και να σε παρει κ μετά να κατσεις σε τοσο κομτινο διαστημα δεν νομιζω οτι θα δικαιουσε τιποτα και τον κπροιδευεις κιολλας! ! Εγω δεν θα εμπαινα σε αυτη την διαδικασια! Αργότερα να πανε ολα καλα κ μετα βρες κατι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε;;; αχ ειμαι σε μεγάλο δίλημμα θέλω τα φώτα σας.. αν σας πρόσφεραν μια δουλειά πανό σε αυτό που ψάχνετε χρόνια να βρήτε τι θα κάνατε αν σας έλεγαν από 31-8 πιάνεις δουλειά και εσύ έχεις προγραμματίσει για Σεπτέμβριο ευριομεταφορα θα την δεχόμασταν και θα λέγατε στο αφεντικό σας ότι προσπαθείτε για παιδί η θα το κρύβατε και ότι γίνει..; και να του το πείτε μετά; την έχω ανάγκη αυτή την δουλειά και την αγαπώ πάρα πολύ και δεν θέλω να την χάσω αλλά έχω προγραμματίσει και ευριομεταφορα Σεπτέμβριο... ουφ δίλημμα μεγάλο; 

Εκτος κ αν δουλεψεις ενα διαστημα κ πας την εμβρυομεταφορα σε αλλο μηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Και να μην του το πεις τωρα και να ξεκινησεις? Τι να δουλεψεις για 2 εβδομαδες? Αφου μέτα θα πρεπει να κατσεις κ δεν θα μπορεις! Και να σε παρει κ μετά να κατσεις σε τοσο κομτινο διαστημα δεν νομιζω οτι θα δικαιουσε τιποτα και τον κπροιδευεις κιολλας! ! Εγω δεν θα εμπαινα σε αυτη την διαδικασια! Αργότερα να πανε ολα καλα κ μετα βρες κατι! 

Στην αρχή δεν θα πληρώνομαι και είναι δουλειά που θα δουλεύω 2 με 1 φορά την εβδομάδα οπότε θα μπορώ να κάτσω επίσης και να μην πάω δεν θα πει κάτι μια1 και δεν θα με πληρώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Στην αρχή δεν θα πληρώνομαι και είναι δουλειά που θα δουλεύω 2 με 1 φορά την εβδομάδα οπότε θα μπορώ να κάτσω επίσης και να μην πάω δεν θα πει κάτι μια1 και δεν θα με πληρώνει 

Α, τότε αλλάζει το πράγμα... Είναι πολύ ελαστική η κατάσταση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Όλα καλά θα είναι κοριτσάκι μου! Μην ανησυχείς για τίποτα! Χαλάρωσε και απόλαυσέ το!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

 

Αχ, βρε κορίτσι μου... Δύσκολη απόφαση! Δεν ξέρω τι να σου πω... Εγώ ίσως να το έλεγα, με κίνδυνο φυσικά να μου πουν έλα όταν γεννήσεις... Δεν ξέρω... 

Λίγο δύσκολο πιστεύω 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Α, τότε αλλάζει το πράγμα... Είναι πολύ ελαστική η κατάσταση.. 

Ναι δεν είναι το καθημερινό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Στην αρχή δεν θα πληρώνομαι και είναι δουλειά που θα δουλεύω 2 με 1 φορά την εβδομάδα οπότε θα μπορώ να κάτσω επίσης και να μην πάω δεν θα πει κάτι μια1 και δεν θα με πληρώνει 

Ίσως θα μπορούσες να το πας βήμα βήμα. Να ξεκινήσεις τη δουλειά και να δεις πως θα πάει και η εμβρυομεταφορά και αναλόγως να κινηθείς και να σχεδιάσεις Τα βήματά σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Λίγο δύσκολο πιστεύω 

 

Ναι δεν είναι το καθημερινό 

Εφόσον η δουλειά δεν θα είναι καθημερινή μπορείς νομίζω και να το κρύψεις και δεν θα δώσεις και δικαιώματα που θα είναι εις βάρος σου...Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις για να μη χάσεις και τη θέση και αναλόγως πράττεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε;;; αχ ειμαι σε μεγάλο δίλημμα θέλω τα φώτα σας.. αν σας πρόσφεραν μια δουλειά πανό σε αυτό που ψάχνετε χρόνια να βρήτε τι θα κάνατε αν σας έλεγαν από 31-8 πιάνεις δουλειά και εσύ έχεις προγραμματίσει για Σεπτέμβριο ευριομεταφορα θα την δεχόμασταν και θα λέγατε στο αφεντικό σας ότι προσπαθείτε για παιδί η θα το κρύβατε και ότι γίνει..; και να του το πείτε μετά; την έχω ανάγκη αυτή την δουλειά και την αγαπώ πάρα πολύ και δεν θέλω να την χάσω αλλά έχω προγραμματίσει και ευριομεταφορα Σεπτέμβριο... ουφ δίλημμα μεγάλο; 

Εγώ θα σου πω μια "σκληρη" για τον εργοδότη σου απάντηση.  Δε θα του έλεγα τίποτα και θα πήγαινα κανονικά στη δουλειά.  Δε χρειάζεται να ενημερώσεις ότι προγραμματίζει εμβρυομεταφορα.  Δηλαδή  αν πήγαινες  και έμενες φυσιολογικά έγκυος(Που δεν είναι προγραμματισμένο) τι θα γινοταν;

Άσε που σκέφτομαι (πολύ ψυχρά βέβαια) και το άλλο.  Όταν πρόκειται οι εργοδότες να απολύσουν κάποιον δεν ενημερώνουν από πριν ούτε σκέφτομαι συναισθηματικά. 

Κοίταξε το μέλλον σου, το μωράκι που θα έρθει και όλα γίνονται.  Προσωπικά δε θεωρώ ότι τον κοροϊδεύεις. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εφόσον η δουλειά δεν θα είναι καθημερινή μπορείς νομίζω και να το κρύψεις και δεν θα δώσεις και δικαιώματα που θα είναι εις βάρος σου...Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις για να μη χάσεις και τη θέση και αναλόγως πράττεις!

Αυτό λέω κι εγώ 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Εγώ θα σου πω μια "σκληρη" για τον εργοδότη σου απάντηση.  Δε θα του έλεγα τίποτα και θα πήγαινα κανονικά στη δουλειά.  Δε χρειάζεται να ενημερώσεις ότι προγραμματίζει εμβρυομεταφορα.  Δηλαδή  αν πήγαινες  και έμενες φυσιολογικά έγκυος(Που δεν είναι προγραμματισμένο) τι θα γινοταν;

Άσε που σκέφτομαι (πολύ ψυχρά βέβαια) και το άλλο.  Όταν πρόκειται οι εργοδότες να απολύσουν κάποιον δεν ενημερώνουν από πριν ούτε σκέφτομαι συναισθηματικά. 

Κοίταξε το μέλλον σου, το μωράκι που θα έρθει και όλα γίνονται.  Προσωπικά δε θεωρώ ότι τον κοροϊδεύεις. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία 

Σε ευχαριστώ πολύ..!!! Ναι αυτό σκέφτηκα κι εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...