Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου?Σε 10 μερούλες περίπου πάω για την μεταφορά 2 εμβρύων!!Είμαι πολύ χαρούμενη!!Είναι κ η πρώτη φορά λογικό ελπίζω να παραμείνει η χαρά μου χαχχχα!!!

@marillia

 πρωτη και τυχερη να ειναι!!!! Να πιασουν και τα 2 σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σκέψου εγώ που αποφάσισα μετά από 5 χρόνια γάμου να βάλω μπρος για παιδί τι έχω ακούσει άμεσα κι έμμεσα από περίγυρο φίλους συγγενείς και... αδιάκριτους. Λες και μπορεί να γνωρίζει κανείς τα '' θέλω '' του άλλου και πρέπει ό,τι προστάζει η συνήθεια της κοινωνίας να το ενστερνιζομαι για να '' ταιριάζω '' σε αυτή... 

Γιαννα μου καταλαβαινω τι θα εχεις ακουσει! Εδω εμενα μολις παντρευτηκα με το καλημερα με ρωταγαν ποτε θα κανω παιδι! Αλλοι μου επιαναν την κοιλια και μου ελεγαν εχουμε τπτ καλο???!! Ασε που υποσεινηδητα σου δημιουργουν αγχος!!!! Να κλεινετε τα αυτια σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@marillia

 πρωτη και τυχερη να ειναι!!!! Να πιασουν και τα 2 σου ευχομαι!!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!κ σε σας ευχομαι ο μαιος να φερει πολλα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!κ σε σας ευχομαι ο μαιος να φερει πολλα μωρακια!

Μακαρι να ειναι ο μηνας μας για ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά, λοιπόν εγώ πήγα το καλοκαίρι είχα σκεφτεί να πάω σε έναν Ενδοκρινολογο (τα 150 ευρώ που έδωσα τα παραβλέπω υπερτιμημένος) άρχισε λοιπόν μα βλέπει όλες τις εξετάσεις διάβασε τη σαλπιγγογραφια(που δεν είναι δική του δουλειά) και λέει αααα βουλωμενη σάλπιγγα (να διευκρινίσω ότι έχω ρωτήσει άλλους 3 γυναικολόγος Ψαθά,Παρασχο και τον δικό μου) και έναν Ακτινολογο συν άλλον έναν γιατρό μια φίλης και όλοι είπαν δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μετά μας δημιούργησε ένα φόβο τύπου πόσο καιρό προσπαθείτε?? τότε ήταν 11 μήνες και λέει υπάρχει πρόβλημα όταν είσαι πάνω από 30 μετα τους 6 μήνες προσπαθειών  θεώρησε υπογονιμος (που αυτό δεν αναφέρετε σε κανένα πρωτόκολλο). Στη συνέχεια έβγαλε όλους τους γιατρούς άσχετους και σε παραπέμπει μόνο σε δικούς του (ειναι κυκλος) εξετάσεις σου λέει μόνο στη βιοϊατρική και σε συγκεκριμένα κέντρα από εκεί τα παίρνει. Ένα σωρό εξετάσεις άσκοπες. Διέγνωσε αντίσταση ινσουλίνης και τάση για διαβήτη, μου έδωσε τα glucophace που οκ τα παίρνω ακόμα γιατί μόνο καλό κάνουν στον κύκλο και στα ωάρια. Εκ των υστέρων διαπίστωσα πως όποια γνωστή μου έχει πάει εκεί της λέει το ίδιο πράγμα αντίσταση ινσουλίνης πόσο τυχαίο δηλαδή??? Ψυχρό δολοφόνο τον αποκαλώ εγώ σε κάνει και απογοητεύεσαι και να εξαρτάται από αυτόν πολύ πιστεύω ότι μετά από αυτόν απογοητεύτηκαμε πάρα πολύ. Πάνω από όλα ο γιατρός πρέπει να είναι και άνθρωπος τώρα πάω στη Κιαπεκου άριστη γιατρός συννενοησημη και αναλυτική. 

Καλά τραγικό να λέει σε ζευγάρι 30 χρόνων  στους 6 μήνες ότι είναι υπογόνιμο.,,, και εμένα μ έβαλε να κάνω εξετασεισ εννοείται στην βιοϊατρική αλλά δεν μου είπε για αντίσταση στην ινσουλίνη,,, το θετικό είναι ότι μ έδωσε να κάνω τις εξετάσεις που έπρεπε και έτσι ανακάλυψα την ανεβασμένη προλακτινη.,,, σκέψου ότι ο προηγούμενος όταν του είπα τα συμπτώματα που είχα μου είπε πως το σώμα μου θέλει να κάνει παιδί και αντιδράει.,,και πλήρωσα 80€.,,καμία ορμονική εξέταση μοβο θυρεοειδή , 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Γιαννα μου καταλαβαινω τι θα εχεις ακουσει! Εδω εμενα μολις παντρευτηκα με το καλημερα με ρωταγαν ποτε θα κανω παιδι! Αλλοι μου επιαναν την κοιλια και μου ελεγαν εχουμε τπτ καλο???!! Ασε που υποσεινηδητα σου δημιουργουν αγχος!!!! Να κλεινετε τα αυτια σας!!! 

@Κύνθια και @Γιάννα 36 το καλύτερο που έχεις να πεις είναι το εξής που το είχε πει μια κοπέλα εδώ όταν την ρώτησαν ποτέ θα κάνεις εσύ παιδάκι?? Εσύ απαντάς: εσυ ποτέ θα πεθάνεις??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Κύνθια και @Γιάννα 36 το καλύτερο που έχεις να πεις είναι το εξής που το είχε πει μια κοπέλα εδώ όταν την ρώτησαν ποτέ θα κάνεις εσύ παιδάκι?? Εσύ απαντάς: εσυ ποτέ θα πεθάνεις??????

Ούτε καν αυτό, δεν θέλω να γεμίζω αρνητική ενέργεια.... Έκανες τεστακι σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ακόμα άμα γυρίσω θα κάνω και θα σου πω.. Εγώ τους λέω κάθε φορά που με ρωτάνε ότι ξέρετε δεν μπορώ να κάνω παιδιά και εκεί δαγκωνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι ακόμα άμα γυρίσω θα κάνω και θα σου πω.. Εγώ τους λέω κάθε φορά που με ρωτάνε ότι ξέρετε δεν μπορώ να κάνω παιδιά και εκεί δαγκωνονται

Χαχαχα έχεις πολύ γέλιο πάντως, ετοιμόλογη ?εμένα σήμερα έδειξε αχνό, μιάμιση μέρα πρώτη φορά ήταν συνέχεια θετικό. Περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι ακόμα άμα γυρίσω θα κάνω και θα σου πω.. Εγώ τους λέω κάθε φορά που με ρωτάνε ότι ξέρετε δεν μπορώ να κάνω παιδιά και εκεί δαγκωνονται

@Σταυρι

Μου να μν τα λες αυτα...ασε να λενε...ο κοσμος οτι και να κανεις παντα θα βρει κατι να πει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Γ2ια σας κορίτσια.. Πώς είστε χάθηκα λίγο έχουμε και αλλά ευχάριστα νεα;

Γεια σου οχι τπτ...εγω σημερα ειμαι στην 28 μερα του κυκλου και δν περιμενω Δευτερα!!! Το σκεφτομαι αλλα τι να κανω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Γεια σου οχι τπτ...εγω σημερα ειμαι στην 28 μερα του κυκλου και δν περιμενω Δευτερα!!! Το σκεφτομαι αλλα τι να κανω;;;

Υπομονή κοπέλα μου σου εύχομαι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@Σταυρι

Μου να μν τα λες αυτα...ασε να λενε...ο κοσμος οτι και να κανεις παντα θα βρει κατι να πει...

 

Εγώ τους λέω πως δεν θέλουμε παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

 Αλλοι μου επιαναν την κοιλια και μου ελεγαν εχουμε τπτ καλο???!! 

Αυτό έτυχε μια φορά και σε μένα. Πολύ εκνευριστικό!!! Αγγίζει τα όρια του θράσους. Αυτό που λέει η Σταυρι είναι έξυπνο, ότι δεν μπορεί να κάνει παιδιά! Έτσι... για να το κλείσουν το αδιάκριτο και θρασύτατο στοματάκι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Χαχαχα έχεις πολύ γέλιο πάντως, ετοιμόλογη ?εμένα σήμερα έδειξε αχνό, μιάμιση μέρα πρώτη φορά ήταν συνέχεια θετικό. Περιμένουμε νέα σου! 

@Γιάννα 36 Γιαννάκι μου δες εδω

20190504_153430.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω οταν με ρωτάνε.. συνέχεια δλδ τους λεω: 

Εμεις θελουμε να κανουμε πραγματα να γεμίσουμε τη ζωή μας, να κανουμε ταξίδια και οταν ειμαστε γεματοι απο ολα θα κανουμε κ μωρο.. τι δλδ να κανουμε μωρο χωρις να εχουμε ζησει τιποτα; Που ζουμε στο 1960.. ε μη βλεπεις εσυ αλλες εποχες. Και το βουλώνουν ολοι! ( μπορει εντωμεταξυ αυτοι π απευθύνομαι να είναι κ ιδια ηλικία με μενα?) κακία; Δε με νοιάζει να μη ρωτάνε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ξεκίνα πλησιάζει! Κανε χαμούλη!!!!??

Γαμωτο ο αντρουλης θα γυρισει αργά αλλά δεν πειράζει θα προσπαθήσω και σήμερα και αύριο και ο θεος βοηθός

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εγω οταν με ρωτάνε.. συνέχεια δλδ τους λεω: 

Εμεις θελουμε να κανουμε πραγματα να γεμίσουμε τη ζωή μας, να κανουμε ταξίδια και οταν ειμαστε γεματοι απο ολα θα κανουμε κ μωρο.. τι δλδ να κανουμε μωρο χωρις να εχουμε ζησει τιποτα; Που ζουμε στο 1960.. ε μη βλεπεις εσυ αλλες εποχες. Και το βουλώνουν ολοι! ( μπορει εντωμεταξυ αυτοι π απευθύνομαι να είναι κ ιδια ηλικία με μενα?) κακία; Δε με νοιάζει να μη ρωτάνε!?

Ναι να μην ρωτάνε άντε πια αδιακριτοι ολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ξεκίνα πλησιάζει! Κανε χαμούλη!!!!??

ναι πλησιάζει... κάνε ακόμα ένα προς το βράδυ κ από αύριο πια αν δε σκουρύνει θ αρχίζει να σβήνει... μ αρέσει το σεμεδάκι σου @Σταυρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ είμαι αναίσθητη?? πήρα πρώτη φορά της clearblu κ δε τα κάνω.. ή μήπως επειδή ήταν ακριβά??χαχαχαχαχαααα ας μη τα χαλάσω καλύτερα... είμαι στην 12η μέρα.. είχα επαφή χθες κ θα το πάω παραμέρα.. λέω να μπω πιο χαλαρά... πρώτα θεός τον άλλο μήνα τα κάνω αν δεν......(ε μεταξύ μας δεν ελπίζω κ αμέσως να γίνει το θαύμα)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Γιάννα 36 Γιαννάκι μου δες εδω

20190504_153430.jpg

Είδες που τελικά θα γίνει πιο αργά η ωορρηξία? Ξεκίνα σήμερα! Κ κανε ένα τεστ ακόμα το βραδάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...