Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

ναι πλησιάζει... κάνε ακόμα ένα προς το βράδυ κ από αύριο πια αν δε σκουρύνει θ αρχίζει να σβήνει... μ αρέσει το σεμεδάκι σου @Σταυρι?

@lactaki είναι το προικο μου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

κορίτσια εγώ είμαι αναίσθητη?? πήρα πρώτη φορά της clearblu κ δε τα κάνω.. ή μήπως επειδή ήταν ακριβά??χαχαχαχαχαααα ας μη τα χαλάσω καλύτερα... είμαι στην 12η μέρα.. είχα επαφή χθες κ θα το πάω παραμέρα.. λέω να μπω πιο χαλαρά... πρώτα θεός τον άλλο μήνα τα κάνω αν δεν......(ε μεταξύ μας δεν ελπίζω κ αμέσως να γίνει το θαύμα)....

Αν το πας μέρα παρά μέρα μέχρι 22η μέρα, κάπου εκεί, δεν χρειάζεσαι καν τεστακια! Το θαύμα δεν κλείνει ραντεβού, έρχεται απροσδόκητα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν το πας μέρα παρά μέρα μέχρι 22η μέρα, κάπου εκεί, δεν χρειάζεσαι καν τεστακια! Το θαύμα δεν κλείνει ραντεβού, έρχεται απροσδόκητα ❤️

22η για μένα είναι πολύ νομίζω .. με βάση τους κύκλους μου μέχρι 17η είναι οκ.. θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

22η για μένα είναι πολύ νομίζω .. με βάση τους κύκλους μου μέχρι 17η είναι οκ.. θα δειξει

Με 5 - 6 επαφές καλύπτεις παν ενδεχόμενο... Εγώ πάντως σήμερα μου έδωσα ρεπό, είμαι ένα πτώμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με 5 - 6 επαφές καλύπτεις παν ενδεχόμενο... Εγώ πάντως σήμερα μου έδωσα ρεπό, είμαι ένα πτώμα!! 

Ναι ναι κ δε θα το πάω κάθε μέρα τώρα λέω παρά μέρα κ βλέπουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

εγω που εχω και προυπηρεσια θα σε συμβουλεψω επαφες μερα παρα μερα μεχρι να αδιαθετησεις (που ευχομαι να μην) και μηδεν αγχος, ουτε ψαξιματα ουτε τιποτα και μετα απο ενα χρονο βλεπεις τι και πως, σου ευχομαι να μη χρειαστει. Καλη επιτυχια και συντομα να γινει οτι επιθυμεις!

Σε ευχαριστώ πολύ..και σε εσένα εύχομαι να πάνε όλα καλά..το άγχος βέβαια είναι λίγο δύσκολο να μην υπάρχει γτ πέρασα πριν ένα χρόνο θέμα σοβαρό με τον θυροειδή μου και μπήκα σε διαδικασια εγχείρησης και μετά θεραπειών..πριν λιγους μηνες ηρέμησα από όλα αυτά..ελπίζω σε αυτό θέμα να μη ταλαιπωρηθω πολύ και να μου έρθει γρήγορα το σπορακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αν το πας μέρα παρά μέρα μέχρι 22η μέρα, κάπου εκεί, δεν χρειάζεσαι καν τεστακια! Το θαύμα δεν κλείνει ραντεβού, έρχεται απροσδόκητα ❤️

Εγώ πάντως κοριτσάκια μου μολις γύρισε ο αντρουλης τον βούτηξα και εκανα τη προσπάθεια μου άντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα σος! Ειδα στο εσώρουχο μόλις τωρα ροζ-καφε... θυμίζω επαφες 29/4-1/5-2/5! Ωορρηξία 1/5... λετε βρε κοριτσια; Ειναι νωρις 4η μερα για αιμα εμφύτευσης;;; Θα τρελαθω! Περιοδο περιμενω 16-18/5...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσιαααα σος! Ειδα στο εσώρουχο μόλις τωρα ροζ-καφε... θυμίζω επαφες 29/4-1/5-2/5! Ωορρηξία 1/5... λετε βρε κοριτσια; Ειναι νωρις 4η μερα για αιμα εμφύτευσης;;; Θα τρελαθω! Περιοδο περιμενω 16-18/5...?

Καλημερα!Περεργο πραγματικα...Κι εμενα την τελευταια φορα μου είχε τυχει να δω  2 κουκίδες αίμα στα μεσα σχεδον του κύκλου ,αλλα ήταν η 9η μερα μετα την ωορρηξία.Την προηγούμενη ειχα σηκώσει βάρος στη δουλειά μου.Δεν μου βγαίνει απο το μυαλό οτι ήταν εμφύτευσης και το εχασα..Μάλιστα την ημερα που είδα το λίγο αιματακι ,εκανα χοριακη και ηταν 2,75 και την επομένη 0,1...Δεν μου εχει ξανατύχει ποτε κάτι παρόμοιο...Πάει αυτό τώρα..

Οπως και να εχει ,για να μην σε ζαλίζω με τα δικά μου ,να εισαι χαλαρη και να μην σηκώνεις βαρος .Περίμενε μερικές μερες ακόμα και θα δες.Σου εύχομαι να είναι σύλληψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια να έχετε μια όμορφη Κυριακή... @Jesabell μήπως είναι σημάδι ωορρηξίας? σου έχει ξανα τύχει?? 

εγώ πάλι με βλέπω κ λίγο αναίσθητη..έχω  ξεκινήσει τις επαφές μου αλλά μέρα παρα μέρα...κ να νιώσω κάτι δε λέω αααα πρέπει να γίνει τώρα.. χθες είχα τσιμπηματάκια αλλά ήμουν στην 12η μέρα.. δε ξέρω νωρίς μ φαίνεται...  13η μέρα πρώτος κύκλος κ μ φαίνεται απίστευτο πως περασε ο καιρός κ είμαι πάλι εδώ.. φοβάμαι όμως κ λίγο... μήπως.... μήπως....δεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια να έχετε μια όμορφη Κυριακή... @Jesabell μήπως είναι σημάδι ωορρηξίας? σου έχει ξανα τύχει?? 

εγώ πάλι με βλέπω κ λίγο αναίσθητη..έχω  ξεκινήσει τις επαφές μου αλλά μέρα παρα μέρα...κ να νιώσω κάτι δε λέω αααα πρέπει να γίνει τώρα.. χθες είχα τσιμπηματάκια αλλά ήμουν στην 12η μέρα.. δε ξέρω νωρίς μ φαίνεται...  13η μέρα πρώτος κύκλος κ μ φαίνεται απίστευτο πως περασε ο καιρός κ είμαι πάλι εδώ.. φοβάμαι όμως κ λίγο... μήπως.... μήπως....δεν....

Καλημέρα κορίτσια! Γιατί φοβάσαι; να μην φοβάσαι... Τώρα είναι όλα καλά κ τώρα πρέπει να είσαι πιο αισιόδοξη από ποτέ! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️Όλα καλά θα πάνε κορίτσια.... Καλοκαιράκι έρχεται θα χαλαρώσουμε θα έρθουν τα μωράκια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου κ χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν ❤️❤️❤️

στις On 3/5/2019 at 6:23 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου Χρόνια πολλά και Χρήστος Ανέστη..εύχομαι σε όλες φουσκωμένες κοιλίτσες..  Χτες είχα το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό..ειμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών όποτε δεν ακούσαμε καρδούλα ούτε είδαμε σπορακι γτ είναι πολύ νωρίς...το μόνο που είδαμε ήταν..."2" σάκους...ναιιιι ακριβώς 2 σάκους με  σχηματισμενους λεκιθικους  ασκους..Είμαι να τρελαθώ δεν μπορω να το πιστέψω ακομα...σε 3 εβδομάδες θα παμε να ακουσουμε καρδουλες και να επιβεβαιώσουμε τη διδυμη κυηση..

Μπράβο ρε κορίτσι μ αυτά είναι τέλεια νέα με το καλό να κρατήσεις τα μωράκια σου αγκαλιά ❤️❤️❤️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα... ωορρηξία εκανα 1/5.. τι να πω θα δείξει απλως ποτε ποτε δε μ εχει τυχει κτ παρόμοιο γι’αυτο!!!!?Κοντός ψαλμός, αλληλούια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γιατί φοβάσαι; να μην φοβάσαι... Τώρα είναι όλα καλά κ τώρα πρέπει να είσαι πιο αισιόδοξη από ποτέ! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️Όλα καλά θα πάνε κορίτσια.... Καλοκαιράκι έρχεται θα χαλαρώσουμε θα έρθουν τα μωράκια μας! 

Καλημερα κοριτσάκι.. ναι θα έρθουν πολλά μωράκια πιστεύω συνήθως το καλοκαιράκι βοηθάει..

ναι πρέπει να είμαι αισιόδοξη κ όλες μας εδώ  απλά νιώθω σαν την πρώτη φορά .. από τον Γενάρη έχω να προσπαθήσω σκέψου που έμαθα για την ενδομητρίωση..κ τώρα λέω οκ ανακάλυψα ενδομητρίωση κ θηροειδή κ αν πάλι δεν έρχεται? κάπως έτσι με παίρνει από κάτω αλλά θα επανέλθω.. βοηθάτε κ εσείς πολύυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κοριτσάκι.. ναι θα έρθουν πολλά μωράκια πιστεύω συνήθως το καλοκαιράκι βοηθάει..

ναι πρέπει να είμαι αισιόδοξη κ όλες μας εδώ  απλά νιώθω σαν την πρώτη φορά .. από τον Γενάρη έχω να προσπαθήσω σκέψου που έμαθα για την ενδομητρίωση..κ τώρα λέω οκ ανακάλυψα ενδομητρίωση κ θηροειδή κ αν πάλι δεν έρχεται? κάπως έτσι με παίρνει από κάτω αλλά θα επανέλθω.. βοηθάτε κ εσείς πολύυυυυ

Σε καταλαβαίνω! Λογικό να έρχονται στιγμές που μας παίρνει από κάτω.... Αλλά πρέπει να παραμένουμε αισιόδοξες ❤️?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα κοριτσάκι.. ναι θα έρθουν πολλά μωράκια πιστεύω συνήθως το καλοκαιράκι βοηθάει..

ναι πρέπει να είμαι αισιόδοξη κ όλες μας εδώ  απλά νιώθω σαν την πρώτη φορά .. από τον Γενάρη έχω να προσπαθήσω σκέψου που έμαθα για την ενδομητρίωση..κ τώρα λέω οκ ανακάλυψα ενδομητρίωση κ θηροειδή κ αν πάλι δεν έρχεται? κάπως έτσι με παίρνει από κάτω αλλά θα επανέλθω.. βοηθάτε κ εσείς πολύυυυυ

Ειμαστε εδω η μια για την αλλη! Εχω μαθει τοσα πραγματα που δεν ειχα ιδεα πραγματικα... παμε δυνατα κοριτσια! Αισιοδοξια! Και τι εγινε αν υπαρχουν καποια εμποδια; Μας κανουν πιο δυνατες, πιο αποφασισμένες κι πολυ πολυ καλες εν δυνάμει μανούλες!!!!!!!!!!!! 

Καλή Κυριακή σε ολες κορίτσια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας.Είμαι μες την στεναχώρια.. Σήμερα το πρωι αδιαθέτησα.Εκανα κύκλο μόλις 20ημερων.Σημερα είναι η 21ημερα.Ωορρηξια είχα 11ημερα, έκανα ένεση ovitrelle.Ξυπνησα με πόνο,αίμα κόκκινο κ στήθος ξεπρησμενο. @Tokyo σε ταγκαρω για να το διαβάσεις όταν ξαναμπείς.Σκεφτομαι ότι εδώ δε μπορώ να έχω μια κανονική ωχρινικη φάση όπως όοοοολες  οι γυναίκες πόσο μάλλον να πετύχω μια εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια μου γεια σας.Είμαι μες την στεναχώρια.. Σήμερα το πρωι αδιαθέτησα.Εκανα κύκλο μόλις 20ημερων.Σημερα είναι η 21ημερα.Ωορρηξια είχα 11ημερα, έκανα ένεση ovitrelle.Ξυπνησα με πόνο,αίμα κόκκινο κ στήθος ξεπρησμενο. @Tokyo σε ταγκαρω για να το διαβάσεις όταν ξαναμπείς.Σκεφτομαι ότι εδώ δε μπορώ να έχω μια κανονική ωχρινικη φάση όπως όοοοολες  οι γυναίκες πόσο μάλλον να πετύχω μια εγκυμοσύνη!!

έχεις ξανακάνει τέτοιο κύκλο? γιατί τόσο νωρίς?? να το συζητήσεις με το γιατρό σου να το φτιάξετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

έχεις ξανακάνει τέτοιο κύκλο? γιατί τόσο νωρίς?? να το συζητήσεις με το γιατρό σου να το φτιάξετε

Τόσο μικρό όχι!Μιλάμε σήμερα δν το πίστευα.Ορμονολογικες έκανα αυτό το μήνα κ ήταν μια χαρά,μόνο προγεστερόνη δν ελεγξα.Εγω αυτό που σκέφτομαι είναι ότι ξεκινάνε οι διαταραχές λόγω ενδομητρίωσης.Εχω μια κύστη στη δεξιά ωοθήκη,φαίνεται ενδομητρίακη αλλά κανενας απ'τους δύο γιατρούς που πήγα δε μπορούσαν να το πουν με σιγουριά.Θα τελειώσω περίοδο κ θα πάω για υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Τόσο μικρό όχι!Μιλάμε σήμερα δν το πίστευα.Ορμονολογικες έκανα αυτό το μήνα κ ήταν μια χαρά,μόνο προγεστερόνη δν ελεγξα.Εγω αυτό που σκέφτομαι είναι ότι ξεκινάνε οι διαταραχές λόγω ενδομητρίωσης.Εχω μια κύστη στη δεξιά ωοθήκη,φαίνεται ενδομητρίακη αλλά κανενας απ'τους δύο γιατρούς που πήγα δε μπορούσαν να το πουν με σιγουριά.Θα τελειώσω περίοδο κ θα πάω για υπέρηχο!

Υπαρχει περίπτωση για μικρους κυκλους ανα καιρπυς αλλαζει αυτο.. συμβουλέψου το γιατρό σου μηπως η ενεση εκανε καμια παρενέργεια ας πουμε... μην ανησυχεις... παμε δυνατα ερχεται καλοκαιράκι ειπαμε?Χαμούλης!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Τόσο μικρό όχι!Μιλάμε σήμερα δν το πίστευα.Ορμονολογικες έκανα αυτό το μήνα κ ήταν μια χαρά,μόνο προγεστερόνη δν ελεγξα.Εγω αυτό που σκέφτομαι είναι ότι ξεκινάνε οι διαταραχές λόγω ενδομητρίωσης.Εχω μια κύστη στη δεξιά ωοθήκη,φαίνεται ενδομητρίακη αλλά κανενας απ'τους δύο γιατρούς που πήγα δε μπορούσαν να το πουν με σιγουριά.Θα τελειώσω περίοδο κ θα πάω για υπέρηχο!

Χωρίς να έχω γνώση, νομίζω πως την προγεστερόνη πρέπει να ελέγξεις αφού κάνεις ωχρινικη φάση μικρής διάρκειας, μήπως χρειάζεσαι συμπλήρωμα . Θα σου πει ο γιατρός φυσικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Χωρίς να έχω γνώση, νομίζω πως την προγεστερόνη πρέπει να ελέγξεις αφού κάνεις ωχρινικη φάση μικρής διάρκειας, μήπως χρειάζεσαι συμπλήρωμα . Θα σου πει ο γιατρός φυσικά. 

Ναι, νομίζω το πρώτο που θα μου πει είναι για προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Εγω οταν με ρωτάνε.. συνέχεια δλδ τους λεω: 

Εμεις θελουμε να κανουμε πραγματα να γεμίσουμε τη ζωή μας, να κανουμε ταξίδια και οταν ειμαστε γεματοι απο ολα θα κανουμε κ μωρο.. τι δλδ να κανουμε μωρο χωρις να εχουμε ζησει τιποτα; Που ζουμε στο 1960.. ε μη βλεπεις εσυ αλλες εποχες. Και το βουλώνουν ολοι! ( μπορει εντωμεταξυ αυτοι π απευθύνομαι να είναι κ ιδια ηλικία με μενα?) κακία; Δε με νοιάζει να μη ρωτάνε!?

Αυτό κολλάει και σε μικρότερες από εμάς που κάνανε παιδιά από τα 20 και μας βλέπουν σαν "μεγάλες"...μια φορά είπα σε μια νεαρά "ε, μην κοιτάς εσύ που δεν σπούδασες και δεν εργάστηκες ποτέ, τι άλλο να έκανες, έγινες μάνα!"....κακία; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Υπαρχει περίπτωση για μικρους κυκλους ανα καιρπυς αλλαζει αυτο.. συμβουλέψου το γιατρό σου μηπως η ενεση εκανε καμια παρενέργεια ας πουμε... μην ανησυχεις... παμε δυνατα ερχεται καλοκαιράκι ειπαμε?Χαμούλης!!!!!! 

Αχ μωρέ @Jesabell! Μπράβο, στείλε λίγο θετική ενέργεια, είμαι να σκάσω!Είναι κ Κυριακή κ δε θέλω να ενοχλήσω κανένα γιατρό κ τρωγομαι με τα ρούχα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Τόσο μικρό όχι!Μιλάμε σήμερα δν το πίστευα.Ορμονολογικες έκανα αυτό το μήνα κ ήταν μια χαρά,μόνο προγεστερόνη δν ελεγξα.Εγω αυτό που σκέφτομαι είναι ότι ξεκινάνε οι διαταραχές λόγω ενδομητρίωσης.Εχω μια κύστη στη δεξιά ωοθήκη,φαίνεται ενδομητρίακη αλλά κανενας απ'τους δύο γιατρούς που πήγα δε μπορούσαν να το πουν με σιγουριά.Θα τελειώσω περίοδο κ θα πάω για υπέρηχο!

καλά οι γιατροί γιατί δε μπορουν να το πουνε μς σιγουριά?? εντάξει κ μένα στην αρχή με τον υπέρηχο δεν μ είπε εχεις ενδομητρίωση αλλά με παρέπεμψε σε μαγνητική κ καρκινικούς δείκτες στο ca125.. μόλις είδε ότι ήταν ανεβασμένος μ είπε έχεις ενδομητρίωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...